Nederlandse zwemsters en Ada den Haan Gretta Kok naar de finale Ronnie Kroon in de halve finale; Jan Bouwman uitgeschakeld Weinig bevredigende draw tussen Flamingo's en Free Foresters Schoten-ploeg kan zaterdag landskampioenschap behalen Olympisch record voor Wiltrud Urselmann We hebben een gezellige ploeg Bijna zesduizend atleten in Rome Laatste Olympisch nieuws Eerste gouden medaille voor Italianen Riet van der Lans is nog wat slap Ajax wijkt niet voor Feijenoord PROCO VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 15 Simon de Wit: Zaterdag 27 augustus Nederlandse leiding bij Australië-Pakistan Dames-cricketers in Engeland Korfbalbond gaat leden tal verhogen Morgen haarwassen met crème shampoo met ei crème shampoo Record van Jerome (100 m) wordt waarschijnlijk nog niet erkend Het zwemtoernooi Is vanochtend be gonnen met de series 100 m vrjje slag he ren. Het weer was warm en zonnig en er waren naar schatting duizend toeschou wers. De temperatuur van het water in het Olympisch bad was 25 graden. Alle favorieten plaatsten zich voor de halve fi nales. Het was echter nog niet duidelijk cf het bad snel was, daar verscheidene cracks zich niet ten volle gaven. Met een tijd van 57.7 plaatste de Nederlander Ron nie Kroon zich voor de halve finales. Jan Bouwman werd met een tijd van 58.8 uit geschakeld. Om de halve finales te berei ken mocht de serie niet langzamer gaan dan 58.2. De Amerikaan Lance La«rson maakte met 55.7 de snelste tijd in de series. De Nederlander Ronnie Kroon zwom in de derde serie, hij werd daarin vijfde. Kroon had een zeer goede start, die hem een voorsprong op zijn concurrenten op leverde. Die voorsprong had hij na 40 me ter nog, maar daarna kwam in de baan naast hem de Braziliaan Dos Santos naar voren en na het keerpunt werd de Am sterdammer ook nog gepasseerd door de Pool Salamon, de Canadees Grout en op de laatste meters door de Mexicaan Es- calante. Kroon bleek over voldoende snel heid te beschikken, dat was op de eerste 50 meter duidelijk. Maar het onbrak hem kennelijk aan „lucht" om de cadans te kunnen handhaven. Jan Bouwman was eveneens snel weg, maar de Eouropese recordhouder Dobay kwam in baan 4 al na 20 meter een halve lengte voor en het was voor de IJ-zwem- Onder de Nederlanders, die deel uit maakten van de delegatie bij de opening van de Spelen, bevonden zich ook zeven leden van de zeilploeg. Zij hadden het er graag voor over gehad om urenlang in een trein te zitten. „Vanmorgen om zeven uur zijn we vertrokken en we komen pas om half elf weer in Napels terug, vertelde chef d'equipe Simon de Wit. „We hebben de uitnodiging om in het défilé mee te lo pen bijzonder op prijs gesteld. Anders had den we helemaal niets van de Spelen ge zien. In Napels is het precies zoals bij een grote internationale regatta". De zeilers Sleeswijk, Verhagen, Lauten- schutz en de reserves Jaap Helder, Van Meggelen'en Lesage beaamden deze woor den van hun leider volkomen. Ook zij von den het prettig weer eens contact te heb ben met de andere Nederlandse Olympi sche deelnemers. Aanvankelijk zouden ook de drakenzeilers Van Duyl, Van den Bergh en Dudok van Heel zijn meegekomen, maar zij wilden hun kostbare schip niet zonder bewaking achter laten en hadden besloten de draak nog maar eens geducht te gaan poetsen. De zeilers zijn in Napels in een groot hotel ondergebracht. De stemming is uit stekend. „We hebben een echt gezellige ploeg waarin goede kameraadschap heerst", zo besloot Simon de Wit voordat hij met de anderen het Olympisch stadion binnentrok. Gretta Kok mer onmogelijk het contact met deze su persprinter te bewaren. Evenals met Kroon het geval was, was de tweede 51 meter van onze landgenoot te zwak om zijn tweede plaats te houden. Ook de Rus Sorokin en de Zweed Nord- wall kwamen langszij Bouwman en na men met een eindspurt zelfs nog een klei ne voorsprong, waardoor de Amsterdam mer vierde werd. Voor de halve finales plaatsten zich de volgende 24 zwemmers: Kyaukhe (Fin land), Shimuzu (Japan), Delia Savia (Ita lië), Devitt (Australië), Gottvalles (Frank rijk), Luschkowski (Rusland), Jacobsen (Did.), Dos Santos (Braz.), Salamon (Po len), Grout (Canada), Escalante (Mexico), Kroon (Ned.), Dobay (Hong.), Sorokin (Rusland), Henricks (Austr.), Lindberg (Zweden), Lantos (Hong.) Hunter (V.S.), Pound (Can.), Larsen (V.S.), Burer (Z.Afri ka), Ishihara (Japan), Aluchna (Polen) en Voell (Did.). Na de series 100 meter vrjje slag heren werd het zwemprogramma voortgezet met de series 200 meter schoolslag dames. De meisjes met de acht beste tyden gaan rechtstreeks naar de finale. In de derde serie verbeterde de Duitse wereldrecordhoudster Wiltrud Urselma'nn het Olympisch record. Zij won haar serie in 2 min. 52.- sec. Het oude Olympische record stond sedert 1956 op naam van haar landgenote Ursula Happe met 2 min. 53.1 sec. Het was de eerste Olympische record verbetering tydens de Olympische Spelen van 1960. Voor de finale van de 200 meter school slag dames plaatsten zich de volgende acht zwemsters: Wiltrud Urselmann (Did.), Anita Lonsbrough (G.B.), Ada? den Haan (Ned.), Baerbe! Goebel (Did.), Gretta Kok (Ned.), Pattie Kempner V.S., mej. Kristensen (Denemarken) en Ann Warner (V.S.). Uiterst nerveus kwam Gretta Kok, onze jongste zwemster, aan de start voor haar schoolslagserie. „Denk om je bril", moest iemand van de tribune roepen toen Gretta aanstalten maakte met haar bril op haar eerste Olympische race te beginnen. Daar na maakte zij nog een valse start, maar toen de zeven meisjes eenmaal gelijk wa ren weggeschoten, was de plankenkoorts bij de 16-jarige Amsterdamse ook geheel verdwenen. Wereldrecordhoudster Wiltrud Ursel mann, in de baan naast haar, was te snel voor Gretta. Onze landgenote bleef echter goed volgen. De Duitse favoriete werd na 100 meter op een lengte achterstand ge ëscorteerd door aan weerszijden twee zwemsters die precies in één lijn lagen. Het waren behalve Gretta Kok de Britse Christine Gosden, de Amerikaanse Kemp ner en de Deense Kristensen. Op de laatste 100 meter maakte Gretta zich uit deze for matie los, samen met het Amerikaanse meisje, dat met handslag door Gretta Kok naar de derde plaats werd verwezen. Ada den Haan zwom in prachtige stijl, zich geheel richtend naar haar maatgevoel en zich nauwelijks iets aantrekkend van de concurrentie. De 100 meter ging in 1.24.0 en een tijd die ruim onder de 2.55 moest liggen was dus in het vooruitzicht. De Italiaanse Zennaro en de Amerikaanse Ann Warner verkleinden de voorsprong van Ada op de laatste 50 meter, maar de Eindhovense was ongenaakbaar en zij tikte in precies 2.54.0 aan, ruim voldoende voor een plaats in de finale, waarvoor ook de 2.55.2 van Gretta Kok goed genoeg was. De baaninaeling voor de finale 200 me ter schoolslag dames is: Baan 1: mej. Kris tensen (Denemarken), baan 2: Gretta Kok (Ned.), baan 3: Ada den Haan (Ned.), baan 4: Wiltrud Urselmann (Did.), baan 5: Anita Lonsborough (G.B.), baan 6: Baerbel Göbel (Did.), baan 7: Pattie Kampner (V.S.) en baan 8: Ann Warner (V.S.). Eerste serie: 1 Baerbel Göbel (Did) 2.54.2, 2. Rosemary Lassig (Austr.) 2.57.4; 3. Yos- hiko Takamatsu (Japan) 2.57.6; 4. Michele Pialat (Frankrijk) 3.02.2; 5. Eva Maurer- Ussmees (Rusland) 3.03.1. Tweede serie: 1. Anita Lonsbrough (G.B.) 2.53.3; 2. Klara Bartos-Killerman (Hong.) 2.58.7; 3. Barbro Eriksson (Zweden) 2.59.8; 4. Amelie Mirkowitch (Frankrijk) 3.01.5; 5. Christel Filippo Vits (Oostenrijk) 3.02.6. Derde serie: 1. Wiltrud Urselmann (Did) 2.52.0 (nieuw Olympisch record), 2. Gret ta Kok (Ned.) 2.55.2; 3. Pattie Kamp ner (V.S.) 2.55.5; 4. mej. Kristensen (De nemarken) 2.56.2; 5. Christine Gosden (G.B.) 2.56.9. Voor de verschillende onderdelen van de Olympische Spelen zijn 5960 atleten, van wie 637 dames, ingeschreven. De inschrijvingen zijn als volgt verdeeld: heren dames totaal 916 219 1135 173 34 207 462 geen 462 329 geen 329 147 119 266 359 geen 359 299 177 476 Moderne vijfkamp.. 77 geen 77 290 geen 290 289 85 374 170 3 173 333 geen 333 Gewichtheffen 187 geen 187 300 geen 300 278 geen 278 159 geen 159 192 geen 192 363 geen 363 Vierde en laatste serie: 1. Ada den Haan (Ned.) 2.54.0; 2. Ann Warner (V.S.) 2.56.3; 3. Elena Zennaro (Italië) 2.57.0; 4. Inge Andersen (Denemarken) 2.59.9; 5. Jane Hogan (Australië) 3.00.3. De uitslagen van de 100 meter vrije slag heren waren: Eerste serie: 1. Kyarri Kyaukhe (Finland) 56.8 sec.; 2. Shimizu (Japan) 57.3 sec.; 3. Delia Savia (Italië) 58.2 sec. Tweede serie: 1. John Devitt (Austr.) 56.0 sec.; 2. Gottvalles (Fr.) 56.9 sec.; 3. Lusch kowski (Rusl.) 57.9 sec. Derde serie: 1. Dos Santos (Braz.) 56.3 sec.; 2. Salamon (Polen) 56.5 sec.: 3. Grout (Canada) 57.6 sec.; 4. Escalante (Mexico) 57.6 sec.; 5. Ronnie Kroon (Ned.) 57.7 sec.; 6. Gropaiz (Fr.), 59.3 sec.; 7. Baertschi (Zwitserland) 62.9 sec.; McLachlan (Zuid-Afrika) startte niet. Vierde serie: 1. Guyla Debay (Hong.) 56.5 sec.; 2. Sorokin (Rusl.) 58.2 sec.; 3. Nordwall (Zweden) 58.5 sec.; 4 .Jan Bouwman (Ned.) 58.8 sec.: 5. Trauber (Israel) 59.7 sec.; 6. Choung (Honkong) 61.1 sec. Vijfde serie: 1. John Henricks (Austr.) 56.9 sec.; 2. Lindberg (Zweden) 57.1 sec.; 3. Lantos (Hong.) 57.4 sec. Zesde serie: 1. Hunter (V.S.) 56.6 sec.; 2. Pound (Can.) 56.7 sec.; 3. Roca (Cuba) 58.3 sec. Zevende serie: 1. Larson (V.S.) 55.7 sec. 2. Burrer (Z.-Afr.) 56.3 sec.; 3. Ishihara (Japan) 57.5 sec. De eerste gouden medaille op de Olym pische Spelen was voor Italië, dat de ploe gentijdrit over 100 km won. De Italiaanse wegrenners legden de 100 km af in 2 uur 14 min. 33 sec. Tweede werd Duitsland en derde Rusland. De Ne derlandse renners eindigden op de vierde plaats. Hockey Het hockeyelftal van Pakistan heeft met 3—0 gewonnen van Australië. De ruststand was 00. Kanovaren Bij de strijd om de Olympische kanotitels hebben de Nederlandse vertegenwoordigers zich uitstekend geweerd. Zowel Weijzen als de K-2 Geurts-Knuppe klasseerden zich direct voor de halve finales. Weyzen werd in zijn serie tweede en het duo Geurts- Knuppe won zijn race met grote overmacht. De Nederlandse ploeg Geurts, Knuppe, Lagrand, Weyzen heeft de eerste serie van de K-l 4x500 m estafette gewonnen en zich daardoor geplaatst voor de halve finales. Worstelen De Olympische strijd is voor de Utrecht se bantamgewicht worstelaar Loek van Alfen bijzonder deprimerend begonnen, Vrijdagmorgen verloor hij namelijk op touché reeds na 35 seconden van de Hon gaar Igor Hodos. Hierdoor kreeg hij vier strafpunten. Zes strafpunten zijn al genoeg om uitgeschakeld te worden. Later verloor Van Alfen van de Roemeen Cerneram. De Italiaanse atleet Consolini legt na mens alle deelnemers de Olympische eed af. 17.3018.30 uur. Wielrennen: Baan- wedstrijden. Series ploeg-achtervol- ging. Sprint, halve finales. 20.2020.30. Olympisch allerlei. Extra uitzending van Sport in beeld. 21.1022.00. Zwemmen: Finale 100 m. vrije slag heren, finale 200 m. school slag dames. Filmoverzicht. 23.00—24.00 uur. Wielrennen. Ploeg achtervolging halve finales; tandem finales. 12.45—13.00 uur, 17.45—18 uur, 18.40— 19.00 uur, 22.00—22.30 uur, 23.45—23.55 uur: Reportages, beschouwingen en uitslagen. Op het Olympisch programma staat morgen: Basketbal (gehele dag), Bok sen (middag en avond), Kanovaren (ochtend en middag), Wielrennen (middag en avond), Hockey (ochtend en middag), Worstelen (ochtend en avond), Zwemmen (gehele dag), Pen tathlon (gehele dag), Waterpolo (och tend en avond). Het gaat heel wat beter met Piet van der Lans, die woensdag wegens darmstoornis sen na het eten van te veel fruit door dok ter Smit in bed werd gehouden. De Sassen- heimer kon met zijn makkers van de ach- tervolgingsploeg gaan trainen in het Velo drome en draaide al spoedig zijn rondjes mee. Toch was hij nog niet geheel de oude blijkens zijn opmerking: „Ik ben nog wat slap", toen hij van de fiets stapte. „Wat dacht je dan", was het antwoord van Arie van' Vliet, die meteen als „toe gift" een race tegen de Belgische ploeg organiseerde, waarin de Nederlanders zich alleen de laatste vier ronden volledig mochten geven. Dat de onzen het eerst over de streep gingen was van minder belang dan het feit, dat de samenwerking in de ploeg ronduit uitstekend was. De Neder landers zien dan ook met optimisme de komende strijd tegemoet. De twee Nederlandse scheidsrechters, J. P. A. Ballegoyen de Jong en de heer L. A. Elgershuizen, zullen vandaag in het marmeren stadion de openingswedstrijd van het Olympisch hockeytoernooi tussen Pakistan en Australië leiden. Voetbal Ajax heeft gisteren in Amsterdam tij dens een persbijeenkomst duidelijk gerea geerd op een enige dagen geleden ver stuurd telegram van Feijenoord, waarin de Rotterdammers herinneren aan een des tijds gemaakte afspraak, dat niet de titel houder mg.'ar de winnaar van de na-com petitie Nederland zal vertegenwoordigen in de competitie om de Europa-Cup. Nu de KNVB een dergelijk voorstel enige tijd geleden in Rome door de Europese Voet balunie met overgrote meerderheid zag weggestemd en daarop Ajax telegrafisch als deelnemer aanwees, achten de Amster dammers zich geheel volgens de regelen dè aangewezenen voor de Cupstrijd en zien zij geen termen meer aanwezig om zich ten gunste van Feijenoord terug te trekken. De Rotterdammers voelen zich nu door Ajax bij de neus genomen, om niet te zeg gen benadeeld. De repliek van de lands kampioenen luidt kort en krachtig, dat de bijeenkomst met Feijenoord en PSV in derdaad bovengenoemde strekking droeg, met deze restrictie echter, dat de Europese Voetbalunie daar onomwonden mee ak koord zou gaan. De Amsterdamse voorzitter Melchers raakte op zeker ogenblik gisteren in een heftig debat gewikkeld met de administra teur van Feijenoord, Phida Wolff, die ove rigens verklaarde uitsluitend aanwezig te zijn als persvertegenwoordiger. De kern van de ellenlange betogen be trof het verschil in interpretatie: Feijen oord blijft verwijzen naar de altijd be staande mogelijkheid dat de landskam pioen zich terugtrekt en Ajax beroept zich op de „opdracht" van de bond uit de Ita liaanse hoofdstad. Hoewel beide standpun ten uit elkaar bleven liggen - mede oor zaak van het feit, dat er van.de monde linge overeenkomst geen notulen zijn ge maakt - komt er in de huidige toestand geen wijziging meer. Dinsdag vertrekt Ajax per charter vliegtuig naar Oslo, vanwaar het gezel schap woensdag doorreist naar Frederiks- stadt voor de eerste wedstrijd om de Cup De return zal 7 september zijn in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het is het Engelse cricketteam de Free Foresters niet gelukt om ook de derde wedstrijd tegen zijn Nederlandse tegen standers in een overwinning om te zetten. Op het VRA-terrein in Amstelveen slaag den de Flamingo's er in een draw te for ceren, na een wedstrijd die zowel op de eerste als op de tweede speeldag weinig aantrekkelijk cricket heeft gebracht. Cricket Nadat de Free Fortesters donderdagmor gen de innings bij een stand van 129 voor 4 voortzetten bleef het scoringstempo bij zonder rustig. Mordaunt en Richardson strandden op een persoonlijke score van respectievelijk 21 en 30 runs, waarbij bei den als slachtoffer vielen van de goed bowlende Terwiel. Ook het wicket van I-Ienderson (19) werd door Terwiel geno men. Wilson bleef not out met 12. Na in totaal 3 uur en 40 minuten aan de wickets te hebben verbleven, sloten de Foresters op 176 voor 7. De wickets wer den genomen door Baak 3-37, Terwiel 3-59, Wijkhuizen 1-38. Van den Bosch 0-27 en Leef tink 0-10 kwamen niet tot succes. De Flamingo's, die in de eerste innings aan de kant waren gezet voor 89 runs, stonden voor de taak om 87 runs te sco ren, teneinde een inningsnederlaag te ont gaan. Het begin was bepaald slecht voor de gastheren, want reeds op 8 was het openingspaar Herklots en Baak verdwe nen. Met zeer voorzichtig spel, waarbij hoegenaamd geen risico werd genomen, zetten Janssen Schoonhoven (14) en Rij- kens (23) een stand van 46 runs op voor het derde wicket. Ook aanvoerder De Nijs kwam daarna met een bijdrage van 22 runs tot een goed resultaat. Een zeer ge duldige innings van Wischoff, die met 48 topscorer werd en 14 runs van Van den Bosch voerden het totaal naar 157. Enkele minuten voor het verstrijken van de speel tijd viel het laatste Nederlandse wicket, waardoor de Free Foresters geen kans meer kregen aan hun tweede innings te beginnen. Een weinig bevrediging schen kende draw was dus het resultaat van de match, die door de matige battingspresta ties bepaald oninteressant was. De bowlingcijfers van de Free Foresters waren: Richardson 3-38, Mordaunt 2-44. Robinson 1-25, Henderson 2-33, Corfield 1-5, Pryer 1-2. Morgen en zondag spelen de Free Fo resters, zoals bekend, aan de Spanjaards laan in Haarlem tegen het Nederlands elftal. Hoewel het Nederlandse dames cricket team tijdens de recente toer in Engeland geen kans heeft gezien ook maar een der wedstrijden te winnen, mogen de resulta ten - gezien het grote krachtsverschil - niet onbevredigend worden genoemd. De uitslagen waren als volgt: Nederlands da mesteam verliest van een Surrey clubteam (Nederland 75, Surrey 77/5); Nederlands damesteam verliest van een Kent club team (Nederland 63, Kent 64/6); Neder lands damesteam verliest van Berks en Oxon (Nederland 34, Berks en Oxon 35/6) Behalve deze wedstrijden was door de gastvrouwen een interessant programma opgesteld, met als een der hoogtepunten een ontvangst op de Nederlandse ambassa de te Londen. Sport in het kort VOETBAL. Het Japanse nationale voetbalelftal, dat binnenkort in Moskou tegen Rusland uitkomt, verloor in een oefenwedstrijd met 50 van de Duitse oberligaclub Alemannia Aken. De rust stand was 20. VOETBAL. De houder van de Euro pa Cup, het Spaanse Real Madrid, heeft 'n 54 overwinning behaald op Gothenburg. Bij de rust hadden de Zweden een 20 voorsprong. DE BEKERWEDSTRIJD Zwartemeer— Be Quick, die vorige week werd uitge steld, is woensdagavond geëindigd in een gelijk spel (33). De wedstrijd werd ge speeld in groep B Onder voorzitterschap van H. Arends hield de Haarlemse Korfba'lbond zijn 40ste jaarvergadering, die zeer druk bezocht was. In zijn openingsrede memoreerde de voorzitter de jubileumviering, de scheids- rechterscursus en de propaganda. Het is n.l. het streven om in 1963 bij het 60-jarig bestaan van de K.N.K.B. het ledenaantal, momenteel ongeveer 33000, tot 40000 op te voeren. Competitieleider J. Arends reikte de kampioensmedailles uit; vervolgens wer den de jaarverslagen goedgekeurd. De af tredende voorzitter werd bij acclamatie herkozen, hetgeen tevens geschiedde met de bestuursleden A. Vos en J. Arends. In de vacatur^ A. v. Breukelen benoemde men de heer Hooft sr. Vervolgens werden de nieuwe statuten en reglementen goed gekeurd. De competitie-indeling voor 1960-61 luidt als volgt: Eerste klasse: Haarlem 4, Nieuw Flora 2, O'kwartier 4, Oosthoek 2, Sport Vereent 2, Watervliet 3 en Zandvoort 1. Tweede klasse: Animo Ready 3, Aurora 3, DSV I, Nieuw Flora 3, O'kwartier 5 en Watervliet 4. Derde klasse: Aurora 4, DSV 2, Haarlem 5, Haarlem 6. Nieuw Flora 4, O'kwartier 6. O'kwartier 7 en Oosthoek 3. Junioren: Aurora, Oosthoek, Sport Ver eent en Watervliet 4. De honkbalcompetitie loopt ten einde en dat is overigens wel nodig ook, want het wordt tijd, dat de tophonkballers zich gaan concentreren op de aanstaande Europese kampioenschappen, die over en kele weken in Barcelona worden gespeeld. De internationals van Schoten hebben echter nu nog een ander doel. De ka'nsen op een kampioenschap zijn wel bijzonder gunstig en in de wedstrijd van zaterdag kan de titel behaald worden. Wanneer te gen het stugge Sparta wordt gewonnen of gelijk gespeeld, dan zijn de Schotenaren kampioen. Het zal er geducht om spannen in het Haarlemse honkba'lstadion. De honkbalcompetitie Ook in de eerste klasse wordt zaterdag een bijzonder belangrijke wedstrijd ge speeld, waarbij Haarlemse belangen op het spel staan. EDO heeft aan twee punten uit twee wedstrijden genoeg om zich weer een plaats in de hoofdklasse te veroveren. ABC is nog de enige ploeg, die de EDO-plannen nog kan dwarsbomen. De wedstrijd ABC- EDO, die zaterdagmiddag op het Amster damse honkbalveld wordt gespeeld, is Advertentie Kijk in dé spiegel: uw haar lijkt jonger, is jonger co van een ongekende schoonheid. Dit is het geheim van de nieuwe Proco Crème shampoo in tube. Een totaal nieuwe shampoo voor gezond en golvend haar. mot of Extra voordelig I 65 ct Voldoende voor ca. 8 wassingen Pntftnt firodukt. Ors prlmtl daarom belangrijk. "Wint EDO of speelt het gelijk, dan is promotie verzekerd. (Is de promotie een feit, dan houdt EDO recep tie in restaurant Spoorzicht in Haarlem van 810 uur. De overige wedstrijden zijn voor de Haarlemse clubs niet meer van groot be lang, al zal HHC zaterdagmiddag tegen VVGA haar sportieve plichten tegenover WVHEDW moeten vervullen. EHS-OVVO is van geen belang meer. Men krijgt op het Haarlemse honkbalveld echter dit week einde de gelegenheid om de prestaties van Le Cuivre (OVVO) en die van De Koning (Sparta) met elkaar te vergelijken. Het programma voor het weekeinde is als volgt: Zaterdag 27 augustus: Hoofdklasse: Scho- ten-Sparta (16 uur), VVGA-HHC (16 uur), WVHEDW-UVV. Eerste klasse: ABC-EDO (16 uur). Rayon Haarlem 3A: SC Haarlem 3-HCK 4. 4a: TYBB 4-VI. Vogels 2, Rip- perda 2-Geel Wit. 4c: HFC Haarlem 3- Kennemerland 3. Zondag 28 augustus: Hoofdklasse: EHS- OVVO (14 uur). Eerste klasse: Ajax-HCK (14 uur). Overgangsklasse A: Tjikalong- RFC, ADO-OVVO 2. Overgangsklasse B: HCK 2-Sparta 2. Tweede klasse B: Shell- EDO 2. Tweede klasse C: VVGA 2-Tog, Rivalen-Bloemendaal. Rayon Haarlem 4B: DIO 2-Halfweg 2. 4C: TYBB 3-Schoten 5. 4D: Schoten 6-HCK 5. De tijd van 10 seconden, die de Canadees Harry Jerome op 17 juli j.l. in Saskatoon op de 100 liep. zal waarschijnlijk tijdens de vergadering van de IAAF, die van 26-29 augustus in Rome wordt gehouden, niet voor erkenning als wereldrecord worden voorgedragen. Jack Davis, de Canadese afgevaardigde in de technische commissie, heeft ondanks zijn dringend verzoek nog steeds het offi ciële rapport over de omstandigheden waaronder de prestatie werd geleverd, niet ontvangen. De Duitser Armin Hary had op 21 juni in Zürich ook al 10— seconden laten af drukken. Deze prestatie zal tijdens de ver gadering van de IAAF wel voor erkenning als wereldrecord worden voorgedragen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15