KERKDIENSTEN AGENDA Bestudering verkeerssituatie in Osnabrück was verhelderend Jubileumtoernooi van 25-jarige schaakclub „Het Oosten" Russen tonen zich erg zeker over terugkeer van honden SLOT DEFECT? Zuidafrikanen staan gunstig in testmatch ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 7 BURGEMEESTER MR. O. P. F. M. CREMERS: Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Marineluchtvaart demonstreerde in Den Helder Wierstra in Luik tweede achter Verschuren HET ELFDE RUIMTEVAARTCONGRES Kerkelijk Nieuws „DE SLEUTELSPECIALIST" Kort nieuws Een delegatie van de gemeente Haarlem heeft onder leiding van bur gemeester mr, O. P. F. M. Cremers een driedaags bezoek gebracht aan Osnabrück in West-Duitsland om zich op de hoogte te stellen van de metho den waaroD deze gemeente het ver keer in en om de stad regelt. Na terug- komst in Haarlem heeft burgemeester Cremers verklaard een uitstekende indruk te hebben gekregen van de maatregelen ter oplossing van de ver keersmoeilijkheden in de Duitse stad, die veel overeenkomsten met Haar lem vertoont. „Wij zijn bevestigd in onze overtuiging dat een ringweg voor de ontlasting van het verkeer in de Haarlemse binnenstad noodzake lijk is". Van de delegatie maakten, behalve de burgemeester, deel uit de wethouder van Openbare Werken, de heer W. F. Happé, de directeur van Openbare Werken, ir. Ch. C. van der Vlis, de hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, en de chef van de verkeerspolitie, de heer I. B. Brauckmann. Openluchttheater: Vandaag 20.15 uur: uur: Het Amsterdams Ballet. Zondag 20.15 uur: Susana y José met Spaanse dansen. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Blitz- madels an die Front," 18 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur: echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Op glad ijs" alle leeftijden. Lido Theater: Dagelijks l4 16.15, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn," alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „De zelfkant van Montmartre", 18 jaar. zon dag 11 uur: „Vrijheren van het woud" alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Al leen op de wereld", alle leeftijden. Maan dag tot en met donderdag 14.30 uur: „In de penarie", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De man, die alles kan," alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De we reld der stilte," alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Flui tende kogels", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: Overval in de Middernacht-expres," 18 jaar.. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, alle leeftijden. Elke ochtend (be halve zondag) 10.30 uur: Vakantiepro gramma (Donald Duck e.a.), zondag 11 uur: „Lassie's grootste avontuur", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Dage lijks 14.30 uur: „Tornado", alle leeftijden. Vandaag en zondag 19 ei. 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Maan dag tot en met woensdag 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunst werken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 5 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot 25 augustus „Spieghel His- toriael", dagelijks van 14 t^t 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaak „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 28 augustus expositie van wer- ken van H. Schoorl. Dagelijks van 9 tot 17 uur, op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 18 tot 20 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreek- sen Miserere en Passion van Georges Roualt. Dagelijks 10-17 uur, zondags 13-16 uur. DIVERSEN Zandvoort (Muziektent Raadhuisplein): Vandaag 20.15 uur: concert Tirolerkapel na de pauze als boerenkapel. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van Vrijdag 19 augus tus). ZATERDAG 20 AUGUSTUS Rex, 20 uur: „Conny, een meisje van 16". Thalia, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zin gen de bossen". ZONDAG 21 AUGUSTUS Rex, 15 en 20 uur: „Conny, een meisje van 16". Thalia, 15 uur: „Lassie's overwinning": 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". MAANDAG 22 AUGUSTUS Rex, 20 uur' „Conny, een meisje van 16". Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". ZATERDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The big circus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Münch- hausen in Afrika". W. B. Theater, 20 uur: „Grenspiraten". ZONDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Duivels van de weg"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „The big circus". Luxor Theater, 14.30 uur: „Zet je zorgen opzij"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Münchhau- sen in Afrika". W. B. Theater, 14.30 uur: „Quantes, de dode stad"; 16.30 en 20 uur: „De cobra afgod". MAANDAG 22 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The big circus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Münch- hausen in Afrika". W. B. Theater, 20 uur: „De cobra-afgod". Woensdagmiddag is de delegatie in Os nabrück aangekomen, waar zij in de late namiddag in de vredeszaal van het raad huis aldaar werd ontvangen. De ontvangst van de Haarlemse delegatie geschiedde onder leiding van Oberbürgemeister Kelch en Obefstadtdirektor Fischer. De heer Crommer, wethouder en direc teur van Openbare Werken in Osnabrück heeft donderdagmorgen een uitvoerige uit eenzetting gegeven over de verkeerssitua tie, waarbij het gesprokene met kaarten en dia's werd toegelicht. Daarna werd van gedachten gewisseld. Hierbij waren ver tegenwoordigers van de gemeentelijke dienst voor openbare werken en van de politie aldaar aanwezig. Vrijdagmoi-gen werd het gesprek voortgezet. Voorts werd een rondtocht door de stad gemaakt, waar bij de verkeerssituatie nader kon worden bestudeerd. De burgemeester toonde zich vol lof over de wijze, waarop de delegatie in de Duit se stad werd ontvangen. „Onze ontvangst was Voortreffelijk voorbereid. Van te vo ren hadden we ons al door middel van kaarten kunnen oriënteren. Men heeft alle mogelijke moeite gedaan om ons over de verkeersmoeilijkheden en de oplossing daarvan voor te lichten. Tijdens ontvangst, besprekingen en rondtocht heerste er een bijzonder hartelijke sfeer". Osnabrück is wat de vorm van de stad betreft met Haarlem vergelijkbaar. Er is een oude binnenstad, de „Altstadt", met daar omheen gebouwd de „Neu stadt". Ten westen hiervan liggen de ruimge- is even groot als die van Haar lem, de verkeersstraten zijn echter bre der en er is meer parkeerruimte, dit laat ste als gevolg van bombardementen in de tweede wereldoorlog. De situatie daar is daarom wel gunstiger dan in Haarlem. Teneinde het doorgaande verkeer te kun nen verwerken, heeft het gemeentebe stuur van Osnabrück een ringweg om de stad geprojecteerd. Deze is thans reeds voor een groot gedeelte aangelegd en in gebruik. Deze weg voldoet naar het oor deel van burgemeester Cremers voortref felijk. Waar dit mogelijk is, heeft de ring weg fietspaden en brede trottoirs. Door middel van verkeerslichten wordt onder meer aangegeven dat op drukke dagen veertig km. en op minder drukke dagen vijftig km. kan worden gereden. Zoals bekend is, is het gemeentebestuur van Haarlem ervan overtuigd dat ook hier een ringweg rond de stad dringend noodzakelijk is. Het bezoek aan Osna brück heeft de burgemeester in zijn over tuiging gestaafd. „De actuele oplossing zullen wij uiteraard zelf moeten zoeken. In ieder geval zijn wij hierbij op de goede weg". De delegatie zal haar bevindingen vast leggen in een rapport, dat aan B. en W. zal worden aangeboden. Als onderdeel van de vlootdagen, die gisteren en vandaag in Den Helder zijn gehouden, demonstreerde gistermiddag de marineluchtvaartdienst met „Avengers" en met helikopters voor een zeer groot in ternationaal publiek. Vooral vakantiegan gers uit de kuststreek waren in groten ge tale opgekomen. De bemanningen van de helikopters toonden, dat zij met gestopte motoren (dus bij eventuele motorstoring) toch een geslaagde landing kunnen uitvoeren, dat zij plotseling vaart kunnen minderen door een toestel achterover te laten hellen en hoe gemakkelijk zij met deze zeer wend bare toestellen kunnen manoeuvreren. Het redden van een drenkeling, zelfs van een bewusteloze, blijkt geen moeilijkheden meer te geven. In het laatste geval laat een man zich aan een lijn naar beneden zakken en wordt dan mèt de drenkeling in het toestel gehesen. De boot, waarin men schipbreukelingen moet achterlaten, kan door de helikopter door de schroef wind naar de wal gedreven worden. Voor het opsporen van onderzeeboten laat de helikopter sonarboeien in het wa ter hangen. Deze geven de aanwezigheid van onderzeeërs en de plaats waar ze zich bevinden, aan de piloot door. 'De Nederlandse stayer Wierstra eindigde vrijdagavond tijdens wielerwedstrijden te Luik op de tweede plaats achter de Belg Verschueren in een wedstrijd over 100 km achter grote motoren. De Spanjaard Ti- moner, wereldkampioen 1960, nam direct na de start de kop, maar na 10 km had Verschueren de leiding veroverd en stond deze niet meer af. Timoner kreeg met pech te kampen en werd op vijf ronden gereden. Ontmoedigd stapte de Spanjaard af. Wier stra wist de superieure Belg bij te houden, maar tot een aanval kon hij niet komen. De uitslag was: 1. Verschueren (Belg.), 100 km in 1 uur 22 min., 2. Wierstra (Ned.) op 108 meter, 3. De Paepe (Belg.) op 225 meter, 4. Proost op 2 ronden, 5. Koch (Ned.) op 12 ronden. Een omnium voor profs eindig de in een zege voor de Belg Rik van Steen bergen, gevolgd door de wereldkampioen Rik van Looy (Belg.). ZWEMMEN. De 39-jarige Amerikaan Herron heeft vrijdag zes uur na de start een poging om het Kanaal in de richting van Frankrijk van Engeland over te zwem men, moeten opgeven wegens een verrekte spier. Herron had al meer dan de helft van de afstand afgelegd toen hij zich uit het water liet hijsen. Op 5 november hoopt de Haarlemse schaakclub „Het Oosten" het 25-jarig be staan te vieren. De jubilerende vereniging zal ter gelegenheid hiervan een feestavond geven voor de leden welke voorafgegaan wordt door een receptie in gebouw Cultu- ra aan de Jansstraat. In ditzelfde gebouw wordt in september weer het jaarlijkse toernooi gehouden waaraan ook dit jaar weer vele prominente spelers zullen deel nemen. De heren Bijster, Piers en A. Sierveld, die 25 jaar geleden de initiatiefnemers v/aren, die aan de oprichting van „Het Oosten" de beslissende stoot gaven, zullen destijds niet hebben verwacht dat hun vereniging nog eens in een landelijke be langstelling zou komen te staan. De club begon namelijk bescheiden. Bij de oprich ting in de speeltuin Oosterkwartier telde men 15 leden, die wekelijks elk vijftien cent contributie betaalden. Men streefde er zelfs naar binnen zeer korte tijd de contributie te verlagen. Wijlen de heer Smal was de eerste wedstrijdleider die on der de leden een hechte vriendschap wist te kweken. Het ging in het begin nog wat primitief. Zo moest men zelf bord en stuk ken meenemen. Rustig kon er beslist niet worden gespeeld omdat de speelzaal grensde aan een lokaliteit waar een har moniekorps uit volle borst zijn opgewekte marsen liet weerklinken. Dit was overigens geen beletsel voor (Van een verslaggever) Nadat vrijdagmiddag om twee uur in Stockholm de eerste seinen van de nieuwe Russische satelliet met levende wezens waren ontvangen wacht men op het elfde ruimtevaartcongres met spanning of deze Russische stunt zal slagen. Onlangs slaagden de Amerikanen erin de instrumenten-capsule van de dertiende ontdekker te bergen, na 17 omwentelingen rond de aarde. Dat was een primeur, want de vorige twaalf Amerikaanse pogin gen waren evenzeer mislukt als de enig bekend geworden Russische poging om zo iets te doen namelijk met de vierde Spoet nik in mei van dit jaar. Slagen de Rus sen echter thans met de terugkeer van een deel van hun nieuwe kunstmaan dan betekent dit, dat zij de Amerikanen voor zijn gebleven ondanks deze eerste specta culaire Amerikaanse primeur van de der tiende ontdekker. In de eerste plaats om dat ze dan voor het eerst levende wezens van een satellietvlucht zouden hebben ge borgen en in de tweede plaats omdat het gewicht van de nieuwe Spoetnik veronder stelt, dat deze bruikbaar is voor bemande kunstmaanvluchten, wat bij de Ameri kaanse Discoverers beslist niet het geval is. Bij de aanvang van de congreszitting in Stockholm, vrijdagochtend was nog niets over de nieuwe Russische onderne ming bekend. Maar om ongeveer negen uur verscheen er een mededeling op een aankondigingenbord dat er een dringend telegram was voor prof. Sedov, een van de Russische gedelegeerden en een voor aanstaand ruimtevaartdeskundige. Prof. Sedov nam dit telegram een uur later in ontvangst en ogenblikkelijk nadien werd er een tevoren niet aangekondigde pers conferentie bekend gemaakt van de Rus sische delegatie voor de in Stockholm ver blijvende pers. Tijdens deze persconferen tie werd door de Russen gezegd over geen andere berichten te beschikken dan de eer ste telegrammen. De terugkeer van de dieren uit de ruimte kan vermoedelijk za terdagmiddag of zondagochtend tegemoet gezien worden. Over het experiment ver klaarden prof. Blagonrarov en prof. Se dov nog het volgende: Dit is de eerste maal dat terugkeer van levende wezens wordt beproefd. De terugkeerkansen zijn vrij groot. Terugkeer van de capsule van de in mei gelanceerde Spoetnik IV misluk te door onbekende oorzaak, maar daarin bevonden zich geen levende wezens. De Russen hebben thans een veel gro tere hoop op behouden terugkeer van de capsule dan bij de poging in mei. Waar om deze hoop dan groter is hebben zij niet verklaard. „Het doet er niet toe waar de ï'uimtecapsule met de dieren terecht komt, aldus de Russische gedelegeerden, boven land of in water. In beide gevallen kan zij worden geborgen." Dit betekent dat de Russen met het terugkeerprobleem verder zouden zijn dan de Amerikanen. Die borgen hun Ontdekker capsule vorige week na een smak in de oceaan, alsof het gevaarte van een gebouw van tien ver diepingen was geworpen. Behoud van le vende dieren zou bij een dergelijke val cp land onmogelijk zijn. De Russen heb ben, zo vertelden zij, geen speciale maat regelen genomen om de capsule in han den te krijgen wanneer deze op niet-Rus- sisch gebied neer zou komen. Zij zijn er kennelijk zo vast van overtuigd succes te hebben dat zij daarover zelfs niet hebben gedacht. Volgens berichten uit Moskou bevinden zich in de nieuw spoetnik ook televisie camera's die het gedrag van de proefdie ren tijdens hun ruimtevlucht naar de aar de overseinen. Dit is van groot belang omdat verschillende aspecten van het ge drag van levende wezens in toestand van gewichtloosheid moeilijk langs andere weg verkrijgbaar zijn. Voorts bevinden er, in de spoet.dk instrumenten cm an dere gegevens omtrent lichamelijke reac ties van de dieren te registreren en naar de waarnemingsstations in Rusland over te seinen. Die instrumenten gelijken veel op die, welke het gedrag van het eerste ruimtevaart-hondje Laika in 1957 regis treerden. De seinen van de nieuwe Rus sische kunstmaan werden in Stockholm reeds vrijdagmiddag omstreeks 2 uur heel duidelijk ontvangen. Op de Amerikaanse raketbasis Cape Canaveral monteert een technicus on derdelen in een nieuwe satelliet de „Koerier" Deze satelliet heeft een la ding van 300 (Engelse) ponden aan elektronische apparatuur aan boord, welke gevoed wordt door zonne-cellen. Op de achtergrond staat een „Koerier" compleet klaar voor gebruik. „Het Oosten" om uit te groeien tot een grote vereniging. Het ledental liep snel op tot plus minus 50 leden waarop in ok tober 1936 werd besloten toe te treden tot de Noordhollandse Schaakbond. Met drie tientallen werd aan de bondscompeti- tie deelgenomen. De Haarlemmers ontpopten zich tot ge vreesde tegenstanders. De prettige geest die er altijd in de vereniging heeft ge heerst bracht haar tot grote bloei. In de oorlog werd deze bloei wel wreed onder broken maar de onversaagde Oosten-aan hangers waren 30 mei 1945 al weer bijeen om de vereniging opnieuw leven in te bla zen. En dat is ze uitstekend gelukt. Door het vele werk van de heren Kroonsberg (lid van verdienste), C. Frijn (18 jaar voorzitter!), W. Burger, C. Hovingh, J. van Kampen, C. Koster wist men zeker dat Het Oosten weer de vertrouwde plaats zou gaan innemen. Met wisselend succes speelde men in de competitie tot men uit eindelijk in de hoogste Noordhollandse af deling, de overgangsklasse belandde. Lang zijn de Haarlemmers daar niet gebleven. Want onder leiding van de heer C. Rothert kwam men tot steeds betere prestaties die nu in het jubileumjaar zijn gehonoreerd met een promotie naar de tweede klasse der K.N.S.B. Het Oosten heeft namelijk altijd een aan- -tal zeer sterke spelers in de gelederen ge had. Van hen zijn wellicht P. A. Hoogen- doorn (Nu een der kopstukken van het sterke Dordrecht), C. Hovingh. J. J. van Kampen en de gebroeders A. en S. Herfst het meest bekend. Het lijkt waarschijnlijk dat deze sympa thieke vereniging ook in de toekomst haar eervolle plaats in de rij der grote schaak clubs zal kunnen handhaven. Niet in de laatste plaats door 't jaarlijks terugkerend toernooi dat steeds in de maand september plaats heeft. Ook dit jaar wordt het weer georganiseerd. Het jubileumjaar heeft het Bestuur doen besluiten er ook een jubileum-toernooi van te maken, hetgeen zoveel inhoudt dat men de zaak nog grootser wil opzetten dan voor gaande jaren. En daarin schijnt men goed te slagen nu men reeds weken voor de slui tingsdatum (6 sept.) reeds meer dan 60 in schrijvingen heeft. En dan te weten dat de grote toeloop gewoonlijk tegen de slui tingsdatum komt De heren J. de Mare (voorzitter), J. v.d. Moot (secretaris), A. R. de Kruyf (penningmeester), C. Rothert (wedstrijd leider), F. Adams (2e secretaris) en J. Rothert 2e wedstrijdleider), die samen het huidige Bestuur vormen, zullen er wel voor zorgen dat ook deze stroom schakers straks aan het einde van het toernooi aan de schaakclub „Het Oosten de meest pret tige herinneringen bewaren. Geref. Kerken Beroepen te Grijpskerk (Gron.) G. van den Berg te Wetsinge-Sauwerd; te Christ- church (Nieuw-Zeeland) J. W. Deenik te Auckland (Nieuw-Zeeland) (voorheen te Poortugaal. ZONDAG 21 AUGUSTUS 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10 uur: Ds. J. van de Graaff, van Heiloo. 19 uur: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Bijzondere kerkdienst. Vooraf zangdienst van 18.45-19 uur. Avondstilte. Grote Kerk. Woensdag 24 augustus 20 uur: Spreker: Dr. G. Snijders. Organist: Hendrik Lasschuit. Arie Butter, hobo. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10 uur: Ds. N. van Eg- mond. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10 uur: Ds. A. Pop, van Sassen- heim. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30 uur: Kinderkerk, dhr. J. de Nie. 10.30 uur: Jeugddienst Ds. A. J. van Rhijn. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 10.45 uur: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Aula Chr. Ly ceum, Emmakade, ingang v. Merlenstraat. 10.45 uur: Ds. Adr. Oskamp, van Heemstede. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat. 10.30 uur: Ds. A. J. Mulder, van Naarden. Jans kapel, Jansstraat 36. 10.30 uur: Kandidaat R. Hengstmangers. Diaconessenliuis, Hazepa terslaan 24. 9.30 uur: Kandidaat R. Hengst mangers. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Alle Dag Kerk. Dinsdag 23 aug. 15 uur: dhr. J. Faber, in de Broederkerk, Parklaan 32. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10 uur: Ned. taal. 11.15 uur: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16, 20 uur: Avondbijeen komst. Filadelfia Gemeente, Parklaan 21. Zondagmiddag 14 uur: dienst. Bethel Pente costal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, Zon dagmiddag 15 uur: dienst. Dinsdagavond bij bellezing o.l.v. Br. G. W. Scholtz en bidstond. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 p. m. Sunday, August 21st. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuider straat 15. Zondag 10 uur: dhr. C. Vander- breggen, Rijnzaterswoude. 17 uur: geen sa menkomst. 20 uur: Jeugdsamenkomst. Dins dag 20 uur: Zendingsbidstond voor Nieuw- Guinea. Opwekkingssamenkomsten. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 25 aug. 20 uur: Ds. S. Zijlstra, van Eindhoven, over: ..De Dag des Heren en de Afval". Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis, 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kindermis. 8.30 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15 uur: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30 uu-: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15. 9.30 uur: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Klever park. 6.30, 7.45, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Evang. Luth. Kerk, Witte Heren straat. 10.30 uur: Ds. J. A. Stellweg. van Amsterdam. 10.30 uur: Ds. G. Kroes, in de foyer van het Minervatheater, Binnenweg te Heemstede. Vrije Evangelische Gemeente, Lange Herenstraat 6. 10 uur: dhr. M. F. Nijkamp. 18.30 uur: dezelfde. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30 uur: Ds. J. W. Wery. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, Frankestraat 24. 10.30 uur: Ds. S. M. A. Daalder. Evangelische Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30 uur: Preek en H. A. Ds. H. Schutz. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10 uur: Ds. C. Goe man. 17 uur: Ds. W. Baas, van Amsterdam. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 uur: Ds. W. Baas. 17 uur: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang Van Merlenstraat. 9 uur: Ds. C. Goeman. 17 uur: Ds. A. Vos, van Londen. Geref. Gemeente, Ridder straat 29. Zondag 10.15 en 17 uur: leesdienst. Dinsdag 23 aug. 19.30 uur: Ds. K. de Gier. Gereformeerde Gem. in Nederland, Nas sauplein 8. Aanvang diensten 10.15 en 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel. Paul Krugerstraat 36.; Zondagmorgen 10 uur: Openbare samen komst. Spr. dhr. v. d. Aa of dhr. Jac. Zee- gers. Zondagavond 19.30-21 uur: Openlucht samenkomst aan de Dreef, nabij Houtplein. Maandagavond 20 uur: Zangrepetitie. Don derdag 20 uur: Gebedssamenkomst. Voor gemeenteleden. Oud Kath. Kerk, Kinder huissingel 76. Zondag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 24 augustus 19.30 uur: H. Mis. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. Zondag 10 uur: dhr. J. Ver- woert, van Rhenen. 18.45 uur: Openlucht- dienst aan de Krocht. 19.30 uur: dhr. J. Ver- woert. Woensdag 24 augustus 20 uur: Jeugd dienst. Donderdag 25 aug. 20 uur: bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Wolstraat 7. Zondag 10 uur: dhr. A. de Reus, van Am sterdam. 17 uur: dhr. E. Schuurman. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19 uur: Ds. J. van Dam. Hersteld Apostoli sche Zendingskerk, Wilhclminastraat 21. 10 en 17 uur: Kerkdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Chr. Gemeen- schapsbond. Elke dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de heer Draayer, Kouden- horn 46 rd. Zevende Dags Adventisten, Ja cobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag morgen om 10 uur prediking. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.-30 uur samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30 uur: Zondagsschool. 17 uur: kerkdienst. Vergadering van Gelovigen, Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 Cricket AI is de serie testwedstrijden tussen En geland en Zuid-Afrika reeds lang in het voordeel van de Britten beslist, toch lijkt het er op dat de „springbokken" de thuis reis niet zullen behoeven te aanvaarden zonder één enkele overwinning. In de vijfde en laatste testmatch na melijk staan de zaken na twee dagen uiterst rooskleurig voor de Zuidafrikanen. Vrijdag werden de laatste twee Engelse wickets voor slechts 24 runs genomen en scoorde de zuidafrikaanse battingside het niet geringe aantal van 167 runs met nog zeven wickets in handen. Engeland ging all out voor 155 runs. Die geringe score was voor een belangrijk deel te wijten aan het voortreffelijke bowlen van Neil Adcock, die zes Engelse battmen voor 65 runs aan de kant zette. Van de Zuidafrikanen scoorde Trevor Goddard op een pitch, die veel beter bespeelbaar was dan donderdag, een fraaie 81 not out. Goddard heeft nu in testcricket meer dan 1000 runs gescoord, een mijlpaal, die hij bij zijn 55ste run van vrijdag passeerde. Benoemd. Tot hoofdingeland-plaats vervanger van het Hoogheemraadschap Rijnland is de heer H. de Vroomen in Lisse gekozen. Oranjestraat 9. 10 uur: Samenkomst (brood- breken). Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondag 10 uur: Eerw. heer J. F. Snoeks. Vrijdag 26 aug. 20 uur: Bijbel bespreking. Leger des Heils. Wegens ver bouwing worden de diensten gehouden in zaal Martin, Schagchelstraat 29. 10 uur: Hei- ligingssamenkojnst. 18.45 uur: Openlucht samenkomst. 20 uur: Verlossingssamenkomst. Kommandant A. C. Beekhuis voor uitzen ding Majoor B. Tjeertes naar Singapore. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedie- ningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnes- straat 83. Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wacht torenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 10 uur: Ds. M. Heymans, van Aalsmeer. 19 uur: Dr. M. van der Voet, van 's-Gravenhage. Immanuël- kerk, Van Egmondstraat. 10 uur: Dr. H. van der Loos. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10 uur: beide kerken. Sionskerk, Ekster straat. 10 uur: Ds. J. C. Koppert. 19 uur: Ds. J. Kroon. Nederl. Prot. Bond, Berken straat 10. Geen dienst. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwartier", Vergierde- weg. Zaterdag 20 aug. 20 uur: Openlucht samenkomst aan het Tesselschadeplein. Zondag 21 aug. 10 uur: dhr. F. Niemeyer, van Alphen a. d. Rijn. 19.30 uur: Jeugd samenkomst. Zondagsschool voor kinderen tot 14 jaar van 10-11.30 uur in het lokaal Vergierdeweg 225. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel, Indischestraat. 9.30 uur: Dr. S. L. Verheus, van Leiden. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30 uur: Ds. O. Jager. 17 uur: Ds. H. J. Hegger, van Dender leeuw. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 uur: Ds. C. de Kruyk Jr., van Sidde- buren. 17 uur: Ds. O. Jager. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 9.30 uur: Ds. H. J. Hegger, Denderleeuw. 17 uur: Ds. C. de Kruyk Jr. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Bar-: bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30 en 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9 uur: Ds. J. J. Rebel. 15 uur: Drs. A. H. Schippers,, van Hillegom. Jehovah's Getuigen. Feest zaal Noord, Rijksstraatweg 433. Zondag 19- 20 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30- 19.30 uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de pre diking van het Evangelie. Leger des Heils, Bandoengstraat. Zondag 10 uur: Heiligings samenkomst. 12 uur: Zondagsschool. 19 uur: Openluchtsamenkomst hoek Spaarnhoven- straat. 20 uur: Opwekkingssamenkomst. Alle samenkomsten o.l.v. Kapitein W. Pit. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9 uur: Ds. Oskamp. 10.30 uur: Ds. Barger. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30 uur: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45 uur: Ds. Oskamp. Kapel Irene, „Meer en Bosch". 10 uur: Ds. J. LI. Bethe. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30 uur: Ds. H. J. Bos, Ned. Herv., Wognum. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 6.30, 7.30, 8.30, 11. 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10 uur: Ds. L. G. Pleijsant. 19 uur: Dr. P. J. Richel. Pinkster kerk, Camplaan. 10 uur: Dr. P. J. Richel. 19 uur: Ds. L. G. Pleijsant. Geref. Kerk (vrij gemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17 uurr- Ds. J. F. Sollie, van Nijega-Opeinde. Je hovah's Getuigen. Gemeenschappelijke bij belstudie, dinsdag 20 uur: Crayenestersingel 7, Ir. Lelylaan 63, Glipperweg 121. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30 uur: Ds. J. E. Drost. Reli gieuze Kring, Eikenlaan 5. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9 uur: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk. Kapel achter LIerv. Kerk, Leeuwerikenlaan. 10.30 uur: Ds. A. de Ruiter. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Ds, A. H. Smits, van Noordwijkerhout. Rooms Kath. Kerk. 6.45 en 8 uur: H. Mis. 9 uur: Proces sie H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. D. Hoornstra, van Hoofddorp. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. van Dok. van Noordwijk. 19 uur: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. P. de Jong, van 's-Gravenhage. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Evangelisatie samenkomst om 15 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. J. Versteeg, evangelist te Haarlem. Maranatha-bijeen- komst woensdag 24 aug. 20 uur in het Nuts gebouw, v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Jb. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7, 8.30 en 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15 en 10 uur: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen. Zondag 17 uur in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Theocrati sche bedieningsschool. Dinsdag 23 aug. 20- 22 uur: Opleiding tot de prediking van het evangelie. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16 uur: Ds. H. van Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 uur: Ds. J. J. Ver leur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15 uur: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30 uur: Ds. F. W. Boers, Ned. Herv., Bergen. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9 uur: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9, 10:30 uur: Lloogmis en 12 uur. Geref. Kerk. Vijverweg 14. 9.30 en 15.30 uur: Ds. A. Vos, van Londen. 19.30 uur: Ds. G, van Duinen, van Wassenaar. Vrij Kath. Kerk, Popellaan I. Zondag 10.30 uur: Gez. LI. Mis. Woensdag 20 uur: Kompleten en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7 en 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 u. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 8.30 en 10 uur: Ds. J. C. Remijn. Sant port-Zuid. 10 uur: Ds. G. H. van Willens- waard. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10.30 en 16 uur: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Ds. G. H. Homans. voorbe reiding H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. J. Kroon. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 8.30 uur: Kerkdienst in de Duitse taal. Voorg. Ds. G. Plantiko, van Amsterdam. 10 uur: Ds. C. de Ru. 19 uur: geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 9 uur: Ds. A. de Ruiter. 17 uur: Ds. D. Ringnalda, van Over- veen. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30 uur: Ds. C. P. Hoekema, Doopsgez. pred. te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. Extra diensten voor de bad gasten. H.H. .issen om 6.30. 7.30, 8.30, 11, 12 en 19.30 uur. 9.30 uur: Hoogmis. In de week H.H. Missen om 7, 7.45 en 9 uur. 19.30 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedurende de maand augustus geen samen komsten. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 23 augustus 20 uur: Gemeenteboekstudie in het Gemeenschapshuis (ingang Willemstr.).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7