Ernstige val schakelde het tandemduo Gerritsen-Paul uit in de halve finale Doping in het spel bij dood Deense wielrenner? r\r\r\ Nederlandse achtervolgers door elektrisch oog uitgeschakeld Slechte start van Nederlands hockeyteam tegen Nieuw Zeeland li Opnieuw gouden plak voor Italië Gaiardoni dicht bij zijn tweede medaille Nederlandse kanoploeg had geen geluk „Ik gaf de renners een stimulerend middel" Laatste Olympisch nieuws Duitse hockeyploeg verloor van Kenya Harde wedstrijd eindigde in 1-1 Zweeds protest tegen Nederland afgewezen Roeiers op klompen naar Rome Alben Geurts-Knuppe komen in de finale Trainer van Enemark: Dinsdag 30 augustus Nederlandse wielerploeg naar Frankrijk .MAANDAG 2 9 AUGUSTUS 196 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Er steeg een kreet van ontzetting np van de schaars bezette tribunes van het wielerstadion. In een vertwij felde poging om de voor hem rijdende Italiaanse kampioenstandem nog te verschalken stuurde Mees Gerritsen bij het uitkomen van de laatste bocht in het nauwe gat tussen de Italianen en de rand van de pelouse. Het ge beurde in een flits. Gerritsen, die te veel had gewaagd, raakte de macht over zijn stuur kwijt en met 'n enor me smak sloegen de oranjemannen tegen de houten baan. Zeker vijftien meter rolde de Nederlanders door en bleven toen onbeweeglijk liggen op de rand van de baan. Een ogenblik stond iedereen star te kijken, toen snelde van alle kanten hulp toe. Men vreesde het ergste. Maar wielrenners zijn taaie kerels en het bleek achteraf nog mee te vallen. Achteraf, want er moest een brancard aan te pas komen om Marinus Paul van het veld te dragen. De Hagenaar was even buiten bewustzijn maar kwam in de dokters kamer spoedig weer bij. Bij het on derzoek bleek hij zijn linkersleutel- heen op drie plaatsen gebroken te hebben. Het Olympisch toernooi was voor de Nederlanders afgelopen. Paul moest naar het St. Eugenio- hospitaal vervoerd worden, waar de breuken gezet werden. Mees Gerritsen kwam er heel wat beter af. Na een paar minuten kon hij, onder steund door Arie van Vliet en soigneur Viet Liebregts, strompelend het veld ver laten. Hij had een kleine hoofdwond en tal van schrammen aan zijn linkerbeen opgelopen. De kleine Amsterdammer was zo diep onder de indruk van het gebeurde dat hij geen \voord kon uitbrengen en ook toen de dokter met een pincet de vele splintertjes uit zijn huid verwijderde gaf Gerritsen geen kik. Hij zat maar steeds te denken aan die fatale vergissing, die zo nutteloos was geweest. Tegen de Italianen, die onze jongens in de eerste rit van kop met een groot ver toon van overmacht hadden verslagen, was immers toch geen eer te behalen. Gerritsen zou er beter aan gedaan hebben zichzelf en Paul te sparen voor de strijd om de derde plaats, waarin zij beslist niet kansloos zouden zijn geweest. Want de Russen hadden in twee ritten tegen de Duitsers veel van hun krachten moeten geven, zonder succes overigens. Nu kwamen de vei'tegepwoordigers van de Sovjet-Unie zonder strijd in het bezit van de bronzen plakken. Dat het goud voor de derde maal in twee dagen door de Italianen veroverd werd, verwonderde niemand. Want zowel in.de series als in de kwart- en halve fi nales hadden de Azurri hun tegenstanders overklast. In de eindstrijd was het al niet anders. Bianchetto en Beghetti lieten in de eerste rit de Duitsers Simon en Staber meer dan een lengte achter zich en ook in de volgende rit bestond over de uitslag geen twijfel. Voor de derde maal in twee dagen ging de vlag van het organiserende land in de hoogste mast. Voor de derde maal ook was het zilver voor de Duitsers en het brons voor de Russen. Santé Gaiardoni, wereldkampioen der amateursprinters en sinds vrijdag ook Olympisch kampioen op de 1000 meter met staande start, is hard op Weg om zijn tweede gouden plak te veroveren. De ma nier waarop de Italiaan in de kwartfina les de verrassend sterk rijdende Brazi liaan Argenton uitschakelde was groots. In de tweede en beslissende rit „explo deerde" Gaiardoni op 300 meter voor de finish, reed de Braziliaan volkomen los en noteerde ondanks die lange spurt over de laatste 200 meter een tijd van 11.3 sec Zijn mededingers in de halve finale zijn de Belg Leo Sterckx, die in Leipzig op de tweede plaats eindigde, de oud-kampioen Gasparelle en de nieuwe Australische ont dekking Ron Braensch, een leerling uit de school van Sid Patterson. De manier waarop de Australiër de Duitser Rieke versloeg deed herinneren aan de grote da gen van Patterson. Baensch zal evenwel weinig illusies hebben op een finaleplaats want hij komt in de halve eindstrijd te gen Gaiardoni, terwijl Gasparella tegen Sterckx moet rijden. In volle vaart gaal het tandempaar Bianchelto-Beghelto (voorgrond) met daarachter de Nederlanders Gerritsen en Paul door de laatste bocht enkele ogenblikken later smakt het Neder landse paar tegen de grond bij een poging binnendoor te-gaan. (foto's boven en onder). Arie van Vliet brengt de teleurgestelde en gewonde Gerritsen naar het ren- nerskwartier cm verbonden te worden. (Foto onder) V .--N' 2® w 7 j Het Zweedse protest tcjrcn Nederland, het welk betrekking had op de ploegentijdrit op de weg van vrijdag is zaterdag afgewezen. Zweden heeft zich bfj deze uitspraak neerge legd en bekend gemaakt niet in beroep te zullen gaan. De uitslag van de ploegentijdrit blijft dus ongewijzigd. Het protest van Arie van Vliet hielp niet. De Woerdenaar was onmiddellijk naar de jury gerend toen de uitslag van de bijzonder spannende rit tussen de ach- tervolgingsploegen van Nederland en Rus land bekend werd gemaakt: Rusland had gewonnen met een verschil van een-hon- derste seconde. „hoe kan dat. Ik heb zelf gezien, dat de lichtjes gelijk aanflit sten. En hoe willen jullie waar maken, dat de elektrische tijdwaarneming de tijd van de derde renner heeft opgenomen?" De argumenten van de Woerdenaar wer den door de jury, die met de handen in het haar had gezeten, weggewuifd. Men had inderdaad niet uit eigen waarneming de uitslag kunnen opmaken. Terwijl vlak voor de eretribune drie Russen naast elkaar over de streep scho ten hadden aan de overkant in vrijwel de zelfde positie de Nederlanders Oudkerk, Nijdam en Van der Lans geprobeerd de winst te veroveren. De officials wisten er niet goed raad mee. Zij stonden in groep jes te discussiëren en besloten uiteindelijk het. elektrisch oog te laten beslissen. En dat wees de zege met het kleinst mogelij ke verschil toe aan de Russen. Van der Lans, Oudkerk, Nijdam en Nik- kesen hadden door een langzame start in de eerste ronde een achterstand van onge veer zeven meter opgelopen. Maar het oranje-kwartet was spoedig op volle toe ren en hield het verschil gelijk tot na de vijfde ronde. Toen begonnen de Russen terrein te verliezen. Na de zesde ronde was hun voorsprong geslonken tot twee meter en in de volgende ronde kwamen de Nederlanders op gelijke voet. Het werd 'n heroïeke strijd om centimeters, die zon der de elektrische tijdwaarneming onge twijfeld in een dead heat uitgelopen zou zijn. Met de Russen plaatsten zich in de hal ve finales, die maandagavond gereden worden, de ploegen van Italië, Frankrijk en Duitsland. Het ging bijzonder hard in tegenstelling tot de kwalificatieritten van zaterdagmiddag. Toen stond er een be hoorlijke wind, die vooral in de bochten de deelnemers parten speelde, 's Avonds echter was het bladstil en werd het Olym pische record van de Italiaanse winnaars van Melbourne niet minder dan vijf maal overtroffen: door Italië, Frankrijk, Duits land, Rusland en Nederland. De Duitsers hadden de snelste tijd gemaakt en wer den de nieuwe recordhouders met 4.29.32, acht seconden sneller dan het oude record. Gedurende de afgelopen dagen zijn reeds tientallen Olympische deelnemers van de Amsterdamse luchthaven Schiphol naar Rome vertrokken. Allen trokken uiteraard veel belangstelling, maar de roeiers, die leden week in het vliegtuig stapten, spannen wat dit betreft toch wel de kroon. Zij hadden namelijk een kleine verande ring in hun tenue aangebracht, zoals alleen roeiers dat kunnen: zij vertrokken op fel rode en witte klompen, terwijl de zwarte officiële „N.O.C -schoenen" netjes in hun koffers waren opgeborgen. Tevens bleek, dat zij in Rom.e veel regen verwachten, want de meest en droegen ook nog een grote zwarte paraplu om de arm. Het is dus begrijpelijk, dat onze roeiploeg bij het vertrek veel belangstelling trok. „Hopelijk kunnen we er in Rome op een behoorlijke manier mee het vliegtuig uit stappen", zo zeiden ze. „Ook daar zal het wel veel belangstelling trekken, waardoor we nog reclame maken voor Nederland ook". Als de prestaties van de roeiers in Rome evenveel aandacht zullen trekken als hun klederdracht, zou dat natuurlijk ook wel een goede reclame zijn Een hoge functionaris van 't organisatie comité, die wenste dat zijn naam niet zou worden genoemd, heeft verklaard dat ie dereen in zijn comité en velen in de bui tenlandse delegaties er van overtuigd zijn dat de dodelijke invloed van de zon voor de Deense wielrenner Knud Enemark het gevolg was van het gebruik van stimu lerende middelen. Be functionaris zeide, dat het goed mogelijk is dat een lid van een ploeg een zonnesteek krijgt, als gereden moet wor den onder een laaiende zon als vrijdag, maar dat zoiets niet kan overkomen aan twee of drie man in de zelfde ploeg. Enemark zeeg ineen tijdens de ploegen- rit over 100 km. Zijn ploeggenoot Jorgen Jorgensen duikelde van de fiets in dezelf de wedstrijd en moest naar een zieken huis worden gebracht. Zaterdagochtend zakte een derde Deense wielrenner, Bangs- borg, in het Olympisch dorp in elkaar. In het Deense kamp wordt heftig tegen gesproken dat door de Deense wielrenners doping is toegepast. Inmiddels verdween ITet had zo mooi kunnen zyn. Als Chick Weyzen nu eens niet was teruggeroepen toen hij in leidende postitie was, omdat een van de andere deelnemers een valse start had gemaakt; als de Nederlandse 4x500 meter 1-estafetteploeg nu eens in een andere halve finale was ingedeeld Ja, dan hadden misschien alle drie Nederland se ploegen de eindstrijden van de wed strijden om de Olympische kano-titels be reikt. Nu moeten we het vandaag, als de finales worden verwerkt, alleen met de K-2 Knuppe-Geurts doen. Maar toch, ondanks de omstandigheid dat Chick Weyzen, de Nederlandse ver tegenwoordiger in de K-l klasse, en de estafetteploeg werden uitgeschakeld heb ben de Nederlandse kanovaarders het ook op de tweede dag van de wedstrijden op het Lago di Albano beslist niet slecht ge daan. Zeker, echt pech heeft Nederland niet gehad, maar in dit Olympische milieu waar de verschillen in kracht heel klein zijn, kan een beetje geluk zo heel veel doen. Toon Geurts en Ru Knuppe mogen dan de enige Nederlanders zijn die de finale hebben bereikt, even vast staat ook dat zowel de Nederlandse KI als de estafette ploeg eervol zijn uitgeschakeld. Het heeft er zaterdagmiddag even naar uitgezien dat de Nederlandse K2 in de hal ve finales voor een grote verrassing zou gaan zorgen. Tot bijna 100 meter voor de finish hadden Knuppe en Geurts de leiding. Toen kwam helaas de machtige eindsprint van de Hongaren en de Zweden. Het was een spurt die de Nederlandse combinatie niet kon beantwoorden. Zelfs bracht Bel gië nog even de derde plaats in gevaar. Het ziet er naar uit dat de Nederlanders in de eindstrijd van de K2-klasse nog een rol van betekenis kunnen spelen. Van de negen ploegen die zich hebben gekwalifi ceerd heeft Nederland namelijk de op vier na beste tijd gemaakt. Toch blijven con clusies altijd heel riskant. Temeer omdat vaststaat dat bijvoorbeeld de Duitsers zich nog enigszins hebben gespaard. De halve finale van de 4 x500 meter estafette waarin Nederland was ingedeeld is een strijd geworden die de toeschouwers niet licht zullen vergeten. Direct al nam Rusland de leiding. De overige drie ploe gen, Italië, Nederland en Polen, voerden een gevecht waarin de kansen en de posities voortdurend wisselden. Toen Chick Weyzen als laatste man startte lag Nederland op de tweede plaats. De voor sprong op Polen was echter te gering. In de laatste fase van de strijd moest Wey zen die tweede positie goed voor een finaleplaats toch nog afstaan. In de K 1-klasse poogde Chick Weyzen zijn huzarenstukje van vrijdag te herhalen. Twee honderd meter voor de finish ging het tempo van de Nederlandse kampioen, die op dat moment vijfde was, omhoog. Zijn fameuze eindsprint volgde. De Pool Skwarsci werd gepasseerd, doch de Noor Rolf Olsen bleek onbereikbaar. Kort na de wedstrijd diende Nederland een protest in tegen Duitsland, dat tweede was geworden. De Nederlanders waren van mening dat de boot van de Duitse kanovaarder niet aan de internationale eisen voldeed. De jury d' appel verwierp dit Nederlandse protest echter. de Deense trainer Oluf Jorgensen zater dagmiddag naar bed. „Zenuv/en en uit putting door de hitte", aldus de toelich ting. De Italiaanse politie heeft een lijkschou wing laten verrichten, maar de resultaten daarvan zullen niet „voor het midden van de volgende maand" worden bekendge maakt. Vele Olympische officials zijn ervan over tuigd dat Enemark, en mogelijk andere leden van de Deense rennersploeg zich aan doping hebben schuldig gemaakt. Enemark stierf, maar twee andere leden van zijn ploeg moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Dr. Ludwig Prokopp, de arts van de Oostenrijkse delegatie, was in dezelfde mening toegedaan en noemde het „een klassiek geval van doping". Hij zei met an dere doktoren in het Olympische dorp te hebben gesproken en die waren het met hem eens. Verschillende medici hebben wij ge sproken o.a. dr. Smit van de Neder landse ploeg en zij blijve.i het vreemd vinden dat Enemark aan een zonnesteek is overleden. Een andere arts sluit doping toch niet uit. Maar ja, het zal bijzonder moeilijk zijn dit te be wijzen. Bovendien: wat is doping? Een kop sterke koffie om wakker te blijven is al een soort van doping. Bovendien brengt de pharmaceutische industrie tal van preparaten in de handel die bij ver standig gebruik niet schadelijk behoeven te zijn. Zolang een arts hierop controle houdt, behoeven er geen ongelukken té ge beuren. De sport wemelt tegenwoordig van zulke middeltjes men kan ze in alle mogelijke kleedkamers vinden. Het rode lampje gaat pas branden wan neer de „soigneurs" er zich mee bemoei en. Menigmaal hebben wii wielrenners een slok zien nemen uit een klein geheim zinnig flesje dat uit een achterzak tevoor schijn kwam. En de inhoud van deze fles jes hebben we altijd gewantrouwd Dr. G. Leme, hoofd van het Olympisch hospitaal, heeft verklaard: „wanneer een wielrenner een stimulerend middel ge bruikt bij grote hitte, vermindert dit mid del zijn vermogen de hitte te doorstaan. Dus is in zijn geval een zonnesteek eer der mogelijk dan normaal het geval is". De Franse dokter René Mathieu ver klaarde dat hij veel ervaring heeft met de kwestie van doping bij wielrenners en dat de Denen stellig alle symptomen vertoon den van mensen die iets hadden ingeno men voor de wedstrijd. Mathieu opperde dat de Denen daarbij niet voldoende reke ning hebben gehouden met de grote hitte en de bijzondere inspanning die een rit over 100 kilometer vergt. Afgezien van dit alles is ook de organi satie, die dit zware nummer 100 ki lometer tijdrit in de ochtenduren wanneer hier de zon verzengend brandt, heeft la ten rijden, niet buiten schuld. Het lijkt op het dempen van de put, wanneer het kalf verdronken is, maar misschien kan men er toch voor de toekomst zijn voordeel mee doen. Want over vier jaar zijn de Spelen in Tokio en dat is ook niet de koel ste plek op aarde. Een Engels blad meldde, dat men het nummer 10 kilometer snelwandelen al van half twee naar half drie heeft verplaatst. Maar we houden ons hart vast voor nog andere atletieknummers: de 5000, de 10.000 meter, de marathon. De Italianen mogen wel een schietgebedje ervoor doen, dat het dan wat koeler gaat worden in Rome. Voorlopig speurt men de hemel nog tevergeefs af naar een wolkje. En zo gaat het hier nu al dagen lang. De Deense wielrenner Knud Enemark, die vrijdag tijdens de 100 km. tijdrit in Rome overleed, had een stimulerend mid del ingenomen, zo is zondagavond onthuld. De trainer van de ploeg, Jorgensen, heeft volgens het Deense (Sociaal-democrati sche) regeringsorgaan „Aktuelt" toegege ven, dat hij Knud Enemark en de andere leden van de Deense ploeg Ronicol heeft gegeven, een middel dat de bloedcirculatie stimuleert. „Ik heb de jongens slechts een middel gegeven, dat de bloedicrculatie versnelt. Het wordt Ronicol genoemd. Ik kreeg het recept van mijn dokter." Een farmaarceut vertelde ons dat Ronicol een middel is dat gebruikt wordt voor oudere personen met slechte bloedcircula tie. In Denemarken is Ronicol alleen op doktersvoorschrift te verkrijgen in de vorm van pillen. Aktuelt achtte het „hoogst onverant woordelijk" dat dit middel werd gegeven aan jonge en gezonde athleten die voor een grote krachtsinspanning stonden onder een verschrikkelijke hitte. 1 In het marmeren stadion won Kenya in het hockeytoernooi voor groep C met 10 van Duitsland. De ruststand was 00. SC HOON SPRINGEN In het zwemstadion werden maandagmor gen de series torenspringen dames verwerkt. De eerste twaalf plaatsten zich na vier sprongen voor de finale van twee sprongen. Dit zijn: 1. Ingrid Kramer (Did.) 56.30 pnt.; 2. Pope (VS) 54.70 pnt.; 3. Krutova (Rusland) 53.38 pnt.; 4. Hanson (Zweden) 53.03 pnt.; 5. Long (Engeland) 52.12 pnt.; 6. Irwin (Ver. St.) 51.90 pnt.; 7. Thomas (Gr. Britt.) 51.77 pnt.; 8. Gorokhovskaia (Rusl.) 51.53 pnt.; 9. Macdonald (Canada) 51.31 pnt.; 10. Watanbe (Japan) 51.04 pnt.; 11. Tsutani (Japan) 49.76 pnt.; 12. Darri- grand (Frankrijk) 49.68 pnt. WA TERPOLO Maandagmorgen werd de waterpolowed- strijd Verenigde Staten—België gespeeld voor groep 4 van het Olympisch toernooi. De Ame rikanen, die bij de rust een voorsprong van 3-2 hadden, wonnen deze ontmoeting met 5-2. De wedstrijd tussen Rusland en Brazilië die maandagmorgen voor groep 2 van het Olympische waterpolotoernooi werd ge speeld, is geëindigd in een 82 overwin ning voor Rusland, dat bij de rust al een voorsprong had van 51. Door dit resul taat is Rusland opgeslagen winnaar ge worden in groep 2. BASKETBAL In het kleine sportpaleis won het basket ballteam van de Verenigde Staten voor groep A de wedstrijd tegen Hongarije met 107-63 (48-34). Daarmee zijn de Amerikanen reeds zeker van een plaats in de halve finales. ATLETIEK Een woordvoerder van de Australische Olympische ploeg heeft officieel bevestigd dat Herb Elliott niet op de 800 meter zal uit komen en alleen op de 1500 meter zal starten. Bevin Baker heeft zich teruggetrokken uit de 100 meter sprint maar staat nog steeds inge schreven voor het vèrspringen. 13.003.30 uur: Laatste gedeelte van het wielrennen en finish van individuele wegwedstrijd. 17.0018.00 uur: Zwemmen: Finale schoonspringen, dames; series 4 x 100 meter wisselslag dames; series 4 x 100 meter vrije slag heren. 18.3019.10 uur: Wedstrijd uit de halve finalepoule waterpolo. 20.2020.30 uur: Olympisch allerlei. 21.4022.25 uur: Zwemmen: Finale 100 meter vlinderslag dames; series 100 meter rugslag heren; finale 200 meter schoolslag 'heren. Filmover zicht. 12.43—1300 uur. 15.00—16.05 uur, 17.45— 18.00 uur, 18.4019.00 uur, 21.30 uur, 22.00—22.30 uur, 23.45—23.55 uur: Be schouwingen, reportages en uitslagen van de Olympische Spelen. Het Olympische programma bevat dinsdag: Roeien (middag), Boksen (mid dag en avond), Schermen (ochtend en middag), Hockey (ochtend en middag), Worstelen (ochtend en avond), Zwem men (middag en avond), Penthathlon (ochtend), Waterpolo (middag en avond), Zeilen (ochtend). (Van een speciale verslaggever) Men spreekt wel eens van bloed aan de bal. Welnu, zaterdagavond was het in het marmeren stadion inderdaad het geval. Dat was toen Ovcrdijkink de scheidsrech ter gebaarde de wedstrijd te stoppen en naar de kant schreeuwde, dat hem een tand uit de mond was geslagen. Het was meer dan een ongelukje; het typeerde de wedstrijd tegen Nieuw Zeeland, die meer en meer ontaardde in een bikkelhard ge vecht, hetgeen wel bleek toen Zwier ker mend op de grond viel en met een be bloede arm de strijd staakte. Even later raakte ook Van Dijk geblesseerd, maar hij kon.de strijd weer hervatten. Speelden de Nieuw Zeelanders dan zo hard? Ja en Nee. In ieder geval niet har der dan het Nederlandse team. We kre gen wel de indruk dat de tegenstanders meer uithoudingsvermogen hadden, waar schijnlijk beter de hitte van deze stad verdragen en daardoor beter en sneller uit de voeten kwamen. Hoewel de wedstrijd pas om half vijf begon en de grootste warmte dus wel voorbij was, maakte onze ploeg toch een wat lome indruk. De warmte zat hun ken nelijk in de benen en uit wrevel daarover probeerden zij een overwinning te force ren, die er echt niet in zat. Er zijn tegen het einde van de wedstrijd met korte en lange corners wel een paar kansen ge weest, maar de overtuiging ontbrak om ervan te profiteren. Vandaar dat „door douwen" van de oranjeshirts, hetgeen de Nieuw Zeelanders uiteraard niet onbeant woord lieten. De wedstrijd zelf is in enkele woorden te vertellen. Na een kwartier sloeg Van Erven Dorens gedecideerd uit een corner de stand naar 1-0. Vijf minuten later maak te Hobson gelijk (1-1) en -wat beide par tijen ook probeerden en al had Nieuw Zeeland geluk, dat Van Erven Dorens nog een keer uit een strafcorner tegen de kee per schoot in deze stand kwam geen verandering meer. Het was geen wonder dat Anjema en Elink Schuurman wat nerveus langs de lijn heen en weer draafden en onze spe lers tot grotere inspanning aanspoorden. Want de volgende wedstrijd tegen India Wim de Beer lost een schot op het Nieuwzeelandse doel. 30 augustus half vijf betekent gede cideerd een nederlaag. En ook al wint Nederland dan van Denemarken de kans is niet gering dat de Nieuw Zeelan ders tot dezelfde prestatie komen. En dat betekent een extra wedstrijd. Zo rooskleu rig ziet de toekomst er voor de hockeyers dus niet uit en al die voorspellingen dat onze ploeg goed is voor brons misschien wel voor zilver doen plotseling heel vooi-barig aan. Deze ploeg is in Nederland zwaar over het paard getild. Misschien dat deze uitslag er aan meehelpt met beide voeten op de grond terug te komen èn de toekomst heel nuchter onder de ogen te zien. India verpletterde Denemarken Dat India nog steeds favoriet voor de titel is, bewees het door even tevoren De nemarken met 10-0 te verslaan. Het was prijsschieten op de arme Deense goalie, die na afloop door zijn clubgenoten eerst moest worden opgelapt alvorens hij de weg terug kon naar de kleedkamer. De ploeg van India zag men even later heel vrolijk en opgeruimd op de tribune komen om hun tegenstanders van de vol gende wedstrijd te observeren. De lach verdween niet van hun gezicht. Dit weer in Rome is voor hen precies goed. Het kan deze mannen bijna niet warm genoeg zijn. Maar ook de Nieuwzeelanders zijn daar bij in het voordeel evenals de Australiërs. We zagen laatstgenoemden tegen Pakistan spelen, in de ochtend, bij een verschroei ende hitte. Doch de Aussies gaven de ploeg van Pakistan de tweede favoriet de handen vol en de grotere routine van de Pakistani moest ten slotte de door slag geven om het taaie verzet van de Australiërs te breken (3-0). Aan de Ronde van het Noorden, die van 2 tot en met 5 september zal worden ge houden met start te Rijssel en finish te Roubaix, zal een Nederlandse ploeg deel nemen, bestaande uit Van den Borgh, Da- men, Kersten, Rentmeester, Van der Steen, Zilverberg, Huissoon en Schalk Verhoef, Van Steenvoorde is reserve. Ploegleider is Jefke Janssen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11