Dorst Rivella! BITELLA Raad Haarlemmermeer akkoord met bouw nieuwe brug bij Sloten Gematigde toon in Kroesjtsjevs antwoord aan Macmillan Linus Pauling in verweer tegen senaatscommissie Grotendeels herhaling van bekende verwijten VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Plan voor uitbreiding industrieterrein in Nieuw-Vennep ontmoet kritiek Meer gas gevraagd door Haarlemmermeer Oprichting van afdeling Jeugd Automobiel Club Vijftig jaar getrouwd Churchill terug in Londen Begin van brand in dennen Emmabloem-collecte Bezwaar tegen noemen van buitenlandersdie zijn petitie ondertekenden Nog een verdachte van moord op Joden gepakt Mevrouw Kroesjtsjev bezorgt gevluchte Hongaren kind terug Grootse herdenking van Hirosjima-slachtoffers Drink het SPAAR RIVELLA-KROON KURKEN HET VERKEERSTEKENS! eléjulcU dem ci ndeU Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Haarlemmermeer donderdag middag besloten een nieuwe brug over de ringvaart tussen Badhoevedorp en Sloten te doen bouwen. De raad verleende een krediet van 208.000 als bijdrage in de kosten van de bouw, die op 520.000 worden geraamd. De Haarlemmermeerpolder zal hier van eveneens 208.000 (40 percent) en de gemeente Amsterdam 104.000 (20 percent) voor haar rekening nemen. Het voorstel tot het verlenen van een krediet van 16.300 en verdere financiële medewerking ten behoeve van de stichting en eerste inrichting van een dorpshuis in Burgerveen werd eveneens zonder discussie aanvaard. Het voorstel tot behandeling van de tweede wijziging en aanvulling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Nieuw-Vennep" gaf aanleiding tot een uitge breide gedachtenwisseling, in het bijzonder werd crit-iek geleverd met betrekking tot de door B. en W. voorgestelde uitbreiding van het industrieterrein in Nieuw- Vennep-Noord. Bij het begin van de vergadering beëdigde en installeerde de voorzitter burgemeester mr. G. C. van der Willigen het nieuw benoemde raadslid, de heer M Kamper Pzn. (A.R.). De voorzitter sprak in het woord van welkom, dat hij tot het nieuwe raadslid richtte, de wens uit dat deze zijn belangstelling voor de politiek in daden zal omzetten. „Ik hoop dat u op bouwende politiek zal voeren, veel bevre diging in uw werk als lid van de raad zal vinden en dat u zich een goed collega van uw mede-raadsleden zal tonen," aldus de burgemeester. Overeenkomstig de voorstellen van B.en W. werden tot leraar resp. leraressen aan het gemeentelijk lyceum in Badhoevedorp benoemd de heer E. A. Ottevanger (bio logie), mej. A. E. M. Bruijn (Engels) en mevr. dra. M. J. Radstake-Daansen (wis kunde). De heer C. Baart, onderwijzer in Amsterdam, werd met algemene stemmen benoemd tot hoofd van de openbare lagere school 4 in Hoofddorp. Tot spraakleraar bij het lager- en het kleuteronderwijs be noemde de raad de heer W. L. K. van Oosten te Zeist. Subsidie voor „De Bataaf" Bij het voorstel tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie van f 100 aan de Half- wegse sportclub „De Bataaf" informeerde de heer Avis (V.V.D.) op welke gronden B. en W. deze finaciële steun meenden te moeten verdedigen. Nadat de voorzitter de prestaties van de vereniging op het ge bied van de wielersport met waardering had gememoreerd verklaarde de heer Avis dat zijn fractie deze keer nog niet tegen een dergelijk subsidievoorstel zou stem men. De subsidie werd daarop zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Naar aanleiding van het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van een nieuwe brug over de ringvaart in Badhoevedorp uitte de heer De Raadt (C.H.U.) zijn waardering over het initiatief van B. en W. bij het zoeken van een oplossing voor een betere oeververbinding tussen Badhoevedorp en Sloten. Hij sprak de hoop uit dat spoedig met de bouw van de nieuwe brug begon nen zal kunnen worden. Spreker vroeg zich echter af of van een van de twee trottoirs die op de brug zijn geprojec teerd een rijwielpad kan worden gemaakt. De heer Trompetter (V.V.D.) liet zich in dezelfde zin uit. De voorzitter beloofde aan deze aange legenheid aandacht te zullen schenken. Haarlemmermeer De gemeente Haarlemmermeer heeft niet meer genoeg aan de tot dusverre per jaar geleverde hoeveelheid gas (1.460.000 kubie ke meter per jaar), die door Haarlem uit een voor dit doel door de Hoogovens be schikbaar gestelde hoeveelheid wordt ge leverd. Deze hoeveelheid zou moeten wor den verhoogd tot 2.007.500 kubieke meter. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor hiermee akkoord te gaan. Het ligt in de bedoeling in Haarlemmer meer een afdeling op te richten van de Jeugd Autombiel Club. Hiertoe wordt op zaterdag middag in het verenigingsgebouw ,,'t Ver scholen Nest" te Hoofddorp een contactmid dag belegd. Vertoond worden enige films, zoals o.a. de Alpen-Rally en een stuntfilm. De heer Rie- mer, directeur van het auto-museum in Drie bergen zal het woord voeren. De Jeugd-Automobiel Club wil alle Neder landse jongens en meisjes, die belangstelling hebben voor motorvoertuigen en het gemoto riseerd verkeer in het algemeen bijeenbren gen om hun kennis te vergroten en hun geest, drift in verantwoorde banen te leiden. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Marjulein Eliezabet, d. van J. Dolieslager en E. Speelmans; Thea, d. van A. Vink en A. van Zanten: Marcus J. Th., z. van J. T. Eradus en H, K. Vernooij; Jozeph P. M., z. van N. A. Vester en W. J. van der Burg; Geertruida M., d. van P. G. M. van Wees en C. G.Keizer; Wietse J. H„ z. van W. M. Blauwhoff en W. Heima; Ivonne P., d. van D. Schouten en M. Sa- lentijn; Elisabeth S., d. van A. de Waal en H. Nolen; Nicolaas A., z. van B. Bolt en J. Smit; Simone M., d. van S. G. Verbeek en E. G. E. Horck; Francina, d. van J. Ver meulen en L. C. de Vos; Dirk P. J„ z. van P. D. Bons en W. Kulk; Yvonne S. E., d. van T. H. Remmers en G. M. Schönhage. ONDERTROUWD: H. Th. A. Pouw en J. H. Smit, P. Witte en C. van der Groef, A. Geluk en W. Steenks, G. Rens en S. Lijs, J. Potman en W. C. Bogers, J. A. G. Rijn beek en A. A. Baak. GETROUWD: K. Tas en W, B. Spaar garen, M. Kamer en H. van Vuren, K. Schotanus en C. A. Vaalburg, C. J. van de Velde en Chr. F. Luke, Th. A. P. Smit en C. M. van Gils, J. G. van Aalst en W. A. Borghoff, H. Kattenberg en J. P. van Ipe- ren, J. P. Koolhaas en P. J. Brouwer, B. Borsje en H. J. Baarda, G. van Pelt en W. S. van der Mooren, T. de Vries en D. van Steenis. OVERLEDEN: A. Holla, echtg. van A. B. E. Badehorn, 64 j. W. Dannijs, echtg. van R. C. Burger, 72 j. K. van Arkel, wed van P. C. van Wijk, 85 j. M. G. G. van Bentem, echtg. van J. Goemaat, 51 j. P. Trommel, wedn. van W. van Wilgenburgh 54 j. P, de Langh, echtg. van M. J. Ver- berne, 61 j. Bij de bespreking van het voorstel tot be handeling van de tweede wijziging en aan vulling van het uitbreidingsplan in onder delen „Nieuw-Vennep" toonden de heren B r o r e n s (C.H.U.) en K e i s e r s (V.V.D.) zich tegenstanders van de voor gestelde uitbreiding van het industrieter rein in Nieuw-Vennep-Noord. Zij waren van de noodzaak van deze uitbreiding niet overtuigd. De heer Suidgeest (K.V.P.) meen de dat, nu het overschot van arbeidskrach ten in de agrarische sector tot normale proporties is teruggebracht, onder de ogen moet worden gezien welke maatregel ge nomen dienen te worden om jonge arbei ders voor het agrarisch bedrijf aan tc trek ken. Spreker stelde voor dat B. en W. hier over overleg zouden plegen met de daar voor in aanmerking komende organisaties. De heer K e i s e r s vond dat B. en W. de voorgestelde uitbreiding van het in dustrieterrein in Nieuw Vennep-Noord met 7,5 ha voor handel en nijverheid on voldoende hadden toegelicht. Verder was spreker van mening dat het college vorig jaar bij de eerste wijziging van het uit breidingsplan had kunnen zien dat er spoedig nieuw terrein voor de industrie nodig was. Spreker nodigde B. en W. uit hun preadvies met betrekking tot de uit breiding van het industrie-terrein in Nieuw Vennep-Noord te herzien anders zou hij een voorstel tot amendement indienen. De heer L a n s e r (Comm.) wees er op dat de werkloosheid in Haarlemmermeer als gevolg van de vestiging van industrie was gedaald. Hij juichte het voorstel van B. en W. dan ook van harte toe. De heer Vissers (A.R.) was van oor deel dat de vergroting van het industrie terrein in Nieuw Vennep-Noord niet in strijd is met het structuurplan. Men kan deze ontwikkeling niet negeren, al waar schuwde hij tegen forceren. Overigens was spreker van mening dat de raad het zelf in de hand heeft welke bedrijven de gemeente wel en welke zij niet op het industrieterrein gevestigd wil zien. De heer Van Stam (A.R.) vroeg of het mogelijk was de in het uitbreidings plan geprojecteerde groenstrook te reali seren voordat met de woningbouw begon nen wordt. Spreker sprak zijn voldoening over de diverse voorzieningen die straks in Nieuw-Vennep zullen worden getroffen. Wethouder dr. Brouwer zette uitvoerig uiteen op welke redenen de uitbreiding van het. industrieterrein noodzakelijk is. Belangrijke bedrijven hebben er belang stelling voor getoond. Ook zijn er bedrij ven in Nieuw-Vennep die dringend grond voor de uitbreiding van hun onderneming behoeven. Wat de opmerking van de heer Suidgeest over de aantrekking van ar beidskrachten voor de agrarische sector betreft zei de wethouder dat overleg tus sen de betreffende instanties mogelijk vruchten zal kunnen afwerpen. De heer K e i s e r s zei dat de verde diging van het voorstel door de wethou der hem niet had kunnen overtuigen van de noodzaak van de uitbreiding van het industrieterrein. Hij kondigde een voorstel tot amendement aan. De voorzitter ontraadde zulks, hoe wel hij zich wel kon voorstellen dat men tegen de uitbreiding van de industrie in Haarlemmermeer bezwaren kan hebben. Mr. Van der Willigen bracht onder de aan dacht dat het hier in feite slechts om voorstel tot tervisielegging gaat. Te zijner tijd zal de raad zich, met kennisneming van eventueel ingekomen bezwaarschrif ten, definitief over de voorgestelde wijzi ging van het uitbreidingsplan kunnen be raden. Na deze opheldering kon de raad zich met het voorstel akkoord verklaren. Bij het voorstel tot het garanderen van de lening, die het bestuur van de stichting Nederlandse Centrale voor huisvesting van bejaarden te Amsterdam wil aangaan voor de bouw van een verzorgingshuis voor bejaarden aan de Sparrenlaan in Zwanenburg, zei de heer L a n s e r (Comm.) te betwijfelen of er bejaarden uit de arbeidersklasse zullen zijn die de becijferde pensionprijs van gemiddeld 2870 circa 55 per week) per per soon per jaar zullen kunnen betalen. Wethouder dr. Brouwer zei dat hiervoor verschillende oorzaken zijn aan te wijzen. Een daarvan is dat premieregeling bij dit soort verzorgingshuizen ongunstiger ligt dan bij andere bejaardentehuizen. De heer Lanser: „Ik ben benieuwd hoe veel bejaarden met A.O.W. en met een bijdrage van sociale zaken in dit verzor gingshuis zullen komen te wonen." Wet houder A. Bogaart: „Bij de komende be groting zult u zien dat het er meer zijn dan u denkt." De overige voorstellen werden zonder discussie aanvaard. Hoofddorp Woensdag 10 augustus is het echtpaar K. Janzweerd-J. G. Janzweerd-Janssen vijftig jaar getrouwd. Zijn hele leven heeft het bruidspaar in de Haarlemmermeer gewoond. De bruidegom (80) werd te Hoofddorp ge boren en de bruid (70) aan de Lijnderdijk. De heer Janzweerd werkte van zijn negende jaar af bij de boeren. Na dit 22 jaar gedaan te hebben ging hij over naar de bouwvakken. Gedurende twintig jaar hield het jubile rende echtpaar de christelijke school schoon. Hoewel de bruidegom de laatste tijd wat slecht ter been wordt, genieten hij en zijn echtgenote overigens een goede gezondheid Uit het huwelijk werden drie kinderen en zeven kleinkinderen geboren. GESLAAGD Voor het middenstandsdipl slaagden: Mevr v. d. TcJp-Verbeek en de heren Biesheuvel. Smits, Links en v. d. Top uit Hoofddorp. (Van onze correspondent) LONDEN Sir Winston Churchill is in blakende gezondheid per vliegtuig in Lon den teruggekeerd na een tocht van een maand op de Middellandse Zee als gast van de Griekse scheepsmagnaat Onassis. Zandvoort Donderdagmiddag om half drie werd dc brandweer van Zandvoort gealarmeerd voor een begin van brand in de dennen tegenover paviljoen „De Vijverhut". Met twee wagens werd uitgerukt. Men behoef de niet op te treden, daar het vuur door kampeerders al was gedoofd. Het bleek dat door stoken van een vuurtje door kam peerders dennenaalden in brand waren ge gaan. Er werd geen noemenswaardige schade aangericht. De jaarlijkse Emmabloem-collecte ten bate van de TBC-bestrijding voor alle ge zindten. zal in Zandvoort zondag worden gehouden. Het comité van voorbereiding wijst er op dat hoewel de bestrijding van de TBC in ons land goede vorderingen maakt, er toch nog dagelijks twee mensen aan deze ziekte overlijden, zodat inten sieve bestrijding noodzakelijk blijft. Col lectanten en collectrices kunnen zich mel den aan de achterzijde van het Patronaats gebouw zondag van negen uur af. BURGERLIJKE STAND ZANDVOORT GEBOREN: Helena, d. van A. J. van Soolingen en A. E. van de Geer. René Franciscus, z. van F. J. Grapendaal en J. Horeman. Sonja Anna, d. van B. J. Koper en S. B. E. van den Eijnde. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Rob, z. van E. Urban en C. J. de Jong. Frans, z. van F. Deeleman en W. van Tij en. Maria Magdalena, d. van H. M. Dui venvoorden en J. M. Guiteneau.. ONDERTROUWD: J. Hellingman en M. Heidoorn. IJs Carel van der Pijl en E. E. Sietsema. GEHUWD: B. P. van Es en M. E. Friet man. Jacq, J. Knotter en Th. M. Brugman. Lisse BURGERLIJKE STAND LISSE GEBOREN: Maragretha J. M., dr van G. H. v. Ruiten en M. A. v. d. Hulst: Ingrid E. M. G., dr van C. P. Zonneveld en H. S. Wijsman; Theodora J. M., dr van M. J. v. d. Lans en J. M. v. Leeuwen; Neeltje, dr van E. Wijnhout en H. J. Guldemond; Ma.r- celis P., zn van J. M. v. Velzen en J. A. M. van Zeijl; Winfridus M. G., zn van C. N. Romijn en A. H. Heemskerk; Catnarina A. M., dr van N. Th. Bn^khof en E. A. v. d. Linden. ONDERTROUWD: A. H. v. Leeuwen en Chr. C. Groen in 't Wout; M. Hemminga en M. F. Kooij. GEHUWD: A. Gort en C. Walkier; C. P. Schravendeel en W. Scnolte. WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se Nobelprijswinnaar dr. Linus Pauling heeft bij een federale rechtbank te Wash ington gisteren een verweer aanhangig gemaakt tegen de eis van de subcommissie voor de binnenlandse veiligheid uit de Amerikaanse Senaat., die van hem eist, dat hij de namen noemt van de ondertekenaars ener petitie aan de UNO. In deze petitie, getekend door ongeveer elfduizend technici en geleerden, werd stopzetting gevraagd van de proefnemin gen met kernwapens. In juni heeft de subcommissie een dag vaarding uitgebracht tegen dr. Linus Pau ling. om op 15 september voor de com missie te verschijnen met. alle handteke ningen en brieven die betrekking hebben op de petitie. In zijn verweer stelt dr. Linus Pauling, dat hij niet bevoegd is tot het doen van de gevraagde mededelingen. Hij is bereid tegenover de subcommissie in vertrouwen de namen te noemen van de Amerikanen, die de petitie hebben ondertekend, maar hij acht zich niet gerechtigd ook de buiten landers te noemen. De eis, dat hij dit doen moet acht dr. Pauling ongrondwettig. Hij stelt in zijn verweerschrift dat het noemen van namen alleen maar een inleiding kan zijn tot re presailles „tegen de idealistische werkers voor de vrede". Bovendien is hier een groot probleem van het persoonlijk geweten, van de moraliteit en van de rechtvaardigheid in het geding, aldus de geleerde. WENEN (UPI) Een Oostenrijkse po litiefunctionaris is woensdagavond te We nen gearresteerd op verdenking van me deplichtigheid aan de moord op 300 Jood se gevangenen in het concentratiekamp van Bertischev. Dr.Franz Razesberger was in 1942 hoofd van Duitse veiligheidsdienst in Shitomir. Hij ontkende het bevel voor de executie van de joden te hebben gegeven. Volgens het te Wenen verschijnende blad „Express" zei hij dat de orders niet van hem af komstig waren en dat het neerschieten moest zijn gebeurd, toen hij nog niet aan het hoofd van de veiligheidsdienst stond. „Mijn meerderen klaagden er altijd over, dat ik te week was", zei hij. „Bovendien was Himmler's hoofdkwartier slechts vier kilometer van Shitomir. Ik denk dat Hüls- dünker, die mijn assistent was en die bij mijn afwezigheid het bevel voerde, de op dracht tot de executie heeft gegeven". „Hoe dan ook." zei Razesberger, ik ben twee jaar gelden al eens voor dit geval verhoord." ATLETIEK. De tweedaagse atletiekwed strijd tussen de landenploegen van Noor wegen en Italië heeft een zege voor de Italianen opgeleverd. De Italiaanse ploeg, die na de eerste dag met 5451 achter stond, won de wedstrijd met 112 tegen 99 punten. (Van onze correspondent) LONDEN. - Hoewel de tekst van Kroesj tsjevs antwoord op Macmillans brief van twee weken geleden gisteren in Londen werd ontvangen, was deze hier vanochtend nog niet bekend gemaakt, daar Macmillan de vertaling nog bestudeert. De brief is 15 vellen lang. Toen Kroesjtsjevs brief binnenkwam, wilde Macmillan, die zich buiten Londen bevindt, zich juist naar een concours hippique begeven. Zijn vertrek werd hierdoor vertraagd. Later werd er voor gezorgd, dat de premier uittreksels van de brief ontving. De Russische am bassadeur in Londen, Alexander Soldatov, had Downingstreet donderdagmorgen om 9 uur opgebeld met het verzoek of hij Macmillan dringend kon spreken. Wegens Macmillans afwezigheid werd Soldatov om 11 uur door Lord Home ont vangen, wien hij de tekst van Kroesjtsjevs brief in het Russisch en zonder enig ver der commentaar of uitleg overhandigde. Dat de Russische ambassadeur zo'n haast had met de overhandiging van de brief wordt beschouwd als een demonstratie van het grote belang dat Kroesjtsjev aan zijn antwoord hecht. Aangenomen mag worden dat Kroesj tsjev alle door Macmillan aangevoerde punten, zoals de ontwapeningsimpasse, Kongo en het gevaar van misrekening, welke tot oorlog kan leiden, heeft behan deld. Moskou heeft om middernacht de in houd van Kroesjtsjevs brief, welke drie duizend woorden omvat, onthuld. Volgens hetgeen hiervan bekend geworden is, zegt de Sovjet-premier onder meer dat de Russische regering verwacht, dat Enge land een einde zal maken aan het opstij gen van Amerikaanse RB-47's van Brits grondgebied. Kroesjtsjev zegt, dat Enge land meer geïnteresseerd is in het steunen LINZ, Ostenrijk (UPI) Een elfjarige Hongaarse jongen heeft zijn ouders don derdag voor het eerst in bijna vier jaar teruggezien dankzij mevrouw Nina Kroesj- sjev. De ouders van Atilla Muhoray vlucht ten uit Hongarije na de mislukte opstand van 1956. Zij lieten hun zesjarig zoontje thuis omdat hij de barre tocht door de sneeuw naar de Oostenrijkse grens niet zou hebben overleefd. Vergeefs probeerden de ouders later om voor het kind een uitreisvisum te krijgen. In juli, toen premier Kroesjtsjev zijn reis door Oostenrijk maakte, deed een vriend van de Muhoray's een beroep op mevrouw Nina Kroesjtsjev om het gezin te hel pen verenigen. Het echtpaar hoorde niets meer, totdat de Hongaarse legatie in We nen een briefje schreef met de mededeling dat Attila donderdag in Linz zou arriveren. van de Amerikanen en het Noord-atlanti- sche bondgenootschap dan in „de waar heid". Kroesjtsjev uit de klacht, dat de RB-47, welke boven de Barentszee is neer geschoten, het sovjet luchtruim had ge schonden. De Britten hadden ongelijk met hun ondersteuning van het Amerikaanse standpunt, dat het vliegtuig in vrij gebied zou zijn aangevallen. Dit alles verhoogt het ernstige en gevaarlijke karakter van de Britse deelneming aan tegen de Sovjet- Unie gerichte Amerikaanse agressieve da den. Indien Engeland hieraan geen einde maakt, zal de Sovjet-Unie, zo dreigde Kroesjtsjev, ervoor zorgen dat haar veilig heid met alle ter beschikking staande mid delen zal worden verzekerd. In de loop van gisteren luidde het eerste onofficiële commentaar op Kroesjtsjevs brief in Londen, dat de toon gematigd is en dat deze aanwijzingen bevat, dat er nog steeds een kans is om met de Russen iets te bereiken. Macmillan had in zijn eigen brief bij Kroesjtsjev aangedrongen op geduld en zelfbeheersing en verklaard, dat hij het doel van Kroesjtsjevs omzwaai niet begrqpp. Aangenomen mag worden, dat Kroesjtsjev dit laatste punt niet zal ophelderen, aangezien immers de grootste kracht van de Sovjet-diplomatie bestaat uit het in het onzekere laten van de Wes telijke wereld. Macmillans brief is tot dus ver niet door Moskou gepubliceerd. HIROSJIMA, Japan (U.P.I.j De na men van nieuwe slachtoffers van de eerste atoombomaanval uit de geschiedenis zul len in een plechtige herdenkingsdienst in het Park van de Wereldvrede, in Hirosjima worden toegevoegd aan die van ongeveer 70.000 slachtoffers van de a-bom. Vorig jaar stierven er 187 mensen aan de gevolgen van de ontploffing. Het aan tal slachtoffers dit jaar wordt geschat op ongeveer 45. Deze 15e herdenkingsplechtigheid zal een troost zijn voor de slachtoffers en een be roep op eeuwige wereldvrede, zei de gou verneur van Hirosjima, en van speciaal belang zijn voor de Boeddhisten „In een eredienst zullen wij de geesten der doden troosten". De gouverneur voegde hieraan toe: „De hele wereld is het er geloof ik wel over eens, dat wat er in Hirosjima gebeurde nooit meer herhaald mag worden". Honderden Japanners waaronder vele, die nog de littekens van de ontploffing dragen, en buitenlandse bezoekers, stroom den al naar het park van de wereldvrede. Het park bevat een atoommuseum met foto's en andere voorwerpen, die de ver woesting van de bom tonen. Een gedenk teken in de vorm van een voorhistorische grafheuvel bevat de namen van de 70.000 slachtoffers. De „atoomkoepel" is de enige ruïne in de stad, die als aandenken aan de verwoesting bewaard is gebleven. Het is het skelet van een tentoonstellingsge bouw van vijf verdiepingen in gewapend beton, waarboven de bom tot ontploffing kwam. Sprankelend goudgeel Lekker en dorstlessend Non-filling Ook suikervrij verkrijgbaar (blauw etiket) Een natuurproduct uit melk, dus: gezond Doe je al mee met de FRIESCHE VLAG Verkeersactle? Sinds korte tijd zitten op alle RIVELLA-flessen en óók op alle FRIESCHE VLAG KOFFIEMELK-flessen kroonkurken met verkeerstekens. SpSir die kroon- kurken! Dan kun je mee profiteren van de volgende attracties: Eén prachtig verkeersalbum met GRATIS plaatjes. (Samengesteld met medewerking van het Verbond voor Veilig Verkeer). Een interessante prijsvraag met f 3000.- aan prijzen, „Wat kun je doen met de kroonkurken?" Zet je fantasie aan het werk en je hebt kans op één van de waardevolle prijzen. Inzendingen die vóór 10 augustus worden verzonden dingen neg mee In de eerste ronde van deze prijsvraag... Je hebt dus nog 4 dagen de tljdl Vraag de leverancier van RIVELLA en FRIESCHE VLAG KOFFIEMELK om de folder van de „Friesche Vlag" Verkeersactle. Daarin vind je alle gegevens die je nodig hebt om mee te kunnen doen! Je kunt de folder ook per briefkaart aanvragen, onder het motto „Verkeersactle" bij Postbus 275, Leeuwarden. EEN FRIESCHE VLAG - DOMO PRODUCT Het kan zijn dat u flessen gekocht hebt, waarop nog niet de nieuwe ver keerskroonkurken zitten. In dat geval mag u voor de inzendingen nog de gewone kroonkurken gebruiken.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6