Brieven aan de redactie TAXI 13000 Prijzen van bloembollen gaan snel de hoogte in DAUPHINE Kinderen konden naar hartelust in Concertzaal fantaseren afl v. Empefen TR0UPIN - ZiJLWEG 151 Oogst zeker zo goed als vorig jaar 4 EERSTE VEILINGEN ACHTER DE RUG Burgerlijke Stand van Haarlem G. Veldkamp nam af scheid van Hout en Plantsoenen Zaadhaindel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Kort nieuws MET VERF, LIJM, SCHAAR EN KRANTEN Gouden echtpaar in Lisse Fa. H. GROOTEGOED Bouw jeugdhuis Viering van ambtsjubileum burgemeester Van Fenema Examens Beslissingswedstrijd in Heemstede bleef onbeslist Beslissingswedstrijd DWT-DWR Ellen Ort (Atmodes) in de Nederlandse atletiekploeg De invitatiegroep van Oosten-jubileumtoernooi ZATERDAG 30 JULI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) De eerste week van de bloembollenveilingen is weer achter de rug. Het moet gezegd worden: de exporteurs zullen beslist niet met genoegen het werk van hun inkopers bekijken. Ze moeten flink in de zak tasten om "de bollen binnen te krijgen. Vooral die variëteiten die verleden jaar nog als „surplussoorten" ge doodverfd stonden zijn nu duur geworden. Het ongeluk is dat hiervan juist de grootste hoeveelheden worden verkocht, zodat het bijzonder moeilijk wordt om de hogere inkoop goed te maken op andere rassen. De stijging gaat over bijna de gehele linie, waardoor de kans ontnomen is om bijvoorbeeld goede en duur geworden soorten voor de broeierij te vervangen door andere, wat na overleg met de kopers nog wel eens gebeurde. De oorzaak hiervan ligt weer in het feit dat iedereen op misschien een enkele uitzondering na hetzelfde reageert. Men heeft bij de verkoop de verleden jaar goedkoper soorten gepousseerd en de toen erg dure maar een beetje uit de gedachten van de klant proberen te pra ten. Of de klant kocht ze eenvoudig niet, omdat ze hem te duur waren. Vandaar dat de enkele vroege tulpen nu ongeveer gelijk of iets lager liggen dan in 1959. Een uitzondering hierop zijn weer Joffre en het rode kersttulpje Brilliant Star. Deze halen weer bijna de 25.00 per honderd stuks. Men heeft hiervoor over het alge meen goede prijzen kunnen maken, want men was verleden jaar al gewaarschuwd. De verschillen zijn echter niet noemens waard. Bijzonder veel zorg brengen nu de zgn. goedkope soorten. Elmus is al hele maal „uit de band gesprongen". Verleden jaar deed deze voor de dikke maten om streeks deze tijd 6.00. Aan het begin van de vorige week was zij 7.50 aan het eind 8.20 en donderdagmiddag werd er 9.80 voor gegeven. De Enkele Late Tulp Gol den Harvest deed verleden jaar met moei te j 5.00 en nu 7.00. Bartigon komt aan de f 8.40, in 1959 f 5.50. De Mendeltulp White Sail staat nu met 10.70 op de lijst tegen verleden jaar 9.10 en dat was al duur. Prijsstijgingen van vijftig percent in vergelijking met verleden jaar zijn beslist geen zeldzaamheid. Het is zeer de vraag of de exporteurs dit percentage ook op de buitenlandse prijzen hebben bereikt. Afkeurend gefluit Vrijdagmiddag werd de eerste hyacinten veiling door Hollands Bloembollenhuis in Lisse gehouden. Ook daar zitten de inko pers al te fluiten bij wijze van afkeuring. Koploper is hier de gele City of Haarlem, waarvan de grootste maten maar liefst 55,- per honderd kosten. De rode Jan Bos begint ook al weer aan te trekken. Het lijkt er echter wel op, dat ook de hyacinten aan de hoge kant komen te liggen. Daar men aanneemt dat de oogst min stens zo goed is als verleden jaar en er bovendien van tulpen vijf percent meer is opgeplant, lijkt het er sterk op dat men meer bloembollen in het buitenland heeft verkocht. Nog steeds doen ér verhalen de ronde over verkopers die elkaar in het buiten- Advertentie ondanks haar jeugd, pas 4 jaar oud. reeds een begrip. Waarom 1. Productie 2100 per dag. 2. Aanschaf f 5625.— 3. Verbruik 1 L op 17 KM. 4. Afschrijving zeer laag 5. Wegenbelasting minimum 6. Veiligheid: 4 portieren met bevei liging voor kinderen; prachtige wegligging en remvermogen. 7. Motor vrijwel geruisloos. 8. Garantie: 6 mnd. incl. arb. loon. 9. Elegant enz. enz. enz. Hoofdagentschap: WAGENWEG 166—168 TELEF. 12138 en 15056. B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 - TEL. 57455 GEHUWD: 29 juli: W. G. Bürmann en G. E. Eckstein. R. Molkenboer en E. Ch. Schipmölder. BEVALLEN van een zoon: 28 juli: J. A. Westerbeek—Amama, L. C. Vroom—Ko ning, T. van Kouteren—Daim, A. J. H. Kranendonk—de Kruif, W. P. Riemens— Noordhuizen, A. DuinkerkenDekkers; 29 juli: G. J. M. Verkerkvan Rooden, A. M. Th. Schelleman—van Poppel, J. W. M. NeijndorffBekius, C. P. van Graasvan Westerhoven. BEVALLEN van een dochter: 28 juli: A. M. H. J. PothovenWestbroek, M. Óoster- veerde Muijnck, A. M. VeldhuisBren- ninkmeijer, C. M. E. KoningBertholee, 29 juli: H. J. NijlandDonker. OVERLEDEN: 27 juli: H. van Genderen, 66 j., Van der Vinnestraat. J. J. Ronde, 84 j., Zomervaart. L. Schippervan Houten, 67 j., Gasthuisvest. 28 juli: W. Dannijs, 72 j., Gasthuisvest. A. J. Sanders, 58 j., Kamperlaan. C. van Hooijdonk—van den Broek, 75 j., Gasthuisvest. Advertentie DE EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u 2IJLWEG 63 -TELEFOON>15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid land beconcuri-eren, door onder eikaars prijzen door te gaan. Diezelfde verkopers zitten dan dikwijls weer als inkopers in de veilingzalen elkaar de partijen af te snoepen. Nu is het tegenwoordig steeds meer ge woonte geworden om al vroeg in het jaar een gedeelte van de verkoop te dekken door zgn. opbrengsten te kopen. Men koopt dan de opbrengst van een bepaalde oppervlakte en wacht maar af, wat de kweker zendt. Valt dat kwantum tegen dan is dat bij alle kwekers het geval en dus moet de aanvoer aan de veilingen het res tant opleveren. Die aankopen in het voor jaar zijn meestal tegen redelijke prijzen gebeurd. Er zit in de meeste gevallen dan wel winst in, hoewel die beslist niet over dreven zal zijn. gezien de concurrentie bij de verkoop. Gaan de prijzen dan in de zomer met sprongen omhoog dan blijft er niet veel te juichen over. Men kan natuurlijk wel zeggen dat er altijd wordt geklaagd. Het zuiverste teken dat geklaag in de kringen van bloembol lenexporteurs niet voor de show is, wordt gevormd door de veranderingen in hun denkwijze. Ze gaan nu met elkaar aan ta fel zitten om bedrijfsvex-gelijkingen te maken, men laat spi'ekers komen om hen juist op het gebied van het „rekenen" voor te lichten. En die sprekei-s zeggen allemaal hetzelfde: „U moet gaan samen werken en goed calculei-en, want als uw uitkomsten op gezonde economische prin cipes worden teruggebracht is de rentabi liteit van uw bedrijven zeer laag tot nihil". Advertentie KUIN'S „KARAMELLA'S" HEBT ZE AL GEPROEFD BANKETBAKKERIJ Hoocerwoerdstraal 11 - Tel. 53158 Advertentie Voor iets lekkers naar JOS DEKKERS „De BESTE CROQUETTEN van Haarlem" Kruisweg 29-31. Telefoon 21647 Vrijdagmiddag heeft de heer G. Veld kamp in de met palmen en bloemen ver sierde Oranjei-ie van de gemeentekweke rij op de Kleverlaan in Haarlem afscheid genomen van de collega's ambtenai-en van de dienst Hout, Plantsoenen en Be graafplaatsen, die hij bijna veertig jaar als bedrijfsadministi-ateur heeft gediend. De wethouder van Financiën van de ge meente Haarlem, de heer W. C. Bakker, opende de rij van sprekers. „Het is naar, dat iemand die zich nog zo gezond voelt met pensioen moet gaan," aldus de spre- ker, „Je zou hem nog zo goed kunnen ge bruiken." De heer Bakker wenste ten slot te de heer Veldkamp in „zijn levens avond" veel vooi-spoed toe. De heer M. v Deutekom bood namens de Natuux-be- schei'mingscommissie „Zuid Kennemer land" de heer Veldkamp een „rokertje aan. De chef personeelszaken van de ge meente Haarlem, de heer F. v. Egmond, haalde nog eens herinneringen op uit de tijd, toen de heer Veldkamp ter secre- tarie werkzaam was en ten slotte sprak de heer J. A. Dorresteyn, directeur van Hout en Plantsoenen mede namens de Vereniging voor School- en Werktuinen, waarvan de heer Veldkamp bestuurslid is. Spreker dankte de heer Veldkamp voor de medewei-king die deze de vereniging al tijd had gegeven en overhandigde hem eveneens „een ï-okertje". Na een kort dankwoord van de heer Veldkamp werd het pei-soneel van de dienst Hout en Plant soenen in de gelegenheid gesteld afscheid van hun bedrijfsadministi-ateur te nemen. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TEL. 16061 Botsing. Vrijdagmiddag om kwart over een heeft zich op de Blois van Tres- longweg in Haarlem een autobotsing voor- gedaanrfoen een Duitse personenauto, be stuurd door een 29-jarige chauffeur uit Dusseldorf bij een inhaalmanoeuvre in aanraking kwam met een vrachtwagen. De Duitse auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd; de chauffeur kx~eeg een bloed neus en enkele snijwonden aan hand en benen. De tuinzaal van het Haarlemse Concertge bouw bood vrijdag de aanblik van een groot schilders- en mode atelier in vol bedrijf. Enige tientallen meis jes en jongens kleed den met behulp van schaar en lijmpot, kranten, crêpepapier en ander materiaal grillig gevormde hou ten geraamtes aan. Anderen hanteerden, met uiteenlopend re sultaat, het schilders- penseel. Landschap pen, molens, zeilsche pen, bergen en een oosters paieis ver schenen, al naar ge lang van de inspiratie van de jeugdige ar tiesten, op de grote vellen papier. Fantasiedag, zo had de vakantiecommissie van het Haaidems Speeltuinverbond deze vorm van vakantie- besteding gedoopt. Het evenement is voor Haarlem geheel nieuw De kinderen mogen met de hun ter be schikking staande middelen hun fantasie de vrije teugel laten. Hun prestaties wer den beoordeeld door een ter zake kundige jury, bestaande uit de heren H. P. Postma, werkzaam in het variétébedrijf, Coen van Os, illustrator en ontwei-per uit Hilversum en J. Pieterse, schilder uit Laren. De kinderen afkomstig van een tiental speeltuinen mochten kiezen uit schil deren of modelleren. In de laatste afdeling was het de bedoeling een pop of boom aan te kleden. De vakantiecommissie had bij de voorbereiding van dit evenement veel werk verzet. Honderden blikjes verf in velerlei kleur moesten worden aangemaakt, tien tallen houten geraamtes in elkaar worden getimmei-d en stapels kranten, crêpepapier en dergelijke worden klaargelegd. Bedrijvig liep de heer D. Vrolijk, lid van deze com missie en geestelijk vader van deze Fan tasiedag, tussen' de bezige kinderen door om hen met x-aad en daad bij te staan. „We mogen over het aantal deelnemers beslist niet ontevreden zijn", vertelde de heer Ti-uxini ons. „Ze staan er eerst nog wat vreemd tegenover, maar als er meer be kendheid aan deze nieuwe vakantie-activi teit woi-dt gegeven, geloof ik dat we naar een grotere zaal zullen moeten uitzien". Op het toneel was een rijtje jongens ingespan nen aan het penselen. Sommigen waren met hun tweeën of drieën aan één werk stuk bezig. Dat mocht want behalve per soonlijke prijzen waren er ook groeps- prijzen. Na gedane arbeid was het prettig kijken naar Oom Herman met zijn sprekende pop en de grollen van de clowns Pipo en Koko. De pianist en accordeonist Jan Davids ver- zoi-gde de muzikale illustratie. De heer D. Vrolijk reikte aan het slot van deze geslaagde dag de prijzen uit, nadat de heer Coen van Os had uiteengezet welke maat- Dit meisje laat zien welk een fantasti schepop je uit oude kranten en crêpepapier kan maken. staven de jury bij de beoordeling van de werkstukken had aangelegd. De uitslagen waren: Afdeling schilderen: 1. Simon van Dantzig (Weltevreden); 2. Jaap de Bondt en Wim Heynis (Frans Hals); 3. Jos en Ronny Burghout (D.V.S.). Eei-volle vermelding en ti-oostprijs: Anton Munnink- huis (Patvliet). Afdeling modellei-en (pop): 1. Puck v. d. Vegt (Delftwijk); 2. Betsie Bo- terman en Mieke Munninkhuis (Patvliet); 3. Joke Bruneel, Mia Moonen en Nelleke Olyhoek (Glasblazex-s). Eervolle vermelding en troostprijs: Nieuw-Leven en Frans Hals. Afdeling modelleren (boom): 1. Geertje Winkel, Wiebren Hattinga en Wiep Hat- tinga (Klarenhof); 2. Nico en Ria Steenkist (Weltevreden). Op 11 augustus hoopt het bruidsjaar C. Kortekaas-J. M. Kortekaas-Van Diest in Lisse de dag te herdenken waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk werd verbon den. Beiden zijn 73 jaar en geboren in Lisse. Van hun 12 kinderen zijn er nog 10 leven. Het gouden echtpaar heeft 21 klein kinderen. Dertig jaar geleden stichtte de heer Kortekaas een eigen bollenbedrijf. De bruidegom heeft een hobby die hem vele bekers als prijs opleverde, biljarten. Tot voor kort kon de bruid haar huishoudentje best alleen af, maar de vorige week vrij dag viel ze en brak haar pols. DERTIG A-SPELERS IN HET BREDERODE-TOERNOOI. Het „Brederode-toernooi" dat maandag op de twaalf banen van het tennispark Brederode achter de ruïne van Brederode in Santpoort begint en tot en met zondag zal voortduren mag zich weer in een grote belangstelling verheugen. Het A-toernooi herenenkelspel, dat in ieder geval dondex-- dagavond van start gaat, telt dertig deel- nemers en belooft bijzonder interesant te worden. Tot de inschrijvers behoren de sterke titelhouder, de Amsterdammer Hey- blom, de Haarlemse kampioen Cees Nie- land, de drievoudige winnaar van het Groenendaal-toernooi Tom Okker, de fina list van het Groenendaal-toernooi G. de Jong en Jan, Leo en Aat van de bekende Beverwijkse tennisfamilie Tervoort. Boven dien zullen nog een aantal Duitsers van de partij zijn. Op het programma staan onge veer driehonderd partijen. Advertentie KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMEND A AI.SE WEG 18 - TELEFOON 52502 Zo'n arme miljonair (Rembrandt). Een luchtige, vro lijke geschiedenis, die zich afspeelt tegen een decor dat gevormd wordt door de schoonheden van de Franse Riviera. De hoofdfiguur is een jonge miljonair, die ontdekt dat de genegenheid van zijn ver loofde uitsluitend zijn geld geldt en dat zijn eigen affecties naar een charmant kelnerinnetje gaan, dat werkt in een hotel, waarvan hij de eigenaar is. De miljonair neemt daar dan een baantje als kelner aan en dan zijn, zoals men wel kan begrijpen, de vermakelijke verwik kelingen niet van de lucht. Peter Alexander is een bijzonder jolige miljonair-kelner, die ook aardig kan zin gen. Nog meer kan men lachen om Hëinz Ehrhart, die het middelpunt is van me nige dwaze scène. Guerillasfrijd in de rimboe (Frans Hals) De centrale figuur in deze ooi'logsfilm met als plaats van handeling de Philippijnen is een Amerikaanse luite nant die, na de verovering van deze archi pel door de Japanners, weigert zich over te geven. Met de hulp van een inheemse slaagt hij er in de wildernis te bei-eiken, waar hij een aantal Philippino's om zich heen verzamelt voor een vei-bitterde gue rilla tegen de gehate bezetters. Er worden heel wat staaltjes van onverschrokken moed en tactische kx-ijgskunde ten beste gegeven. Wanneer de Amerikaan enkele stammen van koppensnellere voor zich weet te winnen is het pleit beslecht, al thans volgens deze film. De guerilla's maken dan korte metten met de Japanse bezetting. Hun Amerikaanse aanvoex'der vexdiest daax-bij een van zijn trouwste vol gelingen, maar krijgt als soulaas een hoge onderscheiding voor zijn moedig gedrag en doortastend optx-eden, die naar onze smaak wat al te veel beklemtoond worden. Maar daar is het dan ook een Amei'ikaan- se film voor. Soldaten in nylons (CinemaPalace) Een kluchtig niemandalletje, dat .vx-ij wat geforceerde situaties in het leven roept, maar ze soms verrassend goed uitwerkt. Vooi-al het tem po geeft- de doorslag naar de kant van de vrolijkheid. Het gegeven is simpel: een sergeant, die bij de Milva's erg in trek is, ziet in zijn kampement plotseling zijn echtgenote opdagen, ook als Milva. Nu moet de ladykiller zich in toom houden, maar dat valt niet mee, omdat niemand mag weten dat zijn vrouw bij zijn ondei-- deel hoort. De ware liefde zegeviert en de hartenbreker blijkt al met al toch een oppassend man te zijn. De kampioen-melkboer (L i d o) De tweede filym, waarin Dan ny Kaye verscheen toen hij met „De Won derman" op slag een beroemdheid was ge worden, beleeft in dit theater haar reprise. Het is opnieuw een dolle geschiedenis, minder spiritueel dan „The wonderman", maar toch nog altijd een toonbeeld van Kaye's uitzonderlijk humoristisch talent. Stormloop der Bedoeïnen R o x y De fantasie van de scenario schrijvers uit Hollywood kent geen grenzen Ook de Sahara is voor hen nog niet groot genoeg. Zij laten er een vliegtuig neer storten en prompt een aantal wraakzuch tige Bedoeïnen opdi-aven om hen het le ven uitermate lastig te maken. Hoe zij zich eruit redden kan men tot maandag aanschouwen. Daarna „Don Coyote, de prairiewolf", een strijd op leven en dood. Behalve maandagmiddag kan men de ge hele week in de matinees terecht bij „Abbott en Costello bij de kannibalen", ook al een mooi staaltje van fantasie en grap jasserij. Faja Lobbi (Studio) De bekroning van zijn film over Suriname „Faja Lobbi" in Berlijn heeft onze cineast Herman van der Horst in het middelpunt der belangstelling ge plaatst Men kent ons oordeel over „Faja Lobbi", een getuigenis van wat een bezield filmer aan indrukken weet te vergai-en en te con cretiseren in beelden van vaak weei'galo- ze schoonheid. Toch moet men zijn „Prijs de zee" ook niet onderschatten. Zelfs gaat onze voorkeur naar deze px-achtige impres sie uit, die voor ons bij haar verschijnen een openbaring was van wat men met de film kan doen. Van der Hoi-st doet er alles mee. Mogelijk zal men eisen ten aanzien van de sterkte van het geluid aanvechten. Van der Horst heeft op dat punt zijn eigen opvattingen, die naar ons gevoel wel eens in strijd komen met de natuur lijkheid van de functie van het geluid. Niettemin mag dat geen beletsel zijn om deze film te gaan zien. IJsco-toeristen (Luxor) Een oude bekende, die ieder jaar in de vakantieweken weer komt op di-aven en telkens bevestigt, dat de ver schijning van Laurel en Hardy op 't film doek meer dan een toevallige is, want in hun samenwerking hebben zij alles, wat er aan contrastrijkheid in de humor schuilt, aan het oppervlak van de zicht bare werkelijkheid gehaald. En dus lachen maar. Tea for two M i n e r vIn alle voorstellingen van dit weekeinde de amusante musical „Tea for two", die maandag en dinsdagavond wordt gevolgd door de speelse film van René Clair „Porte des lilas". Woensdag en donderdagavond een vrolijke komedie „Pikant verdof in Parijs". Maandag tot en met woensdagmiddag „Sjors van de rebel lenclub". Lisse In de buurtschap de Engel in Lisse is men bezig aan de bouw van een jeugdhuis. De vlag is in top, want de eerste houten spant, is gelegd. De fundering van het ge bouw wordt in steen opgetrokken, maar de opbouw wordt van hout. De jongeren bou wen het huis in hun vx-ije tijd en als men ..de Engel" kent, weet men dat iedereen zoveel mogelijk de behulpzame hand biedt De leiding van het bouwwerk is in handen van de heren W. van der Zon en P. van der Meij. Het gebouw zal bestaan uit twee afdelingen en een kamertje. Men hoopt dit jaar het gebouw in gebruik te kunnen nemen. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK GEBOREN: Marryette Maxda, d. van G. v. d. Linden en J. M. v. Bakel. OVERLEDEN: C. F. Overhoff, oud 68 j„ echtg. van M. M. Nieuwenhuijs (man); K. L. Bei-loth, oud 40 j.. ongeh. (man); G. Marges, oud 65 j., echtg. van j. Arens (vrouw). Advertentie Nu is het tijd om met Van Empelen te praten over aanleg of verande ring van uw tuin. Tuinbouwbedrijf Binnenweg 18 - Heemstede Tel. 3-80-80 (Verkort weergegeven) Fluoriden en tandca-ries. De heer H. Duller las slechts de eerste alinea van mijn oorspi-onkelijk veel langer artikel. In het kort zal ik trachten de huidige stand in U.S.A.- en Canada weer te geven. Door tandartsen- en medici-associaties is de laatste jaren veel over het onderwerp ge publiceerd. Resumerde vindt men: 1) dat voor kinderen tot 12 jaar fluor heilzaam moge zijn, dochdat zij later, als per sonen tussen 20 en 40 jaar blijkbaar abnor maal meer last van cariës zouden hebben en eerder toe zijn aan een prothese; 2) „mottled teeth": kalkachtige witte stippen en vlekken in het tandglazuur, doordat waarschijnlijk dit woi-dt omgezet in cal- ciumfluoride, dat wel harder maar brosser is dan email. (1959. Dr. Robert Newton in Edmonton Pure Water Association, Alber ta). 3) Geen mens kan zeggen hoe fluor inwerkt op het beendergestel, want gezien 1) en 2) kan de werking funest zijn op de lange duur, vooral daar men heeft gecon stateerd dat het dierlijk organisme meer fluor accumuleert dan planten. (American Medical Association, feb. '58). 4) De rege- ring neemt een beslist standpunt in tegen over wat is geweest en ongetwijfeld zal worden een grote openbare druk. Zij zal de gemeenten niet vragen, bevelen of toe staan dat zij iets meer doen dan het leve ren aan hun inwoners van puur, gezond en bactei-iënvrij water, zoals dit is vastge legd in de „Public Health Act". De enige uitzondering wordt gemaakt voor de zeven gemeenten, die door een vroegere verkeer de interpretatie van deze wet hun drink water reeds fluoridex-en. Deze gemeenten kunnen daarmee doorgaan, maar zij mogen ermee ophouden, zodra de voox-keur van bevolking of raad daarvoor wordt uitge sproken. (Vex-taald uit „Globe and Mail", Toronto, april 1959). Punt vier acht ik het belangrijkste daar ik gekant ben tegen elke vorm van gods dienstige, morele of geestelijke dwang. Als oudere chemicus hecht ik persoonlijk geen geloof aan de eerste 3 punten, daar ik reeds zovele theoriën heb moeten laten vallen. Voorbeeld: Ongeveer bij de eeuw wisseling hoorde ik het „ware" verhaal van mijn grootvader dat een diepe indruk op mij maakte: twee kinderen hadden rode giftige vruchten gegeten van een nacht- schade-achtige (solanaceen) en waren onder heftige krampen overleden. 1-Iet wai-en tomaten! Dit geloofde men toen; nu zegt men dat dit het gevolg is geweest van vrees en suggestie. Wie zou durven zeggen hoe men over 60 jaar over fluor denkt? Zou de huidige stand van onze zienswijze dan niet worden genoemd: vrees en massasuggestie? 5) Het beste mid del ter voorkoming van cariës is: goede verzorging (tanden poetsen) en doelmatige voeding (groenten en fruit). Ir. COCHIUS Gemeentelijke bureaus zijn op 1 augustus een uur gesloten De Gemeentelijke diensten en bureaus van Zandvoort zullen maandag 1 augus tus van 10.45 tot 11.45 uur gesloten zijn voor het publiek. Dit geschiedt met het oog op het 12Vs- j'arig ambtsjubileum van burgemeester Mr. H. M. van Fenema. De ambtenaren zul len namelijk op genoemd tijdstip in het Gemeenschapshuis de burgemeester offi cieel huldigingen ter gelegenheid van dit jubileum. Om half drie heeft een buitengewone raadsvex-gadering plaats, na afloop waar van burgemeester en mevrouw Van Fe- nema-Bi'antsma in de x-aadzaal zullen re cipiëren van 16-18 uur. Deze x-eceptie is toegankelijk voor de burgerij van Zandvoort en voor particu lieren en corporaties, die van hun belang stelling willen blijk geven. Overweg Pijlslaan in nacht van 7 op 8 augustus gesloten Met het ook op reparatiewerkzaamheden aan de spoorrails zal de spoorwegovei'gang in de Pijlslaan te Haarlem in de nacht van zondag 7 op maandag 8 augustus voor alle verkeer met uitzondering van voetgan gers zijn gesloten. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool -te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte examens (gehele akte): de heren S. P. F. Manders, Heemstede; J. I-I. Koelman, Zaan dam; A. Keller, Purmerend: W. Buitenhuis Zaandam: H. Broekema, Wormer; K. H. van Gerven, Amstei-dam; W. S. de Graaff, Enkhuizen; J. M. v. d. Broek, Amstelveen; K. Flens, Oostzaan; J. C. C. Vermeer, Heemstede. Voor gedeelte B: de heren: W. Rijkers, Amsterdam: J. W. Hesselink, Weesperkar- spel; H. Hensen, Haaxdem; J. J. Baxen- dregt, Amsterdam. Advertentie HAARLEM Anno 1892 - Tel. K.2500 - 10564 - 20154 - 20750 voor ALLE NATUURSTEEN zoals Flagstones voor tuin en schouwen Raamtabletten - Tafelbladen GRAFWERKEN enz. EIGEN BLOKKENZAGERIJ TOT 5 TON. Tussen Nereus uit Zaandijk en AZ '70 uit Amsterdam werd vrijdagavond in „Groe- nendaal" in Heemstede een wedstrijd ge speeld, waarin de beslissing moest vallen welk team aanspraak mag maken op de kampioenstitel van de tweede klasse B. 'Het was "een strijd van goed gehalte, waar in ook na verlenging het gewenste resul taat uitbleef. In hoog tempo werd de strijd begonnen. Door technisch iets beter spel verscheen Nereus veelvuldig voor het AZ-doel, het geen resulteerde in doelpunten van Gre- gorius. Stam en nogmaals Gxegorius. Toen was het de beurt aan de Amstex-dammers. Trimp nam vlak voor het Nereus-doel een vrije worp zeer snel en Daatselaar scoorde voor AZ. Brinkhof verkleinde de achter stand. In de tweede helft moest Nereus zelfs de krappe voorsprong prijsgeven door twee goals van Trimp. Tot 20 seconden voor het einde hield AZ stand. Schenk maakte toen gelijk (4-4). Reglementair werd toen de strijd met 2x3 minuten verlengd, maar ook deze verlenging bracht geen uitkomst. Na 1 minuut spelen scoor de Trimp, maar Gregorius maakte gelijk. De beslissingswedstrijd DWT-DWR. die noodzakelijk is geworden om uit te maken welke ploeg degx-adeert naar de derde klasse van de zomexeompetitie KNZB, is vastgesteld op dinsdag 2 augustus des avonds aanvang half acht in de zwemvijver Groenendaa] in Heemstede. Na afloop van deze wedstxdjd is vastgesteld de beslis singswedstrijd res. eerste kl. B: Nereus 2 DJK 2. Voor de landenatletiekwedstrijd tussen de damesploegen van Nedex-land en Fx-ank- rijk op 14 augustus in Vlaardingen start de Haarlemse Ellen Ort van Atmodes op de 100 meter, 200 meter en op de 4 x 100 meter estafette. De definitieve bezetting van de invitatie- groep bij het jubileum-schaaktoernooi van de Haarlemse schaakclub Het Oosten is nu bekend geworden. Deelnemers zullen zijn de heren: Th. D. van Scheltinga. dr. J. T. Barendregt, C. Orbaan. H. L. Tan, M. Jonk man en B. J. Withuis. Het toernooi, dat op 9 september in ge bouw „Cultura" in Haarlem zal beginnen, telt uiteraard nog meerdere groepen. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4