KERKDIENSTEN GUINESE TROEPEN TERUG Heemsteeds amateur toneel Expositie D. P. H. Wentzel „Neeltje Jacoba" sleept op Noordzee vermiste motorkruiser binnen Geen salarisverhoging voor de politie Kennemer schiettoernooi Langer oogstverlof voor militairen Autobestuurder bij botsing gedood z, a jl ürdag 10 september 1960 haarlems dagblad - oprechte haarlemsche courant 4 DE TOESTAND IN KONGO Regering wil slechts 40 „ongerieftoeslag" betalen Donderdag komt gemeente raad bijeen UIT STAD EN STREEK Medische verzorging tijdens het weekeinde (Vervolg pag. I) De Joegoslavische woordvoerder betoog de dat alles goed was gegaan totdat de UNO was overgegaan tot bezetting van de radiozenders en de vliegvelden. Dat er in middels nog wèl Belgische wapens in Ka- tanga konden aankomen (een feit waar tegen ook de Tunesiër Mongi Slim fulmi neerde) kan nu volgens de Joegoslaviëi alleen ongedaan gemaald; worden door deze leverantie alsnog in beslag te doen nemen. De zitting was opgehouden door een Russisch voorstel om overeenkomstig het Kongolese verzoek de Veiligheidsraad in Leopoldstad te doen bijeenkomen. Nadat alleen Bohdan Lewandowski van Polen zich vóór het Russische voorstel had uit gesproken, werd dit met zes tegen drie stemmen de Sovjet-Unie. Polen en Cey lon bij twee onthoudingen Tunesië en Ecuador verworpen. LEOPOLDSTAD (UPI) De comman dant van het detachement UNO-soldaten uit Guinee heeft vrijdag te kennen gegeven dat zijn ondergeschikten thans uit Kongo moeten worden teruggetrokken omdat zij. ingevolge hun ondergeschiktheid aan de UNO, bevelen moeten uitvoeren, die neer komen op inmenging in de binnenlandsr aangelegenheden van Kongo. Naar aan leiding hiervan verklaarde Hammarskjoeld dat ingeval een nationaal contingent de UNO-strijdmacht verlaat, dit beschouwd moet worden als buitenlandse troepen, die Kongo zijn binnengebracht. De Veiligheids raad zou dan moeten beslissen of een der gelijk detachement in Kongo mag blijven De drie oppositiepartijen, de Abako van Kasavoeboe. de Poena van Bolikango en de partij van Kalondji hebben vrij dag avond in Leopoldstad pamfletten uitge deeld, waarin hun aanhangers worden op geroepen vandaag deel te nemen aan een algemene staking. Ook werd in de vlug schriften gevraagd om openlijk op straat te demonstreren tegen hrt feit, dat het parle ment zich achter premier Loemoemba heeft geschaard. De toestand in Leopoldstad bood een ver warde aanblik, omdat men in verscheidene delen van de stad ongewapende Kongolese militairen ziet rondlopen, ter' 5il de ge wapende Kongolezen nergens meer op pos! staan. De toneelvereniging „Heernsteeds-West" is het eerste Heemsteedse amateurgezel schap, dat in dit seizoen voor het voetlicht komt. Namelijk zaterdag 1 oktober in de toneelzaal van hotel-café-restaurant „Die Raeckse" aan de Raaks te Haarlem. Op gevoerd wordt „Het huis aan het meer", thriller in drie bedrijven door Hugh Mills, in de vertaling van Alfred Pleiter. De re gie is van de heer J. van der Veldt. Deze toneeluitvoering wordt met een bal beslo ten. De r.-k. toneelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" geeft maandag 17 ok tober haar eerste toneelavond in het Mi nerva theater. Onder regie van de heer J. J. Schelvis zal een opvoering worden gegeven van „Gieren op het veilig nest", komische thriller in drie bedrijven door Harold Mc. Pherson. Verder verzorgt deze vereniging nog twee ontspannings avonden van de kring Haarlem-Oost v.an de Katholieke Arbeiders Beweging en de afdeling Haarlem van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden. Door eerstgenoemde organisatie wordt maandag 7 november in gebouw „Sint Jan" aan het Teylerplein een opvoering gegeven van de bekende klucht in drie be drijven „De tante van Charley; voor de tweede bond wordt omstreeks half novem ber in gebouw „Sint Bavo" aan de Sme- destraat gespeeld „Tot wederdienst be reid", klucht in drie bedrijven door Piet Mossinkoff. Voor deze opvoeringen tekent de heer Schelvis eveneens voor de regie. De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" heeft thans in studie „De ruwe bolster", toneelspel in drie bedrijven door Barend van der Veen. Het zal de za terdagen 5 en 12 november worden ge speeld in wijkgebouw „De Princehof" in de Glip. De regie is van de heer M. Beek. Ook deze toneelavonden worden met het traditionele bal besloten. In Huize Bloemeriheuvel" te Bloemen d-aal heeft het misschien nog nooit zo vol gehangen als met de expositie van de heer D. P. H. Wentzel, die daar tot 19 septem ber gehouden wordt. Van een vakman schilder zou dat onverstandig geweest zijn. In het geval van de „amateur" Wentzel is het juist aardig. Want deze expositie overtuigt wel van de grote werkdrift van Wentzel. De heer Wentzel duide het mij niet euvel dat ik hem zonder meer met zijn achternaam nu vermeld. Dat doet men eigenlijk alleen met echte ku-nstenaars. Maar daar wil ik Wentzel wel een beetje bij rekenen. Want uit Wentzeis werk zou een keuze te maken zijn, die bij exposi tie ons de indruk zou geven met een zij het niet groot, maar toch wel een aardig vakman te doen te hebben. Ik denk aan schilderijen als „Duin en Kruidberg; gezicht op Driehuis", aan „Bol lenvelden aan de Leidse vaart", aan „Do lomieten, Odlegroep I", aan de aquarel „Branding", en aan tekeningen als „Mij- zepolder" en „De Zilk". Wanneer echter Wentzel echt pretendeer de kunstenaar te zijn dan zou ik veel meer verdieping van hem moeten verlan gen. Met Wentzels tekenvaardigheid kan alles toch nog mooier worden. Ik ben bang echter dat hij dan iets van zijn opwekken de spontaniteit zou kwijtraken en daarmee dat enorme plezier aan het werken. Wel raad ik de amateur zich niet te be wegen op het glibberige pad van compo sities, die niet direct naar de natuur ge maakt worden. Ik geloof dat Wentzel het best uit is met de vlotte registratie van wat zijn ogen opnemen. Voorts is de viltpen, die Went zel graag gebruikt eigenlijk een beetje een ordinair materiaal. Met zwart krijt of O.I. inkt worden tekeningen toch van een ede ler kleur. Ik moet toegeven echter dat die viltpen zo'n handzaam stuk gereedschap is, dat een helder registreren enigszins vergemakkelijkt. De expositie is op maandag, woensdag en vrijdag van acht tot tien uur. Bob Buys De veronderstelling, dat het politieleger van de UNO was begonnen de Kongolese „Force Publique" te ontwapenen, werd door militaire woordvoerders van de UNO tegengesproken. Zij wezen erop, dat deze maatregel de goedkeuring van de Veilig heidsraad behoeft. Hammarskjoeld zou evenwel zulks aan de raad hebben voor gesteld. Kongolese leiders, die zich achter het beleid van Kasavoeboe hebben gesteld, zei den geneigd te zijn te geloven, dat veel soldaten gehoor hebben gegeven aan de oproep van de president om de wapens neer te leggen. Het is nog altijd niet duide lijk aan wiens kant het grootste deel van het leger thans staat, aan de zijde van de president, of achter Loemoemba, die zich in een dagorder tot het nieuwe staatshoofd heeft uitgeroepen en zichzelf tegelijkertijd heeft benoemd tot opperbevelhebber van het leger. Kasavoeboe heeft ook vrijdagavond weer onmiddellijk een tegenzet gedaan. Hij kondigde in een radio-uitzending voor de omroep van Brazzaville aan, dat hij het ontslag van Loemoemba als premier hand haafde en dat de voorzitter van de senaat Joseph Ileo, de meest geschikte man was om de huidige premier op te volgen. Deze is bezig een nieuw kabinet te vormen. De eenheid -'an het Kongolese leger, die donderdag het noordelijk deel van de pro vincie Katanga binnentrok, is vrijdag teruggekeerd naar de provincie Kivoe zon der dat het tot een vuurgevecht is gekomen met de troepen van Tsjombe. De motorreddingboot „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden heeft vanmorgen een op de Noordzee vermiste motorkruiser met vier personen aan boord met motferschade aan getroffen op ongeveer vijf myl ten noord westen van IJmuiden. Vrijdagmiddag waren vier IJmuidenaren, onder wie een jongen, met de motorkruiser „Rob" afkomstig uit Wormerveer, naar zee gegaan om te vissen. Zij zouden tegen het vallen van de duisternis wèer in IJ muiden terugkeren. Tot grote angst van de familieleden' liep het kleine scheepje ech ter niet binnen. Vanmorgen vroeg stuurde de Koninklijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingmaatschap pij de motorreddingboot „Neeltje Jacoba" naar zee om het scheepje te zoeken. De bemanning van het reddingsvaartuig trof de blauw geschilderde „Rob" na ongeveer twee uur zoeken noordwestelijk van IJ muiden voor anker aan. De vier mannen aan boord deelden mee dat de motor gis teravond was vastgelopen. Tientallen pas serende kotters en kustvaarders hadden de vlaggeseinen van de ..Rob" niet opgemerkt. De „Neeltje Jacoba" heeft de motorkrui ser op sleeptouw genomen en omstreeks half tien vanmorgen in IJmuiden binnen gesleept. De regering stelt voor, een toeslag van f 40 per maand, ingaande 1 oktober, toe te kennen op de salarissen van bepaalde ca tegorieën van het politiepersoneel, als ver goeding voor de ongemakken (nacht-, zon dags- en extradiensten e.d.) van de poli tiedienst. De ambtenaren die niet regel matig de typische politiefuncties vervul len, zullen deze toeslag niet krijgen, aldus heeft het ministerie van Binnenlandse Za ken meegedeeld. Bonden beraden zich De besturen van de algemene, r.k. en christelijke politiebonden zijn zeer teleur gesteld over deze voorstellen, die naar hun oordeel ver beneden de gewenste en nood zakelijke herziening der politiesalarissen blijven. Vandaag beraden zij zich via de „technische commissie" van de Centrale van Politie-organisaties op een gezamen lijk standpunt waarna maandag de voltal lige besturen der drie bonden hun ge dragslijn zullen bepalen. Reeds eind 1959 stelden de bonden aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie voor, de salarissen der la gere ambtenaren met 10 percent te ver hogen. Hierover is toen geen beslissing genomen, in afwachting van het Rapport Werkclassificatie Politie, dat in juni ge reed is gekomen. De bonden vonden de conclusies van dit rapport niet ongunstig voor verder overleg. De regering heeft thans blijkbaar afgezien van een recht streekse salarisverhoging en de voor keur gegeven aan een toeslag op het on gerief, dat aan de uitoefening van dit be roep is verbonden. Haarlemmerliede De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude komt op donderdagavond om halfacht in het raadhuis te Halfweg bijeen voor de behandeling van dertien punten. B. en W. stellen de raad voor aan een straat in de omgeving van de Julianastraat de naam „Marijkehof" te geveh. De situering der huizen is van die aard, dat niet gesproken kan worden van een laan of straat en daarom is hof gekozen. Aangezien de thans geldende verorde ning opnieuw vast te stellen. In het ta rief zal geen verandering worden aange bracht. Handhaving van de thans gelden de percentages is, gelet op het bereikte voorzieningspeil der gemeente, noodzake- B. en W. stellen de raad voor aan de kerkvoogdij van de Hervormde gemeente van Houtrak en Polanen ten behoeve van de stichting en inrichting van een aula op de begraafplaats van deze kerkelijke gemeente aan de Kerkhoflaan te Zwanen burg een bijdrage te verlenen van 15.500. De totale kosten bedragen 83.000 en aan de gemeente Haarlemmermeer is ook een bijdrage gevraagd. In de sociëteit Teisterbant is vrijdag avond de eerbetuiging der leden uit gestort over de heer H. Höck, het enige personeelslid van de sociëteit, die vijf jaar lang de kelder gewelven heeft getrotseerd om achter de bar en elders de sociëteitsleden te voorzien van voedsel en drank. Oe heer Höck werd benoemd tot enige, eerste en laatste ridder in de kelderorde van Teisterbant, waarvan hem de uit voerige versierselen werden omgehan gen door de heer Frans Funke. Be stuur en leden bedolven hierna de heer Höck onder geschenken, waar onder de jubilaris onthutst uitkrab - belde om een gevoelig dankwoord te spreken. Op de militaire schietbanen aan de Zee weg in Overveen zijn vrijdag schietwed strijden op pistool en geweer gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Politiesport Vereniging Haarlem. Er waren zes deelnemende politiekorpsen, namelijk die van Beverwijk, Bloemendaal, Heemstede, Velsen, Zandvoort en Haar lem. Dit Kennemer Schiettoernooi werd voor afgegaan door een ere-wedstrijd voor genodigden en korpschefs, waaraan onder meer deelnamen de burgemeesters van Bloemendaal en Zandvoort, de heer A. L. de Boer, hoofdcommissaris van politie te Haarlem, overste W. A. Rinkema, com mandant van 't 820-Transport bataljon en de korpschefs J. Voerman van Bloemen daal, L. H. Molenaar van Beverwijk, W. Sepp van Velsen en H. P. Huysman van Zandvoort. Winnaar van deze erewedstrijd werd H. P. Huysman met 49 punten; 2. L. H. Molenaar met 39 punten en derde de Haarlemse inspecteur van politie P. Wur- kum. eveneens met 39 punten. Des morgens werden de wedstrijden op pistool gehouden; in de middaguren die op geweer. De uitslagen luidden als volgt: Korps pistool: 1. Velsen met 222 punten; 2. Haarlem met 209 punten en 3. Heem stede met 207 punten. Personeel pistool: 1. Van Leeuwen Heemstede met 47 punten 2. Bosman, Velsen met 46 punten; 3. Ninaber, Velsen met 46 punten; 4. Andree, Haarlem met 45 punten en 5. Van Munster, Beverwijk met 45 punten. Vaste baan pistool: 1. C. Dekker, Vel sen: 84-80; 2. Haak. Velsen: 84-74; E. Hartendorf, Velsen: 83-87; 4. Van Leeuwen Heemstede: 83-75 en 5. Tamminga, Haar lem: 83-73. Voor de beste algemene pres tatie op dienstpistool had de burgemeester van Haarlem een fraaie zilveren medaille beschikbaar gesteld, die gewonnen werd door C. Dekker uit Velsen met 208 punten. Korps geweer: 1. Haarlem met 232 pun ten; 2. Heemstede met 227 punten en 3. Zandvoort met 221 punten. Personeel geweer: 1. Haverkort Haar lem met 48 punten; 2. Mulder, Haarlem met 47 punten; 3. Boesveld, Heemstede met 47 punten; 4. De Ligt, Bloemendaal met 47 punten en 5. Post, Zandvoort met 47 punten (2. 3 en 4 met steunseries, res pectievelijk van 30, 26 en 24 punten). Vaste baan geweer: 1. Hildebrand, Heemstede 89-76; 2. Salomons, Heemste de: 87-70; 3. Haverkort, Haarlem: 86-81; 4. Wilhelmus, 86-77 en 5. Van Leeuwen, Heemstede: 85-79. Na afloop heeft hoofdinspecteur van po litie, L. Davidzon, als voorzitter van de jubilerende Politiesport Vereniging Haar lem de prijzen uitgereikt en heeft hoofd inspecteur van politie J. Voerman van Bloemendaal namens de deelnemende korpsen een dankwoord gesproken voor de uitstekende organisatie en de bijzonder prettige sportieve geest. De organisatie was bij de schietcommissie, bestaande uit de héren H. Mulder en P. Wilhelmus in goede handen. Voorts dient nog vermeld te worden dat twaalf gepensioneerde poli tiemannen tijdens de wedstrijden als „baangriffier" optraden. De minister van Defensie heeft de rege ling buitengewoon verlof oogstwerkzaam- heden voor militairen van Land- en Lucht macht verruimd. De verruiming geldt voor het oogstseizoen 1960. Volgens de normale bepalingen kan per seizoen 21 dagen oogstverlof worden ver leend, zodat militairen kunnen gaan hel pen op het bedrijf waar zij werkten, voor dat zij in dienst kwamen. Thans is be paald, dat agrariërs 28 dagen kunnen gaan oogsten op elk bedrijf dat hun diensten nodig heeft. De militaire commandanten is machtiging verleend, naar eigen goed dunken op zo ruim mogelijke schaal toe stemming te verlenen. Honderdvijftig manschappen van de land- en de luchtmacht, gelegerd in Ap- pingedam, zullen helpen bij binnenhalen van de graanoogst in Groningen. De mi litairen, allen vrijwilligers, krijgen zeven dagen bijzonder oogstverlof. De provinciale arbeidscontactcommissie brengt deze militairen onder bij boeren in een straal van circa vijftien kilometer om Appingedam in een tiental plaatsen. De aanvragen om hulp bij het oogsten stro men op het ogenblik binnen. Ook studen ten zullen hulp gaan verlenen. HAARLEM-CENTRUM Ned. Herv. Kerk. - Grote Kerk, Grote Markt 10 uur: ds. A. J. van Rhijn, H. Av. 19 uur: ds Joh. Brongeest. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein 10 uur: ds. H. J. Drost, van Aerdenhout, Noorder- kerk, Velserst.raat.. Zaterdag van 16—17 uur bid stond in de Gerfkamer. 10.30 uur: ds. R. Bijl Oosterkerk, Zomerkade. 10 .uur: ds. W. M. van Asperen. Opening diensten Jeugdkapel. Bakenes- serkerk, Vrouwestraat. 9,30 uur: kinderkerk, de hr. C. Wijnberger. 10.30 uur: jeugddienst, ds. D. te Steege. Kapel Sarepla, Hazepaterslaan. 9.30 u.: kinderkerk. de hr. C. Spaans. 10.45 uur: ds. J. van der Wiel. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45 uur: de hr. K. Bouhuys. Jacobskerk (Vrijs.-Herv.), Jacobstraat. 10.30 uur: ds. J. Heidinga. Janskapel, Jansstraat. 36. 10.30 uur: dienst. Diaconessenliuls, Hazepaters laan 24 9.30 uur: ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel: Noord, Molenaerstraat 10.30 uur: de hr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade. 10 uur: gaan naar Oosterkerk. West, Leidsestraat. 10 uur: de hr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groen markt. 10 uur: de hr. F. Braaksma. F.glise Wallone, Begijnhof 30. 10H30: Service preside par le pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Gemeinde. Waalse Kerk. Be gijnhof. 19.30 u.: Gottesdienst. Pfarrer Plantiko. Alle Dag Kerk. Dinsdag 15 uur in de Broeder- kerk, Parklaan 32: de hr. J. H. de Wilde. Christian Science, First Church of Christ, Scien tist, Jansstraat 74. 10 uur: Ned. taal. 11.15 uur: Eng. taal. Woensdag Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbij eenkomst. Filadelfia Gemeente, Parklaan 21. Zondag 14 uur: dienst. Bethel Pentecostal Temple Inc.. Voorhelmstraat 3. Zondag 15 uur: dienst, H. Av. Dinsdag 19.30 u.: de hr. G. W. Scholtz, bijbellezing en bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Gcref. Grondslag, Nsssauplein 8. 10 en 17 uur: de hr. M. de Vos. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10 uur: de hr. J. Klein Haneveld, van Bodegraven. 20 uur: jeugd- samenkomst. Dinsdag 20 uur: bidstond. Donder dag 20 uur: Zendingsavond. Rooms Kath Kerk. - Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30. 9 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint An- tonlus, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kin dermis. 8.30 Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansst.raat. 6.45. 8. 9.15 uur: Hoogmis. 11 en 18 uur: (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15, 9.30 uur: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Ev. Luth. Kerk, Witte Herenstraat. 10.30 ds. G. Kroes. Aanv. zondagschool in Centrum en Noord 10.30 uur. Evang. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30 U-: ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente Lange Herenstraat 6. 10 uur: de hr. M. Akse. 18.30 uur: ds. I. J. Vas- seur. H. Av. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat15. 10 en 17 uur: godsdienstoefening. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30 uur: ds. J. Nienhuis, van Utrecht. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Frankestraat 24. 10.30 uur: ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk. - Wilhelminakerk, Ged. Oude gracht 61. 10 uur: ds. G. Rang. 17 uur: ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 uur: ds. L. Hoorweg. 17 uur: ds. G.Rang. Lyceum-Aula, ingang Van Merlenstraat. 9 uur: ds. C. Goeman. 17 uur: ds. L. Hoorweg. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 uur: leesdienst. Geref. Gemeenten in Ned., Nassauplein 8. 10.15 en 16.45 uur: dienst. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10 uur: Hoogmis. Woensdag 19.30 uur. H. Mis. O.R.G.-Centrum, Westerhoutpark IA. 11.30 ds. A. R. de Jong. Pinkster-Kerkgenootschap (V.E.G.). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10 uur: openb. samenk., de hr G. Mik, van IJmuiden. 19.30—21 uur: openl.- samenk. Dreef. Donderdag 20 uur: gebedssamenk. Pinktergemecnte. Immanuëlkapel, Nw. Kruis straat 14. 10 uur: de hr. J. Verwoert, van Rhenen. 10 uur: zondagschool. 18.45 uur: openl.dienst a. d. Krocht. 19.30 uur: de hr. J. Verwoert. Woensdag 20 uur: jeugddienst. Donderdag 20 uur: bidstond. Vrijdag 20 uur: bijbelcursus. Pinkstergeloofsgemeenschap, Wolstraat 7. 10 u.: de hr. C. Neeser, van Den Haag. 17 uur: de hr. E. Schuurman. Hersteld Apostolische Zendingskerk, Wilhelmi- nastraat 21. 10 en 17 uur: dienst. Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60. 10 uur: mensenwijdingsdienst. Donderdag 8.30 mensen- wijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Chr. Gemeenschapshond. Dinsdagavond 19-45 uur ten huize van de hr. Draayer, Koudénhorn 46 rd. bijeenkomst. Zevende-Dags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Zaterdag 10 uur: prediking. Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Za terdag 10 uur: gemeensch. Bijbelstudie. 11 uur: prediking. Gemeente des Heercn, Lange Molenstraat 22. 10 enl7.30 uur: samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uur: zondag school. 17. uur: kerkdienst. Vergadering van Gelovigen. Oranjestraat 7. 10 uur: Broodbreken. Stadsevangelisatie „Pro Deo". Breestraat 19. 10 uur: de hr. W. de Jong, H. Av. Vrijdag 20 uur: bijbelbespreking. „De Vrije Gemeente, Restaurant Brinkmann, Grote Markt. 10.30 uur: de hr. G. J. de Nie. Gisteren is op de rijksweg tussen Weert en Maarheeze de 37-jarige heer J. Vleesen beek uit Dordrecht bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Door het springen van een achterband schoot de auto van de heer Vleesenbeek plotseling naar de linkerzijde van de weg en botste daar tegen een vrachtauto van de artillerie-inrichtingen uit Hembrug. De personenauto werd geheel vernield en de heer Vleesenbeek kwam om het leven. Een inzittende dame, vermoedelijk een liftster uit Weert, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Weert overgebracht. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER. GEBOREN: Jeremias Cornelis, z. v. J. S. P. Drost en G. Agterberg of Achterberg; Mirjam Petra, d. v. J. D. Kok en L. A, Mulder; Antonius Leonardusj z. v. J. B. van Moorten en M. K. Dam; Yvonne, d. v. K. Kervezee en W. Schippers; Franciscus Johannes, z. v. J. van Ginkel .en G. M. van Oostrum; Hermanna Hermina Antonia, d. v. J. G. M. Zegers en A. C. Visser; Helena, d. v. G. P. Vergunst en S. de Kwaasteniet; Petronella Maria, d. v. C. A. Baartman en M. Groeneveld; Leonardus Marinus, z. v. C. N. van der Lans en M. Onós; Bartel Jan, z. v. A. J. Kooring en J. M. E. Postma; Peter, z. v. W. P. Wijnhout en D. J. Meijer; Catharina Margaretha, d. v. 'P. de Moor en A. M. Ponjé; Margaretha Catharina, d. v. P. de Moor en A. M. Ponjé.; Martien, z. v. J. M. Ploeg en J. de Lange; Birgit, d. v. P. J. H. Reichardt en S. M. Haages; Mika Cinderella Yolanda. d. v. S. Bleeker en A. F. Hagen; Sjoerd Haije, z. v. G. Wiersma en T. Platje; Willem, z. v. W. Faas en C. Wiebes; Jan Willem, z. v. G. O. Blanken en •J. W. Bregman; Manna, d. v. G. J. van Ham en A. W. Holl; Geert Cornelis, z. v. H. P. Marbus en L. S. Oosterom; Robert, z. v, L. van den Berg en C. Arensman. ONDERTROUWD: E. P. Honig en F. B. van Melsen; C. I. Boer en M. A. Faas; W. C. Eikelenboom en G. F. Vögler; C. Evert- man en I. L. M. Veldhuizen; A. Groenen dijk en R. Westmaas; F. E. Grolman en M. J. van Beek; A. Vogelaar en A. Stange; M. A. Boogaard en T. B. Jager; G. J. Hagen en E. F. de Ruiter; A. Vi,nke en A. S. Dijk stra; H. J. van den Bos gn J. Robijn; W. A. C. Bol en B. I. B. Mors; G. A. M. Broekhof f en M. A. G. Jongeneelen. GEHUWD: P. Sneeboer en G. Tadema; T. A. P de Leur en M. A. T. J. Brugman; A. Engelhart en M. C. G. van der Vlugt; D. Michel en D. A. van Beek; J. W. van Laar en G. Leendertse; G. Boogaard en W. M. Visser; H. A. Visser en M. S. M. Be* zuijen. Leger des Heils, Schagchelst.raat 29. 10 uur: heiiigingssamenk. 18.45 uur: openl. samenk. 19.30 uur: verlossingssamenk. o.l.v. kapitein Verschoor. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 1718 uur. Donderdag 19.3021.30. Kam. Onnesst.raat 83. Zondag 16.30—17.30 uur. Vrijdag 19.30—21.30 uur HAARLEM-NOORD Ned Herv. Kerk. - Julianakerk, Kloosterstraat 48. 10 uur: dr. H. v. d. Loos, jeugdappèl. Imma- nuëlkerk, Van Egmondstraat 5. 10 uur: ds. Th. J. H Steenbeek, van Leidschendam. 19 uur: dr. G. Ph. Scheers. Oppasdienst (37 jaar). 10 uur: beide kerken. Zondagsschool. 12 uur: Marnix- school, Herv. Kapel Eonhoorstraat en kleuter school Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat. 10 uur: ds. J. C. Koppert. Ned. Prot. Bond, Berkenstraal 10. 10.30 uur: de hr. G. A. de Ridder, van Beilen. Geref. Kerken. - Koningskerk, Kloppersingel. 930 uur: ds. H. W. Wierda. 17 uur: ds. J. A. van Arkel. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 8.30 en 10.30 uur: ds. P. de Ruig, H. Av. en dankz. 12.30 uur: ds. H. W. Wierda, bijz. Avondm.dienst v. bejaarden en mindcr-validen. 17 uur: ds. P. de Ruig. Verlosserkerk, Gen. Spooruaan. 9.30 uur: ds. J. A. van Arkel. 17 uur: ds. H W Wierda. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17 uur: ds. J. J. Rebel. Rooms Kath. Kerk. - H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). If.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van dc speeltuin „Vondelkwartier", Ver- gierdeweg. 10 uur: de hr. D. P. J. Bouhof, van IJmuiden. 19.30 uur: jeugdsamenkomst. Woens dag 20.15 uur: gemeenschapsavond. Zondagschool Leger des Heils, Bandoengstraat. 10 uur: altaar dienst. 19 uur: Openl.bijeenkomst Spaarnhovcn- plein. 20 uur: verlossingssamenkomst. 11.45 uur: zondagschool. Dinsdag 2.15 uur: Vrouwenver. Jehovah's Getuigen. Feestzaal Noord, Rijks straatweg. Zondag 19—20 uur. Vrijdag 19.30—21.30 uur. Berkenstraat 10. Zondag 18.30—19.30 uur. Woensdag 19.30—21.30 uur. HEEMSTEDE Ned. Herv. Kerk. Wilhelminaplein. 10 uur: ds. van Dij 1. Kapel Nieuw Vredenhof: 10.30 ds. Os kamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45 uur: de hr. K. Bouhuys. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10 uur: Ds. J. H. Betke. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30 uur: mej. L. A. v. d. Voort- Rooms Kath. Kerk. - H. Bavo. 6.30, 7.30, 8.30, 9.45 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. O.L. Vrouw He melvaart. 6.45, 7.45, 8.40 u.: Hoogmis. 10, 11 en 12 u. Geref. Kerk. - Koedicfslaan. 10 en 17 uur: dr. A Dondorp, H. Av. Pinksterkerk, Camplaan. 10 en 17.30 uur: dr. P. J. Richel, H. Av. Geref Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: ds. Plooy. Jehovah's Getuigen. Crayenestersingel 7, Ir. Le- lylaan 63, Glipperweg 121. Dinsdag 20 uur: ge meensch. Bijbelstudie. AERDENHOUT Ned. Herv. kerk. Adventskerk. 10.30 uur: dr. G. Snijders, van Haarlem. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30 uur: dr. P. D. Tjalsma, Rem., van 's-Gravenhage. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9 uur: Hoogmis - 11 u. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: ds. J. O. Norel. Jeugdkapel. 9 uur in Maranatha. Zondagschool. 10.30 uur: Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30 dr. H. Faber, Herv., van Wassenaar. Rooms Kath. Kerk. - Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9. 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk, Vijverweg 14. 9.30 u.: ds. G. Toorn vliet. 2.45 uur: kinderdienst. 3.30 uur: ds. G. Toornvliet. 7.30 uur: ds. N. Korenhoff, van Am sterdam-Zuid. Vrij Kath. Kerk, Popellaan. 10.30 uur: gez. H. mis. Woensdag 20 uur: kompleten en H. Lof. OVERVEEN Ned. Herv. Kerk. 10 uur: dr. Ch. de Beus. Zon dagscholen. 12 uur: wijkgebouw „Irene"; Juliana- kwartier 10.15 uur: Kon. Wilhelminaschool. Marine-Hospitaal. 10 uur: dienst. Rooms Kath. Kerk. 7, 8 uur Kindermis. 9 uur: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. D. Ringnalda. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: ds. C. W. Oppelaar, van Vijfhuizen, jeugddienst. Rooms Kath Kerk. 6.45 en 8 uur: H.M. 9 uur: Processie. 11 uur: laatste Mis. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. C. Morgenstern, van Amstelveen. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. - Dorpskerk. 10 uur: kand. G. Nijenhuis, van IJmuiden. 19 uur: ds. G. H. van Willemswaard. Zuid. 10 uur: dr. W. S. van Leeu wen. van Rotterdam. Jeugdhuis. 10 uur: de hr. W. J. Kwakkel. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 9 uur: ds. J. J. Rebel. 15 uur: ds. J. P. Geels SPAARNDAM Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: ds. J. C. Koppert. 19 uur: ds. G. H. van der Woord. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 10 uur: Hoogmis. LISSE Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: ds. G. Pettinga. 19 uur: dr. H. J. Honders, van Sassenheim. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Gem. 10 en 16 uur: ds. H. van Gilst, H. Av. en H. Doop. Geref. Kerk (vrijgemaakt. 10 en 16.30 uur: ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15 uur: leesdiensten. Woensdag 19.30 uur: ds. Joh. v. d. Poel, van Ede. Ned. Prot. Bond. 10 uur: ds. J. van Slooten, van Wassenaar. Rooms Kath. Kerk. - H.Agatha. 7, 8.30, 10.15, 11.30 uur. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur. HILLEGOM Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. J. Veenendaal. 19 uur: ds.G. Pettinga, van Lisse. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: leesdienst. 19 uur: ds. D. Biesma, van Lisse. Ned. Prot. Bond. Geen dianst. Evangelisatie-samenkomst in het Nutsgebouw, v Endelaan 53. 15 uur: de hr. Versteeg, van Haarlem. Maranatha-bijecnkomst in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Woensdag 20 uur: ds. A. Agter- beek, van Den Helder. RoomsKath. Kerk. - St. Martinus. 7, 8.30, 10 u.: Hoogmis en 11.30 uur. St. Jozeph. 7, 8.15, 10 uur: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw, v. d. Ende laan 53. 17 uur: Theocr. bed.school. Dinsdag 20 uur: opleiding tot prediking. ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 10 uur: ds. R. H. Oldeman. bev. lidmaten en H Doop. 19 uur: jeugddienst, in het Jeugdhuis. Jeugdkapel in het jeugdhuis. 10.30 uur: de hr. N. H. van Wijk. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 17 uur: ds. A. dc Ruiter. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30 uur: ds. A. J. Snaayer, Doopsgez., van Haarlem. Rooms Kath. Kerk .H. Agatha, Grote Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 uur. Lof om 19.30 uur. Jehovah's Getuigen. Gemeenschapshuis (ingang Willemstr.). Dinsdag 20 uur: gemeenteboekstudie. Ned. Chr. Gemcenschapsbond. Samenkomst in „Pniël", Zuiderstr. 3. 15 uur: de hr. J. W. v. Zeijl. HOOFDDORP Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur: de hr. H. W. Hof meester, van Hilversum. 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15 uur: dienst. 15 uur: ds. Plooy. Chr. Geref. Gem. 10 en 19 uur: ds. Salomons. Geref. Gem. 10 en 15 uur: 10 en 15 uur: lees dienst. Woensdag 7.30 uur: ds. H. v. Gilst, Lisse. Doopsgez. Gem. 10.30 uur: de hr. J. P. Hupkes, van Sassenheim. NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: ds. Hagen, van Delft. 19 uur: jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: ds. C. W. Thijs. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: ds. L. Floor. ABBENES Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur: ds. H. Brons. 19 uur: ds. Veenendaal, van Hillegom, jeugddienst. BADHOEVEDORP Ned. Herv. Kerk. Immanuëlkerk. 10 uur: vic B. J. v. Tent, van Amsterdam. 19 uur: vie. H. J. ten Broecke, van Uithoorn. Kapel Rchoboth. 10 uur: ds. C. J. Mellnik. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: dienst. Rooms kath. Kerk. H.H. Missen om 6.45, 7.45, 9, 10.45, 12 en 19 uur. RIJK/AALSM.WEG Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. H. P. Swets. Geref. Kerk: 10.30 en 15.30 uur: ds. J. de Lange. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 8.45 en 14 uur: ds. S. Mul. Nieuws in het kort Uitzending. De heer H. J. A. Morsink te Haarlem, die in 1959 als assistent-des kundige was uitgezonden naar Tunesië, is thans eveneens in het kader van de uit zending van assistent-deskundigen door het bureau voor „technical assistance ope rations" der V.N. voor één jaar overge- plaats naar de Libanon, waar hij als so cioloog zal worden toegevoegd aan de staf van het regionale bureau voor sociale za ken der Verenigde Naties voor het Mid den-Oosten. Aangereden. Vrijdagavond om elf uur is een eenentwintigjarige telexiste op de hock van de Boekenroodeweg en Van Vol- lenhovelaan in Aerdenhout, die op haar bromfiets reed, door een auto aangereden. Met een hersenschudding is zij naar het Marinehospitaal te Overveen overgebracht. De bestuurder is doorgereden. De korps chef van politie verzoekt hem en eventueel andere getuigen zich in verbinding te stellen met de politie, (post Aerdenhout of bureau te Overveen). Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs van Bloemendaal, mej. dr. M. E. Nolte, is maandagmiddag verhinderd spreekuur te houden. Jongetje aangereden. In de Führhop- straat in Haarlem-Noord is vrijdag een tienjarig jongetje dat tussen twee ge parkeerde auto's de rijweg opliep, door een vrachtwagen aangereden. De jongen werd onder een geparkeerde wagen geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Met een hersenschudding en een hoofdwond is hij naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen J. Heek, Koninginneweg 51, telefoon 13174. Tandartsen: J. Lasschuit, Heemsteedse Dreef 113, Heemstede, tel. 39666. Apotheken: (ook voor Heemstede en Bloemendaal) Schoterbos-apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 50155; Stations apotheek, Kruisweg 30, tel. 10043; apo theek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Aerdenhouts-apotheek, Zand- voortselaan 164, te Heemstede, tel. 40758. HEEMSTEDE Artsen: P. M. van der Gugten, Heem steedse Dreef 37, telefoon 39903 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, tel. 35734. Wijkverpleegster zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 14, tel. 35235. Tevens in de week van zaterdag 10 tot en met vrijdag 16 september, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BLOEMENDAAL Artsen: C. Eenhoorn, Bloeméndaalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17. Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. no. 40404. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, teL 52129 en zuster L. A. Molenaar, Camp- huysenlaan 18, Heemstede, tel. 40038. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, telefoon 02560—8249. Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek. Bloe men daalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, telefoon 02560—8249. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: zuster S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige zuster G. Bokma, Tolweg no. 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon K 250013174. Apotheken: Van zaterdag 11 tot en met 17 september na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Echter uit sluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 025026300. HILLEGOM Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, telefoon 5417. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg no. 6, telefoon 3134 HAARLEMMERMEER Hoofddorp: J. Roemeling Frima, Kruis weg 1013, telefoon 6220. Nieuw-Vennep: dokter Smit, tel. 5860. Badhoevedorp: dokter Den Ouden. tel. no. 2368. Zwanenburg: D. H. Honingh te Halfweg, telefoon 4405. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, Plein 31, Half weg, telefoon 4405 Lisse BURGERLIJKE STAND LISSE GEBOREN: Cornelis, z. van C. A. de Vries en L. A. Vermeij; Petrus G. A., z. v. J. Th. Rutgrink en M. S. I. Warmerdam; Johanna Maria. d. v. W. v. Lammeren en W. M. W. Brandsma; Cornelis, z. v. P. H. v. d. Zaal en M Vermeer. ONDERTROUWD: H. J. v. Dam en A. M. Onderwater, J. G. M. v. Dorp en C. E. Bon; A. Brandt en M. Cardol; W. Hobijn en J. Buurman. GEHUWD: A. H. v. Leeuwen en Chr. C. Groen in :t. Woud; W. F. de Jong en C. H. M. Hogervorst; F. J. v. Leeuwen en A. Trompert; A. Wijnhout en J. Korsuize. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Zaterdag a.s. houdt „Herwonnen Levens kracht" in Lisse zijn jaarlijkse speldjesdag. De collecte is bestemd voor de bestrijding van de t.b.c., reuma en suikerziekte. Ook beweegt „Herwonnen Levenskracht" zich op het terrein van de kinderuitzending en gezinsverzorging. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEBOREN: Vincent Course, zoon van H. v. Ulzen en van J. C. Rigter.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 4