Titelstrijd bij de heren gaat tussen Hans van Dalsum en Henk Goris De opstellingen Mary kan nog veel sneller CHE EALEND Nederland in slechts drie van de vijf klassen vertegenwoordigd Gezusters Marinkelle onttroond in het damesdubbelspel Wi ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 De competitie-indeling SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Davey Moore verdedigt zijn titel in Japan libfcS «IMEISSM BIJ OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN Het Amsterdams elftal tegen Barcelona „Scherpenzeel" uit de nood Nederlandse amateurs naar de Ronde van Polen Y Norton kan zege haast niet ontgaan OLYMPISCH ALLERLEI Olympisch vuur op het Italiaanse vasteland Morgen begint de voetbalcompetitie dus weer. Wij geven hierbij een overzicht van de drie afdelingen van het betaalde voet bal, met daarbij aangetekend de verschil lende verschuivingen, die ten opzichte van het vorige seizoen hebben plaats gehad. •RE DIVISIE 1960-1961 Aan verrassingen heeft het op de vijfde dag van het toernooi om de nationale ten- nistitels op de Mets-banen in Scheveningen niet ontbroken. In het herenenkelspel geen finale tussen Piet van Eijsden en Willem Maris, zoals algemeen verwacht werd, maar tussen de als derde geplaatste Hans van Dalsum, die Maris versloeg met 6-0 6-3 6-1, en de als vierde geplaatste Henk Goris, die Van Eijsden als no 1 ge plaatst uitschakelde met 6-3 6-2 7-5. In het dames-dubhelspel werden de kampioe nen, de gezusters Fredy en Joyce Ma- rinkelle, onttroond door Janny Seven en Madelein Weurman, die in de finale een overwinning met 6-2 12-10 behaalden. Zonder enige spanning verliep de partij tussen Van Dalsum en Maris. Geplaagd door een lichte kou was Maris niet geheel fit en dit was aan zijn spel duidelijk merk baar. Hij miste letterlijk alles, wat no dig was om het Van Dalsum moeilijk te kunnen maken. Van een sterk geconcen treerde aanval was geen moment sprake en van de baseline dirigeerde Van Dalsum het spel naar zijn goeddunken. De cijfers spreken verder duidelijke taal. Tegelijkertijd ging Van Eijsden de ne derlaag tegen Goris tegemoet. De vast heid van Goris achterin was en bleef voor Van Eijsden een onoverkomelijk struikel blok en daarom was Van Eijsdens taktiek om ditzelfde spel te gaan spelen, in plaats van in de aanval te gaan, volkomen fout. Ook zijn service en backhand lieten Van Eijsden veelal in de steek. Goris daaren tegen speelde een bekeken partij tennis. Hij kwam alleen dan naar voren, wan neer de aanval goed was voorbereid en hij vrijwel zeker was van zijn kans. Na 6-3 6-2 voor Goris kwam er een lichtpunt voor Van Eijsden, toen hij met 3-0 en 30-15 voorkwam. Maar weer volgden er missers en na 4-3 en 5-4 voor Van Eijsden, won Goris door een betere slagenbeheer- VOETBAL De clubs uit het betaalde voetbal, die al druk hebben geoefend, komen morgen voor de eerste keer in het veld voor de nieuwe competitie. En het zal voor de clubs uit Kennemerland verre van gemakkelijk wor den. In de eerste divisie A bijvoorbeeld krijgt Stormvogels een thuiswedstrijd tegen Enschedese Boys, dat woensdag nog En schede met 20 klopte voor de beker. Op passen dus voor de Vogels. In dezelfde afdeling speelt EDO thuis tegen Volewijckers, dat nog niet in vorm is geweest tijdens beker- en oefenwed strijden. Maar ook EDO heeft nog geen grootse daden op zijn naam en mag blij zijn met een puntenverdeling. Voor RCH zien wij een ruime nederlaag in het ver schiet. De Amsterdammers hebben reeds getoond een zeer homogeen elftal in het «i veld te kunnen brengen, dat bijzonder pro- dqktief is. Vooral Bleijenberg zijn mee spelen voor zondag is overigens onzeker in verband met een blessure is uiterst schotvaardig en heeft al weer heel wat goals op zijn naam staan. In de tweede divisie begint Haarlem, dat woensdag tegen RCH zo'n pittig spel letje liet zien, in Groningen tegen Zwarte- meer. De roodbroeken kunnen de wed strijd wel met vertrouwen tegemoet zien geloven we. CRICKET Dé wedstrijd van morgen wordt gespeeld in Schiedam, waar Rood en Wit de laatste wedstrijd speelt tegen Hermes DVS. Men weet het: als de Haarlemse cricketers win nen zijn zij kampioen van Nederland. Een voorspelling is moeilijk te maken, maar spannend zal het in ieder geval worden. Haarlem heeft voorts een thuiswedstrijd tegen VOC, dat verleden week Rood en Wit een ruime nederlaag bezorgde. Verder speelt in de tweede klasse A kampioen Rood en Wit II tegen VVV. In 2 E speelt BMHC uit tegen Concordia. R. en W. IV ontmoet HBS III in een thuiswedstrijd. ATLETIEK Zondagavond ontvangt de HAV Haarlem op hét terrein aan de Kleverlaan in Haar lem de atletiekploeg van de Turnerbund Untertürkheim uit Stuttgart. De Duitsers komen met enkele goede middenafstandlopers naar Haarlem, doch zullen door een zwakkere opstelling op de technische nummers toch wel de meerdere in „Haarlem" moeten erkennen. „Haarlem" komt uit met de tienkamper Doornbosch en de internationaal Vitters aan de start, doch zal de militaire kampioen hoog- en verspringen, Sieffers, wegens militaire dienst moeten missen. De wedstrijd begint om zes uur. sing de set met 7-5 en daarmee de partij. Snel was de eerste set van de finale van het dames-dubbelspel tussen de gezus ters Marinkelle en Janny Seven -Madelein Weurman beslist: 6-2. In alle onderdelen van het spel waren de nieuwe kampioenen oppermachtig. Duurde deze set nauwelijks een kwartier, van langere adem was de strijd in de tweede set, toen de gezusters een beter sluitende combinatie vormden en bovendien tot beter spel kwamen. Jan ny Seven en Madelein Weurman kwamen desondanks met 5-4 voor en kregen 'toen drie matchpoints, waarvan er echter twee in het net werden geslagen. Het derde werd door Fredy Marinkelle met een mooie volley ongedaan gemaakt, waar door het 5-5 werd en de strijd weer een open karakter kreeg. De zusters kwamen op 7-6 en twee set- points, die echter eveneens in rook op gingen. Met wisselende kansen streden de dames verder, maar tenslotte beslisten Janny Seven en Madelein Weurman de strijd bij 12-10 in hun voordeel, waarmee zij tevens de titel voor zich opeisten. Ook de vier kwart-finales van het ge mengd-dubbelspel hielden nog een verras- T ennis sing in zich verborgen, namelijk de ne derlaag van de als vierde geplaatste com binatie Madelein Weurman-Hans Biesheu vel tegen de gelegenheidsdubbel Els Spruyt-Steffelaar, die met voortreffelijk spel voor de dag kwam. Vooral Els Spruyt nationaal jeugdkampioene en kampioene van de oudere jeugd (16 jaar), speelde tennis, dat beloften inhoudt voor de toe komst. Overigens bleek in deze partij weer overduidelijk, dat Biesheuvel een aanzien lijke betere enkel-dan dubbelspeler is. De andere geplaatste dubbels wisten zich te handhaven. De uitslagen waren: Heren-enkelspel, have finales: Goris versl Van Eijsden 6-3 6-2 7-5, Van Dalsum versl Maris 6-0 6-3 6-1. Dames-dubbelspel, eindstrijd: mej Jan ny Seven mej. Madelein Weurman versl. de dames Fredy en Joyce Marinkelle 6-2 12-10. Gemengd-dubbelspel, kwart-finales: mej F. Marinkelle-Van de Weg versl mej R Tervoort-Beukers 7-5 6-3, mej E. Spruyt- Steffelaar versl mej Weurman-Biesheuvel 7-5 6-1, mej Seven-Goris versl mej Moritz- Kuijpers 6-2 6-4, mej J. Marinkelle-Maris versl mej Wilmink-Bitter 4-6 6-1 6-3. Boksen De wereldkampioen boksen-in het veder gewicht, Davey Moore, zal op 29 augustus in Tokio zijn titel verdedigen tegen de Ja panner Kazuo Takayama. Het zal de eer ste maal zijn, dat er in Japan een ge vecht wordt gehouden om de wereldtitel in deze gewichtsklasse. De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun eerste competitiewedstrijd morgen als volgt samengesteld: EDO (thuis tegen Volewijckers): Van de Berg; Pettersson en Berends; Belfroid, Arnoldi en Koenen; Spiers, Duiven voorden, Nijman, Koek en Leonhardt. RCH (uit tegen Blauw Wit): Huyer; Ho- nout en Van de Brink; Kruyer, Roo- ders, Liefhebber; Peper, Biesbrouck jr., Nanai, Biesbrouck sr. en Brouwer. Haarlem (uit tegen Zwartemeer): Van 't Kruis; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt, Duijster; Vreeken, De Ridder, Dorenbos, Goedhart en Jon ker. VSV (uit tegen DHC): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Uniken, Brom en Breder- veld; Van Dolder, Versluys, Faren- horst, Jager en Heymans. Stormvogels (thuis tegen Enschedese Boys): N. de Graaf; Freriks en Smits; Van Wooning, Pirovano en Tool; Vis ser, Bakker, Vessies, Snoeks en S. de Graaf. 99 99 Gisteren is de zwemster Mary Kok, de eerste Neder landse vrouw die Het Ka naal bedwong, samen met haar coach Herman Wil- lemse en de oud-Kanaal zwemmer Jan van Hems- bergen uit Zandvoort, in Hilversum teruggekeerd. Mary, die reeds op de stoep door haar moeder werd omhelsd ,bood direct haar verontschuldigingen aan voor haar onverzorgde toi let. „Ik heb me na de wed strijd nauwelijks kunnen wassen. We wilden zo snel,-> mogelijk naar Hilversum". Over de tocht was Mary best te spreken. „Het is mij reuze meegevallen en vol gend jaar wil ik het zeker nog eens proberen. En als het allemaal wil lukken, dan ga ik ook direct zwem mend terug". Zij had na zeven uur een lichte inzinking, maar lad in de resterende uren -'een enkele moeilijkheid neer te overwinnen. „Wel •'ond ik het verschrikkelijk dat ik met nog ongeveer vijf kilometer te zwemmen de kust van Engeland al kon zien. Ik had de eerste uren geen last van het slechte weer. De zee was kalm, maar toen ik in de buurt van de vaarroute van de grote schepen kwam en deze moest passeren, had ik veel last van de „golf slag". Voor de Engelse kust kreeg Mary veel last van kwallen. „Het was echt wel griezelig om door deze glibberige massa te zwem men". Veel steun heeft Mary ge kregen van haar volgers. In het eerste half uur zwom Herman Willemse met haar mee en later kwamen ook Jan van Hemsbergen en Cor Brasem haar vergezel len. „Maar zij konden mij niet bijhouden. Herman heeft mij tijdens de gehele race via een schoolbord op de hoogte gehouden van mijn tempo en de afstand die nog moest worden af gelegd. Mijn voeding be stond uit Amerikaans baby- voedsel, dat ik ieder uur kreeg toegediend". Jan van Hemsbergen was best te spreken over Mary. „Ik ben er van overtuigd dat zij nog veel sneller kan en als er één meisje is dat Het Kanaal zelfs twee maal kan oversteken, dan is dat toch wel Mary. Zij heeft van het begintot eind in een gelijk tempo van zestig slagen per minuut gezwom men en bleek bij aankomst in Engeland nog lang niet vermoeid en „leeg"' te zijn Ik ben er van overtuigd dat Mary het record van Greta Andersen beslist zal breken te meer omdat zij nu onder heel wat slechtere omstan digheden heeft gezwommen dan Greta tijdens haar recordtocht. Mary sprak nog over honderd en een dingen te midden van een schat van bloemstukken. Burgemees ter J. G. Boot van Hilver sum kwam nog even langs en zei: „Ik ben trots op je Mary. Hij hief het glas en klonk met Mary op de overwinning. Echter, Mary had een glas melk. „Dat heb ik nog nooit gedaan", zei de lachende eerste burger van Hilversum, maar daarvoor is Mary dan ook melkbriga dierster. EERSTE OIVISIE A en B 1960-1961 STtitH «SEIS V»|jen "t SïJÏV /•0 .YOuwucrMs /EOOIHnflemi^-vy IVC(Afrl) FO»TÜKA(Vlaard.» ••*OvSlSt»itd| •OFCIOcfdr.1 2rsca' •BIYI'BwcM IBCIIMUMII Klwl^. VSV /Vtlstó) j*K '•BUSWWltlxïil ||g MO! t folic) XsKSIHiifl •0HC tOcllt) m. XCCLSMtrdtnl V aCB0H (OordrJ WEEOE DIVISIE 1960-1961 HAARLEM Hl'LVtlSUM UYS lUidm) m' (Utrecht) s BARONIE I Breda! tl6TE9S8UEl, (Er.se tiedelj ^GRAAFSCHAP he«l KEt (Nijmegen) •WIIHEIMINA'Y (Den Bos: M t 'lOHGAITilbufjl DE VA» Y 1 (Vjttenvmrdl ..o 4 ICMT 1)11DIVISIE R3CA SPORT :i6Q8 1Q|v PELT Voetbal Onder het toeziend oog van Theo Huizenaar geheel rechts houden de Nederlandse Olympische boksers v.l.n.r. Wïm Gerlach, Jan de Rooy en Bas van Duivenbode hun conditie op peil. Bij de Olympische zeilwedstrijden in de Golf van Napels zal, zoals bekend, Neder land slechts in drie van de vijf Olympi sche klassen zijn vertegenwoordigd. In de 5.5 meter-klasse verschijnt geen Nederlan der aan de start. En dit behoeft geen verwondering te wekken, aangezien in ons land voor dit scheepstype slechts geringe belangstelling bestaat, ook al in verband met de hoge kosten welke verbonden zijn aan het wedstrijdzeilen in deze jachten. In de Star-klasse zullen de Nederlandse kleuren evenmin worden verdedigd. En dit heeft in wijde zeilerskringen verwondering verwekt, omdat wij over een stuurman beschikken, Bob Maas, die ook heden ten dage nog in het internationale gezelschap van Star-klassezeilers wordt geacht en ge- Het Amsterdams elftal, dat woensdag avond 24 augustus in het Olympisch sta dion in Amsterdam tegen Barcelona speelt, is als volgt samengesteld, doel: Jongbloed (DWSA), achter: Schenkel (DWSA) en Boskamp (DWSA), midden: Van Wijk (De Volewijckers), Althoff (Blauw Wit), Muller (Ajax), voor: Swart (Ajax), H. Groot (Aajx), Amara (DWSA), Prins (Ajax) en Petersen (Ajax). Reserves: Hogeman (Ajax), Van der Klink (Blauw Wit), Schaaphok (Ajax) en Vonhoff (DWSA). De voetbalvereniging Scherpenzeel heeft op Wittenberg op de grens Scherpen- zeel-Woudenberg de beschikking over één terrein, dat de naam voetbalveld nau welijks mag dragen, 's Zomers vertoont het gelijkenis met een woestijn en 's win ters bij overvloedige regenval met een modderpoel. Geen sprietje gras is er op het gehele veld te bekennen. De gemeente Scherpenzeel beschikt over een mooi sport veld, doch hierop mag 's zondags niet ge voetbald worden. Thans heeft men een vermetel plan on der handen. Het verenigingsbestuur heeft namelijk contact opgenomen met het ge meentebestuur om de beschikking te krij gen over de plaggen die ten offer gaan vallen bij de woningbouw. Een firma uit Noordwijkerhout begint maandag met het machinaal afsteken van de plaggen en de bedoeling is nu hiermede het gehele voetbalveld te beleggen. On getwijfeld een karwei van formaat, dat overigens ook de terreinnood van de voet balvereniging Scherpenzeel typeert. De volgende Nederlandse amateur-wie lerploeg zal van 11 tot 18 september a.s. deelnemen aan de Ronde van Polen: Groe- neweg (Numansdorp), Lute CCastricum), Van Amsterdam (Breda), Coehorst (Til burg). Walravens (Den Bosch), Biemans (Breda) en Koolhof (Amsterdam). Koersen op Mereveld Twee grote meetings voor de dravers op zondag in Groningen en op Mereveld brengt voor beide banen geen grote be zetting mee. Het beschikbare aantal is eer lijk verdeeld, maar of met deze betrekke lijk kleine velden ook het belang van de sport en publiek is gediend valt sterk te betwijfelen. Het hoofdnummer op Mereveld maakt echter gelukkig een uitzondering, want de tien driejarigen die elkaar over de mijl zullen bekampen zijn van grote klas.se. De Derby-winnaar ontbreekt -in-dit gezelschap, omdat zijn handicap te zwaar was. IJsscl- monde de tweede in de Derby gaat in Hamburg een poging doen de 1900 m lange klassieker (25.000 D.M.) voor zijn leeftijdsgroep op zijn naam te brengen. Af gezien van het feit of zij al of niet aan wezig zouden zijn geweest blijft het de vraag of zij op Mereveld wel hadden kun nen winnen, want deze korte afstand is als het ware op het lijf geschreven van Y Norton. Slechts fouten kunnen hem de zege doen ontgaan. De andere kanspaarden zijn Yvonne Hollandia, Yberflöte en Ijs vogel S. Ook de tweejarigen verzorgen een goed nummer. De goede-indruk, die Zane Grey bij haar debuut wekte, doet vermoeden dat zij zal gaan winnen, vóór Zipporah Scotch en Zeno. Outsider is Zampa van Papenhoef. Trainer De Vries, die over uitstekende jonge paarden beschikt, kan zijn tweede zege boeken met Yankee Maid, die daar voor de baas moet blijven over Yankee Hanover en Yonker Aster. Hoewel Way Not grote vorderingen heeft gemaakt zal hij in Den Hamprijs het onder spit moeten delven tegen Windy Hanover, die voorts nog bedreigd wordt door Woel water en Winifred Hollandia. Volann Ere bus kan zijn derde achtereenvolgende zege boeken, doch zal er hard aan moeten trek ken om Victory Queen en Vera Hollandia achter zich te houden. Outsider is Wanda. Met Xuthus T bleef het angstwekkend goed gaan, doch in de 2600 m lange Vrie- zenveenprijs waagt hij nu toch wel de last van zijn grote aantal overwinningen. Wel iswaar geniet hij de voorkeur, doch met Velduil S, Vrolijke Frans, Vico BS en Qui Suit aan de start wordt het een volkomen open nummer. In het internationale nummer doet Ugoldman K .zijn heroptreden en dit zal wel resulteren in een overwinning op Sammy Mars en Curlew. Tenslotte zal Trudi Trothan het monté-nummer wel in palmen, vóór Sador B en Woudsnip S. vreesd. Vele zeilers betreuren dat hij door het N.O.C. voor uitzending te licht is be vonden. In de Draken-klasse zal ons land ver tegenwoordigd woi-den door Wim van Duyl met als bemanning Jack van den Berg en Bram Dudok van Heel jr.. Met het schip Trintel II heeft dit team in recente jaren tal van uitstekende resultaten kun nen behalen. Zo schreef het een aantal Nederlandse kampioenschappen op zijn naam en heeft het ook eenmaal de Kieler Woche gewonnen ondanks de tegenstand van de in deze klasse zo gevreesde Denen en Noren. Een ander indrukwekkend resultaat was het winnen van een open Portugees kam pioenschap, dat door de sterkste zeilers van verscheidene naties werd betwist. En dit is slechts een greep uit een reeks van verheugende resultaten. Inzeilen Voordat in Napels de Olympische regat ta's beginnen zal Wim van Duyl zich eerst goed in kunnen zeilen op dit typische wed strijdwater. Hij heeft daarbij als sparring- partner Cor Groot met zijn Vagans Sem per, en samen zullen zij er na een aantal oefenduels ongetwijfeld in slagen de juiste trim voor de Trintel te vinden. Het zal overigens in Napels de laatste maal zijn dat de combinatie Van Duyl-Trintel II bij de startboeien komt. Na de Olympische Spe len verkoopt de Bussumse zeiler namelijk zijn goede schip. In de Flying Dutchman-klasse zien we een betrekkelijk nieuw gezicht, n.l. Ben Verhagen met als fokkemaat Gerard Lau- tenschutz. Verhagen heeft in Nederland kans gezien met een royale voorsprong te zegevieren over de selectiegroep, waarin o.m. meedongen de kampioen van Noord- Nedér'land Jaap Helder, de Sharpie-kampi- oenen Kraan en Laagwater, de Valken- matador Jongeneel en vele andere gere nommeerde zeilers. Bovendien wist hij in 1959 een vierde plaats te behalen tijdens de wereldkampioenschappen in een zeer sterke vloot. Hij is een zeiler met durf en strijdlust, een man die kost wat kost aan de kop^ weet te komen en van wie men verwachten mag dat hij zich ook in de Olympische wedstrijden zal doen gel den. Nieuw gezicht Bij de Finnjollen ontbreekt Koos de Jong Er is over zijn absentie al zoveel geschre ven dat het niet nodig is er nog eens op terug te komen. We zien hier ook een nieuw gezicht: Hans Sleeswijk. Hij behoort tot een generatie die na de oorlog is op gekomen. Veel heeft deze groep jonge zeilers gemist, want zij moesten het stel len zonder voldoende aansluiting op erva ringen van de oude garde. Maar geleide lijk aan heeft de jeugd geleerd op eigen benen te staan en vorderingen te maken, die aan het oude niveau van de jollen- zeilers gaan reiken. Sleeswijk heeft 't voordeel van de jeugd en wie hem kent weet dat hij zich niet door tegenslagen van zijn stuk zal laten brengen. Ook zijn resultaten in het jong ste verleden mogen gezien worden. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Star klasse, die met haar „vloten" een echte wereldklasse is, wordt de finjol groten deels alleen in Europa gezeild. Tussen een Europees en een Olympisch kampioen schap bestaat dan ook waarschijnlijk slechts weinig verschil en men mag daar om Sleeswijk op grond van zijn prestaties in de Belgische badplaats wel een plaats onder de eerste tien toedenken. Of hij die inderdaad zal behalen is natuurlijk een tweede! Als reserves zijn Jaap Helder, Jan van Mechelen en Henk Lesage aangewezen, en de leiding van de ploeg zal bij Simon de Wit, een van de bekendste zeezeilers en onder meer Nederlands kampioen Regen boog-klasse, als chef d'equipe in ervaren handen rusten. PARAAT De politie van Rome en van de andere Italiaanse steden is om tweeërlei reden in een toestand van directe paraatheid ge bracht. Enerzijds heeft dat ten doel het le ven in Rome van de atleten, begeleiders, journalisten en de toeristen tijdens de spe len zo aangenaam mogelijk te maken, maar anderzijds om het hoofd te bieden aan het offensief dat de Italiaanse en in ternationale onderwereld ongetwijfeld „op alle fronten" zal ontketenen. Die tweeledige taak is inderdaad enorm. Tijdens de Olympische Spelen zal de be volking van Rome tijdelijk met verschei dene tienduizenden toenemen: nl. meer dan 5.000 atleten, om nog maar niet te spreken van het aantal officials, begelei ders en familieleden, bijna 2.000 journalis ten en naar men hoopt meer dan 100.000 toeristen. Speciale Olympische wijken zijn ingericht, zoals het Olympisch dorp, het perscentrum en de kampeerplaatsen rond Rome. In de stad zelf zal het aantal toeris ten groter zijn dan ooit. In de nieuwe woonoorden zijn speciale politieposten geïnstalleerd, die niet alleen ten doel hebben obscure personen af te schrikken, maar ook ten dienste zullen staan van iedereen die hulp nodig heeft. Ook de andere openbare diensten van Rome zijn ingeschakeld. Zo is de brand weer tijdens de duur van de spelen ver sterkt en heeft het rode kruis verschillen de hulpposten ingericht bij de grote invals wegen. AUGUSTUS 25 26 27 29 30 3t SEPTEMBER 1 2 3 Het 57ste congres van 't Internationaal Olym pisch Comité, dat maan dag 22 dezer wordt ge opend, zal een voortzet ting brengen van de strijd tussen Rusland en de Westelijke landen over de vraag of de om vang de Olympische Spelen vergroot of ver kleind moet worden. Zoals bekend is Rus land vóór Spelen met een groter programma en een langere tijdsduur. Rusland bepleit een uit breiding van het aantal Olympische sporten en het wenst ook dat in het I.O.C. alle presidenten van nationale Olympi sche comité's benevens alle presidenten van de internationale sportfede raties zullen worden op genomen. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zou het I.O.C. meer dan 200 leden gaan tel len. Op de agenda van het driedaagse congres komt ook nog een Russisch voorstel voor over I zelfde omvang zouden moeten krijgen als de instelling van Europese Spelen, die de- Dit is de Engelse amazoneBrenda Williams, die in de Engelse Olympische ploeg is gekozen. Niet zo'n schokkende gebeurtenis, ware het niet dat mevrouw. Williams, die met haar paard aan het onderdeel dressuur zal deelnemen, reeds 65 jaar oud is. MO BI LI SA TIE De Italiaanse communistische partij heeft een legertje van 1000 man gemo biliseerd om te verhinderen dat tijdens de Spelen atleten uit Oosteuropese landen zul len uitwijken naar het Westen en om pro paganda te maken onder de Olympische deelnemers, aldus het avondblad Telese- ra in Rome. Het avondblad maakte ver der melding van het feit, dat deze 1000 propagandisten één van de Oosteuropese talen vloeiend moeten kunnen spreken en zo mogelijk ook Engels en Frans. Tevens moeten ze een goede kennis van de sport hebben en experts zijn in de politieke pro paganda. De communisten willen hoofdza kelijk een tegengif hebben tegen mogelij ke westelijke propaganda, waaraan de at leten blootgesteld zouden kunnen worden, aldus het blad. Telesera berichtte verder dat de ambas sades in Rome van de communistische landen een speciale controledienst in het leven hadden geroepen om de ploegoffi- cials van dienst te zijn. Telesera verklaarde ten slotte, dat in een vertrouwelijke circulaii-e, gericht aan alle communistische diplomatieke gezant schappen en aan de communistische Ita liaanse partij, gewezen wordt op de waar schijnlijkheid, dat atleten uit Oost-Europa zouden trachten uit te wijken. Nadat donderdagavond het Olympisch vuur op Sicilië was gebracht, is het vrij dagmiddag overgebracht naar het Ita liaanse vasteland. De tocht over de Straat van Messina naar Reggio duurde met de snelle vleugelboot slechts tien minuten. Bijna de gehele bevolking van Reggio (70.000 inwoners) was uitgelopen om aan de door palmen gemarkeerde kust getuige te zijn van de aankomst. Zodra de vlam aan iand was gebracht, nam een estafet teloper haar over om er mee weg te snel len in noordelijke richting, op weg naar Rome. Athletiek Roeien Basketbal Boksen Kanovaren Wielrennen Paardenspor Schermen Voetbal Gymnastiek Hockey Worstelen Zwemmen Vijfkamp Gewichtheffe Schieten Waterpolo Zeilen 10 cw ir r w; W" ir w r w r (S-$p cv^p ó^p r -• -ar ir 4T 4T m §g§j£- mm EÜ! ;Cq ÉHIÜ" v n n CL ry O 4gSS& ffggs w-:m •S0* •Hfc n e o Oy. -m- i - VJl -m- A^fr 5- 25 26 27 29 30 31 AUGUSTUS 28tuj.rt.stdn 1 2 3 5 6 7 3 9 10 11 SEPTEMBER 4 sept. rustdag [NEDERLAND NEEMT DEEL AAN DE N|=T EEN GEMERKTE SPORTEN JZHkl de Pan-Amerikaanse en Aziatische Spelen en de Spelen van het Britse Rijk.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17