„in 't goede uur" G.S. onderschrijven bezwaren van regentencollege „Sint Bavo" TAXI 13000 AGENDA Goedkeuring aan herziening van uitbreidingsplan onthouden Haarlem Rangeerder bekneld tussen twee wagons Gasdruk in Bennebroek zal worden verhoogd RENAULT DAUPHINE Garage Den Hout Garage Hardebelt BRB hield geslaagde zeeprestatietocht Do Turkenburg won weer Dr. Merensbeker Uitslagen van Zandvoort- tennistoernooi VSV stortte tegen DHC in tweede helft ineen 5 Uitbreidingsplan Kennemerduin V elsen-IJ muiden Beverwijk Afscheid, bevestiging en intree van ds. J. van Dam Twee jongens raakten bij Zandvoort in mui Auto sloeg op circuit over de kop UIT STAD EN STREEK B .en IV. van Heemstede vragen 49.600 Heemstede reorganiseert schooltandverzorging Heemstede wil lening van 430.000 sluiten Heemsteedse politie krijgt twee auto's en een scooter Twee ton gevraagd voor aankoop van gasmeters Verwey's expositie door 25000 mensen bezocht P. J.Kapteijn verlaat Bloemendaalse raad Haarlem ondervond geen tegenstand van Duitsers Famous Dry Sherry's Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemmer Hendriks won in Poeldijk Atmodes in Beverwijk en Leiden Haarlemse Korfbalbond houdt jaarvergadering Velsenaren verloren in Delft met 4-1 Stormvogels-aanval niet opgewassen tegen de Enschedese Boys Bedrijfsvoetbal in Haarlem Riethoff won tijdrit van „De Kampioen" Ellen Ort wint driekamp Korfbalclub „Haarlem" hield sportdag MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vorig jaar juli heeft de gemeente raad van Heemstede besloten tot her ziening van het uitbreidingsplan-in- onderdelen „Kennemerduin" om de bouw van een gereformeerd bejaar dentehuis aan de Herenweg moge lijk te maken. Het regentencollcge van „Sint Bavo", dat op het naast „Kennemerduin" gelegen terrein „O ver bos" een r.-k. bejaardentehuis wil bouwen, heeft bij Gedeputeerde Staten van Noordholland bezwaren tegen herziening van het uitbreidings- plan-in-onderdelen ingediend, omdat naar het oordeel van het college beide terreinen als één geheel moeten wor den bezien. Gedeputeerde Staten hebben thans de bezwaren van het regentencollege gemotiveerd geacht en hun goedkeuring aan de herziening van het partiële uitbreidingsplan ont houden. Zoals bekend is, bestonden voor het oude binnenduin aan de Herenweg in Heemstede plannen voor de bouw van een hervormd en gereformeerd en een r.k. be jaardentehuis. B. en W. hebben zich steeds tegen de bouw van het r.k. bejaardencen trum op „Overbos" verzet, omdat zij het tussen de twee andere bejaardencentra in- geknelde binnenduintje intact wilden hou den en de bouw van drie centra naast elkaar overigens te veel van het goede vonden. Het uitbreidingsplan' voor „Kennemer duin", dat van 1930 dateerde, moest wor den gewijzigd, omdat dit plan een ver spreide bebouwing met woonhuizen toe stond. Dat was ook het geval voor het na bijgelegen „Overbos". De op het terrein van „Overbos" geprojecteerde villa's had den een uitweg over het terrein van „Ken nemerduin". Door wijziging van het uit breidingsplan voor het laatste gebied, zou de uitweg komen te vervallen, waardoor het voor „Overbos" bestaande uitbrei- Advertentie BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Blitz- madels an die Front", 18 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter dinsdag 14 en 20 uur: „Gevechtsklaar", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „En dat we toffe jongens zijn", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14 en 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.30 uur: „In de penarie", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Orfeu negro", 14 jaar. Woensdag en don derdag 20.15 uur: „Le clochard", alle leef tijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: Overval in de Middernacht-expres", 18 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur: „Faja lobbi", alle leeftijden. Elke ochtend 10.30 uur: Vakantieprogram ma (Donald Duck e.a)). Theater Monopole (Zandvoort): Dage lijks 14.30 uur: „Tornado", alle leeftijden. Vandaag tot en met woensdag 19 en 21.15 uur: „Du bist wunderbar", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 5 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. Vleeshal: Tot 25 augustus „Spieghel His- toriael", dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur. Zondags van 13 tot 17 uur. „In 'l Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): De hele maand augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van grafiek van Fi- lippo Albertoni uit Bologna. Kunstzaak „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 28 augustus expositie van werken van H. Schoorl. Dagelijks van 9 tot 17 uur, op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 18 tot 20 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreek- sen Miserere en Passion van Georges Roualt. Dagelijks 10-17 uur, zondags 13-16 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 augus tus). MAANDAG 22 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". Rex, 20 uur: „Conny, een meisje van zestien". DINSDAG 23 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „En eeuwig zingen de bossen". MAANDAG 22 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The big circus". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Munch- hausen in Afrika". W.B. Theater, 20 uur: „De cobra-afgod". DINSDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vallei van de zon". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Pijn en gijn in de kazerne". W.B. Theater: Geen voorstelling. dingsplan niet zou kunnen worden uitge voerd. Het regentencollege van het r.k. bejaar dentehuis heeft daarom gesteld dat de bei de terreinen als één geheel moesten wor den bezien. De meerderheid van de ge meenteraad verklaarde het bezwaarschrift van „Sint Bavo" echter ongegrond en wij zigde het partiële uitbreidingsplan voor „Kennemerduin" teneinde de bouw van een gereformeerd bejaardentehuis niets in de weg te leggen. Intussen heeft al lange tijd tussen B. en W. van Heemstede en het regentencollege overleg plaats om tot een compromis te komen ten aanzien van de bouw van een r.k. bejaardenhuis. Hierbij werd onder meer de medewerking van de Rotterdam se stedebouwkundige ir. J. A. Kuiper in geroepen, die ook van oordeel was dat de beide terreinen als één geheel moesten worden beschouwd. Dit standpunt is thans, in afwijking van ambtelijke adviezen, door Gedeputeerde Staten onderschreven. Door deze ontwikkeling dreigt er verde re stagnatie op te treden bij de voorbe reiding van de bouw van hc': gereformeer de bejaardencentrum op „Kennemerduin". Het is daarom te verwachten dat in het verdere verloop van deze zaak spoed zal worden betracht. Nieuw plan ontwerpen In de donderdagmiddag te houden raads vergadering zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om tegen de uit spraak van Gedeputeerde Staten niet in beroep te gaan. Tevens zullen B. en W. voorstellen opdracht te geven tot het ont werpen van een nieuw uitbreidingsplan voor het gehele gebied van „Kennemer duin" en „Overbos". Plet is thans nog een vraag, of de ont werper van dit nieuwe uitbreidingsplan rekening zal moeten houden met de bouw van zowel een gereformeerd als een r.k. bejaardencentrum. Vermoedelijk zal het overleg tussen B. en W. en het regenten college op korte termijn weer op gang ko men om uiteindelijk tot een beslissing in deze slepende kwestie te komen. Het re gentencollege blijft intussen onverminderd vasthouden aan zijn wens tot bouw van een tehuis op „Overbos". E: zal nog lang durig gepraat moeten worden, voordat bij B. en W. voor deze wens een open oor ge vonden wordt. Ds. J. van Dam zal zondagavond 28 augustus om zeven uur afscheid nemen van de baptisten gemeente van Haarlem en veertien dagen later, zondagmiddag 11 september om vier uur, na vooraf 's-mor- gens om half tien te zijn bevestid door zijn voorganger ds. Ph. Lindeman, intree doen als predikant van de baptisten ge meente van Sneek. Ds. Van Dam werd op 2 februari 1926 te Winschoten geboren. Hij deed staats examen gymnasium A. en studeerde daar na verder aan de rijks universiteit te Ut recht en aan die te Groningen. Nadat de heer Van Dam was beroepbaar verklaard bij de unie van baptisten gemeenten in Nederland werd hij op 21 mei 1950 door ds. G. Vegter uit Rotterdam-Centrum, toen nog predikant te Groningen, beves tigd als predikant van de baptisten ge meente van Ter Apel in Groningen. Op 16 november 1952 verwisselde ds. Van Dam deze gemeente met die van Zand- bulten in de burgerlijke gemeente Kollu- merland en Nieuwkruisland en sinds 16 september 1956 dient hij de baptisten ge meente van Haarlem. Ds. Van Dam heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting ge had in tal van colleges en commissies. Een 12-jarige jongen uit Amsterdam en een 14-jarige knaap uit Duitsland geraak ten zaterdagmiddag bij het baden op ver schillende tijdstippen in een mui. Beide malen werd dit opgemerkt door de strand- brigade van de Rijkspolitie, die de kin deren tot kalmte maande, waarop zij door de heer C. Bluijs van de Zandvoortse reddingsbrigade weer veilig op het strand werden gebracht. Zondagmorgen is op het circuit in Zand voort een personenauto over de kop ge slagen. Een van de twee inzittenden werd via het opendak uit de wagen geslingerd en belandde in de berm. De man, een acht tienjarige student uit Gronau, brak zijn linkerarm en liep een hersenschudding op. Hij is naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. Op het rangeerterrein van de Nederland se Spoorwegen aan de Boerskottenweg in Enschede is zaterdag de 29-jarige onge huwde rangeerder J. Stegen uit Oldenzaal om het leven gekomen. Bij het rangeren ontspoorde een wagon. Deze botste op een andere wagon. Vermoedelijk is de heer Stegen van de ontspoorde wagon afgegle den. Hij raakte tussen de twee wagons be kneld en was vrijwel onmiddellijk dood. Het lichaam van de man moest met behulp van snijbranders worden bevrijd. Nieutvs in het kort Cursus. Door de vereniging van oud leerlingen van de rijks middelbare tuin bouwschool te Lisse, „Theorie en Prak tijk", wordt in samenwerking met de Rivib. de vereniging van reizigers, inkopers en administratief personeel in 't bloembollen- bedrijf wederom een cursus voorbereid in verkooptechniek. Heemstede wil maatregelen nemen om de gasdruk in Bennebroek en Vogelen zang te verbeteren. B. en W. van Heem stede stellen de raad voor ten behoeve van deze verbetering voorzieningen te treffen tot een totaalbedrag van f 49.600. Bij liet opnemen van de gasdruk in Bennebr-oek en Vogelenzang is herhaal delijk gebleken dat deze op verscheidene tijdstippen te laag is. Naarmate de wo ningbouw aan de Glip in Bennebroek en gn Vogelenzang voortschrijdt zal dit euvel in de toekomst nog toenemen. B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet van 28.230 voor het treffen van voorzieningen, waardoor afstandsme ting kan worden toegepast en tevens de gascompressor voor de middendruklei- ding automatisch kan worden bediend. Voorts wordt f 19.418 gevraagd voor het verzwaren van een gedeelte van de mid- dendrukleiding. Door deze voorzieningen verwachten B. en W. dat het bezwaar van de te lage gasdruk kan worden opgeheven. B. en W. van Heemstede vragen de raad hen te machtigen maatregelen te nemen met betrekking tot de schooltandverzor ging cp de lagere scholen na 1 septem ber. Dit is nodig, omdat de tandarts die met de schooltandverzorging was be last per 1 oktober ontslag hegft gevraagd en gekregen. B. en W. willen voor de schooltandver- zrg'ing een overeenkomst sluiten met een tandarts en daarnaast een assistente op arbeidsovereenkomst aanstellen, die een volle dagtaak zal hebben. Tot dusverre ontving de gemeente alleen van de algemene ziekenfondsen bijdragen in de kosten van de schooltandverzorging. De kosten ten behoeve van kinderen die niet bij een algemeen ziekenfonds waren verzekerd, werden volledig door de ge meente gedragen. B. en W. willen hierin verandering brengen. Zij achten het rede lijk dat ouders die hun kinderen onder de schooltandverzorging stellen daarvoor een matige vergoeding aan de gemeente beta len. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening van 430.000 te sluiten ten behoeve van de consolidatie van vlottende schuld. Deze lening zal een looptijd hebben van 25 jaar en een rente voet van 4'A percent. B. en W. van Heemstede verzoeken de gemeenteraad om een krediet van 19.200 beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van een uitrukauto, een kleine per sonenauto en een scooter ten behoeve van de politie. B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet van ƒ222.000 voor de vervan ging" van 3700 gasmeters door nieuwe. Deze vervanging zal geleidelijk geschieden in vijf jaar. Dit jaar zouden 500 meters moe ten worden vervangen, in elk der volgen de vier jaar 800. B. en W. zeggen in de toelichting tot dit voorstel dat de aanschaffing van nieu we meters minder kostbaar zal zijn dan reparatie van de in gebruik zijnde me ters. Wel zal ten aanzien van iedere me ier worden nagegaan of reparatie lonend is. Vandaag is in de Vishal, waar de ere- tentoonstelling wordt gehouden van wer ken van de Haarlemse schilder Kees Ver wey. de 2500ste bezoeker genoteerd. De ex positie blijft geopend tot 5 september. Advertentie Prijs 5625. Verreweg de zuinigste auto in z\jn klasse Brandstofverbruik 1 1. op 17 km. Oliecarter 2(4 1. Verversen elke 2500 km. Wegenbelasting minimum Afschrijving gemiddeld 900.— tot f 1200.— per jaar en vaak nog minder Zeer weinig reparatie en dan nog goedkoop door praktische constructie en lage onderdelen- prijs, b.v. complete motorrevisie ongeveer f 300. Daarbij: veilig, pittig en elegant. Laat u eens geheel vrijblijvend voor lichten door HOOFDAGENTSCHAP Wagenweg 166-168 - Tel. 12138 en 15056 B-AGENTSCHAP Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 Wegens zijn vertrek uit de gemeente Bloemendaal heeft de heer P. J. Kapteyn bedankt als lid van de gemeenteraad van Bloemendaal. Hij vertegenwoordigde de Partij van de Arbeid en maakte sedert eind 1955 deel uit van de gemeenteraad. Tot opvolger is benoemd de heer L. C. Warmerdam, Van Ewijckweg in Duinlust park, die de benoeming heeft aanvaard. In de op 15 september tg houden verga dering van de gemeenteraad zal over de toelating worden beslist. De heer War merdam is bij het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort werkzaam. De atletiekontmoeting tussen H.A.V. „Haar lem" en de ploeg van de Turnbund Unter- türkheim uit Stuttgart, is in een grote over winning voor de Haarlemmers geëindigd. Geen moment konden de Duitse atleten de indruk vestigen een goed getrainde ploeg te zijn. Dat zij niettemin toch nog tot een over winning konden komen op de 1500 m., dank ten zij meer aan de zwakke „Haarlem"-op- stelling op dit nummer, dan eigen kracht. Greiner won hier in 4 min. 33 sec. Verder waren het allemaal „Haarlem"- overwinningen. Vooral tienkamper Doorn bosch vertoonde een glanzende vorm, getuige zijn 14.38 m. op het kogelstoten, zijn 6.71 m. op het verspringen en zijn 38.91 m. op het discuswerpen, terwijl hij een voortreffelijke race liep als derde man op de 4 x 100 m., die „Haarlem" won in 45.9 sec. Steenbergen won de 100 m. in 11.5 sec. en Lagendijk de 400 m. in 54.3 sec. De 800 m. was voor Vissers in 2 min. 7.8 sec. en de 3000 m. voor Grinten in 9 min. 58.3 sec. Op dit laatste nummer debuteerde Van Dijk heel verdienstelijk met een tweede plaats in 9 min. 58.9 sec. Ook de 6.52 m. van Meu- wese op het vèrspringen, dat hem een tweede plaats opleverde, mag niet onvermeld blijven. In een race, waarin „Haarlems" laatste loper Vissers bepaald te veel risico nam, won „Haarlem" de 4 x 400 m. in 3 min. 40.1 sec. en daarmede werd de eindstand bepaald op 96 tegen 47 punten voor „Haarlem". Advertentie Birdie Cockburn Williams Humbert: Nieuwe Kerksplein - Haarlem BEVALLEN van een zoon, 19 aug.: M. C. Rutte—Bakker; C. P. van Bruggen—Van der Aar; G. Kiljande Gooijer; A. M. Fen- gerPascolo; A. DrostBroersen. BEVALLEN van een dochter, 20 aug.: M. •J. LeonhardtHaasbeek. OVERLEDEN, 1 aug.: M. G. H. Lips, 7 j., Kamperlaan; P. V. Boonstra, 12 d., Haze- paterslaan; J. C. Meisner, 80 j„ Gasthuis- vest; J. H. Lamour, 85 j., M. v. Heemskerk- straat. GEHUWD, 20 aug".: E. J. M. S. Veraart en D. B. M. Ris; J. van Santen en D. Hagels; B. P. Dik en A. H. Alberda; C. van Óene en E. G. Raaphorst; G. Jagersma en H. Cassée; P. J. Delforge en G. G. D. Busé. De Haarlemse nieuweling Ronald Hen driks heeft in de Ronde van Poeldijk zijn vierde seizoenoverwinning behaald. Hij zegevierde er in de eindsprint over de sterke Henny Schouten en Piet v.d. Berg. Zij waren in de slotfase uit het pelo ton ontsnapt en wisten veertig meter voorsprong te veroveren. Daarvan had den zij er aan de finish nog tien over. De uitslag luidde: 1. R. Hendriks, Haar lem, de 60 kilometer in 1 uur 27 min. en 58 sec.; 2. H. Schouten, Badhoevedorp; 3. P. v.d. Berg,-Voorhout; 4. A. Boers, Wog- num; 5. A. van Leeuwen, Wassenaar; 6. J Zomer, Halfweg. De Heemstedenaar Henk Peters werd achtste en Nico Lute uit Castricum elfde. De zceprestatietocht die zondagmiddag door de Bloemendaalse Reddingsbrigade is georganiseerd is een groot succes geworden. Rond 200 dames en heren hadden voor deze zwemtocht over een en twee kilometer inge schreven. Er waren slechts drie uitvallers. Om twee uur werd bij restaurant Riche in Zandvoort het startsein gegeven. Onder de deelnemers bevonden zich leden van de red dingsbrigades uit Utrecht, Amsterdam. 's-Gravensande, IJmuiden, Zandvoort, Heem stede, Haarlem en Bloemendaal, alsmede van zwemverenigingen uit Haarlem, Heemstede. Amsterdam en Hilversum. Over het algemeen werden er snelle tijden gemaakt, doch voor de meeste deelnemers was het in goede con ditie volbrengen van de zwemtocht toch wel hoofdzaak. Aanstaande zondag zal de Bloemendaalse Reddingsbrigade weer een zeeprestatietocht houden, eveneens over een en twee kilo meter. De start is om twee uur. Deelnemers dienen zich echter voor kwart over een op te geven bij de reddingspost „De Kentering" van de B.R.B. Onze nationale kampioene op de 100 m.. Ellen Ort van Atmodes, won gisteren in Be verwijk een sprint-driekamp. Zij won zowel de 100, de 150 als de 200 meter in respectieve lijk 12.-, 18.2 en 25 sec., waarbij zeker aange tekend dient te worden, dat zij de wind tegen had en de baan bepaald zwaar was. Anneke Bakker won het kogelstoten in de B-klasse met 10.21 m. In Leiden won Astrid Slagboer de 60 m. meisjes in 8.5 sec. Tineke Gijlswijk werd tweede in 8.7 sec. en Diny van Polen vijfde in 9.2 sec. Bij het vèrspringen voor meisjes in deze categorie werd Anneke Plugboer tweede met 4.10 m. en Tineke Gijlswijk derde met 3.94 m. Cora Wesseling won de 80 m voor B-meisjes in 10.6 sec. met Anneke Pennarts op de derde plaats in 11.2 sec. Een vierde plaats was voor Cora Wesseling op het vèr springen met 4.38. Ineke van Abs bezette op het hoogspringen bij de B-meisjes de vijfde plaats met 1.33 m. Bij de A-meisjes werd Joke Dobbelaar tweede op de 100 m. meisjes in 13.2 sec. met Lottie Plugboer op de derde plaats in 13.6 sec. Laatstgenoemde atlete werd vijfde op het vèrspringen met 4.51 m. Hilde de Graaf bezette de derde plaats op de 100 m. C in 14.2 sec. Een goede race liep Betty van Polen op de 200 m. C. Zij werd tweede in 28.4 sec. met Margreet. v. d. Bokk op de vier de plaats in 30.2 sec. Deze atlete won het vèr springen in de D-klasse met 4.54 m. Tenslotte won Hilde de Graaf het kogelstoten in de zelfde klasse met 8.60 m Voor de zevende ma#, met één onder breking, heeft mej. Do .Turkenburg de jaarlijkse wedstrijd om de Dokter W. E. Merens-wisselbekcr gewonnen die zondag door de Haarlemse Reddingsbrigade in de zweminrichting aan de Houtvaart in Haar lem werd gehouden. Als eerste ging de heer J. v. d. Meijden te water om 100 meter te zwemmen en de pop over een afstand van 25 meter in kop- greep te vervoeren. Daarna sleepte mej. Turkenburg van de 30 punten die daarbij te behalen vielen er 29,9 in de wacht. Bij het popduiken was ze met 0,9 punt beter dan de heer Van der Meijden en bij de medische proef werd ze gelijk met hem gewaardeerd. Met 4,8 punt voorsprong op de heer v. d. Meijden legde mej. Turken burg beslag op de beker. Na afloop van de wedstrijd reikte de heer J. C. Merens, als vertegenwoordiger van de familie Merens, de trofee uit. Bij de aanmoedigingswedstrijd voor de jeugd hield Gerda de Vries een belofte in voor de toekomst. Alvorens de volledige uitslag bekend te maken heette de brigade-voorzitter, de heer Fr. Lodder, de heer J. W. van Gemen welkom als erevoorzitter van de Konink lijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen en hij bracht hem dank om dat hij op tachtigjarige leeftijd nog zitting heeft genomen in de jury. Ook de heer Joh. M. Schmidt, oud-voorzitter van de HRB werd bijzonder verwelkomd, waarbij werd gereleveerd dat hij op 8 oktober zijn 80ste verjaardag hoopt te vieren. Aan mej. Do Turkenburg werd ook nog de Mevrouw N. J. Meyerink-Rijk-medaille uitgereikt als de best geplaatste dame en de heer N. Hesselman mocht de medaille in ontvangst nemen voor de best geplaatste bij het medisch. Gerda de Vries won een waardebon die beschikbaar was gesteld door de heer J. C. Merens als aanmoedi gingsprijs voor de jeugd. Verder werd meegedeeld dat de oefe ningen der HRB iedere woensdagavond negen uur in het Sporlfondsenbad in Haar lem worden gehouden en dat op 23 sep tember de nieuwe EHBO-cursus onder leiding van dokter P. Roorda een aanvang neemt. Inlichtingen hierover verstrekt de secretaresse, mej. A. E. J. Bosse, Nassau- straat 16, Haarlem. De volledige uitslagen van de wedstrij den zijn: Medische proef: N. Hesselman 24 pnt.; mej. Do Turkenburg 21 pnt.; J. v. d. Meij den 21 pnt.; mevr. W. Burghout-van Schie 18 pnt.; P. Krüger 18 pnt.; M. v. d. Wielen 18 pnt.; E. Bouckaert 15 punten. 100 meter gekleed zwemmen (waarvan 25 meter met pop): mej. D. Turkenburg 29,9 pnt.; J. v. d. Meijden 26 pnt.; mevr W. Burghout-van Schie 24 pnt.; M. v. d Wielen 22 2/3 pnt: E. Bouckaert 21 2/3 pnt. P. Kruger 21 1/6 pnt.; N. Hesselman 17 2/3 pnt. Popduiken: mej. Do Turkenburg 27.9 pnt.; J. v. d. Meijden 27 pnt.; mevr. W Burghout-van Schie 26 pnt.; M. v. d. Wie len 26 pnt; E. Bouckaert 24 pnt.; N. Hessel man en P. Krüger ieder 22 punten. Eindstand: 1. mej. Do Turkenburg 78,8 pnt.; 2. J. v. d. Meiiden 74 pnt.; 3. mevrouw W. Burghout-van Schie 68 pnt.; 4. M. v. d Wielen 66 2/3 pnt.; 5. N. Hesselman 63 2/3 ont.; 6. P. Krüger 61 pnt.; 7. E. Bouckaert 59 2/3 pnt. Het toernooi van de tennisclub „Zand voort'' waarvan twee weken geleden een belangrijk deel verregende en het B- en C- toernooi niet tot een .einde kwam is dit weekeinde uitgespeeld met uitzondering van het gemengd dubbelspel in de B-af deling. De nagekomen resultaten luidden: B-toernooi, H.E., halve-cindwedstrijden: A. Offers versl. G. Koenders 7-9, 7-5, 6-1; C- Teitler versl. J. Ong 6-1, 6-2. Endstrijd: C. Teitler versl. A. Offers 2-6, 6-4, 6-4. H.D., halve-eindstrjjden: Koenders Sr. en Jr. versl. Offers en v. d. Broek 6-3, 8-6; Slijper en Zanders versl. Barten en Brand- se door w. o. Eindstrijd: Slijper en Zanders versloegen Koenders Sr- en Jr. 6-4, 6-4. C-toernooi, H. E„ kwart-eindstrijden: E. Weert versl. R. van Walsen. 8-6, 6-1; G. Zijlstra versloeg Brokman 8-6, 6-1; E. v. d. Beek versl. Themans 6-3, 6-0; J. Zijlstra vei'sl. F. Roelvink 6-3, 3-6, 6-3. Halve-eindstrijden: E. Weert versl. G. Zijlstr 4-6, 6-2. 6-3; J. Zijlstra versl. E. v. d. Beek 6-4, 6-2. Eindstrijd: J. Zijlstra versl. E. Weert 7-5, 7-5. H. D.halve-eindstrijden: Goossens en v. Rooden versl. v- d. Bree en Perry 6-1, 3-6. 11-9; Dunselman en Roelvink versl. v. Schagen en Snoek 6-8, 8-6, 6-2. Eindstrijd: Goossens en v. Rooden versl. Dunselman en Roelvink 6-2, 6-2. G. D„ halve-eindstrijden: mevr. Jassu- run en Jenssen versl. mej. Tollenaar en Vogelzang 6-3, 3-6, 6-2; mej. Beunder en v. de Veer versl- mevr. v. Tilburg en Brok man 6-2. 1-6. 6-2. Eindstrijd: mevr. Jessurun en Janssen versl. mej. Beunder en v. d. Veer 6-3, 6-4. Advertentie Woensdagavond houdt de Haarlemse Korfbalbond de veertigste jaarvergade ring. Aftredend zijn de voorzitter H. Arends en de leden J. Arends, A. Vos en A. v. Breukelen. De laatste stelt zich niet herkiesbaar. Onder meer zullen de nieuwe statuten en reglementen worden behandeld. Voorts zal de competitie-indeling 1960/61 bekend worden gemaakt. De vergadering heeft plaats in de kan tine op het Sportpark aan de Kleverlaan. Op 't nieuwe DHC-veld in Delft hebben ruim zesduizend toeschouwers met stij gende verwondering gekeken naar 'n sterk geachte VSV-ploeg die in de eerste helft de thuisclub goed partij gaf, maar daarna zo volkomen ineenstortte dat de 4-1 zege voor DHC nog maar een zwakke afspie geling was van de superioriteit der gast heren in de tweede helft. Na zes minuten spelen pikte de DHC- linksbinnen Zeegers een hoge pass van kanthalf Boekse netjes op en het was 1-0. Linksbinnen De Jager mocht voor VSV een strafschop wegens hands nemen, maar doelman Lagarde dook het schot er ech ter fraai uit. Het tweede Delftse doelpunt ontlokte de Velsenaren heftige protesten. Stallen nam op de rand van het strafschopgebied een vrije trap, Wim van der Gijp wachtte 't leer in buitenspel positie af, maar kreeg de bal via doelman Geerlofs, waarna hij makkelijk scoorde. De arbiter wees het appel voor buitenspel af, na zijn grens wachter te hebben geraadpleegd. In de tweede helft profiteerde Versluys na 19 minuten van een misgreep van La- garde en aan de andere kant werkte Geer lofs bij een scherpe voorzet van Stallen de bal in eigen doel. Daarna was DHC volstrekt heer en meester en spil Spaans en de zijnen kregen het zwaar te verduren. De Delftenaren benutten echter slechts een van de zeker vijf doelrijpe kansen. Van Galen scoorde een vrije trap van Van der Velde en het was 4-1. Stormvogels heeft (1e competitie niet zo best ingezet. De IJmuidenaren verloren namelijk met 2-1 van Enschedese Boys, een uitslag, die reeds tien minuten na de rust tot stand was gebracht. Bij Stormvo gels voldeed de linkervleugel, bestaande uit Snoeks en De Graaf bijzonder goed, maar ook dit deel van de aanval slaagde er niet in de hechte Twentse defensie te verontrusten. Aan de andere kant slaagde rechtshalf Van Wooning erin Abe Lenstra vrijwel de gehele wedstrijd uit te schake len. Waar Lenstra liep, liep Van Wooning en de oud-international gaf tenslotte dan ook de moed op. Het eex-ste doelpunt viel pas vijf minu ten voor de rust toen Moddejonge een aan val, opgezet door Ter Mos, goed afwerkte (0-1). Zes minuten na de hervatting zorg de Vessies voor 1-1 na een combinatie met De Graaf, maar vier minuten later nam Enschedese Boys toch definitief de leiding. Lenstra werd door Van Wooning even vrij gelaten en uit een tikje van Abe scoorde Ter Mos het winnende doelpunt (1-2). De IJmuidense aanval miste de kracht nog tot het Twentse doel door te dringen. De uitslagen in de bedrijfsvoetbalcom- peties luiden: Figee 3Ruys 1-2; VW 2 Nautamix 2 5-1; VVV 1Nebima 1 5-4; HilcoH. S. 4-5; OCS 1—Figee 1 1-6. (Figee kampioen) Restant verregend. Programma komende week: Heden B OVNNautamix 1 (Slaperdijk); dinsdag OCS 3v. Goor (DSK); dinsdag E SVOW 2OCS 2 (Slaperdijk); woensdag A Figee 1VVV 1 (Slaperdijk); donderdag E VVV 2Nebima 2 (Slaperdijk); vrijdag A J. G. NelisFigee 1 (Slaperdijk); vrijdag B WW—OVN (DSK); zaterdag B GIH Nautamix 1 2 uur (Slaperdijk); zaterdag D DijkstraFigee 2 4.15 uur (Slaperdijk). Mogelijk worden er deze week nog enige wedstrijden ingelast. Zaterdag 27 augustus spelen twee ver tegenwoordigende elftallen van Bedrijfs voetbal Haarlem tegen twee elftallen van bedrijfsvoetbal Alkmaar op het Sportcom plex Hoeverweg in Alkmaar aanvang 3 u. De derde rit van de strijd om de wed- strijdcommissiebeker, die zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" als een tijdrit over één ronde in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, is bij de A- en B- klassers gewonnen door Eddy Riethoff. Het verschil met Gé Fennis be droeg slechts 0,2 sec. De uitslag luidde: 1. E. Riethoff in 1 min. 36,4 sec.; 2. G. Fennis in 1.36,6; 3. en 4. M. Bouma en R. Hendriks in 1.38; 5. en 6. R. Otte en C. Jansen in 1.40; 7. U. van Tintelen in 1.41; 8. en 9. A. Bogaard en A. Straver in 1.41,8; 10. E. Sminia in 1.43,8; 11. A. Deinum in 1.45. Na deze tijdrit deden Fennis en Riethoff nog een aanval op het met een tijd van 1 min. en 34 sec. op naam van Cees Piers staande record over één ronde. Zij slaag den echter niet in hun opzet, want Fennis liet 1.35,4 voor zich afdrukken en Riethoff 1.35,6. Een afvalwedstrijd voor A- en B-klassers leverde het navolgende resultaat op: 1. Bouma, 2. C. Jansen, 3. Straver, 4. Bo gaard. 5. Deinum, 6. Otte, 7. Van Tintelen, 8. Sminia. De C-klassers reden hun vierde rit om de wedstrijdcommissiebeker en daarvan was de uitslag: 1. Schenk, 2. G. Wagner, 3. Krijgsman, 4. Van Leuffen, 5. S. Hand- graaf, 6. R. Wagner, 7. Stevens, 8. Rama kers, 9. Nijssen, 10. Philippo. De Haarlemse Elllen Ort heeft in Bever wijk een sprintdriekamp over 100, 150 en 200 meter gewonnen. Haar tijden waren 12.0, 18.2 en 25.3 seconden. De Nederlandse kampioene Toos Cruining uit Wassenaar won bij de meisjes A; M. de Gruyter uit Amsterdam bij de jongens A en T. Vellinga, eveneens uit Amsterdam, zegevierde bij de heren. De korfbalclub „Haarlem" heeft een sport dag gehouden, die door een goede deelneming en goede organisatie, uitstekend verliep. Bij de senioren-leden werden winnaars Leo Reyns en Trix v. d. Velden. Bij de jongeren legden Hans v. Dijk en Mary Einmahl beslag op de eerste prijs. Tenslotte speelden enkele ploegen tegen Luto, waarvan de resultaten waren: Haarlem A-comb.Luto A 4-7; Haarlem B comb.Luto B 6-5; Haarlem asp.Luto asp. 0-3.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5