Verkiezing voor Eerste Kamer Gemeenteraad Bennebroek wil geen progressieve reinigingsbelasting EMSER DAUPHINE GARAGE OEI HOUT Rietveld onbetwist de sterkste in Tour de Lisse AGENDA Vakantie-activiteiten voor de jeugd Akkoord invoering uniforme emmers Haarlem koopt werken van Verwey en Rees Internationaal concours- hippique in Lisse Zes doden in het verkeer WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Programma voor donderdag Burgerlijke Stand van Haarlem Schenkingen voor gemeente Bloemendaal Burgemeester van Hillegom wordt senator Bromfietser tegen vrachtauto gereden Haarlem V elsen-U muiden Santpoort Beverwijk Miniatuur monster-order In Dachau is een museum geopend ter herinnering aan het voormalige con centratiekamp. De Beierse minister van landbouw Alois Hundhammer (links) en professor dr. William Her manns, hoogleraar aan het San Jose State College (Calijornië) bij een vitri ne met kampkleding. Prof. Hermanns heeft in Dachau dertig familieleden verloren. Voetbaltoernooi van het Haarlems Speeltuin ver bond op het EDO-terrein voor de afdelingen Buitenrust, Frans Hals. Klarenhof, Nieuw Leven en VZOD. Aanvang 10 uur. Excursie naar Schiphol voor alle af delingen van het Haarlems Speeltuin- verbond. Daarna spel in het Bosplan. Vertrek 10 uur. Voor alle speeltuinen van de Haarlemse Kath. Vereniging voor het Gezin: Feesteliike voorstelling van het blij spel „Twee emmertjes water halen" door toneelgezelschap Arena in het Openluchttheater in Bloemendaal. Aanvang 13 uur. „Kindervreugd", Godfried van Bouillon straat, 14 uur: ruilbeurs voor verza melaars. Leonarduszaal, Westergracht, 10 uur: filmvoorstelling. Gebouw Haarlem-Zuid-West, Kamer- Onnesstraat, 14 en 16 uur: filmvoor stelling. Kaarten verkrijgbaar op de speeltui nen en speelpleinen. FIETSER DOOR AUTO AANGEREDEN Dinsdagmiddag omstreeks vijf voor zes is een 64-jarige loodgieter op het Staten Bolwerk in Haarlem aangereden door een auto. De loodgieter, die op de fiets reed, zou geen voorrang hebben gegeven aan de wagen. De man is met-een hoofdwond en een hersenschudding in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgenomen. BEVALLEN van een zoon: 31 juli: M. A. Palmboom—Goedhart, I. Mikola—Paradi; 1 aug.: E. Korpos—van Bree, M. H. Beu kenSmit, A. HarrenKoning, J. P. Hoe benBergmann. BEVALLEN van een dochter: 1 aug.: G. BosmanBroekhof, M. A. van der Meij Vendel; 2 aug.: J. B. van Nordevan der Vaart. OVERLEDEN: 30 juli: D. MartensVer hagen, 81 j., Gen. Joubertstraat. 31 juli: M. S. BelderbosKrusemeijer, 77 j., Gasthuis- vest. A. Holla, 64 j., Gasthuisvest. H. J. S. Koperberg, 67 j., Stuyvesantstraat. 1 aug.: M. G. van Raaphorst, 80 j., Wouwerman- straat. S. Schreur, 92 j., Jansstraat. C. E. van Uden, 15 j., Tuinwijklaan. M. van Wet ten, 76 j., Barbarossastraat. ONDERTROUWD: 1 aug.: J. van Santen en D. Hagels. 2 aug.: A. Wildschut en F. V. M. Mudde. G. van Egmond en J. H. A. Fennis. G. Ball en A. M. Alders. J. Duis ter en C. P. M. van Soest. H. G. Feije en E. E. M. de Droog. J. Vlug en A. G. Kamp. GEHUWD: 2. Aug. C. Otter en M. J. E. Roest. J. van Waadenoyen Kernekamp en M. J. Reis. A. J. de Jonge en A. J. C. Ker- rebijn. A. J. Hermans en P. J. van den Nouwland. J. Mulder en P. Steenkamp. De familie Eugidius (Erven Van der Vliet) heeft 23 akten- en eigendomspakketten ge schonken aan de gemeente Bloemendaal. Deze akten hebben betrekking op „Duinlust" in Overveen, het buiten, waarin tegenwoor dig het CIOS is gevestigd. De oudste akte dateert van 16 april 1753, de jongste van 11 december 1930. In 1881 kwam het landgoed aan mevrouw Van der Vliet-Borskl. Haar jongste dochter erfde later de buitenplaats. Haar echtgenoot, Gerrit Eugidius, schonk genoemde stukken aan de gemeente Bloemen daal. Tevens kwam de gemeente Bloemendaal in het bezit van een zogenaamde „baardman", een Rijnse stenen kruik, daterend uit de 16e en 17e eeuw. Deze kruik werd door wijlen mejuffrouw J. G. Rouwens uit Bloemendaal, die in maart 1960 overleed, aan de gemeente Bloemendaal vermaakt. De kruik werd jaren geleden in de moestuin van „Bloemoord" (Bloemendaalseweg 121) gevonden en was in dertijd het eigendom van burgemeester Rou wens, die dat huis bewoonde en die in 1853 overleed. De gemeenteraad van Bennebroek heeft dinsdagavond langdurig gesproken over het voorstel tot invoering van uniforme vuilnisemmers en het heffen van een be lasting voor het ophalen van het huisvuil. B. en W. hadden voorgesteld een progres sieve belasting te heffen, maar hier wilde de gemeenteraad niet aan. Men vond nu eenmaal dat iedere inwoner van dezelfde diensten profiteert en dat dus hiervoor één tarief moest gelden. De heer Breek (K.V.P.) was enthou siast over het invoeren van de uniforme emmers, maar stelde één tarief voor. Dit zou dan 6.- per emmer kunnen zijn. De heer Enthoven (V.V.D.) wilde zijn stem niet aan het voorstel geven. Nu vele inwoners reeds een te hoge personele be lasting betalen, wilde hij er niet mee ak koord gaan dat er nog eens een belasting bijkomt. Ook met het progressieve karak ter hiervan was hij het niet eens. Spr. informeerde voorts of het reinigingsrecht facultatief is. De voorzitter, burgemeester Van der Hoop van Slochteren, antwoord de dat B. en W. in de progressieve be lasting de draagkracht van de inwoners hebben willen laten meespreken. Inder daad is deze belasting facultatief. Men be hoeft niet van de reinigingsdienst gebruik te maken. De heer Ever wijn Lange (V.V.D.) had het beter gevonden als het voorstel was gesplitst: een voorstel betreffende het aanschaffen van uniforme vuilnisemmers en een voorstel tot het heffen van een reinigingsrecht. De heer H oogendoorn (Prot.Chr.) kon zich wel met een pro gressieve belasting verenigen. De heer Van Lierop (K.V.P.) stelde voor de eerste emmer gratis te verstrekken en de tweede en derde in rekening te brengen. Nadat de suggestie was gedaan het voor stel terug te nemen en in een volgende vergadering weer te behandelen, zei de voorzitter dat dit voorstel niet kon worden uitgesteld met het oog op de aanschaffing van de emmers. Uiteindelijk bleken zeven van de tien raadsleden het meest te voelen voor een uniform recht van zes gulden per emmer per jaar. Tegen de verordening op het heffen van een reinigingsrecht stemden de heen E n t h o v e n. Lu s k e, Ever wijn Lange (V.V.D) en Hoogen- doorn (A.R.). De raad besloot een subsidie van drie duizend gulden te verlenen aan het caril loncomité voor het aanschaffen van een klokkespel, dat in de toren van de her vormde kerk een plaats zal krijgen. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat Bennebroek nu weer een carillon krijgt. Alle overige voorstellen werden aange nomen. Van de bewoners van de Reek was een brief binnengekomen waarin werd ge klaagd over de overlast van zware vracht auto's die met een behoorlijke snelheid langs de huizen rijden. De onprettige ge volgen hiervan zijn dat de muren scheu ren en vloeren verzakken De weg is trouwens te smal. De bewoners wilden hier een maximum snelheid van vijf of tien km. De voorzit ter achtte dit niet mogelijk. Wel is een brief aan een aan de Reek gevestigde grossierderij uitgegaan met het verzoek bij de relaties erop aan te dringen dat voorzichtig wordt gereden. Heeft dit geen Advertentie VRAAGT UW APOTHEKER OF DROGIST HET ECHTE WATER ZOUT PASTILLES ALLEEN ECHT MET DIT -4-<m HANDELSMERK [ems] het beste middel tegen hoest of verkoudheid resultaat, dan zullen andere maatregelen worden genomen. De heer Heymans uit de Fazantenlaan heeft bij de raad geklaagd over het prik keldraad langs de plantsoenen aan de Dreef. Zijn zoontje was in dit prikkeldraad gevallen en moest tien dagen in een zie kenhuis worden verpleegd. De heer Ent hoven onderstreepte het protest tegen prikkeldraad. De heer B 1 o e m i n k (Prot. Chr) stelde voor de ouders een brief te sturen, waarin medewerking wordt inge roepen om te zorgen dat de kinderen de plantsoenen ontzien. De voorzitter zei dat nog al eens beschadigingen aan de plant soenen voorkomen. Hierop zal nauwlettend worden toegezien. Wethouder E1 g e r s- m a wees op de noodzaak van voldoende speelgelegenheid voor de jeugd. Bij de rondvraag bracht de heer Enthoven de brand bij de stichting „Vogelenzang" ter sprake en vroeg hoe het stond met de nieuwe brandalarminstallatie. Gebleken is dat de brandmelding niet vlot is verlopen. Wethouder Van Lierop zei: „Brand is de beste oefening". Met de aanschaf fing van de nieuwe installatie zal spoed worden betracht. De heer Everwijn Lange verwonderde er zich over dat het politie bureau soms niet telefonisch te bereiken is. Het bureau moet naar zijn mening con stant bezet zijn. De heer Luske (VVD) informeerde naar het plan van de Rijkswaterstaat voor een twee rijbaan achter de winkels aan de Rijksstraatweg om. Beter kan men eerst de aanleg van de rijksweg beoosten Haar lem afwachten. De voorzitter zei dat de winkeliers met betrekking tot deze zaak een adres aan de raad zullen richten. De heer Everwijn Lange constateerde tot zijn tevredenheid dat er een busverbinding naar station Heemstede-Aerdenhout komt. Lange tijd werd nog gesproken over het huurcontract voor huizen, welke door per soneelleden van de stichting „Vogelen zang" zijn bewoond. Dit contract zal in zijn huidige vorm niet worden verlengd. De heer Hoogendoorn informeer de naar de verhoging van de gasprijs met één cent. De voorzitter deelde mee dat de gemeente Heemstede dit had gedaan zon der instemming van het gemeentebestuur van Bennebroek. B. en W. hebben dan ook bij de minister van Binnenlandse Zaken bezwaar tegen de verhoging van de gas prijs gemaakt. De heer Everwijn Lange noemde de maatregel van Heemstede „brutaal". „In Heemstede moet men dui delijk weten dat wij geen onmondige kin deren zijn." Advertentie ondanks haar jeugd, pas 4 jaar oud, reeds een begrip. Waarom 1. Productie 2100 per dag. 2. Aanschaf 1 5625. 3. Verbruik 1 L op 17 KM. 4. Afschrijving zeer laag 5. Wegenbelasting minimum 6. Veiligheid: 4 portieren met bevei liging voor kinderen; prachtige wegligging en remvermogen. 7. Motor vrijwel geruisloos. 8. Garantie: 6 mnd. incl. arb. loon. 9. Elegant enz. enz. enz. Hoofdajicntschap: WAGENWEG 166—168 TELEF. 12138 en 15056. B.-Agentschap: RIJKSSTRAATWEG 249 - TEL. 57455 Ten behoeve van de moderne afdeling van het Frans Halsmuseum is door de ge meente Haarlem aangekocht een aquarel van Kees Verwey, „Bloemen in kristal", momenteel geëxposeerd op diens ereten- toonstelling in de Vishal onder no. 89 van de catalogus. Van de onlangs 80 jaar geworden kunst schilder W. K. Rees werd een schilderij aangekocht, „Bloemen voor Matisse", dat als nieuwe aanwinst voor de gemeentelijke verzamelingen zal worden geëxposeerd op de Zomertentoonstelling 1960, in de zalen van het museum „Het Huis Van Looy", welke a.s. zaterdag voor het publiek zal worden geopend. Van ladder gevallen. Dinsdagmorgen om half twaalf is een 36-jarige schilder uit Haar lem, die bezig was met het schilderen van een perceel aan de Verbindingsweg in Bloe mendaal bij het overstappen van de ene lad der op de andere, komen te vallen. Hij viel van een hoogte van bijna vier meter en klaagde over pijn in het onderlichaam. Hij is ter verpleging in het Marinehospitaal in Overveen opgenomen. Vandaag zijn in de vergaderingen van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, Groningen, Drente, Overijsel en Gelder land de verkiezingen gehouden voor 37 leden van de Eerste Kamer. In Zuid-Holland werden gekozen: A.R.: J. Schipper en dr. W. F. de Gaay Fort man; C.H.U.: mr. W. F. Lichtenauer; V.V.D.: mr. H. van Riel en prof. dr. H. J. Witteveen; K.V.P.: ir. E. H. A. Kraaij- vanger en jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden (burgemeester van Hillegom); P.v.d.A.: mr. J. in 't Veld, P. J. Kapteyn mr. M. de Niet, mej. mr. J. Zee- lenberg, J. Hoogland mr. G. van Hall en mr. M. van der Stoel. Vier van de volgende kandidaten zullen door loting worden aangewezen; J. W. van Hulst (CHU), mevr. J. F. Advertentie GOED GESPAARD Bij de Rijkspostspaarbank in Lisse werd in juli ingelegd 63 444.97 en terugbetaald f 45.696.66. De publieke belangstelling voor de Tour de Lisse blijft onverminderd voortduren en beweegt zich zelfs in stygende lijn. Dinsdagavond waren er ruim tweedui zend bezoekers, die met grote belangstel ling de voorlaatste etappe gadesloegen en hun favorieten aanmoedigden. Deze etappe was een tijdrit over 4,5 km met start en finish op de sintelbaan van het gemeentelyk sportpark. De renners startten op de noordzyde van de sintelbaan, reden dan het parcours van de vorige da gen, kwamen op de zuidzijde de baan bin nen en reden dan nog een rondje op de sintelbaan om aan de zuidzijde te eindi gen. Verscheidene baancommissarissen hiel den hierop nauwlettend toezicht. Er wer den wederom veel premies uitgeloofd: van pocket-boeken en ballpoints tot liters li monade. Dat Rietveld sterk rijdt, bewees wel de achterdocht die men koesterde omtrent zijn leeftijd; het is een nogal flink uit de kluiten gewassen knaap. Die achterdocht ging zelfs zó ver dat men een uittreksel uit de Burgerlijke Stand wilde halen. Maar Tourbaas Jan van Kesteren is secuur en dinsdagavond maakte Egbert van 't Oever voor de microfoon bekend dat Rietveld in derdaad dertien jaar is, de maximum leef tijd voor de tour dit jaar. De gele-trui- drager wordt in september 14 jaar. Om half acht. startte als eerste de laagst geklasseerde renner B. de Bruin, die een tijd maakte van 11.26. De gele truirijder startte als laatste en maakte de goede tijd van 8.57. Deze avond was het Tour-miss Nelly Langeveld van de O.L.S. die Rietveld voor zijn prachtige prestatie beloonde met bloe men en een overwinningskus. Woensdagavond is de laatste etappe over negentien km en dan behoort ook deze Tour weer. tot het verleden. Wanneer we een prognose zouden maken dan voorspel len we de overwinning voor Rietveld. De zege kan hem nauwelijks meer ontgaan maar hij zal er toch voor moeten vechten. De uitslagen van de 5e etappe luiden als volgt: Dagklassement: W. Rietveld 8.47, N. Zoet 9.06. H. Mens 9.33, P. Vrijburg 9.35, T. Zel- denthuis 9.40, A. Bon 9.40, M. van Dijk 9.46, F. Baak 9.47, J. van Rooijen 9.48, W. Mooijekind 9.49, J. Degenaars 9.52, H. van Lierop 9.53, J. van der Ploeg 9.58, F. van Zeist 10.06, P. van der Lans 10.11, J. Boot 10.12, P van der Vlugt 10.13, R. van Lierop 10.14, E. van der Drift 10.14. K Goossens 10.23, B. Barten 10.26, C. Verkley 10.28, L. Beijk 10.29, B. Reitsma 10.34, H. v. d. Salm 10.37, G. Rusman 10.38, P. v. d. Zwet 10.43. P. Butter 10.43, A. Meeldijk 10.44, G. Boo gaard 10.45, T. van Kesteren 190.46, H. Paase 10.57, A. Mondriaan 11.10, J. Mohl- mann 11.13, H. den Butter 11.16, R. van Kesteren 11.22, F. Meijer 11.23, B. de Bruin 11.31, R. van der Pol 11.35, A. van Dijk 11.42, T. Zuidhoek 11.55, H. Waasdorp 12.26. Algemeen klassement: W. Rietveld 1.43.53, N. Zoet 1.44.47, T. Zeldenthuis 1.45.01, H. Mens 1.45.14, P. Vrijburg 1.45.1.6, M. van Dijk 1.45.27, J. van Rooijen 1.45.29, H. Mooijekind 1.45.30, J. Degenaars 1.45.33, H. van Lierop 1.45.34, J. van der Ploeg I.45.39, F. Baak 1.45.33, H. van Lierop 1.45.34, J. van der Ploeg 1.45.39, F. Baak 1.45.48, P. van der Lans 1.45.59, L. Beijk 1.48.06, F. van Zeist 1.49.02, E. van der Drift 1.49.17, J. Boot 1.49.38, B. Reitsma 1.49,44, K. Goossens 1.49.56, P. van der Vlugt 1.50.18, K. van Lierop 1.50.36, A. Bon 1.50.46, A. Meeldijk 1.51.00, T. van Keste ren 1.51.02, P. Butter 1.51.07, H. v. d. Salm 1.51.22, B. Barten 1.51.51, P. van der Zwet 1.52.27, C. Verkley 1.53.51, G. Boogaards 1.54.37, H. Paase 1.54.43, G. Rusman 2.01.31, J. Mo'nlman 2.04.36, F. Meijer 2.05.10, A. Mondriaan 2.05.58, T. Zuidhoek 2.06.41, H. de Butter 2.06.66, R. van der Pol 2.08.09, R. van Kesteren 2.08.27., P. van Kesteren 2.08.58, A. van Dijk 2.09.25," H. Waasdorp 2.15.03, B. de Bruin 2.18.36. Puntenklassement: W. Rietveld 57 pun ten, H. Mens 31, N. Zoet 27, T. Zeldenthuis 26, H. van Lierop 17. P. Vrijburg 13, J. De genaars 8, M. van Dijk 5, F. van Zeist 3, A. Bon 2. Ploegenklassement-etappe: Ploeg Bronk- horst 29.08, Graficus 29.09, Tissing 29.32, Ons Weekblad 29.33, De Vlinder 29.44, Wa- ja 29.58, Gez. Melkhandelaren 30.29, Beij- ersbergen 32.03. Algemeen Ploegenklassement: Ploeg Tis sing 5.23.34, Bronkhorst 5.23.51, De Vlinder 5.25.19, Waja 5.26.17, Gez. Melkhandela ren 5.30.32, Ons Weekblad 5.30.46, Graficus 5.37.11, Beijersbergen 5.54.17. Na afloop werd nog een tijdrit gereden door de aspirant-renners van de ren- en tourvereniging „De Bollenstreek" over twintig ronden in het Sportpark met een totale afstand van acht km. Deze wedstrijd was buitengewoon spannend. De ongesla gen kampioen van de Tour de Lisse 1959 S. van der Ham wist deze nek-aan-mek- race te winnen en ging onder daverend gejuich van de 2000 toeschouwers door de finish. Hij legde de 8 km af in 11 min. 16 sec.!! De uitslag is als volgt: 1. S. van der Ham. 2. H. Stuifbergen. 3. A. v. d. Lans. 4. S. van Lierop, 5. M. van Hage, 6. N. de Bij Britt, 90 kilometer van Sudbury in Ontario (Canada), is een olietrein van twintig wagons ontspoord en in brand gevlogen. Deze luchtfoto geeft een beeld van de ontstellende ravage. Zondag 14 augustus zal in het gemeen telijk Sportpark in Lisse weer de return wedstrijd Nederland-België plaats hebben, georganiseerd door de harddraverijvereni ging „Lisse en Omstreken". Het belooft een aantrekkelijk hippisch evenement te worden en een spannende wedstrijd, want op 8 mei verloor België in Antwerpen voor de derde achtereen volgende keer en de Belgen hebben laten weten dat zij alles op alles zullen zetten om op 14 augustus met de beste paarden uit te komen om dit keer de grote beker mee naar huis te kunnen nemen. Aan dit concours wordt deelgenomen door junioren en senioren ruiters. Om 1 uur is de officiële opening met trompet terkorps, vlaggenparade en het voorstellen van de deelnemende equipes. Daarna treden eerst Belgische en Ne derlandse jeugdruiters in twee achtereen volgende manches tegen elkaar in het strijdperk. Na een demonstratie van de landelijke ruitervereniging „Sint Hubertus" uit Lisse volgen de wedstrijden tussen de zes Bel gische en zes Nederlandse Senior ruiters, afgewisseld met een demonstratie en een „Concours d'élégance voor paard en auto" Bij dit concours d'élégance worden eerst de auto's in de ring beoordeeld, daarna de paarden, gereden door amazones en ten slotte het fraaiste geheel en het correct samengaan van de combinatie. Dinsdagavond heeft een vrij ernstige botsing plaats gehad tussen een bromfiet ser en een vrachtauto. De vrachtauto, be stuurd door een Hillegomse chauffeur, reed het erf op van een bollenzaak aan de He renweg. De chauffeur lette niet op een snel naderende bromfietser uit Lisse. Deze bot ste tegen de vrachtauto. Hij viel met een smak op de grond en klaagde over hevige pijn in de rug. Dokter Haase uit Lisse achtte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk. Schouwenaar-Franssen (WD), ir. A. L. H. Roebroek (KVP), Th. S. J. Hooij (KVP) en ir. H. Fokker (SGP). Het op de VVD-lijst in Zuid-Holland ge kozen lid de heer Van Riel heeft reeds zitting in de Eerste Kamer voor Noordhol land en Fi'iesland. Naar wij vernemen zal hij zijn verkiezing in Zuid-Holland niet aanvaarden. Gekozen verklaard zal dan worden mevrouw Schouwenaar-Franssen. Bij de loting zal in dit geval voor de VVD in aanmerking komen de heer Van Vliet. (Bij het ter perse gaan van dit blad was de uitslag in groep II (Groningen, Drente, Overijsel en Gelderland) nog niet bekend, omdat men in Gelderland eerst enkele an dere onderwerpen behandelde vóór men tot stemming overging). In Nijkerk is de 15-jarige A. de Lange uit Schoonhoven bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De jongen, die in Voorthuizen zijn vakantie doorbracht, maakte, hoewel hij nog geen 16 jaar was, een ritje op een bromfiets, waarbij hij in botsing kwam met een hem tegemoetko mende bromfietser met duorijdster. De jongen werd tegen een boom gesmakt en zo ernstg gewond, dat hij korte tijd later overleed. De andere bromfietser en de duorijdster kregen geen letsel. De beide bromfietsen werden vernield. In Oegstgeest is de 70-jarige weduwe T. Eradus-Schetfer, die met de fiets aan de hand de rijksweg wilde oversteken, door een auto aangereden. Zij was op slag dood. In Utrecht is de 16-jarige bromfietser N. M. van Cornelis op een kruispunt in botsing gekomen met een vrachtauto, aan welke hij geen voorrang gaf. Hij werd zwaar gewond en is later in een ziekenhuis overleden. In Amsterdam werd op 7 juli de 72-jarige mevrouw E. Wijnans-Otjes door een wiel rijder aangereden. Zij werd naar een zie kenhuis overgebracht, maar na onderzoek liet men haar naar huis gaan. Op advies van de huisdokter werd zij echter opnieuw in een (ander) ziekenhuis opgenomen. Daar constateerde men een schedelbreuk, een hersenbloeding en een zware hersenschud ding. Aan de gevolgen hiervan is zij thans overleden. Bij Elburg is een zevenjarig jongetje uit Appingedam, dat met zijn ouders een tochtje maakte, op de Veluwe-meerdijk bij het oversteken van de weg door een auto, bestuurd door een arts uit Utrecht, over reden. Het kind was op slag dood. Bij het dorpje Crans aan het Meer van Genève. is de 20-jarige H. Monde uit Bre da, die met een 22-jarige vriend per scoo ter op weg was naar Spanje, bij een bot sing met een auto om het leven gekomen. De duopassagier werd ernstig gewond. Het ongeluk veroorzaakte een kettingbotsing waarbij drie Franse en twee Duitse auto's ernstig beschadigd werden. Kuiper, 7. B. van Leeuwen, 8. A. Barten. Onder luide toejuichingen reed S. van der Ham een ererondje, getooid met bloe men. Hij leverde als jongste een schitte rende prestatie. Woensdagavond wordt de beslissende kamp geleverd. Openluchttheater: Donderdag 20 uur: Internationaal Jeugd-Kunstfestival. Minerva Theater: Donderdag 14.30 uur: Kindervoorstelling „Piggelmee". BIOSCOPEN Cinema Pala'ce: Dagelijks 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Soldaten in nylons", alle leeft. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma „Mijn vriend Kazan". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Geurrillastrijd in de rimboe", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De kampioen melkboer", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „IJsco-toeristen", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „Pikant verlof in Parijs", 14 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Zo'n arme miljonair", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 19 en 21.15 uur: „Don Coyote, de prairiewolf". 14 jaar. Elke middag 14.30 uur: „Abbott en Costello bij de kannibalen", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck, Laurel en Hardy e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „De spionne van Berlijn", 18 jaar. Donderdag 14.30 uur: „Vier rak kers en een oude jeep", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Tot en met 4 september dage lijks 1017 uur: Eretentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwey. Vleeshal: Van 3 t.m. 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 1417 uur en van 19.3022 uur. Zondags van 1417 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De gehele maand augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 augustus dagelijks van 9—17 uur: Expositie van werken van Haar lemse beeldende kunstenaars. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas Dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 juli.) WOENSDAG 3 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp in Amerika". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". DONDERDAG 4 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: Elvis Presley in „Jail- house Rock". Rex, 20 uur: „En dat we toffe jongens zijn". WOENSDAG 3 AUGUSTUS Feestweek, 18.30 uur: wielerronde. DONDERDAG 4 AUGUSTUS Feestweek. 13.30 uur: kortebaandraverij. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Luxor Thea'ter, 14 uur: „Een stad op stelten"; 19 en 21.15 uur: „Conny, een meis je van 16". DONDERDAG 4 AUGUSTUS Kennemer Theater: geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Conny. een meisje van 16". Een Amerikaanse luchtvaartmaat schappij heeft in Engeland duizend straalvliegtuigen besteldmet dien verstande, dat de spanwijdte van de toestellen slechts 32 centimeter be draagt. De modellen zullen over de gehele wereld de étalages en vitrines van reisbureaus sieren. Binnenkort zal het eerste honderd naar de Verenigde Staten worden gevlogen, maar dan in de buik van een echte.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7