EEN JAAR IN AMERIKA Zestig jaar samen Tefmanbij-Cysbert" AGENDA BETTER SPOKEN ENGLISH Voor verhuur van OPELS GEBR. KIMMAN TAXI 1300 SLOT DEFECT? Haarlem Restauratie Stompetoren in Spaarnwoude NIEUWS van de RENAULT-FABRIEKEN GARAGE „DEN HOUT" Koopman onttrok inboedel drie keer aan beslag D.V.C. 15 JAAR Opening van „De Slof" FRANS HALS VIERT FEEST UUR VAN INKEER Avond voor collectanten Gedeelte van Parklaan gesloten verklaard Prins Bernhardlaan wordt voorrangsweg „DE SLEUTELSPECIALIST" V eisend J muiden Beverwijk Ffeemskerk DRS. J. MICHON F. T. J. M. Franken wint opnieuw schietwedstrijd Twee dames uit Aalsmeer in Heemstede gewond Burgerlijke Stand van Haarlem GRATIS STOFZUIGER Fa. H. GROOTEGOED Politievoetbaltoernooi op EDO-terrein Zaadhartdel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN K U I N 'S „KARAMELLA'S" ANMB gaat jubileren SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT B. en W. van Haarlem hebben besloten van het weggedeelte van de Parklaan tus sen Janswég en Ripperdapark de noorde lijke rijbaan in de richting van west naar oost en de zuidelijke rijbaan in omgekeer de richting gesloten te verklaren voor al lé voertuigen, rij- en trekdieren en vee. B. en W. van Haarlem hebben besloten de Prins Bernhardlaan als voorrangsweg san te wijzen met uitzondering van veer tig meter van het zuidelijk gedeelte van de hoofdrijbaan aan de kant van de Am sterdamsevaart en dertig meter van de noordelijke zijde van de hoofdrijbaan aan de kant van de Schipholweg. Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: „Met voorbedachten rade". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Als het bloed kookt", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Totale oorlog", 14 jaar. Lido Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondags tevens 16.15 uur: „Strafbatal- jon 999", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Dwars door Afghanistan", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Het kope ren kandelaar-mysterie", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. Zondag 14 en 16.15 uur: „Teenager Melodie", alle leeftijden. Maan dag en dinsdag 20.15 uur: '„Getuige a charge", 14 jaar. Rembrandt Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja" 14 jaar. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Straaljagers in de aanval", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Parasieten der samenleving", 18 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Lassie's grootste avon tuur", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag én zondag 20 uur: „De koe en de gevan gene", alle leeftijden. Zondag 14.30 uur: „Turf in je ransel", alle leeftijden. Maan dag en dinsdag 20 uur: „Hoe vertel ik het mijn ouders?", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Water-colours". Dagelijks 1017 uur, zondags 1317 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 15 september dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van moderne kunstwer ken uit gemeentelijk bezit. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dierentekenin- gen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (nieuw Heiligland 13: Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9 tot 17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18 tot 20 uur. Bloemenheuvel (Överveen): Tot 19 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Dréef: vandaag 19 uur: Marswedstrijden tamboerkorpsen. 20 uur: Hoofdwedstrij den. 22 uur: Mars van alle korpsen naar het Concertgebouw (prijsuitreiking). (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 9 septem ber). ZATERDAG 10 SEPTEMBER Thalia, 19 en 21.15 uur: „La Paloma". Rex, 20 uur: „Wir Wunderkinder". Patronaatsgebouw, 20 uur: Klavier- schippersshow. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12.00 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 11 SEPTEMBER Thalia, 15 uur: „A en C en de Rock 'n Roll"; 20 uur: „La Paloma". Rex, 15 uur: „Het huis der geheimen", 20 uur: „Wir Wunderkinder". Walsers-Oost Hoogovens, 14 tot 17 uur: Expositie Piet Zwiers. MAANDAG 12 SEPTEMBER Rex, 20 uur: „Wir Wunderkinder". Thalia, 20 uur: „Last train from Gun Hill". ZATERDAG 10 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De rode kaperkapitein". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De kin derrechter". W.B. Theater, 20 uur: „De vrouw met de zweep". ZONDAG 11 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Carson city"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Fotomodellen en chantage". Luxor Theater, 14.30 uur: „De schat der Watusi"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De kinder rechter". W.B. Theater, 14.30 uur: „Auto-maniak ken"; 16.30 en 20 uur: „New Orleans bij nacht". MAANDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fo tomodellen en chantage". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De kin derrechter". W.B. Theater, 20 uur „New Orleans bij -.acht". Marquette Theater, zaterdag en zondag 10 uur: „Gevangene van het verleden"; -ndagmiddag 14.30 uur: „Texas onder rreur". Advertentie ENGELSE CONVERSATIE-CURSUSSEN DUUR: 30 lessen (1 uur per week). - LESGELD: 12.50 per maand VOOROPLEIDING: minstens MULO. Jan van Galenstraat 25 - Telef. 13341 (bij viaduct Zülweg-west) In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om over te gaan tot herstel van de hervormde kerk te Spaarnwoude (de Stompetoren). Ge vraagd wordt ten behoeve van de uitvoe ring der werkzaamheden een krediet van 18.300 beschikbaar te stellen. Op 12 november 1957 besloot de gemeen teraad tot overname in erfpacht van de gronden met het daarop aanwezige kerk gebouw en verdere opstallen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft zich bereid verklaard voor de aan de restauratie verbonden kosten een bij drage van 14.200 te verlenen. Ook heb ben Gedeputeerde Staten besloten een sub sidie te verlenen en wel één van 3.000. De totale kosten zullen 35.500 bedragen en B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarn woude vragen de gemeenteraad het restant van 18.300 te verlenen. Advertentie Ondanks werktijdverkorting produceert RENAULT, de meest geautomatiseerde automobiel fabriek ter wereld, 3000 voer tuigen per dag, waarvan 2000 Dauphines. Wilt u eens kennis maken met zo'n snelle, makkelijk wendbare, zuinige 5625.—) auto, vraag dan een gratis proefrit bij de A-dealer: Wagenweg 166 -168 Telefoon 12138 en 15056 of bij de B-dealer: Rijksstraatweg 249 - Tel. 57455 Tijdens de schietwedstrijden, georgani seerd door de Politie Sportclub Bloemen- daal, die deze week voor de donateurs van de P.S.C.B. op de schietbaan in het politie bureau in Overveen gehouden zijn, is de wisselbeker voor de beste schutter opnieuw gewonnen aoor de heer F. T. J. M. Fran ken, die deze beker thans voor de vierde keer veroverde Aangezien dit niet vier keer achter elkaar geschiedde, zal de heer Franken de beker nog eens moeten winnen, wil hij deze definitief in zijn bezit krijgen. Na afloop van de wedstrijden geschiedde de prijsuitreiking door de voorzitter van de P.S.C.B., inspecteur J. L. de Rave, even eens in het politiebureau. Daarna heeft de heer C. M. Reinders Folmer namens de schutter-donateurs dank gebracht voor de uitstekende organisatie en het prettige, sportieve verloop van de schietwedstrijden. De wedstrijden werden op pistool en buks gehouden en de uitslagen luidden als volgt: Wisselbeker: F. T. J. M. Franken met 130 punt; J. M. Rupert met 131 pnt.; 3. W. A. Fischer met 127 pnt. Vrije baan pistool: 1. C. M. Reinders Folmer met 86 pnt.; 2. F. T. J. M. Franken met 84 pnt3. H. D. G. A. Immink met 80 pnt. Vrije baan buks: 1. W. D. Werkhoven met 109 pnt.; 2. W. A. Fischer met 108 pnt. en 3. L. Hoeke met 107 pnt. Bij de wedstrijd snelvuur op pistool werd dokter H. D. G. A. Immink eerste met 33 punten en C. M. Reinders Folmer tweede met 32 punten. Advertentie bij de Official Dealer HOUTPLEIN Haarlem - Tel. 13850 Een 28-jarige koopman uit Haarlem heeft de Haarlemse recherche een ware Gordiaanse knoop voorgelegd. De man zou zijn inboedel drie keer hebben verkocht, nadat er beslag op was gelegd. De koopman had enige aankopen ver richt, die hij niet kon betalen. Dit had tot gevolg dat beslag werd gelegd op zijn goederen. Tijdens dit beslag heeft hij ech ter zijn inboedel voor 1500 verkocht aan een 27-jarige drukker, die tevens 't recht kreeg om de woning te betrekken. Voor deze transactie tot stand kwam, had de koopman zijn inboedel voor dezelf de prijs aan een 48-jarige collega ver kocht, die eveneens het recht kreeg de wo ning te betrekken. Deze man deed de overeenkomst over aan zijn dochter, die met de drukker het huis ging bewonen. De koopman had echter inmiddels zijn inboedel voor de derde keer verkocht, en wel aan een 26-jarige timmerman. Toen deze in het huis wilde trekken bleek dat de koopman met onbekende bestemming was vertrokken, mét medeneming van een deel van de inboedel. Zijn vrouw was eveneens met een deel ervan weggegaan en de drukker was tenslotte met het res tant gaan strijken. De koopman is aangehouden, verdacht van het onttrekken van goederen aan een beslag. Hij is ingesloten en zal te zijner tijd voor de officier van Justitie worden geleid. Op de Cruquiusweg in Heemstede zijn vrijdagmiddag twee auto's tegen elkaar ge botst. In een der auto's zaten vier dames; twee zijn met wonden naar de Mariastich- ting te Haarlem overgebracht. Uit de richting Hoofddorp naderde een auto en de bestuurder moest uitwijken voor een jongen die de weg overstak. De auto raakte een bermpaaltje aan de rech terkant, waarna de bestuurder de macht over het stuur kwijt raakte. De auto week naar links uit en raakte een andere auto, komende uit de richting Heemstede. Deze auto viel over een heg in een bermsloot. De inzittenden vier dames uit Aalsmeer werden door om standers uit de wagen gehaald. De be stuurster. een eenenveertig-jarige dame, liep een fractuur aan de linkerschouder op een ruggeletsel en een zesendertigjarige dame een hersenschudding. De andere in zittenden en de bestuurder van de uit Hoofddorp komende auto kwamen met de schrik vrij. De auto's waren ernstig be schadigd en zijn weggesleept. Advertentie BEVALLEN van een zoon: 8 sept.: H. van Meerten-Van Dijk, M. C. van Essen- Nooij; 9 sept.- C. M. van Loenen-De Jong; J. M R. v. Brero-Rooijers, N. Valkenburg- De Roder. BEVALLEN van een dochter: 8 sept. P. J. de Groot-Eibers, C. M. van Kemena- de-Pelletier, C. H. Brammer-Le Noble. OVERLEDEN: 7 sept.: N. Verburg, 75 j„ Gasthuisvest; C. Heintjes-Fennis, 72 j., Ridderstraat: J. P. C. Diderich, 70 j., Haze- paterslaan; S. J. P. Boelee, 2 m., Haze- paterslaan; 8 sept.: C. C. Coblens-Hooge- steger. 60 j., Eendrachtstraat; J. H. Som- mer, 76 j., Westerhoutpark; M. J. Doemen, 91 j.. Hazepaterslaan: C. Huizinga, 87 j, Glasblazerstraat; B. H. C. van der Horst, 70 j., Celebesstraat; A. J. Blankestijn, 78 j., Kamperlaan. GETROUWD: 9 sept.: C. Bos en H. van Dijk, A. W. van 't Hof en C. A. van Eg- mond. Advertentie - in bruikleen bij reparatie 0//-- GR. HOUTSTRAAT JKU§a Tel 16693 132 Advertentie KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM: BLOEMENDAALSEWEG 13 I Een jaar zijn ze in Amerika geweest. Een jaar lang heb ben ze het oude, bijna afge storven Europa verwisseld voor Amerika, de „nieuwe wereld", die ook reeds grijze haren begint te krijgen van de zorgen. Grijze haren, dat hebben zij nog lang niet Tineke Melis uit Santpoort, achttien jaar oud, blond en praatlustig en Bert Paalman uit Haar lem-Noord, ook achttien jaar, ook blond en ook praatlustig. Op 27 augustus verleden jaar vertrok Tineke met de „Grote Beer" naar het Indië van Columbus. Na haar eind examen op het lyceum Mar- nix van St. Aldegonde had zij gesolliciteerd voor deze Amerikaanse reis bij de Ame rican Field Service, een or ganisatie die het internatio nale contact tussen „teena gers" zoals Tineke zegt helpt bevorderen. Het lukte haar een plaats in de reis groep te krijgen en toen dan eindelijk na de meerdaagse zeereis New York in zicht kwam, bleef zij een gehele nacht op om de zon boven Manhattan te zien opkomen. „Het was geweldig" zei Ti neke. „Geweldig, fantastisch", die woorden nam ook de blonde Bert Paalman telkens in de mond om zijn geestdrift over de reis naar Amerika te to nen. Bert is iets eerder ver trokken: op 16 juli 1959 stap te hij op de boot, om 1 augus tus dit jaar weer terug te komen. Zijn reis was geor ganiseerd door de „Interna tional Christian Youth Ex change", een organisatie, op gebouwd door de protestant se kerken, die eveneens een internationale uitwisseling van jongeren propageert. Bert heeft, in tegenstelling tot Tineke, nog een vleugje van de Amerikaanse „way of life" mee naar Holland ge nomen. Een lang wit vest met een grotè gele O, en het woordje „well", dat af en toe tijdens het gesprek uit zijn mond rolt. Allebei hebben ze in Amerika gelogeerd bij een familie; Tineke in 't plaatsje Oshkosh een Indiaanse naam zegt ze er ter verdui delijking bij en Bert in het plaatsje Oakwood in Ohio. Een jaar lang hebben ze in Amerika een highschool be zocht en op de vraag wat op deze scholen nu het meeste opviel, was het antwoord: „Het feit dat ze daar zo wei nig doen. Een Amerikaanse schoolgemeenschap is veel ingewikkelder dan in Neder land." Tineke en Bert hebben een druk leven gehad in den vreemde. Mee op tochtjes en mee op een vierweekse reis dwars door de Verenigde Staten; de plaats Washington gezien. New York bezocht, op Broadway gelopen en wat meer zegt de musical „My fair Lady" zien opvoeren. Bovendien hebben ze allebei een aardige ontmoeting ge had, Tineke met de democra tische kandidaat voor het presidentschap, Kennedy en Bert met enige van zijn fa milieleden die in Californië woonden. Tweeënzestig uur zat hij in de trein en deze reis kostte hem 150 dollar. Als wij even bedenkelijk fronsen ongeveer zeshonderd gulden voor een treinreis,., zegt Bert snel „Oh, maar zo noet je niet rekenen in Ame rika". Voor Tineke was het min der ver weg. Zij had gehoord dat Kennedy op zijn verkie- zingstoei-nee in de buurt van baar woonplaats zou komen Tineke Melis en Bert Paal man, weer terug in Neder land, bij de vertrouwde geveltjes van het Frans Halsmuseum. en ze heeft toen een hele dag op hem staan wachten. „Ik had vrij genomen van school. Maar toen Kennedy een paar uur op zich liet wachten, zijn de andere mensen wegge gaan. Opeens zag ik een ver slaggever en een fotograaf de fabriek ingaan waar Kenne dy zou komen. Ik ook naar binnen, naar de directie kamer. Zij trokken hun jas uit, ik trok ook mijn jas uit. Die verslaggever begon een gesprek met mij en hij stelde mij ook voor aan Kennedy." Wij hebben met Tineke en Bert nog over Indianen, ne gers. het Witte Huis en Eisen hower gesproken. Maar er is een tijd van va kantie en een tijd van wer ken. Hoewel ze beiden in Amerika ook gewerkt heb ben „hard geblokt" vol gens Tineke breekt nu voor hen in Nederland op nieuw een werkperiode aan. Tineke gaat naar de derde klas van de kweekschool en Bert zal werktuigbouwkunde gaan studeren aan de Tech nische Hogeschool te Delft. „Ik heb het alleen niet zo erg op met die ontgroening" zei hij. Maar als hij dit leest is de spits er tenminste af gebeten. Voor Willem Koper en Mengsje Molenaar, wonen de Tramstraat 15 in Zand voort, zal dinsdag 13 sep tember een gedenkwaar dige dag zijn. Op die datum namelijk zijn zij zestig jaar getrouwd. De bruidegom werd in februari 82, de bruid in maart 83 jaar. Op 13 sep tember 1900 trouwden zij in het raadhuis te Zandvoort, dat toen nog in de Kerk straat gevestigd was. Zowel de bruid als de bruidegom staminen uit een zeer oud Zandvoorts geslacht. De va der van de bruid was zelfs jarenlang als dorpsomroeper „De Bokkum", onder welke bijnaam hij algemeen bekend was. Het zestigjarig bruidspaar kreeg in de loop der jaren drie kinderen, twee klein kinderen en een achterklein kind. Als bijzonderheid mag ze ker worden genoemd, dat ook zowel de ouders van de bruid als de bruidegom hun zestigjarig huwelijk vierden. Van jongs af aan was Wil lem Koper werkzaam in het bouwbedrijf, meestal als op perman. Hij maakte zelfs de bouw mee van het Grand Hotel, dat omstreeks 1890 gereed kwam. De buurtvereniging „Door f Vrijheid Geboren" in de In- dischebuurt in Haarlem zal J op 10 september in café Ken- nemeriand aan de Rijks- straatweg het 15-jarig jubi- i leum feestelijk vieren. D.V.G. is nog steeds een bloeiende vereniging waarin de leden elkaar geregeld ont- moeten tijdens kla ver j as- wedstrijden. feestavonden en de jaarlijkse bustochten. Helaas hangt de viering van het komende diamanten huwelijksfeest, waarvan men zich zoveel had voorgesteld, nog in de lucht. Een week of zes geleden moest de bruid in het ziekenhuis, twee we ken daarna volgde de brui degom. De bruidegom is thans weer in zoverre her steld, dat hij sinds ruim een week weer thuis is, na een rustkuur te hebben onder gaan en ook de bruid knapt weer op en men verwacht, dat ook zij zeer binnenkort weer naar huis zal kunnen terugkeren. Elke dag bezoekt thans de man zijn echtgenote in het ziekenhuis. ,,'t Is ellendig", verzucht hij, „nooit heb ik in al die 60 jaar mijn vrouw ziek gezien en juist nu in deze dagen moest ons dit overkomen, maar we hebben toch alle bei nog goede hoop, dat we, al is het dan wellicht niet precies op de datum, ons diamanten huwelijksfeest in intieme familiekring kunnen herdenken". Het echtpaar Koper-Mole naar dat op 13 september zestig jaar getrouwd zal zijn. Op 11 september heeft de officiële openingsavond plaats van de jazzsociëteit „De Slof" aan het Stationsplein in Haarlem. „De Slof" is ont- De speeltuinvereniging „Frans Hals" viert zaterdag het 15-jarig bestaan met een grote feestavond in gebouw St. Bavo aan de Smede- straat. Een aantal bekende artiesten van radio en tele visie met o.a. Jan Blaaser en Joop Doderer brengen onder de titel „Eurovisite" een af wisselend programma op de planken. Tot besluit is er bal na met muziek van „The Moonliners". In de kapel Irene op Meer en Bosch te Heemstede en in de kapel Bethel bij Bethesda- Sarepta in Haarlem wordt op 27 september om acht uur 's avonds een uur van inkeer en voorbede gehouden voor het veelomvattende werk van de epflepsiebestrijding. Op die datum zullen bovendien verscheidene afdelingen van „De macht van het kleine" in het gehele land zich ook met dat doel verenigen. Als dank voor de mede werking aan de in juni ge houden collecte ten behoeve van kleuterhuis „Margriet", zal de collectanten een grote feestavond aangeboden wor den op zaterdag 10 september in de gerestaureerde zaal van „Die Raeckse", door het ar tiestengezelschap „Haarlems Kleinkunst Theater". Medewerking verlenen o.a. Ab Krab, humorist; het 16- jarig zangeresje uit Alk maar, Mieke de Munk; Mi- noretti in zijn magische tem po-show; The Spitfire Rocket uit Heemstede; enige leden van Rokato's toneelge zelschap; TheBlue Sha dows; en Nellie Balk met haar Thornwood Players. De collectanten kunnen de toegangsbewijzen voor za terdag afhalen aan het pro- paganda-adres: H. C. Hart man, Corn. v. Noordestraat 20rd. staan uit een fusie tussen de Haarlemse modernistensocië teiten „Xeno" en „Jazz" Youth '60". Tijdens deze avond zal de muziek verzorgd worden door het kwartet van Tony Vos.Dit progi-amma be gint om half negen, maar om half acht gaan de deuren al open. De Friese Vereniging „Gys- bert Japicx", die zich nu al meer dan zestig jaar tot taak stelt de Friezen in Haarlem en omgeving culturele ont spanning te bezorgen, pleegt dat onder meer te doen door het geven van een zestal to neelvoorstellingen in de Friese taal, verdeeld onder de maanden september t/m mei, waarvan twee in de Stadsschouwburg en vier in de „Bavo". Daarbij ziet deze verenigi- ging kans op gezette tijden voor werkelijk markante hoogtepunten te zorgen. Eén daarvan wordt dit sei zoen gevormd door het op treden in de Stadsschouw burg, op 21 september van het gezelschap „Tetman en Jarich". Dit is de naam van het bij de Friezen in en buiten Friesland zelfs bij de Friezen in de Verenigde Sta ten, waar dit gezelschap een geslaagde tournee maakte welbekende Friese revue gezelschap, dat onder leiding staat van de tweelingbroers Tetman en Jarich de Vries. Kan dit optreden dus als een hoogtepunt in het Frie se verenigingsleven worden beschouwd, „Gysbert Japicx" doet nog meer. Teneinde een zo groot mogelijk aantal Friezen van het optreden van Tetman en Jarich te doen genieten, doch hen tevens in staat te stellen kennis te ne men van de overige ver richtingen van de vereniging in dit seizoen, heeft het be stuur van „Gysbert Japicx" besloten om aan alle bezoe kers van de „Tetman-avond" gratis toegang te verlenen tot een Friese cabaretavond in de „Bavo" op 5 november en dan tot de opvoering van een Fries toneelstuk op een nader te bepalen datum in de Stadsschouwburg. Het bestuur verwacht dan Dok, dat de belangstelling voor dit interessante evene ment bijzonder groot zal zijn. Men kan kaarten bestel en bij het secretariaat der vereniging, dat gevestigd is üijlweg 92, Haarlem. Dinsdag 13 september wordt op het E.D.O.-terrein in Haarlem-Noord een voet baltoernooi gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Politie- sportvereniging Haarlem. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door elftallen van de Ripperdakazerne, de brandweer van Haar lem en van de politiekorpsen van Katwijk, Heemstede, Alkmaar, Bloemendaal en van de Koninklijke Marechaussee te Amster dam. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Advertentie OP IEDERE BRUILOFT EN PARTIJ Banketbakkerij - Pijnboomstraat 96 Hoogerwoerdstraat 11 - Telefoon 53758 De Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro technische Industrie (A.N.M.B., aangeslo ten bij het N.V.V.) bestaat op 17 januari 75 jaar. De A.N.M.B., die thans 97.000 leden telt, is de grootste vakbond van Nederland. Het jubileum zal onder meer worden ge vierd met een herdenkingsbijeenkomst in het Concertgebouw in Amsterdam en en kele regionale bijeenkomsten. Alle leden krijgen een geschenk: een doos met twee zilveren bestekken.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7