kies óók een AGENDA B. J. van Liemt tVfeM mcueuv Jonge vrouw verborg gestolen sierraden voor haar broer Haarlem J. Tammes nam afscheid van „De Sierkan" Fa. A. EVERTS Drie maanden geëist voor opzetheling Verkeer op Schiphol nam in eerste halfjaar 32 toe DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1960 7 RIJWIELEN GLAZEMAKER V eisend J muiden "omité in Haarlemmermeer wil notaris v. Grotenhuis afscheid bereiden AH-SUPERMART SPECIALE AANBIEDINGEN RUNDERLAPPEN SAUCIJZEN VARKENSLAPPEN 500 gram 248 Grote Houtstraat 99 J. J. Loerakker 40 jaar bij gemeente Heemstede Burgerlijke Stand van Haarlem Zandvoortse bejaarden genoten van dagje uit Kort nieuws Fa. JOH. VAN WUNNiK W. RIDDER'S BEDDENMAGAZIJN HAARLEMSE RECHTBANK Prot. maatschappelijk werk in Lisse verdeelt taken Vijfdaagse werkweek bij Wilton-Fijenoord UIT STAD EN STREEK houdt dit weekenef^fc^, vrij voor da eureka meubelshow Volksfeest in Bennebroek begint 14 september HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT - >7 4~:-<;"-^-'-- ^-•■•:^r" •~r^'^v...,y-^-"y-j?" Advertentie RUDGE - JUNCKER Kamperstraat hoek Barendsestraat Sinds 1920 Telefoon 13797 De Rijkskweekschool in Haarlem is dezer dagen met de nieuwe cursus be gonnen. De nieuwe leerlingen moeten echter, net als studenten, een ontgroe ningsperiode meemaken, voordat zij de poort der wetenschap mogen binnen gaan. In Haarlem kan men de jeugdige „groenen dezer dagen op straat tegen komen, getooid met een bord „Ik ben een groentje", hetgeen beslist niet be doeld is als gratis reclame voor de kleine annonces van ons blad. Woens dagmiddag werd voor de groenen een autopedrace op het Emmaplein gehou den, waaraan ook leraren deelnamen. Twee der deelneemsters in actie. Advertentie Ook voor PARAPLU'S v.a. f B.9S BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Afscheid van de wolken", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Als het bloed kookt", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Saboteur", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Totale oorlog", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific", 14 jdari Van vrijdag af dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondags tevens 16.15 uur: „Strafbataljon 999", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „La dolce vita", 18 jaar. Van vrijdag af dage lijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Het koperen kandelaar-mysterie", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Ketenen van de haat", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hoe vertel ik het mijn ouders?", 14 jaar. Van vrijdag af dagelijks 14. 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Wolf Larsen", 18 jaar. Vrijdag en zater dag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Straaljagers in de aanval", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort)Vandaag 20 uur: „Adam en Eva", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 19 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. Vishal: Tot 10 september eretentoonstel- ling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Kees Verwey, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierentekenin- gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat): Tot 11 september expositie van prentenreeksen Miserere en Passion van Georges Rouault. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 16 uur. Kunstzaal De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 11 september expositie schilderijen, aquarellen en plastiek van Th. Wieringa. Dagelijks van 9 tot 17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrij dag van 18 tot 20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 19 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 2 septem ber). DONDERDAG 8 SEPTEMBER Rex Theater, 20 uur: „Oog in oog met de dood". Thalia Theater, 20 uur: „Het brandmerk der zonde". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 uur en van 1416 uur geopend. VRIJDAG 9 SEPTEMBER Rex Theater, 20 uur: „Wir Wunder- kinder". Thalia Theater, 20 uur: „La Paloma". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, geopend van 9.30—12 uur en van 14—16.30 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 20 uur: huldiging Hoogovenjubilarissen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje der zonde". Op 1 juni heeft de heer J. Tammes na in een periode van bijna veertig jaar zijn krachten te hebben gegeven aan de n.v. Haarlemsche Melkinrichting „De Sierkan" officieel afscheid genomen als directeur van het bedrijf. Daartoe hield hij woens dagmiddag in restaurant Brinkmann te Haarlem een receptie en des avonds is hem een maaltijd aangeboden. Tijdens de receptie kwam tot uiting welk een belangrijke plaats de 'heer Tammes heeft ingenomen in vele kringen. In de eerste plaats bij de melkhandel en zowel het Produktschap voor de zuivel, verschei dene commissies en instellingen, als bij de detaillisten hadden afgevaardigden gezon den. Velen namen van de heer Tammes afscheid en lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken of bloemen. Ook wa ren aanwezig vertegenwoordigers van melkhandelarenverenigingen. De heer Tammes heeft in de oorlogs jaren een belangrijke plaats in het verzet ingenomen. Zijn fabriek stelde hij beschik baar en vele levensmiddelen, die voor zieke Haarlemmers 'bestemd waren, lagen daar tijdelijk opgeslagen. Mr. B. W. Stomps heeft namens de vrienden uit het verzet onthuld wat de heer Tammes voor vele Haarlemmers gedaan heeft en de heer M- A. J. M. Bouchette richtte zich tot mevrouw Tammes om hulde te brengen aan haar en andere vrouwen, die hun echt genote zoveel steun hebben verleend in de oorlogsjaren. Des avonds hebben verscheidene spre kers de heer Tammes dank en hulde ge bracht voor zijn arbeid. Dr. W. H. Bier mam, president-commissaris was de woord voerder van de commissarissen en de direc teur de heer F. G. J. .van den Berg na mens de directie. De-heer'LTammes- zijn verscheidene geschenken Aangeboden, daar bij was er ook een namens het personeel. Morgen wordt notaris jhr. T. W. M. van Grotenhuis van Onstein te Hoofddorp ze ventig jaar. Met het oog hierop zal hij per 1 oktober met pensioen gaan en zijn ambt neerleggen. In verband hiermede heeft zich in Hoofddorp een comité gevormd dat de no taris een feestelijk afscheid wil trachten aan te bieden. In dit comité heeft een groot aantal notabelen uit de Haarlemmermeer zitting onder wie de burgemeester mr. G. C. van der Willigen. Ieder, die een financiële bijdrage voor de verwezenlijking van dit plan wil af staan, kan dit doen door een bedrag te storten bij de één van de volgende Coöpe ratieve Boerenleenbanken: te Hoofddorp (postrekening 7830), Lijnden (228201), Nieuw Vennep (120416), Sloten/Badhoeve dorp (264844) en Zwanenburg (543534). Advertentie Kruidenier, slager en groenteman onder één dak uit onze Slagerij 500 gram Doorregen Extra fijne Fijne magere Advertentie - U Hofdijkstraat 32 - Haarlem 5 Tel.12181, Shpvvroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 GASFORNUIZEN - GEYSERS Dinsdag 13 september zal de heer J. J. Loerakker de dag herdenken waarop hij veertig jaar geleden bij de gemeentelij ke gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrij ven van Heemstede in dienst trad. Hij heeft in deze veertig jaar de gehele groei van deze bedrijven meegemaakt. Aanvan kelijk aangenomen als los werkman wist hij zich door ijver en bekwaamheid op te werken tot eerste monteur bij de afdeling elektriciteit. Hij is gespecialiseerd in het kabelwerk en heeft vele honderden wonin gen van een aansluiting voorzien. Dins dagmorgen zal de jubilaris in het Verver singshuis in Groenendaal door gemeen tebestuur, directie en personeel worden gehuldigd. Des middags van drie tot vijf uur houdt de jubilaris een receptie te zijnen huize, Bankastraat 68, Heemstede. HAARLEM, 7 september 1960 BEVALLEN van een zoon: 6 sept., M. van der Kloet—van Staveren; W. A. Kui pers—Vennik; H. J. Huijervan der Meer; A. L. KouwelirgStroosma; J. Ingelse de Kleijn. BEVALLEN van c-en dochter: 4 sept., E. CadeeMulder; 5 sept., E. Dijkstra van der Sluis; 6 sept C. M. TerwijnGie- liam; J. KalkhuisKlaassen; N. L. Pijl mande Bruin OVERLEDEN: 6 sept., A. Geerlings van den Berg, 55 j., Westerhoutpark; C. Polak, 38 j., Hazepaterslaan; A. C. de Weert, 65 Ba'avierenplantsoen. ONDERTROUWD 7 sep., K. M. Hage- man en W. J. Bakker; H de Ridder en T. Marré; B. Dreijer en J. T. W. Florie; R. de Gier en P. A. Vvijsman; J. van der Linden en M. Freijer; A Scharroo en M. J. Osen- ga; S. Meijers en J. Boerma; J. Oppelaar en H. Swart; F. W. J. Zandstra en M. M. P. van Straafen; G A. Hageman en A. T. Sla- man; G. F. W. Horn en T. M. van den Broek; P. de Jong en A. M. Boelhouwer; F. J. Beurkens en S. Theel; P. J. van der Horst en C. de Jong GEHUWD: 7 sept. W. J. Brouwer en J. G. J. Emmers; A. A. de Graaf en A. J. Wijnker; A. P. Portanger en M. C. Hetter- schijt; E. H. A. Zegers en J. M. van der Linde; C. J. W. Luk en G. M. Wijkhuizen: P. Jongens en S M. H. Hubert; K. J. J. de Haan en J. H. Homborg. Woensdagmiddag heeft de rector van het Christelijk lyceum in Haarlem, dr. G. J. Dieperinic, tijdens een drukke receptie in hei gebouw van de school aan de Emmakade afscheid genomen van zijn voorganger zien schudden. van zijn werk en van Haarlem, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Op de receptie was ook zijn opvolger, dr. D Barends (rechts op de foto), aanwezig die wij hier de hand Ruim 250 Zandvoortse bejaarden heb ben dinsdag op hun jaarlijkse uitgaansdag weer volop genoten van het programma dat het comité Ouden van Dagen Zand voort aan te bieden had. Met zes bussen vertrok het gezelschap 'smorgens om ne gen uur van het Gasthuisplein. Burge meester en mevrouw Van Fenema waren present om de reizigers een prettige dag toe te wensen, In Rotterdam werd de Flo- riade bezocht, waarna 's middags een rondvaart door de havens werd gemaakt. Ook werd een kijkje genomen bij de Del tawerken. Na in Bellevue een kopje thee te hebben gedronken aanvaardde men de terugtocht en omstreeks zeven uur was men in Zandvoort terug. In restaurant Zomerlust werd het gezelschap met muziek verwelkomd. Tijdens het diner momereer de de voorzitter van het comité, de heer Joh. C. Jung, dat mevrouw J. Keur 25 jaar van het comité lid was. Hij sprak de jubilaresse waarderend toe en bood haar een grote fles eau de cologne aan. Ook het comitélid de heer K. Kerkman. die de bejaardentocht voor de 35ste keer had meegemaakt en daarvan de initiatiefne mer was, werd gehuldigd. De heer Engel Paap rnocht voor zijn muzikale medewer king gedurende de afgelopen 35 jaar een geschenk in ontvangst nemen. Later op de avond deelde de heer Jung mee dat hij de tijd gekomen achtte de functie van voorzitter door een jongere kracht te doen vervullen. Als zijn opvolger stelde hij de heer H. Hildering voor. De heer Hildering verklaarde zich hiertoe gaarne bereid. Nadat burgemeester Van Fenema het comité hulde had gebracht voor zijn uitnemende arbeid voor de Zand voortse bejaarden richtte de heer Jung woox-den van erkentelijkheid tot de da mes Keur, Visser, Kerkman, Bakkenho ven, Bos, Drajrnr, v. d. Noort en zuster De Wilde voor hun aandeel in het werk van het comité. De dames werden met bloemen en nylonkousen verrast. Namens alle aanwezigen bood de heer F. Molenaar de scheidende voorzitter een boek en pul in Delfts Blauw aan. Het comité schonk een opbergdoos voor dia's en een projec tielamp. Een der bewoonsters van „Het huis in de duinen" sprak tot slot een dankwooi-d namens de bejaarden van dit tehuis. Opiumsmokkelaars. De Rotterdamse rechtbank heeft een 30-jarige Chinese zee man veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf, omdat hij 67 kilo opium uit Hongkong naar Rotterdam had gesmok keld. Een 55-jarige Chinees uit Den Haag, die met zijn auto de opium kwam afhalen, kreeg tien weken hechtenis. Advertentie De wondervezel van moeder natuur, mevrouw! Elke kapokvezel is een luchtkussentje - met een vochtwerend anti-reuma waslaagje. Dus veerkrachtig en kurkdroog. Precies! Zacht en toch stevig, dus: anti-hernia! En is dit zo'n Keurkapokmatras? Ja, een echte, u herkent 'm aan de keurlabel. Beter kan ik u niet raden! •i-sl-"- - fï KEURKAPOKMATRASSEN zijn o.a. verkrijgbaar bij "m keur 'j| kapok -matras SCHAGCHELSTRAAT 13 - HAARLEM - TELEFOON 10286 SPECIAAL BEDDEN- EN MATRASSENMAKERIJ HAARLEMS BEDDENSPECIALIST Jansweg/Stationsplein - Tel. 14329 Zandvoort - Kerkplein - Tel. 3430 Amsterdam-W. Hoofdweg 480 - Tele foon 85511 - Eigen matrassenmakery VERWULFT 9 - TELEFOON 10657 - HAARLEM VOOR KEURKAPOKMATRASSEN GEN. CRONJÉSTRAAT 1? - TELEFOON 55873 Het was een meelijwekkende, figuur die vanmorgen in de beklaagdenbank voor de Haarlemse rechtbank zat. F.en 27-jarige vrouw uit Texel, die moest boeten voor de hulp die zij baar broer ha*d verleend door een aantal door hem gestolen sieraden te verbergen en te verkopen. De broer werd eerder tot zeven jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De officier van Justitie mr. J. Wiarda eiste thans tegen de vrouwelijke verdachte drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens opzet heling. Tijdens de behandeling van de zaak bleek dat verdachte het milieu waarin zij is groot gebracht, niet. mee heeft gehad. In feite was zij de enige die nog nooit met de •Justitie in aanraking was geweest. Totdat haar broer in 1957 bij haar kwam met een verfblik waarin voor een waarde van on geveer 900 van diefstal afkomstige rin gen, broches en andere sieraden zaten, be nevens vuui'wapens en munitie. Verdachte woonde destijds in Bennebroek en wex'kte bij een Haarlemse drukkerij. Op verzoek van haar broer nam verdachte het blik mee naar Texel en verborg het jarenlang in haar woning. Pas in de loop van dit jaar was zij begonnen de sieraden stuk voor stuk te vei-kcpen. Volgens haar verklaring omdat zij in financiële moeilijkheden was geraakt. Het zich ontdoen van de gestolen sieraden werd haar tenslotte noodlottig De verdachte gaf de tenlastegelegde fei ten toe. Zij had onder druk van haar broer gehandeld. Mr. Wiardi achtte opzet-heling wettig en overtuigend bewezen. Mr. O. H. van Wijk, de ï-aadsman ven de verdachte, was het daar niet mee eens. Volgens hem kon zijn cliënt hoogstens schuldheling ten laste worden gelegd. Hij schetste haar als een huisvi-ouw die nooit op de steun van haar man kon rekenen. Moeilijkheden in het gezin moest, zij altijd alleen opknap pen. Mr. Van Wijk was van oordeel dat alle voorwaarden voor reclassering aan wezig zijn en bepleitte daai-om met klem een voorwaardelijke veroordeling. Diefstallen in Hillegom Twee jaar met aftrek eiste de officier van Justitie tegen een 34-jarige fabrieks arbeider uit Hillegom, die ervan beschul- Het maatschappelijk werk in pi-otestants Lisse heeft de laatste jaren steeds groter omvang aangenomen zodat nu twee maat schappelijke werksters werkzaam zijn namelijk mej. G. de Vries, Von Bönning- housenlaan 10 en mej. S. Goor, Kanaalstr 40. Er heeft een taakverdeling plaats ge had, volgens welke mej. G. de Vries voor namelijk werkzaam is onder de leden der Herv. en de Gei'ef. Gemeente, terwijl zij ook werkzaam is onder hen, die tot geen kei-kgemeenschap behoren. Ook is haar de speciale verzorging van de gerepatrieer- den uit Indonesië opgedragen. Mej. S. Goor heeft meer speciaal de ge zinsverzorging tot haar taak en heeft daar in de leiding. Voor aanvragen bij ziekte kan men bij haar aankloppen. Daai'naast verricht zij maatschappelijk werk voor de Geref. Kerk, de Chr. Geref. Kerk en de Oud Geref. Gemeente. Beide maatschappelijke werksters hou den spreekuur op dinsdag- en donderdag morgen van 9-10.30 uur en op maandag avond van 7-8 uur. digd werd in april en mei van dit jaar in zijn woonplaats drie diefstallen te hebben gepleegd. De verdachte bekende een hier van waarbij hij uit een garagebedrijf een fototoestel en een portemonnaie met bui tenlands geld had weggenomen. Hoewel hij ook de andere diefstallen bij zijn ver hoor door de politie had toegegeven her riep hij deze bekentenis thans voor de rechtbank. „Ik heb die diefstallen toen be kend om het verhoor te bekorten, maar ik heb ze niet gepleegd," beweerde de ver dachte. De officier van Justitie zei dat er vol doende aanwijzingen waren voor het feit dat de verdachte ook in de twee andere diefstallen, respectievelijk gepleegd in een expeditiebedrijf en een kantoor van een bloembollenhandel in Hillegom, de hand heeft gehad Onder meer was er een hor loge gevonden dat verdachte eerst als het zijne herkende, hoewel hij later beweerde dat hij zich vergist had. Ook had een politiehond bij een reukproef de verdachte als de dader aangewezen. Mr. Wiai-da meende dat er gezien het feit dat ver dachte reeds eei-der tot gevangenisstraffen wegens diefstal was veroordeeld, er geen aanleiding tot clementie was. Verdachte s raadsman mr. A Beets drong aan op het uitbrengen van een psychia trisch rapport. De rechtbank zal op donderdag 22 sep tember om half tien in deze strafzaken uitspraak doen. In het eerste halfjaar van 1960 telde men op Schiphol 635.556 passagiers, ruim 32 percent meer dan in de eerste zes maan den van 1959. Het vrachtvervoer steeg met 22 percent tot een totaal va-n bijna 22 mil joen kg en het vervoer van bagage met 31 percent tot iets meer dan 12 miljoen kg. Daarnaast werd ruim 2.300.000 kg post van en naar Schiphol vervoerd, 17 percent meer dan in de eerste zes maanden van 1959. Teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de steeds groter wordende drukte, heeft men op Schiphol verschillende uitbreidings plannen ter hand genomen. Het verkeers- platform is onlangs vergroot tot een totaal oppervlakte van 157.000 vierkante meter en biedt thans plaats aan 28 vliegtuigen. Ook de aankomsthal en de vertrekhal voor passagiers met bestemmingen in Europa worden op het ogenblik vergroot, terwijl het vrachtgebouw naar de platformzijde wordt uitgebouwd. Bij de Dok- en Werfmaatscha'ppy „Wil ton-Fijenoord" n.v. in Schiedam wordt op het ogenblik overleg gepleegd tussen ver tegenwoordigers van de bedrijfsleiding en de ondernemingsraad over de invoering van de bij de C.A.O in de metaalindustrie gemaakte afspraken inzake verkorting van de normale wekelijkse werktijd tot 45 uur, aldus deelt deze werf ons mee. Het zal mogelijk zijn de vijfdaagse werk week in te voeren, indien aan de volgende twee voorwaarden wordt voldaan. In de eerste plaats is het noodzakelijk, dat de voortgang van het scheepsreparatiewerk op zatei-dag wordt verzekerd door een rou lerende minimum personeelsbezetting op die dag. In de tweede plaats moeten een aantal maatregelen worden genomen, om te vooi'komen, dat de arbeidstijdverkorting produktieverlies tengevolge heeft. Er zal naar worden gestreefd de invoering per 1 januari 1961 te doen plaatsvinden. Nieuws in het kort Geen spreekuur. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem zal vrijdag geen spreekuur houden. Geen spreekuren. De bui"gemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, is met vakantie afwezig. Zijn eerstvolgend spreekuur is vastgesteld op woensdag 5 oktober. De wethouder'van financiën én onder wijs, de heer A. Kei-kman, is verhinderd op vrijdag 9 september zijn wekelijks spreekuur te houden. Lises spaarde. Bij de Rijkspostspaar bank te Lisse werd in augustus ingelegd f 69.619 en terugbetaald 52.608. A. Top overleden. Te 's-Hertogen- bosch is vrij plotseling overleden de heer A. Top, een der pioniers van het bioscoop wezen in Nederland. In Nijmegen, Den Bosch en Eindhoven heeft hij de eerste filmtheaters gebouwd. Hij is 76 jaar gewor den. Het vorig jaar is de heer Top gehul digd ter gelegenheid van de viering van zijn gouden jubileum in 't bioscoopbedrijf. Advertentie i Concertgebouw HAARLEM meubelfabriek Tel, 24 8161, Amsterdam Ook dit jaar zullen m Bennebroek weer volksfeesten worden gehouden door het Oranje-Comité. Zij vallen in de periode van woensdag 14 tot en met zaterdag 17 september. De feestelijkheden zullen 14 september 's avond om ongeveer 19.30 uur beginnen met een muzikale rondgang door het Ben- nebroekse Fanfarecorps „Kunst na Ar beid". Op de avonden van 14, 15 en 16 septem ber zal de bezoekers van het terrein aan de Bennebroekerlaan een speciale at tractie ten deel vallen. De Volksspelen zullen zaterdagmiddag om 14.00 uur plaats hebben. Deze worden op de Speelweide aan de Binnenweg gehou den. Op het programma staan: Ringste ken per fiets voor dames en hei-en, Zak- lopen voor hei-en, Ballontrappen voor da mes, Hindernisbaan voor heren, Tonste- ken voor paren en Watergevecht voor da mes en heren. De laatste avond zal er een Grote Taptoe plaats hebben op de speelweide door de fanfax-ekorpsen „Eensgezind-Excelsior" uit Heemstede en „Kunst na Arbeid" uit Bennebroek. Om de kosten enigszins te bestrijden worden lootjes verkocht.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7