RENAULT PUZZEL NUMMER 42 KERKDIENSTEI AGENDA AUTOMOBIELEN Plan nieuwe zweminrichting wordt uitgewerkt Schiphol barst uit zijn jasje Weinig medewerking aan vakantiespreiding Haarlem Vijftig mille gestolen uit brandkast SLOT DEFECT? ZATERDAG 30 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de Maas verdronken Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM Academie Internationaal Recht in Den Haag krijgt Rockefeller-subsidie AMSTERDAMS ALLERLEI Amsterdamse gaat IJ water naar de oceaan dragen Puzzelvakantie „DE SLEUTELSPECIALIST" Door de Stichting Recreatie is in een tiental gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, gelegen boven de grote rivieren, een steekproef genomen om na te gaan in hoeverre zowel door de gemeenten als door de schoolbesturen medewerking wordt ver leend aan vakantiespreiding. Het onder zoek betrof de gemeenten: Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Enschede, 's Graven- hage, Groningen, Haarlem, Hilversum, Rotterdam en Utrecht. Het onderzoek richtte zich op totaal 1686 scholen. Van de 700 openbare scholen ver leende 36 percent geen medewerking aan vakantiespreiding, van de 938 r.-k.- en protestants-christelijke scholen 75 percent niet, en v.an de 48 instellingen voor neu traal onderwijs ruim 66 percent niet. Tevens moest worden vastgesteld dat de gemeentebesturen van Amsterdam, Arn hem en Utrecht evenmin medewerking verleenden. In de Maas bij Blerick is het stoffelijk overschot gevonden van de 43-jarige Am sterdamse bibliothecaris mr. W. van der Ven. De heer Van der Ven, die niet ge huwd was, maakte per schip een vakantie- tocht. Sinds dinsdagavond, toen hij was gaan zwemmen, werd hij vermist. Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: Hongaarse dansgroep met „Czardas Fes tival". Zondag 2015 uur: Toneelgroep Are na met „Spel der vergissingen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Soldaten in nylons", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Jeugdprogramma „Mijn vriend Kazan". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, uitgezonderd dinsdag 14 en 20 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Guerillastrijd in de rimboe", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De kampioen melkboer", alle leeftijden. Heden nachtvoorstelling 23.30 uur: „Mensen zonder moraal" 18 jaar. Zondagochtend 11 uur: „Vrijheren van het woud", a.l. Luxor Theater: Dagelijks 14.19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „IJsco-toe risten", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tea for two", a.l.. Maandag tot en met woensdag 14.30 uur: „Sjors van de Rebel lenclub". Rembrandt Theater: Dagelijks 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zo'n arme miljonair", alle leeftijden. Zondagochtend 11 uur: „Wereld der stilte", a.l. Roxy Theater: Tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Stormloop der Bedoeïnen", 14 jaar. Elke middag (behalve maandag) 14.30, zondag 14 en 16.15 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen", a.l.. Maandag tot en met donderdag 19 en 21.15 uur: „Don Coyote, de prairiewolf", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Fa.ja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend (behalve zondag) 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck, Lau rel en Hardy e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Tot en met zondag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", alle leeftijden; 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mambobar", 18 jaar. Maandag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l., 19 en 21.15 uur: „Blitzmadel an die Front", 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dage lijks 10-17 uur, zondags 13-17 uur: Ereten- toonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 1 augustus dagelijks van 10-12.30 en van 13.30-17 uur, zondags van 14-17 uur: Reizende Unesco-expeditie „Stad en landschap". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10-22 uur: ExpQsitie van tekeningen van Helga Schussheim. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 8 augustus dagelijks van 9-17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas. Dagelijks, aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 juli). ZATERDAG 30 JULI Thalia, 19 en 21.15 uur: „Het meisje in de tijgerkooi". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn." ZONDAG 31 JULI Thalia, 15 uur: Laurel en Hardy in „Niets dan pech"; 20 uur: „Het meisje in de tijger- kooi". Rex, 15 en 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". MAANDAG 1 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp in Amerika". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". ZATERDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". W. B. Theater, 20 uur: „Jacht op het geheim van de Spoetnik". ZONDAG 31 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Rit in de nacht"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 14.30 uur: „De weg der 100 doden"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". W. B. Theater, 14.30 uur: „De bende van Marady"; 16.30 en 20 uur: „De vervloekte sergeant". MAANDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Conny, een meisje van 16". W. B. Theater, 20 uur: „De vervloekte sergeant". Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Heimatlos"; zondagmiddag 14.30 uur: „De liefdesroman van een koningin". In de vrijdagavond gehouden vergade ring van de Hillegomse gemeenteraad werd besloten plannen voor de aanleg van een nieuw zwembad te doen uitwerken. Geruime tijd is gesproken over een voor stel om de preventieverordening brand weer te wijzigen en voorschriften op te nemen betreffende de hoeveelheid vloeiba re brandstof welke per woning toelaatbaar wordt geacht en de wijze waarop deze vloeibare brandstof wordt opgeslagen. Te vens werden bepalingen voorgesteld met betrekking tot de stookinrichtingen en de olieleidingen. Deze maatregelen zijn nodig nu steeds meer oliestook-kachels in ge bruik komen. De heer Versteege (K.V.P.) achtte voorzieningen bij de galerijwoningen wel gewenst, maar moeilijk te verwezenlijken. De voorzitter, jhr. mr. dr. O. F. A. H. Van Nispen tot Pannerden, achtte maat regelen mede met het oog op schadeloos stelling door de verzekering nodig. Wet houder Van de Boer wees ten aanzien van olie-opslag op zorgeloze praktijken. De heer Degenaars (Arb.) vroeg boven dien een uniforme regeling voor gas- en elektriciteitsleidingen. Met vier stemmen van de heren Van Lier op, Meskers, Versteege en Van Waveren (Prot. Chr.) tegen, werd het voorstel aanvaard. De gemeente kan bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten twee geldleningen voor een totaalbedrag van 674.000,- aan gaan, welke leningen ondermeer worden bestemd voor de verbreding van de twee de Loosterweg, de verbetering van de Meerstraat en de voorbereidingen voor de aanleg van het Van Nispenpark. De heer Imthorn (Prot. Chr.) miste hierbij de bouw van een gemeentelijk gymnastieklo kaal in Meer en Dorp. De voorzitter kon slechts hopen dat hiervoor bij de volgende lening gelden beschikbaar komen. In ant woord op een opmerking van de heer Bakker (K.V.P.) zei jhr. Van Nispen het waarschijnlijk te achten dat in novem ber met de verbetering van de tweede Loosterweg kan worden begonnen. De heer Van Lier op (K.V.P.) vroeg of al spoedig met het planten van de bo men in het Van Nispenpark kan worden begonnen. Hier moet eerst de grond inten sief worden bewerkt, was het antwoord van de voorzitter. Besloten werd een krediet van 25.000,- uit te trekken voor de voorbereidende werkzaamheden ten behoeve van het nieuwe zwembad. Het schetsplan zal door Advertentie Automobielbedrijf KARDEBELT Rijksstraatweg 249 Telefoon 57455 - Haarlem-Noord een architectenbureau worden uitgewerkt. Bij het voorstel tot onteigening van grond ten behoeve van de uitbreiding van het gemeentelijk waterbedrijf zei de voor zitter dat het hier voorshands om een machtiging aan B. en W. gaat. De heer Imthorn drong erop aan de Algemene Bond van Ouden van Dagen voor volgend jaar een subsidie te verlenen. B. en W. kregen het verzoek hierover eind november een pre-advies uit te brengen. Subsidie werd voorts verleend aan de st. Barbaraschool in Lisse. Afgewezen wer den subsidie-aanvragen van de Militaire Matigheidsmissie en het Leger des Heils. Alle overige voorstellen werden aan genomen. NEW YORK (Reuter) De Rockefel- ler-stichting heeft een bedrag van 150.000 dollar beschikbaar gesteld voor het Inter nationaal Juridisch Instituut van de aca demie voor internationaal recht in Den Haag. Dit geld is bestemd om uitvoering van het programma voor studiegroepen de komende vijf jaar mogelijk te maken. Dit jaar zal van einde augustus tot ok tober een groep jonge leraren en specia listen in het internationale recht uit vrij wel alle delen van de wereld de lezingen, die sinds 1957 worden gegeven, bijwonen. Voor het tweede kwartaal van 1960 heeft de Rockefeller-stichting een bedrag van ruim acht miljoen dollar uitgetrokken, dat naar instellingen in Polen, Italië, Oosten rijk, Nederland, België, Frankrijk, Ierland, Zwitserland, Joegoslavië, Roemenië en En geland gaat. (Van onze Amsterdamse redacteur) In de Europawachtkamer van Schiphol vragen opschriften in veiderlei talen ex cuus voor de ongemakken, die de uitbrei ding van restaurant en douanehal met zich meebrengt. Die ongemakken vallen heus wel mee, behalve dan, dat er steeds vaker mensen teleurgesteld moeten wor den, omdat er geen stoel meer te krijgen is. Het grootste ongemak is, dat Schiphol uit zijn jasje barst. Het is wachten bij de winkeltjes, dringen bij de telefooncellen en in de rij staan bij het postkantoortje. En buiten, op de terrassen en op het gro te stationsplein, vertoeven duizenden dag jesmensen, die een bezoek aan de lucht haven op hun vakantieprogramma hebben staan. Deze zomer hebben de straalpassa- giersvliegtuigen hun intrede gedaan en de aankomst van een toestel betekent veelal de aankomst van honderdvijftig mensen of meer. Soms komen er twee of drie van die luchtreuzen achter elkaar aan en dat zijn momenten, waarop de douanebeambten met de handen in het haar zitten. Het pas sagiers- en vrachtverkeer is de eerste vijf maanden van dit jaar weer 34 percent ho ger dan in dezelfde periode van verleden jaar. Er waren in deze vijf maanden ge middeld 3200 passagiers per dag. Op het ogenblik, in de vakantiemaanden, is dat aantal gestegen tot tegen de 5000. Als de uitbreidingen van restaurant, vertrekhal en douanehal straks gereed zijn, zullen zij al bijna weer te klein zijn. Wil Schiphol de snelle ontwikkeling kunnen blijven bijhou den dan moet het steeds ver vooruitzien. Geen üs °P de tram De tram bleef bij een halte aan de Ro zengracht staan. „Geen aas op de trem", liet de conducteur vanuit zijn „kinder stoel" v/eten aan een ijsjes likkend paartje op het balkon. „Je mot je es late kietele, dan ken je weer lache", was de enige re actie. Maar de conducteur was onverstoor baar. „Geen aas op de trem". En met zijn duim wees hij naar de geopende deur. De twee likten echter onverstoorbaar verder Horizontaal: 1. genezen, 6. geluid van een bepaalde val, 11. dronken, 14. enkele, 15. eetgereedschap, 16. keg, 17. luitenant, afk., 18. gehoorzaal, 20. jongensnaam, 21. ar tikel, 22. bepaald hoofddeksel, 24. sprookje, 26. fout, 28. trommel, 30. benaming, 32. wenk, 35. bepaald getal, 38. straf, 39. on beredeneerde gewoonte, 41. signaal, 43. -er: grote rivier in Afrika, 44. deel van een ladenkast, 45. aangeslibd land, 48. niet mee gaande, 50. persoonlijk voornaamwoord, 51. behoeftig, 53. extraatje, 55. neerslag, 57. jongensnaam (afgekort), 59. verzinnen. 62. vervoeging w.w. genezen, 64. zie 38, 65. moerassig water, 68. schop, 70. buiten ste borstbekleding van Isr. Hogepriester, 72. tijdperk, 73. halsbont, 75. vrouw van Jacob, 77. geurige plant, 79. loswal, 80. meisjesnaam, 81. mislukking, 83. bepaald roofdier, 85. laagte, 86. schijngestalte van de maan (oude spelling), 87. iets-: iets cik&li^s. Verticaal: 1. gedeelte, 2. éénjarig dier. 3. Chineese afstandsmaat, 4. wederhelft, 5. deel van het gelaat, 6. sarren, 7. „de" in het Frans, 8. bloedverwant, 9. deel van een blad, 10. staak, 11. rondzwerven, 12. ver beelding, 13. te gelegener tijd, afk., 19. met vroege, 23. gebied, 25. delfstof, 27. bepaalde boom, 29. zin, 31. meisjesnaam, 33. zie 14 horizontaal, 34. bepaald getal, 36. onbe schoft, ruw, 37. zwarte agaat, 39. reptiel, 40. onzin, 42. nors mens, 46. zeehond, 47. voorgerecht, 49. bepaalde vis, 52. de geest betreffend, 54. inval, gedachte, 56. soort antilope, 58. voertuig, 60. van voren, 61. edelgas, 63. wortel van standelkruid, 66. uit bouw. 67. schoen. 69. tegenslag, 71. stad in Zuid-Frankrijk, 73 onderdompeling, 74. lof gedicht, 76. uitroep, 78. bepaald bevel, 82. hoge akker, 84. element, afk. Prijswinnaars: Mej .A. Telkamp, Prins Bei-nhardstraat 12, Hillegom 7,50; J. F. Dijkhuizen, M. K. Hofstedestraat 9, IJmui- den 5; A. Polderman, van Raephorst- straat 37, Overveen 2,50. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL. In de maand augustus verschijnt in ons blad traditiegetrouw geen puzzelrubriek, omdat, zowel puzzelaars als puzzelredac teur dan worden geacht vakantie te hou den. Volgende week komt alleen de op lossing van de nieuwe puzzel in de krant. Zaterdag 3 september kunt u de volgende opgave verwachten. en zoals in dergelijke gevallen pleegt te gebeuren, verdeelden zich de passagiers in twee partijen, die het geval critisch be spraken. Het paartje had echter de meeste supporters verworven en de conducteur moest het ontgelden. „Wat een saggerijn". „As je senuwelijer bent, mot je niet bij de trem gaan werreke", kreeg hij te horen. Tenslotte waren de ijsjes op. De deur klap te dicht, het licht ging op groen en de tram reed verder. De conducteur stempel de verder met een gezicht van „Ik laat me niet neme". De goede man had niets anders gedaan dan de dienstorders opvol gen. Het is in de Amsterdamse tram name lijk verboden om ijs, patat frites of andere eetbare waren te nuttigen. De order is ge maakt om het besmeuren van de kleding van andere passagiers te voorkomen. Wie dus met dergelijke snoeperijen een tram wagen bestijgt, weet, wat hem te wachten staat. Een andere dienstorder houdt in dat slechts één hond per tramstel mag worden vervoerd. Als er dus een hond in de mo torwagen zit, mag er niet ook een viervoe ter in de bijwagen. Orders zijn orders! Operatie-Leidsestraat De operatie, waar de winkeliers van de Leidsestraat al het hele jaar tegenop heb ben gezien, is begonnen. De komende maanden zullen van Koningsplein tot Leidseplein iedere steen en ieder stukje asfalt, de tramrails en het hele warnet van leidingen in de grond overhoop worden ge haald, opdat half oktober een keurige ver- nieuwe zij het dan nog even smalle srtaat voor de dag komt. De voorbereiding van de operatie-Leidsestraat heeft de amb tenaren van Publieke Werken enorm veel hoofdbrekens gekost. Het schema vermeldt echter drie fasen met een werkverdeling, die zo weinig mogelijk overlast zal veroor zaken. Inmiddels is men al begonnen met de trottoirs. De dagelijkse passanten be merken hier echter niets van, want het is een karwei, dat in de nachtelijke uren wordt uitgevoerd. De werkelijke grote „slag" heeft plaats van 2 september tot 14 oktober. Gedurende die tijd zal de. straat voor verkeer zijn afgesloten. Niet minder dan 24 agenten zullen automobilisten en wielrijders langs allerlei omleggingen loodsen. Tweede sluis nodig De nieuwe keersluis in het Amsterdam- Rijnkanaal bij Zeeburg is door allen, die bij de haven zijn betrokken, met vreugde begroet. Binnenkort zal hier een tweerich- tingverkeer worden ingevoerd. Daarmee is Amsterdam gereed om de duwvaartkon- vooien te ontvangen. Die duwschepen zul len echter niet komen, want zij kunnen de sluis bij Wijk bij Duurstede niet passeren. En daar draait nu alles om: Amsterdam zit te springen om een tweede sluis bij Wijk bij Duurstede, die de lange wacht tijden, die daar nu nog voorkomen, opheft en die met 24 meter doorvaartbreedte de weg naar Amsterdam opent voor de duw- vaartkonvooien. Dat werk zal moeten wor den uitgevoerd door Rijkswaterstaat en ieder kind in Nederland kan zo langzamer hand weten, dat het niet goed botert tus sen de hoofdstad en Waterstaat. Tijdens de tunneldebatten in de gemeenteraad kon men zelfs beluisteren, dat Amsterdam door Waterstaat voor de keus zou zijn gesteld: een IJtunnel of een tweede sluis bij Wijk bij Duurstede. De burgemeester zou het toen op de IJtunnel hebben gehouden, die hem vervolgens toch weer is onthouden. Hoe het ook zij, Amsterdam is destijds niet alleen een IJtunnel toegezegd, maar ook een behoorlijke outillage in Wijk bij Duurstede, die ten nauwste verband houdt, met de ontwikkeling van de hoofdstedelij ke haven. IJwater naar de oceaan Op 3 augustus zal een der mooiste meis jes van Amsterdam, de 21-jarige Katinka Bleeker, naar Long Beach in Californië vliegen, waar zij met 59 andere schoon heden zal meedingen naar de missentitel, die daar zal worden vergeven. In haar bagage neemt zij een fi-aaie tinnen koffie ketel mee met water uit het Amsterdamse IJ. De mooiste meisjes uit zestig landen nemen allen een kan met uit eigen land meegebracht zee- of rivierwater mee. Zij zullen dat in de haven uitstorten. Water naar de zee dragen dus, want Long Beach is de haven van Los Angelos en ligt aan de grote oceaan. De directeur van de gemeentelijke diensc Havens en Handelinrichtingen, ir. N. Snij ders, beeft het water uit het IJ.geput en overgegoten in de fraaie, uit de hand ge slagen oud-Hollandse koffiekan, die Ka tinka Bleeker aan de burgemeester van Long Beach zal overhandigen. Alle vazen, kannen en kruiken van de deelnemende landen krijgen een plaatsje in het onlangs geopende havengebouw van Long Beach, ook de tinnen koffieketel uit Nederland met de inscriptie „Presented to the city and the port of Long Beach by the city and the port management of Amsterdam - International Beauty Congress, August 1960". Uit de brandkast van een bouwonderne ming aan de Heemraadssingel te Rotter dam. is vijftigduizend gulden verdwenen. Toen het personeel op kantoor kwam bleek dat inbrekers een bezoek aan het kantoor hadden gebracht. De brandkast was als een sardinenblikje opengesneden. De loonzakjes van het personeel en het kasgeld, tezamen vijftigduizend gulden, waren verdwenen. ZONDAG 31 JULI I960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10 uur: Ds. A. J. van Rhijn. 19 uur: Ds. R. Bijl. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10 uur: Eerw. heer G. H. N. Germans Jr. Noorderkerk, Velserstraat. Za terdag 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: Ds. N. van Egmond. Oos- terkerk, Zomerkade. 10 uur: Ds. Johs. Bronsgeest. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 10.30 uur: Jeugddienst. Vicaris J. G. Beert- huis, van Hilversum. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 10.45 uur: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum. Emma- kade, ingang Van Merlenstraat. 10.45 uur: Ds. R. Bijl. Jacobskerk (Vryz. Herv.), Jacob- straat. 10.30 uur: Ds. J. Aaij, van Alkmaar. Janskapel, Jansstr. 10.30 uur: Ds. E. Boeke. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30 uur: Ds. J. van der Wiel. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Pas de service. Avondstilte. Grote Kerk. Woensdag 3 augustus 8 uur n.m. Spreker: Ds. N. van Egmond. Organist: Joh. Timmermans. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10 uur: Ned. taal. 11.15 uur: Engele taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avond bijeenkomst. Filadeifia Gemeente, Parklaan 21. Zondagmiddag 14 uur: dienst. Bethel Alle Dag Kerk. Dinsdag 2 augustus 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broeder- kerk aan de Parklaan 32. Ds. H. Schutz. Rooms Ivath. Kerk. Kathedraal, Leidse- vaart. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kindermis. 8.30 uur: Hoog mis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15 uur: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.L5, 9.30 uur: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Ned. Herv. Evangeli satie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: Eerw. Heer M. de Vos. Woensdag 3 augustus 19.30 uur: Ds. H. G. Abma. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zon dag 10 uur: dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. Zang door het kwartet Spaargaren, van Lisse. 17 uur: geen samenkomst. Dins dag 20 uur: bidstond. Opwekkingssamen komsten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Don derdag 20 uur: dhr. J. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven spreekt over: „Ziekte en lijden overwonnen door de Heilige Geest". Evang. Luth. Gemeente, Witte Heerenstraat. 10.30 uur: Ds. Mr. D. G. Hoevers, van 's-Gravenhage. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6. 10 uur: dhr. F. Nijkamp. 18.30 uur: Voorganger H. Raven. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30 uur: Ds. J. G. J. van Iterson, van Vlaar- dingen. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, Frankestraat 24. 10.30 uur: Ds. J. W. Zui- dema, van Veendam. Evang. Broedergem., Parklaan 34. 10.30 uur: Ds. H. Schutz. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10 uur: Ds. B. Scholten, van Zutphen. 17 uur: Dr. A. Dondorp. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 uur: Ds. L. Hoorweg. 17 uur: Ds. B. Scholten. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9 uur: Dr. A. Dondorp. 17 uur: Ds. L. Hoor weg. Chr. Geref. Kerk, Raaks 18. 10 en 17 uur: Ds. W. de Joode, van Den Haag-Zuid. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Nas sauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Dinsdag 2 aug. 19.30 uur: dhr. v. Prooijen. O.R.G. Centrum, Wes- terhoutpark IA. 10.30 uur: Ds. A. R. de Jong. Oud Ivath. Kerk, Kinderhuissingel 76. Zon dag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 19.30 uur: H. Mis. Apostolische Gemeente, Jacobijne- straat 15. Zondag 10 en 17 uur: Godsdienst oefening. Baptisten Gemeente, Begijnhof. Zondag 10 ca 19 .uur: Ds. Bleukers, van Hoógeveèn. Hersteld Apostolische Zendings kerk, Wilhelm'iriastraat 21. Zortdag 10 en 17 uur: Kerkdiëhst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Chr. Gemeenschaps- bond. Elke dinsdagavond om 19.45 uur ten huize van dhr. Draayer, Koudenhorn 46 rd. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. Zondag 10 uur: Openbare samenkomst. Spr. dhr. J. Versteeg, voorganger te Amsterdam. 19.30-21 uur: Openluchtsamenkomst aan de Dreef, nabijheid Houtplein. Maandagavond 20 uur: Zangrepetitie. Donderdagavond 20 uur: Gebedssamenkomst. Voor gemeente leden. Pinkstergeloofsgemeenschap, Wol straat 7. Zondag 10 uur: dhr. J. de Geest. 17 uur: dhr. E. Schuurman. Woensdag 20 uur: bidstond. Schotersingel 99, Haarlem. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondag 10 uur: Voorganger W. de Jong. Vrijdag 5 augustus 20 uur: Bijbelbespreking. Zaterdag 20 uur. Openluchtdienst, Parklaan. Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeen schappelijke bijbelstudie en om 11 uur pre diking. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Vergadering van Gelovigen, Oranjestraat 9. Zondag 10 uur: Samenkomst (broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 én 17.30 uur: Samen komsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uur: Zondagsschool. 17 uur: Kerkdienst. Leger des Heils (wegens verbouwing Dans school Martin, Schagchelstraat 29). 10 uur: Heiligingssamenkomst. 18.45 uur: Openlucht samenkomst. 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Jehovah's Ge tuigen, Wolstraat 7. Zondag 17-18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocx-atische bedieningsschool en prakti sche toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de predi king van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 10 uur: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëikerk, Van Egmond- straat. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. 19 uur: Ds. J. C. Koppert, van Spaarndam. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: beide kerken. Sionskerk, Ekster- straat. (Spaarndam-West). 10 uur: Ds. J. C. Koppert. Spaarndam. 19 uur: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30 uur: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwartier", Vergierde- weg. Zondag 10 uur: dhr. L. G. Sussen- bach. 19.30 uur: geen Jeugdsamenkomst. Zondagsschool vakantie tot 14- augustus. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadéstraat. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30 uur: Ds. J. R. Hommes, van Groningen. 17 uur: Dr. D. v. Swigchem, van Kampen. Goede Herder kerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 uur: A. v. d. Deijl. van Dalfsen. 17 uur: Ds. J. R. Hommes. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 9.30 uur: Dr. D. van Swigchem. 17 uur: Ds. A. v. d. Deijl. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 uur: Ds. W. A. Zijlema, em. pred. te Hoogeveen. 17 uur: Ds. J. J. Rebel. Jehovah's Getuigen, Feestzaal Noord, Rijksstraatweg 433. Zondag 19-20 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en «praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Leger des Heils, Bandoengstraat. Zondag 10 uur: Heiligings samenkomst (inzegening 5 soldaten). 12 uur: Zondagsschool. 19 uur: Openluchtbijeen komst Spaarnhovenplein. 20 uur: Verlos singsbijeenkomst. Alle bijeenkomsten onder leiding van Kapiteins Verhagen. Du... middags aanvang 14.15 uur voor de vrou.. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel minaplein. 9 uur: geen dienst. 10.30 uui. Ds. Oskamp, viering H. A. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30 uur: Ds. van Nieuwen- huijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45 uur: D van Asperen. Kapel Irene, „Meer en Bosci 10 uur: Br. C. J. Oostenrijk. Ned. Pro Bond, Postlaan 16. Geen dienst. Rooms Kath Kerk. H. Bavo. 6.30, 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10 uur: Ds. P. Visser. 19 uur: Ds. Th. Swen. Pinksterkerk, Camplaan. 10 uur: Ds. Th. Swen. 19 uur: Ds. P. Visser. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: Ds. K. D. Ger- ber, van Almelo. Jehovah's Getuigen. Ge meenschappelijke bijbelstudie, dinsdag 20 uur: Crayenestersingel 7, Ir. Lelylaan 63, Glipperweg 121. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30 uur: Dr. P. A. Elderenbosch, van Amersfoort. Religieuze Kring, Eiken laan 5. 10.30 uur: Dr. W. F. Golterman, Dg., Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. St. Anto nius. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk, Kapel achter Herv. Kerk, Leeuwe rikenlaan. 10.30 uur: Ds. P. de Ruig, van Haarlem-N. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Ds. F. Brouwer, van Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. L. van Loosman, van Bodegra ven. Rooms Kath. Kerk. 6.45 en 8 uur: H. Mis. 9 uur: Processie H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Vicaris J. Mansvelt. 19 uur: Ds. Jac. de Vos, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. 10 eri 17 uur: Ds. Joh. C. Brussaard, van Oegst- geest. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: Prof. Dr. J. van Genderen, van Apeldoorn. Geref. Gemeente. 10 en 16 uur: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 uur: Ds. J. W. Beekman, van Arum. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15 uur: Lees- diensten. Donderdag 4 augustus 19.30 uur: Ds. E. du Marchie van Voorthuysen, van Leersum. Ned. Prot. Bond. 10 uur: dhr. J. Schneider, van Leiden. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. F. Brouwer. 19 uur: Ds. H. L. Boonstra, van V/armond. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. A. Vos, van Londen. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Drs. A. H. Schippers. Nederl. Prot. Bond. 10 uur: Mevr. Boeke-Rijnbach, van Noordwijk. Maranatha-bijeenkomst. Woens dag 3 augustus 20 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Ds. A. van Gent. van Zutphen. Evangelisatie-samen komst om 15 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. G. Mik, evangelist te IJmuiden. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur: dhr. W. J. J. Koudstaal, van Wijhe. 19 uur: Dr. Offringa, van Katwijk. Doopsgezinde Gemeente. 10.30 uur: Ds. M. Keyser. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15 uur: dienst. 15 uur: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 17 uur: Ds. G. Salomons. Geref. Ge meente. 10 en 15 uur: leesdienst. Dinsdag 2 augustus 19.30 uur: Ds. H. van Gilst. Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30 uur: Hoogmis en 10.30 en 11.30 uur. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Ds. H. Brons. 18.30 uur: Ds. J. C. J. Bronsgeest. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30 uur: Ds. H. Boswijk, van ICamerik. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: Ds. L. Floor. Rooms Kath. Kerk. 7 en 8.30 uur: Hoogmis en 10.30 uur. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19 uur: _Ds. C. W. Oppelaar. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: Ds. G. Rang, van Haarlem-Zuid. Rooms-Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. RIJK (Aalsm.weg). Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. Lebbing, van Amsterdam. Geref. Kerk. 10.30 en 15.30 uur: Ds. J. de Lange. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 8.30 uur: Ds. H. P. Swets, van Rijk. Jeugddienst. 10.15 uur: dezelfde. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. W. G. Berkhoff, van Glanerbrug. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10.15 uur: Ds. J. Groen, van Groningen. 16 uur: leesdienst. Rooms Kath. Kerk. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 uur: Ds. N. van Egmond, van Haarlem. 10.30 uur: Dra. J. A. Burgersdijk, van Naarden. Open Deur dienst. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30 uur: geen dienst. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëcnheid. 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk, Vij- verweg 14. 9.30 en 15.30 uur: Ds. G. Toorn vliet. 19.30 uur: Ds. A. Vos, van Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. Zondag 10.30 uur: Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. J. B. Rijnders, van Angerlo. Marine Hospi taal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoog mis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 19 uur: Ds. E. Brunsting. Em. pred. te Baarn. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 8.30 uur: Ds. G. H. van Willenswaard. 10 uur: Ds. H. van Coeverden, van Broek in Waterland. Santpoort-Zuid. 10 uur: Ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10 uur: Ds. J. J. Rebel. 16 uur: Ds. W. A. Zijlema, em. pred. te Hoogeveen. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Ds. G. H. Homans. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. J. Kroon. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 8.30 uur: Kerkdienst in de Duitse tac.1. Voorg. Ds. G. Plantiko, van Amsterdam. 10 uur: Ds. C. J. F. Antonides, van Obdam. Geref. Kerk. Julianaweg. 10.30 en 17 uur: Ds. P. de Ruig, van Haarlem-N. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15, 10.30 uur: Ds. A. Noor man, Ned. Herv. pred. te Zaandam. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. Ge durende de maand juli extra diensten voor de badgasten t. w. H. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, 11, 12 en 19.30 uur. 9.30 uur: Hoogmis. In de week H.H. Missen om 7, 7.45 en 9 uur. Lof om 19.30 uur. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maanden juli en augustus geen samenkomsten. Jeho vah's Getuigen. Dinsdag 2 augustus n.m. 20 uur Gemeenteboekstudie in het Gemeen schapshuis (ingang Willemstraat). Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 Zandvoort ZOMER-LUNAPARK. Het jaarlijkse zomer-lunapark te Zand voort zal dit jaar worden gehouden van zaterdag 30 juli tot. en met zondag 7 augus tus. De kermis-attracties staan ook nu weer opgesteld op 'n terrein bij de Heren straat bij het eindpunt van de bus. Ver scheidene nieuwe attracties werden aan dit jaarlijkse kermisvermaak toegevoegd. GESLAAGD De heer J. van Leeuwen in. Lisse be haalde de acte M.O. boekhouden.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15