Geen brons voor Ben Verhagen maar eervolle vijfde plaats Gebroeders d'Inzeo onverslaanbaar in het Olympisch springconcours Duitser Mulka in de laatste FD-race onweerstaanbaar Yoshynobu Miyake speelde poker en won „het zilver" Japanse turners doorbraken jarenlange Russische hegemonie Prins Constantijn won bij Draken Vader van Deense voetballer stierf van emotie Deens protest werd toegewezen De verdeling van de medailles Eindklassementen van de zeilwedstrijden Raimondo eiste de gouden medaille voor zich op, Piero de zilveren Laatste Olympisch nieuws 13 Beker voor de beste prestaties bij Spelen Zeil gescheurd Sleeswijk 18de Pleit beslecht Klasse apart Diskwalificaties Nederlandse hockeyers versloegen Frankrijk Rus won Grand Prix Vrijdag 9 september Rus Schaklin echter nog individueel kampioen Waagstuk DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 Het Olympische zeilfestijn is afgelopen. De prachtige baai van Napels - blinkend in het felle zonlicht heeft na tien dagen van nerveuze spanning haar karakter van een mondain, boeiend recreatieoord herkregen. Plet afscheid was triestDe kleine Nederlandse zeilkolonie in Napels heeft dit gevoel van weemoed waarschijnlijk nog sterker gehad dan de andere leden van de internationale zeil-elite. Want op deze dag-van-afscheid ging voor ons land de laatste kans op een Olympische medaille verloren. Ben Verhagen, favoriet voor het brons in de F.D.-klasse, viel namelijk van de derde plaats in de algemene rangschikking terug naar de vijfde, hoewel hij ook ditmaal bij de zwakke zuidwestwind (5 a 7 meter/seconde) weer een zeer goede race zeilde. Er was echter onder de 31 deelnemers één zeiler, die onaantastbaar was voor zijn concurrenten: de Duitser Rolf Mulka, dinsdag nog zevende in het algemeen klassement, maar nu - door een prachtige zege - winnaar van de bronzen medaille, achter de achttien-jarige Olympische kampioen Peter Lunde (Noorwegen) en een ander Scandinaviër, de Deen Fogh. Verhagen beëindigde de race als vijfde en werd daardoor ook in de algemene rangschikking vijfde. Een prestatie overigens, die zijn uitzending volkomen rechtvaardigt. De Rotterdamse garagehouder, voor treffelijk geassisteerd door Jaap Helder, heeft op deze laatste dag het duel niet ver meden. Hij startte als eerste van een groep die over stuurboord naar de westwal ging, een groep waartoe ook zijn directe con currenten Rolf Mulka (Duitsland), Butler, (Rhodesia) en Slotty Dawes (Groot-Brit- tannië) behoorden. Aangezien Verhagen terecht het meeste rekening moest hou den met Butler en Dawes, kreeg Mulka de kans op vrij spel. Een kans, die de Duitse routinier volkomen uitbuitte. De Duitser zeilde een voortreffelijke race, kwam spoedig op kop en behield deze po sitie, hetgeen met 30 tegenstanders en de schiftende wind een prestatie van uitzon derlijk formaat was. De nieuwe Olympische kampioen, Pe ter Lunde, koerste met Fogh en de Griek se en Italiaanse deelnemers over bakboord naar zee. En kwam daarna niet meer in het spel voor. Bij de eerste boei lag Verhagen nog der de, achter Mulka en de Spanjaai-d Alonso, die zich later als tweede handhaafde. Maar op het ruimwindse rak verspeelde Poul Andersen, rechtsback in de Deens Olympische voetbalploeg, zal zaterdag in de finale tegen Joegoslavië spelen, ondanks het feit dat zijn vader gestorven is van emotie, toen hij dinsdagavond op de tele visie zijn zoon tegen Hongarije zag spelen. De vader van Andersen had reeds lang een zwak hart en de dokter had hem gewaar schuwd zich zo kalm mogelijk te houden. Vader Andersen was er echter niet van te weerhouden dinsdag op de televisie naai de halve finale te kijken. Tijdens die wed strijd, zakte vader Andersen ineen op zijn stoel. Hij werd naar een ziekenhuis ge bracht, doch bleek bij aankomst daar over leden. De familie wachtte tot de volgende dag, alvorens Poul telegrafisch te verwittigen. Het telegram werd niet aan de voetballer zelf gericht, doch aan een official, die tot taak kreeg Poul in te lichten. In het tele gram werd gezegd dat de familie hoopte dat Poul zaterdag toch speelt. Zijn vader zou het niet anders hebben gewild. En Poul heeft nu besloten te spelen. Zon dag keert hij naar Denemarken terug om de begrafenis bij te wonen. Bij de opening van de Olympische re vanche-wedstrijden op donderdagavond 15 september in het Olympisch stadion in Amsterdam, zal een zilveren wisselbeker worden uitgereikt voor de beste Neder landse prestatie op de Olympische Spe len 1960 verricht, zo meldt het N.O.C. Deze beker wordt ter beschikking gesteld door het concern, dat voor de deelneming aan de Olympische Spelen een groot bedrag heeft geschonken. de Rotterdammer drie plaatsen. Hij kwam als zesde bij het tweede merkteken en be sloot t.oen over bakboord zeewaarts te gaan, in een poging iets van zijn achter stand weg te werken. Hij gokte verkeerd. Op het tweede kruisrak groeide het verschil met Mulka, die ook al verder was uitgelopen op Span je, Rusland, Bermuda en Nieuw-Zeeland, die in deze volgorde voor Verhagen rond den. Het laatste kruisrak bracht nog een prachtig gevecht, dat beheerst werd door Mulka en waarbij alleen Butler (Rhodesic) enige winst behaalde. Hetgeen hem de vierde plaats in het algemeen klassement opleverde. Kampioen bij de Draken werd de Griek se kroonprins Constantijn, die in de laat ste race kans zag zijn grote rivaal, de Ita liaan Cosentino, voor te blijven. Zij finish ten als respectievelijk vierde en vijfde, achter de Noor Christensen, de Duitser Rafenberg en de Portugees Ferrelra. Kroonprins Constantijn heeft daarvoor overigens hard moeten werken. Na het eerste kruisrak lag hij nog in negende po sitie, maar in het tweede rak drong hij op naar de vijfde plaats. Cosentino kwam in deze fase ook meer naar voren, hij had evenals Wim van Duyl de lange slag over stuurboord naar de wal gemaakt en daardoor enige achterstand gekregen. Van Duyl zeilde de race niet uit. In de slotfase scheurde zijn grootzeil en hij moest toen de strijd staken. Na het eerste kruisrak had hij overigens al geen kansen meer op een der ere-plaatsen. Bij de Finnjollen was de strijd al gestre den. De Deen Elvstroem had na zes races een dusdanige voorsprong dat de titel hem niet meer kon ontgaan, zelfs indien hij in de laatste wedstrijd niet meer zou starten. Dat geschiedde, wegens een trieste reden. De Deen had woensdag namelijk last van zijn hart en moest op medisch advies in bed blijven. Winnaar van de laatste race werd de Canadees Bruce, voor Robert (Nieuw Zeeland) en Boneo (Argentinië). Hans Sleeswijk besloot het Olympisch toernooi met een achttiende plaats. De internationale zeiljury kende woens dagavond laat een Deens protest, gericht tegen de Italiaanse Drakenzeiler Cosenti no, toe. Daarmee werd Cosentino ge diskwalificeerd in de zesde race, het geen tot consequentie kreeg dat niet de Italiaan, doch de Argentijn Chavez Salas in het bezit kwam van de zilveren me daille. Het puntentotaal van Chavez Sa- las werd 5715, dat van Cosentino (winnaar van de bronzen medaille) 5704. Na woensdag luidt de verdeling van de medailles als volgt: goud zilver brons De eindstand in de Flying Dutchmanklasse was: 1. en Olympisch kampioen: Noorwegen (Lunde) 6774 pnt.; 2. Denemarken (Fogh) 5991; 3. Duitsland (Mulka) 5882: 4. Rhodesië (Butler) 5792; 5. Nederland (Verhagen) 5452; 6. Rus land (Sholkolnikov) 5123: 7. Groot Brittannië (Daws) 4954: 8. Nieuw Zeeland (Rae) 4641: 9. Zwitserland (Siegenthaler) 4433; 10. Ierland (Hooper) 4258. De eindstand in de Drakenklasse luidt: 1. en Olympisch kampioen: Griekenland (Prins Constantijn) 6733 pnt.; 2. Argentinië 5715: 3. Italië 5704; 4. Noorwegen 5403; 5. Ca nada 5177; 6. Denemarken 4657; 7. Groot-Brit - tannlë 4566; 8. Duitsland 4329: 9. Portugal 1051; 10. Verenigde Staten 3707; 14. Neder land (Van Duyl) 3562. Het eindklassement in de Finnjollenklasse .uidt: 1. en Olympisch kampioen: Elvstroem (Denemarken) 8171 pnt.; 2. Rusland (Chuche- lov) 6520: 3. België (Nells'* 5934; 4. Australië (Jenkins) 5758; 5. Brazilië (Conrad) 5176: 6. Nieuw Zeeland (Roberts) 5140; 7. Canada (Bruce) 5133: 8. Bahama-Eilanden (Albury) 5092; 9. Frankrijk (Pinaud) 4604; 10. Joego slavië 4358; 24. Nederland (Sleeswijk) 2265. Het eindklassement in de Startklasse luidt: 1. en Olympisch kampioen: Rusland (Pine- gin) 7619 pnt.: 2. Portugal 6665; 3. Verenigde Staten 6269; 4. Italië 6047; 5. Zwitserland 5716; 6. Bahama-Eilanden 5282: 7. Duitsland 4745; 8. Joegoslavië) 3977; 9. Brazilië 3466; 10. Zweden 3216 pnt. Het eindklassement in de 5,5 meter klasse luidt: 1. en Olympisch kampioen: Verenigde Sta ten (O'Day) 6900 pnt.; 2. Denemarken 5678; 3. Zwitserland 5122: 4. Argentinië 4402; 5. Zweden 4277: 6. Groot-Brit.tannië 3807: 7. Noorwegen 3765: 8. Bahama-Eilanden 3042; 9. Duitsland 3022; 10. Australië 2959. Verenigde Staten 30 16 15 26 18 21 12 8 9 9 15 9 Turkije 7 2 0 Australië 6 7 5 Hongarije 4 7 4 3 4 9 Groot Brittannië 2 4 10 2 2 1 Tsjechoslowakije 2 1 3 Nieuw Zeeland 2 0 0 1 6 4 1 3 2 1 2 3 Roemenië 1 1 5 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 2 2 België 0 2 2 Iran 0 1 3 Zuid-Afrika 0 1 2 0 1 2 0 1 2 1 1 0 1 1 Joegoslavië 0 1 0 Ghana 0 1 0 Canada 0 1 0 0 1 0 Portugal 0 1 0 Finland 0 0 3 0 0 1 0 0 1 0 0 1 Pakistan 0 0 1 Dc 36-jarige Italiaanse kapitein Raimon do 'd Inzeo reeds eerder wereldkam pioen heeft woensdag op het paard Posillipo in het Piazza di Siena voor dui zenden landgenoten het Olympische kam pioenschap springen behaald. Ook het zil ver ging naar de familie d' Inzeo, name lijk naar zijn twee jaar oudere broer Piero met het paard The Rock, een uniek feit in de geschiedenis van de Olympische Spelen. Om vijf minuten voor zes in de middag brak de spanning onder de Italianen, toen de nog enige overgebleven kandidaat voor het goud, de Fransman Fresson, op de brede sloot zijn eerste fout maakte en daardoor zozeer uit zijn evenwicht geraak te dat hij op de ene hindernis na de an dere struikelde. De bronzen medaille ging naar de Engelsman David Broome met Sunsalve. Het goud, dat Raimondo 'd Inzeo na de eerste manche, waarin hij als enige fout loos rondkwam, reeds zag blinken, kreeg na zijn tweede parcours een doffe glans, toen hij 12 strafpunten achter zijn naam kreeg. Immers, daarmee hadden de Ar gentijn Dasso met Final, de Fransman Fresson met Grand Veneur en zijn broer Pierro met The Rock, die alle drie met minder dan 12 strafpunten door de eerste manche, slechts 8 strafpunten behaalde hij reed bovendien de tweede manche in nagenoeg dezelfde tijd als de eerste: slechts 0,1 sec. verschil! kon geen van de anderen zich onder de eersten hand haven. Toen achtereenvolgens de in het wit ge stoken Argentijn Dasso en de Franse ca valier Fresson na hun eerste teleurstellin gen fout op fout stapelden, was het pleit beslecht. Raimondo d' Inzeo was Olym pisch kampioen, terwijl Piero het zilver stevig omklemd hield. Twee broers ston den naast elkaar op het erepodium toen te hunner ere de Italiaanse vlaggen in top .gingen onder de klanken van het nationa le hymne. Aan de cérémonie protocolaire ging een spannende strijd vooraf, die pchter weinig spectaculair was door de vele fouten die gemaakt werden, waaraan het zware par cours niet vreemd was. Vooral de drie sprong was voor de meesten een onneem bare barricade, evenals de 5 meter bre de sloot. Ook Raimondo d' Inzeo viel in de tweede manche in de fouten en de beste prestatie in deze tweede ronde kwam op naam van de 20-jarige Engelse boeren zoon David Broome, die met zijn zeven strafpunten naar de bronzen medaille reed. Gevoegd bij zijn zestien strafpunten uit de eerste manche, kwam hij tot een totaal van 23, waarmee hij juist één punt onder de Amerikaan Morris bleef en ook de grote Duitse favoriete de Olympische kampioen 1956, Hans Günther Winkler, en Hans Thiedemann, overvleugelde. Door een goede tweede manche, waar in hij nu vrij van de druk zijn titel te moeten verdedigen slechts acht straf punten kreeg, kon Winkler oprukken naar de vijfde plaats en bleef daarmee een hal- De gebroede?s d'Inzeo met links de Engelsman David Broom tijdens de cérémonie protocolaire. ve punt voor op Thiedemann. Maar een teleurstelling bereidden beiden hun grote Duitse aanhang in de Italiaanse hoofdstad wel. De beide d' Inzeo's hebben zich de sterksten getoond en Raimondo is een waardig drager van de Olympische titel Zij vormen op dit moment onder de in ternationale springruiters een klasse apart, waarvoor men zelfs niet eens hun Olympische successen als maatstaf be hoeft te nemen. Op eigen grond, voor eigen publiek waren zij niet te verslaan en al beweren boze tongen, dat het par cours speciaal voor hen was gebouwd, aan hun grote prestaties doet dit geen af breuk. Twee broers mochten uit handen van de president van het Internationale Olympisc Comité, Avery Brundage, goud en zliver ontvangen. Zij schreven historie in de hippische sport. Van de 60 deelnemers, onder wie drie dames, de Belgische Brigitte Schockaert en de Engelse amazones Pat Smythe en Dawn Wofford, werden er al velen door diskwalificatie uitgeschakeld. Hierbij wa ren onder anderen twee van de drie Rus sen, twee Hongaren en tot de grote te leurstelling van de Italianen, die met vele buitenlanders zich op de tribunes in de zon koesterden, ook hun landgenoot Capuz- zo. Groot was het aantal strafpunten dat viel en het was geen uitzondering, wan neer een ruiter er na een „afbraak-ron de" zo'n 40 strafpunten achter zijn naam had staan. Een duidelijk bewijs van de moeilijkheidsfactor van dit parcours is reeds, dat er slechts vier ruiters onder de 10 strafpunten bleven. Er waren ook enkele ongelukjes, maar geen van allen was van ernstige aard. Raimondo d' Inzeo met het paard Po sillipo werd dus Olympisch kampioen springen. Met 12 strafpunten; het zilver was voor zijn broer Piero die met The Rock 16 strafpunten ha,d terwijl het brons naar de Engelsman David Broome ging die met Sunsalve tot een totaal van 23 strafpunten was gekomen. De uitslag luidde verder: 4. George Morris (V.S.) met Sinjon, 24 strafpunten. 5. Hans Guenther Winkler (Duitsland) met Halla, 25 strafpunten. 6. Fritsz Thiedemann (Duitsland) met Meteor, 25.5 strafpunten. Georges Hernalsteens, de ook in Neder land niet onbekende Belgische ruiter, ves tigde in het Olympische springconcours een weinig eervol record. In de twee man ches kwam hij tot een totaal van 102 strafpunten.... 66 plus 36. De tweede manche reed hij als een jachtsprongconcours, waarbij de balken als spaanders door de lucht vlogen. In het klassificatietoernooi om de 9de 11de plaats heeft het Nederlands hockey- elftal vanmorgen met 20 van Frankrijk gewonnen. Beide doelpunten werden in de eerste helft gemaakt door resp. midden voor De Beer en rechtsbinnen Van Erven Dorens. De Olympische Grand Prix de Dressage is gewonnen door de Rus Sergei Filatov met „Absent". De zilveren medaille was voor Gustav Fischer (Zwitserland) met ,Wald" en bet brons voor Josef Necker- mann (Duitsland) met „Asbach". 14.5517.00 uur: Filmoverzicht. Gym nastiek: finales individueel. Hockey- finale. 20.20—20.30 uur: Olympisch allerlei. 21.0522.45 uur: Voetbal: eerste helft van wedstrijd om de derde en vierde plaats; Filmoverzicht; Tweede helft voetbalwedstrijd. 11.15 uur, 12.45—13.00 uur, 15.30- 16.00 uur, 16.00 uur, 17.4518.00 uur, 18.4019.00 uur, 22.0022.30 uur, 23.45 23.55 uur (Hilversum I, 402 meter): Reportages, beschouwingen en uit slagen van de Olympische Spelen. Na woensdag luidt het puntenklassement op basis van 7 pnt. voor een eerste plaats, 5 voor een tweede, 4 voor een derde enz.: Rusland 436, Verenigde Staten 387V2, Duitsland 232V2, Italië 189!/2, Australië 116, Hongarije 1151 '2, Polen IO8V2, Groot Brit tannië IO3V2, Japan 8OV2, Turkije 72, Tsje- choslowakije 54'/2, Zweden 51, Roemenië 48. Nederland 39, Denemarken 39, Frankrijk 36, Bulgarije 331 '2, Finland 32, België 27, Nieuw-Zeeland 23, Iran 22V2, Zwitserland 20, Joegoslavië 16, Canada 15, Oostenrijk 12, Argentinië HV2, Noorwegen 11, Mexico 10, V.A.R. 9V«, Brazilië 7, Griekenland 7, Jamaica 6, Korea 5Vs, Ghana 5, Formosa 5, Pakistan 5, Portugal 5, India 4, Cuba 3, Ierland 3, Porto Rico 3, Rhodesia 3, IJsland 2, Kenya 1 en de Bhama Eilanden 1. AM A TEURS De paarden zijn de enige ware amateurs in deze Olympische Spelen, schreef de be kende Italiaanse journalist Max' David gisteren in een artikel over dé Olympische paardesport. De Amerikaan Vinci, die Olympisch kampioen gewichtheffen werd in het 'oantamgewicht. Het Olympisch programma bevat vrij dag: Basketbal (avond), Paardensport (ochtend en middag), Schermen (och tend en middag), Voetbal (avond), Gymnastiek (middag), Hockey (och tend en middag), Gewichtheffen (ochtend en middag), Schieten (och tend en midda,g). Alleen de droge lippen bewogen. Het was alsof de kleine gedrongen Yoshinobu Miyake in een gebed om steun smeekte in zijn strijd tegen het ding daar voor hem op de houten vlonder. Doodse stil te heerste in het Palazzetto Dello Sport, de arena van de gewichtheffers. Traag kropen de seconden voorbij. Plotseling scheurde een schorre kreet van de 20-jari- ge Japanner de stilte uiteen. H(j maakte een correcte buiging om zijn eerbied voor de metalen tegenstander te betuigen en vatte de 'halter' aan. De spanning was ondraaglijk. In één krachtige ruk gingen de 135 kilogrammen tot schouderhoogte. In de oude ruïnes van de Caracalla- baden te Rome heeft de Japanse heren- turnploeg woensdag opnieuw donderende ovaties van het talrijke publiek in ontvangt genomen. Wat deze licht gebouwde, ten gere acrobaten aan het rek presteeerden, was met recht een lust voor het oog. Z{) maakten achterwaarts en gewone reuzen zwaaien, soms gestrekt, soms met een hoek, zy begonnen hun afsprong in bo venwaartse beweging over het rek heen, maakten soms b\j die afsprong een drie dubbele salto, kortom ze buitenden aan en van het rek als poppetjes van elastiek. En met deze volmaakte show van acro batiek, die door het publiek ademloos ge volgd werd, stelden zij zelfs de prestaties van de Russische ploeg, die al jarenlang aan de top staat, in de schaduw. De Ja panners behaalden aan het rek 48.70, de Russen 48.40 punten. In de afgelopen tien jaar hebben de Japanners achter Rus land telkens genoegen moeten nemen rqet de tweede plaats, hier in Rome echter hebben zij tenslotte alle troeven in handen gekregen. Na de verplichte oefeningen van maan dag had Japan, dat 287 tegen Rusland 285.95 punten had, met ruim 1 punt ver schil de leiding. Gisteren volgde het keuze programma met 6 onderdelen, woensdag morgen voor Rusland brug, rek en vrije oefeningen en voor Japan paardvoltige, burg en rek. Rusland behaalde voor de drie onderdelen 142.85, Japan 144.55 pun ten en liep dus verder uit in het algemene totaal: Japan 431.55, Rusland 428.70, een voorsprong van bijna 3 punten. Woensdag avond bleek dat Japan op de laatste drie onderdelen (vrije oefeningen, paardsprin- gen en ringen) die voorsprong kon conso lideren. De uitslag van de teamwedstrijd was: 1. en Olympisch kampioen: Japan, 575.20 pnt. 2. Rusland, 572,70 pnt. 3. Italië, 559,25 De Japanner Ono, die geruime tijd leidde, maar tenslotte toch als tweede eindigde in het individueel klassement. pnt. 4. Tsjecho-Slowakije, 577,10 pnt. 5. Verenigde Staten, 553,20 pnt. 6. Finland, 554, 45 pnt. De individuele uitslag van de team wedstrijd heren bestaande uit zes ver plichte en zes keuze-oefeningen, was: 1. en Olympisch kampioen Schaklin (Rus land) 115.95 punten. 2. Ono (Japan) 115.90 punten. 3. Titow (Rusland) 115.60 punten. 4. Tsurumi (Japan) 114,55 punten. 5.-6. Endo en Takemoto (beiden Japen) 114.45 Dunt.en. Advertentie Even nog wachtte de student van de Hosei-universiteit in Tokio, toen spanden alle koorden van deze spierbonk zich te zamen en onder gejuich van de toeschou wers ging de halter omhoog. Het was gelukt. Miyake had hoogspel gespeeld. Hij had zijn zekere zilveren medaille in het ban- tamgewicht met een pokerface ingezet op het moment dat de 27-jarige Amerikaan se kraandrijver Charles Vinei, na in zijn tweede beurt bij het stoten 132V2 kg om hoog gebracht te hebben, onbereikbaar voor alle anderen was geworden. Miyake, zich bewust van zijn kracht bij het sto ten, had titelhouder Vinei tweemaal voor laten gaan. De Amerikaan, die ook in 1956 in Mel bourne de titel in het bantamgewicht had veroverd, was op 'n totaal van 345 kg geko men, terwijl Miyake na twee onderdelen 202V2 kg omhoog had gebracht. De Japan ner zou tenminste 142V2 kg moeten sto ten om Vinei de gouden medaille nog te on nemen en dat was een onmogelijke taak. Door eenvoudig 125 kg te stoten zou het zilver voor Miyake zijn. De jongeman uit het land van de rijzende zon wilde ech ter niet zo gemakkelijk in het bezit van de tweede prijs komen. Hij had duizenden kilometer gereisd voor deze dag en nu zou hij ook tonen wat hij waard was. Daarom liet Miyake als enige van de 21 deelnemers bij zijn eerste poging meteen 135kg opzetten. Het was een waagstuk. Want zo hij er niet in zou slagen dit ge wicht omhoog te brengen dan was hij zijn medaille kwijt. Tweemaal faalde de gespierde atleet. Het spel leek voor hem verloren. Miyake mocht immers niet teruggaan naar een minder gewicht dan hij de eerste keer had laten aanbrengen. En daarom was de opluchting zo groot toen hij tenslotte toch slaagde. Charles Vinci was na het drukken en trekken met een voorsprong van 10kg op Mikaye de slotfase ingegaan. Steeds als de Amerikaan aantrad sloeg hij eerst een kruisteken alvorens de halter aan te vatten. In zijn tweede beurt van het sto ten week Vinci van deze gewoonte af: in plaats van één kruisteken maakte hij er drie snel achter elkaar, bracht met ogen schijnlijk groot gemak 132V2 kg omhoog en had zijn Olympische record met 2V2 kg verbeterd. Ook hij probeerde daarna nog zijn krachten op 135 kg maar zag deze poging om het record nog scherper te stellen mislukken. De bronzen medaille was voor de Ira nees Elm Khah, die in zijn laatste beurt tevergeefs trachtte 137'/2 kg te stoten. Het was zijn enige kans om Miyake het zilver nog af te nemen. Want dan zouden beiden een gelijk totaal eindigen en zou Khah, omdat hij één ons lichter weegt dan de Japanner, tweede zijn geworden. Een uitstekende indruk maakte in dit sterke gezelschap de 23-jarige fotograaf laborant Hector Curiel uit Willemstad (Curagao). Hij eindigde op de elfde plaats met een totaal van 305 kg, hetgeen een nieuw Curagaos record betekende. De uitslag in het bantamgewicht luidt: 1. en Olympisch kampioen Vinci (V.S.) 345 kg (nieuw Olympisch record) (105,0, 107,5 en 132,5 kg), 2. Yoshinobu (Japan) 337,5 kg (97,5, 105 en 134 kg). 3. Esmail Elm Khan (Iran) 330 kg (97,5, 100,0 en 132,5 kg). 4. Shigeo (Japan) 322,5 kg. 5. Marian (Polen) 322,5 kg. 6. Imre (Honga rije) 320 kg. Edgar Curiel (Curagao) eindigde tenslot te op de elfde plaats met een totaal van 305 kg. (nieuw Curagaos record). De uitslag in de vedergewichtklasse was: 1. en Ol. kamp. Minaev (Rusland) 372.5 kg (nieuw Olymp. record) (120-110-142,5). 2. Berger (V.S.) 362.5 kg (117,5-105-140). 3. Mannironi (It.) 352.5 kg (197.5-110-135). 4. Kim Hae (Korea) 345 kg (105-105-135). 5. Furuyama (Japan) 345 kg (107.5-102.5-135). 6. Abbas (VAR) 337,5 kg (102,5-95-140).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13