De ervaren kampeerders laten zich met door buien verdrijven TAXI 13000 „TEN BOOM" AGENDA Terreinen van „De Kennemerduinen" staan steeds vol met tenten RENAULT DAUPHINE Garage Den Hout Garage Hardebeit Prijzen van Tour de Lisse uitgereikt HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Geselecteerd publiek Burgerlijke Stand van Haarlem Weinig invloed Zeepkistenrace PRISMA HORLOGES Van der Horst won de elfde avondrit Laatste seizoenvuurwerk Meer propaganda voor schooltandverzorging Medische sportkeuring kreeg röntgenapparaat van KNVB-toto Valpartij op wieler parcours Nijmegenaar pleegde inbraken in Haarlem Mej. A. C. Lasschuit overleden Maand celstraf voor twee deelnemers aan „breekfeest" Vorig jaar werden bijna 3000 mensen in „de Deo" verpleegd UIT STAD EN STREEK Rouwkoop... liever niet! PRISMA Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1960 „De zon!" De laatste dagen zijn die twee woordjes nu en dan als vreugde kreten uitgestoten op de kampeerterreinen in Kennemerland. En zo gauw als de regen was verdreven, kropen de kampeerders de tenten uit om ten volle van de zonnestralen te genieten. Maar even gauw als de gezichten opfleurden als de zon zich liet zien, even snel betrokken ze, als zich wolken aan de einder samen pakten. Want dan was meestal weer een fikse bui in het vooruitzicht. Zoals bijvoorbeeld, maandagmorgen, toen de stortregens de mensen in hun tenten gevangen hield. Intussen bleven de ervaren kampeerders maar hopen dat hel beter zou worden. Op het kampeerterrein „De Lakens" van het nationale park „De Kennemerdui- nen" lag gistermorgen rond een paar ten ten de volledige bagage uitgestald: lucht bedden, slaapzakken, broeken, blouses, kousen, handdoeken, kook- en eetgerei en zovoort. De kamperende jongens hadden hun tenten geheel ontruimd om het mate riaal te laten drogen. Zo gauw het in de afgelopen dagen maar even opklaarde, na men ze deze wel heel noodzakelijke maat regel. „Nou, die zon moet maar eens een tijd je blijven," zegt een van de jongens, ter wijl hij het grondzeil van zijn tent schoon schrobt. Hij kampeerde al een paar we ken in „De Kennemerduinen". En geen zin gehad om naar huis te gaan? „Niks hoor, die regen was natuurlijk wel ver velend, maar verder hadden we het best naar ons zin." De jongen kwam uit Am sterdam en vond het in de vakantie in de stad ook niet alles. Hij stond met zijn tent naast die van een jongen uit Over- veen, ook al gehard door het weer van de afgelopen weken. Deze liet zich ook niet van de wijs brengen. „Ik blijf tot 1 september, dan moet ik weer naar school." De jongens maakten deel uit van de red dingsbrigade en zijn dus steeds aan het strand te vinden. „Als het slecht weet was, waren we dikwijls op post aan hef strand. Of we gingen in de tent liggen lezen. We hebben al een paar boeken ver slonden." Deze jongens hadden zich bij zonder goed aangepast. Ondanks het teit dat het huiselijk comfort niet zo ver af was, bleven ze toch maar zo lang moge lijk in hun shelters huizen. Zowel het kampeerterrein „De Lakens" als de „Liguster" het laatste voor hou ders van kampeerpaspoorten is in de afgelopen maanden steeds vol geweest. Gemiddeld kamperen er 's zomers zo'n veertienhonderdvijftig mensen tegelijk op beide kampeerterreinen van „De Kenne merduinen", welk duingebied tien jaar ge leden als nationaal park werd openge steld. Die bijna vijftienhonderd mensen maken de twee kampeerterreinen zeker niet vol. Plet aantrekkelijke van deze ter reinen is dat de tenten behoorlijk ruim uit elkaar kunnen worden geplaatst. De kam peerders behouden daarom voldoende vrij heid en behoeven elkaar beslist niet te hinderen. Alles wordt gedaan om te voorkomen dat de kampeerders elkaar overlast be zorgen. Er bestaan daarom voor deze ter reinen enkele min of meer stringente maatregelen, die echter voor de raskam- peerders zeker niet hinderlijk zijn. Inte gendeel, zij waarderen juist dat de kamp leiding haar best doet orde en rust op de terreinen te handhaven. Overlast van la waaierige radio's lawaai van bromfietsen, lastige jongelui worden niet getolereerd. Er ontstaat dus een zekere selectie, waar de kampeerders profijt van trekken. ,,'t Is natuurlijk vervelend dat we soms bepaalde minder prettige maatregelen Roderkerk werkt namelijk aan zijn proef schrift, dat de recreatie in de duinen als onderwerp heeft. Hij had dit jaar al klaar willen zijn met zijn studies, maar dat is hem niet gelukt. Voor het samenstellen van zijn proefschrift zal hij echter niet zo veel tijd meer nodig hebben. „Door onze maatregelen stoten we na tuurlijk wel bepaalde mensen af. Gelukkig echter trekken we hierdoor juist andere mensen aan. Daarom krijgen we op onze terreinen een wat geselecteerd publiek. Voor deze mensen hoeven we geen kanti nes en recreatiegelegendheden te bouwen. De mensen moeten zich zelf maar verma ken", aldus ir Roderkerk. Advertentie Prijs 5625. Verreweg de zuinigste auto in zijn klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter iy2 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting minimum Afschrijving gemiddeld 900.— tot 1200.per jaar en vaak nog minder. Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelen- prijs. b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten door HOOFDAGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 BEVALLEN van een zoon: 12 aug.: E. J. M.T. Veen-Meekel; 14 aug.: A. J. Dobbe- Warmerdam; 15 aug.: A. A. van de Klas- horst-De Wolf, W. Moolhuijsen-Van Tien deren, W. J. van Waadenoijen Kernekamp- Van de Ven, L. in Hout-Levij; 16 aug.: M. C. T. Damave-Van der Kamp. BEVALLEN van een dochter: 14 aug. A. L. M. van Amersfoort-Eldering; 15 aug.. M. Nieuwenhuis-Reinders, A. M. J. Augus- tin-Wubbe, E. Dorresteijn-Serné, E. M. van Leuven-Tulleken; 16 aug.: J. M. J. Maar- tens-Sol. OVERLEDEN: 14 aug.: A. Bakkenist, 77 j., Wijde Appelaarsteeg; J. H. B. Snoeks, 57 j., Vrouwehekstraat; 15 aug.: H. Hoef- smit, 57 j.. Adr. Loosjesstraat. ONDERTROUWD: 13 aug.: J. J. Smak man en G. L. Schmitt; 16 aug.: E. A. Vier hout en J. W. Swenneker, L. van Dijk en N. C. van Gemert. GETROUWD: 16 aug.: J. Vlug en A. G. Kamp, H. van Regteren en L. Schouten, A. van Reeawijk en E. W. Rasmussens. moeten treffen. Maar die zijn dan gezien de ervaringen broodnodig geworden," zei ir.. E. C. M. Roderkerk, directeur van „De Kennemerduinen". „Het gaat ons trou wens altijd om het belang van de kam peerders. En natuurlijk om de goede naam die onze terreinen hebben." Opmerkelijk is dat het weer overigens weinig invloed op het kamperen heeft. De ervaren kampeerders laten zich namelijk niet verdrijven. Ook niet als het weer een paar weken slecht blijft. De ervaren kam peerders beschikken meestal over uitste kend materiaal. Zij hebben soms een uit rusting van zo'n duizend gulden, die wel tegen een stootje en een buitje kan. Ook zijn zij veelal zo getraind en gehard dat zij zich door donkere wolken en soms urenlange „douches" niet laten afschrik ken. Voor een van de grote tenten op het gezinsterrein de jongens en meisjes hebben ieder een eigen veld zaten dins dag een paar dames te zonnen. Zij ver telden dat zij hier al vijf weken met de tenten stonden. „We doen het voor onze kinderen. Want wat hebben ze in de va kantie nu in Amsterdam? Toch ook niet veel. Hier hebben ze de vrijheid. Ze kun nen in de duinen spelen, en op het strand. Als het een beetje behoorlijk weer is, gaan ze zwemmen." De dames hadden zich weten te schik ken in de omstandigheden. „Nee, die re gen is niet leuk. Je kunt hier geen gleu ven rond je tent graven. Daarom liep het water de tent in. Maar we konden de na righeid gauw verhelpen. Kijk, weet u wat het is, je moet kunnen kamperen. Als je sommige mensen ziet, dan zeg je: hoe halen ze het in d'r hoofd. We houden de zaak hier goed schoon. We hebben een handige kast gemaakt, waar we alle spul len, eten enzo, in opbergen, 't Is toch keu rig bij ons? En als het regent, gaan de kinderen lezen. Of ze gaan mooie tekenin gen maken. Je moet erop berekend zijn, maar vervelen doen ze zich niet." Een van de dames was niet zo te spre ken over de wijze waarop sommige kamp bewoners met de sanitaire voorzieningen omspringen, ,,'t Wordt allemaal schoon- gehouden, maar sommige kampeerders nemen het niet zo nauw." Ir. Roderkerk heeft een persoonlijke vi sie op de recreatie, speciaal die in de dui nen. Voor alles wil hij de bezoekers zo veel mogelijk vrijheid geven. „Geen re creatie tussen prikkeldraad" is zijn stel ling, die hij met vuur en overtuiging ver dedigt. De directeur van „De Kennemer duinen" heeft in de tien jaren dat het na tionale park open is vele gegevens en vooral cijfermateriaal verzameld. Maar hierover laat hij niet zo erg veel los. Ir. Het grote succes van de eerste zeepkis tenrace voor kinderen van badgasten en inwoners in Zandvoort heeft ertoe geleid dat opnieuw zo'n wedstrijd wordt gehou den, en wel op maandag 22 augustus. Ook nu weer zal gestart worden van de Hunse- rug af. Die middag zal er gelegenheid tot trainen worden geboden van twee tot on geveer drie uur. Getracht zal worden door het aanbrengen van een klein plankier boven aan de Hunserug, de wagentjes wat meer vaart te verschaffen. De heer Hugen- holtz zal deze race leiden, terwijl stichting „Touring Zandvoort" prijzen, bestaande uit waardebonnen, beschikbaar stelt. Rond de tent ligt de uitrusting uitge stald om in de zon te drogen. Overigens stelt hij en de kampbe heerder, de heer Houtman, valt hem hier bij dat het slechte weer maar weinig slachtoffers heeft gemaakt. „Vorige week woensdag zijn er na het noodweer wat vertrokken. Een paar tenten waren bescha digd, de uitrusting was nat geworden, de mensen waren somber gestemd over de vooruitzichten. Maar van ontreddering en doorweekte terreinen was geen sprake. Trouwens: het waren meestal nog niet zulke ervaren kampeerders. Sommigen hadden vorig jaar pas 'n tent aangeschaft. Toen ging alles van een leien dakje. Maar nu was de tegenslag te groot. Temeer om dat sommige tenten niet deskundig genoeg waren opgezet. Ja, dan gaan ze gauw te gen de vlakte.." De echte kampeerders blijven dus. Schijnt de zon, dan zijn ze in opperbeste stemming. Regent het, dan rennen ze niet weg maar proberen ze het beste ervan te maken. Zo'n vijftienhonderd mensen weten het daar in „De Kenne merduinen" best een paar weken uit te houden: de gezinnen in hun soms com fortabele linnen huisjes, de jongens en meisjes in hun shelters. Bij mooi weer vermaken ze zich op het strand en in zee. En zwaait Pluvius zijn scepter dan zoeken ze de bescherming van hun tent dak. Bij een radiootje, met een boek of tijdschrift. En dan maar hopen dat het beter wordt. Advertentie Horlogerie Barteljorisstraat 19 Tel. 11541 De elfde rit van de zomeravondcompeti tie om de „Metz"-beker, die door het Haar lemse „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Jan v. d. Horst. De uitslag luidde: 1. J. v. d. Horst 18 pnt.; 2. A. Bogaard 10 pnt.; 3. R. Hendriks 9 pnt.; 4. H. Buis 8 pnt.; 5. A. Koonings 8 pnt.; 6. M. Bouma 7 pnt.; 7. G. Fennis 3 pnt.; 8. H. Peters 3 pnt.; 9. E. Sminia 0 pnt.; 10. C. Jansen 0 pnt. Uitslag C-klasse: 1. Handgraaf, 2. G. Wagner, 3. Krijgsman, 4. Van Leuffen, 5. Schenk, 6. Philippo, 7. Van der Pol, 8. Nijs- s, 9. R. Wagner, 10. ex aequo: de rest van het peloton. Doordat leider Riethoff in deze rit door een overstekend jongetje kwam te vallen en de strijd moest staken, heeft Hendriks nu de leiding veroverd bij de A- en B- klassers. Met nog twee ritten te rijden is de stand: 1. Hendriks 61 pnt.; 2. Riethoff 55 pnt.; 3. Bogaard 42 pnt.; 4. Fennis 40 pnt.; 5. Peters 38 pnt.; 6. Piers 37 pnt..; 7. Van der Horst 36 pnt.; 8. Jansen 34 pnt.; 9. Koo nings 33 pnt.; 10. Feinum 24 pnt. Het laatste vuurwerk in dit seizoen, door stichting „Touring Zandvoort" georgani seerd, zal vanavond om kwart voor tien worden afgestoken op het strand voor de Rotonde in Zandvoort. De stichting ter bevordering van de schooltandverzorging in Haarlem streeft ernaar in de komende jaren een nog gro ter aantal kinderen ingeschreven te krij gen dan tot nu toe het geval was. Het is namelijk gebleken, dat er sinds 1955 van jaar tot jaar een lichte teruggang te be speuren valt. Immers in het cursusjaar 1955- 56 namen 8628 leerlingen van de Haarlemse lagere scholen aan deze school tandverzorging deel en in 1959 was dit aantal gedaald tot 6642. Enerzijds is deze teruggang te verkla ren uit het feit, dat sommige schoolhoof den en schoolbesturen weinig of geen me dewerking verlenen, anderzijds consta teert men steeds weer, dat diverse ouders het nut van een geregelde gebitscontrole nog niet inzien. Ten onrechte uiteraard, want het tandbederf neemt ondanks de ver doorgevoerde propaganda nog niet af. Hoe het ook zij, de stichting hoopt mèt de zeven schooltandartsen, dat zich voor het komende seizoen een aanzienlijk gro ter aantal ouders zich bereid verklaart de kinderen geregeld (2 x per jaar) te laten onderzoeken. Ten slotte heeft de stichting het voornemen om bij de meer directe propaganda de tandarts-cabaretier Chiel de Boer in te schakelen, die zoals reeds is gebleken met een aantrekkelijke cause rie erin slaagt vele twijfelende ouders on middellijk enthousiast voor de schooltand verzorging te maken. Het bureau voor medische sportkeuring in Haarlem heeft uit de KNVB-voetbalto- to een bedrag van ongeveer zevenduizend gulden toegewezen gekregen, waarvoor men een gloednieuw röntgenapparaat heeft kunnen aanschaffen. Dit belangrijke hulpmiddel bij de sportkeuring komt in de plaats voor het oude röntgenapparaat van de gemeentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst, dat niet meer aan de eisen voldeed. Men heeft het overigens bij de sportkeu ring op het ogenblik bijzonder druk aan gezien de KNVB in enkele districten, waaronder Haarlem, de eis gesteld heeft, dat alle voetballers één keer in de twee jaar worden onderzocht. Men kampt in Haarlem echter met de moeilijkheid, dat tal van sportbeoefenaars na hun oproep verstek laten gaan, waardoor vaak node loos kostbare tijd verloren gaat. Advertentie Driejarig jongetje in Haarlem-Noord gewond Tijdens het oversteken van het parcours om het Van der Aartsportpark in Haarlem Noord, waar de H.S.V. „De Kampioen" dinsdagavond een wielerwedstrijd hield, is een driejarige jongen aangereden en met een hersenschudding in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo opgenomen. Met zijn twaalfjarig broertje stak hij de weg over, toen de twintigjarige wielrenner E. Riet hof naderde. Een aanrijding ontstond en later volgde een valpartij, toen andere deelnemers aan de wedstrijd bij de plaats van het ongeval aankwamen. Deze deel nemers kwamen er goed af en Riethof had enige schaafwonden. Hij is ter plaatse verbonden. Een achtentwintigjarige stuurman uit Nijmegen, die thans gedetineerd is in het Huis van Bewaring te Breda, verdacht van een inbraak in Tilburg, heeft tijdens ver hoor door de Haarlemse recherche bekend in de nacht van 5 op 6 augustus ingebro ken te hebben in vijf woningen aan de Slangenkruidlaan in Haarlem-Zuidwest. Uit een colbertcostuum in een der wonin gen heeft hij een bedrag van duizend gul den gehaald en in andere huizen bestond de buit uit bedragen van driehonderd gul den en drie gulden vijftig cent. Bij zijn aanhouding had de man nog vijfhonderd veertien gulden van de inbraken uit Haar lem in zijn bezit. Op drieënvijftigjarige leeftijd is te Haar lem overleden mejuffrouw A. C. Lasschuit, administratief ambtenaar b tweede klasse der gemeente Haarlem, die van 15 augus tus 1942 af werkzaam is geweest bij de Haarlemse politie. Zij is haar loopbaan begonnen in de typekamer en was de laat ste jaren werkzaam op de afdeling comp tabiliteit. De thans overledene was een geziene figuur bij de Haarlemse politie, mede door haar activiteiten in het verenigingsleven. Zij had onder meer een aandeel in de or ganisatie van feesten voor kinderen van leden van het politiekorps. Vrijdag zal haar stoffelijk overschot te Westerveld worden verast. Haarlemse politierechter Opnieuw hebben enkele jongelui te rechtgestaan voor de Haarlemse politie rechter, omdat zij in de avond van 19 maart na een drinkpartij hebben meege daan aan de vernielingen in een jeugd- gebouw aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem. Tijdens het „breekfeest" dat hier door tientallen jongeren werd aange richt, sneuvelden verscheidene ruiten, kap stokken, stortbakken, lampen en andere voorwerpen. De schade bedroeg onge veer duizend gulden De politierechter, mr L. W. M .M. Drabbe, veroordeelde vanmorgen twee Amsterdammers, een 18- jarige verkoper en een kantoorbediende van dezelfde leeftijd, tot drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De officier van Justitie, mr J. J. Bredius, had dezelf de celstraf geëist, doch bovendien 109 boete. De verkoper bekende kapstokhaken uit de muur te hebben getrokken en een lamp te hebben vernield. „Toen werd het ons te erg en zijn we weggegaan", zei de ver koper. De politierechter wilde dit echter niet aannemen. „Je doet helemaal niet mee of aan alles. Als je wordt meegesleurd in de massale vernielzucht, maak je niet halverwege halt", meende mr. Drabbe. De kantoorbediende bevestige echter de mededeling van de verkoper, „We zijn weggegaan naar een ander feest. Nu ja, eigenlijk was het geen feest, want er werd niet gedronken", zei deze verdachte. De politierechter merkte op dat het voor hem niet het minste verschil maakte wat verdachten hebben vernield. Het enkele feit dat zij meegedaan hadden, vond hij al erg genoeg. Na de eis van de officier van Justitie bracht de verkoper naar voren dat zijn vriend en hij zich aan de belofte aan de Haarlemse recherche om niet meer in Haarlem te komen, hebben gehouden. Ver der meende de verkoper, die thans in mili taire dienst is, dat hij, als hij gevangenis straf kreeg, deze zou moeten ondergaan in de disciplinaire inrichting in Nieuwersluis. Mr. Drabbe veroordeelde beide verdachten tot genoemde straf. Fatale worp met plank Op 20 april had een 48-jarige stoffeerder uit Haarlem woorden met zijn vrouw. Hij liep zijn ega achterna en deze rende naar buiten. De buurman, een 30-jarige timmer man, zag dit en daagde de stoffeerder uit om hém te nemen". De timmerman ge bruikte verdere enkele scheldwoorden. De stoffeerder liep in de richting van de timmerman, die in zijn tuin stond. De tim merman pakte een paal, waarop de.stof feerder een plank opraapte en in de rich ting van zijn buurman gooide. De timmer man kreeg de plank in zijn gezicht, waar door de boven- en onderkaak werden ver splinterd, zeven tanten operatief moesten worden verwijderd en de timmerman het verder met een prothese moet doen. De officier van Justitie achtte zware mishandeling bewezen en eiste 75 boete of 15 dagen onvoorwaardelijk, een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, toewijzing van de civiele vordering van de timmerman, namelijk ruim 120, en verbeurdverklaring van de plank. De politierechter vonniste conform, met dien verstanae dat hij opzettelijke mishan deling met als gevolg zwaar lichamelijk letsel niet bewezen achtte, wel echter het hoogst roekeloos en onvoorzichtig gooien van de plank. De Congregatie der broeders van barm hartigheid van Sint Joannes de Deo heeft een uitstekend verzorgd jaarverslag over 1959 gepubliceerd, waarin ruime aandacht is besteed aan het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem. Ondermeer wordt ge wag gemaakt van de uitbreidingen en ver bouwingen, waardoor het ziekenhuis niet alleen is gemoderniseerd, maar ook de capaciteit belangrijk is toegenomen. De directie schrijft dat de bezetting van het ziekenhuis steeks uitermate groot was. De steeds groter wordende wachtlijst van vrouwelijke patiënten wordt verontrustend genoemd. Vorig jaar werden in totaal 2983 mensen verpleegd, van wie 2292 mannen en 434 vrouwen. De gemiddelde verpleegduur per patiënt bedroeg ruim 24 dagen. Het totaal aantal verpleegdagen was 70.161. Het groot ste aantal aanwezige patiënten was 192 op 16 maart, het kleinste aantal was 150 op 31 december. Dinsdagavond lagen in de zaal van „Lu- xor" in Lisse de prijzen uitgestald voor de winnaar van de Tour de Lisse. Vol bewon dering keken de jongens ernaar, want ei stonden een draagbare radio en een fiets, en verder waren er ondermeer vele pols horloges, een gitaar, vulpennen, een ak- tentas, een voetbaltas met shirt en broek je te zien. Tourbaas Jan van Kesteren heeft deze prijzen uitgereikt. Nadat een paar films waren vertoond, vertelde de heer Van Kes teren het een en ander over de vliegtocht, die de beste renners hadden gemaakt. Hierna kwamen de ongelukkigste renners A. Boon, J. Boon, J. van Zeist en P. Vrijburg op het podium. Zij kregen een herinneringsmedaille. Vervolgens werden de strijdlustigste renners N. Zoet, Van Lierop, Hillegom, C. Verkley, Sassenheim, en H. Mens toegesproken. De ploegen- prijs, een beker en een vaantje voor ieder ploeglid, ging naar de St. Wilhelmusschool uit de Engel. De jongens kregen ook een vulpen en een groepsfoto. W Rietveld ont ving als winnaar van het puntenklasse ment een beker. De tour-misses kregen allen een foto van het moment, waarop zij de overwinningskus geven. Nadat alle renners een speldje hadden ontvangen, ging de tourbaas door met het uitreiken van een groot aantal prijzen. Zo kreeg Ton Zelden thuis een prachtig hor loge. En N. Zoet was weliswaar geen winnaar maar zag zich toch de eigenaar van een prachtige fiets worden. Daar mee werd zijn goede rijden in de tour be loond. De eerste prijs was voor W. Riet veld. Deze had pas een fiets van zijn ou ders gekregen, maar wilde graag een draagbare radio hebben, die hij onder da verend applaus in ontvangst kon nemen. Nieuws in het kort Inbraak. Bij een inbraak in een brandstoffenhandel aan de Friese Varken markt te Haarlem is uit kleding in het schaftlokaal een bedrag van vijftig gulden aan wisselgeld gestolen. Ook is het kantoor doirzocht, maar er wordt niets vermist. Aangereden. Een zesjarig meisje dat dinsdagmiddag om halfzes de President Steynstraat in Haarlem achter een stil staande auto de straat overstak, is door een auto aangereden. Met een gecompliceerde rechteronderbeenbreuk is het meisje naar het Diaconcssenhuis overgebracht. Bekkenfractuur. Bij het oversteken van het Houtplein in Haarlem zijn twee dames door een auto aangereden en ge wond naar de Mariastichting overgebracht. Een van haar, een eenenvijftigjarige dame uit Haarlem, heeft haar enkel gebroken en is na verbonden te zijn naar huis ver voerd. Haar vriendin, een drieënvijftig jarige dame uit Saarbrücken, liep een bekkenfractuur op en werd gewond aan een rugwervel. Sportdag. De korfbalclub „Haarlem" houdt zondag op het sportterrein aan de Kleverlaan zijn jaarlijkse sportdag. In de ochtenduren wordt een vijfkamp afge werkt; 's middags spelen enkele ploegen tegen Luto en staat ook een veteranen- wedstrijd op het programma. Niet te spreken. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal vrij dag geen spreekuur houden. Advertentie Besteed uw goede geld aan een horloge, waar u volledig van op aan kunt... gekocht bij een vakman waar u volledig van op aan kunt... bij uw eigen horloger! het goede Anker-horloge BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Teenager Schlagerparade", alle leeftijden. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: „Opstand in de Kaukasus", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Turf in je ransel", alle leef tijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en donderdag 20.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leef tijden. Donderdag 14.30 uur: „Piloot Quax in Afrika", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De man die alles kan", alle leeftijden. Roxy Theater: Dagelijks 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het legioen der dapperen", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantieprogram ma Donald Duck e.a. Theater Monopole (Zandvoort): Dagelijks 14.30 uur: „Zet je zorgen op zij', alle leef tijden. Vandaag en donderdag 19 en 21.15 uur: „De zedenpolitie grijpt in", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 5 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot 25 augustus „Spieghel His- toriael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 28 augustus expositie van werken van H. Schoorl. Dagelijks van 9 tot 17 uur, op maandag, woensdag en vrij dag tevens van 18 tot 20 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreeksen Miserere en Passion van Georges Roualt. Dagelijks 10 tot 17 uur, zondags 13 tot 16 uur. DIVERSEN Zandvoort (Rotonde): Vandaag 21.45 uur: Vuurwerk. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 12 augustus). WOENSDAG 17 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Herodes de genadeloze". DONDERDAG 18 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Herodes de genadeloze". WOENSDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Op hoop van zegen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Vier rakkers in een oude jeep"; 19 en 21.15 uur: „La dolce vita" (Het zoete leven). DONDERDAG 18 AUGUSTUS Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La dolce vita" (Het zoete leven).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5