KERKDIENSTEN Postende agent betrapt jongen van 16 jaar op heterdaad Morgen worden de finales gespeeld bij „Brederode" Schip van 850 ton op de Maas gezonken Vakantie-activiteiten voor de jeugd Groot YMCA-congres in Loosdrecht Plan voor protestantse LTS in Nieuw-Vennep ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Reeks inbraken in telefooncellen in Haarlem en omgeving opgelost C.N.V. wil voorlopig nog geen Italiaanse arbeiders <=jBricven aan dc redactie Programma voor maandag Politie waarschuwt Jongens wierpen stenen van watertoren Scholier bestal toerist Jeugd tamboer korps bestaat een jaar Vanguard aan de grond Door de arrestatie en bekenteis van een 16-jarige Haarlemse kantoorbediende heeft de Haarlemse politie een groot aantal in braken, die de laatste tijd in telefooncellen in Haarlem, Bloemendaal en Santpoort is gepleegd, tot klaarheidkunnen brengen. De jongen werd in de nacht van vrijdag op zaterdag om kwart over drie in een te lefooncel aan de Muiderslotweg in Haar lem-Noord op heterdaad betrapt toen hij probeerde het deksel van het telefoon toestel open te breken. De aanhouding van de kantoorbediende ging niet zonder moeilijkheden gepaard. Tussen hem en de politieagent, die hem betrapte, ontstond een worsteling, waarbij de jongen verwoed om zich heen sloeg en schopte. De agent zag zich genoodzaakt zijn arrestant enkele klappen met zijn pistool op het hoofd te geven om hem tot rede te brengen. Met een wagen van de Radio- autodienst is de jongen daarna naar het politiebureau overgebracht. Daar heeft hij bekend de dader te zijn van de reeks in braken in telefooncellen die de laatste weken in Haarlem en omgeving is ge pleegd. waarbij hij zich geld tot een bedrag van enKele honderden guldens toeeigende. Vermoedelijk heeft de kantoorbediende deze inbraken samen met een 16-jarige metselaar, eveneens uit Haarlem, op touw gezet. De laatste is ook aangehouden. De vele aangiften van inbraken in tele- In het toernooi van Brederode, dat tot en met zondag op de banen van het tennis park Brederode achter de ruïne van Bre derode in Santpoort gehouden wordt, ble ven de favorieten tot nog toe gespaard. De Haarlemse kampioen Cees Nieland en de sterke Kennemerland-speler Jan Tervoort kwamen voor het enkelspel nog niet op de baan, G. de Jong stelde donderdag reeds zyn plaats in de volgende ronde veilig en gisteravond bereikten ook Tom Okker en de titelhouder W. Heijblom de derde ronde. Na'ast genoemde spelers bleven ook Fred Neelissen en Aat en Leo Tervoort nog in de strijd, terwyl nog een aantal deelnemers voor de eerste keer moet spelen in dit zonder twyfel bijzonder interessante toernooi. De situatie is nog onover zichtelijk, doch in ieder geval zullen Tom Okker en Fred Neelissen elkaar ont moeten en zal de winnaar tegenover Jan Tervoort komen. Voor de eerste ronde klopte Leo Ter voort met 6-1 en 9-7 Gerard Koenders. Tom Okker bleef voor de tweede ronde de Duitser C. Mayer met 6-3 en 7-5 de baas en de Amsterdammer W. Heyblom ver sloeg Hans Sikkes met 7-5 en 6-2. Fred Neelissen stuitte op verbeten tegenstand van L. Verhoef. Na twee sets had men ieder tien games gewonnen, zodat een der de set de beslissing moest brengen, die na een langdurige strijd met 9-7 door Nee lissen gewonnen werd. In het herendubbelspel moesten v. d. Horst en Borgerding capituleren voor N. Groot en J. Groen (6-2 en 7-5) en kwamen De Jong en Schreuder een stapje verder door een zege op v. d. Hoff en Nusink: 6-2 6-4. Koenders en v. d. Willigen versloegen Van Buuren en Deibei met tweemaal 7-5. Wil v. d. Broek en Jan Tervoort bleken iets te sterk voor Gerry Nijssen en Fred Neelissen (tweemaal 6-4) en Kea Okker won met steun van haar vader van Cockie v. d. Broek en Leo Tervoort: 6-2 en 6-3. Programma Zondag worden de eindstrijden gespeeld, maar het is ondoenlijk om by de huidige stand van zaken een dagindeling te geven. Men kan er verzekerd van zyn dat reeds vandaag het verdere verloop van het A- toernooi, door het grote aantal kansheb bers, de aandacht van het volgen waard is. Resultaten: B-toernooi, H.E., 2de ronde: A. Offers versl. J. Ong 6-2 6-3, C. Ottolini versl. H. Schmohl 6-3 6-3, R. Heringa versl P. Smit 6-4 6-2. Derde ronde: N. Groen versl. J. Verkuyl 6-3 6-3. D.E., 1ste ronde: mej. K. Quarles van Ufford versl. mej. C. Groen 6-2 2-6 6-3. Tweede ronde: mej. J. Meijer versl. mej. M. v. d. Valk Bouman 7-5 2-6 7-5; mej. M. van Rappard versl. mej. T. Groen 3-6 7-5 7-5. H.D., 1ste ronde: Goossens en Van Roo- den versl. Verkuyl en Luyt 6-2 1-6 6-4. Tweede ronde: Stals en Post versl. T. en N. Groen 6-2 6-2, R. en L. Vorstman versl. Francken en Hendriks 2-6 6-3 6-4, Ong en Hoogstraaten versl. Nederkoorn en Musch- ter 6-2 6-3, Meyer en Breitenstein versl. Schenk en Kottman 6-1 6-1. D.D., 1ste ronde: mevr. Gaus en mevr. Verhoef versl. mevr. Van Emmerik en mevr. Frich 6-2 6-3. G.D., 1ste ronde: mej. Quarles van Uf ford en Bosmgp versl. mej. Goossens en Vink 6-3 1-6 6-1. C-toernooi, H.E., 2de ronde: J. v. d. Veer versl. C. Wolters 6-3 6-4, J. Francken versl. L. v. d. Raadt 7-5 6-2. R. Kammeijer versl. M. Bosman 6-4 6-1, E. v. d. Beek versl. L. van Schagen 6-1 6-1, A. Koster versl. C. van Zijl 6-3 6-0, J. v. d. Berg versl. C. Gor dijn 6-1 6-2. R. Cavalim versl. B. Dicker 6-1 6-1, E. Weert versl. D. Tjaden 6-4 7-5, H. Niggebrugge versl. H. Vogelzang 6-2 6-4. R. van Walsum versl. S. Fris 6-0 6-3, R. van Rooden versl. H. Blokker 6-1 6-1, J. Boom versl. J. Schmidt 6-1 6-3, L. Com mandeur versl. L. Jaarteveld 6-3 6-4. Derde ronde: J. v. d. Veer versl. C. Vo gelzang 9-7 8-6, R. Kammeijer versl. J. Francken 6-4 2-6 6-4, A. Koster versl. J. v. d. Berg 4-6 6-0 6-2, H. Niggebrugge versl. E. Weert 4-6 6-2 9-7, J. Boon versl. C. Commandeur 6-1 7-5. Kwart-eindstrijd: J. v. d. Veer versl. R. Kammeijer 6-2 6-3. D.E., 1ste ronde: mej. M. van Rappard versl. mej. C. Groen 6-2 6-1, mej. L. Dors man versl. mej. C. Mudde 6-1 6-4. Tweede ronde: mej. E. Schmeink versl. mej. C. Smuling 6-1 6-3, mej. M. van Rap pard versl. mej. T. Bol 6-3 6-1, mej. T Feijen versl. mej. L. Badoux 6-1 6-3, mej. M. Houtkooper versl. mej. M. Snippe 6-1 6-1, mej. A. Tollenaar versl. mej. E. Her- warth 8-6 6-4, mej. A. Hoogendijk versl. mej. Balje 6-3, 6-1, mej. G. Lommerse versl. mej. L. Dorsman 6-2 6-4. Kwart-eindstrijden: mej. M. Houtkooper versl. mej. T. Feijen 6-2 6-4, mej. A. Tol lenaar versl. mej. A. Hoogendijk 6-3 6-1. fooncellen waren voor de politie aan leiding de omgeving van publieke telefoon cellen dag en nacht in de gaten te houden. Onopvallend werd de laatste tijd op der tien punten in de stad gepost. In de af gelopen nacht zag een politieman iemand in de telefooncel op de hoek van de Rijks straatweg en de Muiderslotweg zich op verdachte wijze ophouden. Dc agent zag dat die persoon met een voorwerp pro beerde het telefoonapparaat open te bre ken. Hij stapte de telefooncel in en greep de volkomen verraste jongen in de kraag. Bij zijn fouillering bleek hij een schroeven draaier en een dolkmes bij zich te hebben. De agent gelastte zijn arrestant daarop het alarmnummer van de politie 18181 te draaien met het doel de Radio-autodienst te waarschuwen. In afwachting van de komst van de politiewagen werd de .iongen echter agressief. Hy sloeg de politieman enkele keren in het gezicht en probeerde uit alle macht los te komen. Pas toen hij enkele tikken op het hoofd met het pistool van de agent had moeten incasseren be daarde hy. Het Christelijk Nationaal Vakverbond acht de tijd nog niet rijp voor een over plaatsing" op grote schaal van Italiaanse werknemers naar Nederland en West- Duitsland. In zijn orgaan, „De Gids", pleit het verbond voor de instelling van een speciale werkgroep, waarin ook vertegen woordigers van de vakbeweging zouden moeten plaatsnemen, ter bestudering van de vele aspecten van deze kwestie. Het C.N.V. noemt de werkgelegenheid een voor de vakbeweging zeer gevoelige zaak. Niemand is gebaat bij een ontwrich ting van de arbeidsmarkt, zo zegt het, en daarom wenst de vakbeweging de grootst mogelijke waarborgen. Dat dit niet over bodig is blijkt, volgens het verbond, wel nu in een bepaalde bedrijfstak in strijd met de gemaakte afspraken en terwijl de Italianen nog moeten komen, aan hen een hoger loon wordt voorgesteld dan het loon. dat thans voor een Nederlander, die de zelfde functie bekleedt, geldt. Vrijdag is in de Maas ter hoogte van de Borgharenweg onder de gemeente Maas tricht het 850 ton metende schip „Hagen", toebehorende aan de Nederlandse Rijn vaartvereniging „Rotterdam", met schipper K. G. Althuisius aan boord, acht meter uit de wal gezonken. Het schip was vastgeraakt op een uitlo per van de walmuur. Controles wekten de indruk dat het schip geen averij had. 's Nachts kwam de schipper tot de ontdek king, dat er een meter water in het ruim stond, niettegenstaande pogingen om met pompen het schip te redden, is de boot omstreeks acht uur plotseling gezonken, vermoedelijk doordat de kiel brak. Thans ligt nog alleen het dak van de kajuit acht meter uit de wal boven water. Het schip had een lading grondstoffen voor de zink- witfabriek te Evsden aan boord. Hoofdingeland. Tot hoofdingeland van het hoogheemraadschap Rijnland zijn ge kozen de heren G. Eyken in Halfweg en mr. A. J. O. baron van Wassenaar van Catwijck in Velsen-Noord. (Verkort weergegeven) Waardevastheid. Waarom toch heeft de regering weer enkele pensioenvoorstellen zodanig geredigeerd dat er één „Complex" is ontstaan van diverse voorstellen die niets, maar dan ook niets, met elkaar te maken hebben? Waarom toch heeft zij de ambtelijke pensioenen gekoppeld aan de kortingen en zelfs gedeeltelijk aan de huurcompensatie? Die onderwerpen hebben toch totaal niets met elkaar gemeen? Dat verband, dat niet bestaat, moet dan- ook niet worden gesuggereerd, want daar door krijgt „de man in dé straat" een ge heel verkeerde indruk ox-er de inkomsten van de ambtelijk gepensioneerden. Bij de invoering van de A.O.W. en de A.W.W. is toch ook geen rekening gehou den met andere inkomsten als salaris, ka pitaal, rente en andere toevallige baten. Deze wetten zijn toch gemaakt en ten uit voer gelegd voor iedere Nederlander die daar, gezien de leeftijd of anderszins, recht op heeft. De koppeling, die toegepast wordt alleen op de ambtelijke gepensioneerden, is on rechtvaardig en onbillijk en behoort zo spoedig mogelijk te verdwijnen. Waarom de regering de waardevastheid van de pensioenen in tegenstelling met die van A.O.W. en A.W.W. en ondanks het voorstel ad hoc van de commissie Van Poelje en de bereidheid van de Tweede Kamer niet in uitzicht wil stellen, is ons een raadsel. Waarom toch de waardevastheid niet. die bij de laatste loonsverhogingen ook een automatische pensioenverhoging zou hebben gebracht en niet een toeslag van 10 percent voor de beneden-65-jarigen?! Moest hier nu weer een scheiding ge maakt worden tussen 65-jarigen en jon gere gepensioneerden evenals zulks ook al plaats vindt bij de huurcompensatie? Het zijn toch allen ambtenaren-gepensioneer den. De bonden van gepensioneerden zullen hier de banden onderling nog strakker moeten aanhalen om regering en Kamers er van te overtuigen dat er om recht wordt gevraagd en dat onrecht in ons land niet geduld kan en mag worden. Die koppeling tot een „Complex" van zeer verschillende doelstellingen heeft te enenmale funeste gevolgen voor belang hebbenden. Thans bij de behandelingen van de nieuwe pensioenwetten is er maar één af doend middel: Waardevastheid, Excellen tie, en de kous is af. J. BL. Speeltuin „D.V.S.", Vondelweg, 14 uur: Ruilbeurs. Parochiehuis, Koningsteinstraat, 10 uur: Filmvoorstelling. Stadsdoelen, Gasthuisstraat 32, 14 en 16 uur: Filmvoorstelling. Voor alle afdelingen van het Haarlemse Speeltuinverbond kindervariété, voetbal finale en volleybaltoernooi op het EDO- terrein. Aanvang kindervariété 10 uur aanvang volleybaltoernooi en voetbal finale 13 uur. Speeltuin „Mariagaarde", Westergracht 9 uur: Bustocht naar Groenendaal. Speeltuin „Dartele Jeugd", Flevoplein 9 uur: Autobustocht naar Madurodam. Speeltuin „Noordervreugd", Ambacht- straat, 9 uur: Autobustocht naar Maduro dam. Als gevolg van een in 1955 in Parijs ge nomen besluit organiseert de wereldbond van christen-jongeren, de Y.M.C.A. eens in de vijf jaar een conferentie, waarbij jongemannen en meisjes uit alle vijf we relddelen bijeenkomen om te discussiëren over actuele problemen. Dit jaar tot en met 13 augustus houdt de Y.M.C.A. een dergelijke intercontinentale bijeenkomst in het marine-opleidingskamp op de Loos- drechtse Heide. Bijna 700 jongeren uit alle vijf werelddelen zijn in dit kamp een tien tal dagen te gast. Kampcommandant is kapitein ter zee J. N. J. van der Ley. Het thema van de conferentie luidt: „In zijn hand". Het is ontleend aan de negro spiritual „He's got the whole world in his hands". In de vlaggenparade waarin 47 nationale doeken werden getoond, werd ook een juist vervaardigde Kongovlag gedragen door een vertegenwoordiger van deze jon ge staat. Nederland heeft zich intussen gepresen teerd met een door de C.J.V. en de A.M.V. J. verzorgd spel. Volgende week dinsdagavond zal de Bel gische Nobelprijswinnaar, pater Georges Pire, over „de dienst aan de naasten" spreken. Voorts zal nog het woord gevoerd worden door de algemeen voorzitter van de Y.M.C.A. dr. Charles Sherman, minis ter van financiën van Liberia. Zandvoort De politie in Zandvoort verzoekt ons het volgende mede te delen:. „Door de exploitanten van „Die edle, Wereld reclame en Optima forma reclame actie" te Assen worden momenteel in Zandvoort op grote schaal drukwerken ver spreid, waarbij aan het publiek zeep, vier kleuren ballpoints en vulpennen worden aangeboden, met waardevolle premies in het vooruitzicht. Personen die zich met genoemde ex ploitanten in verbinding stellen ervaren echter dat men slechts voor premies in aanmerking komt door het storten van een bedrag aan administratiekosten of door het op pad gaan als colporteur) met een der genoemde artikelen." De politie waarschuwt derhalve voor het aanknopen van relaties met deze heren. De Zanvoortse politie ging over tot aan houding van 'n viertal jeugdige Zandvoort- se jongens, die een nieuw vermaak had den uitgevonden. Van de balustrade van de watertoren af wierpen zij stenen naar beneden. Gelukkig bleven ongelukken uit, maar de politie heeft hen op het bureau ernstig op hun misdragingen en het ge vaar daarvan gewezen. Na enige tijd te zijn vastgehouden, konden de jongens naar hun ouders teruggaan. Een Duitse toerist miste op het kermis terrein in Zandvoort zijn portemonnee met inhoud. In verband hiermede heeft de po- lieteie aangehouden een zestienjarige scholier uit Haarlem. Terzake diefstal en heling van carburateurs heeft de Zand- voortse politie twee inwoners van Alk maar in Zandvoort ingesloten. Tijdens werkzaamheden viel een 41-ja- rige inwoonster van Zandvoort van een twee meter hoge keukentrap op een ste nen vloer en kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat zij met een hersenschudding naar een Haarlems ziekenhuis moest wor den overgebracht. Vijfhuizen Vrijdagavond bracht het Jeugdtamboer- corps „Vijfhuizen", tezamen met de Haar lemse Postfanfare, een bezoek aan Zand voort. Begonnen werd met een lange mars door de straten van de badplaats. Was langs de route de belangstelling groot, toen daarna op het Raadhuisplein een tap toe word gegeven, waren er vele honder den luisteraars. Dat het optreden van de Haarlemse musici en de Vijfhuizense tam boers in de smaak viel werd overduide lijk bewezen door het enthousiaste ap plaus. Terug in Vijfhuizen verzamelden de leden en het bestuur van de drumband zich in het Gymnastiekgebouw, waar in tussen reeds vele ouders waren samenge komen. Het was vrijdag namelijk precies een jaar geleden dat het tamboerkorps voor het eerst actief ging oefenen, het geen tevens het eerste contact met de in structeur, de heer Walker, was. Namens bestuur, leden en ouders voer de de heer M. Otger het woord. Hij dankte de heer Walker voor zijn vele bemoeiingen met de Vijhuizense band. Door het enthou siasme zijn de prestaties binnen één jaar zódanig, dat men al op vele plaatsen bui len het dorp is uitgenodigd. Wat de heer Walker bereikte, verdient daarom aller dank en waardering.Dit betreft ook dc nieu we cursus waarvoor tientallen jongelui zich hebben aangemeld). De jongens en meisjes hadden geld bijeen gebracht en boden hun instructeur als herinnering aan deze dag een grote foto in lijst aan van de band, terwijl deze door Amsterdam marcheert; aan mevrouw Walker werd een bloemstuk aangeboden uit erkentelijk heid voor de vele avonden, waarop zij haar man moest missen. ZONDAG 7 AUGUSTUS I960 HAARLEM. Ncd. Herv. Kerk- Grote Kerk, Grote Markt: 10 uur: Ds. N. van Egmond; 19 uur: Ds. M. N. Schrale van Rotterdam. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein: 10 uur: Ds. H. Cocvcrden van Broek in Waterland. Noorderkerk, Velserstraat. 10.30 uur: Ds. A. J. van Rhijn. Oosterkerk, Zomerkade, 10 uur: Ds. R. Bijl. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan, 10.45 uur: Broeder J. W. van Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Ja- cobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat, 10.30: Ds. F. van Aalst, van Assen. Janskapel, Jans straat 36, 10.30 uur: de heer C. de Gooijer. Diaconessenhuis, Hazepatersla-n 24: 9 30 uur: Ds R. H. Oldeman, van Zandvoort. Eglise Wallonne, Begijnhof 30, 10 h- 30: Service pre- sidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England. Kinderhuissingel 76. Evening service, 3 p. m. Avondstilte. Grote Kerk: woensdag 10 aug. 8 uur n.m. Spreker: Ds. A. J. van Rhijn. Organist: Pieter de Jong. Stef- fy Bijl, sopraan. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10 uur: Ned. taal. 11.15 uur: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 20 uur: Avond- bijeenkomst.. Filadelfia Gemeente, Parklaan 21. Zondagmiddag 14 uur: dienst. AUe-Dag- kerk: dinsdag 9 aug. Rondetafël-bijbelbespré. king: de heer J. H. de Wilde, in de Broeder- kerk, Parklaan. Rooms Kathi Kerk- Kathe draal. Leidsevaart: 6 30. 7.30. 9 uur: Hoog mis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, N. Groen markt: 6.30 7.30 uur: Kindermis, 8.30 Hoog mis, 10, 11 en 12 uur. H. Jozef. .Jansstraat: 6.45, 8. 915 Hoogmis, 11 en 18 uur (Avond mis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 6, 7 30, 9, 10.30 Hoogmis en 12 uur. H. Hart, Klever park: 6.30, 7 45, 9, 10 30 Hoogmis en 12 uur. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag: 10 en 17 uur: Eerw. heer J. Kattenberg van Utrecht. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15: 10 uur: de heer J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam; 17 uur: dezelfde. H. Avondmaal; vrij v. alle gel. 20 u. Jeugdsamenk. Dinsd. 20 u. Bidstond. Opvvekk.samcnkomsten Zuider kapel, Zuiderstraat 15: donderdag 20 uur: geen samenkomst i. v. m. de Zoeklicht-Toog- dag te Doorn. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heerenstraat. 10.30 uur: Ds. P. Kastelijn van Zeist. Remonstrantse Kerk. Oranjekade 1, 10.30 uur: mevr. dr. J. W. Vinke-Herfst Evangelische Broedergemeente, Parklaan 34, 1030 uur: Ds. H. Schutz. Vereenigde Doops gezinde Gemeente. Frankestraat 24. 10.30: Ds. C E Offerhaus van Franeker. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged- Oude Gracht 61: 10 uur: Ds. L. Hoorweg; 17 uur: Ds. A. Vos. Londen. Zuid-Oosterkerk. Richard Holkade 125: 10 uur Ds. C. Goeman. 17 uur Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula ingang van Merlen- straat: 9 u. Ds. A. Vos, 17 u. Ds. C. Goeman Chr. Geref. Kerk, Raaks 18: 10 en 17 uur: Ds R. Slofstra. van Harderwijk. Geref. Gemeen- Nieuw Vennep In Nieuw-Vennep is een stichting in het leven geroepen om te komen tot het ves tigen van een tweede lagere technische school in Haarlemmermeer en wel op protestants-christelijke basis. De initiatief nemers menen dat met de steeds verdei voortgaande mechanisatie, en gezien de structuur der bevolking van Haarlemmer meer en omliggende gemeenten er grote belangstelling zal bestaan voor christelijk technisch onderwijs. In het dagelijks bestuur hebben zitting genomen de heren G. Horsman in Lisse (voorzitter) J. A. Overbeeke te Nieuw Vennep (secretaris) en H. de Jonge in Nieuw Vennep (penningmeester) Binnen afzienbare tijd hoopt men, na verkrijging van de nodige goedkeuringen van over heidsinstanties, tot het bouwen en inrich ten van de benodigde lesruimte te kunnen overgaan. Haarle mmerm eer GESLAAGD Voor het zomerexamen timmeren 1960 slaagden bij de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf de volgende personen uit Haarlemmermeer. J. P. Spaargaren, M. v. d. Bosch te Rijsenhout, J. E. Vaneman te Rijk, H. Schönhage te Badhoevedorp, A. S. Duwêl te Nieuw Vennep, A. A. den Braber te Lijnden, J. A. Munster, J. Koe ne, W. H. M. Huurman, K. A. Klaassen te Hoofddorp. BURGERLIJKE STAND HILLEGOM GEBOREN: Henny, dochter van A. van der Meulen en A. Atsma. Sophia Petro- nella, dochter van J. Woudstra en H. Eisin- ga. Franciscus Adrianus, zoon van F. A. Weyers en A. de Vreugd. GETROUWD: E. S. Warmerdam en J. P. M. Meiland. J. J. Marck en R. Duinho ven. G. van Heusden en C. Langbroek. te. Ridderstraat 29, 10 en 17 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.. Nassauplein 8. Aan vang diensten 's morgens 10.15 's avonds 16.45 uur. Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel 76. zondag 10 uur Hoogmis, woensdag 1930: H. Mis Baptisten Gemeente, Begijnhof. Zon dag 10.30 de heer M. v. d. Wal. Heemstede, 19 uur: ds. J. W. Wèenink, H. Avondmaal. Hersteld Apostolische Zendingkcrk: Wilhel- minastraat 21. Zondag 10 en 17 uur: kerk dienst. Gemeente van Christus, Spruitenbos- straat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Chr. Gemeenschapsbond. Elke dins dagavond 7.45 ten huize van de heer Draayer, Koudenhorn 46rd. Pinkstergeloofsgemeen schap, Wolstraat 7. Zondag v.m. 10 uur: de heer Th. Ottenbros en 's middags 17 uur de heei E Schuurman Stads Evangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondag 10 uur de heer D. de Man uit Amsterdam. Vrijdagav. 12 aug. 20 uur: Bijbelbespreking. Zevendc-Dags Ad ventisten. Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmor gen 10 uur: Gemeensch. Bijbelstudie. 11 uur: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente Parklaan 21, iedere zaterdag 10 u. prediking. Vrije Evangelische Gemeente, Lange Heren straat 6: 10 uur: de heer Dolman, medewer king zangkoor „Asaf"; 18.30 uur: voorganger H. Raven. Pinkstergemeente, Immanuelkapel Nw. Kruisstraat 14: 10 uur: de heer v. Ingen, Overveen, bed. Heilig Avondmaal; 18.45: Openluchtdienst a. d. Krocht; 19-30: de heer Mijnsbergn van Velsen. Woensdag 8 uur: Jeugddienst. Donderdag 8 uur: Bidstond. Oud Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Gemeente des He ren, Lange Molenstraat 22: Samenkomsten 10 en 17.30 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9: 10.30 Zondagsschool. 17.00 Kerkdienst. Leger des Ileils: 10 uur: Heiligingssamenkomst; 18.45: Openluchtsamenkomst; 19.30: Verlos singssamenkomst o. 1. v. Kapitein W. Ver schoor. Jehova's Getuigen, Wolstraat 7: zon dag 17-18 uur: Wachttorenstudie; donderdag 19.30-21.30 u.: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kamerlingh Onnesstraat 83: zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie; vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedie ningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Christenge meenschap. Wilhelminastraat 60, 10 uur: De Mensenwijdingsdienst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3. Zondagmiddag 15 uur dienst; dinsdagavond 19.30 uur Bijbel studie-bidstond o. 1. v. Br. G. W. Scholtz. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk (Kloosterstraat 48) 10 uur: Dr. G Ph. Scheers. bediening van de Heilige Doop: 19 uur: Ds. N. van Egmond van Haarlem. Immanuëlkerk (Van Egmondstraat 5): 10 uur: Ds. H. W. Cazemier van Wolvega; Oppas dienst (leeftijd 3-7 jaar) v.m. 10 uur: beide kerken. Oude Kerk: 10 uur: Wika R. Kuy- lenburg, jeugddienst: Sionskerk, 10 uur: Ds. J. Kroon; 19 uur: Ds. J. C. Koppert. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10: geen dienst. Zuiderkapel afd. Noord: Samenkomsten in het ^gebouw van de speeltuin „Vondelkwar tier". Vergierdeweg Zaterdag 6 aug. 20 uur: Openluchtsamenkomst aan de Leeuwerik straat hoek Vinkenstraat. Zondag 10 uur: de heer J. de Graaf te Alphen aan de Rijn. Rooms Kath. Kerk: H-H. Elisabeth en Bar bara, P. Krugerstraat: 6 30. 7.45, 9 00 Hoog mis, 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg: 6.30, 7.30, 9 Hoogmis, 10 45 en 12 uur. O- L- Vr. van Zeven Smarten, Rijksstraatweg 6.30, 7.30, 8.45 Hoogmis, 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 Hoogmis en 11.45 uur. Vereenigde Doops gezinde Gemeente. Noorderkapel. Indische- straat 9.30: Ds. C. Soutendijk. Christelijke Gereformeerde Kerk: 10 uur: Ds. J. J. Rebel: 17 uur: Ds. K. J. Velema. Jehova's Getuigen: Feestzaal Noord, Rijksstraatweg 433: 19-20 u.: Wachttorenstudie: vrijdag 19-30-21.30 uur: Theocratische Bedieningsschool en Prakti sche toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10: zondag 18 30-19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische Bedieningsschool en Praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim Kapel, Paul Kru gerstraat 36 10 uur: Openbare samenkomst: H. A. Spr. de heer Jac. Zeegers. 19.30 tot 21 uur: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef nabij Houtplein Maandagavond 20 uur: zangrepe titie. Donderdag 20 uur: Gebedssamenkomst voor gemeenteleden. Leger des Heils, Ban- doengsDaat: Zondag 10 uur: Heiligingsbijeen. komst: 19 u.: Openluchtbijeenkomst (Spaarn- hovenplein); 20 uur: Verlossingsbijeenkomst Onderwerp: „Hoe kan ik rijk worden?". Dinsdag 2.15: Vrouwenbijeenkomst. Alle bij eenkomsten o. 1. v. Kapitein Verhagen. Zon dagsschool 12 uur. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein: 9 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen, 1030 uur: Ds. Oskamp; Kapel Nieuw Vrcden- hof: 10.30 uur: Ds. Henkels, Aula Chr. Ly ceum: 10.45 uur: Ds. van Nieuwenhuijzen Kapel Irene „Meer en Bosch": 10 uur: Ds. J H. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16: 10.30: Ds. J. Zuurdeeg, voorg. NPB, Wassenaar. Rooms Kath. Kerk: H. Bavo: 6.30, 7.30. 8 30, 11. 12 en om 9.40 Hoogmis. O.L.Vr. Hemel vaart: 6.45, 7.45. 8.40 Hoogmis, 10. 11 en 12 u Geref. Kerk, Koediefslaan: 10 uur: Dr. A Dondorp; 19 uur: Ds. F. Vroon. Pinkster kerk (Camplaan): 10 uur: Ds. F. Vroon; 19 uur: Dr. A. Dondorp. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) 9.30 en 17 uur: Ds. J. P. Unger. Lemelerveld- Jehova's Getuigen. Gemeen schappelijke Bijbelstudie, dinsdag 20 uur: Cray en estersingel 7, Ir. Lelylaan 63, Glipper- weg 121. AERDENHOUT: Ned. Herv. Kerk Advents- kerk: 13.30 Ds. J R. Wolvensberger te Am sterdam. Rooms Kath. Kerk, St. Antonius- pafochie: 7.30, 9 Hoogmis en 11 uur (niet 12 Het 44.500 ton metende Britse slag schip Vanguard is bestemd voor de sloop. De kruiser heeft nooit aan een zeeslag deelgenomen. Tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog is het schip pas gereedgekomen. Donderdag werd de Vanguard naar de sloper ge sleept. Door een verkeerde manoeuvre raakte zij bij de havenuitgang van Portsmouth aan de grond. Sterke zee sleepboten trokken haar evenwel in een half uur vlot. uur). Geref. Kerk: Kapel achter Herv. Kerk. Leeuwrikenlaan, 10.30 xiur: Ds. M. Wild schut. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: ds. H. S. J. Kalf, 19 uur: ds. J. P. E. Ch. Eerhard. Hillegom. Geref. Kerk: 10 en 17 uur: Ds. J. W. Slingenberg van Ooster beek. LISSE. Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. F. Bouwer van Hillegom, H. Doop; 19 uur: Jeugddienst. Geref Kerk: 10 en 17 uur: dr. P. J. Richel, van Heemstede. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: ds.. H. Visser, em. pred. Sassenheim. Geref. Gem. 10 en 16 uur ds. H. van Gilst. Geref. Kerk vrijgemaakt 10 en 16.30 uur ds. J. Rijneveld van Bunscho ten-Spakenburg. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15 uur: Leesdiensten. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Kerk H-H. Missen: Agathakerk: 7. 8.30. 10.15 en 1130 uur; Mariakerk: 7, 8 30. 10.30 en 11.30 uur. Engelkerk: 7, 8.45 en 10.45 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 uur: Dr. J. H Stelma; 10.30 uur Dr. J H. Stelma. Ned. Prot. Bond: Potgieterweg 4, 10.30: Ds. W. J. H. Hubeek, Leiden. Geref. Kerk, Vij- verweg 14: 9.30: Ds. G. Toornvliet van Bloe mendaal; 15.30: Ds. G. Toornvliet; 19.30: Ds. G. van Duinen van Wassenaar. Rooms Kath. Kerk, Allerh. Drieëenheid: 7.30, 9 Hoogmis, 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 Hoogmis en 12 uur. Vry Kath. Kerk, Popel laan 1, 10.30 Gez. H. Mis. Woensdag 20 uur: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. He'v. Kerk. 10.00 uur: Ds. J. O. Norel. Marine Hospitaal: 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk: 7. 8 Kin dermis. 9 Hoogmis, 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk: 10 en 19 uur: Ds. A. Langeler van Val kenburg (Z.H.). SANTPOORT. Christelijke Gereformeerde Kerk: 10 uur: Ds. K. J. Velema, 16 uur: Ds. J. J. Rebel. Ned. Herv. Kerk: Dorpskerk: 8.30 Ds. J. C. Remijn, 10 uur: Dr. J. C. Remijn H.D. Santpoort-Zuid: 10 uur: Dr. J. B. Rijn- ders, Angerlo. Geref. Kerk: 9 30 en 17 uur: Ds. D. J. Ras van Enschede. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk: 9 30 de heer Brugman van Amsterdam; 19 uur: de heer De Witt van Noordwijk. Geref. Kerk: 9.30 en 17 uur: ds. M. Kampee van Wierden. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 9.15 dienst. 15 00 ds. Plooy. Chr. Geref. Gem.: 10 en 19 uur: ds. G. Salomons. Geref. Gem.: 10 en 15 uur: lees dienst. Doopsgez- Gem.: 10.30 ds. F. W. Broers van Bergen (N.H NEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: 9 en 10 30 uur: ds. H. D. Molenaar uit Scheveningen. Geref. Kerk: 9.30 en 15.30 uur: ds. H. R. Zijlstra van Koudekerk aan de Rijn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 15 uur ds. L. Floor. RIJK (Aalsm.weg). Ned. Herv. Kerk: 10 uur: ds. Waardenburg van Haarlem. Geref. Kerk: 10.30 en 15 30 ds. H, P. Rutgers van Anna Paulowna. ABBENES Ned. Herv. Kerk: 9.30 ds. Bouw man van Katwijk aan Zee. 18.30 ds. Brons. BADHOEVEDORP. Geref. Kerk: 10 en 17 uur: diensten. Herv. Kerk: (Immanuelkerk) 9 en 10.30 uur: de heer H. v. Kampen Jr. (Kapel Rehoboth) 10 uur de heer J. W. v. Voorst. ZANDVOORT. Herv. Kerk. Kerkplein. 8 30 uur: Kerkdenst in de Duitse taal. Voorg. Ds. G. Plantiko van Amsterdam. 10 uur: Mej. Da. W. H. Buijs van Bentveld. 19 uur: geen dienst. Gereformeerde kerk, Julianawec: 9 en 17 uur: Ds. M. Wildschut van Amsterdam West. Kapel Herv. Gemeente Bentveld: 10.30 uur: Ds. M. Wildschut van Amsterdam- West. Ned. Protestantenbond. Brugstraat 15: 10 30 uur: Drs. L. J. Orth, Ned. Herv. pred. te Amsterdam. Parochie H. Agatha Gr. Krocht: Extra diensten voor de badgasten: H.H. Mis sen om 6,30 7,30 8,30 11 12 en 19,30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H.H. Missen om 7. 7.45 en 9 uur. 7.30 uur n.m. Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond: gedurende de maand augustus geen samenkomsten. Jehova's Ge tuigen: Dinsdag 9 augustus n.m. 8 uur Ge- meenteboekstudie in het Gemeenschapshuis (ingang Willemstraat). HALFWEG. Ned. Herv. Kerk: voorm. 8 30 uur en 1015 uur ds. J. H. Meesters van Am sterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam 5 uur ds. W. J. de Ruiter van Idskenhui- zen. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Kleu terschool Wilhelminalaan: voorm. 10 uur: leesdienst; nam. 3 uur: ds. J. Köning van Harderwijk. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: 10 uur: Ds. J. Veenendaal (Gezinsdienst, bediening van de H. Doon); 19 uur: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk: 10 uur: Ds. A. K. Krabbe. 17 uur: Ds B. Bouma van Noordwijk aan Zee. Chr. Ger. Kerk. 10 en 17 uur: Drs. A. H. Schippers N'ed- Prot. Bond: geen dienst. Evangelisatie samenkomst om 15 uur in het Nutsgebouw, Van den Endelaan 52. Spreke- de heer Jac Zeegers, evangelist te Haarlem. Maranatha- bijeenkomst woensdag 10 aug.: Geen samen komst i. v. m. Toogdag van „Het Zoeklicht" Rooms Kath. Kerk St. Mariinus: 7. 8.30 en 10 uur: Hoogmis en 1130 uur. St. Joseph: 7, 815) en 10 uur: Hoogmis en 11.15 uur. Jeho vah s Getuigen: zondag 17 uur in het Nuts gebouw. Van den F.ndelaan 52 Theocratische bedieningsschool Dinsdag 9 aug. 20-22 uur: opleiding tot de prediking van het evangelie.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6