Devitt tikte op 100 m. als eerste aan, maar Larson zwom sneller Nederlandse estafetteploeg zorgde op 4 x 100 meter voor verrassing Anita Lonsbrough won van de favoriete Wiltrud Urselmann Ingrid Kramer superieur bij de schoonspringsters VERRASSINGEN TIJDENS ZWEMWEDSTRIJDEN Amerikanen, die nieuw wereldrecord vestigden, starten niet in de finale Olympisch vuur in Napels ontstoken Verdeling van de medailles HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Nederlandse zwemsters traden niet op voorgrond Dolgelukkige Anita Thea du Pon achtste Uitslagen Olympisch waterpolotoernooi lil sllliilölff8 FUNKE'S ROGGEBROOD Overwinningen voor de Nederlandse worstelaars OLYMPISCH ALLERLEI MAANDAG 2 9 AUGUSTUS 19 60 A j" 999 999 999 (Van een speciale verslaggever) 's Werelds snelste man te water heet sinds zaterdag avond John Devitt. Deze Australische kampioen sedert 1957 stond toen met zeer brede lach op het nog van water druipende gezicht op het Olympisch erepodium en deed daar iets, waarmee hij ons hart volledig stal. Hij applaudisseerde nadrukkelijk toen naast hem Lars Larson verscheen, de Zweedse Amerikaan die volgens velen de winnaar was van een ademstokkende finale honderd meter vrije slag heren. Het was een ongeloof lijk boeiend gevecht geweest waarin op twintig meter voor de finish nog vijf van de acht zwemmers serieuze winstkansen meedroegen. Uit die vijf maakte zich even de kleine Braziliaan Dos Santos los, maar zijn eindrush was te kort en hij werd naar de derde plaats verwezen door de nek-aan-nek op de basinrand toespurtende Devitt en Larson. De Amerikaan leek de krachtigste eindsprint te hebben, maar hij was volgens de onge twijfeld competente jury van aankomst verliezer en Devitt de kampioen. Het was hard voor Larson, die in de series de scherpste tyd van allen op de klokken getoverd had en de afloop werd voor de ex-Scandinaviër des te schrijnender, toen de bekendmaking van de uitslag lang uitbleef en de spanning gebroken werd door collega's, die Larson kwamen omhelzen en met zijn „zege" gelukwensen. Dit was voor de fotografen weer een reden om de „Olympisch kampioen" onder schot te nemen, zodat de stem uit de microfoon, die Devitt's overwinning meldde, de verliezer als een bittere teleurstelling in de oren moet hebben geklonken. Maar hij droeg het oordeel als een man en stond, bleek maar kaarsrecht, op het ereschavot, terwijl het Austra lische volkslied over het stampvolle zwembad klonk en de vlaggen aan de masten omhoog kwamen. Eén troost was er voor de Amerikaan: zijn tijd was gelyk aan die van de winnaar en betekende een nieuw Olympisch record: 55.2 seconden. De Ameri kaanse coach nam met de uitslag echter geen genoegen. Uit de tijdbriefjes bleek, dat de drie horloges van Larsons baan een maal 55.0 en twee maal 55.1 hadden ge registreerd en die van baan drie, Waarin Devitt zwom drie maal 55.2. Aangezien twee van de drie kamprechters Devitt de eerste plaats hadden toegekend, was besloten de Australiër als winnaar te verklaren. We zouden dit verhaal niet met buiten landers zijn begonnen, indien de hoop op een medaille voor Ne derland zaterdag in vervulling was gegaan. Maar helaas Ada den Haan, noch Gretta Kok haalde de moeilijke reis. Ze zwommen een (ook al weer) emotionele finale verdienstelijk, maar de vierde plaats van Ada en de vijfde voor Gretta waarvoor zij zich aller minst behoeven te scha men moeten toch wor den gerubriceerd onder het hoofd „teleurstellin gen". Heel eerlijk gezegd, speelden beide Nederland se meisjes in deze pakken de finale geen hoofdrol. Zij trokken zo goed als het gaan wilde mee in het stormachtige spoor, dat twee reuzinnen van de schoolslag, Anita Lons brough uit Engeland en Wiltrud Urselmann uit Duitsland achterlieten. En ze werden ook nog ruim voorbijgestreefd door de Duitse Barbara Göbel. Wereldrecord Heel het grote „Stadio del Nuoto" stond overeind, toen de Duitse en de Engelse hun adembenemende eindstrijd uitvochten en ook de Italiaanse toeschouwers, die meer voor hun polomatch ItaliëVerenigde Ara bische Republiek waren gekomen dan voor deze zwemnummers waarbij geen enkele landgenote aan de start verscheen schreeuwden hun kelen schor van pure verrukking. Het was dan ook een voor treffelijk duel tussen deze beiden en de climax was fascinerend. Lang zag het er naar uit, dat Wiltrud Urselmann zou win nen. Sterk en regelmatig ging zij door het water en na honderd meter was zij alle anderen ten minste drie meter voor. Maar op 140 meter kwam de aanval van Anita Lonsbrough. Bij het laatste keerpunt was zij nog een meter achter, maar het Britse meisje bleek haar krachten schitte rend tc hebben verdeeld. In haar krachtige body was nog reserve voor een eindsprint aanwezig, terwijl de Duitse alleen maar door kon gaan in het tempo, dat zij voort durend had gezwommen. Prachtig accele rerend op een zeer hoge versnelling ging Lonsbrough in de laatste dertig meter langs de Duitse heen. En won een strijd, waarin de goed, maar niet goed genoeg zwemmende Nederlandse meisjes geen rol van betekenis konden vervullen. 1. Lons brough in de nieuwe Olympische en we reldrecordtijd van 2.49.5. Urselmann zwom 2.50.- en Barbara Göbel werd derde in Anita Lonsbrough, dolgelukkig na de onverwachte overwinning op Wiltrud Urselmann die haar een gouden me daille opleverde op de 200 meter schoolslag. 2.53.6. Vierde Ada den Haan, vijfde Gretta Kok. Wij durven niet zeggen, wie er tijdens de „cérémonie protocollaire" gelukkiger uit zag: Anita Lonsbrough. of de man die haar namens het IOC de gouden plak, aan een kettinkje om de hals gedragen, omhing. Het was de markies van Exeter, die vroe ger als Lord Burghley zelf Olympische prijzen veroverd heeft. Vergeleken bij dit zwaar geschut ont stond tijdens de halve finales 100 meter vrije slag slechts enig licht gerommel, al verbeterde de Australische Dawn Fraser dan toch maar het Olympische record van Chris von Saltza. Dat record van Chris leefde maar één enkele dag en-d^wa-aak moet voor Dawn Frasey. zo.Qt zijn .geweest.- In een halve finale, waarin ook örizë' meis jes Cockie Gastelaars en Erica Terpstra waren ondergebracht, voerde Fraser de hele meute van de eerste tot de laatste me ter aan. Zij won met speels gemak en be reikte de finish meters voor de anderen in de tijd van 1 minuut 1.4 seconde. Vijf mi nuten tevoren had Chris von Saltza in de andere halve eindstrijd met 1.2.5 genoegen moeten nemen, waarbij zij toch het voor deel had door een verbeten vechtende Na thalie Steward te worden opgejaagd. In de finale, die maandagavond gezwom men wordt, komen Dawn Fraser, Chris von Saltza, Nathalie Steward, de Hongaarse Bajongel. Erica Terpstra (1.3.7), Cockie Gastelaars (1.3.9), Cathie Wood en Ilse Konrads uit. Goed werk van onze meisjes en vooral van Erica Terpstra, die kort ge leden internationaal nog een onbekende was en nu tot de acht snelste crawlzwem- sters ter wereld behoort maarof er me- John Devitt. dailies te wachten liggen voor Oranje, is een vraag waarachter een heel groot vraag teken oprijst. Het zal wel gaan tussen Dawn en Chris, met Steward als derde. Wat een „afgang" voor Ilse Konrads, de ex-wereldrecordboudster, die de allergroot ste moeite, had,.om ziGh. te plaatsen...Haar, tijd was de slechtste-van alle acht fina listen. Protest afgewezen Het protest dat de chef d'equipe van de Amerikaanse zwemploeg, Ray Daughters, zaterdagavond indiende tegen de beslissing waarbij de Australiër John Devitt tot win naar van de 100 meter vrije slag-titel werd verklaard, is verworpen. De jury d'appèl heeft zondagmorgen on der leiding van onze landgenoot Jan de Vries het protest besproken. Het zijn niet de chronometers, die de volgorde van aan komst bepalen, doch het zijn de kamp rechters, die bij meerderheid van stemmen beslissen. De tijden moeten eventueel in overeenstemming met deze volgorde wor den gebracht. Aangezien de kamprechters met twee tegen een stem Devitt als win naar aanwezen, blijft de uitslag zoals deze was: John Devitt Olympisch kampioen 1960 op de 100 meter vrije slag. In de series van de 4 x 100 m. wisselslag estafette, liet de Amerikaanse ploeg een nieuw wereldrecord afdrukken. De ge maakte ty'd was 4 min. 08,2 sec. Het oude record stond sedert 24 juli van dit jaar op naam van de V.S. met 4 min. 9,2 sec. Dit is tevens een Olympisch record. Op dit num mer bestond er nog geen. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat de ploeg die een nieuw wereldrecord vestigde, als de Amerikaanse B-ploeg wordt beschouwd. Tijdens de training in Rome, liet coach Gus Stager zijn mensen zwemmen om een plaats in de estafette ploeg en de vier die het wereldrecord ves tigden, waren de verliezers. Het Olympisch Zaterdagmiddag was de eerste Olympi sche kampioene in het zwemstadion be kend. Zij was de Duitse Ingrid Kramer, die met groot machtsvertoon het schoon- springen van de 3 meter plank won. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Ingrid Kramer (Duitsland) 155.81 pnt.; 2. Paula Jane Pope (VS) 141.24 pnt.: 3. Elisa beth Ferris (GB) 139.09 pnt.; 4. Mary Wil- lard (VS) 137.83 pnt.; 5. Ninel Krutova (Rusland) 136.11 pnt.; 6. Irene Mac. Donald (Canada) 134.69 pnt.; 7. Ann Long (GB) 129.63 pnt.; 8. Thea du Pon (Nederland) 123.35 pnt, Thea du Pon is er in de finale niet in geslaagd haar zesde plaats te behouden. Tot de voorlaatste sprong stond zij nog met ruime voorsprong boven Ann Long en Irene Mac Donald geklasseerd, maar toen bleek toch dat het Nederlandse meisje nog niet over voldoende wedstrijdervaring be- .schikt,. Me.t.de bedoeling haar dubbele sal to achterwaarts met loop zo volledig moge lijk af te werken, gaf zij zich in de draai na een bijzonder hoge opsprong iets te veel en kwam half op haar rug in het wa ter terecht. De jury kende geen mede dogen. Een 4 was het hoogste cijfer dat ze kreeg. De andere cijfers waren tweeën en drieën. Voor Thea du Pon was daarmee de strijd uit. Want al maakte zij tot slot nog een fraaie contra-sprong, die goed werd beloond, haar punten-achterstand was te groot geworden om de achtste plaats nog te verlaten. Het springen van de blonde Ingrid Kra mer uit Duitsland vormde zelfs tegenover de Amerikaanse Paula Pope een klasse apart. Geen sprong van de Duitse werd minder beloond dan met 7 of Vh punt. Menigmaal verscheen 8'A of 9 op het score bord. De Amerikaanse springhegemonie was voor het eerst in de Olympische Spe- reglement laat toe dat in de finale andere zwemmers kunnen worden opgesteld. Sta ger zeide dat hy inderdaad zyn A-ploeg in de finale zal laten uitkomen. Dan verwacht hij een nieuwe recordverbetering. Trouwens, ook de Australiërs, die in de series de op een na snelste tijd maakten, verschenen niet met hun sterkste ploeg aan de start. Ook Australië zal een gewij zigde ploeg naar de finale sturen. De Ne derlandse ploeg, bestaande uit Jiskoot, Mensonides, Korteweg en Kroon, maakte de op vijf na snelste tijd van de 18 ploegen en verwierf aldus een plaats onder de acht finalisten. De Nederlandse tussentijden waren: rugslag: Jiskoot 1.05.6 (nieuw Nederlands record); schoolslag: Wieger Mensonides 1.12.3; vlinderslag: Korteweg 1.02.3; borstcrawl: Kroon 55,9. Nederland heeft zich met deze fraaie tijd van 4.16.1 als zesde in de finale geplaatst. Op baan 2 had Jan Jiskoot een uitsteken de start. Hij bleef met de snelle Ameri kaan Bennett en de Canadees Wheaton op één lijn tot het keerpunt. De zwemmer uit Wassenaar nam zijn draai iets te diep, waardoor hij ongeveer een halve lengte verloor op zijn twee tegenstanders. Maar hij handhaafde zijn tempo tot de laatste slag, waarbij hij in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 1.5.6 de taak overdroeg aan Wieger Mensonides. Gelijk met de Hongaar Kunsagi raakte de Hagenaar het water. Hij liep na 30 m. iets op hem uit en op de tweede baan kwam hij zelfs naast de Canadese school slagzwemmer. Ook Gerrit Korteweg wist de goede positie van Nederland in deze razendsnelle serie, waarin de onweerstaan bare Amerikaanse ploeg onbedreigd op een nieuw wereldrecord afging, te behouden. Ronnie roon startte voor de laatste 100 m. iets te voorzichtig, maar hij maakte dit weldra goed en met 'n zeer snelle finish De uitslagen van de waterpolowedstrijden voor het Olympisch toernooi luiden voor de vier groe pen der voorronden als volgt: Groep 1: Italië—VAR 9i (rust 6—2; Roemenië —Japan 41 (rust 1—0). De eindstand luidt: Italië 3 3 0 0 6 21— 8 Roemenië 3 2 0 1 4 12— 5 Ver. Ar. Rep. 3 0 12 1 7—17 Japan 3 0 12 1 5—15 Italië en Roemenië gaan over naar de halve finalegroep A. De reeds gespeelde wedstrijd tus sen beide landen (Italië won met 4—3) telt mee voor de halve finalecompetitie. Groep 2. De stand is na de derde dag: Rusland 2 2 0 0 4 12—8 Duitsland 2 10 12 10—8 Argentinië 2 0 111 6—9 Brazilië 2 0 111 5—8 Rusland is reeds zeker van een plaats in halve finalegroep A. Groep 3: Joegoslavië—Zuid-Afrika 71 (rust 3—0). De stand is na de derde dag: Joegoslavië 2 2 0 0 4 9—2 Nederland 2 10 12 6—5 Zuid-Afrika 2 10 12 4—9 Australië 2 0 0 2 0 5—8 Groep 4: Ver. Staten—Frankrijk 10-4 (rust 3—2); Hongarije—België 94 (rust 6—3). De stand is na de derde dag: Hongarije 2 2 0 0 4 16— 6 Ver. Staten 2 10 12 12—11 Frankrijk 2 10 12 8—13 België 2 0 0 2 0 7—13 j||H& WÊÊlSlÊmÊË De Duitse Ingrid Kramer greep direct na haar overwinning bij het schoon- springen naar haar make-up spiegeltje ze wilde vooral goed voor de dag komen bij de cérémonie protocollaire. len, waarop het nummer in 1920 werd in gevoerd, gebroken. De acht schoonspringers, die zich voor de finale van het. springen 3 meter plank plaatsten zijn: 1. Hall (VS) 107.49 pnt.; 2. Tobian (VS) 107.33: 3. Botella (Mex.) 106.96; 4. Mari (It.); 5. Pophal (Did.); 6. Gaxiola (Mex.); 7. Meissner (Canada); 8. Tamano (.Japan). De Nederlandse zeilequipe was zondag avond om zeven uur aanwezig bij het ont steken van het Olympisch vuur boven op het eeuwenoude kasteel Castel del'Ovo in Napels, waar maandag de Olympische zeilwedstrijden beginnen. De afgelopen da gen hebben de Nederlandse zeilers besteed aan het verkennen van het water en het onderhoud van de boten. De jachthaven is gloednieuw en van alle gemakken voor zien. Zo is er een zwembad voor de deel nemers en op de wal is voldoende ruim te om alle schepen omhoog te halen. Er zijn speciale wagentjes om de schepen weer te water te laten. Zelfs zijn een zeilmaker en een scheepsl immerman per manent aanwezig om de deelnemers ter zijde te staan. Advertentie èn voor uw gezondheid èn als lekkernij Hofleveranciei Tien tegen één dat ook uw doktet het eet I tikte hij ruim voor de vierde Hongaar, Lantos, aan. De 4.16.1 was een verrassende tijd, die men bij de meest optimistische prognose niet had durven berekenen. Dolgelukkig met dit resultaat maakten de jongens in hun oranje badjassen even later een rondedans en lieten zich met vol doening door de Nederlandse officials, on der wie Cor Braasem zijn plaats weer had ingenomen, complimenteren. De tussentijden, die de nieuwe Ameri- gaanse wereldrecordploeg op de 4 x 100 m. estafette maakte, luiden: rugslag: Bennett 1.02.6; schoolslag: Hait 1.11.2; vlinderslag: Gillanders 59.8; borstcrawl: Clark 54.6. De uitslagen waren: Eerste serie: 1. Australië 4.14.8; 2. Duitsland 4.17.7; 3. Frankrijk 4.21.7; 4. Mexico 4.23.1; 5. Finland 4.27.3; 6. Israel 4.37.6. Tweede serie: 1. Japan 4.16; 2. Italië 4.16; 3. Rusland 4.16.2; 4. Groot- Brittannië 4.16.8; 5. Philippijnen 4.28; 6. Brazilië 4.30.1. Derde serie: 1. Ver. Staten 4.08.2; 2. Canada 4.15.3; 3. Nederland 4.16.1; 4. Hongarije 4.17.7; 5. Joegoslavië 4.25.5; 6. Portugal 4.39.8. Voor de finale van de 4 x 100 meter wisselslag estafette heren plaat sten zich: Verenigde Staten, Australië, Ca nada, Japan, Italië, Nederland, Rusland en Groot-Bsittannië. De Nederlandse worstelaars Loek van Alflen en Leo Piek zijn er zaterdagavond in geslaagd hun partijen te winnen. Loek van Alflen deed dat op een wel bijzonder fraaie wijze door zijn tegenstander, de Marokkaan Benakvon, na anderhalve mi nuut met een feilloze hoofdheupzwaai naar de mat te brengen en Leo Piek bevocht een verdiende puntenzege tegen de Austra liër Stamulis. In de partij tussen de bantamgewichten Van Alflen en Benakvon was het al spoe dig duidelijk dat de Nederlander met zijn gevarieerder worstelen superieur was. Met felle aanvallen bestookte hij zijn te genstander en al blokkeerde deze in de beginfase van de strijd een door Van Alf len aangezette middelgroep, hij kon toch niet voorkomen na 95 seconden de mat te moeten verlaten. Leo Piek daarentegen heeft de volle 12 minuten nodig gehad om zijn overwicht op de Australiër Stamulis tot uitdrukking te brengen. Geen moment is de oranje man in gevaar geweest, maar zijn taaie tegenstander die tweemaal in een linkse heupzwaai en eenmaal in middelgreep werd genomen, hetgeen Piek vele punten opleverde, stond de beslissing touché ech ter niet toe. land Italië Duitsland Engeland Australië goud zilver brons 3 0 0 1 4 1 1 0 1 1 0 0 Ver. Staten 0 2 0 Rusland o 0 3 Brazilië o 0 1 Na de tweede dag luidt het (officieuze) puntenklassement van dé Spelen, op basis van zes punten voor een eerste plaats, vijf voor een tweedeenz. tot en met een punt voor een zesde plaats, als volgt: 1. Duitsland 31 pnt.; 2. Italië 21 pnt.; 3. Verenigde Staten 21 pnt.; 4/5. Nederland en Rusland, beide 14 punten; 6. Groot Brittannië 11 pnt.; 7. Australië 9 pnt.; 8. Brazilië 5 pnt.; 9. t/m 11. Hongarije, Canada en Zweden, alle 2 pnt.; 12. Roemenië 1 pnt. Hoe is het Cockie? vroegen we, toen we, daags na de halve finales van de 100 me ter de Schiedamse in het Olympisch dorp tegen het lijf hepen. „Ik heb niet zo best gezwommenzei Cockie. „Kom, kom, je zit in de finale en dat is toch het belangrijkste. Laai Dawn Fraser en Chris von Saltza elkaar maar afslach ten". „Dat is het niet", zei Cockie, „ik ga in de wedstrijden niet zo best, lang niet zo best als in de training We dachten aan de avond tevoren, aan die duizenden op de tribunes, het gegil en gekrijs en de spanning en meenden voor onszelf wel te weten, waarom de training beter ging dan de wedstrijd. Het moment, waarop je in je badjas naar de startblokken wandelt, het moment, waar op je daarvoor op je stoel gaat zitten, het is iets van vóór het vuurpeleton Want dit is geen gewone wedstrijd, dit is iets waar je jaren naartoe leeft. En Cockie Gastelaars is goed voor een medaille, mits zij helemaal vrij van remmingen aan de start kan kom.en. Enfin ze was weer raat opgefleurd, want ze had juist Schie dam. aan de telefoon gehad, haar pleeg ouders, en dat maakte veel goed. KIJKERS Tijdens de bokswedstrijden in het grote sportpaleis, worden op de perstribune veld kijkers gebruikt, daar de plaatsen voor de pers zich op tenminste 30 meter van de ring bevinden. „In het oude Griekenland hadden de dichters die de Olympische prestaties bezongen, recht op een plaats op de voorste rij," zo werd op de pers tribune gemompeld. VAKANTIE „Ik heb vakantie" dat zei de montere en lachende Albert Rosbag, die vrijdag avond tegen de Zweed Nystroem in zn'v ongelukkige greep geraakte dat zijn elle boog uit de kom schoot, 's Avonds laat. werd hij in het ziekenhuis opgenomen maar de volgende dag liep hij al weer rond in het Olympisch dorp, zij het met zijn arm in het gips. De Italiaanse dok toren hadden dat nodig gevonden, of schoon Rosbag zelf weinig of geen last meer van zijn arm had. Voor het Olym pisch worstéltoernooi is hij echter uitge schakeld. De heer Wanssink, leider van de Nederlandse worstelploeg, waarschuw de de welter gewicht lachend „Je mag nu eten wat je lust, alleen moet je oppassen niet als zwaargewicht thuis te komen." „NEEN" De eerlijkste meisjes in het Olympisch dorp zijn twee kleine atletes uit Nationa listisch China: Vèrspringster Lin Chan Ta en hordenloopster Jeh Jen. Toen hun ge vraagd werd of zij goed waren op die nummers, was het antwoord een rustig „neen". BAAS BOVEN BAAS Kees Kerdel mag dan zijn groene leger- jeep hebben, de chef de mission van het U.S.A.-team doet het zoals een Ameri kaan dat betaamt in het groot. Nog geen dag had de Amerikaan nodig om vast te stellen dat hij bij het bezoeken van de verspreid gelegen sportaccommo daties, ondanks zijn snelle wagen, con stant in tijdnood zou komen. Met Amerikaanse voortvarendheid werd toen maar een helicopter gehuurd. Zeer tot ongerief van de roeiers en kano-ers ove rigens, want als de helicopter in zicht is moet op het Lago di Albano fluks een aanlegsteiger worden ontruimd. Een van de Duitse roeiers is zelfs geheel niet over dit initiatief van de U.S.A.-teamleider te spreken. Bij een van de eerste landingen blies de wentelwiek de nieuwe zomer- schoentjes die de Duitser even had uitge trokken, het water in. En toen ze opgevist en weer droog waren bleken ze tenminste twee maten te klein. CRITIEK Dr. J. L. Blonstein, een Britse arts met veel interesse voor de sport, heeft zater dagavond critiek geoefend op de organi satie van de Olympische Spelen, wat bok sen betreft. Hij verklaarde, dat het vol gens hem niet goed kon zijn, dat boksers tot één uur 's nachts in. louw zijn. Want dat wil zeggen dat ze dan niet voor twee uur op bed liggen. „Volgens mij" zei dr. Blonstein, „is het tegen alle regels om iemand, die in conditie wil blijven op zo'n tijd te laten boksen. Ik geloof dan ook, dat het veel beter zou zijn als het boks- programma werd afgewerkt in de morgen of in de vroege avond. AANKOMST Vrijdagmiddag zijn de Nederlandse atle ten Gerda Kraan, Ine ter Laak-Spijk, Nel Zwier, Dini Hobers, Joke Bijleveld en de heren Eef Kamerbeek, Herman Timme, Cees Koch en Frans Künen met chef d'equipe de heer Jo Moerman en mas seur J. van Vliet op het vliegveld Ciam- pino aangekomen. ROUWBAND De leden en officials van de Deense ploeg zullen gedurende het verdere ver loop van de Olympische Spelen een zwar te rouwband dragen als eerbewijs voor Eenemark, de Deense wielrenner, die vrij dag om het leven kwam. HITTE De meeste meisjes in het Olympisch dorp kunnen bij de grote hitte luchtig ge kleed gaan. Niet de vrouwelijke tolken, die lange dagen maken. Zij hebben ieder slechts één uniform en die is van dikke wol. „Ik wilde dat ik de dame die deze kleding ontworpen heeft, daarin eens 10 of 12 uur achter de bali kon zetten. Dan kon zij aan den lijve voelen wat zij ons heeft bezorgd," sprak een van de meisjes van de recentie. BOODSCHAP President Eisenhower heeft in een bood schap aan de Olympische atleten zondag gezegd, dat het toenemende begrip tussen de volkeren, zoals dat zich bij de Olympi sche Spelen openbaart, welkom is „in een wereld, die moe is van internationale spanningen en onbegrip".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 10