Nederlandse damesatletiek-ploeg duidelijk te sterk voor Frankrijk Ellen Ort en W. Spierenburg bleven ver van limiet-eis Mej. I. Koster en J. Barth blonken uit in tennistoernooi Zandvoort Kramer werkt met groot verlies RC H HAARLEM EDO hield zich agressief RCH ternauwernood van het lijf Nederlandse ruiters bleven in Lisse Belgen weer de baas Schoten legde beslag op Zilveren Molen Stormvogels klopte VSV met 4-1 Vriendschappelijke voetbalwedstrijden Theo Messidor weer kampioen Zuiderburen wonnen de jeugdwedstrijd 11 Van Swol en Rinkel wonnen in Hilversum Ripper da leed twee nederlagen BEKERSTRIJD HAARLEMSE SEMI-PROFS De semi-profs het komende weekeinde MAANDAG 15 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT Was er voor de Nederlandse damesafletiekploeg, die op het prachtige sportcomplex De Vijf Sluizen in Vlaardingen voor ongeveer 3000 toeschou wers het Franse damesteam met een 69-48 punten nederlaag naar huis toe stuurde, reden tot vreugde, enkelen zoals Ellen Ort en Wemmy Spierenburg- Scholtmeyer hebben op deze laatste atletiekzondag voor de inschrijving van de Olympische Spelen ongetwijfeld een teleurstelling moeten wegbijten. Ellen Ort had de opdracht om haar sterke Franse tegenstandster Catherine Capdevielle op de 100 en 200 meter te bedwingen of tenminste bij te blijven, terwijl Wemmy Spierenburg, die verleden jaar tegen Italië in Maastricht met een beste sprong van 6.20 meter de Nederlandse atletiekwereld ver raste, meer tegen haar zenuwen dan tegen de limiet-eis van zes meter vocht, Een verrichting die haar een plaatsje in de Olympische ploeg zou garanderen. Het Haarlemse onderwijzeresje Ellen Ort haalde het niet omdat zij zowel op de 100 meter in 11.9 sec en op de 200 meter in 24.4 sec niet tegen het Franse geweld van Capdevielle op kon, die met 11.6 sec een egalisatie van haar Franse record op de 100 meter en 24.3 sec voor de 200 meter superieur was en Wemmy Spierenburg kwam bij het vèrspringen tot 5.63 meter, een resultaat dat geen gena de vond in de ogen van het bestuur van de K.N.A.U. Overigens moet ons van het hart dat de Franse; damesploeg, die met Catherine Capdevielle, Maryvonne Dupe- reur, Nicole Goullieux, Denise Guenard, Madeleine Thetu en Florence Petry-Amiel zes Olympische atletes in haar gelederen telde, geenszins imponeerde. Slechts driemaal op de 100, 200 en 80 meter horden kwamen de Frangaises tot overwinningen, terwijl de oranjemeisjes Ine ter Laak-Spijk gaat met ruime voorsprong door de jinish op de 800 meter. achtmaal de bovenste trede van het ere podium mochten beklimmen. Twee over winningen waren er in het Nederlandse kamp, namelijk de 800 meter en het hoog springen, die het predikaat „uitstekend" verkregen. Ine ter Laak-Spijk had de taak op zich genomen de 800 meter te winnen. Zij deed dat ook, maar het was vooral de manier waarop, die de toeschouwers op de tri bunes enthousiast deed opspringen. Na een eerste ronde in 65 seconden hadden Atletiek de Fransen Goullieux en Dupereur de lei ding. 200 meter voor de streep schoot Ine ter Laak, die het lage tempo een kolfje naar haar hand had gevonden, naar voren. Na tien, vijftien meter was het gebeurd en gaf de concurrentie het op. Prachtig sprintend finishte zij in een tijd van 2 min 11.7 sec. Een pluim verdient Nel Zwier die na 1.61 meter alleen verder sprong en 1.65 met haar eerste sprong en 1.67 meter met haar tweede poging haalde. Zij liet de lat op 1.70 meter leggen en ofschoon zij driemaal faalde, de laatste keer op het nippertje, zit die hoogte er zeker in. Dini Hobers bleef op 1.61 staan en het Franse meisje Florence Petry-Amiel, die in 1959 tot 1.68 meter kwam zag zich met 1.58 me ter op de derde plaats belanden. Joke Bijleveld zegevierde bij het vèr springen, zij het met haar laatste sprong van 5.88 meter voor Madeleine Thetu (5.71). De Haagse atlete was zeer voorzichtig omdat zij verleden week haar enkel had verzwikt en het met het oog op de Spelen eigenlijk onverantwoord was dat zij sprong. De felle Wil van Montfoort kwam bij het speerwerpen met een worp van 46.87 meter tot haar beste seizoenpresta tie en bleef daarmede vijf meter voor op haar naaste rivale. Gerda Kraan, ditmaal op de 400 meter, zag zich geen moment bedreigd en won na een uitstekend gelopen race in 56.7 sec. De discuswerpsters Corrie Huygen (45.86) en Loes Bolin (45.34) zorgden evenals bij het kogelstoten door Corrie van den Bosch (13.48) en Corrie van Wijk (13.35) voor het maximum aantal te beha len punten. De estafetteploeg op de 4x100 meter be staande uit Joke Bijleveld, Nannie Haase, Ria van Kuik en Ellen Ort noteerde een bijzonder knappe" tijd van 46.5 sec en het is ongetwijfeld jammer, dat deze meisjes niet een jaar lang hebben kunnen trainen, anders zouden er zeker drie meisjes meer naar de Spelen zijn gegaan. De Fransen die met deze tijd dolgelukkig zouden zijn geweest, aangezien zij dan het reisje naar Rome zouden hebben verdiend, beleefden met 46.9 sec een teleurstelling. Heida slaagde niet De Amsterdammer Henk Heida, die de afgelopen weken de ene poging na de an- tlere deed om aan de limiet van 1 min. 48.5 sec te komen en daarbij driemaal het Nederlandse record verbeterde met als hoogtepunt de 1 min 49.8 sec zaterdag middag in Londen, probeerde het zondag in Vlaardingen voor de laatste maal. Met zijn tijd van 1 min 51.1 sec bleef hij 0,6 see voor Sim Esajas, die in Rome voor Suriname aan de start komt, maar het was niet voldoende. Hoe kan het anders, na een harde wedstrijd in Londen, een vliegtocht en een treinreis. Kees Koch oefende nog eenmaal met de discus waarbij hij met een worp van 52.74 meter zegevierend uit de ring stapte en Eef Kamerbeek, die zaterdag in Londen op de 110 meter horden 14.8 sec liep, won nu dit nummer in 14.5 sec voor Peter Ne- derhand met 14.7 sec. De achterstand, die vorige week door de aanhoudende regenval in het toernooi van de tennisclub „Zandvoort" ontstond, heeft men dit weekeinde wel gedeeltelijk maar niet geheel kunnen inlopen. Van het A-toernooi werden alle eindstrijden ge speeld, maar de halve eindstrijden en eind strijden van het B- en C-toernooi zullen voor deze week op het programma blij ven staan. Mej. I. Koster van de Arnhemse LTC en J. Barth van het hoofdstedelijke Fes- tina beiden nog jeugdige en veel beloven de tennissers, gingen met de titels in het enkel- en gemengddubbel-spel strijken. In de finale versloeg de Amsterdammer zijn stadgenoot G. de Jong met 4-6, 6-3 en 6-0 mej. I. Koster won in de eindstrijd de eerste set van Ria Smids met 6-1 en leidde in de tweede set met 5-3 toen Rie Smids door een enkelblessure moest opgeven. De eindstrijd van het gemengddubbel- spel tussen mej. Koster en Barth en het Zandvoortse echtpaar Hughan was een levendige, aantrekkelijke strijd met tal van fraaie momenten. Nadat de eerste set door de jeugd werd gewonnen (6-3), bleven de Zandvoorters in de tweede set in de meerderheid (7-5). In de beslissende set bleken de scherpe zuivere drives van Mej. Koster vooral mevr. Hughan te machtig, terwijl de vaar dige Hughan aan snelheid te kort kwam om het tactische, afmakende netspel van Barth te kunnen beantwoorden. Vrij snel liep de Arnhemse-hoofdstedelijke-combi- natie uit tot 5-0 om met 6-1 de strijd te be slechten. De finale-h'erendubbelspel was een hoofd stedelijke aangelegenheid; Weidema én Bitter staken met kop en schouders boven De Jong en Blom uit en wonnen met 6-1 en 6-0. Overigens brachten Van Gelder en Sikkes in de halve-eindstrijd het dubbel Weidema/Bitter tot drie sets: 3-6, 6-1 en 6-3. In het B-toernooi zette mevr. M. Gaus haar zegetocht voort. De Haarlemse dis trictskampioene klopte in de finale mevr. Wijckerheld met 7-5 en 6-2. C. Teitler plaatste zich via een zege op J. Ong voor de eindstrijd heren-enkelspel, terwijl Ar thur Offers en Gerard Koenders nog voor een finale-plaats zullen spelen. Voor de halve-eindstrijden herendubbel spel meldden zich: Koenders Sr en Jr, Offers en v.d. Broek en Barten en Brand- se. Mevr. Venekamp en Gerritsman zul len in de finale van het gemengddubbel- spel duelleren met de winnaar van het treffen tussen Julie Smids en Barten en mevr. Verspoor en Verschuur. Julie Smids won het C-toernooi door een ovex-winning op mevr. C. v. Poelgeest (6-3 en 6-2) en bij de heren drong E. Weert reeds tot de finale door. De uitslagen waren: Resultaten A-toernooi, H.E., kwart-eind strijden: G. de Jong versl. N. Groot 6-4, 6-4; N. Fleury'' versl. A. Tervoort 2-6, 6-2. 6-4; C. Weidema versl. A. Offers 6-4, 6-2; J. Barth versl. R. van Gelder 6-4. 6-1. Halve-eindstrijden: G. de Jong versl. N. Fleury 6-2, 6-1; J. Barth versl. C. Weidema 6-3.6-2. Eindstrijd: J. Barth versl. G. de Jong 4-6, 6-3. 6-0. D.E., halve-eindstrijden: Mej. R. Smids be reikt de finale door terugtrekken van mevr. Koopman; Mej. I. Koster versl. Mej. C. v. d. Broek 6-2. 6-3. Eindstrijd: Mej. I. Koster versl. Mej. R. Smids 6-1. 5-3 opgegeven. H.D., halve-eindstrijden: De Jong en Blom versl. Tervoort en Groot 7-5, 7-5; Weidema Op een tennistoernooi, georganiseerd door de Bussumse tennisvereniging 't Spieghel, is de eertijds beroemde Neder landse dubbel Van Swol-Rinkel, na acht jaar niet samen te hebben gespeeld, weer eens uitgekomen. Deze dubbel moest het opnemen tegen jonge spelex-s die op het ogenblik aan de top van de Nedei'landse tennis staan, maar slaagde er desondanks in de finale te winnen. Van Swol-Rinkel versloegen namelijk in de finale heren- dubbel het paar Scholtz-Kuypers met 6-3, 8-6. Scholtz en Kuypers zijn geplaatst voor de nationale kampioenschappen. De Amerikaanse tennispromotor Jack Kramer heeft in Melbourne, waar hij momen teel vertoeft om een toui-nee in het begin volgend jaar voor te bereiden, bekend gemaakt, dat hij dit jaar reeds een verlies van 22.300 pond stei'ling (238.000 gulden) heeft geleden. Hij voegde er echter dadelijk aan toe, dat hij uit andere investeringen voldoende baten haalde om een dergelijk zwaar verlies te kunnen dragen. „Zo ik dat wil, kan ik van tennis zelfs een hobby maken", voegde Kramer hieraan toe. Kramer overweegt profcontx-acten af te sluiten met de Australische kampioen Rod Laver en de Amerikaanse Davis Cup-spelers Earl Buchholz en Barry Mackay, na de inter nationale Amerikaanse kampioenschappen in Forest Hills. Met Wimbledonkampioen Neale Fraser zal Kramer niet in onderhandeling treden. en Bitter versl. v. Gelder en Sikkes 3-6. 6-1 en 6^-3. Eindstrijd: Weidema en Bitter versl. De Jong en Blom 6-1. 6-0. G.D. halve eindstrijden: Mevr. en dhr. Hughan bereiken finale door opgeven van Mevr. Koopman en De Roos; Mej. Koster en Barth versl. Mej. Nijssen en S. Okker 1-6, 6-2, 6-2. Eindstrijd: Mej. Koster en Barth versl. Mevr. en dhr. Hughan 6-3. 5-7, 6-1. B-toernooi, H.E., kwart-eindstrijden: A. Of fers versl. J. Brandse 6-4, 4-6, 6-1; G. Koen- T ennis ders versl. H. Sikkes 6-3, 3-6, 6-4; C. Teitler versl. H. Goossens 6-2, 6-1; J. Ong versl. A. v. d. Hof 6-0. 6-2. Halve-eindstrijden: C. Teitler versl. J. Ong 6-1. 6-2. D.E., halve-eindstrijden: Mevr. M. Gaus versl. Julie Smids 7-5. 6-4; Mej. M. v. Rap- pard versl. Mevr. J. WijckeiTield 6-3, 6-2. G.D., halve-eindstrijden: Mevr. Venekamp en Gerritsman versl. Mevr. v d. Voorn en Kle.yn 2-6, 6-4 en 6-3. C-toernooi, H.E., kwart-eindstrijden: E. Weert versl. R. v. Walsem 8-6, 6-1; G. Zijlstra versl. J. Brokman 8-6, 6-1; J. Zijlstra versl. F. Roelvink 6-3. 3-6, 6-3. Halve-eindstrijden: E. Weert versl. G. Zijl stra 4-6. 6-2 en 6-3. D.E., halve-eindstrijden: Julie Smids versl. Mej. M. Schul 5-7, 6-4, 6-4; Mevr. C. v. Poel geest bereikt finale door terugtrekken van Me.i, E. Schmeink. Eindstrijd: Julie Smids versl. Mevr. C. v. Poelgeest 6-3. 6-2. D.D., halve-eindstrijden: Mevr. v. d. Boo gaard en Mevr. Jessurum versl. Mej. M. v. Rappard en Mej. J. Smids; Mevr. v. Tilburg en Mevr. v. Poelgeest versl. Mej. Schmeink en Mej. Tollenaar 6-2. 6-2. Eindstrijd: Mevr. v. Tilburg en Mevr. v. Poelgeest versl. Mevr. Jessurum en Mevr. v. d. Boogaard 6-3, 6-3. Schoten is met de Zilveren Molen van Groenendaal schoot gegaan. Nadat de club uit Haarlem-Noord eerst TYBB had ver slagen met 2-0, speelde Schoten in de win naarsfinale gelijk tegen de amateurploeg van RCCH (1-1), maar zag na twee series strafschoppen kans op de eerste plaats be slag te leggen. RCH eervolle tweede dus, waarna TYBB op de derde plaats kwam na een 2-0 overwinning op Ripperda. Deze laatste had met twee nederlagen dus al zeer weinig succes geboekt. Het spel in de eerste wedstrijden had niet veel om het lijf. RCH en Ripperda openden het traditionele toernooi waar voor vrij veel belangstelling bestond, maar beide ploegen waren nog niet erg op dreef. Vooral Ripperda stelde nogal teleur en het waren in het bijzonder de voorwaartsen Voetbal die nogal wat kansen verknoeiden. Blom van RCH scoorde tweemaal en Schreuder eenmaal voor Ripperda, waarna in de tweede helft Bos de stand op 3-1 voor de Racing bracht. En met deze cijfers won RCH. TYBB had in de tweede wedstrijd, met Schoten als tegenstander, voor de rust het beste van het spel, maar kon dit niet in tastbaar resultaat tot uiting bx-engen. Met dubbelblank werd gedraaid. Nadat de TYBB-doelman door een blun der zijnerzijds door v. d. Meer in de twee de helft was gepasseerd, werd Schoten on betwist sterker en het doelpunt waarmee Fransen de eindstand ten slotte op 2-0 bracht, lag volkomen in de lijn van het spelverloop. Een verdiende overwinning dus voor Schoten. TYBB revancheerde zich in de verlie zersfinale tegen Ripperda door nu met 2-0 te winnen. Deze score was reeds bij rust bereikt door doelpunten van Amende en Neeskens. Ook nu liet de Ripperda- voorhoede enkele „geheide" kansen onbe nut, maar het spelpeil lag toch wat ho ger dan in de morgenux-en. Dit kon even eens gezegd worden bij de ploegen van Schoten en RCH die ekaar in de winnaars finale geen duimbreed toegaven. Nadat de rust met dubbelblank was ingegaan, nam RCH door Harmse de leiding waarna Otte voor Schoten gelijk maakte. In de 1-1 score kwam geen wijziging, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. Twee series waren hiervoor nodig. Schoten was de gelukkige, zodat de eind stand ten slotte luidde: 1. Schoten, 2. RCH, 3. TYBB, 4. Ripperda. De adspirantenwedstrijd RCHTYBB eindigde in een 3-1 zege voor de RCH- jeugd. VOETBAL. 8000 toeschouwers zagen in Den Haag een klasse beter vóetballend Everton met 3—0 zegevieren over ADO. Bij de rust stonden de Hagenaars reeds met 01 achter. Advertentie Wijziging aanvang bekerwedstrijd IlsWB li R 9 tt B H ia As 111 a.s. woensdagavond in half zeven. Afhalen diploma's en seizoenkaarten dins dagavond 8—10 uur Hof van Holland, Grote Markt, Haarlem. Tevens opgave deelneming Toto voor niet-leden Advertentie Het officiële voetbalseizoen voor de se- mi-profclubs uit Haarlem en omgeving is zondag begonnen met de eerste wedstrij den om de KNVB-Beker. In het Noorder sportpark zegevierde EDO met 3-2 over RCH en op het sportpark Schoonenberg wist Stormvogels met 4-1 van VSV te win nen. Een goed begin voor EDO en Storm vogels dus. Voor de strijd tussen de aloude tegen standers EDO en RCH bestond grote be langstelling. Bijna vierduizend toeschou wers waren getuige van een felle maar sportieve strijd die enigszins geflatteerd door EDO werd gewonnen. De thuisclub speelde met enkele inval lers en zag al spoedig midvoor Plaizier van het strijdtoneel verdwijnen. Hij werd vervangen door Nijman die een kwartier voor het einde EDO voor de dei'de maal de leiding bezorgde, hetgeen tevens de overwinning betekende. In de eerstq helft had EDO namelijk feeds tweemaal de lei ding genomen, maar RCH bleef het ant woord niet schuldig. Want nadat Koek voor de thuisclub de score had geopend was het Hoonout, de felle doorzetter, die voor de 1-1 score zorgde. De spannende strijd resulteerde voor de pauze nog in twee doelpunten. Eerst schoot Duivenvoor den de bal laag en hard langs Huyer en kort daarna zag Hoonout opnieuw kans de stand in evenwicht te brengen, toen hij doelman v. d. Berg met een enorme ko gel via de onderkant van de lat passeerde. De tweede helft was grotendeels voor RCH en EDO's beproefde defensie kreeg het zwaar te verdux-en. Met schieten wa ren de Racing-aanvallers echter niet ge lukkig en zo op het oog leken de uitvallen van EDO niet gevaarlijk. Maar toen een kwartier voor het einde doelman Huyer een ver schot niet voldoende onder contro le kreeg, was Nijman er als de kippen bij om de stand op 3-2 te brengen. En hoewel RCH daarna grote druk uitoefende op EDO's veste, kwam in deze score geen wijziging. Voor dezelfde groep won ADO met 1-0 van DHC. De wedstrijd RCHHaarlem op woensdagavond zal om half zeven begin nen. Terwijl in de groep van Stormvogels en VSV, de wedstrijd AlkmaarZFC in 3-2 eindigde won Stormvogels geflatteerd met 4-1 Van VSV. De uitslagen van de bekerwedstrijden voor de K.N.V.B. luiden: Groei» A: 1. PECZwolse Boys 40; 2. Heeren veen—Go Ahead 5—0. Groep B: 3. Be Quick—GVAV 1—1; 4. Veendam - Zwartemeer 2—2. Groep C: 5 EnschedeRigtersbleek 9—2; 6. Tu- bantiaEnschedese Boys 3—4. Groep D: 7. DVC 26Vitesse 01; 8. Heracles— Graafschap 51. Groep E: 9. Wageningen—NEC 41; 10. Velox— Elinkwijk 3—5. Groep F: 11. Rapiditas—Zeist 1—1. Groep G: 't Gooi—HVC 1—2; 13. Blauw Wit— Hilversum 91. Groep H: Stormvogels—VSV 4—1; 15. Alkmaar -ZFC 3—2. Groep I: 16. ADO—DHC 1-0; 17. EDO—RCH 3—2. Groep J: 18. LFC—SHS 2—3; 19. Excelsior—UVS 41. Groep K: 20. Hermes DVSFeijenoord 0—2; 21. Fortuna (VI.)—SVV 5—0. Groep L: 22. DFC—EBOH 6—2; 23. RBC—Ba ronie 53. Groep M: 24. Wilhelmina—Longa 5—0; 25. NOAD -BW 0—2. Groep N: 26. HelmondGemert 91; 27. Eind hovenHelmondia 55 30. Groep O: 28. Sittardia—Fortuna 54 20; 29. De Valk—VVV 0—4. Groep P: 30. Rapid—Roda Sport 1—0; 31. MVV—Limburgia 2—3. Theo Messidor, die zoals verwacht we derom Nederlands kampioen werd, met zijn berijder F. J. Eerenburg. De wedstrijd tussen de kampioensploe- gen van Nederland en België, Ajax en Lierse SK, die zondag te Amsterdam werd gespeeld, is door Ajax met 2-1 gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. De Belgische rechtsbuiten van Roos broek opende in de 32ste minuut van de ontmoeting de score uit een voorzet van zijn rechtsbinnen Goossens, die bij Lierse de bestes peler was. Negen minuten later bracht Henk Groot uit een strafschop, toe gekend wegens hands van linkshalf Ghijs, de stand op 1-1. Na de rust stelde de uitblinker bij de Amsterdammers, linksbinnen Prins, zijn midvoor Cees Groot in de gelegenheid het winnende doelpunt te scoren. De wedstrijd werd bijgewoond door 9.000 toeschouwers. PSV heeft zaterdagavond voor ruim 13.000 toeschouwers in Eindhoven een ver rassende 4-2 zege behaald op de Engelse eerste divisieclub Everton. Bij de rust leidde Everton met 2-1. Na 12 minuten opende Roy Vernon, de Engelse linksbinnen, de score, acht minu ten later bracht, midvoor Coen Dillen de balans weer in evenwicht. Kox-t voor de rust scoorde Vernon echter een tweede doelpunt. Na de hervatting zorgden links binnen Kruiver (2x) en rechtsbuiten Lou- wers voor doelpunten zadat PSV met 4-2 zegevierde. Volewijckers heeft zaterdagavond in Amsterdam met 2-2 gelijkgespeeld tegen DWS. De wedstrijd werd gespeeld ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van Volewijckers. NAC heeft zaterdag in Reutlingen, met 3-0 verloren van de Duitse voetbalploeg S.V. Reutelingen. De Duitsers revancheer den zich hierdoor voor de 6-1 nederlaag die 'zij in juni tegen NAC leden. De uitslagen van de zondag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Raltimoreprijs (2040 m.): 1. Xaverius II 1.27.5; 2. Why Not; 3. Wish you were here. Winn. 2.10; pi 1.20. 1.70 1.80; gek. 10.20; cov. 6.70 Rastogneprijs (1400 m.): 1. Zilvervos 1.29.9; 2. Zegerus Th Hollandia; 3. Zefa. Winn. 3.50; pi. 1 50, 1.80, 1.50; gek. 12.40; cov. 7.40. C riterium der 4-jarigenprijs (2400 m.): 1. Xuthus T 1.24.6; 2. Xenocraat; 3. Xera S. Winn, 2.60; pi. 2.-. 2.30; gek. 9.70: cov. 3.90. Black Boy H-prijs (2000 m.): 1. Yataghan Ha nover 1.28.4; 2. Yna van Barke; 3. Yannette Pa- rissienne K. Winn. 6.80; pi. 2.10, 1.80, 3.00; gek. 11.80; cov. 4.00. Boudewijn B-prijs (2000 m.): 1. Walnut Erebus 1.24.1; 2. era M; 3. Wings. Winn, 3.60; pi. 1.80, 1.60, 10.40; gek. 4.80; cov. 4.50. Koersen in Hilversum Kampioenschap Nederlandse paarden (2440 m.): 1. Theo Messidor 1.21.4; 2. Sammy Mars; 3. Peter hof. Winn. 1.40; pl. 1.10, 1.50; gek. 2.70; cov. 2.20. Bianca Old Goldprijs (2020 m.): 1. William Z 1.25.9; 2. X Mieke Hollandia; 3. Titus Saint. Winn. f 3.60: pl. 1.40, 1.50, 2.30; gek. 7.10; cov. 4.20. Black Hollandiaprijs (2400 m.) 1. Vrolijke Frans 1.25.3: 2. Upper Ten; 3. Traviata. Winn. 12.00; pl. 3.90, 3.40; gek. 54.00; cov. 6.30. Blauwe Reiger S-prljs (2900 m 1. Trudl Tro- than 1.23.7: 2. Velduil S; 3. Curlew. Winn. 1.50; p). 1.20, 1.30; gek. 3.40; cov. 2.60. Totalisator-omzet: 160.869. Op Duindigt De uitslagen van de zaterdagmiddag op Duin digt gehouden draverijen en rennen luiden: Totalisator-omzet: 73.427. Draverijen Octaviaprijs (1400 m.): 1. Zuidenwind 1.30.6: 2. Zenithy Hollandia; 3. Zus van Spencer Gay. Winn. 9.70: pl. 2.00, 2.30, 1.40: gek. 8.60; cov. 8.30. Oddityprijs (2040 m.): 1. Y Kieviet 1.31.4; 2. Y Y Meeske; 3. Yeyyow Six. Winn. 5.90; pl. 1.80, 1.60, 1.80; gek. 13.00; cov. 4.70. Odysseusprijs (deadheat) (2100 m.): 1. Xeno- phon Scott 1.28.7: 2. W. Hollandia; 3. X Straal W. Winn. 1.90, 1.60; pl. 1.70, 2.00, 1.90; gek. 6.10; cov. 2.60, 3.40. Olga Aworthyprijs (2100 m.); 1. Volann Erebus 1 25.8; 2. Walnut Hall; 3. Wilna van Oranje. Winn. /2.90: pl. 1.40. 1.80, 1.40; gek. 6.10: cov. 4.20. Olymphiapriis (2100 m.): 1. Vulture S 1.24.1; 2. Vita Kinley; 3. Victory Queen. Winn. 3.80; pl. 2.00, 1.50, 2.20; gek. 7.50; cov. 4.30. Rennen Viticultureprijs (1200 m.): 1. Expectation 1.17.3; 2. Jaseuse 3. Mingal. Winn. 7.00: pL 1.J0, 1.40; gek. 4.20:. cov_ 3.60. Over het gemeentelijk sportpark in Lis- se klonk zondag de Brabangonne De Bel gische ruiter jeugdequipe, die zojuist haar landenwedstrijd tegen de Nederlandse juni ores met klein verschil gewonnen had, stoond met haar rivalen voor de eretribune opgesteld. Het Belgische volkslied was reeds voor de helft gespeeld, toen opeens dezelf de tonen steeds maar herhaald werden. Pijnlykverbaasd draaide iedereen zich naar de technische installatie. Het duurde ech ter geruime tijd voor men in de radio wagen de naald over de kras had heenge- holpen. Maar ook in het laatste stuk klonk de nationale hymne van onze zuiderbu ren lang niet vlekkeloos. Een naar in cident bij deze jaarlijkse hippische Neder- land-Belgiëwedstrijd, dat door de Bel gen gelukkig niet zo heel ernstig werd ge nomen. Eenmaal de Brabangonne, één keer hei Wilhelmus. Want later in de middag ver sloeg een lang niet op zijn stei'kst uitko mend seniorenteam een vrijwel volledige Belgische equipe zij misten van hun top- ruiters alleen Frangoise Vanderhaegen, die haar paarden wegens vermoeidheid op stal had moeten laten staan met dubbele cijfers, namelijk twaalf strafpunten voor Nederland en vierentwintig voor België. Daarmee toonde onze equipe, waarvan Ma- dy Koster met Axel, Bertie Uytendaal met Source Bleue, Irene Jansen met Icare FII en ritmeester Gruppelaar met Incom- pris voor de punten zorgden, overduide lijk aan, dat zij de Belgische ruiters, in weerwil van hun enorme vooruitgang in het afgelopen jaar toch nog de baas zijn. Zes ruiters telden de equipes voor de Het K.N.V.B.-programma voor de semi-profs voor het komende week einde luidt: Eredivisie: SpartaNAC, ADO— GVAV, Alkmaar—DWS, Enschede— DOS, FortunaNOAD, Willem II MVV, ElinkwijkRapid, AjaxVVV, PSVFeijenooi'd. Eerste divisie A: Fortuna (VI.)Vites se, RBC—Leeuwarden, EDOVolewij ckers, Limburgia—KFC, AGOVV—DFC, Hermes DVSHelmondia, Stormvogels —Enschedese Boys, HVCVolendam, Veendam—BW. Eerste divisie B: ExcelsiorSHS, 't GooiEindhoven, WageningenGo Ahead, DHC—VSV, Helmond—SVV EBOHSittardia, ZFCHeracles, BI WitRCH, Be QuickHeerenveen. Tweede Divisie: WilhelminaHilver sum Baronie—De Volk, Graafschap— NEC, Roda Sport—Oldenzaal, PEC— Tubantia, ZeistZwolse Boys, Velox— Rigtersbleek, ZwartemeerHaarlem, UVS—Longa. senioren wedstrijd aan beide zijden. Zij had den zich in de morgenuren in een selectie springconcours gekwalificeerd. De beste vier telden voor de eindklassering. Parkoersbouwer Rijken had het nog al aan de erg lichte kant gehouden. Op 700 meter, die met een 350-meter tempo mak kelijk binnen de twee minuten konden wor den afgelegd stonden 13 hindernissen opge steld met een maximum hoogte van slechts 1.35 meter. Het zwaarste gedeelte lag in het laatste stuk van het parkoers: hinder- uit elf een ruime driesprong, twaalf een steil hek en dertien een dubbelsprong bestaande uit een hekje met drie witte bomen erboven, gevolgd door een soort oxer. Het hoogteverschil tussen beide sprongen verraste menige combinatie. Met vier foutloze parkoersen namen de Nederlanders na de eerste manche reeds de leiding. Bglgië stelde daar met twee „nuliers" en twee „vierfouters" een to taal van acht strafpunten tegenover. Voor al Bertie Uytendaal met Source Bleue en Irene Jansen met de keurig verzorgde Icare FII gaven voor Nederland bijzonder gave parkoersen te zien. Toen de olijke ruiter uit Breda in de tweede manche als vierde ruiter echter acht strafpunten opliep, ging het er toch nog even om spannen. Met 24-24 was de rondestand gelijk. En de beste Belgische paarden moesten nog komen. Na vijf man aan beide zijden was het zelfs 30-24 in het voordeel van België Ritmeester Gruppelaar had foutloos gereden, maar de vier straf punten van Mady Koster, de acht van Uytendaal en de twaalf van Van Thiel met Zola stonden er ook nog. Gruppelaars leerlinge Irene Jansen besliste daarna de wedstrijd. Rustig en uit gebalanceerd, zonder risico's te nemen en met machtige sprongen ging haar Franse vos over het terrein. Nul strafpunten. En daar de vier besten van ieder team tel den, vielen de 12 punten van Van Thiel nu weg, waardoor het totaal van Nederland in de tweede manche 12 werd. De zoveelste overwinning van het Oranjeteam was be haald. Naast een eerste plaats in de indivi duele ragschikking verwierf Irene Jansen tevens nog de Coupe Carven, de beloning voor de beste amazone van het concours, een prijs die ze beslist wel verdiend had. Bij de jeugd telde het parcours, even eens 700 meter, 14 hindernissen met een maximale hoogte van 1.25 meter. Ook hier was de rijtijd 120 seconden. Voor elk land kwamen de vier hoogst geplaatsten van de in de morgen gehouden selectie- wedstx-ijden uit. De Nederlandse jongeren ki-egen 20 strafpunten. de Belgen echter 24. De individuele uitslag luidt: V2 ex aequo: Irene Jansen (Nederland) met Icare FII en ritm. B. D. J. J. Grup pelaar (Nederland) met Incompris beiden 0 strafpunten. 3/4 ex aequo: Nancy Rasquinet (België) met Cambridge en Mady Koster (Neder land) met Axel beiden 4 strafpunten. Het individuele klassement van de jeugd wedstrijd was: 1. San van Spaendock (Ned)met Prins Ayax en Frangoise Thiry (Belg.) met In- dicatrice, beiden 0 strafpunten, 3. Yvonne Wellink (Ned.) Königswinter, 8 strpunten.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11