Pipo de clown vermaakt Vondelkwartier jeugd TAXI 13000 AGENDA „in 't goede uur" ^Brieven aan de redactie Opvoering van,.Sissi" in het Openluchttheater Willink van Collenprijzen te Amsterdam uitgereikt HBC opende seizoen met gelijkspel tegen DCG Ambtenaar fantaseerde verlies van 3000,- Alkmaarse Boys won Bas Timmermans-toernooi Dodelijk ongeluk in sinterfabriek RENAULT DAUPHINE Garage Den Hout Garage Hardebelt Haarlem V'elsen-IJmuiden Beverwijk Maken van vijf bronnen aanbesteed Rohda winnaar van O'kwartier-toernooi Bromfietser gewond Famous Dry Sherry's Bejaarde dames bij het oversteken gewond Lange afstand- en snel wandelaars tippelden Amsterdam-Tilburg Bedrijfsvoetbal in Haarlem UIT STAD EN STREEK Geslaagd optreden van Dutch Swing College Zandvoortmeeuwen klopte de Zwarte Schapen Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 15 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het was zaterdagmiddag uitzonderlijk stil in Oud Schoten: een groot deel van de jeugd was namelijk naar Haarlem-Cen trum getogen, waar de kinderen in het Concertgebouw het sluitingsfeest van de vakantiespelen van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" vierden. En wat voor een feest! Voor het eerst zagen de ruim 1300 jongens en meisjes enige hen reeds van het beeldscherm be kende televisievriendjes in levende lijve. Op het toneel deden namelijk Pipo de clown, Mammeloe, Dikke Deur, Klukkluk en de Prinses hun best de Vondelkwartier jeugd te amuseren. En dat Cor Witschge, Christel Adelaar, Willy Ruijs, Herbert Joeks en Marijke Jonker daar in zijn ge slaagd werd wel het best bewezen dooi de luide toejuichingen en aanmoedigingen van de kinderen. Het feest duurde tot half zes, toen de jongens en meisjes met tien extra bussen van de N.Z.H.V.M. weer naar Haarlem Noord terugkeerden. Het feest met Pipo de clown was een goed slot van een geslaagd vakantiesei zoen van Vondelkwartier, waarin onder meer vielen een bezoek aan het m.s. Ja gersfontein in Amsterdam, het vakantie kamp in Schoorl én het afscheidsfeest in Schoorl met de Alpenjagers. De heer Henk deRidder, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor het vakantiewerk en zomerkamp, mocht zaterdagmiddag als dank daarvoor een fietslamp in ontvangst nemen. Advertentie BIOSCOPEN Cinema Palace: dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Teenager Schlagerparade", alle leeftijden. Frans Halstheater: dagelijks 14, 19 en 21-15 uur, echter dinsdag 14 en 20 uur: „Op stand in de Kaukasus", 14 jaar. Lido Theater: dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Turf in je ransel", alle leef tijden. Luxor Theater: dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.30 uur: „Piloot Quax in Afri ka", alle leeftijden. Vandaag tot en met donderdag 20.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Rembrandt Theater: dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De man die alles kan", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag tc„ en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het legioen der dapperen", 14 jaar- Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10-30 uur: Vakantieprogram ma Donald Duck e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Dage lijks 14.30 uur: „Zet je zorgen op zij", alle leeftijden. Vandaag en dinsdag 19 en 21.15 uur: „Een meisje in duizend gevaren", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.ro en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 5 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot 25 augustu „Spieghel Historiael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19-30 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie var. grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1—3): Tot 28 augustus expositie van wer ken van H. Schoorl. Dagelijks van 9-17 uur, op maandag, woensdag en vrijdag, tevens van 18 tot 20 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 12 augustus). MAANDAG 15 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Parfum en vuil". DINSDAG 16 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". MAANDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nachtzuster Ingeborg". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La dol ce vita" (Het zoete leven). W.B. Theater, 20 uur: „Opmars der Tar taren". DINSDAG 16 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 ui/r: „Op hoop van zegen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La dol ce vita" (Het zoete leven). W.B. Theater: Geen voorstelling. Pipo de clown heeft met zijn televisie vriendjes zaterdagmiddag in het Haar lemse Concertgebouw het sluitingsfeest van de vakantiespelen van de speel tuinvereniging „Het Vondelkwartier" verzorgd. Ondanks het grote aantal plaatsen in het Concertgebouw konden niet alle kin deren van Vondelkwartier de sluitingsmid dag bijwonen. Voor hen zal binnenkort een tweede voorstelling worden gegeven. Uan zal 't vakantieseizoen voor Vondel kwartier weer zijn afgelopen met uitzon dering van de voetbalcompetitie, waaraan 250 jongens van tien tot vijftien jaar heb ben deelgenomen en waarvan de finale op woensdag 7 september plaats heeft met een lichtwedstrijd 's avonds. De directeur van het gemeentelijk Gas- en Waterbedrijf in Bloemendaal heeft van morgen aanbesteed het maken van vijf bronnen aan de Zomerzorglaan in Bloe mendaal. Er waren drie inschrijvingen. De hoogste kwam van de fa. H. Haitjema en Zn. in Dedemsvaart met 23.023. De laag ste inschrijfster was de n.v. aannemings maatschappij v/h fa. C. de Ruiter in Half weg met 21.090. Het korfbalseizoen 1960/61 is der traditie getrouw geopend met de wedstrijden om de ,,Hoogveld"-wissel beker, georganiseerd door de vereniging „Oosterkwartier". Winnaar werd Rohda uit Amsterdam, dat zijn drie wedstrijden won. Tweede werd Archipel uit Amsterdam en derde AKC uit Almelo. Oosterkwartier eindigde als laatste. De uitslagen waren: ArchipelAKC 8-1; Rohda Oosterkwartier 9-0; Oosterkwar tierArchipel 2-4.; AKCRohda 1-9; AKC —Oosterkwartier 5—2; Rohda—Archipel 6-4. Op de Schalkwijkerweg in Haarlem is zaterdagmiddag om kwart over twaalf een bromfietser door een motorrijder aan gereden en gewond. De motorrijder, een 45-jarige sloper uit Haarlem haalde de bromfietser in op het moment dat deze met een andere brom fietser twee wielrijders passeerde. Het stuur van de motor raakte het stuur van de door de metaaldraaier bereden bromfiets. De man viel en moest met een hoofdwond in het Diaconessenhuis worden opgenomen. De motorrijder had geen geldig rij bewijs. Advertentie Birdie Cockburn Williams Humbert: Nieuwe Kerksplein - Haarlem Advertentie W. VOET EN ZONEN Grote Houtstraat 165 Tel. 12156 Twee bejaarde dames zijn in Haarlem bij het oversteken door een auto aange reden en vrij ernstig gewond. Zaterdagmiddag om kwart voor vier stak een 71-jarige aan de Rijksstraatweg wo nende dame deze weg ter hoogte van de Eksterstraat over, waarbij zij niet vol doende op het verkeer lette. De bestuur der van een bestelauto kon haar niet meer ontwijken. De dame kreeg een hersen schudding en een gebroken rechterbeen en werd in het Grote Gasthuis opgenomen. Zondagavond om vijf over tien stak een 83-jarige weduwe die aan de Gedempte Raamgracht woont, de Keizerstraat over. Zij werd aangereden door een personen auto en moest met een gebroken rechter- onderbeen en een hersenschudding in de Mariastichting worden opgenomen. De verkeerspolitie verzoekt ooggetuigen van beide ongelukken zich met haar in verbinding te stellen. De Haarlemmers A. Kluysken en H. G. Hekelaar, alsmede de Heemstedenaar D. Hovenstein en de Hillegommer A. den Oever hebben in het weekeinde met succes deelgenomen aan een lange afstandwan deltocht AmsterdamTilburg over 120 ki lometer. Deze was georganiseerd door de Amsterdamse Sportvereniging de C.A.T. en de Drie Suissen in Tilburg. Vrijdagavond startten 68 wandelaars in het Ajax-stadion in de hoofdstad en de vol gende dag tegen de avond bereikten zes tig hunner, na 'n tocht via Loenen, Utrecht, en Helvoirt Enschot. Begeelid door een ma- trozenmuziekkorps en haast bedolven onder bloemen liepen 'de tippelaars vervolgens naar de finish op de markt van Tilburg. Over het zelfde traject was tevens 'n snel wandelwedstrijd georganiseerd. De lopers startten vijdagavond om 11 uur in Amster dam en de volgende dag kwam als eerste de Engelsman Neilson in Tilburg aan. Hij wandelde de 120 km in de tijd van 13 uur en 37 minuten. Twintig minuten latei- kwam J. Sijs (Nedeiiand)binnen. Derde werd Grien (Duitsland) in 14.20.55 en vier de L. Schol (Nederland) in 14.38.40. Van de snelwandelaars vielen er drie uit. De wedstrijden stonden onder auspiciën van de KNAU en de NWB. De uitslagen in de bedrijfsvoetbalcompe- titie waren de afgelopen week als volgt: Afd. A: Figee 1—SVOW 1 6—0. Afd. B: Heeremans v. L.O VN 62; v.v. Waar- derveldHSM 14. Afd. C: Tramvogels Planela 33 (Tramvogels kampioen). Afd. D: Dijkstra—H. S. 5—0; Figee 2—MSD 1 23 (MSD 1 kampioen); DijkstraHilco 50. Afd. G: Hinv. Goor 38. Het programma voor deze week is als volgt: vandaag: Afd. B: TramvogelsCoop DSK; OVNNautamix 1 Slaperdijk. Dins dag 16 aug.: Afd. F: Figee 3Ruys DSK; Afd. A: OCS 1Figee 1 Slaperdijk. Woens dag 17 aug.: Afd. D: VVV 2Nautamix 2 Slaperdijk. Donderdag 18 aug.: Afd. A: VVV 1Nebima 1 Slaperdijk. Vrijdag 19 aug.: Afd. D: HilcoH S Slaperdijk; Afd. G: Koks de JongHin DSK. Zaterdag 20 aug.: Afd. B: Nautamix 1HSM 2 uur Slaperdijk; Afd. A: J. G. NelisFigee 1 4.15 uur Slaperdijk. Nieuws in het kort Spreekuur wethouders. De Haarlemse wethouder van Volkshuisvesting, Econo mische Aangelegenheden en Jeugdzaken, de heer J. A. Schippers, houdt .deze week weer zijn spreekuur op donderdagmorgen om elf uur. (Verkort weergegeven) Evangelie. In deze vakantietijd maakt de lektuur van de krant mij wel eens wat kriebelig. Er schijnen heel wat mensen te zijn, die nog wat haat moeten lozen tegen de bezetters van 40-45. Ik dacht dat het vorig jaar ook niet alleen Duitse vakan tiegangers waren, die het met de eerlijk heid niet zo nauw namen, als ik de be richten van toen moest geloven. Ik denk ook aan die horde van Nederlandse jon geren, die toen de buurt van de Jeugd herberg onveilig maakte en ook de bezit tingen van buitenlandse gasten stalen of vernielden, aan berichten van Nederlan ders, die zich in het buitenland misdra gen (en Nederlanders hebben in dit op zicht alles behalve een goede naam) aan de vele buitenlandse gasten, die hier be stolen worden (zie het blad van 13-8). Als een officier van Justitie in funktie een duidelijke toespeling maakt op de be zettingstijd tegenover 2 Duitse jongeman nen, die misschien nauwelijks de oorlog hebben meegemaakt en waarvan hij niet weet hoe, als ze die wel meegemaakt heb ben, hun houding geweest is, dan vind ik dit veel te ver gaan. Het is helemaal niet helfhaftig om aan een paar weerlozen te zeggen, nu zullen we rovers van over de grens weren. Rechtspreken heeft te ma ken met gerechtigheid en wat. gerechtig heid is, leren we in het Evangelie. Dat Evangelie vraagt om een andere toon en een andere houding, vraagt om beschei denheid en eerbied voor de mens, maar beslist niet om extra grote koppen in de krant als een Duitser een vergrijp heeft gepleegd. J. KROON Naschrift: Een toenemend aantal gevallen van Duitse jongeren die naar Ne derland komen om hun eerlijke en boos aardige neigingen bot te vieren, maakt een waarschuwing niet overbodig. Of het daarbij nodig is, naar de oorlog terug te verwijzen, moge aan de waarschuwer en zijn eigen instelling worden overgelaten. Een feit is het, dat de praktijk der Duit sers in de jaren 40-45 nog niet door ieder een is vergeten en het lijkt ons geen kwaad te kunnen, wanneer men in ons land met alle bescheidenheid ten aan zien van eigen mentaliteit op zijn hoede blijft voor een al te zorgeloze ontvangst van Duitse gasten. Red. Lawaai. Het voorstel van de heer Prikkel aan B. en W. aangaande de beteugeling van de geluidshinder verdient alle ondersteu ning. Uit het feit dat er motorfietsen en bromfietsen zijn die nagenoeg geluidloos zijn, kan afgeleid worden dat het een kleine moeite voor de herrieschoppers is hun ap paraten ook geluidloos te maken. Hopelijk voorziet de komende wijziging van de po litieverordening in strenge straffen voor overtreders. Verder vraag ik mij af of het niet mogelijk is dat de vliegtuigen voortaan om de bebouwde kom heenvliegen in plaats van er overheen. Ten laatste zouden radio toestellen en televisietoestellen zo gebouwd moeten worden, respectievelijk gewijzigd dat ze niet meer hard gezet kunnen wor den. Dat zouden twee vliegen in één klap zijn, het radio- en t.v.-gebulder zou ver stommen en ook het getier van de luiste raars, want als ze zouden tieren zouden ze immers radio of t.v. overstemmen. A. P. BRANDES De bekende Dutch Swing College Band bood zaterdagavond bij haar op treden in het Bloemendaals Openlucht theater een afwisselend programma. De jazz „oude stijl" blijkt het bij het groten deels zeer jeugdige publiek nog altijd goed te doen, hetgeen voor een belang rijk deel valt te verklaren uit de eenvoud der constructies van de New-Orleans- en Dixielandstijl, anderzijds ook aan het feit dat deze jazz' gemakkelijk in het ge hoor ligt. Het gevaar van een zekere ver veling dreigt dan ook wanneer deze muziek niet op zeer levendige manier wordt vertolkt. Daarover heeft men bij de Dutch. Swing College niet te klagen. Deze band levert voor Nederlandse verhoudingen zeker een topprestatie. Vooral na de pauze toen met afwisselende bezettingen werd gespeeld kwam dit goed uit. Hoogtepunt van de avond vormde het Nummer Opus 5, ge bracht door een kwartet bestaande uit Jan Morris klarinet die soepel en met. zeer krachtige toon, afgewisseld met passages met bijna dicht geknepen riet, zijn soli blies Bob van Oven bas, Martin Bene drums en Aart Ligthart gitaar. Het samenspel tussen de klarinettisten Joop Schrier en Jan Morris is opvallend goed, een fraai staaltje daarvan kreeg men in de spiritual „I walk along with thee". Giatrist Ligthart kreeg in „China boy" zijn kans. Zijn spel herinnert sterk aan dat van Django Reinhardt. Trombonist Dickie Kaarts vonden wij minder sterk in zijn soli, maar in de begeleiding leverde hij ver dienstelijk werk met name door zijn tail gate effecten. De band dankt haar reputatie niet in de laatste plaats aan het goede samenspel en de nauwkeurige afwerking van ieder num mer. Zij bezorgde ons wat dat betreft een genoeglijke avond. Minder aangenaam was dat. een gedeelte van het publiek er vooral na de pauze kennelijk op uit was de in het algemeen zeer rustig luisterende jeugd tot relletjes op te wekken. In de pauze werd enig vuur werk afgestoken, maar door kordaat, in grijpen van de Bloemendaalse politie kon erger worden voorkomen. Hoe weinig prijs wij ook stellen op de fotografen die dik wijls op hinderlijke wijze trachten een plaatje van de musici te maken, de manier waarop bandleider Joop Schrier hieraan oen einde trachtte te maken, kon ons nu ook niet bepaald bekoren. Het had ook met wat minder arrogantie gekund, fotografen helpen namelijk ook wel eens mee om kunstenaars een grotere bekendheid te geven. W. L. De Hoofdstad-operette heeft het zondag avond met de opvoering van de operette Sissiin het. Openluchttheater te Bloe mendaal eigenlijk uitzonderlijk goed ge troffen met het weer. Een gelukkig kort stondig buitje kon het spel niet verstoren, al moesten er inderhaast beschermende maatregelen ten behoeve van de instru menten. van hei orkestje en de muziek partijen genomen worden. Vrij veel toehoorders hebben in de rus! van een windstille zomeravond plezier be leefd aan deze Sissi". een operette, die tot stand kwam door een handige aanpassing van muziek van Johann Strauss en Fritz Kreisler aan een toneeldialoog, die een romantische geschiedenis betreft welke om de ontmoeting van keizer Franz Joseph en zijn gemalin keizerin Elisabeth is geweven. „Sissi" is reeds in de Haarlemse stads schouwburg door de Hoofdstadoperette op gevoerd. Nu werd het stuk in een enigs zins gewijzigde bezetting gegeven. Men zag Marga Graf na haar herstel van een lang durige ziekte weer terug in de rol van vorstin Louise, hetgeen zij slagvaardig en met. goed volgehouden typering van deze ijdele, adellijke dame volbracht. De plaats van de komiek Fritz Steiner werd ingenomen door de Wener Rudolf Vogler, die met. de uitbeelding van de baron Von Hasenpfoten even goed raad wist. De kluchtigheid van deze rol ligt hem wel, al ben ik er nog niet van over tuigd, dat hij zich alleen hierin kan onder scheiden. Met Otto Aurich als baron Toast vormde hij een komisch stel. Claire Clairv speelde vlot en geestig de nogal geforceerd ingevoegde figuur van da „zangeres" Ilona Farady. Met innemende charme en ook met pit tige sprankeling vertolkte Lizzy Schöff- mann de hoofdrol, waarbij zij verdienste lijke zang liet noren Veel voldoening kon het zingen van Louise Mertens geven, zij gaf van de weinig uitgewerkte rol van prinses Helene een aannemelijke uitbeel ding. Jeugdig en toch waardig was het spel van Jan Handerson als keizer Franz Joseph. Vocaal muntte hij uit in een duet met Lizzy Schöffmann. Een voortreffelijk gespeelde keizerin-moeder zag men van Hedy Rapp, aristocratisch en volkomen beheerst. Voor een kostelijke tegenstelling tot dit geïsoleerde bewuste type zorgde Hermann Valsner als de zwager Man von Beieren. Karl Frey maakte van de rol van Thurn Taxis wat er van te maken viel. Verder werden enkele kleinere rollen goed gespeeld en ook over het kleine koor ol liever het gemengd dubbelkwartet kon men over het algmeen wel tevreden zijn Het kleine orkestje werkte verdienste lijk aan de opvoering mede onder leiding van de dirigent Ger Terwiel, die voor zo ver dat bij deze opvoering in de openlucht mogelijk was, voor het gewenste contact met de spelers zorg droeg. P. Zwaanswijk GIACOMO SPADONI OVERLEDEN In het White Memorialziekenhuis van Los Angeles is op 76-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden de opera-inten dant en stempedagoog Giacomo Spadoni. Spadoni werd geboren in de Italiaanse stad Imola en begon zijn carrière in de Verenigde Staten bij het operagezelschap van Chicago. Ook is hij werkzaam geweest in Havana en in Mexico City. Hij was adviseur van Caruso en Mario Lanza. Kerstkaarten. De schilder Marc Cha gall heeft een der kerstkaarten die het Kinderfonds der U.N.O. jaarlijks ten be hoeve van zijn werk uitgeeft, ontworpen. Zes kunstenaars ontwerpen dit jaar de kaarten. In 1959 werden 14 miljoen exem plaren verkocht, die 770.000 dollar op brachten een som die voldoende is om de activiteit van het fonds gedurende elf dagen te bekostigen. De voorzitter van het bestuur der maat schappij Arti et Amicitiae, de heer G. Brinkgreve, heeft de prijzen bekend ge maakt van de 55e wedstrijd van het fonds Willink van Collen, waaruit elke twee jaar aanmoedigingsprijzen voor jonge kunste naars tot 35 jaar worden beschikbaar ge steld. De eerste prijs in de afdeling schilde rijen 350) is toegekend aan Jacob Hille- nius te Amsterdam voor het portret „Rose". De tweede prijs in deze afdeling 250) was voor Steven Kwint uit Am sterdam en de derde prijs 200) voor Jan Cuppen uit Helvoirt. Er zijn voor deze ge legenheid twee vierde prijzen, elk van honderd gulden toegekend, en wel aan Gerard de Wit uit Den Plaag en Vincent van Hamel uit Amsterdam. De eerste prijs in de afdeling gouaches cn aquarellen 200) werd toegekend aan J. M. Chr. Asselbergs uit Tilburg en de tweede prijs (f 100) aan mej. Dorry Hid- dink uit Amsterdam. De heer Brinkgreve deelde namens de jury mee, dat de ingezonden werken in het algemeen van een behoorlijk peil wa ren. Er zijn in de afdeling schilderijen 46 en in de afdeling gouaches 18 werken in gezonden. De wedstrijd is indertijd inge steld Ingevolge de laatste wilsbeschikking van wijlen de heer Wilhelm Ferdinand van Collen,"die een fonds naliet ter onder steuning en aanmoediging van jonge Ne derlandse kunstenaars, De bekroonde schilderijen en een deel van de ingezonden werken zijn tot en met 21 augustus tentoongesteld in het gebouw van Arti aan het Rokin te Amsterdam. Het concours hippique te Lisse. waar over men op pagina 11 nadere bijzon derheden vindt, werd opgeluisterd door een afvaardiging van de landelijke rij- verenigingen, welke eveneens voor een demonstratie zorgde in het acrobatische genre. HBC heeft zondag het voetbalseizoen ge opend met een oefenwedstrijd tegen de Amsterdamse eerste klasser DCG. De aan trekkelijke partij eindigde in een gelijk spel (2-2). Het HBC-team, dat in vergelijking met het vorige seizoen, weinig nieuwe gezich ten telde, was goed opgewassen tegen zijn tegenstander. Uit een strafschop van J. Duindam nam de thuisclub de leiding. Na de rust werkte de Amsterdamse doelman een voorzet van J. Duindam in eigen doel, waardoor het 2-0 werd. De DCG'ers kwamen daarna fel opzetten, maar keeper Warmerdam was in een uit stekende vorm en hij wist zelfs een straf schop te keren. Door het uitvallen van H. Kors raakte de HBC-verdediging van slag, waarvan de Amsterdammers profiteerden door kort achter elkaar Warmerdam twee maal te passeren. Met 2-2 kwam het einde. Zadvoortmeeuwen heeft zondagmiddag zijn druk bezet oefenprogramma voortge zet met een vriendschapnelijke ontmoe ting tegen de Amsterdamse Zwarte Scha pen die onder anderen Tolmeyer, Mesman en Van der Sluis als oud-spelers van de eredivisieclub „Amsterdam" in de ploeg telden. Beide ploegen kwamen met pi-ima spel voor de dag. Het hoge tempo van de Zandvoorters stelde de hoofdstedelijke de fensie dikwijls voor problemen en het was Handerman, die na fraai samenspel met een prachtig schot de score voor de thuis club opende. Nog vóór de pauze lukte het Kraayen- oord de voorsprong der Zandvoorters op 2-0 te brengen. In de tweede helft gaf de Zandvoortse verdediging geen krimp. De aanvallen der bezoekers werden succesvol teruggeslagen. En in laatste instantie was het doelman Van Koningsbruggen die een tegenpUnt voorkwam. Met no0 een minuut te spelen keerde hij een strafschop van Tolmeyer zodat de stand 2-0 bleef. Het is thans gebleken, dat een technisch ambtenaar der gemeente-werken in Soest, toen hij zes weken geleden de politie mede deelde, dat hij 3.000,- had- verloren, een komedie heeft opgevoerd. Hij zou volgens zijn zeggen dit geld 's morgens van zijn spaarbankboekje hebben gehaald en het daarna, terwijl hij opmetingen verrichtte op een opslagterrein van bouwmaterialen, verloren hebben. Een ploeg arbeiders van gemeentewerken heeft vruchteloos urenlang naar het geld gezocht. Een speur hond had evenmin succes. Dat was niet verwonderlijk, want de ambtenaar had het geld niet verloren, hij had het zelfs nooit in zijn bezit gehad. Toen hij op kantoor vertelde dat hij drie mille had verloren hielden zijn collega's, evenals de ambte naren van het gemeentehuis en van de po litie een inzameling, die 2.000 opleverde. Tot ieders verbazing weigerde de gedu peerde echter dit geld. Na een gesprek met de burgemeester bekende de ambtenaar dat hij nimmer 3.000.- had verloren. Waarom hij deze komedie op touw heeft gezet is echter niet opgehelderd. De man heeft nu ontslag uit gemeente dienst genomen. Hij is in dienst getreden bij zijn vader, die een aannemersbedrijf heeft. Het ontslag werd hem eervol ver leend. Treffend is, dat hij, temidden van de spanningen toen men op zoek was naar zijn verloren gemelde geld, in staat bleek te zijn een vakexamen te doen, waarvoor hij ook slaagde. Het EDO-jeugdtoernooi om de Bas Tim mermans-beker is ditmaal in een zege voor de jeugdploeg van de Alkmaarse Boys ge ëindigd. Dit kranige elftal werd winnaar in poule A en klopte in de eindstrijd de winnaar van poule B, het Amsterdamse Spartaan met 10. Bekerhouder HRC werd in poule B tweede en zag zich dus uitgeschakeld voor de prijs en moest tenslotte met de vierde plaats genoegen nemen, omdat het Helderse elftal tegen schoten niet verder kwam dan een gelijkspel (1 1) en de nederlaag leed in de strafschoppenserie. Een eervolle der de plaats dus voor de Schoten jeugdploeg in dit zeer geanimeerde toernooi, waarvoor de organisatoren weer alle lof toekomt. Poule A: EDOSchoten 21; Alkm. BoysEDO 20; EDOZilvermeeuwen 01; ZilvermeeuwenAlkm. Boys 13: SchotenZilvermeeuwen 21Schoten— Alkm. Boys 00. Poule B: HRC—RCH 3—1; Zandvoort- meeuwenRCH 11; De SpartaanRCH 20; ZandvoortmeeuwenDe Spartaan 12; De SpartaanHRC 11; HRC— Zandvoortmeeuwen 11. Om de 3e en 4e prijs: SchotenHRC 11 (Schoten wint). Om de le en 2e prijs: Alkm. BoysDe Spartaan 10. Eindstand: 1. Alkm. Boys; 2. De Spar taan; 3. Schoten; 4. HRC. In de sinterfabriek op het terrein van Hoogovens te IJmuiden is in de nacht van zondag op maandag de 27-jarige G. Ubels uit Beverwijk tijdens werkzaamheden ver ongelukt. Het slachtoffer was gehuwd en had geen kinderen. De heer Ubels bevond zich in een na- meng-trommel in de sinterfabriek om een storing op te heffen. Er was een verstop ping ontstaan en daartoe was hij in de •rommel geklommen, zonder dat deze tegen inschakelen was gegrendeld. Terwijl de heer Ubels in de trommel was, begon plot seling een schoepenas te draaien, waar door hij werd geraakt en op slag moet zijn gedood. Advertentie Prijs ƒ5625— Verreweg de zuinigste auto in zijn klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2V2 1.. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting: minimum. Afschrijving gemiddeld 900.— tot 1200.— per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelen- prijs. b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten doo-. HOOFD AGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 BEVALLEN van een zoon: 10 aug.: E. Leutscher-Leth; 12 aug.: A. M. Gr off en- de Boer. BEVALLEN van een dochter: 13 aug.: M. G. J. Pimmelaar-Jansen; J. de Ruijter van Krimpen. OVERLEDEN: 12 aug.: C. Stam, 62 j., Prins Bernhardlaan. GETROUWD: 13 aug.: G. H. Winter en C. T. M. Speet: A. Miedema en A. M. S. Beringen; J. P. Hijmans en M. H. Hart loper.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5