Voor het eerst sinds 1928 werd India geen hockey-kampioen SPORT TIJDENS WEEKEINDE De opstellingen Bijna de helft van de ruiters moest strijd staken in uithoudingsproef Phrolic en Greycloud favoriet voor de St. Leger op Duindigd Pakistan verdedigde vroeg verkregen voorsprong goed Nederlandse Grand Prix op maandag 22 mei Ruin stierf na val in brede greppel 23 Nieuw wereldrecord voor Jane Cederquist Voetballers van Ghana verongelukt: drie doden Agne Simonsson gaat Di Stefano vervangen Kurt Nielsen prof bij tenniscircus Kramer Brabham: autoracen is gevaarlijk Vreugderoes Zondag 11 september Krachtproef voor ruiter en paard Sportief Paard gestorven Klassement Uitgeput ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1960 VOETBAL EDO gaat zondag in de eerste divisie A een bijzonder belangrijke wedstrijd tege moet. De Haarlemmers moeten namelijk op bezoek bij Helmondia, dat uit de drie al gespeelde wedstrijden één punt heeft be machtigd. Juist één puntje meer dan de H&'arlemmers, die tot nu toe steeds ver loren. Dit is de kans voor de EDO-ers om de toch altjjd vervelende laatste plaats over te doen aan de Brabanders, die ge tuige de negen doelpunt tegen over een niet al te sterke achterhoede blijken te beschikken. Daartegenover staat echter, dat de aanvalskracht van de Haarlemmers tot nu toe ver te zoeken is geweest. Wan neer de juiste combinatie echter te voor schijn komt, da'n houden we het op een zege voor EDO. In deze eerste divisie trekt Stormvogels naar het hoge Noorden om Veendam te bestrijden. Juist omdat deze reis toch vrij vermoeiend is en de Veendammers thuis altijd moeilijk te verslaan zijn, houden we het op een overwinning voor de Gronin gers. In die eerste divisie B ontvangt RCH Helmond, dat aanvallend in deze nog jonge competitie nog totaal niets gepresteerd heeft. Dit is voor de Racing de kans om tot de goede middenmoot door te dringen. VSV krijgt verder in deze afdeling Ex celsior op bezoek, dat tot nu toe van de drie wedstrijden twee op een gelijkspel af sloot. De Velsenaren kunnen echter naar onze mening uit deze ontmoeting toch mis schien nog de volle winst halen. Haarlem zou ons tenslotte in de tweede divisie teleurstellen wanneer de roodbroe- ken niet met groot verschil van het zwakke PEC zouden winnen. A MATEURVOETBAL Voor de amateurs is deze zondag voor het eerst weer een volledig programma vastgesteld. In de eerste klasse A gaat HFC naar Nijmegen om Quick te bestrij den. De thuisclub eindigde verleden jaar in de competitie om het kampioenschap van Nederland op de tweede plaats en de Haarlemmers zullen dan ook met een ge lijkspel best tevreden zijn, ondanks de toch 'niet slechte resultaten in het AROL-toer- nooi. In de tweede klasse A moet Zandvoort- meeuwen kunnen winnen van Vitesse '22. terwijl HBC en Schoten in de tweede klas se B het beslist niet gemakkelijk zullen krijgen tegen OVVO (uit) en Zeeburgia (thuis). Verder staan op het programma West I vierde klasse C: THBETO, Onze Gezel lenLijnden, Hoofddorpse Boys—Bloemen- daal; West II, derde klasse A: RKAVV TYBB, LisseHillegom; Vierde klasse A: Concordia—DOSR, EHSSJC, VVSB— DIO. KORFBAL Zondag wordt een begin gemaakt met de korfbalcompetitie 1960-'61. Watervliet, eer ste klasser, gaat op bezoek bij Groen Geel in Wormerveer, dat het vorige seizoen promotie-wedstrijden speelde naar de hoofdklasse doch faalde. In de tweede klasse speelt Aurora reeds zaterdagmiddag tegen Altius in Hilversum; Haarlem gaat op bezoek bij Amersfoort en Oosterkwartier bij DVD. In de derde klasse zijn enkele thuiswed strijden vastgesteld: Nieuw Flora ontvangt OKV en Sport Vereent krijgt Biko op be zoek. Daarentegen zijn voor Animo Ready en Oosthoek uitwedstrijden vastgesteld, respectievelijk tegen OBZB en Oosterpark. HANDBAL Het damesteam van De Blinkert wacht zondag in het Noordersportpark in Haar lem-Noord geen eenvoudig debuut in de hoogste klasse van de districtscompetitie. Om halftwee duelleren de groenwitten met het Alkmaarse AVA dat vorig seizoen een serieuze titelkandidate was. Moeilijk is ook de eerste opgave voor IJmond dat in Utrecht kampioen Sport Vereent zal ontmoeten. Iets gunstiger lig gen de kansen voor Rapiditas, dat in de hoofdstad overigens zonder „motor" Scheerman de degens met AHC zal kruisen. De herenploeg van Concordia bezoekt voor de tweede klasse „Laren" en Zand- voortmeeuwen ontvangt .om een uur het Bussumse BHC mogelijk een tegenstander van gelijke kracht. In de hoogste afdelingsklassen zijn de krachtsverschillen bescheiden en lijkt ons een start met veel puntenverdelingen voor de hand liggend. Bij de dames speelt Con cordia om twaalf uur tegen haar Haarlem se naamgenote, ontvangt Full Speed om drie uur HOC, zal Rapiditas om twaalf uur aan de Cruquiusweg met HBC strijden en krijgt IJmond om 12.40 uur bezoek van TYBB. De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor morgen als volgt samen gesteld: EDO (uit tegen Helmondia): Van de Berg; Petterson en Berends; Belfroid, Van der Oord en Koenen; Nijman, Duivenvoorden, Spiers, Koek en Leonhardt. RCH (thuis tegen Helmond): Tukker; Nanai en Van der Brink; Kruyer, Rooders en Liefhebber; Peper, Brou wer, Honout, Biesbrouck sr. en Van der Lippe. Haarlem (thuis tegen PEC): Keesman; Maas en Sybrandi; Boom, Berendregt en Duijster; Vreeken, De Ridder, Dorenbos, Veen en Jonker. Stormvogels (uit tegen Veendam): De Graaf; Jansen en Smits; Van Woo ning, Pirovano en Tol; Vessies, De Vries, Van der Waal, Snoeks en Peters. VSV (thuis tegen Excelsior): Geerlofs; Schoon en Pieterse; Versluys, Spaans en Brederveld; Van Dolder, Jager, Farenhorst, Brom en Heymans. Amateurs HFC (uit tegen Quick (N): Veltman; Hoeke en Winter;. G. Molenaar, Mo- lijn en Wijkhuizen; Domhoff, Bouw man, Jansen, Honnef en Moolenaar. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Vi tesse '22): Van Koningsbergen; Stok man en Oosterbaan; Stobbelaar, Kerk- man en Water; Van der Steen, Koning, Keesman, Jacobs en Halderman. Schoten (thuis tegen Zeeburgia): Kes- sens; Van Veen en Koppen; De Looze Boekelaar en Van Elk; Kops, Smit, Otte, Kollaart en Van Oosten. Bij de heren begint De Blinkert met een zege op AVA (12.15 uur), komt Concordia 2 tegen HOC binnen de lijnen (10.45 uur), ontvangt Rapiditas 2 om halfdrie het Wie- ringse Tonegido en speelt IJmond 2 op Watervliet in Velsen-Noord tegen Zand voortmeeuwen 2. Zondagmiddag is op de renbaan Duindigt de klassieke St. Leger één van de hoogte punten. Voor de driejarigen is de 2900 m. lange afstand geen eenvoudige opgave, maar omdat tussen 't tiental ingeschreve nen geen stayers van formaat zitten zal net vooral in de eerste ronde zeer langzaam gaan. In feite wordt het dan nog een korte ren. De verwachting is dat door het ont breken van de Dérby-winner Sambo vol ledig een strijd zal worden tussen Phrolic en Greycloud, waarvan Phrolic iets beter wordt geacht. Outsiders zijn Crusader en Loyal. Ook de tweejarigen wacht een klas sieker. Daar in deze generatie tot nu toe evenmin een geweldenaar te voorschijn is gekomen wagen 14 deelnemers de voor deze leeftijd zo lange reis van 1700 meter. De goede Expectation kan dit winnen, voor de vertegenwoordigers van stal Frowein en Sisse Solfero. In de gemengde ren voor amatrices en amateurs is de sterke The Tulpenrally van 30 april tot 6 mei De sportcommissie van de Internatio nale Automobielfederatie heeft vrijdag de agenda gepubliceerd voor de autoraces in 1961. De data voor de races, die metellen voor het wereldkampioenschap zijn als volgt: Grote Prijs van Amerika 19 maart of 26 november. Grote Prijs van Monaca 14 mei, Grote Prijs van Nederland 22 mei, Grote Prijs van Portugal 4 juni of 13 augustus, Grote Prijs van België 18 juni, Grote prijs van Frankrijk 2 juli. Grote Prijs van En geland 15 juli, Grote Prijs van Duitsland (Grote Prijs van Europa) 30 juli, Grote Prijs van Italië 10 september. Andere data van belangrijke races zijn: 25 maart: 12 uur race Sebring; 7 mei: Tar- ga Florio; 29 mei 1000 km Niirburgring; 10 tot 11 juni: 24 uur-rit van Le Mans. Voor rally's werden de volgende data vastgesteld: 2128 januari: Monte Carlo; 30 april6 mei: Tulpenrally; 2629 juni: Alpenrally; 30 augustus—3 september: LuikRomeLuik; 27 september1 ok tober: Rally van Duitsland. Serpent of Iran beladen met niet minder dan 89 kg en dit zal voor dit snelle paard te zwaar blijken te zijn. Voor Wurftaube, Peigne d'Or en de heren E. van Dijk stijgen de kansen hierdoor aanzienlijk. Ook de kampioenen der 2-jarige dfa- vers zijn in één nummer ondergebracht. De goede indruk, die Zegérus Hollandia bij zijn laatste optreden achterliet, zal nu waarschijnlijk worden beloond met een overwinning, vóór zijn slecht geplaatste stalgenoot Zeno. Outsiders zijn de trouwe Zamboni en Zeeadelaar. In het openings- numer verschijnt een sterke groep 3-jari- gen aan de start. Tot voor enkele weken zou Ijsvogel S de zekere winnaar zijn ge weest, maar sinds Yankee Maid, Yataghan Hanover en Ylite Rose zulke enorme vor deringen hebben gemaakt zal zelfs een overwinning van hem een verrassing be tekenen. De voorkeur gaat naar Yataghan Hannover, Ylite Rose en Yankee Maid. Een open en zeer aantrekkelijk nummer. Het internationale nummer brengt de keuze Nottelman (Seigneur Bascom, Vrij dag) als favoriet aan de start, gevolgd door de Franse hengst Moutonnet en Sunny Williams. In de amateurskoers staat Vic- trix V, die zich door een formidabele pres tatie in Frankrijk op de Europese elite- lijst plaatste, weliswaar zwaar, doch niet onmogelijk. De vraag is of Victor Emanuël en Thea Drabbe ondanks hun mooie voor sprong zich tegen deze draver kunnen handhaven. In het stayersnummer geniet Vulture S de voorkeur, vóór William Z en Vrolijke Frans. Tenslotte zullen in de Ro- sita-prijs Wally Parisien en Walnut Erebus weer een lang duel uitvechten, waarbij deze keer Wally Parisien aan het langste eind zal kunnen trekken. Tijdens zwemwedstrijden in Upsala heeft de Zweedse Jane Cederquist donderdag het wereldrecord 1500 m vrije slag dames verbeterd en gebracht op 19 min. 23,6 sec. Het oude wereldrecord stond sinds 14 ja nuari 1959 met 19.25.7 op naam van de Australische Ilse Konrads. Bij een auto-ongeluk in de omgeving van Cotonou zijn 3 leden van het voetbalelftal van Ghana gedood. 23 spelers werden ge wond. De Zweedse voetballer Agne Simonsson is door Real Madrid voor drie jaar gecon tracteerd. In Madrileense voetbalkringen wordt verondersteld dat Simonsson uitein delijk Alfredo di Stefano moet opvolgen. Di Stefano is 34 jaar en begint wat lang zamer te worden. De 27-jarige Zweed zal hem waarschijnlijk nu en dan vervangen in het komende seizoen en zijn opvolger worden wanneer Di-Stefano definitief met voetballen ophoudt. De club wenste niet bekend te maken wat zij aan Simonsson betaalt. De Zweed is inmiddels in Madrid gearriveerd. De Deense tennisspeler Kurt Nielsen, die tweemaal Wimbledon-finalist is ge weest, heeft een contract gesloten met de Amerikaan Jack Kramer, leider van het „tenniscircus". Volgens het Deense dag blad 3.T. heeft Nielsen dit aan zijn vader verteld in een telefoongesprek uit San Se bastian in Spanje. Pa Nielsen meent te hebben begrepen, dat zijn zoon op 10 sep tember in Parijs als tennisprof zal debu teren. Nielsen zal de komende twee jaar een gegarandeerd inkomen genieten van 15.000 dollar. De Australiër Jack Brabham heeft dezer dagen verklaard dat hij zich waarschijnlijk uit de wedstrijdsport zal terugtrekken als hij dit jaar voor de derde maal het wereldkampioenschap wint. „De autorensport is een gevaarlijk bedrijf, en niet erg prettig voor de vrouw van een coureur", meende hij. Brabham zeide dit in een interview tij dens een receptie die te zijner eer door de Britsh Racing Drivers Club werd ge geven. Hij kreeg toen de gouden medaille voor leden van de club die een wereld titel op hun naam brengen. Pakistan zijn binnenspelers in de verdedi ging terug trok. Maar zij hadden steeds weer voldoende adem om ook weer tijdig in de voorhoede aanwezig te zijn. Deze elasticiteit demonstreerden de Pa kistani ook in hoge mate in de tweede helft, waarin beide ploegen opnieuw prach tig werk lieten zien. Nagenoeg elke hard ingeslagen bal werd „dood" gestopt en in de moeilijkste postities werd de bal nog op maat afgegeven. Stellig zouden de toeschouwers nog meer hebben kunnen ge nieten als het veld beter was geweest. Met nog tien minuten te spelen trok Pakistan Ahmed Naseer als derde back in de verdediging terug. En toen was er voor de sterk op een doelpunt spelende Indiërs helemaal geen doorkomen meer aan. Het werd een hard heen en weer geklap, waarbij beide verdedigingen de voornaamste rol speelden. De Pakistani waren na afloop zo geluk kig, dat zij van vreugde de grond kusten waarop zij zo juist het Olympisch goud hadden veroverd. Ahmed Bashir en Hamid Abdul wierpen zich op de knieën, bogen zich diep voor over en bleven in die houding enkele ogen blikken naast hun hockeystick liggen al vorens zij zich overgaven aan de vreugde roes, waarin hun ploegmakkers van het Pakistaanse hockeyteam al vanaf het laatste fluitsignaal van de Australiër Mc Dowell verkeerden. Al zolang Brits Indië was verdeeld In twee naties en dus ook in twee gescheiden sportlanden was een der vurigste verlan gens in Pakistan om eens de hockey- hegemonie van India te breken. In 1958 werd in Tokio 't Pan-Aziatische kampioenschap behaald, maar de hoogste eer was toch het Olympisch kampioen schap. En toen vrijdagmiddag vijf uur dit doel was bereikt, beleefden de enkele dui zenden toeschouwers op het veld van het wielerstadion in Rome de wildste tafere len die de explosieve uiting waren van blijdschap over het gepresteerde. Spelers, trainers, officials, alles wat maar Pakis- taans was ging op de schouders en minu tenlang duurden de omhelzingen. Pakistan is hockeykampioen. Een van de spelers die na afloop van de wed strijd tegen India op de schouders ging was de Pakistaanse aanvoerder. India heeft voor het eerst sinds 1928 in een Olympisch toernooi zijn meestér gevonden. Die meester is Pakistan, dat vrijdag een verdiende overwinning met 1-0 behaalde. Beide ploegen hebben in het velodrome- stadion voor een spannende finale gezorgd. Hun prachtige strijd bevestig de dat het spel van deze twee grootmeesters nog altijd een klasse apart is. De Pakistani, die donderdagavond in het Olympisch stadion tegen het Nederlands elftal zullen spelen, legden in het .eerste, kwartier de grondslag, voor hun overwinning. Zij startten in zulk een hoog tempo, dat India aan vankelijk geen kans kreeg tot de opbouw van zijn normale spel te komen. Steeds weer waren de Pakistani de tegenpartij te vlug af bij de pogingen het spel te spelen dat zij zich hadden gedacht. En dat was van soms hoge klasse. Afwisselend kort en lang spel in de voorhoede, in sneltreinvaart uitgevoerd, maakten de aanvallen niet alleen uiterst gevaarlijk, maar het noodzaakte India zijn gehele aandacht aan de verdediging te wijden. Goed gesteund door de hard werkende middenlinie zag men de Pakistani her haaldelijk ten aanval trekken en hun bes te man, linksbinnen Ahmed Naseer, bracht door zijn meesterlijke baltechniek de zelf zo kundige Indiërs bijna tot wanhoop. Hij was het die na 13 minuten spelen Pakis tan de leiding af toen hij, vrij achter in de crikel staande, een door Alam Noor hard voor het doel geschoten bal „dood" stopte en een fractie van een seconde la ter, hard langs Laxman in het doel schoot (1-0). Ook na dit doelpunt duurde het Pakis taanse offensief nog enige tijd voort, al vorens India zich in zoverre had hersteld dat het voor gelijkwaardige tegenstand kon zorgen. De aanvallen van de Indërs werden meestal over links ingeleid. Bij hen was ditmaal linksbuiten Bohla de ge vaarlijke man, terwijl men, merkwaardig genoeg, van de befaamde linksbinnen Ud- man Singh nauwelijks iets bemerkte. Tegen het einde van de eerste helft zakte het tempo enigermate, India kwam meer tot aanvallen met het gevolg dat De spelers van India vormden bij dit feest een wat trieste achtergrond. Het was ook aan de officials op de tribune te mer ken: deze nederlaag tegen het buurland Pakistan was weinig minder dan een ramp, die straks bij terugkomst in New- Delhi voor vele leiders weer slechte ge volgen zal hebben, zoals de ervaring van 1958 heeft geleerd. Maar de ploeg op het veld toonde zich een goed verliezer en spontaan kwa-men de Singh's en hun mede spelers de Pakistani gelukwensen. Trouwens, de meest fanatieke India- supporter moest erkennen dat Pakistan het beste hockey had vertoond. De 1-0 overwinning was terecht gekomen bij het elftal, dat het beste spel had vertoond met de-meeste samenhang, het hoogste tempo en de beste combinatiekracht. In de morgenuren had Spanje, in de strijd om de derde plaats, met 2-1 van Groot Brittannië gewonnen. Ofschoon Scott Groot Brittannië uit een strafbully de lei ding gaf, werd het tien minuten voor rust gelijk toen J. Dualde een voorzet van rechts langs Cahill schoot. Kort na de her vatting won E. Dualde een strafbully-duel van Neill en daarmee werd het 2-1 voor Spanje en dat bleef het ook. Elf dolgelukkige Spanjaarden vielen el kaar na afloop om de hals. Zij renden op hun trainer, de Duitser Ernst Willig, af cn droegen hem op de schouders het veld rond. Het was geen overdreven vreugde uiting want Spanje, dat voor het eerst sedert 1928 mocht deelnemen aan het Olympische hockey-toernooi, heeft met het behalen van de derde plaats achter India en Pakistan een prachtige prestatie geleverd. 16.2519.45 uur Filmoverzicht. Paarde- sport: tweede manche springconcours voor equipes. Sluitingsceremonie. Tweeëndertig ruiters kunnen vandaag hun paard op stal laten staan, wanneer het laatste onderdeel van de samengesteld wedstrijd, het sprin gen, zal worden afgewerkt. Zij hebben in de vrijdag gehouden uithoudings proef - met de ruim 8 km lange cross country als veruit het zwaarste onderdeel - het moede hoofd moeten buigen voor de grote moeilijkheden, waarvoor zij zich geplaatst zagen. Drieëntwintig van hen werden gedis kwalificeerd, doordat het paard zijn meester niet meer gehoorzaamde, waarbij de limiet lag op vier weigeringen. De overigen trokken zich terug, niet merr in staat de bijzonder zware opgave te volbrengen. Van hen, die met succes de cross uitreden, bleven er slechts vijftien (van de 72) zonder strafpunten. Vijftien van de 72, ofschoon er 73 stonden ingeschreven. Eén van de Roemenen namelijk moest zich reeds vóór de cross terugtrekken, daar zijn paard tengevolge van een maagbloeding was overleden. 19.3520 uur: Sluitingsceremonie en ruiterevenementen van de Olympi sche Spelen. 20.1521.10 uur: Naklanken van de Olympische Spelen. Het was een van de vele drama's, die zich afspeelde temidden va*n de beboste bergen, waar onder andere de Deen Poul Erik Back een van zijn grootste desillusies uit zijn nog jonge leven beleefde. Gestart als eerste van de Deense equipe, kwam hij met zijn paard ten val in de drie meter brede, uitgegraven greppel, welke slechts gemarkeerd was door twee vlaggetjes. Met behulp van een takelwagen moest de 9- jarige ruin Rolf II uit zijn bena'rde positie worden bevrijd. Ondanks de vele goede zorgen van een dierenarts en de liefkozin- zen van zijn meesteres overleefde het paard zijn val niet. Rolf II stierf na enkele uren, liggend aan de voeten van de jonge Poul Erik, die treurde over het verlies van zijn beste vriend. De 8100 meter cross-country werden voor velen een lijdensweg, waar slechts de al- lersterksten. de allermoedigsten doorheen kwamen. Zwaar getekend door de ont beringen kwamen ruiter en paard aan het einde om hierna nog 1980 meter in een rustig tempo-door vlak terrein af te leggen. Daarna wachtte pas de stalZelfs zij, die door hun grote kunde en routine en door de kracht van hun paard de cross uitliepen, al of niet met succes, droegen de sporen van een zware strijd. Lam geslagen door moeheid hebben wij ruiters van hun paard zien vallen, paarden alle dienst zien weigeren, ondanks lieve woordjes of.... de karwats. De opgave was hun gewoon te machtig geweest. De uitslag van het tweede onderdeel van de samengestelde wedstrijd luidt: 1. Lawrence Robert Morgan (Austr.) 144 pnt. 2. Brian Grace (Austr.) 137.6 pnt. 3. Neale Lavis (Austr.) 108 pnt. 4. Hans Schwarzenbac (Zwits.) 93.6 pnt. 5 Michael Bullen (Gr.Br.) 63.2 pnt. 6. Jack Legoff (Fr.) 55.6 pnt. 7. Anton Buhler (Zwits.) 50.8 pnt. Glad ging hij over de hindernissen, ook over de sloot (hindernis 2), die later voor menigeen het begin van het einde zou wor denWant eenmaal hier fout gespron gen, waarbij het paard een smak maakte, óf in de weliswaar droge sloot, óf tegen de met hout versterkte walkant, kregen ruiter en strijdros een dergelijke knauw, dat herstel nauwelijks mogelijk was. Maar David Lurie kende hier nog geen proble men Ze zouden zich later echter torenhoog opstapelen, zo, dat diskwalificatie het ge volg was. Want voor de ineengesmolten hindernissen 32 tot en met 34 (de stenen, in opgaande lijn opgetrokken muurtjes, met daarachter een 8 meter brede, ver harde weg, wederom gevolgd door een hin dernis), met het einde in zicht er waren totaal 35 hindernissen waren David Lu rie en zijn paard Sea Tiger zo uitgeput, dat ze niet meer in staat waren de hinder nissen te nemen. Lurie probeerde het nog wel, maar Sea Tiger weigerde subiet en daarmee was Luries rol uitgespeeld. Be gonnen in volle glorie, ging hij af als een verslagen man, de wanhoop nabij Met reeds in de benen ruim 20 km over gebaande wegen en een 3600 meter lange steeplechase, die vrijwel geen moeilijk heden opleverde, begonnen de combinaties aan de cross-country. Het felle zonlicht gaf het prachtige landschap bij het ochtend gloren een liefelijk aanzicht, maar nauwe lijks had de Amerikaan David Lurie met startnummer 1 zich aangediend, of het glooiende terrein, waai-op de veelal mas sieve hindernissen waren uitgezet, scheen een grimmig karakter te krijgen. In een hoog tempo, dat later funest zou blijken te zijn, begon hij aan de cross. De Roemeen Oscar Reger is in de sloot de macht over zijn paard kwijt geraakt en doet nu alle mogelijke pogingen weer op de plaats te komen waar hij hoort: in het zadel.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 23