Fransman Marcel Delattre hield Nijdam van regenboogtrui af IJsselmonde heeft de beste kans om overbezette Derby te winnen Nederlandse amateursprinters stelden ook al sterk teleur Jans Koster niet naar Rome Enthousiaste toejuichingen op CHIO voor Turk Goenenli Avery Brundage is niet herkiesbaar Ir Magische 17-meter grens voor hinkstapsprong is overschreden Nieuwe record verbetering van Lynn Ann Burke Tal van verrassingen bij Westduitse titelstrijd Verpletterende nederlaag op eerste dag nationale kampioenschappen Topduel in Haarlem: R. en W. tegen HCCI Jachtspringconcours was weer voor een amazone: Anna Clement 17 Oostduitsers juichten wereldkampioen Rudi Altig hartelijk toe Ceremonie protocolaire Neal Fraser leed grootste nederlaag uit carrière ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de halve eindstrijd daarentegen had Nijdam op zijn eigen wijze de hoop van de Oostduitsers op een finalist vernietigd. Het was broeierig warm toen deze ritten begonnen, maar het deerde Nijdam niet. Hij had een bijzonder snelle start en nam onmiddellijk een voorsprong van enkele meters, die na drie ronden was uitgegroeid tot ruim dertig meter. Kohier, die zich in de ochtendrit tegen Valotto enorm had moeten inspannen, was een geslagen man en na zes van de tien ronden gaf Arie van Vliet het sein om het wat kalmer aan te doen met het oog op de nog volgende inspanningen. Toch liet Nijdam de zeker niet slechte tijd van 5 min. 07.5 sec. af drukken. Delattre had eveneens weinig tegenstand ondervonden van de West-Duitser .Mangold die ook in de strijd om de derde prijs tegen zijn Oostduitse collega Kohier met ruim verschil een nederlaag leed. Het was volkomen windstil toen vrijdag avond de finale begon en die nog niets Wielrennen wist van de machten waartegen Nijdam tevergeefs kampte rekende erop dat de Nederlandse kampioen juist nu zijn ideaal zou bereiken, namelijk de 4 km. binnen de 5 minuten af te leggen. Maar-het liep minder vlot dan anders. De start van de man in de rood-wit-blauwe trui was min der sterk dan in de voorgaande ritten en daarom kon de Franse kampioen zich in de eerste ronde op gelijke voet handhaven. Toen begon Nijdam iets uit te lopen, maar het was te weinig. Na drie ronden had hij een voorsprong van een meter of zes opgebouwd en de Fransman moest nog goed op gang komen. In de vierde ronde bracht Delattre zijn achterstand te rug tot twee meter en toen ging het berg afwaarts met Nijdam, die in de zesde ron de de beslissende klap kreeg. In die ene ronde won Delattre namelijk niet minder dan dertien meter op de man die hij als niemand anders had gevreesd. Nijdam was verslagen en dat de rit een halve ronde te vroeg werd afgeschoten was niet meer belangrijk, want Nijdam (5 min. 20.9) kon de achterstand van bijna 50 me ter onmogelijk meer goed maken. (Delat tre 5 min. 05.8). De Nederlandse amateursprinters Aad de Graaf, Mees Gerritsen, en Marinus Paul zijn er niet in geslaagd de belofte die hun rijden inhield waar te maken. Niet dat ook maar iemand enige hoop had op een finaleplaats van één der Nederlanders, want zelfs aan een oranjetrui bij de laat ste vier werd niet gedacht, maar dat de oranjemannen er evenmin als een jaar geleden niet in slaagden tot de kwartfina les door te dringen, was toch wel teleur stellend. Vooral van De Graaf, die de af gelopen maanden in een uitstekende vorm stak, had men meer verwacht. De teleurstelling voor de Nederlandse kolonie was het falen van Peter Post in de kwartfinale-rit tegen de Italiaanse oud wereldkampioen op de weg Ercole Baldi- ni. Het wordt steeds duidelijker dat Post alleen maar een typische winterbaan-spe- cialist is, die op da» zware banen vele se conden tekort komt. Ook tegen Baldini, die na 2 km. van de Amsterdammer weg liep en tenslotte met een voorsprong van 90 meter de zwoegende Post klopte. Cricket De tweede rit van de amateur-stayers verliep vrijwel identiek aan de eerste. Evenals woensdagavond Van der Meulen nestelde ook nu Henk Buis zich al spoedig op de tweede plaats, die hij met succes tegen de aanvallen van de anderen verde digde. mus inter pares was, maar zij allen tui melden over een of meer hindernissen, waarvan de meest spectaculaire waren de wal, vervat in een driesprong, de sloot en de dubbelsprong met dubbele oxers. Een zeer bijzondere prestatie leverde de Belg Hernalsteens, die halverwege het parkoers een van zijn stijgbeugels verloor, maar er niettemin in slaagde het parkoers uit te rijden, zelfs in de goede tijd van 96.2 sec. Helaas, een fout Evagoras miste de sloot betekende 7 strafsecon- den, waarmee de Belg in de klassering terugviel naar de zevende plaats. De Nederlander vermochten ook nu niet een rol van enige betekenis te vervullen. Harry Wouters van den Oudenwyer, die op een hindernis faalde, kwam met to taal 116 sec nog het beste voor de dag. Tijdens het puissance springconcours kwamen de duizenden op de tribunes tot toejuichingen zonder dat nochtans de gro te tijden van weleer herleefden. Immers, dit springconcours behoorde altijd tot de hoogtepunten van het CHIO, maai de mindere kwaliteit der deelnemers druk te ook hierop. De winnaar, de Turkse ka pitein Goenenli op Domino mocht in de derde en laatste barrage tot twee Om half zeven vrijdagavond begon nen in het Kristalbad in Apeldoorn de nationale zwemkampioenschap- pen, om vijf minuten over half zeven wist Jans Hulsegge-Koster, dat zij niet naar Rome zal gaan De series van de nationale kampioenschappen gelden namelijk als derde en de finale als vier.de en laatste selectie voor uitzending naar de Olympische Spelen in Rome. En de nederlaag die Jans Hulsegge in de serie van de 400 ,m vrije slag dames leed, was zo ver pletterend, dat zelfs de meest sensa tionele finaleuitslag haar niet meer zal kunnen redden. De Europese kampioene moest in het Apeldoornse zwemweekeinde 1,6 sec goed maken op Tineke Lagerberg om de tweede plaats achter Gorrie Schimmel te be reiken, doch op de 400 m bleef zij met 5.07.4 ruim elf seconden achter op de zegevierende Tineke Lager- Zwemmen berg, die na een prachtige race in de fraaie tijd van 4.56.2 aantikte voor de favoriete Corrie Schimmel, die 4.58.4 nodig had. Ook Marian Heemskerk bleef nog voor Jans Koster in 5 min. 4,6 sec., maar voor de kleine pupil van Wil van Breukelen zijn de kansen, althans wat uitzending op dit nummer betreft, ook niet bijzonder groot. Voor Marian blijft echter de gelegenheid zich te plaatsen op de 100 meter vlinder slag. Marian Heemskerk keerde na honderd meter als eerste in 1.08.8 voor Jans Koster met Tineke Lagerberg op de derde en Corrie Schimmel op de vierde plaats. Maar toen kwamen Tineke en Corrie naar voren om het eindduel in de serie uit te vechten. Tineke Lagerberg bleef een rui- respectabele sprongen van 1.80 meter komen, de prestaties bleven over het algemeen toch ver van die van winnaars van vroegere jaren, zoals Ann Townsend, Winkler, Steinkraus, Llewellyn, D' Inzeo en anderen. Slechts één Nederlander had zich onder de zeventien deelnemers geschaard, na melijk Werner Philips met Donnerhall. Hij kwam met een goed gereden foutloos par koers met vijf anderen in de eerste barra ge, die ging over vier hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 meter. Op de hoge, grijze muur zag Philips zijn kan sen vervliegen. Tot de tweede barrage welke werd betwist op drie hindernissen van resp. 1.35 meter, 1.65 meter en 1.70 meter drongen door de Belg Hernalsteens met Hipparque, de Duitsers Guenther met Asta en Klaus Spade met Raubautz en tenslotte Goenenli met Domino. De strijd om de overwinning ging tenslotte tussen Spade en Goenenli, van wie de Truk ze gevierde. Voor Spade was de muur een onneembaar bolwerk geworden. A very Brundage, sinds 1952 voorzitter van het Internationale Olympische Comité, heeft medegedeeld dat hij zich op de ver gadering van het comité welke volgende maand in Rome wordt gehouden, niet her kiesbaar zal stellen. De Amerikaan ver klaarde tegenover de pers dat hij een beetje „vrede en rust" wilde genieten. We gens zijn verdiensten voor de amateursport heet Avery Brundage een Japanse onder scheiding ontvangen Met het toenemen van het aantal pro- dukten uit de draverfokkerij houdt de be zetting van de klassieke koersen vrijwel gelijke tred en dit leidt er in de naaste toekomst ongetwijfeld toe dat deze koersen door een te groot aantal deelnemers geen eerlijk beeld meer kunnen geven van de juiste krachtsverhoudingen, omdat de fac tor geluk dan de hoofdrol gaat spelen. Een dreigend beeld werpt de komende Derby reeds op, want zondagmiddag worden op Koersen op Duindigt Duindigt niet minder dan achttien deel nemers aan de start verwacht. Een aantal, dat op deze baan beslist te veel is en dan ook door de trainers en vooral door de rijdei-s met begrijpelijke vrees wordt te gemoet gezien. De auto zal deze grote collectie lanceren, maar reeds honderd meter na het start punt komt de eerste bocht en in deze „bottle-neck" zullen vele paarden in hei grote gedrang hun illusies op een gunstige klassering in rook zien vervliegen. Een ge lukkige omstandigheid in de komende Derby is echter dat de loting voor de plaat sing aan de start bijzonder gelukkig is ge weest voor een flink aantal kanspaarden. Bijna alle favorieten zijn in het eerste gelid terecht gekomen en kunnen bij een geslaagde start al direct posities innemen, waarin zij weinig of geen hinder zullen ondervinden van de achterop komende paarden. Voor absolute kanspaarden als Yber- flöte en Yemen is het echter triest dat zij uit de achterhoede moeten komen en slechts met een grote dosis geluk tot in de eindstrijd kunnen doordringen. De fortuinlijkste man is de Utrechtse trainer Piet Smit, die met IJsselmonde de eerste startplaats bezet en daardoor met de grote aanvangssnelheid van de merrie vele meters voorsprong kan nemen. Ook Geersen heeft geluk gehad, want zijn drie vertegenwoordigers, Yvonne Hol- landia, Ijsvogel S en Young Lady Mac be zetten de daarnaast gelegen plaatsen. Om de kansen van Ijsvogel S te vergroten overweegt Geersen zelfs nog Yvonne niet te laten starten, temeer daar deze merrie niet voldoende uithoudingsvermogen heeft om de lange afstand goed uit te lopen. IJsselmonde te voegen. Jans Hulsegge-Kosier me voorsprong behouden en terwijl Jans Koster, zwoegend en slecht zwemmend, zoekend naar de juiste kadans, steeds ver der terugviel, sprintte Tineke met groot machtsvertoon haar laatste honder meter. Haar 4.56.2 is de beste Nederlandse sei zoensprestatie en voor de zwemster zelf was het een stap dichter naar de Olym pische deelneming, die de laatste maan den wat twijfelachtig was geworden. Op de 400 m. vrije slag heren plaatste Johan Bontekoe zich met 4.45.1 als snel ste voor Charles Ritton (4.46.9) en Leo Verburgt (4.49.4). Ria van Velsen, de slanke Haagse zwemster van wereldformaat, zal haar nationale titel op de 100 meter rugslag niet kunnen verdedigen. Voor de aanvang van de wedstrijden in Apeldoorn werd be kendgemaakt, dat de oud-wereldrecord- houdster ziek thuis ligt. Haar arts heeft nog geen diagnose kunnen stellen. Hij twij felt tussen buitkgriep en een nier aandoening. Als Ria snel herstelt is het echter aan te nemen, dat zij ondanks haar afwezig heid bij de nationale kampioenschappen toch zal worden gekozen in de Nederland se ploeg voor Rome. De resultaten van de eerste avond wa ren: 400 m. vrije slag dames (aangezien het aantal deelneemsters op dit nummer be perkt was, zullen dezelfde zwemsters in de finale uitkomen, dit in verband met de Olympische selectiemethode). 1. Tine ke Lagerberg (Naarden) 4.56.2. 2. Corrie Schimmel (Het Gooi) 4.58.4. 3. Marianne Heemskerk (Naarden) 5.04.6. 4. Jans Hul- segge-Koster (Het Gooi) 5.07.4. 5. Judith de Nijs (Naarden) 5.15.9. 400 m. vrije slag heren: voor de finale plaatsen zich: 1. Bontekoe (H.P.C.) 4.45.1. 2. Ritton (D.J.K.) 4.46.9. 3. Verburgt (P.S. v.) 4.49.4. 4. Koos de Jong (L.Z.C. 29) 4.52.9. 5. De Witte (A.Z.C.) 4.54.8. 6. Van Oest (Het IJ. 4.58.6. 100 m. vlinderslag heren: voor de finale plaatsten zich: 1. Sitters (Het IJ.) 1.05.5 (Nederlands record geëvenaard). 2. Pauw (D.W.R.) 1.09.1 3. Smaling (R.Z.C.) 1.13.0. 4. Van de Eynde (H.P.C.) 1.13.3 5. Ter Poorten (D.W.R.) 1.13.8. 4 x 100 m. wisselslag estafette dames: voor de finale plaatsten zich: 1. Naarden 5.03.8. 2. De Robben 5.10.3. 3. H.D.Z. 5.11.1. 4. A.D.Z. 5.31.8. 5. H.Z.C. 5.37.6. 6. Zian 5.43.8. Behalve IJsselmonde is ook de Friese vertegenwoordiger Y Norton een zeer snelle starter en de student-pikeur Joh. Oosting zal deze eigenschap ongetwijfeld uitbuiten om zich in een scherpe rush bij Op papier ziet het er dus naar uit, dat zich onmiddellijk na de start een groepje van drie zal afscheiden. De kwaliteit van dit trio is zo groot, dat waarschijnlijk geen van de anderen uit het veld in staat zal zijn het in het begin geslagen gat weer te dichten. Blijft dus over de vraag wie van dit trio tenslotte na 2500 lange meters als winnaar door de finish zal komen. Ijsvogel S is ongetwijfeld de sterkste, maar niet volkomen betrouwbaar, zodat Martin Ver gay beslist niet alles zal durven vragen om de jonge hengst tot het uiterste te brengen. De beide andere paarden kunnen dat wel hebben, zodat resumerend in deze vol komen Derby wordt verwacht dat IJssel monde zal winnen, vóór Ijsvogel S en Y Norton. Outsiders de sterke Yemen en de schimmelmerrie Youngstar, die dit seizoen laat begonnen is, maar een sterk opgaande vorm toont. Groots programma Behalve de Derby'brengt Duindigt zon dagmiddag een programma, dat waarlijk als groots mag worden betiteld. In de eer ste plaats mag hieronder worden gerekend de Generaal Baron van Heemstrabeker, waarin de grote klasse aan de start ver schijnt. De winnaar zal zijn Way Jewel, doch daar de hengst buiten weddenschap pen loopt zal voor de toto Theo Messidor de winnaar worden, gevolgd door Sammy Mars en Trudi Trothan. Outsider is de Bel gische gast Hernani II. In de amateurskoers kan Walter Pluto ondanks een steeds zwaardere klassering zijn derde zege boeken, zij het dat deze keer Van II en X Mieke Hollandia dicht op zijn hielen zullen zitten. De in voortreffelijke vorm lopende Wil- schot ziet zijn zege alleen bedreigd door een ongunstige plaats aan de start, doch is hij goed weg dan zullen Sunny Williams en Very Nice hem niet kunnen houden. Outsider is W'iebeline Wip. De beide autostartkoersen zijn van een zeer goed gehalte. In de eerste kan Walter Mitty zijn vorderingen wederom honoreren met een zege, gevolgd door Xita Hanover en Volann Erebus. In de tweede is de klasse veel beter en het zal daarom bij zonder snel toegaan. Daar de afstand in het voordeel is van Vita Kinley zal Vain- queur in de eindstrijd tegen deze snelle merrie niet opgewassen zijn. Een verras sing kan komen van Ulrica B. In het ruim 2500 meter lange openings nummer is Xandor de aangewezen favo riet. Ylite Rose en Ylau worden daarom op de plaatsen verwacht. Ook de rennen doen deze keer niets on der voor de draverijen. In de klassieke Clingendaalren voor tweejarigen gaat de voorkeur naar de constante Sisse Solfero, die door haar enorme sprintcapaciteiten boven Djebal te verkiezen valt. In de Van Heemstrabeker voor de volbloeds staat Mangala zeer gunstig, zodat Cornet en Spoetnik zich vermoedelijk vergeefs zullen inspannen. De stayersren is eveneens zeer goed bezet en daardoor moeilijk te voor spellen. De keuze Delbrassinne (Le Fa- quin. Swashbuckler) lijkt de beste papieren te hebben, gevolgd do.or Mister Benbow en outsider Spoetnik. Atletiek De Pool Josef Schmidt verbeterde tijdens de nationale atletiekkampioenschappen in Warschau het wereldrecord hinkstapsprong tot 17.03 meter. Het oude record stond sedert 3 mei van verleden jaar op naam van de Rus Oleg Fedossejev met 16.70 meter. Josef Schmidt, geboren 28 maart 1935 in Michalowic, is de eerste atleet die boven de magische 17-metergrens kwam en heeft zich vijf weken voor de Spelen als grote favoriet aangekondigd. Schmidt, een broer van Edward Schmidt, de vroegere Poolse recordhouder op de 100 en 200 meter, voelde aanvankelijk niet veel voor atletiek. In 1956 in militaire dienst zag trainer Vorreiter iets in deze snelle, krachtige atleet en hij begon met hinkstapspringen. Zijn eerste sprong van 14.40 meter betekende nog niet veel, maar hield belofte voor de toekomst in. In datzelfde Olympische jaar kwam hij reeds tot 15.61 meter. Tijdens de Europese kampioenschappen in Stockholm won hij de titel met 16.43 meter. Weliswaar ver beterde Oleg Fedossejev in mei 1959 het wereldrecord tot 16.70 meter, maar in het begin van 1960 bleef Josef Schmidt slechts een centimeter onder deze prestatie met 16.69 meter. Lynn Ann Burke, het 17-jarige zwem- stertje uit New York dat nauwelijks 14 da gen geleden Ria van Velsen onttroonde als wereldrecordhoudster 100 meter rugslag, heeft vrijdag tijdens de Amerikaanse Olympische selectiewedstrijden in Detroit voor een grote sensatie gezorgd. Nadat zij donderdag in de series van de 100 meter rugslag al tot 1 min. 10,0 sec. was geko men 0.9 sec. onder het record van Ria van Velsen won zij de finale in 1 min. 9,2 sec., zodat zij haar record met maar liefst 0,8 sec. verbeterde. Ook de 16-jarige Chris von Saltza zorg de voor een nieuw wereldrecord. Zij won de 400 meter vrije slag in 4 min. 44,5 sec. waardoor zij 0,9 sec. onder het oude record bleef. Dit record stond sedert 9 januari jl. op naam van de Australische zwemster Ilsa Konrads met 4 min. 45,4 sec. Het Europese record is met 4 min. 52,4 sec. in bezit van Corrie Schimmel. Jeff Farrell, de zwemmer die amper een week geleden een blindedarmoperatie heeft ondergaan en die woensdag er niet in slaagde zich voor Rome te kwalifice ren, stelde vrijdag zijn uitzending naar de Olympische Spelen zeker. Hij werd vierde op de 200 meter vrije slag en veroverde daardoor een plaats in de estafette-ploeg die uitkomt op de 4x200 meter vrije slag. Winnaar van de finale 200 meter werd George Harrison in 2 min. 3,1 sec. Far rell kwam tot 2 min. 4 Het was niet te geloven. De Nederlandse kampioen Henk Nijdam, die in drie dagen een reputatie had opgebouwd, waarvoor de gehele internatio nale wielerwereld zich diep had gebogen, was vrijdagavond in de finale van de wereldkampioenschappen achtervolging in Leipzig tegen de Frans man Marcel Delattre geen schim meer van de grootmeester aan wie men in gedachte reeds de eindzege had toegekend. De Drentse verrassing had dit zware toernooi psychisch niet kunnen verwerken. De uren tussen de halve eindstrijd en de finale had Nijdam als in een roes doorgebracht. Hij antwoordde nauwelijks als er iets tegen hem werd gezegd omdat hij een voudig niet merkte dat er tot hem werd gesproken. Eten deed hij niet meer en het was duidelijk dat Nijdam het in de beslissende rit tegen Delattre bijzonder moeilijk zou krijgen. Zijn nederlaag kwam dus niet helemaal onverwacht, maar het was wel een teleurstelling dat onze kam pioen zo ver bij de Fransman ten achter bleef. Toen Nijdam uitgeput van de fiets stapte kon hij geen woord uitbrengen. Pas tydens de huldiging van de nieuwe wereldkampioen Delattre, aan wiens rechterzijde Nydam de tweede prijs in ontvangst nam, vielen alle zorgen van hem af en kon er weer een gulle lach op zijn gezicht komen. „Ik ben bly dat het achter de rug is", zei de ont troonde favoriet later en liet uit deze woorden blijken hoezeer hij tegen het slot van dit kampioenschap had opgezien. De ceremonie protocollaire na de ach tervolging voor amateurs: v.l.n.r. Nijdam (Nederland) Delattre (Frank rijk) en Kohier (Oost-Duitsland). Hartstochtelijk moedigde het Oostduitse publiek op de overvolle tribunes tijdens de finale van het wereldkampioenschap van de profachtervolgers de Westduitser Rudi Altig aan, in diens greep naar de erfenis van Roger Rivière. En toen de 23-jarige Westduitser, die een jaar geleden in Amsterdam de revelatie van het wereld- titeltoernooi was en bij de amateurs zijn zijn eerste titel behaalde, in de stromen de regen de Zwitser Trepp in een mach tige slotfase op 100 meter reed, kroop het bloed waar het niet gaan kan en groeide de huldiging uit tot een complete demonstratie. De zege van Altig werd begroet als die van een landsman. De toeschouwers brach ten de Westduitser, die op de schouders door broer Willi naar het ereschavot werd gedragen, een ovatie waaraan geen eind meer scheen,te komen. Hoe de stemming in werkelijkheid was werd duidelijk bij het hijsen van de vlaggen. De muziek zou 't Westduiste volkslied in zetten, maar na enkele maten brak de grammofoon plaat plotseling af en keerde niet meer terug. De menigte uitte over deze handel wijze het misnoegen met een fluitconcert, dat tot /er in de omtrek te horen was. Altig en Trepp hadden de door de pa pieren nederlagen van Testa en Valotto toch al slechte dag voor de Italianen nog somberder gemaakt door in de halve -finales resp. Faggin eh Ercolè Baldini naar de "weinig inspirerende strijd om de dérde prijs te verwijzen. Voor de beide Italianen stond er echter nog wat anders dan het brons op het spel, nl de revanche van het Italiaanse kampioenschap, waarin Fag gin had gezegevierd. Baldini nam revanche met een verschil van 1,4 seconde. De finale werd ook demonstratie van de zijde van Altig, die met Trepp speel de. De Westduitser was helemaal niet on der de indruk van de tijden die de Zwit ser in de voorgaande ritten had laten af drukken. Altig had een fantastische spurt en liep binnen een paar ronden bijna 35 meter uit. Toen nam hij een adempauze, waarvan Trepp kon profiteren en bijna de gehele' achterstand kon reduceren. Vijf ronden lang veranderde er nu weinig, Trepp bleef een paar meter achter, maar wist niet wat hem nog boven het hoofd hing. Die verrassing kwam in de laatste drie ronden, waarin Altig zoveel kracht uit zijn gespierde kuiten perste dat het leek alsof Trepp stilstond. Op de eindstreep was de Zwitser niet minder dan 100 meter op zijn tegenstander achtergeraakt. Derksen bij laatste vier Jan Derksen, Oscar Plattner, Jos de Bakker zijn de drie musketiers die van daag zullen proberen Antonio Maspes als wereldkampioen te onttronen. De Neder landse kampioen maakte in twee ritten korte metten met de illusies van de jon ge Zwitser Suter, die in de eerste rit dooi de op kop rijdende Amsterdammer prach tig werd opgevangen en een volle lengte achter bleef. In de tweede rit kwam Derksen gelan ceerd en versloeg toen Suter wederom met een lengte. Ook Maspes en Plattner hadden weinig moeite om in twee ritten resp. Potsernheim en Gaignard naar het tweede plan te verwijzen. De Fransen kwamen er slecht af, want ook Rousseau slaagde er niet in tot het sprinters-wal halla door te dringen. De oud-wereldkam pioen maakte een bijzonder matige in druk en verloor in de belle overtuigend van de kordate Jos de Bakker. Ook Romijn in stayersfinale Het wordt eentonig. In de derde rit van de amateurstayers was het al niet anders dan in de voorgaande twee manches. Voor de derde maal had de Oostduitse verte genwoordiger de kop geloot om die positie tot het einde te behouden. En eveneens voor de derde maal achtereen reed een Nederlandse combinatie, in dit geval Bert Romijn achter Wiersma, naar de tweede finale-plaats zonder al te veel strijd te moeten- leveren. In deze finale hebben zich dus reeds geplaatst de Oostduitsers Meister, Lustrov en Stoltze en de Neder landers Buis, Van der Meulen en Romijn. T ennis Vrijdag vielen bij de internationale ten niskampioenschappen van West-Duitsland in Hamburg de eerste verrassingen te no teren. Het was al vreemd dat Nicole Pietrangeli zich tegen de statenloze Ingo Buding met de grootste moeite staande had kunnen houden, maar de echte sen saties kwamen nog. Het begon met de overwinning van de Duitser Kuhnke op de finalist van het vorig jaar, Jan Vermaak, even later gevolgd door-de zege van Good old Jaroslav Drobny op Ramathnan Krish- nan, die na twee verloren sets wegens een blessure niet meer verder kon spelen. Daarna versloeg de nietgeplaatste Hon gaar Istvan Gulyas titelhouder Billy Knight en het eindigde ermee dat Wim- bledonkampioen Fraser in straight sets werd weggevaagd door Pierre Darmon. De 26-jarige Fransman bezorgde met 6-1, 6-4, 6-1 de Australiër zelfs de grootste nederlaag uit diens carrière. De partij duurde nauwelijks een uur. In de eerste klasse A van de cricket competitie wordt zondag in Haarlem het topduel tussen Rood en Wit en HCC I ge speeld. Men weet het: beide clubs hebben 'n gemiddelde van 3 en de winnaar van de match van zondag zal zich van een ver moedelijk voor het kampioenschap van be- beslissende betekenis zijnde voorsprong verzekeren. Men kan er dus van overtuigd zijn dat beide clubs morgen aan de Spanjaardslaan in Haarlem met inzet van alle krachten zullen proberen zo voordelig mogelijk uit de strijd te komen. Over het vermoedelijke resultaat valt weinig te zeggen. De HCC-ers komen met een invaller voor de gevaarlijke bowler Vriens, terwijl bij Rood en Wit Onstein en Engelenberg ontbreken. In dezelfde afdeling heeft Haarlem een uiterst moeilijke uitwedstrijd tegen HCC II. Verder worden nog gespeeld: Rood en Wit IIIAjax (A in de tweede klasse B en Haarlem II-BMHC en LCC-CVHW in de tweede klasse E. De 23-jarige Duitse amazone Anna Cle ment heeft, evenals twee jaar geleden en wederom met Nico, op de derde dag van het internationale concours hippique in Rotterdam het jachtspringconcours om de Prijs van de Kralingse Plas gewonnen, welk springconcours de laatste jaren voor behouden scheen te zijn aan de dames, want vorig jaar kwam de overwinning aan de Engelse Suzan Fitzalan Howard. Nadat zij op Danina, waarmee zij overigens tot een zeer matige prestatie kwam, het par koers had verkend, liet zij Nico de vrije teugel, en in een hoog tempo leidde zij de 12-jarige bruine ruin, eigendom van haar leermeester Magnus von Buchwaldt, feil loos over de hindernissen. Op 86.9 sec liet zij" de chronometers stilstaan, waarmee zijn de Belg Lombard op Dandy en de Turk Koe, die reeds voor haar foutloos waren rondgekomen en het klassement op dat moment aanvoerden, ver in de schaduw stelde. Dit drietal zou als enigen tot een fout loos parkoers komen. Wel waren er nog ruiters die tot snelle tijden kwamen, zoals Koe met Eskimo, de Franse cavalier De Fombelle met Bucephale en de Turk Su- mer met Zambak, die met 86.4 wel de pri-

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17