PONT WELF schoen Miljoenen Parijzenaars rillen ver buiten hun stad van kou Steeds meer vissers azen aan het strand op zeevis flinke actieve kracht hulpvakarbeiders een werkster KOOPJES Met Bouckaerf SECRETARESSE tijdelijk onderwijzer (es) Zesduizend dollar uit KLM-zending zoek Stormvogels-reserves klopten Hillegom (3-1) Witte suiker Margarine Jam TELEFOONDISTRICT HAARLEM BOEKHOUDEN Buste-verbetering Maison de Beauté DDD recept Plaats een Groentje 4 Bij La Courtine daalde het kwik dit weekeind tot nul graden Amerika wijst Russische ambassadesecretaris uit Garnalen terug voor Zandvoortse kust Algen hielden muis in leven Rus kweekt super bi jen SHELL NEDERLAND VERKOOPMAATSCHAPPIJ N.V. Grote Ontbijtkoek EXAMENOPLEIDING HUGAS, ELGERSMA, P0TGIESER DE N .H A AG- HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM- UTRECHT - GRONINGEN ACCORDEONS GITAREN MAANDAG 15 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent) PARIJS De Nederlandse soldaten in La Courtine zullen het de laatste dagen wel koud hebben. Op de hoogvlakte van Mille Vaches, tussen Ussel en La Courti ne, is namelijk in de nacht van zaterdag op zondag de thermometer tot 0 graden gedaald, hetgeen men voor de tijd van het jaar. zelfs in die streek, fris kan noe men. Te Limoges, niet ver van daar, is het trouwens zo koud, dat. de meeste mensen weer aan het stoken zijn gesla gen en dat verscheidene hotels in de streek die met zomergasten zitten de centrale verwarming weer op gang hebben ge bracht. De temperaturen van de laatste dagen zijn trouwens in heel Frankrijk met uitzon dering van de Cote d'Azur ver beneden het normale en de statistici hebben uitge maakt, dat het sedert 1902 om deze tijd van het jaar niet zo koud is geweest. De bisschop van Reims heeft er zelfs aan leiding in gevonden gisteren in zijn kerken om beter weer te laten bidden. De 15e augustus is, de traditie getrouw, een klassieke Franse vakantiedag. Vrijwel ieder jaar heeft men des avonds of daags daarop een foto in de dagbladen kunnen zien van een volkomen verlaten Place de la Concorde en wanneer het echt warm was had een fotograaf er het" grapje van een man ,die op het asfalt een ei bakte in de zonnehitte aan toegevoegd. Wij zullen dat vandaag niet te zien krij gen. Ten hoogste een foto van een paar toeristen, die in regenjassen gehuld de ele menten trotseren. Op 15 augustus pleegt ook de laatste golf vakantiegangers van het jaar Parijs te verlaten en naar de provincie te trekken, terwijl velen ook van de opeenvolging van enige vrije dagen dit jaar gebruik hebben gemaakt om naar' buiten te gaan. Meer dan anderhalf miljoen Parijzenaars zijn de stad uitgetrokken. Honderdvijftig extra treinen zijn daarvoor nodig geweest en eindeloos schijnende rijen auto's zag men op de rijkswegen, die van de hoofdstad uit het land invoeren. Verleden jaar zijn er die dagen meer dan 100 doden en 3000 gewonden geweest als gevolg van verkeers ongevallen. Men weet nog niet hoe dit jaar de trieste balans zal zijn, maar veel min der ongelukken zullen er zeker niet zijn gebeurd, ondanks de maximum snelheid van 100 km per uur en ondanks de dui zenden man rijkspolitie en rijksveldwacht, die in auto's en helikopters toezicht heb ben gehouden op het vei-keer. Zij hebben hun aandacht vooral moeten richten op het zuiden van het land omdat het weer daar zachter is dan in het noorden en dus meer tot reizen noodt. Inmiddels verheugt degene, die in Parijs is achterggebleven, zich over de rust in de stad, die bij elkaar twee en een half miljoen van haar zes miljoen inwoners heeft zien vertrekken. Er zijn straten waar huis aan huis de ijzeren rolluiken voor de winkels zijn neergelaten. Daarop prijkt dan een briefje:„jaarlijkse sluiting tot 2 sep tember", of iets in die geest. Langs de trottoirs staan de auto's niet meer achter licht tegen koplamp geparkeerd, maar er is ruimte te over. In de huizen is men eindelijk - en helaas voor korte tijd maar - verschoond van 't lawaai van de radio van zijn buren en van hun anders door de plafonds en muren heen dringende conver satie. Zelfs wanneer de verkeerslichten op groen staan kan de voetganger in Parijs rustig oversteken en hij loopt evenmin de kans door een van de onbeschofte Parijse agenten te worden toegeroepen, want ook die zijn voor een groot deel met vakantie. Niet met vakantie schijnen alleen de ont vangers en hun trawanten. Gisterochtend zagen wij tenminste bij de ook al plaatsvervangend concier ge van ons huis een grote stapel van die groen-blauwe enveloppen liggen, waarin dc formulieren, die geld eisen voor het een of andere onwaarschijnlijke „patent" plegen te worden rondgezonden. „Ik wacht maar een weekje met bezor- WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zaterdag bekendgemaakt, dat de Rus sische eerste ambassadesecretaris Valentin Ivanov de V.S. moet verlaten, omdat hij „de normen van diplomatiek gedrag in grove mate heeft overtreden". Hij had „grote sommen geld" aan een Amerikaans burger, Roger Foss, gegeven, opdat deze werk zou krijgen bij een Amerikaans re geringsbureau De 39-jarige Ivanov kwam drie jaar ge leden naar Washington, waar hij pers aangelegenheden van de Sovjet-ambassade behandelde. Tevoren had hij deel uitge maakt van het secretariaat van de UNO. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft zaterdag voorts bekend gemaakt, dat een Hongaarse militaire at taché toestemming om naar zijn post in Washington terug te keren, is geweigerd. De betrokkene is kolonel Karoly Laszlo. De Amerikaanse militaire attaché in Hongarije, kolonel Carl Miller, moet vrij dag het land verlaten. Een woordvoerder van het Amerikaanse gezantschap ver klaarde, dat de Hongaarse autoriteiten geen reden voor deze uitwijzing hadden gegeven. Uit een met een lijntoestel van de KLM op 5 augustus door een Amsterdamse Bank aan een Amerikaanse bankinstelling ver zonden pakket met 60.000 dollar is onge veer 6000 dollar verdwenen. De opspo ringsdienst van de P.T.T. heeft, nadat de vermissing door de Amerikaanse poste rijen was geconstateerd, een uitgebreid on derzoek ingesteld. Hieruit is gebleken dat de diefstal niet in Nederland kan zijn ge pleegd. Het pakket de dollarbiljetten waren deugdelijk in dik karton verpakt is onbeschadigd in een vei'zegelde postzak gedeponeerd. De postzak werd in de laad ruimte van het lijntoestel geplaatst. Het vliegtuig heeft op weg naar New York geen tussenlanding gemaakt. Het is vol gens de opsporingsdienst van de P.T.T. vrijwel zeker dat de diefstal in Amerika is gepleegd. gen", zei de goede vrouw, „tot iedereen terug is anders is het weer zo'n nare thuiskomst." Datzelfde denken trouwens ook de leden van de Franse regering met generaal De Gaulle aan het hoofd: de Algerijnse kwes tie eist binnen korte termijn een oplossing. De sociale onlusten van het najaar staan deze keer met meer dreiging dan anders voor de deur, de oogst zal zeker niet goed uitvallen als gevolg van het slechte weer en de hoofdige boeren zullen dus met nieu we eisen komen. Ook voor een Furopa on der Frankrijks leiding schijnt bij onze bondgenoten weinig animo te bestaan Vóór de bekerwedstrijd tussen Stormvo gels en VSV in IJmuiden-Oost speelde het tweede elftal der blauwwitten tegen de derde klasser Hillegom, de club die in het komende seizoen zal worden getraind door de ex-Stormvogels-spil Snoeks sr. De Stormvogels namen aanvankelijk een 2-0 voorsprong, maar een kwartier voor het einde wist Hillegom verdiend doelman Vrijhof te passeren. Vlak voor het einde liepen de IJmuide- naren echter uit tot 3-1, nadat kort tevo ren de Hillegom-doelman zeer knap een vliegend schot van Kistemaker onschade lijk had gemaakt. HOCKEY. Het Nederlands Olympisch hockeyelftal heeft zondag in Tilburg met 5-2 gewonnen van een ploeg van de Bata vieren. Een eenzame visser in de pas opge komen mist aan het strand. X In de laatste vijf a zes jaren waren voor de Zandvoortse kust geen garnalen meer waargenomen. Dit is een opmerke lijk verschijnsel, dat ook oude Zand voortse vissers niet kunnen verklaren. Direct na de oorlog leverde het zo genaamde „trekken" op garnalen in de zwinnen langs de kust voor menige Zandvoortse vissersman af en toe nog een klein bestaantje op en werden grote hoeveelheden gevangen met het sleep- of treknet. De garnalen werden gekookt en vonden gretig aftrek in de hotels en pensions en bij de vishandelaren in de badplaats en omgeving. Ook voor de oorlog bestond deze kleinhandel. Plotse ling werden geen garnalen meer voor de kust aangetroffen, waardoor het vis sen moest ophouden. Daarin is echter kortelings weer verandering gekomen. Enkele maanden geleden hebben aan zee vertoevende kinderen voor het eerst in kleine schepnetjes weer kleine garnalen ge vangen. Het waren nog heel kleine dier tjes, maar hun komst werd met vreugde begroet. De laatste maand worden niet alleen de aantallen steeds groter, doch ook de omvang groeide snel. Momenteel worden in de zwinnen met het sleepnet bij het trekken van garnalen weer steeds groter hoeveelheden van nor male grootte gevangen. Een even opmerkelijk feit is het, dat met de hernieuwde komst van de garna len ook de zeevis zich zeer dicht onder de kust bevindt. Het zijn hoofdzakelijk de platvis, schol, bot en tong, die zich bij voorkeur in de zwinnen blijkt op te houden, doch ook de zeepaling blijkt van het zwin niet afkerig te - zijn. Dit alles heeft tot gevolg dat zich in Zandvoort een nieuwe spore ontwikkelt, namelijk de strandvisserij. Deze nieuwe sport groeit uit tot een ware rage waaraan groot en klein zich met groot enthousias me wijden. Hoe dit alles zich in zulk een korte tijd ontwikkeld heeft, valt niet na te gaan, maar wie zich thans vooral in de avond uren aan het Zandvoortse strand bevindt, kan zien dat zich langs de zee om de tien a twaalf meter een hengelaar bevindt, ge wapend met een werphengel, azend op hetgeen zich aan vis vlak onder de kust bevindt. We spraken hierover met de opzichter van het tentenkamp, de heer J. J. Jissink. Hij vertelde dit jaar voor het eerst in zijn jarenlange loopbaan als strandopzichter een dergelijke vis-rage mee te maken. Een verklaring hiervoor kon ook hij niet geven. Hij meende wel dat de steeds vervolmaak ten uitrusting van de hengelaar, hiertoe geschikt is. Vooral de werphengel, waarmee men het aas tot vijftig a zestig meter in zee kan brengen, voldoet uitstekend. In voeger jaren, toen de werphengel nog niet of vrij wel niet gezien werd, was het vissen in zee van het strand af vrijwel onmogelijk, omdat men met de gewone hengel niet ver genoeg weg kon komen. De heer Jissink vertelde verder dat dé vangsten zeer uiteen lopen. Er zijn er, die in enkele uren tien of meer exemplaren vangen, hoofdzakelijk bot ei. schol en een enkele tong. Af en toe wordt ook wel eens een zee-paling gevangen, soms zelfs van respectabele afmeting, zoals bijvoorbeeld vorige week, toen het een der vissers ge lukte een zeepaling aan land te brengen van ruim drie kwart meter ter dikte van een kinderpols. Veel geduld nodig Men vist over het algemeen met leven de garnalen; de werphengel is uitgerust met drie haken. Het gebeurt een enkele keer, dat men bij het inhalen van de lijn aan elke haak een vis heeft, doch dit be hoort tot de uitzonderingen. Het blijft een geduld-werk, waarbij meermalen de lijn wordt ingehaald zonder enig resultaat. In hoofdzaak wordt het het meeste succes ge vist 's morgens vroeg bij opkomend water, of 's avonds na 6 uur eveneens bij het op komen van de vloed. Overdag als er vele baders en zwemmers zijn worden praktisch geen resultaten verkregen. Het is een sport, die steeds meer beoefenaars gaat vinden. Ook te Zandvoort vertoevende Duitsers gaan er geheel in op. Zij geven de voor keur aan het vissen met „zeepieren", waarvoor ze een extra reis naar IJmui- den moeten maken, waar dit aas voor vijf cent per stuk te koop is. De kampeerver eniging „Helios" ging er vorige week reeds toe over, een hengelwedstrijd in zee te or ganiseren. Een exploitant van een aan zee gelegen seizoenbedrijf in de omgeving van Zand voort bleek ook geheel „weg" te zijn van de nieuwe sport, 's Morgens vroeg en 's avonds na zeven uur kan men hem aan zee vinden met de nieuw aange schafte werphengel, waarvoor hij graag DALLAS (UPI) In het laboratorium van een Amerikaanse vliegtuigfabriek in Dallas (Texas) heeft een muis in een af gesloten kooi 66 dagen lang geleefd dank zij algen die hem van zuurstof voorzagen en de stikstof in de lucht absorbeerden. De proef had ten doel vast te stellen, hoelang algen gebruikt kunnen worden als zuux-stofleveranciers voor ruimtevaarders. De muis, „Anphex" gedoopt, was met een hoeveelheid algen in een luchtdicht afge sloten kooi gebracht, nadat een hoeveel heid zouten en andere chemische stoffen aan de algen was toegevoegd. Onder invloed van deze stoffen nam de zuurstofproduktie van de algen toe, zodat de muis voortdurend genoeg lucht kreeg. De stikstof die het diertje produceerde, werd door de algen geabsorbeerd en om gezet. De clycus had oneindig kunnen door gaan als er geen tekort aan water was ontstaan in de „ruimtecabine" van „An phex". Het uiteindelijke doel van de proef nemingen is, een op algen gebaseerd sys teem te ontwikkelen dat toekomstige ruim tevaarders voorziet van voedsel, water en zuurstof, en hun afvalprodukten absor beert. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE bijna honderd gulden neertelde. „Het is een opwindend iets, dit vissen aan zee" vertelde hij ons „en bovendien de moeite waard', want mijn vangst is nimmer bene den de tien stuks en niets smaakt zo lek ker als vers gevangen zeevis." In enkele gevallen heeft deze strandvis serij reeds geleid tot moeilijkheden. Ver scheidene Zandvoorters zijn er n.l. weer toe overgegaan te gaan vissen met de „beug", een vorm van vissen, die in vroe ger jaren aan het strand veelvuldig voor kwam. Deze beug is een lange lijn, soms wel tot honderdvijftig meter lang, voor zien van vele haken, die in het midden van het zwin wordt uitgelegd en aan beide uiteinden voorzien is van een kurk of bal lon, om de richting van de uitgelegde lijn te kunnen vaststellen. Bij opkomend water wordt deze lijn in het zwin gelegd eh er later, wanneer het water flink gewassen is, weer uitgehaald. De „v/erphengeivis- sers" keren zich tegen deze visserij, om dat ze door de grote lengte van de beug, moeilijk in het zwin kunnen vissen, daar hun lijn bij het inhalen in de beug ver ward zou geraken. Van een inwoner van Zandvoort, die vorige week met het sleepnet enkele trek ken had gemaakt in een volgelopen zwin hoorden we, dat hij in nog geen twee uur tijd een vangst had gemaakt van 37 exemplaren, waaronder bot, schol en tong en een flinke portie garnalen. Van „vis- sei'slatijn" was hier geen sprake. Wanneer de vis nu maar dicht onder de kust wil blijven komen, zal de strandvis serij in de toekomst stellig enorm toene men. Reeds nu wordt het aantal zeevis sers steeds groter, want een maal verse zeevis blijkt zeer in de smaak te vallen. ALMA ATA (Tass) Een Russische agronoom uit Kazakstan, Pjotr Savin, is er in geslaagd zeer grote werkbijen te telen, die bijna zo groot zijn als hommels. Een korf die met deze bijen bevolkt is,~ heeft 'n 10 tot 20 percent grotere honing- produktie dan normaal. Bovendien bezit ten de bijen langere monddelen, hetgeen de bestuiving verbetert en waardoor de opbrengst groter wordt van de oogsten van o.a. zonnepitten en fruit. Telers had den reeds vele pogingen gedaan, de bij enkoningin te dwingen haar eieren in cel len van grotere dan normale afmetingen te leggen, maar dit is hun nooit gelukt. Savin is er echter wel in geslaagd. Daar een bijenkoningin onder geen en kele omstandigheid een ei zal leggen in een cel, die groter dan normaal is voorzag Savin een blikken plaat van gaten, die de juiste doorsnede hadden en gebruikte deze om een raat te bedekken, waarvan de cellen van tevoren tot een doorsnee van 7 mm. waren vergroot. De koningin legde daardoor haar bevruchte eieren in grotere cellen, als gevolg waarvan men bijen verkreeg, die de helft groter zijn dan normale exemplaren. Naderhand heeft Savin ook nog succes gehad met een andere methode. Voor het begin van de leg deed hij de bijenkoningin een speciaal „corset" aan, waardoor haar achterlijf breder werd. De koningin was j hier spoedig aan gewend en begon wel- dra haar eieren te leggen in de cellen met een doorsnede van 7 mm., daar zij weer het gevoel had, dat zij zich in een cel van normale afmeting had laten zak ken. vraagt voor haar depot aan de Transvaalstraat 1 te HAARLEM voor terreinwerkzaamheden. Deze werkzaamheden omvatten het opslaan, verzorgen en verladen van diverse produkten. Leeftijd 23—30 jaar. Brieven met volledige inlichtingen omtrent leeftijd, opleiding, ervaring en opgave van vorige werkkringen, alsmede een goed- gelijkende pasfoto te zenden aan Shell Nederland Verkoop maatschappij N.V., Transvaalstraat 1, HAARLEM. Mondelinge sollicitaties aan hetzelfde adres op werkdagen tussen 9 en 16 uur. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. vraagt •zowel voor transport-en expeditiewerkzaam heden als ter assistentie van onze drukkers en voor de Bedrijfsonderhoud Dienst, werktijd maandag t.m. zaterdag 6—12 uur. Sollicitaties: maandag t.m. vrijdag van 10—12 uur of 14—16 uur Klokhuis plein 5, Haarlem. Mét grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter THERESA -F. SUPHEERT TH. SUPHEERT- VAN EMMERIK 14 augustus 1960. Heathcote Sydney, 5 Venostreet, Australia N.S.W. Heden is nog geheel on verwacht van ons heen gegaan, onze beste zorg zame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader SIMON JACOBUS HEERES Weduwnaar van K. de Klerk op de leeftijd van 99 jaar. Uit aller naam: S. J. Heeres Jr. Haarlem, 13 aug. 1960 Roosveldstraat 13. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63, be zoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.30-8 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 17 augustus om 12 uur op de Noorderbegraafplaats. Vertrek rouwkamer Zijl- weg 63 tegen 11.30 uur. Geen bezoek aan huis. t Heden overleed plotse ling. nog gesterkt door 'net H. Sacrament van het H. Oliesel mijn innig ge liefde map en der kin deren zorgzame vader, broer, behuwdbroer en oom THEODORUS PETRUS GOEMANS Echtgenoot van Wijnanda J. M. van Leeuwen in de leeftijd van 59 jaar. Vogelenzang, 13 augustus 1960. Graaf Florislaan 3. Uit aller naam: W. J. M. Goemans van Leeuwen Bettij Dam Dick. De H. Uitvaartdienst heeft plaats op 17 augus tus des morgens om 9.30 uur in de Parochie kerk te Vogelenzang, waarna de teraardebe stelling op het R.K. kerkhof aldaar. De overledene ligt opge baard in de Maria Stichting te Haarlem. RECHTSZAKEN Bur. Kraneveld, Zfjlweg 21 Dag. 9-5; 's av. 7-8. Tel. 20707 voor DINSDAG en WOENSDAG Kassa voordeel De echte Goudse Stroopwafels pak van 4 grote wafels nu voor 25 Waardebon No. 1 voor 32 Waardebon No. 2 per kilo 92 Waardebon No. 5 2 pak voor 49 .Waardebon No. 4 Rode pruimen per pot 45 Basterd Suiker blanke of bruin, per pak 58 Instant Pudding 2 pak 49 Chocohagel 250 gr. 35 Komkommer p. st. 15 Moesappelen p. kg 25 Snijbonen p. pond 25 Tomaten p. pond 20 Geschrapte Wortelen p. pond 20 Prima Gehakt, half om half 500 gr. 125 Vers gekruide Saucijsjes 500 gr. ƒ1.15 Verse Varkenslever 100 gram 0.30 Doorregen Varkens lappen zonder zwoerd 500 gram 1.28 Kinnebakslappen 500 gram 0.59 Biefstuk Tartaar 3 stuks 0.98 Dr. D. K. Wieienga Internist PRAKTIJK HERVAT R. W. J. Schreuder Arts PRAKTIJK HERVAT F. J. Wilderink Arts PRAKTIJK HERVAT Tandarts Vos PRAKTIJK HERVAT P. Blankevoort Tandarts PRAKTIJK HERVAT Juwelen, Goud en Zilver inkoop HW.DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b. d. Ridderstr. Telef. 16910 Woensdag: 's Heerenberg Montferland. Donderdag: Efteling, Den Bosch, Rotterdam. Donderdag: Nijmegen, Berg en Dal, enz. BOUCKAERT, Rozenstraat Telef. 19992 4 september: Bloemencorso Zundert. Prijs 8,50 met tribune plaats. jGASTHUISSIHGEt 66t IEL.19573 J, haarlemJ gebied II-jarige beroepsopleiding voor meisjes met Gymnasium, HBS, MMS of MULO. Inschrijving geopend. Aanvang september Tevens is de inschr. geopend van de cursussen I STENO-TYPISTE - TYPISTE - TALEN BOEKHOUDEN - MIDDENST.DIPLOM A Prosp. op aanvrage Oude Gracht 71 Haarlem - Tel. 14517 INST. SUPERMARKT GÉN CKONJfcStRAAI 130 137 Schoollaan 23 BennebrocL De directeur van bet Telefoondistrict Haarlem brengt ter kennis van de aangeslotenen, dat als gevolg van omvangrijke kabelwerkzaamheden in het telefoonnet te Heemstede, de telefoonaansluitingen aan de Binnen weg, Louise de Colignylaan, Zonnelaan. Jeroen Bosch laan. Overboschlaan, Oosterhoutlaan. Middenlaan, Spaarnelaan, Heemsteedse Dreef, Johan de Witlaan, Zonnekade, Pieter Aertzlaan, Tuinwijklaan, Wagen weg. Jacob Catslaan, Adr. Pauwlaan, Vijverlaan. Fred. Hendriklaan. v. Oldenbarneveldtlaan, Boslaan, Bron- steeweg, Casper Fagellaan, Lucas v. Leydenlaan, Craijenesterlaan, Kildebrandlaan, Spanjaardslaan, Lin- naeuslaan, Am. v. Solmslaan, Craijenestersingel, He renweg, Pr. Mauritslaan, J. C. v. Oostzanenlaan, Hein- siuslaan, Jacob v. Lenneplaan. Emauslaan, Beelslaan, Beethovenlaan en Charl. de Bourbonlaan, op dinsdag 16 augustus a.s. van 617 uur kunnen zijn gestoord. Vrijdag 19 Augustus vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen JUNI 1961 In 1959 slaagden 777 van onze candidaten voor dit examen in een opleidingstijd variërend van 5-10 maanden. Inf., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 95 en van 79 uur aan ons lesgeboüw FRANS HALSPLEIN 9 TEL. 61236 GEMEENTE ZANDVOORT - 1ste klasse. Aan de Karei Doormanschool (O.G.L.O.) wordt per 2 sep tember a.s. gevraagd een Verplaatsingskostenbesluit van toepassing. Sollicitaties aan de burgemeester. De grootste charme van elke vrouw is haar figuur. Heeft zij deze verloren of nooit bezeten, dan kunt U deze charme terugwinnen of ver krijgen door onze Hormo Mamm-Ampullen ZeSfbehandeiing voor werkelijke ontwikke ling en versteviging Uitwendig Geheel onschadelijk Geen massage Mevrouw, doe het nu! Niet met een of ander goed koop middel te vergelijken! Inlichtingen per telefoon of per brief (35 ct aan post zegels bijvoegen) Koninginneweg 60 Telef. 72.58.81 Amsterdam-Zuid Tevens behandeling in onze salons Wij brengen als enige in Nedc land onze werkelijke anti-rimpel behandeling voor vermoeide en ouder worden de huid door serum- en zuurstofbehandelingen. Alleen in onze salon. Eén behandeling is voldoende! geeft jeugdige veerkracht. Enorm gemakkelijk. Voor elke voet een leest. WELF houdt U jong. Medisch verantwoord Geen losse bruggen meer. Volgt de mode op de voet JAC. VAN MARIS Speciaalzaak Barrevoetestraat 19 Telef. 15051 STOP deze akelige kwelling van uw huid Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën, f 1.20 per flacon. geneest uw huid Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP. deskundige voorlichting en lagere prijzen RIJKSSTRAATWEG 59

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4