TAXI 13000 Exploitanten verwonderd over brief van Zandvoorts burgemeester AGENDA Bloemendaalse reddingsbrigade demonstreerde geoefendheid Districtskampioen Nieland won het toernooi van „Brederode" Tom Okker overleefde tegen Tervoort een 5-1 achterstand en matchpoint Gelijkspel van Haarlem, nederlaag voor EDO Wèl Italianen, geen spijtoptanten Vakantie-activiteiten voor de jeugd Honderden begeleidden A. Onkenhout naar laatste rustplaats Haarlem Waakzaamheid beslissend voor leven of dood Burgerlijke Stand van Haarlem Frontale botsing van twee motorfietsen Vijf inbraken in de Stalkruidlaan Eerste prijs op concours voor drumband „Bato" Bedrijfsvoetbal in Haarlem Kerkelijk Nieuws KRUISTOCHT TEGEN DUITSE BORDJES Zuinigheid met water is geboden Bouw christelijke school kan spoedig beginnen Volksdansgroep kinderen In oefenwedstrijden Programma voor dinsdag V eisen-IJ muiden Santpoort Beverwijk AAN DAG 8 AUGUSTUS 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT p' Op verschillende manieren heeft de Bloemendaalse Reddingsbrigade in het af gelopen weekeinde bewezen dat de duizen den bezoekers van het Blocmdaalse strand 'n geval van nood op haar kunnen rekenen. Niet dat de brigade extra in het geweer is moeten komen om in levensgevaar ver kerende baders in veiligheid te brengen. De activiteit van de B.R.B. kwa'm zaterdag en zondag meer tot uiting in een aantal oefe ningen welke veel bekijks trokken, 't Doel van deze demonstraties was het publiek nader te laten kennismaken met de taak en het vaak onder zeer moeilijke omstan digheden te verrichten werk van de red dingsbrigade. Dat deze parate geoefendheid nog a'ltijd voor menige bader of baadster beslissend kan zijn voor leven of dood. is de laatste weken nog herhaaldelijk aan getoond. De oefeningen begonnen zaterdagmiddag met het optreden van de e.h.b.o.-ploeg van de reddingsbrigade. Omstreeks drie uur lag een jongeman ernstig „gewond" op het plateau van de kop van de Zeeweg. Hij was door een bromfietser aangereden met als gevolg een dijbeenfractuur en een diepe hoofdwond. Nadat ter plaatse de eerste hulp was verleend, werd het „slachtoffer" per brancard naar de post van de brigade vervoerd. Om half vier werd de reddingsploeg ge alarmeerd voor een overigens geoefende zwemmer, die door de sterke zeestroom tot circa 250 meter uit de kust was meege sleurd. De bemanning van de flotteur had hem spoedig te pakken, waarna de man op de reddingspost wat op zijn verhaal kon kómen. De tweede „redding" betrof een bader die bij het tweede zwin in moeilijk heden was geraakt. Drie leden van de bri gade met zwemvesten om wisten de zee ook deze prooi te ontrukken. Op het strand werd de „schijndode" door middel van kunstmatige ademhaling tot bewustzijn gebracht en vervolgens per brancard voor verdere behandeling naar de post overge bracht. In de avonduren werden enkele instructieve films vertoond. Spannende vlettenrace Veel spanning leverde zondagmorgen de vlettenrace met hindernissen, aan welke wedstrijd werd deelgenomen door ploegen van de reddingsbrigades van IJmuiden, \Vijk aan Zee en Bloemendaal. De boten waren elk bemand met vier roeiers en een stuurman. Na de start moesten de vletten van het strand af in zee worden geduwd. Het eerste keerpunt vormde de boven water uitstekende mast van de kotter die jaren geleden hier enkele honderden meters uit de kust verging. Vervolgens moesten de deelnemers over een afstand van onge veer 400 meter evenwijdig aan de kust naar een boei roeien, deze ronden en naar het strand varen, waar zij een voorwerp moesten ophalen. Op de terugweg moest, 'n reddingsgordel om de mast, van de ge zonken kotter worden geworpen, waarna de bemanningen de vlet weer op het strand moesten trekken. Hoewel het zich aanvan kelijk liet aanzien dat de vlet van de Bloe mendaalse Reddingsbrigade de race ge makkelijk zou winnen, kwam een misver- 'and bij de laatste hindernis deze ploeg p een grote achterstand te staan. De ploeg Advertentie BEVALLEN van een zoon: 5 aug.: G. T. Rolsma-Mak; M. Moes-Grosscurt; 6 aug.: A. E. M. van Scheppingen-van Vliet; I. P. Huizer-Geerling; W. Roden- burg-Freijmuth. BEVALLEN van een dochter: 4 aug.: L. S. M. Vreeburg-van der Werf; 5 aug.: S. J. Bosman-Seijsener; A. J. N. van de Reep-Weijers; 6 aug.: J. Kaarsemaker- Boer. OVERLEDEN: 4 aug.: A. Onkenhout, 60 j., Velserstraat; 5 aug.: G. Hartendorp- Houtwipper, 67 j., Amsterdamsevaart; H. van den Merkhof-van Gemert, 86 j., Hout plein; J. H. L. de Boer-Dolmans, 75 j., Smedestraat; J. Dekker-Hoogmoed, 76 j., Lange Herenvest; C. J. Esseling, 81 j., Gasthuisvest. GETROUWD: 6 aug.: C. A. E. M. Da- ma ve en K. J. A. Vanderbecq; J. J. G. Rijn- ders en E. van Hemert; C. Padt en H. A. Briët. De Bloemendaalse Reddingsbrigade moet dag in dag uit op haar qui vibe zijn om baders die zich te ver in zee gewaagd hebben van de verdrinkings dood. te redden. De foto toont zulk een redding. Is het nu gelukkig nog maar een oefening, een volgende keer kan het bittere ernst zijn. van de Wijk aan Zeese Reddingsbrigade, die steeds in tweede positie had gevaren, had toen de zege voor het grijpen. De uit slag luidde: 1. Wijk aan Zee 13 min. 34 sec. 2. Bloemendaal II 14 min. 9 sec. 3. Bloe mendaal I 15 min. 6 sec. 4. IJmuiden 15 min. 45 sec. De dames van de Bloemendaalse Red dingsbrigade bonden daarna de strijd aan tegen de mannen van de IJmuidense bri gade. Hoe hard het zwakke geslacht ook aan de riemen trok, het kon toch niet ver hinderen dat de IJmuidenaren in 15 min. 55 sec. aanmerkelijk sneller waren. De dames lieten een tijd van 21 min. 10 sec. noteren. Als attractie voor de strandbezoekers had de B.R.B. in het programma voor bei de dagen een tochtje op zee per motorvlel opgenomen. Velen lieten zich de kans om de bedrijvigheid op het strand nu eens van zee uit te bekijken, niet voorbijgaan. Advertentie Zaterdagavond om tien voor tien zijn op het kruispunt Julianapark-Cronjéstraat- bij een botsing tussen twee motorfietsen drie mensen gewond. De ene motorrijder, een 26-jarige zee man uit Bussum, kruiste de Cronjéstraat om de Spaansevaartstraat in te rijden en verleende geen voorrang aan de andere motorrijder, een 28-jarige Hongaarse as- sistent-scheepswerktuigkundige die in Haarlem woont. Er ontstond een frontale botsing. De Hongaar brak zijn rechterarm en kreeg een hersenschudding, alsmede wonden aan zijn gezicht. Hij werd naar het zieken huis St. Joannes de Deo gebracht. De zee man liep ook een hersenschudding op en werd eveneens aan het gezicht gewond. Een dame uit Santpoort die bij de zee man op de duo zat, kreeg een hersen schudding en werd aan de rechtervoet ge wond. Zij werd, evenals de zeeman, naai de Mariastichting vervoerd. De motorfietsen kregen zware schade. De politie verzoekt ooggetuigen van dit ongeluk zich te melden (tel. 15350). In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in vijf woningen aan de Stal kruidlaan in Haarlem-Zuid-West. De da- der(s) kwam (en) in alle gevallen binnen via openstaande tuimelramen boven de keukendeur. In drie huizen bedroeg de buit respectie velijk 100, 300 en ƒ3,50. In beide overige woningen werd niets vermist. De politie waarschuwt het publiek des nachts of bij afwezigheid de tuimelramen gesloten te houden. De drumband van de gymnastiekvereni ging Bato uit Haarlem heeft zondag te Onderdijk op het Groot Nationaal Drum band Concours de eerste prijs met lof van de jury behaald. Tevens behaalde de drumband de publiekprijs. De uitslagen in de bedrijfsvoetbalcompetitie van de afgelopen week luiden: Afd. A: VVV—OCS 2 6, SVOW—J.C. Nelis3—2. Afd B: Heeremans v. L.HSM 4—2. Afd. C: Vriebo—Planeta 3—2, VESTramvo gels 3—3. Afd. D: Hilco—MSD 2—8, H. S.-Dijkstra 1—3. Aid. F: Ruvs-MSD 2 2—0. A-elftal—B-elftal 3—1, A-elft.—DSB 5-1, B-elft.—DSB-eomb. 8—4. Het programma voor deze week is als volgt: Maandag 8 aug. D: DijkstraH S. (DSK): B. Heeremans v. L.— OVN (Slaperdijk. Dinsdag 9 aug C: TramvogelsPlaneta (DSK): A: Figee—SVOW (Slaperdijk). Woensdag 10 aug. B: WWHSM (Slaperdijk). Donderdag 11 aug. D: Figee 2—MSD (Sl'dijk). Vrijdag 12 aug. A: OCS—J. G. Melis (Slaper dijk); F: De Schoof—Boru (DSKK). Zaterdag 13 aug. G. Hin—v. Goor 2 uur (Sla perdijk); D: Dijkstra—Hilco 4.15 u. (Slaperdijk). Ba-pt. Gemeenten Bedankt voor Muntendam: J. Broertjes te Utrecht. De brief van de Zandvoortse burgemeester, mr. H. M. van Fenema, aan tweehonderd exploitanten van seizoenbedri.jven heeft ge stuurd met het verzoek opschriften enz. in het Nederlands te plaatsen, wordt in krin gen van exploitanten „bevreemdend" ge noemd. Men verwondert er zich namelijk over dat men nu opeens aanstoot gaat nemen aan de vele bordjes met „Zimmer mit Frühstück" en „Zimmer frei", terwijl die bordjes al vele jaren zelfs voor de eerste wereldoorlog werden gebruikt. In kringen van exploitanten acht men de kwestie ook overdreven voorgesteld. De directeur van „Touring Zandvoort", de heer J. B. Th. Hugenholtz, verklaarde niet te zullen overgaan tot het beschik baar stellen van kaarten in vier talen. Dit wordt in het bestuur van „Touring" zelfs niet overwogen. De heer Hugenholtz vindt het Duitse toerisme van te groot belang voor de badplaats. Zijns inziens moet ieder vrij zijn in het maken van propaganda voor zijn bedrijf, al moet uiteraard tegen excessen worden gewaakt. Uit een van overheidswege ingesteld onderzoek is ge bleken dat slechts ruim honderd kaarten met. Duitse opschriften bij bedrijven en particulieren werden aangetroffen. Dat men thans plotseling stelling neemt tegen het „verduitsen" van de badplaats, wordt in kringen van de exploitanten ver wonderlijk en teleurstellend genoemd. Gevreesd wordt dat de kruistocht tegen de Duitse bordjes een anti-propaganda voor Zandvoort zal inhouden. Men wijst er hierbij op dat de Duitsers een belangrijk aandeel hebben geleverd in de ontwikkeling van Zandvoort van vis sersdorp tot badplaats. De Duitsers heb ben de badplaats opgebouwd, afgebroken en weer opgebouwd. In de eerste jaren van de badplaats werden diverse belang rijke objecten gefinancierd met Duits ka pitaal. Zij stichtten het „Kurhaus-concern" en waren ook betrokken bij een internatio nale treinverbinding naar Zandvoort die in de jaren voor de eerste wereldoorlog gunstige resultaten opleverde. De bad plaats heeft op de Duitsers altijd een ster ke -aantrekkingskracht uitgeoefend. Dat zal .altijd wel zo blijven. Voor en na de eerste wereldoorlog logeer den 'vele vooraanstaande Duitsers aan de Noordzeekust, onder wie leden van de hoge Duitse adel. Nadat de Duitsers in de laat ste oorlog de badplaats vernield hadden achtergelaten, zijn zij na de oorlog in drom men gekomen om hotels, pensions en ka- Nieuwe verkeersmaatregelen B. en W. van Zandvoort hebben de wes telijke rijbaan van de Patrijzenstraat in de richting „zuid-noord" voor alle verkeer ge sloten verklaard en eveneens de oostelijke rijbaan in de richting „noord-zuid". Tevens werd een stopverbod ingesteld voor het zuidelijk gedeelte van de Zand- voortselaan, gelegen tussen de Bramenlaan en de Bentveldsweg. mers bij particulieren te bezetten en door hun komst mede de opbouw van de ver woeste badplaats mogelijk te maken. Zandvoort heeft dit Duitse toerisme steeds als een levensbelang gezien. Ook nu nog zeggen de exploitanten van seizoenbedrij ven: „Wanneer we de Duitsers niet hadden, konden we wel inpakken". Niet minder dan tachtig percent van de badgasten bestaat namelijk uit Duitsers. De propaganda is daarom in hoofdzaak ingesteld op West- Duitsland, ten opzichte waarvan Zandvoort zeer gunstig is gelegen. Maatregelen die de resultaten van deze propaganda zouden kunnen verminderen, acht men ten zeerste ongewenst. Zondvoort De directeur van het waterleidingbedrijf in Zandvoort. de heer A. A. Cense, heeft een verzoek tot de Zandvoortse ingezetenen gericht in deze maand 's avonds tussen vijf en negen uur geen tuinen te besproei en. Door te veel gasten is het gebruik van water in augustus zeer hoog. Plannen tot uitbreiding van het waterwin- ningsgebied zijn reeds in voorbereiding door het maken van proefboringen in de duinen. De defenitieve diepboringen zul len waarschijnlijk over een jaar gereed zijn In juli werd in Zandvoort een begin ge maakt met de bouw van zeventig wonin gen, zodat er eind juli 168 woningen in aanbouw waren. Voorts werd de bouw van de Christelijke lagere school aan de Dr. Jac. P. Thijsseweg in Zandvoort-noord goedgekeurd. De bouw van deze school zal ongeveer 180.000 ver gen. Met de uitwerking van de plannen is men thans begonnen. De Zandvoortse volksdansgroep, on langs opgericht zal in september met een cursus „volksdansen" beginnen. De be langstelling voor deze nieuwe vereniging is zo groot, dat het bestuur besloten heeft een jeugdgroep te vormen voor jongens en meisjes van twaalf tot en met veertien jaar. Zij, die aan deze jeugd-cursus willen deelnemen, kunnen zich aanmelden bij het secretariaat der vereniging. Parallel weg 11a. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare vergadering van de raad der gemeente Zandvoort wordt gehouden op dinsdag 30 augustus des avonds om acht uur. Twee Haarlemse titelhouders stonden in de eindstrijd heren-enkelspel van het Rre- derode-toernooi, dat zeven dagen achter een op de banen van het tennispark Brede rode in Santpoort de aandacht vroeg, tegenover elkaar. De seniorenkampioen Cees Nieland en de jeugdkampioen Tom Okker. De jeugd moest nog buigen voor de routine, maar dat zal niet lang nog het geval zijn. Hoewel de eindstrijd geen op windend tennis bood, was het voor de Haarlemse tennisgemeenschap toch ver heugend, dat de favorieten van buiten het district, zoals de Amsterdammers D. Strad- meijer, G. de Jong en W. Heijblom en de Beverwijker Jan Tervoort, door de Haar lemmers gepasseerd werden. Het was spij tig dat bekerhouder W. Heijblom in de halve-finale zijn party aan Tom Okker ge wonnen moest geven, omdat hij ook in het heren- en gemengddubbelspel een grote rol speelde en er anders te veel va*n zijn krach ten gevergd zou worden. Cees Nieland won achtereenvolgens van A, Banning (6-3 en 6-1), Aat Tervoort (6-3 en 6-2) en D. Stradmeijer: 8-6 4-6 en 6-3. Tot een spectaculaire prestatie kwam Tom Okker in de kwart-eindstrijd tegen Jan Tervoort, nadat hij Fred Neelissen met 6-3 en 6-4 had teruggewezen. Tom Okker won de eerste en Jan Tervoort de tweede set met 6-2 en toen in de beslissende set de Beverwijker tot 5-1 uitliep, gaf niemand nog iets voor de kans van Okker en zeker niet toen Tervoort op matchpoint kwam. Maar Okker overleefde de precaire situatie en won zowaar de partij nog met 7-5. In de finale won Okker de enerverende eerste set met 10-8, doch stuitte toen op het constante spel van Nieland. Okker deed weinig moeite om de tweede set te redden (6-1), maar bleek ook in de beslis sende set niet bij machte om Nieland, die uiteraard op een grote routine kan bogen, uit cadans te brengen (6-3). De eindstrijd herendubbelspel werd een volledige hoofdstedelijke aangelegenheid en een grote teleurstelling, want men was zo overtuigd van een overwinning van het dubbel Stradmeijer-Goudsmit, dat Heij blom en De Vries zich weinig moeite ge troostten om een verrassing te bewerkstel ligen: 6-3 6-3. Het toernooi om de titel gemengddubbel spel bracht nog het aantrekkelijkste ten nis. Vooral het duel tussen mej. Kruisinga en Heijblom (Amsterdam) en Wil v. d. Haarlem heeft voor een handjevol toe schouwers zondag op zijn terrein een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld te gen Hermes DVS en na een aardige partij voetbal een gelijkspel (1-1) bereikt. Dit re sultaat was voor de Schiedamse club ech ter enigszins geflatteerd, want vooral in de eerste speelhelft was Haarlem het meest aanvallend. Doelman Van Diest stak ech ter in goede vorm en door het soms wat al te onbeheerste spel van de roodblauwe midvoor Doornbosch gingen enkele kansen verloren. De beide nieuwelingen in de voorhoede, Jonker en De Ridder, respec tievelijk links- en rechtsbuiten, deden soms aardig werk, maar het leverde niets op omdat het binnentrio op het beslissen de moment faalde. Ook aan de overzijde bleek de Schie damse voorhoede niet in staat het de Haarlemse defensie moeilijk te maken. In de tiende minuut van de tweede helft kregen de bezoekers een voorsprong door rechtsbinnen Van Yperen. Linksbuiten Jonker schonk zijn medespelers daarna enige goede kansen, maar vooral Doorn bosch miste. Goedhart was inmiddels ver vangen door Seppenwolde (eveneens een nieuwe aanwinst) en uit een voorzet van deze speler scoorde Doornbosch ten slotte in de laatste ogenblikken de alleszins ver diende gelijkmaker. De nieuwe doelman van de roodbroeken, Van 't Kruis, maakte ook nu weer een solide indruk, terwijl ook linkshalf Duvs- ter zijn weg wel zal vinden in de Haar lem-ploeg. Jesse was ditmaal niet opge steld, maar werd door v. d. Berg goed vervangen. Ruime nederlaag voor EDO De vriendschappelijke wedstrijd die EDO zaterdagavond in Eindhoven tegen de club van die naam speelde, is op een grote teleurstelling voor de Haarlemmers uitgelopen. Geen moment hebben de EDO- ers de goede indruk van woensdag kunnen bevestigen toen zij een alleszins eervolle nederlaag leden tegen Lokomotiva. Het werd ditmaal een 5-0 nederlaag. Het EDO- elftal was op vier plaatsen gewijzigd, het geen het ploegverband niet ten goede is gekomen. Het doel werd verdedigd door Punt, die voor de rust twee houdbare ballen liet gaan en in de voorhoede was het optre den van de ex-TYBB-speler Meyer als linksbuiten geen openbaring. Integendeel, deze speler vormde een zwakke schakel in de toch al zeer matig spelende Haarlem se voorhoede, waarin Nijman Plaizier ver ving hetgeen ook al geen winstpunt bete kende. Slechts Van Dijk, vervanger voor v. d. Oord, deed op de spilplaats goed werk, maar vooral in het begin van de strijd was zijn spel nog niet van de oude kwaliteit. Het gevolg hiervan was dat EDO al in het eerste kwariter de genadeslag kreeg, want de vlot combinerende Eindhovense voorhoede schoot er lustig op los en al spoedig had linksbinnen Van Kessel suc ces, waarna de rechtsbinnen Bogmans met twee doelpunten zijn club een veilige 3-0 voorsprong bezorgde. Pas daarna wist EDO zich wat los te werken, maar slaag de er niet in de juiste combinatie te vin den. Toen kort voor rust de Eindhovense linksbuiten Soers de stand op 4-0 bracht, was het pleit beslecht. Na de rust, toen de Eindhovenaren de teugels wat lieten vieren, slaagde de EDO- voorhoede er nauwelijks in tot gevaarlijke aanvallen te komen en in de weinige ge vallen dat het doel van de thuisclub werd bedreigd, toonde Moorman zich een uitste kende doelman. De Eindhovense aanval len bleven gevaarlijker en toen bij een daarvan middenvoor Van der Kruys de stand op 5-0 bracht, was de aardigheid er af. Broek en Jan Tervoort was bijzonder mee slepend en bereikte een behoorlijk niveau. De laatste set met steeds kerende kansen vormde een hoogtepunt. Het hoofdstede lijke duo won ten slotte met 6-2 6-8 en 11-9. In de andere halve-eindstrijd kwam de familie Okker compleet op de baan. Met mevr. Ottolini won Tom Okker van zijn vader en zusje met 6-2 en 6-3. In de eind strijd bleef Tom Okker aanvankelijk be neden zijn kunnen en het goede spel van mevr. Ottolini kon mej. Kruisinga en Heij blom niet de eerste winst onthouden: 6-3. Doch een goed herstel volgde en met 6-1 bleef het Haarlemse duo de topspin van Heijblom de baas. De laatste set bood nog enkele fraaie momenten en werd een span nend slot, doordat het HLTC-dubbel een voorsprong liet glippen, toch met 9-7 door de goed spelende mevr. Ottolini en de ver moeide Okker, met 9-7 gewonnen. Resultaten A-tournooi, H.E., laatste ron de: C. Nieland versl. A. Banning 6-3 6-1; A. Tervoort versl. A. Offers 5-7 6-4 6-4;»D Stradmeijer versl. H. Borgerding 6-4, 6-4; G. de Jong versl. R. van Gelder 4-6 6-2 6-0; T. Okker versl. F. Neelissen 6-3 6-4: .1. Ter voort versl. K. v. d. Horst 6-0 6-3; W. Heij blom versl. R. Goudsmit 6-2, 6-1; L. Ter voort versl. J. Groen 6-2 6-1. Kwart-eindstrijden: C. Nieland versl. A. Tervoort 6-3 6-2; D. Stradmeijer versl. G de Jong 6-1 6-1; T. Okker versl. J. Tervoorl 6-2 2-6 7-5; W. Heijblom versl. L. Tervoort 6-1 6-0. Halve-eindstrijden: C. Nieland versl. D. Stradmeijer 8-6 4-6 6-3; T. Okker wint door opgeven van W. Heijblom. Eindstrijd: C. Nieland versl. T. Okker 8-10 6-1 6-3. H.D., halve-eindstrijden: Stradmeijer en Goudsmit versl. Meijer en Breitenstein 6-3 1-6 7-5; Heijblom en De Vries versl. Duin en A. Tervoort 6-0 7-5. Eindstrijd: Stradmeijer en Goudsmit versl. Heijblom en De Vries 6-3 6-3. G.D.. halve-eindstrijden: mej. Kruisinga en Heijblom versl. mej. W. v. d. Broek en J. Tervoort 6-2 6-8 11-9; mevr. Ottolini en T. Okker versl. mej. Okker en S. Okker 6-2 6-3. B-toernooi, H.E. kwart-eindstrijden: C. Mayer versl. B. Stals 6-1 6-4; N. Groen versl. C. Ottolini 6-2 6-4; C. Teitler versl. H. v. d. Willigen 6-3 6-3: W. Breitenstein versl. R. Heringa 3-6 6-0 6-3. Halve-eindstrijden: C. Mayer versl. N. Groen 6-2 6-1; W. Breitenstein versl. C. Teitler 3-6 8-6 6-3. Eindstrijd: W. Breitenstein versl. C. Mayer 6-4 7-5. D.E., kwart-eindstrijden: mevr. M. Gaus versl. mej. I. Sengers 6-0 6-0; mej. K. Quarles van Ufford versl. mej. M. Hout kooper 6-3 6-3; mej. I. Groot versl. mej. J. Meijer 7-5 3-6 6-4; mej M. van Rappard versl. mej. Th. van Hoogen 4-6 6-4 6-4. Halve-eindstrijden: mevr. M. Gaus versl mej. K. Quarles van Ufford 6-3 6-1; mej. I Groot versl. mej. M. van Rappard 6-2 6-2 mevr, M. Gaus versl. mej. I. Groot 8-6 6-3. H.D., halve-eindstrijden: Stals-Post versl v. d. Veer-Sikkes 6-2 6-4; Mayer en Brei tenstein versl. Joosten en Tegel 6-2 6-0. Eindstrijd: Mayer en Breitenstein versl. Stals en Post 8-6 6-4. D.D., halve-eindstrijden: mej. Schmeink en mej. v. d. Valk Bouman versl. mej. Groen en mej. Sengers 86. 57, 62; mevr. Gaus en mevr. Verhoef versl. mej Fraterman en mej. Quarles van Ufford 6—3, 6—4. Eindstrijd: mej. Schmeink en mej. v. d Valk Bouman versl. mevr. Gaus en mevr Verhoef 6—3, 7—5. G.D.. halve-eindstrijden: mej. Meijer en v. d. Willigen versl. mej. Hoogendijk en Offers 36. 62. 64: mej. Fraterman en Niggebrugge versl. mej. Quarles van Uf ford en Bosman 86, 62. Eindstrijd: mej. Meijer en v. d. Willigen versl. mej. Fraterman en Niggebrugge 61, 6—2. C-toernooi, H.E., kwart-eindstrijden: J. v. d. Veer versl. R. Kammeijer 62, 63; E. v. Beek versl. A. Koster 61, 62; H. Niggebrugge versl. R. Cavalini 1311. 6—1; J. Boon versl. R. v. Rooden 75. 68. 62. Halve-eindstrijden: J. v. d. Veer versl. E. vari Beek 1—6. 7—5. 6—3; H. Niggebrug ge versl. J Boon 63, 61. Eindstrijd wordt vandaag gespeeld. D.E., kwart-eindstrijden: mej. E. Schmeink versl. mej. M. van Rappard 63. 62: mej. M. Houtkooper versl. mej. T Feijen 62. 64: mej. G Lommerse versl. mej. B. Kauling 63. 60; mej. A. Tolle naar versl. mej A. Hoogendijk 6—3, 6—1. Halve-eindstrijden: mej. E. Schmeink versl. mej. M. Houtkooper 62, 64; mej. A. Tollenaar versl. mej. G. Lommerse 86. 6—0. Eindstrijd: mej. A. Tollenaar versl. mej E. Schmeink 61, 63. H.D., halve-eindstrijden: Bosman en Niggebrugge versl. Schendstok en v. d. Bree 06, 46, 64; Goossens en v. Roo den versl. Smuling en v. Walsem 36, 75. 6—2. D.D., halve-eindstrijden: mej. Tollenaar en mej. Schmeink versl. mevr. Baas en mej. v. d. Sprang 75. 61; mej. Herwarth en mej. Gottschal versl. mej. C. en H. Smu ling 6—1, 6—2. Eindstrijd: mej. Herwarth en Gottschal versl. mej. C. en H. Smuling 64, 64. G.D.. halve-eindstrijden: mej. Weijers en M. Weijers versl. mej. Bol en Boon 7—5. 26, 63: mej. v. Loenen en Bosman ver sl. mej. Herwarth en Francken 61, 64. Het comité „Nationale Actie Steunt Spijtoptanten Indonesië" (Nassi) heeft medegedeeld, dat het na kennisneming van de persberichten over het aanwerven van 2.000 Italiaanse arbeiders tot dekking van het ernstig tekort aan arbeidskrachten in Nederland, betreurt dat het Nederlandse bedrijfsleven het oog niet heeft laten val len op het arbeidspotentieel in de groep van ongeveer 14.000 spijtoptanten. „Behalve dat zij het Nederlandse volk nader staan dan Italianen of andere bui tenlanders, zijn het goede arbeidskrachten, zulks blijkens onder andere officiële en niet-officiële rapporten alsmede de recente verhoging van het quotum voor immigratie naar de Verenigde Staten van Amerika met nog eens 10.000 Indische gerepatrieerden". aldus het. comité. Het heeft de werkgevers verenigingen schriftelijk verzocht er bij de regering op aan te dringen de toelating van de spijtoptanten uit Indonesië op korte ter- j mijn aanzienlijk te verhogen. Terrein Van Oosten de Bruynstraat, 10 en 14 uur: ganzenbordspel. Luciaschool, Pretoriaplein, 9, 11, 14 en 16 uur: filmvoorstellingen. Voor de afdelingen Delftwijk, DVS, Nieuw Leven en Patvliet van het Haarlems Speeltuinverbond: familie dag op de speeltuin van Patvliet, Ma rianne Philipsplantsoen. Aanvang 10 uur. Speeltuin Kindervreugd: Godfried van Bouillonstraat: 13.30 en 15.30 uur: filmvoorstellingen. Speeltuin Hof van Eden, Geusevesper- straat, 9 uur: fietstocht Schiphol. Zeer velen waren vanmorgen naar de Noorderbegraafplaats in Haarlem gekomen om het stoffelijk overschot van de heer A. Onkenhout. in leven referendaris A en waarnemend hoofd van de zevende af deling (Openbare Werken) ter gemeente secretarie de laatste eer te bewijzen. In de zo goed als geheel gevulde aula sprak als eerste de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, woorden van waardering en dank. Hij schetste de overledene als een kundig ambtenaar met een diepe sociale belangstelling. „Hij kon niet anders zijn dan hij was: een goed en trouw mens". Tot mevrouw Onkenhout en andere nabestaanden zei burgemeester Cremers tot troost dat zij het grote voor recht hebben gehad in de thans ontslapene een goed echtgenoot en vader te hebben gehad. Namens de ABVA, van welke vakorgani satie de heer Onkenhout lid van het hoofd bestuur was, memoreerde de heer J. Mul der de vele activiteiten en functies van de overledene in het organisatieleven. In een persoonlijk woord dankte de spreker voor de vriendschap tussen hem en de heer Onkenhout. Van de persoonlijke belang stelling die de heer Onkenhout steeds voor zijn medewerkers aan de dag legde getuig de ook de heer W. de Laat. als woordvoer der van de zevende afdeling. De heer C. Dammiaans vertolkte de dank en waar dering van de afdeling Haarlem van de ABVA. Nadat de heer J. Loerakker namens de ARKA het woord had gevoerd dankte hij uit naam van de familie voor de blijken van deelneming. Onder de honderden die de met bloemen overdekte baar naar de groeve begeleidden waren onder meer de wethouders Bakker, Happé, oud-wethouder Angenent en de oud-gemeentesecretaris mr. Th. A. Wes- stra. BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tempest", 14 jaar. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantiejeugdprogramma „Tom en Jerry festival". Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter dinsdag 14 en 20 uur: „The big circus", alle leeftijden. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Conny, 'n meisje van zestien", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.30 uur: „Hopla Conny", alle leeftijden. Vandaag tot en met woensdag 20.15 uur: „De Indische graftempel", 18 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Fanfare", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14. 30, 19 en 21.15 uur: „Duikboot operatie Zeehavik", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Jeugdprogramma met Donald Duck en andere. Theater Monopole (Zandvoort): Dagelijks 14.30 uur: „Het rijkste meisje ter wereld", alle leeftijden; 19 en 21.15 uur: „Hopla Conny". aile leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Eretentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en tekeningen van Kees Verwev. dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- 1a.as van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot en met 24 augustus „Spie- ghel Historiael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Filippo Albertoni uit Bologna. DIVERSEN Santpoort (Wüstelaan): Kindercircus Bas dagelijks (behalve zondags), aanvang 10 en 19.30 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 5 augustus). MAANDAG 8 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Münchhausen in Afrika". DINSDAG 9 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen" DINSDAG 9 AUGUSTUS Terrein Witte Paters, 10 uur: dressuur: 14 uur: concours hippique. MAANDAG 8 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „En °euwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geef mij maar 'n miljoen". W.B. Theater. 20 uur: „Moord boven de ifgrond". DINSDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „En •euwig zingen de bossen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Die Sünderin".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5