Zes Russische liefst twintig turnsters eisten medailles op Hongaarse voetbalploeg derde Larisa Latynina: 3 x goud, 2 x zilver en 1 x brons Nederland tegen Pakistan in Olympisch Stadion Amsterdam Polina huilde tranen met tuiten De verdeling van de medailles Tal van Olympische kampioenen komen Uitbreiding Olympisch zwemprogramma Russen oppermachtig in lichtzwaargewicht OLYMPISCH ALLERLEI Emotierijke vertoning met af en toe veel te ruw spel 22 Ria van Veisen terug 72 medailles De succesvolste Hegemonie Amerikaan McMillan schoot goud bijeen Congres FINA vraagt elke dag KING, elke dag fit A x cKDAG 10 SEPTEMBER 1960 QStP PPP QPP Ria van Velsen is terug in het Olympisch dorp. Vrijdagmorgen gaven de artsen de onfortuinlijke gymnaste, die donderdag avond ruggelings een val van twee meter hoogte maakte, toestemming om het zie kenhuis te verlaten. Röntgenfoto's hadden aangetoond dat de blessures niet van ern stige aard waren. Polina Astakhova, vlaggedraagster van de Russische damesploeg, aan het werk op de evenwichtsbalk. Zij verwierf in totaal twee gouden, een zilveren en een bronzen medaille tijdens de Olympische turnwedstrijden. De even atletisch als slank gebouwde Polina Astakhova, vlaggedraagster van het Russische dames gymnastiekteam en lieveling van het publiek, heeft haar traantjes gedroogd, maar met vier Olympische medailles (twee gouden, een zilveren en een bronzen) is ze toch eigenlijk nog niet tevreden. Ze had haar naam willen vereeuwigen op de lijst met het belangrijkste Olympische record, ze had het goud willen winnen als de beste all round turnster op balk, brug, paard en vrije oefeningen. En dat is haar niet gelukt. Na het verplichte programma had ze met een minieme voorsprong de leiding op haar landgenootjes, van wie er twee haar bedreigden. Don derdagavond laat stond zij bij het vrije programma na twee onderdelen nog steeds aan de kop en trots hield ze zich de hele avond afzijdig. Ze had iets van een schone sfinx, die tot ongelooflijke prestaties in staat was. Toen kwam de evenwichtsbalk. Ze maakte er fabelachtige handstanden op, draaide er een piroutte op - er viel er af. Wel danste ze als een veertje op de balk terug, maar het kostte haar een vol punt. In plaats van de 9.8 punten kreeg ze er slechts 8.8 en daarmee vervloog Polina's schoonste droom. De sfinx met het ongenaakbare uiterlijk kon de opgekropte en thans plotseling afgebroken spanning niet langer met het masker der on bewogenheid bedekken. Ze liet de tranen de vrije loop, zelfs nog toen ze aan het laatste onderdeel, de vrije oefening, begon. Die was bijna onver beterlijk van schoonheid en leverde haar naast een donderende ovatie 9.8 punten op, dus op 0.2 punt na het maximum. Terwyl 't publiek bleef klappen barst te Polina Astakhova opnieuw in tranen uit. Onder de allesziende lenzen van de televisie liet ze als een kind haar hoofd op de schoot van haar trainster vallen en huilde hard uit. Genadeloos strafte haar landgenote Larisa Latynina dit blijk van zwak moreel af. Als allerlaatste maakte ze haar vrije oefening met nog meer beheer sing, als nog betere balletdanseres en met nog schonere salto's dan Polina en ze kreeg er de hoogste beloning voor, die deze week in de Terme di Caracalla zijn gege ven: 9.9 punten. Daarmee was Larisa Latynina van de 124 turnsters de allerbeste geworden. Ze behaalde voor 8 nummers (vier onderde len: verplichte en vrije oefeningen) 77.031 punten. De ongelukkige val van de balk kostte Polina zelfs het zilver, want met 76.696 punten werd Sofia Muratova, al weer een Russin, tweede. Polina werd derde met 76.164: Gisteren echter heeft Polina haar naam toch op de lijst der Olympische kampioenen weten te plaat sen. Bij het gymnastiektoernooi heeft de or ganisatie voor een ware regen van me dailles' gezorgd. Daar zijn in de eerste plaats de teamwedstrijden: 6 gouden, 6 zilveren en 6 bronzen medailles voor de drie eerste landen, zowel heren als dames, totaal 36 medailles. Dan voor de individu ele prestaties zowel voor heren als da mes 3 medailles en tenslotte nog voor ieder toestel apart. Bij de dames 4 on derdelen, ieder met 3 medailles, bij de heren 6 onderdelen. In totaal worden er dus voor gymnastiek 72 medailles uitge reikt. Zo kwamen vrijdag in de finales de 6 dames, die in de voorgaande dagen op ieder der 4 onderdelen individueel de meeste punten hadden behaald en nie mand zal het verwonderen, dat bij ieder apparaat en bij de vrije oefeningen te minste 3, soms 4 Russinnen de finale be reikten. Voor de klassering gold het volgende systeem: de puntenhonorering der finale werd opgeteld bij het door 2 gedeelde to taal van de beide vorige dagen. Op die wijze kwam Polina Astakhova op de brug tot het hoogste totaal: 19.616 punten. Dat leverde haar nast de gouden medaille voor de teamwedstrijd, waarin Rusland met grote voorsprong eerste werd, een tweede gouden medaille op. Bovendien had ze een bronzen medaille voor de derde plaats als all-round turnster en tenslotte werd ze in de finale op de vrije oefeningen, weer ach ter Larisa Latynina, tweede en ontving dus ook nog een zilveren medaille. Het grootste succes van het gymna-stiek- toernooi en misschien zelfs de meest suc cesvolle deelneemster aan deze Olympische Spelen was Larisa Latynina, die drie gou den medailles, twee zilveren en één bron zen mee naar huis neemt, 6 in totaal (goud voor de teamwedstrijd, individueel op alle onderdelen en voor de vrije oefe ningen, zilver op de brug en de balk en brons voor haar paardsprongen). Evenals Polina behaalde de derde Rus sin, Sofia Muratova, 4 medailles (1 goud, 2 zilver, 1 brons). Margarita Nikolaeva haalde 2 gouden medailles, Tamara Lju- kina 1 gouden en 2 bronzen. Van de zes Russinnen was er slechts 1, die zich op geen der vier onderdelen voor de finale wist te klasseren. Dat was Lidia Ivanova, die overigens ook tot de topklas se behoorde, want in het totale individuele klassement was ze zevende. Noch op de brug of bij het paardspringen, noch bij de vrije oefeningen of de balk behoorde ze tot de beste zes en zij kreeg dus „slechts"' één gouden medaille voor de teamwedstrijd. De verbluffende, hegemonie der Russi sche turnsters springt wel heel duidelijk in het oog als men de uitslag van de fi nale op de vier onderdelen beziet: paard springen drie Russinnen op de eerste drie plaatsen: vrije oefeningen iden; brug de eerste vier plaatsen voor de Russen. Al leen op de balk ging de gouden medaille zowaar niet naar Rusland, maar naar Eva Bosakova uit Tsjcchoslowakije, die met 19.283 punten juist 0.05 punt boven Larisa Latynina bleef. Maar ook hier werden, behalve de tweede, ook de derde en vier de plaats door Russinnen bezet. In de officiële uitslag van het individuele damesnummer, die vrijdagavond werd ge publiceerd, staan de Nederlandse turn sters resp. 75. Bep YpenburgDrommel 69.098 pt., 79. Lineke Majolee 68.431, 85. Nel Fritz 67.397 pt., 86. Nel Wambach 67.165 pt., 95. Ria Meyburg 65.797 pt., 122. Ria van Velsen 41.398 pt. Na de finales van vrijdag de resul taten van het gewichtheffen in het zwaar gewicht zijn nog niet opgenomen is de verdeling van de medailles als volgt: goud Rusland 37 Verenigde Staten32 Italië13 Duitsland 10 Turkije7 Australië-6 Hongarije 5 Polen 4 Tsjechoslówakije 3 Roemenië3 Groot-Brittannië 2 Denemarken 2 Nieuw-Zeeland 2 Japan 1 Bulgarije 1 Zweden 1 Oostenrijk 1 Pakistan 1 Griekenland 1 Noorwegen 1 België. 0 Frankrijk 0 Zwitserland 0 Iran 0 Nederland 0 Zuid-Afrika 0 Argentinië 0 Ver. Arab. Republiek 0 Canada 0 Formosa 0 Ghana 0 India 0 Portugal 0 Malakka 0 Joegoslavië 0 Finland Jamaica Brazilië Irak Mexico zilver 25 18 9 19 2 7 8 5 2 1 6 2 0 6 3 2 1 0 0 0 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 brons 28 15 10 11 0 6 6 11 3 6 11 1 0 4 2 3 0 1 0 0 2 2 2 3 2 2 1 1 0 0 0 0 0 0 0 3 2 1 1 1 In het Olympisch stadion Amsterdam zullen op donderdag 15 september de zg. „Olympische revanchewedstryden" wor den gehouden. Verscheidene Olympische kampioenen geven acte de présence, na melijk de polsstokhoogspringer Don Bragg, de tienkamper Rafer Johnson, de 400 me ter kampioen Otis Davis en de fameuze Amerikaanse sprintster Wilma Rudolph, het meisje dat tijdens de Spelen in Rome drie gouden medailles veroverde. Voorts zal het Nederlandse hockeyelftal een wedstrijd spelen tegen de Olympische kampioen Pakistan, terwyl de Italiaanse achtervolgingsploeg uitkomt tegen een Nederlandse combinatie. De Olympische kampioenen èn de Ne derlanders Marian Heemskerk. Tineke La- gerberg, Wieger Mensonides en Eef Ka merbeek zullen worden gehuldigd voor hun perstaties tijdens de Spelen 1960. De volgende atleten zullen deelnemen: Polsstokhoogspringen: Don Bragg (VS), Servee Wijsen, Chris Gelens (beiden Ne derland). 100 meter dames: Wilma Rudolph (V.S.), Lucinda Jones (V.S.), Maria Zuchner (O.- Dld.) en de Nederlandse dames Ellen Ort, Nannie Haase en Joke Bijleveld. 100 meter heren: Stone Johnson (V.S.), Rafer Tohnson (V.S.), Robinson (Jamaica) en de Nederlanders Dirks, Marius Bos en Hams Smit. 400 meter heren: Otis Davis (V.S.), Mal colm Spence (Jamaica), Jan van Uden, Joop Groothuis en Rob van der Knaap (allen Nederland). 800 meter heren: Bernie Cunliffe (V.S.), George Kerr (Jamaica), Henk Heida, Wim Esajas, Aad Steylen. Mijndert Blanken- stein en Cortleve (Nederland). 110 meter horden: Willy May (V.S.), RaferJonhson (V.S.), Gardner (Jamaica), Eef Kamerbeek en Peter Nederhand (bei den Nederland). Discuswerpen: Rink Babka (V.S.), Cees Koch en Eef Kamerbeek. 800 meter dames: Brenda Jones (Austr.), Dixie Willis (Australië) en de Nederlandse dames Gerda Kraan, Ine Ter LaakSpijk, Els Nieuwpoort, Toos Adriaanse en Ria Hol. 3000 meter: Jim Beatty (V.S.), Janke (Did.), Dave Power (Australië), Hein Cu- jé, Joep Delnoye, Klaas de Ruyter, Frans Kunen, Jan Keesom, Dick de Bruin, De Haas en Gilling. Tevens start de gouden Amerikaanse 4 x 100 meter dames-estafetteploeg tegen de Nederlandse dames en een nog samen te stellen gemengde ploeg. De Amerikaan William McMillan, een 31-jarige marine-officier, heeft vrijdag de gouden medaille bij het schieten automa tisch pistool gewonnen. In de wedstrijd scoorde hij een even groot aantal punten als de Fin Pentti Linnosvuo en de Rus Alexander Zabelin (allen 587). In de beslis sende driekamp, die ging over drie series van vijf schoten elk versloeg de Amerikaan gemakkelijk zijn tegenstanders met een totaal van 147 punten. De Fin, die tweede werd, behaalde een score van 139 en de Rus schoot 135 punten bijeen. Tijdens het FINA-congres zijn ten aan zien van het Olympisch zwemprogramma enkele belangrijke besluiten genomen. In plaats van de 100 meter rugslag heren zal •voortaan 200 meter rugslag worden ge zwommen. Voorts zal het Internationaal Olympisch Comité worden verzocht de volgende num mers aan het Olympisch programma toe te voegen: 400 meter wisselslag dames en heren, 4 x 100 meter vrije slag heren, 200 meter vrije slag dames en heren, 100 me ter schoolslag heren en 100 meter vlinder slag heren. Bij de bestuursverkiezingen werd de aftredende pesident, onze landgenoot Jan de Vries, vervangen door de Amerikaan Max Ritter. Tot secretaris werd in de plaats van de Zweed Sallfors gekozen de Japanner Abe en als penningmeester in de plaats van de aftredende Engelsman Fern, diens landgenoot E. J. Scott. Als vice-presidenten koos het congres de heren Jan de Vries (Ned.), Berge Phillips (Australië), B. Sallfors (Zwe.) en Bela Rajki 'Hong.). De zeven bestuursleden voor de periode 19601964 zullen zijn: Firsov (Rusland), Lambassa (J. Slavië), Rigal (Frankrijk), Getz (Z.-Afr.), Baier (W.Dld), Salles (Hongkong) en Percuoco (It.). De Russen behaalden vrijdagnacht hun vierde gouden medaille in het gewicht heffen. Het werd zelfs een dubbele over winning want na Arkadiy Vorobiev legde zyn landgenoot Trofim Lomakin beslag op de tweede plaats. Dit tweetal stak zo ver boven alle anderen uit, dat reeds na het drukken de Russen zeker konden zyn van de eerste twee plaatsen. Een verrassing was de fraaie derde prijs van de Britse kleurling Louis Martin voor de Amerikaan Pulskamp, die in zyn laatste beurt zyn krachten op 182 kg verspilde. Het was zijn enige kans om het brons nog te ver overen, maar deze krachttoer was te groot voor Pulskamp. Vorobiev en Lomakin onderstreepten de vooruitgang in deze tak van sport in Rus land door een aantal records scherper te stellen. Lomakin bracht het wereld- en Olympisch record drukken op 157 kg, waarna Vorobiev het Olympisch record trekken op 142 kg stelde. Zijn totaal van 472% kg tenslotte betekende een nieuw wereld- en Olympisch record. Vorobiev eindigde onbedreigd als eerste met een totaal van 472% kg (152V2142V2 177 Lomakin kwam tot 457 V2 kg (157%—130170) terwijl Martin met 445 kg (137 137 V2170) het brons in de wacht sleepte.- De Antillianen Josef Fermin en Arminio Flores eindigden van de 20 deelnemers in de onderste helft. De 23-jarige gevangen bewaarder Flores kreeg bij het trekken last van een tijdens de training opgelopen blessure en hield na zijn tweede poging, waarin hij op 112% kg faalde, voorlopig op. Later deed hij nog bij het stoten mee, bracht achtereenvolgens 140 kg en 150 kg omhoog maar stopte daarna. Hij eindigde met een totaal van 392V2 kg (135107 150) op de veertiende plaats. De 20-jarige pijpfitter Fermin, een der jongste deelnemers, bracht het er verhou dingsgewijs heel wat beter af. Bij het drukken kwam hij slechts tot 125 kg. Hij herstelde zich echter in het trekken waar in hij eveneens 125 kg verwerkte. Tóen bezette hij in het klassement na twee on derdelen de achtste plaats. Bij het stoten raakte hij echter achterop. Na een begin- succes met. 145 kg faalde Fermin twee maal op 150 kg en werd tenslotte met een totaal van 395 kg (125125145) dertiende in het slotklassement. De 26-jarige Poolse sportinstructeur Ireneusz Palinski behaalde vrijdagmiddag zonder veel tegenstand met 442,5 kg de Olympische titel in het zwaarmiddenge- wicht, omdat zijn voornaamste tegenstan der, wereldkampioen Plukfelder (Rusland) tijdens de training een rugblessure had opgelopen en verstek liet gaan. De Amerikaan Jim George, die met 430 kg het zilver veroverde, had na de eerste twee onderdelen nog een voorsprong van 2,5 kg op de Pool maar was in het stoten een klasse minder dan Palinski. Deze ver beterde in zijn laatste poging het Olympi sche en wereldrecord in het stoten en bracht het op 180 kg. De Russen hebben eergisteren een fuifje met wodka en champagne gegeven en zij maakten er geen bezwaar tegen dat hun Amerikaanse en andere gasten al vast een heildronk uitbrachten op de Russische overwinning in de Olympische Spelen. De receptie in de villa van de Sovjet-ambas sadeur aan d.e rand. van Rome was al weken geleden vastgesteld, doch zij kwam op de avond toen de Russische overwinning in het totaalklassement deSpelen praktisch een feit was geworden. Nikolai Romanov, leider van d.e Russi sche Olympische ploeg, luisterde geduldig, terwijl een gast het systeem van punten- tellen uitlegde, krachtens hetwelk Rusland deze Spelen duidelijk gaat winnen. „Dank u", zei Rom.anci\ „wij hebben zélf ook geteld". Zachary Firsov, voorzitter van de Rus sische Zivembon.d, merkte op dat de Spe len nog niet zijn geëindigd en dat een Rus sisch spreekwoord zegt: Tel uw lente kuikens pas als ze in de herfst kippen zijn geworden. Macr hij gat toe dat zijn land de overwinning welhaast niet meer kan ontgaan. De Russen wazen goede gastheren. De vijf lange buffettafels bogen onder het ge wicht. van de wodka, cham.pa,gne, kaviaar en andere zaken om de inwendige rhens deugd te doen. Bij de heildronk der gasten op de Russische overwinning, namen de gastheren kleine teugjes en spraken over de sportieve geest die op deze Spelen heeft geheerst. „Het is prettig om te kampen tegen tegenstanders als d,e Amerikanen ongeacht winst of verlies", sprak Firsov. De Amerikaanse tienkamper Rafer John son kwam laat en hij dronk alleen maar een glas sinaasappelsap. Hij werd snel her kend en omringd door Russische bewon deraars. Toen hem gevraagd, werd of zijn lange duel met de Rus Kouznetsov nu was geëindigd, antwoordde Johnson: „ja, want ik heb de atletiek vaarwel gezegd". „Njet, njet", riepen de Russen in koor. En Tamara Press, kampioene kogelstoten, sprak: De sport kan zich het verlies van een man als u niet veroorloven. Kenneth Wilson, leider van de Ameri kaanse delegatie, accepteerde gelaten de Russische condnleanties wegens de diskwa lificatie van Amerika in de finale 4X100 meter estafette heren. Een Italiaanse mu sicus wandelde door de vertrekken, spe lend op een guitaar en „A Rivederci Roma" en andere Italiaanse liederen zin gend. Toen de meeste gasten waren ver trokken, gingen, de Russen dansen op Rus sische walsplaten. TE GEMAKKELIJK Het „gemakkelijk leventje", dreigt de Verenigde Staten te degraderen tot een tweederangs sportnatie. Dit is door de Amerikaan A very Brundage, voorzitter van het I.O.C., verteld in de Amerikaanse Club in Rome. „In de helft der nummers van het Olym pisch programma zijn we van mindere klasse. Zonder onze neger-atleten zouden we al op de tweede rij zitten. Het leven in de Verenigde Staten is te „gemakkelijk", aldus Brundage Brundage constateerde bij voorbeeld dat dat Rusland 800 000 gymnasten heeft. Het zou moeite kosten om er in de Verenigde Staten 800. of zelfs maar 80, te vinden. Het I.O.C. heeft al 50 jaar lang aangeraden nationale sportprogramma's op te stellen. Het is wel wat beangstigend te moeten constateren dat het de communistische na ties zijn die deze raad ter harte hebben genomen, want ik geloof niet dat hun oog merken precies dezelfde zijn als die van het I.O.C., aldus Brundage. De Amerikaan had voorts kritiek op het gebruik een onofficieel landenklassement op te maken. Die gewoonte leidt volgens Brundage tot buitensporig nationalisme. Als men toch de nationale prestatie wil afmeten, dan dient men de cijfers te base- en op de prestatie per-hoofd-van-de-be- volking, meende Brundage en hij consta teerde dat in 1956 dan Australië zou heb ben gewonnen. Brundage die twee weken geleden herkozen werd als president van het I.O.C. voor vier jaar, zeide ook dat de Olympische Spelen te groot en te duur worden. Het I.O.C. zoekt naar wegen en middelen om ze te besnoeien. NAAR MUSEUM Advertentie (Van onze speciale verslaggever) „Italia Italia Italia don derde het van de tribunes. Een impo nerend spreekkoor achter een grote ploeg, die nog net een moreel stutje in de rug nodig had om door te druk ken naar de victorie en de bronzen medaille in het voetbaltoernooi? Het leek er op, maar het was toch anders. De spreekkoren moesten voorkomen, dat dit Italiaanse elftal, dat kort na rust rechtshalf Trumbus tot een doel loze strompelaar zal terugvallen, om dat een onvriendelijke Hongaar hem in de rug gesprongen was, helemaal wegzakte in de poel vol teleurstellin gen, waarin het in deze match terecht was gekomen. Wat het publiek echter ook deed, verder van één goal konden de Azurri niet komen en dat was on voldoende om de Hongaren langs zij te komen. Die wonnen met 2-1 en legden op brons beslag. Het was een kribbig gevecht tussen twee ploegen, die het toernooi gestart waren in de overtuiging elkaar in de finale te zul len ontmoeten en die het daarom een anticlimax vonden nu zij slechts voor de derde prijs mochten spelen. De Italianen hebben het beste voetbal vertoond en als beloning voor hun grote veldmeerderheid in beide speelhelften had den zij eigelijk verdiend te winnen. Maar indien u destijds niet goed hebt begrepen hoe in sommige opzichten middelmatige Nederlandse voetballers als Roosenburg en Lakenberg in Italië aan florissante con tracten kunnen komen, dan was de wed strijd van gisteravond daarvoor een ver klaring: Italianen verstaan de kunst van schieten niet. Prachtige technici, fraaie dribbelaars, uitstekende lichaamsbeheersing en condi tie, maar een doodgewoon gevaarlijk schot zag men zelden. En als het kwam stond er in het Hongaarse doel een zekere To- rok, zo'n man van gummi, die alles er uit dook en er uit stompte of grabbelde. Het was een vreemd gezicht, de Honga ren in die eerste helft de leiding te zien nemen. Het was een doelpunt, na een half uur gescoord, waarvoor hun linkshalf te kende de rechtsbuiten lag geblesseerd langs de lijn, de kanthalf had even diens plaats ingenomen en uit een scrimmage scoorde hij. De Italianen reageerden met een stort vloed van aanvallen. En toen de Hongaar se verdediging, waar een paar bijzonder stevige knapen stonden te verdedigen, het floret liet vallen om de knuppel te pakken, gingen de Italiaantjes daar driftig tegenin en ontaardde de wedstrijd in een welis waar emotierijke vertoning, die. echter met voetbal weinig meer te maken had. Een van de schuldigen hierbij was scheidsrechter Leafe, die heus zijn vak wel verstaat maar het veld ingegaan was met de vaste wil de match met 22 spelers te beëindigen. Hij bereikte dat, maar moest aan zijn wijn zulke hoeveelheden water toevoegen, dat het drankje nauwelijks meer te drin ken was. ,De grofste overtredingen .deed Leafe met een vermaning af. Zelfs toen de Hongaren op 2-0 waren gekomen (een kwartier in de tweede helft) en zij bereid waren die voorsprongdesrtood via. man slag te verdedigen, bleef Leafe het zaak je luchtig' opvatten. Het was echter een geluk voor hem, dat de Italianen in de slotphase niet verder kwamen dan een en kel doelpunt, want als zij gelijk hadden ge maakt en een verlenging noodzakelijk zou zijn geweest, dan was en „bloed aan de paal'" gekomen: Nu de Italianen verloren, droop het schreeuwerige publiek druk-gebarend, maar tamelijk vreedzaam naar de eeuwige stad af. Waar. overigens het water net zo rustig uit de fonteinen spoot, als ware er niets gebeurd. En dat was er feitelijk ook niet. Want of een voetbalploeg nu derde of vierde wordt, daarvoor kan Rome toch niet van gezicht veranderen? De burgemeester van Tarquina (links) overhandigt de originele Etruskische toorts, waarmee het Olympisch vuur naar Rome werd gebracht, aan Avery Brundage, de voorzitter van het I.O.C. De toorts zal een plaatsje krijgen in het Olympisch museum in Lausanne. MEELOOPSTER Er is een kans dat de t.v.-kijkers van avond een vrouw zien meelopen in de marathon. Het zal geen gezichtsbedrog zijn. Het zal mevrouw Gordon Macken zie, Engelse van geboorte, zijn, die met een Amerikaanse marathonloper gehuwd is. Voor haar huwelijk kwam mevrouw Mackenzie uit op de 800 meter hardlopen en steeds wanneer Gordon aan een wed strijd deelneemt, loopt zij stukken langs de kant mee om hem aan te moedigen. Die stukken zijn wel 5 tot 8 kilometer lang. Ze gaat dan liften, wacht haar man op en loopt weet een stuk mee.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 22