Weer goede race van Verhagen Hongaarse voetbal doet herinnering aan dagen van Puskas herleven WW In de algemene rangschikking is hij nu vierde bij F.D.'s Nederlandse roeiers hadden een slechte dag op Lac Albano Jan de Rooy werd uitgeschakeld Drie van de vier ploegen die in actie kwamen uitgeschakeld Zege voor Pool na een vreemde beslissing van onbekwame jury De verdeling van de medailles Kenya won verrassend van Italië in hockey- toernooi Cijfers van de zwem finales Joegoslavië, Denemarken, Hongarije en Italië nog in voetbaltoernooi Laatste Olympisch nieuws Estafetteploeg is gediskwalificeerd 15 Zaterdag 3 september Kreunend in elkaar Ongestuurde twee Double scull Sita Posthumus vertrok te vroeg VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1960 Ben Verhagen gaat zich met zyn ranke Flying Dutchman steeds meer in zyn ele ment voelen op de golfslag in de Baal van Napels, die donderdag tijdens de vierde dag der Olympische zeilwedstrijden overigens nauwelijks werd opgejaagd door de matige zuidwestenwind. De Rotterdamse garagehouder vocht weer dapper mee met de favorieten en hij had succes. Het werd ditmaal een knappe vierde plaats, achter wereldkampioen Mario Capo tegen wie hij na deze race een protest indiende de Ier Hooper en de Duitser Rolf Mulka. Het protest werd toegewezen. Capo werd ge diskwalificeerd, Hooper werd winnaar voor Mulka en Verhagen. In de algemene rang schikking bezet Verhagen de vierde plaats. De constante prestatie van onze Flying Dutchman-equipe hebben een Olympische medaille binnen het bereik gebracht. En daarom is het zo bijzonder triest dat de succesrijke combinatie nu uiteen wordt ge slagen. Het bemanningslid van Verhagen, Ger Lautenschutz, moest namelijk donder dagnacht wegens tragische familie-omstandigheden naar Nederland vertrekken. Hij zal worden vervangen door de Groninger Van Meggelen of door Jaap Helder. Wim van Duyl eindigde in de Drakenklasse als twaalfde, Hans Sleeswijk ook donderdag weer een der grootste pechvogels werd 32ste bij de Finnjollen. In de F.D.-klasse werd weer bijzonder brutaal gezeild. En het was prettig te zien dat Verhagen het spelletje dapper mee speelde. De Rotterdammer behoorde tot de grote groep, die bij de start te vroeg over de lijn ging de gehele klasse werd terug geschoten maar dat schrikte hem niet af om ook bij de tweede start alle risico's te nemen. Prachtig hield hij in de laatste 30 seconden zijn F.D.-renpaardje in een goede positie. Verhagen bleef daarna de zaken goed aanpakken. Hij deelde „vuile wind" uit aan vele tegenstanders, bedwong de een na de ander en ging tenslotte op kop. In die po sitie bereikte hij het eerste merkteken, ge volgd door Italië, Noorwegen, Ierland en de Verenigde Staten. Jammer genoeg speelde gebrek aan ken nis van de plaatselijke omstandigheden hem op het tweede, ruimwindse rak parten. Het tweede merkteken lag 3 km verder en was voor de deelnemers bij de eerste boei onzichtbaar. Capio kende uiteraard zijn route, maar Verhagen stuurde een te hoge koers, waardoor hij zijn voorsprong ver speelde. Het veld ging in deze fase zeer uiteen. Ben Verhagen zocht met de leider in de al gemene rangschikking, de Noor Peter Lun- de, de vvestwal op, terwijl Capio met enkele andere favorieten onder meer Duitsland en Ierland zee in ging. De onderlinge breedte-afstand tussen de twee kopgroepen was op een moment ongeveer 2 km. zodat niet meer was te voorspellen hoe dit avon tuur zou aflopen. Capio had beter gegokt. Hij kreeg mot zijn volgers het voordeel van een slag in zee en rondde het tweede merkteken dan ook voor Rolf Mulka en Verhagen, die toch nog derde was voor Hooper en zelfs kans had gezien om Peter Lunde een eind achter zich te laten. Ook in het laatste kruisrak werd het een enerverend duel, een prachtig gevecht tus sen topzeilers. Verhagen en Lautenschutz eindigden tenslotte als vierde. Met iets meer wind zouden zij ongetwijfeld hoger zijn geklasseerd. Maar ook deze prestatie was al bijzonder goed. Na het protest wer den zij derde. Sleeswijk was bij de Finnjollen de grote pechvogel. Hij startte ditmaal uitstekend, zo goed zelfs dat hij toen en getoeterd werd voor een te vroege start vreesde te snel te zijn vertrokken en terugkeerde.. De terugroeping gold echter niet hem, doch de Marokkaan Haddad, en in één klap was de goede positie verloren. Volkomen ge deprimeerd hervatte de Nederlander zijn koers, achtci het veld. Hij eindigde als 32ste. Winnaar werd de Braziliaan Conrad, voor de Deen Elvstroem, die de leiding heeft in de algemene rangschikking. De Belg Nelis eindigde, evenals Sleeswijk, in de achterhoede. Wim van Duyl maakte in de Drakenklas se dezelfde fout als Verhagen en koerste vanuit een goede positie naar de westwal. Hij geraakte daardoor in de achterhoede, waaruit hij zich knap zeilend nog tot de twaalfde plaats kon opwerken. De triomf was voor de Griekse kroonprins Constan- tijd, die met het merendeel van de Draken- vloot zeewaarts was gegaan en finishte voor de Italiaan Cosentino en de Portugees Ferreira. 's Avonds was er een groot feest bij de Griekse zeilerskolonie in de jacht haven Santa Lucia. De Nederlandse zeilers nemen in de diverse klassen de volgende plaatsen in: Drakenklasse: zesde: Flying Dutchman- klasse: vierde; Finnjollenklasse: 24ste. Bakker (links) en Rentmeester, die zich plaatsten voor de finale van het nummer dubbel-twee op het Lac Albano. De laatste Nederlandse bokser werd donderdagmiddag uitgeschakeld voor het Olympische toernooi. De bantamgewicht Jan de Rooy verloor in de achtste finale op punten van de Pool Bending. De Rooy is het slachtoffer geworden van de zeer matige arbitrage in het bokstoernooi. Na een zeker niet op hoog peil staande partij werd niet de Nederlander maar de Pool Bending tot winnaar op punten verklaard, Zelfs de Pool begreep er niets van toen zyn naam uit de luidsprekers klonk. En Jan de Rooy? Hij had alleen maar het Engelse „Poland" gehoord en had dat verward met „Holland". Niet Bending maar Jan de Rooy stak een vuist in de hoogte om het publiek te begroeten, zo was de Amsterdammer ervan overtuigd, dat hij had gewonnen. Bending wilde zelfs zelfs op De Rooy toekomen om hem te feliciteren. Toen greep de scheidsrechter Amati in en maakte het tweetal duidelijk dat niet De Rooy maar Bending had ge wonnen. De Amsterdammer begreep er niets van. Hulpeloos keek hij in de rondte alsof hij nog verwachtte dat de beslissing herroe pen zou worden. Hoog boven hem echter flitsten de lampjes op het scorebord aan, die de toegekende cijfers van de vijf juryleden toonden: 59 -58, 59 - 58, 60 - 58, Na de zesde wedstrijddag van de Olym pische Spelen 1960 is de verdeling van het aantal gouden, zilveren en bronzen medail les per land als volgt: goud zilver brons 1. Rusland 12 5 8 2. Ver. Staten 7 8 6 3. Duitsland 5 10 3 4. Italië 5 2 1 5. Australië 4 1 3 6. Hongarije 3 5 2 7. Turkije 3 0 0 8. Groot-Brittannië 1 1 3 9. Roemenië 1 1 3 1 1 2 11. Bulgarije 1 1 1 12. Denemarken 1 0 1 13. Japan - 0 3 1 14. N e d e r 1 a n d 0 1 2 15. Polen 0 1 2 16. België 0 1 1 17. Tsjechoslowakije 0 1 1 18. Ver. Arab. Rep. 0 1 0 19. Joegoslavië 0 1 0 20. Frankrijk 0 0 1 21. Brazilië 0 0 1 22. Mexico 0 0 1 23. Perzië 0 0 1 Het puntenklassement voor de landen is: 1. Rusland 185 punten; 2. Ver. Staten 132 pnt.; 3. Duitsland 106 pnt.; 4. Hongarije 72 pnt.; 5. Italië 61 pnt.; 6. Australië 57 pnt.; 7. Groot-Brittannië 43 pnt.; 8. Roemenië 38 pnt.; 9. Turkije en Polen elk 32 pnt.; 11. Nederland 30 pnt.; 12. Zweden en Tsje- choslowakije elk 26 pnt.; 14. Japan 20 pnt.; 15. Denemarken en Bulgarije elk 18 pnt.; 17. Joegoslavië 11 pnt.; 18. Frankrijk, Bel gië en Zwitserland elk 10 pnt.; 21. Mexico en Canada elk 7 pnt..; 23. Brazilië, Ver. Arabische Repepubliek elk 5 pnt.; 26. Perzië 4 pnt.; 27. Cuba 3 pnt.; 28. Noor weger. en Zuid-Afrika elk 1 pnt. Jan de Rooy (rechts) met naast hem zijn coach Theo Huizenaar. 60 - 59 en 60 - 58, steeds in het voordeel van de Pool. Zo ooit vijf juryleden een brevet van onbekwaamheid afgaven dan was het nu. Want na een gelijk opgaande eerste ron de had Jan de Rooy de Pool in de vol gende twee ronden als een wild dier opge jaagd. Bending had bijna geen verweer tegen de priemende stoten van de Am sterdammer. Bijna, want de Pool nam zijn toevlucht tot ongeoorloofde handelin gen. Zo trof hij de Nederlander enkele malen onder de gordel, zonder dat de scheidsrechter daarop enige aanmerking maakte. De heer Amati bestond het zelfs in de tweede ronde, toen De Rooy na een fout- slag kreunend in elkaar kromp, te gaan tellen alsof de Amsterdammer op volko men zuivere stoot was neergegaan. Als hij meer vetrouwen in de jury gehad zou heb ben, had De Rooy op dat moment de partij kunnen winnen door niet voor de tiende tel op te staan. Dan had men onder normale omstandigheden de Pool moeten diskwalificeren. De Rooy durfde dit ech ter niet aan uit vrees dat men hem wel licht knock out zou verklaren en bokste dus na de achtste tel door. Na afloop troffen wij de haast ontroost bare De Rooy in de kleedkamer. „Ik be grijp er niets van. De laatste twee ron den ging die Pool alsmaar achteruit en kwam er geen enkele goede slag meer uit zijn vuisten. Dit is meteen het einde van mijn boksloop'oaan. Ik houd er nu de finitief mee op". En woedend smeet De Rooy zijn boksschoenen in een hoek. Theo Huizenaar was het wat de uitslag betreft met zijn pupil eens. „Je weet dat ik altijd eerlijk ben. Als je verloren zou hebben dan zou ik het ook gezegd hebben. Maar ditneen. Als je een klein land vertegenwoordigt ben je overgeleverd aan de willekeur van de heren." Hoe groot de willekeur hier in Rome wel is moge ook blijken uit de woorden van Nat Fleischer, de hoofdredacteur van het Amerikaanse blad „The Ring": „Al 53 jaar loop ik in het boksvak mee. Maar ik heb nog nooit zulk een slechte arbitra ge gezien als bij deze Oly npische Spelen". De verrassend goed spelende hockey- ploeg van Kenya heeft donderdagmiddag in het wielerstadion haar positie in groep C belangrijk verbeterd door een grote zege op Italië: 7-0. Bij de rust had Kenya al een 3-0 voorsprong. De stand in groep C luidt: Kenya 2 2 0 0 4 Duitsland 2 10 12 Frankrijk 2 10 12 Italië 2 0 0 2 0 De uitslagen in groep B waren: Pakistan- Japan 10-0, Australië-Polen 1-1. De stand in groep B luidt: Pakistan 3 3 0 0 6 Australië 3 1113 Polen 3 1113 Japan 3, 0 0 3 0 8-0 5-1 2-5 0-9 14-0 9-5 3-10 2-13 De volledige uitslag van de finale van de 400 meter vrije slag dames was: 1. en Olympisch kampioene Chris von Saltza (V.S.) 4.5C.6 (nieuw Olympisch re cord); 2. J. Ceaerqvist (Zweden) 4.53.9; 3. Tineke Lagerberg (Ned.) 4.56.9; 4. Ilse Konrads (Austr.) 4.57.9; 5. Dawn Fraser (Austr.) 4.58.5; 6. N. Rae (Gr. Br.) 4.59.7; 7. Corrie Schimmel (Ned.) 5.02.3; 8. B. Segerstroem (Zweden) 5.02.4. Voor de finale 100 meter rugslag dames plaatsten zich: 1. Lynn Burke (V.S.) 1.09.4 (nieuw Olympisch record); 2. Ria van Velsen (Ned.) 1.11.1; 3. Satako Tanaka (Japan) 1.11.5; 4. Laura Ranwell (Rhode- sië"> 1.12.0; 5. Natalie Steward (G.B.) 1.12.0; 6. Sylvia Lewis (G.B.) 1.12.2; 7. Rosy Piacentini (Fr.) 1.12.2; 8. Nadine Delache (Fr.) 1.12.5. De Nederlandse zwemster Rini Dobber kon zich niet voor de finale kwalificeren. Een zeer verontwaardigde en teleurge stelde Nederlandse supportersmenigte bleef als het ware aan de tribune vastge nageld zitten, toen de favoriete Nederland se skiffeur Lcx Redelé zijn eerste plaats in de heat liet wegroeien door de Ameri kaan H. Parker op de laatste 400 meter. Vanaf de start leidde de Hollandse skif feur en met een zeer rustig tempo (tus sen 26 slagen cn 30 slagen per minuut) roeide Lex als eerste naar de finish toe. De Amerikaan Parker verhoogde zyn tem po en wist zonder veel moeite de „slap" roeiende Nederlander te passeren. Nog verhoogde Redelé zijn tempo niet en tot stomme verbazing van alle toeschouwers (niet alleen dc Nederlandse) werd zonder strijd de Amerikaan winnaar in de heat en dus geplaatst in de finale. Men vraagt zich af of onze skiffeur wel van de ware Olympische gedachte be zield is om zich zo onnodig te laten pas seren. Coach dr Hingst was dan ook bij zonder ontevreden over Redelé, die toch zeker de kans had de driekleur in de finale aan de vlaggemast (waarschijnlijk niet de hoogste) te laten wapperen. Het is namelijk zeer duidelijk dat de Neder landse skiffeur een klasse beter roeide dan de Amerikaan en ook Mackenzie (die door zijn arts het roeiverbod is opgelegd) had al verscheidene malen zeer prijzens waardig gesproken over de zeer produktie- ve haal van onze voor zilver in aanmerking komende skiffeur. Hoewel op het roeien van de 21-jarige niets aan te merken waardig gesproken over de zeer produktie- valt, heeft hij op deze Olympische Spelen wel bewezen over een zeer verkeerde men taliteit te beschikken, vooral ook tegen over zijn. coach, dr Hingst, die zoveel Advertentie tijd aan deze sculler heeft besteed. Parker won in 7.29.86; Redelé noteerde 7.32.93. Ook de gestuurde twee van Argo heeft zich niet in de finale kunnen plaatsen. Met een tempo van 40 slagen per minuut startte de fel roeiende ploeg, maar op 500 meter sloeg de ploeg een snoek, waardoor zij geheel stil kwam te liggen. Intussen werd tussen Italië en Australië een ge vecht geleverd om de eerste plaats, dat uiteindelijk door de Italianen gewonnen werd. De Nederlandse twee gaf zich ech ter voor de finish niet gewonnen en met een keiharde eindspurt behaalden de Ne derlanders geen eerste plaats om in de finale te komen, maar wel lieten zij een zeer goede indruk na door hun felle en enthousiaste roeien. De ongestuurde twee van Nereus was in een heat met sterke tegenstanders ge loot. De Verenigde Staten leidden vanaf de start, op een lengte gevolgd door Dene marken en daarachter Nederland. De Ne- reus-ploeg gaf al zijn krachten in deze strijd, maar deze lichtwegende heren (ca 70 kg.) vormen een nog zeer jonge en onervaren ploeg in dit sterke en gerou- tieerde internationale veld. Met een goede tijd werden zij derde in de heat achter U.S.A. en Denemarken. Als laatste Nederlandse ploeg startte de dubbel scull, die de teleurstellende dag voor de Nederlanders weer een beetje goed moest maken. Met tempi 31 a 32 roeiden Bakker en Rentmeester op zeer overtui gende wijze naar de finish met een korte eindsprint van tempi 35. Zonder strijd en met ruime voorsprong zorgden deze twee scullers voor de eerste overwinning van de Nederlanders op de derde dag. De ploeg roeide rustiger en veel beter dan woens dag. Zaterdag zullen Bakker en Rent meester in de finale de strijd moeten aan binden tegen: Frankrijk, Tsjechoslowakije, Zwitserland, Rusland en België. De Russische dubbel scull (Berkutov Olympisch kampioen 1956) won haar her kansingsheat zeer overtuigend van Uru- gay, Joegoslavië, Italië en Australië. Een eindsprint vonden deze Russen niet nodig, want i.p.v. van de laatste paar honderd meters omhoog te gaan, lieten zij duide lijk zien dat zij met nog minder sterke halen ook de heat wisten te winnen. In de derde heat won België na een felle strijd met Engeland. J. Kelly en W. Knecht (U.S.A.) eindigden als laatste ploeg. Grace was niet aanwezig. (Van onze speciale verslaggever). Uw verslaggever heeft vanmiddag de nieuwe Puskas gezien. Hij heet Gorocs en speelt in de voorhoede van het Hongaarse voetbalelftal, dat uit Boedapest is vertrok ken met de strikte opdracht de Hongaarse hoofdstad als Olympisch kampioen 1960 te rug te zien. Deze Hongaren, die in hun voorhoede bovendien nog de ondanks zijn 20 jaren al zeer bekende midvoor Florian Albert hebben rondlopen, lijken sterk ge noeg om hun Olympische, voetbalidealcn te verwerkelijken, op voorwaarde dat hun defensie het niet teveel in krachtvoetbal zal blijven zoeken, want dat kan straf schoppen kosten en.de Hongaren ver spelen er de sympathie van het publiek mee. Gistermiddag kon dat geen kwaad, want er was maar één elftal dat speelde. De Fransen, die ook in het veld kwamen, moesten zich tot wanhopig gezwoeg, door spekt met wat aardig uitziende, maar in wezen tamelijk gevaarloze acties beper ken. Bovendien misten zij een strafschop. Daarom was het voor ons teleurstellend te moeten zien, hoe de Hongaarse verdedi ging toch nogal eens het spoor bijster raakte tegenover de primitieve, maar snel le Franse aanvallen. Het lijkt wel alsof de Hongaren niet veel talen' hebben voor de verdedigende kant van het voetballen. Ook hun wereldklasseploeg van 1954 had defensief zwakke punten. Maar wat een voorhoede! Wij hebben tussen Florian Albert en Janos Gorocs combinaties gezien uit de grote jaren van Puskas, Kocsis en Hidegkuti. Eigenaardig geslepen voetbal van die Hongaren: een speler heeft de bal vrij, hij staat er mee stil en doet niets. Rechts en links van hem staan medespelers die evenmin iets doen. Iedereen wacht. Dan, ineens, als op een geheim teken van een verborgen re gisseur, sprint een speler weg. Onmiddel lijk speelt de man, die de bal heeft, het leer in de richting van die „voortvluchti ge" die ergens in de vrije ruimte het ron de ding oppikt. Vervlogen glorie herleeft Zo speelden Puskas, Kocsis en Hidegku ti ook. Maar wij twijfelen of zij even goed schieten konden als Janos Gorocs. De eer ste goal kwam van Albert, een heel kun stig spelend midvoor, met veel gevoel voor de vrije positie en met een typisch ver mogen om kansen uit te buiten. Maar hij heeft een Gorocs naast zich nodig om de bal op het juiste ogenblik toegespeeld te krijgen. In dat eerste kwartier dachten we noem het onschuld nog dat de De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in het Olympisch voetbaltoernooi luiden: JoegoslaviëBulgarije 3-3, TurkijeVAR 3-3, ArgentiniëPolen 2-0, PeruIndia 3-1, Groot BrittanniëFormosa 3-2, Italië Brazilië 3-1, DenemarkenTunesië 3-1, HongarijeFrankrijk 7-0. De eindstand in het voetbaltoernooi eli minatieronde (Joegoslavië, Italië, Dene- mai-ken, Hongarije geplaatst voor de halve finales): Eerste groep: Joegoslavië 3 2 2 0 13 4 5 Bulgarije 3 2 1 0 8 3 5 V. A. R3 0 1 2 4 11 1 Turkije 3 0 1 2 3 10 1 Tweede groep: Italië 3 2 1 0 9 4 5 Brazilië 3 2 0 1 10 6 4 Gr. Brittannië .3111883 Formosa 3 0 0 3 3 12 0 Derde groep: Denemarken ..3 3 0 0 8 4 6 Argentinië 3 2 0 1 6 4 4 Polen 3 1 0 2 7 5 2 Tunesië 3 0 0 3 3 1 0 Vierde groep: Hongarije 3 3 0 0 15 3 6 Frankrijk 31 1 1 3 9 3 Peru3 1 0 2 6 9 2 India 3 0 1 2 3 6 1 In de halve-finales van het voetbaltoer nooi komt Italië uit tegen Joegoslavië en speelt Denemarken tegen Hongarije. goals van Florian Albert zouden komen. En de Fransen waren kennelijk diezelfde mening toegedaan, want twee van hun verdedigers concentreerden zich voorna melijk op Albert en als die er desondanks eens doorheen glipte, kon de Franse spil hem met een forse handbeweging aan zijn shirt achteruit trekken, zonder dat de Ita liaanse scheidsrechter Orlandini er een strafschop in zag. Maar in de 34ste minuut gebeurde het. Gorocs kreeg de bal, dreef langs twee Fransen heen, Albert koos bliksemsnel po sitie, maar wat er van Gorocs voet ver trok, was geen pass maar een schot. Een verschrikkelijke kogel, die voor de Fran se doelman onhoudbaar was. Het was dui delijk dat de Fransen die 2-0 achterstand niet teboven zouden komen, maar het was nog niet zeker dat het een drama voor de verliezers ging worden. Bij de rust leek het daar al iets op, want door de bekwame linksbinnen Dunai was het 3-0 geworden en zag het er naar uit dat we in het stekende zonnetje zouden gaan in dutten. Steeds maar Gorocs Maar twee mensen hielden ons wakker. Albert zorgde voor de passes en scoorde de laatste (zevende) goal van de wed strijd. En Gorocs (2) en Dunai namen de tussenliggende doelpunten voor hun re kening. Het waren juwelen van goals. Van zestien meter afstand schoot Gorocs kogel hard in de hoek, en wat later kogelde hij, op volle snelheid doorspurtend op een grandioze dieptepass van Albert, de bal met vernietigende kracht langs de despe rate Fransman tussen de palen. Ook het doelpunt van Dunai was kogelhard en daarbij vergeleken scoorde Albert slechts met een voorzichtig tikje. Natuurlijk de Fransen waren niet sterk. En we zullen even wachten met ons oordeel tot we de Hongaren tegen sterke re ploegen in actie, hebben gezien. Maar combinaties en doelpunten zoals gistermid dag, doen de herinnering aan het binnen- trio van destijds herleven. En we zouden zeggen: het lijkt erop dat die tijden bin nenkort terugkeren. De namen zijn iets an ders, maar het voorhoedespel is hetzelfde. 14.5518.30 uur: Filmoverzicht. Atle tiek: serie 200 meter dames; halve finale 200 meter heren; finale hamer slingeren; series 400 meter heren; finale stepple 3000 meter; serie 1500 meter heren; finale 200 meter heren. Roeien: finales. 20.2020.30 uur: Olympisch allerlei. 22.0022.10 uur: Filmoverzicht. 23.1524.00 uur: Zwemmen: finale 100 meter rugslag dames; finale 1500 meter heren; finale 4 x 100 meter vrije slag dames. Waterpolo: een wed strijd uit de finale-poule. (Het aan gekondigde ochtendprogramma ver valt). 12.45—13.00 uur, 17.45—18.00 uur, 18.40— 19.00 uur, 22.00—22.30 uur. 23.45—23.55 uur (Hilversum II, 298 meter): Repor tages, beschouwingen en uitslagen van de Olympische Spelen. 9$P Het Olympisch programma voor zater dag bevat: Atletiek (ochtend en mid dag, Roeien (middag), Basketbal (mid dag en avond), Boksen (middag en avond). Schermen (ochte»£ en mid dag), Hockey (ochtend ca middag), Worstelen (ochtendd en avond), Zwemmen (avond), Waterpolo (och tend en avond). De Nederlandse dames-estafetteploeg, bestaande uit Jopie Troost, Sita Posthumus, Hennie van der Velden cn Cockie Gaste laars, is gediskwalificeerd door een ver keerd wisselpunt op de 4 x 100 meter vrije slag estafette dames. De Nederlandse meis jes finishten als tweede achter Australië, dat een t\jd van 4.17.6 deed noteren. Het verschil aan de finish bedroeg ruim twee meter. De diskwalificatie was het gevolg van verkeerd overnemen door Sita Post humus van Jopie Troost. Volgens de kamp rechters zou Sita Posthumus zyn vertrok ken voordat Jopie Troost had aangetikt. Voor de finale, die zaterdag wordt ge zwommen, hebben zich de volgende acht landen geplaatst: Australië (4.17.6), Ameri ka (4.18.9), Hongarije (4.22.2), Duitsland (4.24.2), Engeland (4.24.4), Zweden (4.27.3), Italië (4.31.8) en Rusland. Sita Posthumus Sita Posthumus dook al in het water toen de als eerste vertrokken zwemster, Jopie Troost, nog een 20 centimeter van de bassinwand was verwijderd. Zij ver stoorde daarmee alle illusies op een me daille. En de kans op een medaille, zij het dan brons, zat er in. wanneer men de tij den beziet. Slechts Australië en Amerika, winnaars van de beide series, waren supe rieur aan onze meisjes. Het terrein, dat Nederland op Australië verloor,was slechts gering. Twee meter bedroeg het verschil toen Cockie Gastelaars als laatste van het kwartet aantikte.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15