Kennemer favoriet Cees Lute werd voor Rome en Leipzig gepasseerd MEUBELSHOW Nederlandse wegrenners vol goede moed in Olesnitz Zeventien Nederlanders naar Internationale Motorzesdaagse In Franse ploeg nog steeds slechte stemming Volgend jaar over naar de profs Oostduitse Wielerbond verontschuldigt zich v. DUIVENB0DEN Lieneke Majolee zesde turnster voor Rome Onstein, Bijleveld, Bouw man zijn herkozen Zaterdag fraaie strijd verwacht OLYMPISCH ALLERLEI Schoten-EHS: topduel in de hoofdklasse Het honkbalprogramma 11 DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Revanches van de wereld kampioenschappen Sparta-Sheffield Un. 3-5 Patterson in Zweden Batavieren tegen Olym pisch hockeyteam VRIJDAG 12 AUGUSTUS 196 0 De Nederlandse wegploeg is allerchar- mantst ontvangen in de Ernst Spiclmann- school in het vriendelijke dorpje Olesnitz, waar bijna alle deelnemers aan het we reldkampioenschap op de weg zijn onder gebracht. De Nederlandse profs en ama teurs werden in de ontvangstzaal van dit complex toegesproken door het organisatie comité en kreeg vervolgens van veertien jongens en meisjes een kleine blocmenrui- ker aangeboden. Niet alleen door deze geste was de stem ming in de ploeg opperbest. Even tevo ren hadden onze renners kennis gemaakt met het overvloedige menu dat met zorg door de organisatie was samengesteld. Ook over het onderbrengen zijn de renners best te spreken. Dit internaat voor toe komstige wijnbouwtechnici ligt even bui ten het dorp op een heuvel ver van het verkeer zodat de renners zich in alle rust op de komende wedstrijden kunnen voor bereiden. Onze wegploeg was woensdagavond in Leipzig aangekomen en reed de volgende ochtend onder leiding van chef d'equipe Leen van de Ruit en wegcoach Joop Mid- delink als training de circa 100 km. naar Olesnitz. Niet in gesloten geld, want de jongens hadden de vrijheid gekregen om er zo af en toe eens tussen uit te gaan. Martin van der Borgh bijvoorbeeld reed een groot gedeelte van de afstand ver voorop in zijn eentje. „Het is hier net als bij ons", hijgde de Limburger vlak na een korte klim die hij met een fikse spurt had overwonnen. Achter hem was ook Piet Damen uit het „peloton" ontsnapt, achter na gezeten door de amateurs Dik Groen-' weg en Mik Snijders en de Noordhollandse jonge prof Piet Enthoven. Wielrennen Het was allemaal niet zo serieus en er werden onderweg ook grappen uitgehaald, waarbij de ronde Zeeuw Piet Rentmeester één der gangmakers was. Soms was het helemaal „ernst". Er deden zich zelfs een paar valpartijtjes voor, waarbij Piet Rent meester en Bas Malipaard enkele onbe duidende schaafwondjes opliepen. De hoofdzaak was, dat onze jongens na de lange treinreis van de vorige dag de spieren losreden. Want evenals voor de baan geldt ook hier dat wie nog moet trainen beter thuis had kunnen blijven. Door een omweg rond Karl Marxstadt te maken, kwam de Nederlandse ploeg halverwege de lange klim van de Sachsen- ring uit. Dat was de opzet geweest van Joop Middelink, die deze rit had uitgestip peld. „Zij hadden nu tenminste een flink aantal kilometers in de benen toen zij met met het parcours kennis maakten. Als je zo fris als een hoentje een paar rondjes rijdt, lijkt het allemaal zo erg niet" zei de omvangrijke Amsterdammer. Het viel sommige van onze renners be slist niet mee en er ontspon zich later in de gemeenschappelijke eetzaal van het internaat dan ook een uitgebreide discus sie over het parkoers. De enige die uit ervaring kon spreken was de gloednieuwe Nederlandse prof Bas Malipaard. Hij heeft namelijk in 1959 op de Sachsenring de re vanche van het wereldkampioen voor ama teurs gereden. Ook Piet Damen is niet ge heel onbekend met het terrein van de strijd, want hij kwam enkele jaren gele den tijdens een van de etappes van de weg wedstrijd Warschau-Berlijn-Praag over 'n gedeelte van het circuit. Over de vraag waar nu precies de moei lijkheid schuilt in de lange klim na de start of in de korte, hevige stijging naai de eindstreep werd men het echter niet eens. Dat dit parkoei-s wel heel wat meer zal vragen dat het circuit van Zandvoort vorig jaar, werd wel zeker aangenomen. Nencini start wel Behalve de Nederlanders namen don derdag ook de Italianen hun intrek in Olesnitz. Onder hen bevond zich de win naar van de Tour de France, Gastone Nencini, over wie het lijfblad van Jacques Goddet nog enkele dagen geleden in een opzienbarende opmaak had geschreven dat hij niet in het wereldkampioenschap zou uitkomen. De donkerharige ontdek king van Gino Bartali haalde zijn schou ders op en zei: „Allemaal onzin, waarom zou ik niet starten? Ik voel me kiplekker." De Belgische en Franse wegprofs heb ben zich nog niet laten zien. De Belgen hebben opnieuw hun hoop gevestigd op Rik van Looy, die eindelijk van zijn eeu wige schaduw Rik van Steenbergen is verlost. Zij zaten donderdagavond op het vliegveld van Oost-Berlijn te wachten op het kleine toestel dat de ploeg in twee vluchten naar Karl Marxstadt zou over brengen. In de Franse gelederen is het In het Olympisch stadion in Amsterdam worden maandagavond de revanches van de wereldkampioenschappen gehouden. Het programma begint met een klasse mentwedstrijd voor nieuwelingen en een wedstrijd voor amateurs. Om 8 uur vindt de huldiging van de wereldkampioenen plaats. Vervolgens komen de tandems in de baan. De equipes Gerritsen-Paul, Schep-Kappei en De Graaf-v.d. Touw zul len starten. Er wordt gereden in 3 ritten van twee en 1 rit van drie tandems. Hierna zullen de Olympische ploegen van Frankrijk en Nederland een ploegen- achtervolging rijden. De wereldkampioen maakt deel uit van de Franse ploeg, ter wijl Nijdam, die de tweede plaats in dit kampioenschap bezette, in de Nederland- sche ploeg zal uitkomen. Van de sprint professionals zijn o.m. gecontracteerd: wereldkampioen Maspes, Plattner (2), De- bakker (3) en Jan Derksen (4). Zij rijden 6 matches a deux en 1 rit a quatre. Tus sentijds zal er een afvalwedstrijd voor amateurs worden gehouden en als slot komt de race achter grote motoren, waar voor de volgende stayers werden geënga geerd: Verschueren (België), Tinaner (Spanje), Reynal (Frankrijk), Pizzali (Ita lië) en de Nederlanders Wierstra, Koch en Van Houwelingen. De wedstrijd gaat over 100 km. evenmin als in de Tour koek en ei. De eerzuchtige Jean Graczyk heeft de reis niet willen maken in gezelschap van de nationale troef Jacques Anquetil en kwam donderdagavond laat in Karl Marxstadt aan. De overigen zullen zich pas vrijdag presenteren. Natuurlijk wordt er zoals altijd druk ge sproken over de kansen. Dan vallen bij de profs de namen van Charlie Gaul, die onlangs in een interview bijzonder spraak zaam was en mededeelde dat hij zich ge heel had voorbereid om dit kampioen schap aan zijn erelijst toe te voegen, van de Italianen Nencini en Battistini, van Jacques Anquetil, van Rik van Looy en nog een paar „wielergoden". Een uitgesproken favoriet is er echter niet. Dat is wel het geval bij de ama teurs, in de persoon van de Oostduitse kampioen Gustav Adolf Schur, die op het hem zo vertrouwde circuit de grootste kanshebber voor de regentrui wordt ge acht. Mocht de Oostduitser er inderdaad in slagen de wereldtitel opnieuw te beha len, dan heeft hij een fantastisch wereld record gevestigd, want ook in Zandvoort (1959) en in Reims (1958) werd de Oost duitser wereldkampioen bij de amateurs. Momenteel is Cees Lute een der sterk ste wieleramateurs van Nederland. De jonge een eerzuchtige hardrijder uit Cas- tricum, die zo graag aan het wereldkam pioenschap op de weg in Leipzig of de Olympische wegwedstrijd in Rome had deelgenomen en zijn hele seizoen op deze belangrijke wielerevenementcn had afge stemd, is zonder meer gepasseerd. Zijn prachtige overwinningen in de Ronde van Friesland, Omloop van de Kempen, Ronde van Brabant en 'n eervolle tweede plaats in de Ronde van Midden Zeeland „klas siekers" die altijd als maatstaf golden voor uitzending naar de strijd om het we reldkampioenschap op de weg bleken de kiesheren geen voldoende waarborg te bieden om Lute in een der Oranjeploegen op te nemen. Zelfs onder de reserves was voor de talentvolle Castricummer geen plaats! Dat passeren van Lute heeft al deining verwekt en zelfs buiten Kennemerland wordt er druk over gesproken door de wie- Ierkenners. Zij zijn het er in het algemeen wel over eens dat hij gezien zijn gele verde prestaties een kans had moeten krijgen. Aanvankelijk was de thans 19-jarige Cees Lute weinig succesvol in de wieler sport en zijn eerste jaar als clubrijder in „Kennemerland" bood dan ook helemaal geen perspectief voor de toekomst. Steeds moest 'Cees lossen en daarbij speelde voor al het bochtenwerk hem lelijk parten. Eenmaal aspirant geworden ging het al wat beter en wist hij het tot drie over winningen te brengen. De jonge Lute had echter nog meer in zijn mars en zijn capaciteiten kwamen eerst goed tot uiting bij de nieuwelingen. Zes maal toonde de Castricummer zich in 1957 de snelste in deze categorie en voor al in eigen contreien reed hij op zijn sterkst. Plet daaropvolgende seizoen begon Cees met het winnen van tien wedstrij den voor nieuwelingen en is toen halver wege het seizoen omdat er als nieuwe ling weinig of geen eer meer viel te be halen overgestapt naar de amateurs. In zijn dei-de koers als amateur de Ronde van De Hout in Brabant was het al meteen raak en ging Lute met de Slechts door zijn verontschuldigingen aan te bieden heeft de voorzitter van de Oostduitse wielerbond, de heer W. Scharch afgelopen nacht kunnen verhinderen dat zowel de Fransen als de Westduitsers zich van de wereldkampioenschappen wielren nen hebben teruggetrokken. Donderdagavond laat diende zowel de Franse als de Westduitse wielerbond bij de UCI protesten in naar aanleiding van door de persdienst van de wereldkam pioenschappen uitgegeven berichten. De Fransen en de Westduitsers dreigden, in dien zij geen genoegdoening kregen, hun deelnemers aan de laatste onderdelen van dit wereldkampioenschap de stayersfi nale en de wegwedstrijden voor dames, amateurs en profs terug te trekken en onmiddellijk naar huis te gaan. Terwijl deze protesten in behandeling waren kwa men ook de afgevaardigden van de Ita liaanse Wielerbond bijeen om zich even tueel solidair te verklaren met de Franse en Westduitse collega's. Na uren vergaderen werd diep in de nacht door de heer Scharch namens het presidium van de Oostduitse Wielerbond een communiqué verstrekt, waarin uit drukkelijk gesteld werd, dat de bedoelde berichten in geen enkel verband staan tot de officiële berichtgeving van de wereld kampioenschappen. Voorts bood het presi dium van de Oostduitse Wielerbond zijn verontschuldigingen aan voor het feit dat de bedoelde mededelingen waren afgedrukt op het officiële papier van de wereldkam pioenschappen en beloofde ervoor te zor gen, dat dergelijke incidenten zich niet meer zouden voordoen. Tenslotte verzocht het presidium de aanwezige delegaties er aan mede te werken, dat deze kampioen schappen tot een goed einde zouden wor den gebracht. Zowel de vertegenwoordigers van de Franse als van de Westduitse Wielerbond verklaarden hierna de voorgenomen stap pen niet te zullen nemen. De Fransen en de Westduitsers voelden zich diep beledigd naar aanleiding van door de persdienst van de wereldkam pioenschappen op het officiële papier uit gegeven berichten na een bezoek van een aantal buitenlandse journalisten en gasten aan het voormalige concentratiekamp Buchenwald. Over de Fransen had een ze kere heer Salah, die in het persbericht wordt aangekondigd als een „Algerijnse gast bij de wereldkampioenschappen" on der meer gezegd, dat de Fransen in Al gerije de mensen gruwelijk hebben mis handeld. overwinning schoot. Nog twee keer wist hij zich dat jaar de snelste te tonen. Doorbraak Het vorige seizoen reed Lute zich in straatkoersen en criteria van de ene over winning naar de andere. Vijftien in totaal. Er was voor zijn concurrenten geen aar digheid meer aan als de Castricummer van de partij was, want dan wisten zij al bijvoorbaat met een minder beste klasse ring genoegen te moeten nemen. Pas dit jaar is Lute met veel animo en succes in de grotere en zwaardere weg wedstrijden voor amateurs, de zogenaam de „klassiekers", aan de slag gegaan. Zijn doel daarbij was gericht op een eventuele uitverkiezing voor het wereldkampioen schap op de weg of de Olympische weg wedstrijd. Dat doel heeft Lute buiten zijn schuld niet bereikt. Nochtans heeft hij er alles voor gedaan om uitverkoren te worden. Zijn successen? Winnaar van drie „klassiekers", t.w. Ron de van Friesland, Omloop van de Kempen en Ronde van Brabant; tweede in de Rond van Midden Zeeland, winnar van de etappe Heerlerheide Winterswijk in de „Toer door Nederland", waarin hij bijzon der sterk reed en slechts door het gemis aan voldoende steun van zijn ploegmak- kers de kans op de eindoverwinning ver speelde; achttiende en eerste Nederlander in Praag Berlijn Warschau en triom fator van koersen in Dinteloord, St. Mi chielsgestel en Limmen. Nadat de ploegen voor Leipzig en Rome bekend waren, heeft Lute daar nog eens overwinningen in Vossemeer, Oude Tonge en Gendringen aan toegevoegd. Door het niét verkiezen is Cees Lute uiteraard zeer teleurgesteld, maar zoals uit zijn jongste overwinningen blijkt, nog niet verslagen. De Castricummer is zo langzamerhand gewend om aan de teleur stellingen en tegenslagen in de wielersport waarvan ook succesvolle renners niet ver stoken blijven, het hoofd te bieden. Cees is er zelfs feller door geworden en hoopt zich het volgende seizoen als beroepsrij der te onderscheiden. Advertentie WIE REKENT bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20" van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM Telefoon 13608 - 17165 - 34200 Voetbal Sparta heeft donderdagavond op Span gen voor ongeveer 6000 toeschouwers een nederlaag geleden tegen de Engelse 2de divisieclub Sheffield United. De Engelsen wonnen met 5-3. Bij de rust leidde Shef field zelfs met 5-0. Voor de Nederlandse doelpunten zorgden rechtsbinnen De Vries (3de min.), linksbinnen Bosselaar (8ste min.) en middenvoor Jènssen (31ste min.). Bep Ipenburg op de evenwichtsbalk krijgt instructies van trainster me vrouw Fieseler tijdens de Olympische training in Rotterdam. Verder ziet men op de foto Ria Meyburg, Ria van Vel- zen, Grietje van Essen en Nel Fritz. Gymnastiek Het bestuur van het Koninklijk Neder lands Gymnastiekverbond heeft donderdag Lieneke Majolee als zesde turnster voor Rome aan het N.O.C. voorgedragen. Lieneke Majolee (Heiloo) zal dus met Nel Fritz, Bep Ipenburg-Drommel, Ria Mey burg, Ria van Velzen en Nel Wambach ons land bij de Olympische turnwedstrijden vertegenwoordigen. Cricket Naar wij vernemen is het Nederlands cricketelftal, dat aan het eind van deze maand tegen het Engels touringteam „The Free Foresters" zal spelen, als volgt samen gesteld: Onstein, Bijleveld, Bouwman (allen Rood en Wit), Colthoff, Bakker, Van Arkel, Van Staay, Vriens (allen HCC), Wally van Weelde (VOC) en Stolk (Hermes DVS). De laatste fungeert als captain van het Neder landse team. De elfde speler zal nog wor den aangewezen. Paardesport In het uitgebreide programma, dat zater dagmiddag op Duindigt wordt verreden, bieden de twee laatste nummers de groot ste verwachtingen voor een fraaie strijd. De aanwezigheid van Nottelman zal hier toe in belangrijke mate bijdragen, doch of hij het onder deze zware concurrentie tot een overwinning zal kunnen brengen, blijft een open vraag. Met Vulture S moet hij optornen tegen de nu zo geweldige Vita Kinley en hiertóe wordt hij niet in staat geacht. Vainqueur is de derde mogelijk heid, gevolgd door Triton Erebus. Met Vrijda-g staat dezelfde trainer in het internationale nummer eveneens op een zware post. omdat hij aan een aantal zeer snelle paarden 20 meter voorgift moet ge ven. Desondanks worden zijn capaciteiten zo hoog geschat dat hij Uranus en Very Nice naar de plaatsen zal kunnen verwij zen. Vivant Ilollandia' is een mogelijk out sider. Bij de 2-jarige merriën opnieuw vele debutanten, maar de na haar debuut ziek geworden Zénithy Kollandia zal zich ver moedelijk thans de sterkste tonen, gevolgd door Zus van Spencer en Zeodosia. Voor Y Y Meeske ligt in het tweede nummer de overwinning gereed, tenzij de vormverbetering van Yellow Six weer re sulteert in een snellere tijd. Het interes santste paard van de koers is Xon Mcssi- dor, een volle broer van de crack Theo Messidor. De onfortuinlijke Woelwa'ter heeft in het volgende nummer thans zo weinig tegen stand te verwachten, dat hij kan winnen van X Straal W en William Erebus. Drie rennen completeren het programma. De 2-jarige Expectation zal kunnen winnen van Jaseuse en de moeilijke Sporting Life. In de eerste afdeling van de gesplitste handicap moet Ma-gnctic North na zijn uit stekende prestatie in België geen rroeite hebben om La Kafale en Bold Cavalier te kloppen. De andere afdeling brengt Good Books als favoriet aan de start, gevolgd door Pcigne d'Or en Ignatius. Sport in het kort ROEIEN. Een record-aantal van bijna 200 deelneemsters uit twtalf landen zal uitkomen op de Europese damosroeikam- pioenschappen, die vandaag te Willesden beginnen. Rusland, Hongarije, Oost-Duits- land en Groot-Britttannië zullen op alle vijf nummers skiff, double sculls, quadruple sculls, ongestuurde vier en acht vertegenwoordigd zijn. VOETBAL. De Amsterdammer M. J. Jansen, lid van de algemene vergadering van het betaalde voetbal, is bij enkele kan didaatstelling gekozen tot lid van het sec- tiebestuur van het betaalde voetbal van de KNVB. Deze verkiezing was noodzake lijk, doordat de heer E. M. Joosten onlangs zijn bestuursfuncties in de KNVB heeft neergelegd. HONKBAL. De honkbal wedstrijd tussen het Nederlands negental en het Ameri kaanse luchtmachtteam „Wiesbaden Fly ers", die donderdagavond in Amsterdam zou worden gespeeld, is afgelast in ver band mef de weersomstandigheden. Zeventien Nederlanders twee Vaas teams, vier reserves en vijf individuele rijders zullen deelnemen aan de Inter nationale Motorzesdaagse, die van maan dag 19 tot en met zaterdag 24 september, met Bad Aussee (Oostenrijk) als centrale startplaats, wordt gehouden. De beide Vaasteams, die zullen deel nemen aan de strijd om de Zilveren Vaas, zijn als volgt samengesteld: A-team: Jan van der Hoek (Amsterdam) Motorsport met Maico 250, Simon Schram (Wolvega) met Maico 300, Frits Selling (Amsterdam) met Greeves 250 en Rob Selling (Amster dam) met Greeves 250. B-team: Ton Bakker (Wassenaar) met CZ 175, Jan van Dobben (Zwammerdam) met Jawa 250, Jan Markus (Amsterdam) met Maico 250 en Dick Muller (Holte) met CZ 175. Reserves: Joop Heyboer (Moerkapelle) met BSA 500 (le res.), Henk Cortie (Amster dam) met Maico 250 (2de res.), Henk Ste- man (Voorburg) met Gilera 175 (3de res.) en Arie Vrolijk (Bovenkerk) met Maico 250 (4de res.). Als individuele rijders zullen starten' Theo Witberg (Monster) met Velocette 500, Gerrit Aaltink (Enschede) met Maico 250, Willy van Ommeren (AMBY) met Honda 125, Gerrit Wansink (Arnhem) met BSA 350 en Frans Vos (Dordrecht) met Hercules 175. Al deze rijders zijn reeds eerder in een internationale motorzesdaagse uitgekomen. In tegenstelling met voorgaande jaren wordt deze Zesdaagse geen zuivere terrein- rit, de rijders zullen overwegend op goed begaanbare binnenwegen moeten rijden. Wel zijn er een aantal steile hellingen in het parkoers opgenomen. Aangezien er voor elke dag klassementsproeven op het programma staan acceleratie/remproe ven, klimproeven etc. die winstpunten kunnen opleveren, hopen de organisatoren dat de wedstrijd dit jaar al na de zesde etappe is beslist. De snelheidsproef, die als steeds na afloop van de zesde etappe wordt gereden, zal dus waarschijnlijk ditmaal niet de beslissing brengen. De wereldkampioen zwaargewicht Floyd Patterson is in Zweden aangeko men voor een tournee, welke ongeveer een week duurt Hij zal onder meer een ontmoeting hebben met Ingemar Johansson echter niet om te vechten. Bij zijn aankomst in Zweden werd hij belegerd door een menigte journalis ten een belegering, welke hij echter minzaam doorstond. Hockey Het hockeyelftal van de Batavieren, waarin zoveel mogelijk de reserves van het „Olympische" hockey-elftal werden opgenomen, speelt zondag 21 augustus in Tilburg een oefenwedstrijd tegen het Nederlandse, hockey-elftal. De samenstel ling van het Batavierenteam luidt als volgt: Doel: De Graeff, Achter: Drijver en Both. Midden: Marres. Violet, Buteaux van der Kamp. Voor: Dekker, Van Grimsbergen, Gielen. Loggere en Hooghiemstra. De deelnemers aan de Olympische Spe len in Rome zullen gevoed worden met vlees uit Joegoslavië. Er is reeds dertig ton vlees naar Rome gezonden, vertelde een woordvoerder van het abattoir in Bel grado. In de loop van deze maand zal -nog dertig ton vlees aan Rome worden gele verd. INCIDENTEN In Rome hebben zich incidenten voorgedaan bij het „Forum Italico", toen een groep van ongeveer 150 neo-fascisten heftig protesteerde tegen het verwijderen van de fascistische opschriften van het Forum Italico", welke nog herinnerden aan de tijd van Mussolini. De demonstran ten, die erop aandrongen, dat de inscrip ties zouden worden gerespecteerd, werden door de politie uiteen gedreven, echter niet, nadat zij als symbool een rode vlag hadden verbrand. Veertien neo-fascisten, die tot de demonstranten behoorden, wer den gearresteerd. PROGRAMMA'S Het Italiaanse Olympische Comité zal tijdens de Olympische Spelen van 25 augustus tot en met 11 september een klei ne 60 programma's uitgeven met een to tale omvang van 1800 pagina's. De pro gramma's, die in kleuren worden gedrukt worden uitgegeven in drie talen, name lijk Engels, Frans en Italiaans. Op de dag van de opening der Spelen zal de verkoop beginnen. Er komen negen pro gramma's voor de atletiek, acht voor het zwemmen, acht voor het waterpolo, vijf voor het roeien, vier voor het wielrennen, vier voor schermen, drie voor de volgen de takken van sport: voetbal, basketbal, hockey en paardesport, en een voor bok sen, gewichtheffen, worstelen, gymnastiek zeilen, kano, de pentathlon en schieten. SOUVENIRJAGERS De souvenirjagers op Olympische tro feeën zijn reeds actief. Afgelopen nacht werd een 21-jarige Amerikaan verrast door een politiepatrouille, toen hij pro beerde het Olympisch embleem te slopen van een van de vele masten, die de Olym pische weg markeren. RIA WEER FIT De oud-wereldrecordhoudster op de rugslag Ria van Velsen (ZIAN) zal in Rome kunnen sto.rten. De Haagse zwem ster, die het afgelopen weekeinde niet aan de nationale zwemkampioenschap- pen te Apeldoorn heeft kunnen deelne men, is een niersteentje kwijtgeraakt. Zij zal binnen enkele dagen de training hervatten. Honkbal Doordat Schoten zondag verrassend van UW verloor, is de spanning in de hoofd klassecompetitie weergekeerd. Mede door deze nederlaag is de ontmoeting Scho- ten-HS, die zaterdagmiddag op 't honkbal- veld wordt gespeeld, wel bijzonder aan trekkelijk geworden. Wint EHS.dan krij gen de mannen van Keulemans het wel heel zwaar, want ook Sparta komt nog naar Haarlem. De eerste ontmoeting tus sen Schoten en EHS eindigde na twaalf innings puntloos gelijk. Ook zaterdag zal de uitslag niet ver van een gelijk spel afliggen. Toch geven wij de „Bulldogs" dit maal de beste kansen, omdat Beidschat op het ogenblik beter in vorm is dan Zijlstra. Het programma voor de eersteklassers bevat voor dit weekeinde ook enkele be langrijke wedstrijden. Zo is de wedstrijd Kennemerland-HCK beslissend voor 't zil veren HCK, dat bij 'n nederlaag zeker kan zijn van degradatie. Ook Kennemerland is echter nog niet geheel vrij van degrada- tiezorgen, zodat het ook op het Bloemen- daalterrein zaterdagmiddag geducht zal spannen. Mocht Kinheim-werper Paalman in dezelf de vorm steken als die hij in de wedstrijd tegen Neptunus demonstreerde, dan ge ven wij HCK de beste kansen. Ook zondagmorgen is er een wedstrijd op het Haarlems honkbalveld. Sc Haar lem speelt dan haar laatste wedstrijd. Kop- ploeg ABC is de tegenstander en we zien weinig winstkansen voor de Sportclub. Zondagmiddag speelt HHC voor de zesde achtereenvolgende maal op het honkbal veld. De wedstrijd tegen WVTIEDW lijkt een niet al te moeilijke opgave voor de Reds, die bij een zege veilig zijn, waar na de strijd om de laatste olaats zich dan verder tussen VVGA en WVHEDW zal ontwikkelen. EDO is de enige Haarlemse eerste klas- ser, die nog een redelijke kans heeft op het kampioenschap. De Haarlemmers staan er zelfs het beste voor in deze af deling. Wil men de titel inderdaad beha len, dan zal zondagmiddag op het Amster damse hankbalveld gewonnen moeten worden van Ajax, dat eveneens redelijke kansen heeft op het kampioenschap. Een gelijkspel lijkt ons het meest voor de hand liggende resultaat. Zaterdag 13 augustus Hoofdklasse: Schoten-EHS (16 uur), OVVO- Sparta. I'erste klasse: Kennemerland—HCK ((16 uur), VolewijckersNeptunus. Overgangsklasse A: HFC HaarlemADO. Tweede kl. A: Sparta 3—Schiedam, WVHEDW 2—HHC 2. Tweede kl. B: Ajax 2—Shell. EDO 2Spartaan. Tweede klasse C: RCH 2Volewijckers 2, TOG —SC Haarlem 2. RAYON HAARLEM ■I A: Geel Wit-DSS 2. 4 B: OG 4—Terrasvogels 2. Rlpperda—THB 2. 4 CTYBB 3Kennemerland 3, Rooswijk 2 HFC Haarlem 3. 4D: SC Haarlem 4—HCK 5. Zondag 14 augustus Hoofdklasse: UW—VVGA, HHC—WVHEDW (14 uur). F.erste klasse: SC Haarlem—ABC (10 uur), Ajax—EDO (14 uur). Overgangski. A: RFC—Tjikalong, Thor—RCH. Overgangsklasse B: SVV-TYBB, Laakkwartier Rooswijk, Sparta 2HCK 2. Tweede klasse A: Storks—Rood Wit. Tweede klasse B: Quick—THB. Tweede klasse C: RivalenVVGA 2, Bloemen- daalJOS. RAYON HAARLEM 3 A: OG—Schoten 4, SC Haarlem 3-HCK 4 4 A: Terrasvogels 3—HFC Haarlem 2, TYBB 4— Vliegende Vogels 2. 4 B: EHS 3—DIO 2. Halfweg 2-Rooswijk 3. 4C: Bloemendaal 2Schoten 5. 4 D: VI. Vogels—Schoten 6, EDO 4—OG 3.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11