Vijf medailles voor Amerikaanse atleten op de voorlaatste dag Indiërs en Pakistani ontmoeten elkaar in de hockey-finale Kras Olympische atletiek in cijfers Bragg prolongeerde zijn titel polsstokhoogspringen Cees Koch teleurstellend laatste bij discuswerpen Spanje en Groot Brittannië beide met 1-0 verslagen Engelsman Thomson liep 50 km het snelst Dixie Willis verstapte zich, toch nog zesde Verkeerde fluit Oerter, Babka en Cochran uit F.5. sleepten medailles in de wacht Jammer 12 Donald-de-terrier Wereldrecord Op de 800 meter Tien centimeter Ook India Gelijkwaardig DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 www Vijf medailles veroverden de Amerikanen op de voorlaatste dag van de atletiekwedstrijden in het Olympisch stadion in Rome, waarvan twee maal „goud": Don Bragg bij het polsstokhoogspringen (met een nieuw Olympisch record van 4.70 m), en Al Oerter, de sterke atleet die zijn discustitel van 1956 in Melbourne prolongeerde, en eveneens het Olym pisch record met 59.18 meter verbeterde. Ron Moris werd tweede bij het polsstokhoogspringen, terwijl Rink Babka en Dick Cochran bij het discus werpen zorgden voor een volledig Amerikaanse suprematie. Voor onze landgenoten Dini Hobers en Gees Koch is deze dag onge twijfeld een grote teleurstelling geweest. Dini Hobers kon zich in de morgenuren niet kwalificeren voor het hoogspringen, aangezien zij de eis van 1.65 meter driemaal op een haar miste. En Cees Koch, de Rotterdamse discusreus, die zich de vorige dag met een worp van 53.48 meter op z'n voortreffelijke wijze had geplaatst - een prestatie overigens die hem woensdag geen finaleplaats zou hebben opgeleverd - liep nu tijdens de finale naar zijn vorm te zoeken. Slechts één enkele geldige worp had de Rotterdammer en deze was met een afstand van 49.21 meter ver onder zijn capaciteiten. Alleen Nel Zwier wist bij het hoogspringen tot de finale door te dringen, zij het op het nippertje. Want pas bij haar derde poging op 1.65 was zij er zeker van. De kleine gebrilde Engelsman Don Thompson veroverde voor zyn land een gouden medaille op de 50 km snelwandelen. Uiterlijk zo fris als een hoentje en in een enorm hoog tempo kwam de verzekeringsagent uit Londen het stadion binnen gewandeld, gedragen door de toejuichingen van het publiek, dat begreep wat het betekende om bijna viereneenhalf uur tegen de afstand, jezelf en de tegenstanders te moeten vechten. Ludmilla Shevtsova-Lisenko tenslotte veroverde het kampioenschap op de 800 meter, maar zij heeft daarvoor tot op de laatste meters strijd moeten leveren met de Austra lische atlete Brenda Jrnes, die slechts 0,1 seconde achter haar finishte. Meer dan zeven uur heeft het gevecht geduurd om de Olympische titel polsstok hoogspringen. Toen om negen uur in de avond onder het licht van de schijnwer pers de Amerikaan Don Bragg zijn laatste aanloop nam voor de recordhoogte van 4.82 meter,- was hij reeds zeker van de gouden plak, aangezien hij als enige over 4.70 meter was gekomen. Zijn landgenoot Ron Morris was hem tot 4.60 meter ge volgd, terwijl de Europese kampioen van 1958, de Fin Eeles Landstroem, de beste Europeaan was met 4.55 meter, vóór de grote mannen als de Russen Krassovskis en Patrenko. Don „Tarzan" Bragg, zo genoemd omdat hij als kind reeds in Pennsgrove (New Jer sey) van boom tot boom slingerde, is een atleet van bijzondere klasse. De 24-jarige Amerikaan, die juist zijn militaire dienst bij de marine heeft afgesloten en hoogstwaarschijnlijk 't volgende jaar op 't witte doek te zien zal zijn ais de nieuwe Tarzan-opvol- ger van een andere Olym pische kampioen, zijn landgenoot Johnny Wcis- muller sprong achter eenvolgens in de finale 4.55, 4.60 en 4.70 meter bij zijn eerste poging, fot grote verwondering van de talrijke toeschouwers die tot laat in de avond de verrichtingen van deze reus bleven volgen. Verder Toen was hij reeds zeker van de titel, maar Don Bragg was daarmede niet tevreden. Met de we tenschap dat deze Spelen wel eens zijn laatste zou den zijn als filmspeler wordt hij hoogst waar schijnlijk als prof ver klaard liet de 97 kg zware atleet de lat op de hoogte van 4.82 meter leggen. Twee centi meters meer dan 't officiële wereldrecord, dat reeds op zijn naam staat. Onder doodse stilte nam hij driemaal een aanloop, maar of het nu kwam omdat zijn concentratie telkens onderbroken werd door de binnen komende snelwandelaars, het lukte hem niet. Het Olympisch record lag toen allang aan scherven, want de 4.70 van Rome be tekenen tegenover de 4.56 meter van Bob Richards, de vliegende dominee, die twee achtereenvolgende keren de titel verover de, een verschil van 14 centimeter. kent wel die kleine Engelse hondjes, die terriers. Het zyn over het algemeen dieren, die zonder veel lawaai tot de aan val overgaan en dan door blyven vechten tot het bittere einde. Ofschoon wij de kleine, tengere Eneels- man Donald Thompson zeker niet met een iiond willen vergelijken, waren ook hij hem op die lange wandeltocht van het Olympisch stadion van Rome naar het 25 km verder gelegen Acilia en terug de goede eigenschappen van dit hondenras aan wezig. Deze 24-jarige verzekeringsagent had reeds na 5 km bij de brug van St. Angelo de derde plaats veroverd met-'slechts 19 seconden achterstand op de lei dende Azham Singh (India). Na 15 km schoof hij op naar de tweede plaats. Toen, na 20 km kampte hij met een hevige inzinking die hem naar de zesde positie terug wierp. De Australiër Crawford en de Rus Klimov namen de kop over en het tempo werd steeds hoger opgevoerd. In het kleine stadje Acilia, dat als een parel in de mooie omgeving lag te glinste ren, tekende de eindstrijd zich reeds af. Thompson, weer geheel hersteld van de vermoeidheid, begon aan zijn 5 km lange zegetocht. Op de voet gevolgd door de Zweed Ljunggren, die uiteindelijk de zilveren medaille mee naar huis nam en de Rus Stcherbina. Ondanks hevige aanvallen van de Zweed, die zelfs na 35 km even de leiding nam. forceerde Don Thompson tien km voor het einde de beslissing. In een tempo waarmede een fietser nog moeite zou hebben, wandelde hij steeds verder weg van zijn rivalen en toen hij met zijn witte petje en een grote zonnebril op drif tig het stadion binnenstapte, zo fris en zo monter alsof hij even een wandelingetje was gaan maken, werd het even stil. Daar na barstten de toejuichingen los als een bewijs van medeleven met dit. staaltje van moed, doorzetting en uithoudingsvermogen. Het ziet er naar uit dat Wilma Rudolph een derde gouden medaille aan haar ver zameling gaat toevoegen. In de twee series van de 4 x 100 meter, waarvan drie ploegen in elke serie overgingen naar de finale, trokken de Amerikaantjes zo fel van leer dat zij met 44.4 seconde een nieuw wereld en Olympisch record opstelden. Slechts een valpartij of verkeerd wisselen in de finale zou hen de titel kunnen ontgaan, want geen van de andere ploegen was in staat deze prestatie maar ook te benaderen. De Australische ploeg bestaande uit Mariene Matthews, Norma Thrower, Anne Fleming en Pat Duggan de Olympische kampioene van 1956 op de 100 en 200 meter Thompson, de winnaar van de 50 kilo meter snelwandelen, vlak na het ne men van het keerpunt op de helft van de race. Betty Cuthbert was uitgeschakeld door 'n spierblessure eindigde als laatste in ce serie en werd gediskwalificeerd wegens twee foutieve wissels. De Duitse heren estafetteploeg op de 4 x 100 meter evenaarde in de serie met 39.5 seconde het wereld-, Europese- en Olympische record en zal ongetwijfeld in de halve finale en finale een voorname rol spelen. De Amerikanen, niet geheel voluit lopend, kwamen met 39.7 seconde en Italië vooral door de sprintkracht van de Olym pische kampioen op de 200 meter, Livio Berutti tot 40.- seconden precies. Vier finalisten van formaat starten van daag in de eindstrijd op de 4 x 400 meter met een kans op het goud. zilver of brons, namelijk Zuid-Afrika, Duitsland, Jamaica en de Verenigde Staten. Wy hebben woensdagmiddag de zwaar ste 800 meter gezien, die ooit door dames is gelopen. Wat door de negen atletes werd gepresteerd, grensde aan het ongelooflijke. Een wedstrijd, die zo hard ging, dat het Olympish record omver werd gekegeld en het wereldrecord werd geëvenaard. De Russische huismoeder Ludmilla Shevtsova- Lisenko zegevierde in deze uiterst merk waardige stryd met het kleinst mogelijke verschil van slechts 0.1 seconde op de uit het niets opduikende Australische atlete Brenda Jones. Direct na de start nam de Duitse Antje Gleichfeld de leiding, maar reeds na 200 meter kwam Shevtsova naar voren. De Australische atlete Dixie Willis, die in ae series reeds 2 minuten 09.5 seconde had laten afdrukken, vocht zich naast haar en er ontspon zich op de laatste 400 meter een keihard duel, terwijl de anderen de kop- loopsters op korte afstand bleven volgen Er was geen moment sprake meer van een demarrage, want dit tempo vroeg het uiterste van de loopsters Op de binnen baan. bij 't uitkomen van de laatste bocht, had Dixie Willis de leiding op een meter gevolgd door Ludmilla Shevtsova en vlak daarachter de Australische Brenda Jones. Negentig meter voor de finish gebeurde het. Brenda Jones, die zich als het ware tussen de beide strijdende doorwrong, wist enkele decimeters winst te nemen, Dixie Willis, volkomen leeggelopen, verstapte zich en moest, om het evenwicht te her stellen. enkele wankele passen doen op het gras aan de zijkant van de baan. Zij viel niet, maar maakte dusdanige bewegingen dat zij. om haar evenwicht te herstellen, even moest stil staan, waarvan de overige deelneemsters gebruik maakten en haar voorbijgingen. Intussen liep Ludmilla Shevtsova op Brenda Jones toe en kon haar bij de eindstreep nog net passeren. Het leven begint bij veertig, is een be kend gezegde dat veelal wordt gebezigd om lieden in de middelbare leeftijd een hart onder de riem te steken. Men zou er aan toe kunnen voegen: .en het sport leven behoeft bij 40 niet te eindigen. Een ondubbelzinnig bewijs daarvan wordt ge leverd door mevrouw Brenda Williams uit Engeland, die aan de Olympische Spelen in Rome deelneemt Zij is65. Mevrouw Williams vertegenwoordigt haar land in de dressuurproef, hetgeen be tekent dat zij een paard moet leiden m.et behulp van de knieën en zonder de teugels ie gebruiken. Dit is op zichzelf al moeilijk en bovendien kan niemand zeggen dat me vrouw Williams zich het gemakkelijk heeft gemaakt om in de Olympische Spelen te komen.Zij heeft een paard genaamd „Little Model" dat een hekel aan vliegtuigen heeft. Snel luchtziek is. Daarom stak me- vrouw Williams per boot (Little Model wordt niet zeeziekhet Kanaal over, na Little Model eerst in een vrachtauto naar Dover te hebben gebracht. En per vracht auto bracht mevrouw Williams haar paard over de Alpen naar Rome. Maar zij zorgde er voor dat het paard niet uit vorm raakte op die lange rit. Van tijd tot tijd placht mevrouw Williams, die door haar ploeg genoten „oma" wordt genoemd, met de auto te stoppen en Alpen of geen Alpen ging zij dan wat trainen met Little Model. Mevrouw Williams is reeds lang bekend als amazone. Toen de Olympische Spelen in Stockholm (1912) werden gehouden, kwam. zij ook al in de dressmtr uit. Zij was toen 17 jaar. Deze scherp van geest zijnde kleine vrouw is bijzonder trots op een zoon, die commentator is van de B.B.C. EINDELIJK Eindelijk heeft Rome het aantal toeris ten waarop het voor de duur der Olympi sche Spelen had gerekend. Voor de Spe len was de officiële schatting een dagge middelde van ion.000. Verleden week ech ter was de schatting niet hoger dan 70.000. Thans meent men de 100.000 royaal ge passeerd te zijn. Don Bragg, Olympisch kampioen pols stokhoogspringen met een sprong van 4 meter 70. Bij de voor de troostronde gehouden hockey-wedstrijd BelgiëFrankrijk, die werd gespeeld op het sportcomplex Tre Fontane, heeft zich een incident voorge daan dat het bestuur van de F.I.H. enige uren vergaderen heeft gekost. Langs het terrein loopt de Via Olimpia, terwijl zich dichtbij een van de doelen een druk kruis punt bevindt waar meestal een verkeers agent nwezig is. In ieerste helft gebeurde het, dat tij dens een Franse aanval een snerpend fluitje weerklonk. Alle spelers bleven staan in de veronderstelling dat de Oosten rijkse scheidsrechter Iiarasta voor een overtreding had gefloten. Allen, behalve één, en die ene was de Franse midden voor, die doortippelde en de bal in het Belgische doel deponeerde. Doelpunt, oordeelde de scheidsrechter, want niet hij had gefloten, doch een ver keersagent, die op straat het verkeer stond te regelen. Hevige protesten bij de Belgen, die de strijd ivilden staken als zulk een doelpunt werd toegekend. Hevi-: ge verontwaardiging bij de Fransen, die direkt naar huis zouden vertrekken als zo'n zuiver gemaakt doelpunt niet werd toegekend. Het eind van het lied is, dat na lang vergaderen de uitslag 1-0 voor Frankrijk blijft, want in het verdere verloop van de strijd was er niet meer gescoord. Als drie levende Boedhabeelden stonden woensdagmiddag tijdens de cérémonie pro- tocolaire de Amerikanen Al Oerter, Rink Babka cn Dick Cochran op de treden van het erepodium. Drie enorme mannen, die zich in de strijd om de discusmacht de sterksten hadden getoond. Dat Al Oerter tenslotte het goud in bezit nam was slechts een speling van het geluk, want tenslotte had ook Rink Babka of Dick Co chran juist dat ietsje meer van hun grote krach (reservoir aan de discus kunnen meegeven om de ronde schijf verder dan die van alle anderen te doen neerkomen. Al Oerter wierp 59.18 meter, Rink Bab ka 58.02' meter en Dick Cochran 57.16 me ter, waarmede zij de Europese spiermas sa's als de Rus Kompaniets, de Hongaar Josef Sc-ecsenyi en de Pool Edward Piat- kowski, die niet boven de 56 meter kwa men, ver achter zich lieten. Voor onze landgenoot Cees Koch is het discuswerpen in een grote teleurstelling De Olympische hockey-finale van vrijdag zal voor de zoveelste maal worden uitgevochten tussen titelhou der India en Pakistan. De halve finale India-Groot-Brittannië eindigde in een 1-0 overwinning voor India. Het doelpunt werd in de 16de minuut van van de eerste helft gescoord door linksbuiten Udham Singh. Ook de halve hockey-finale Pakis- tan-Spanje heeft aangetoond dat mooi technisch hockey alleen niet voldoen de is om in een hard toernooi als dit succes te kunnen hebben. Pakistan won met slechts 1-0. De tijd van de superioriteit der technische ploegen is voorbij. Er moet gevochten kunnen worden en steeds meer gaan de atle tische bekwaamheden een rol spelen. De uitslag van het luidt: polsstokhoogspringen 1. Don Bragg (VS) 4.70 m. (nieuw Olympisch record): 2. Ron Morris (VS) 4.60 m: 3. Eeles Landstroem (Finland) 4.55 m.; 4. Roland Cruz (Porto Rico) 4.55 m.; 5. Guenther Malcher (Duitsland) 4.50 m.; 6. Iwan Petrenko (Rus land) 4.50 m. De uitslag van het nummer discuswerpen (heren) luidt: 1. Al Oerter (VS) 59.18 m. (nieuw Olym pisch record): 2. Rink Babka (VS) 58.02 m.: 3. Richard Cochran (VS) 57.16 m.; 4. Joseph Szecsenyi (Hong.) 55.79 m.; 5. Edmund Piar- kowski (Polen) 55.12 m.; 6. Viktor Kompa- neiets (Rusl.) 55.06 m. Onze landgenoot Kees Koch werd met 49.21 meter 22ste en laatste. De uitslag van de 50 km snelwandelen luidt: 1. Thompson (GB) 4 uur 25 minuten 30 se conden: 2. Ljunggren (Zweden) 4.25.47; 3. Pamich (Italië) 4.27.55.4; 4. Stcherbina (Rusl.) 4.41.44; 5. Misson (GB) 4.33.03. De uitslag van de 800 m dames luidt: 1. Ludmilla Shevtsova (Rusl.) 2 min. 04.3 sec. (nieuw Olympisch record en evenaring wereldrecord); 2. Brenda Jones (Australië) 2.04.4; 3. Ursula Donath (Did.) 2.05.6; 4. Vera Kummerfeld (Did.) 2.05.9; 5. Antje Gleichfeld (Did.) 2.06.5. De uitslagen van de halve finales 4 x 400 m. luiden: Eerste serie: 1. Zuid-Afrika 3 min. 06.4 sec.; 2. Duitsland 3.07.4; 3. Engeland 3.07.5. Tweede serie: Verenigde Staten 3.08,4; 2. Jamaica 3.09.2; 3. Zwitserland 3.09.7. De uitslagen van de series 4 x 100 meter heren luiden: Eerste serie: 1. Engeland 40.1 sec.; 2. Rus land 40.2; 3. Zwitserland 40.8. Tweede serie: 1. Italië; 2. Nigeria 40.1; 3. Venezuela 41. Derde serie: 1. Duitsland (Bernd Cullman, Armin Hary, Walter Mahlendorf en Martin Lauer) 39.5 sec., evenaring van het wereld en Olympisch record); 2. Griekenland 41.6; 3. Pakistan 42.5. Vierde serie: 1. Ver. Staten 3.9.7 sec.; 2. Canada 42.1 sec.; 3. Japan 42.4 sec. De uitslagen van de series 4 x 100 meter estafette dames luiden: Eerste serie: 1. Engeland (Quinton, Hyman, Smart en Bignal) 45.8 sec.; 2. Duitsland 45.8; 3. Italië 46.6. Tweede serie: 1. Ver. Staten (Hudson, Jo nes. Williams en Rudolph) 44.4 sec., wereld en Olympisch record: 2. Rusland 45 sec.; 3. Polen 45.3 sec. De fijne combinaties van Pakistan wer den voortdurend gesmoord door het reso lute en effectieve ingrijpen der Spaanse verdedigers. De Spanjaarden, die de laat ste jaren met sprongen zijn vooruitgegaan, voelden dat zij met hun speelwijze niet helemaal kansloos waren en met een enor me vechtlust en een redelijk goede tech niek werd vanuit het middenveld een ty pisch opportuniteitsspel opgezet, dat meer malen tot gevaarlijke doorbraken leidde. In de dertiende minuut kreeg Pakistan voor de tweede maal een korte lioekslag te nemen. Linksback Atif Manzur kwam ervoor naar voren en aan een 10 centi meter groot gat tussen het been van de Spaanse doelman Del Coso en de paal had deze mcester-schutter voldoende om zijn ploeg een verdiende voorsprong te ge ven. De gehele wedstrijd is het spelbeeld ver der hetzelfde gebleven. Spanje handhaaf de zich in de stugge verdedigingstactiek, waarbij Pakistan de fout maakte de com binaties steeds korter te houden. De snelle Spaanse ploeg paste zich goed aan en toen de Pakistani nerveus werden en steeds meer individuele acties gingen ontplooien, werd het spel van de Aziatische kampi oenen bepaald doorzichtig. Spanje kreeg zelfs een prachtige kans op de gelijkma ker toen rechtsbinnen Hamid Abdul een schot op de doellijn met het been stopte en Spanje een strafbully mocht nemen, maar I-Iamid Abdul werkte de bal de cir kel uit. Het was en bleef dus 1-0. India heeft in de tweede halve hockey- finale woensdagmiddag tegen Groot Brit tannië bijna nog meer moeite met zijn tegenstander gehad dan Pakistan in de ochtenduren met Spanje. Ook India won met slechts 1-0. Groot Brittannië heeft zich op het lang zamerhand moeilijk bespeelbaar geworden veld van het wielerstadion twee maal 35 minuten prachtig geweerd en eigenlijk had een gelijk spel na de normale speeltijd de verhouding beter weergegeven. De Britten hadden pech toen de Duitse arbiter Schinner, die de wedstrijd met de Nederlander Elgershuizen leidde, de onre glementair gestopte lange hoekslag van India niet affloot. Linksbinnen Udham Singh kon nu hard langs doelman Cahill schieten (1-0). Dit gebeurde in de 16de minuut in het Engelse kamp op de tribune vreesde men een moment dat de ploeg van Groot Brit tannië in elkaar zou storten. Carnill en zijn mannen reageerden echter met grote felheid op de tegenslag. Geen ogenblik hebben zij zich in het defensief laten drin gen, integendeel, er is vaak sprake ge weest van een Brits offensief, dat lang niet altijd zonder gevaar was voor de titel houders. Een bijzondere attractieve en faire strijd ontspon zich tussen twee gelijkwaar dige ploegen, waarin tegenover de fabel achtige techniek van aanvoerder Claudius en de vier Singhs het verrassend open combinatiespel van het Britse elftal als even sterk wapen stond. India ontsnapte enkele malen aan groot gevaar, in het bijzonder toen linksbuiten Miller met de bal aan zijn stick door de Indiase verde diging glipte en het doel slechts op een paar centimeter na miste. Het was ondanks de herhaaldelijke aan- valsacties overigens een der weinige scho ten die op de. kooi van Laxman werden afgevuurd. Had Groot Brittannië in die fa sen van het spel over een schutter be schikt, dan had het wel eens kunnen ge beuren, dat India met de bronzen in plaats van de gouden medailles naar huis was teruggekeerd. Gezien de combinatie-kracht van Pakistan is het trouwens toch nog de vraag of India de hegemonie zal kunnen behouden. geëindigd. De 24-jarige grossier in ry- wielartikclen, die dit jaar in nationale en internationale wedstrijden nog geen enke le nederlaag had gehad en zelfs door drie prachtige worpen van resp. 56.32 meter, 56.30 meter en 56.18 meter in het afgelo pen seizoen goed werd geacht voor een plaats onder de eerste tien, werd in de finale weggevaagd. De Nederlander, die bij het ingooien royaal over de 53 meter ging, werd met 49.21 meter als 22ste en laatste geklasseerd. Misschien kwam het omdat hij bij zijn eerste worp zo'n enorme ruk aan de discus gaf dat hij buiten de ring trad en de worp dus niet geldig kon worden verklaard, want daarna hebben wij hem, die tijdens een wedstrijd altijd in de weer is om zich zelf warm en zijn spieren los te houden, alleen maar op een bankje zien zitten kij ken naar de verrichtingen van de anderen. Zijn tweede worp, waarmee hij toch nog tot over de 49 meter kwam, toonde al duidelijk aan dat hij zijn zelfvertrou wen kwijt was en naar zijn vorm liep te zoeken. Cees Koch, die altijd zo magnifiek door de ring gaat en als het erop aankomt een betere techniek heeft dan de Ameri kanen, was zijp ritme, zijn cadans volko men kwijt. En toen zijn derde poging eveneens mis lukte, pakte hij vlug zijn spullen bij el kaar en verliet hij haastig het stadion. Een ongelooflijke teleurstelling moet zich in hem hebben vastgezet. Hij, die jaren lang als een bezetenene heeft getraind, enorme lasten heeft getild om toch maar even sterk te worden als al die anderen, niet rookte, niet dronk, slechts werkte en trainde, zag zich hier de illusie ontnomen zich onder de besten van de wereld te scharen. Een goed sportman zal altijd een verlies kunnen nemen en er op zinnen wraak te nemen, maar wanneer hij na een seizoen als in dit Olympische jaar, waarin hard gevochten is om een plaatje in de Olym pische ploeg en er zulke strenge eisen werden gesteld, in Rome is en laatste wordt, dan is het begrijpelijk dat er wat in hem omgaat. Een gauwdief, die uit Autstralië naar Rome gekomen was om van de Olympi sche Spelen te „genieten" werd op heter daad betrapt in een bus door twee po litiemannen in burger op het ogenblik dat hij een passagier 10.000 lire lichter wilde maken. De twee politiemannen, die Henry James Spicer hadden gevolgd zijn foto was doorgegeven door Interpol zeiden dat Spicer schuld bekende en zei „jam mer, juist nu Rome zo overbevolkt is." De medaillewinaars van de tienkamp: v.l.n.r. Yang Chuan Kwang, Rafer Johnson en Kouznetsov, tijdens de cérémonie protocolaire, die gisteren een dag na de laatste onderdelen plaats vond.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 12