Voor verhuur van OPELS GEBR. KIMMAN WINDT'S AGENDA Duitser bood gestolen auto in Haarlem te koop aan Kleuter tegen gevel van huis gedrukt SLOT DEFECT? C. M. BAIS- Medische verzorging tijdens het weekeinde C. P. A. Beijersbergen 40 jaar bij de PTT 9 HOUTPLEIN N. H. Pronk vierde jubileum bij de Rijksverkeersinspectie Vijfdaagse werkweek bij Hilarius in Haarlem WONINGINRICHTING PLAIDS DEKENS MATRASSEN Auto reed de stoep op Kon. Wilhelminafonds in Bloemendaal Twee verkeersongelukken op de Zandvoorterweg „DE SLEUTEL SPECIALIST" Betaling abonnementsgeld per giro Zaad'ha^ffSe! Jan Roozen AP-LES VOOR UW TUI* Double the life of your shoes ■fa Onder uw nieuwe schoenen Haarlem V el s en-IJmuiden Beverwijk ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De bruiden van Dracula (Frans Hals) De Engelse film industrie ziet er blijkbaar wel brood in, de serie Dracula-films te vervolgen, want er blijken altijd wel mensen te zijn die in de bioscoop wel eens lekker willen grie zelen. Dat aan het eind van elke film de vampiers grondig uitgeroeid worden, is geen bezwaar om in een nieuw Dracula- verhaal weer een paar nieuwe te voor schijn te laten komen. Deze keer is het een jeugdige baron, die door zijn moeder in een kasteel gevangen wordt gehouden, maar die met de hulp van een schone jongedame weet te ontsnappen. Dan gaan de poppen aan het dansen! Zelfs mensen met sterke zenuwen lopen af en toe de koude rillingen over de rug. Katja (Rembrandt). Nog altijd blijft de zin voor het romantische, de behoefte aan het schone decor in voldoende mate aan wezig om de productie van deze film mo gelijk en lonend te maken. De verschij ning van Romy Schneider zal daar wel niet vreemd aan zijn. Voor een in gelijke stijl gehouden karakterrol staat Curd Jur- gens borg. De slag in de Koraalzee (Li do). Aan deze slag ging een uit gebreide verkenning van de positie en sterkte der Japanse vloot vooraf. De film vertelt van de lotgevallen van een gevan gen genomen duikbootcommando en de bravour, welke de Amerikanen ten toon spreidden om hun vriheid terug te win nen. De echte oorlog ter zee breekt pas in het eind los met authentieke ophamen van de oorlog ter zee in schokkende en afschrikwekkende beelden, die alles wat eraan voorafgaat op het celluloid tot een vrucht maken van veel fantasie, waarmee de realiteit gelukkig niet al te veel ge meen heeft. The big circus (Minerva) Tot en met zondag kan men in alle avondvoorstellingen het niet van sentimentaliteit gespeende bravour- verhaal volgen van een circusdirecteur, die zijn concurrentie moet bevechten en bij na het loodje legt als daar oneerlijke, ja misdadige middelen bij worden toegepast. Met trucage is de filmmaker evenmin zuinig, maar opwindend is zo'n circus van dichtbij natuurlijk wel. Zondagmiddag nog eens „Drie jongens en een hond." Maan dag en dinsdag kan men Alec Guinness bewonderen als „De zondebok", woens dag en donderdag de verrukkelijke Franse charge „Mon oncle" met en door Jacques Tati. 'Advertentie bi] de Official Dealer Haarlem - Tel. 13850 Vrijdag heeft de heer N. H. Pronk, die in 1920 bij de Heemsteease politie zijn loopbaan als handhaver van de wet be gon, in Den Haag het feit herdacht dat hij nu veertig jaar in politiedienst heeft doorgebracht. Mr. F. van Dompseler, hoofd admini strateur van het ministerie van Verkeer en Waterstaat sprak namens de directeur- generaal woorden van dank tot de jubi laris en stelde hem nog een verrassing in het vooruitzicht. Namens het personeel van de Rijksver- keersdienst, waar de heer Pronk nu werk zaam is, bood spreker de jubilaris een timmerkist aan. De heer Pronk ontving eveneens een geschenk onder couvert. De heer Vos bood tijdens een kort toespraak je een vulpen met inscriptie aan. Inspecteur H. Brouwer van de Heem- steedse politie haalde nog eens herinnerin gen op uit de tijd dat de heer Pronk bij dit korps werkzaam was. De heer Veldmeyer, oud-hoofdinspecteur haalde in zijn toespraak eveneens nog en kele herinneringen op. Van de politie te Heemstede kreeg de jubilaris een doos si garen. In zijn slotwoord bracht de heer Pronk dank voor alle goede woorden en goede gaven. De Haarlemse recherche heeft vrijdag avond in een café in de binnenstad een 22-jarige Duitser uit Gelsenkirchen aange houden die een personenauto voor een zeer lage prijs te koop had aangeboden. De Duitser hing zulk een verward ver haal over de herkomst van de wagen op dat de recherche het beter vond hem naar het politiebureau over te brengen. Uit in formaties bij de politie in Duitsland bleek dat de auto de nacht tevoren in Essen was ontvreemd. Op de Duitser werd onder meer een gaspistool aangetroffen. Hij zal naar de grens worden gebracht waar de Duitse politie zich verder over hem zal ontfermen. De draadindus^rie en handelmaatschap pij Hilarius n.v. te Haarlem geeft het per soneel met ingang van 24 september om de veertien dagen op zaterdagmorgen vrijaf. Wolven in de schaapskooi (Cinema). Met deze psychologische thriller levert de Franse routinier Hervé Bromberger een verrassend variant op een oud thema: terreur van voortvluchti ge misdadigers in een eerzaam burger- manshuis, waar zij zich verborgen houden voor hun achtervolgers. Het huis is in dit geval een vervallen buitenplaats ver bui ten de bewoonde wereld, de drie erbinnen- dringende gangsters zijn clichéfiguren, die echter uitnemend en overtuigend gety peerd worden. Het zit hun echter niet mee, want de schijnbaar eenzame buitenplaats blijkt een dichtbevolkte „open strafinrich ting" voor jeugdige delinquenten te zijn, welke laatsten zeer verschillend reageren op deze onverwachte confrontatie met de drie ervaren beroepsmisdadigers. Tussen deze elkaar beurtelings aantrekkende en af stotende zelfkantelementen staat dan het idealistische jonge echtpaar, dat de lei ding over de ontspoorde jongeren heeft. Uit de felle botsingen van de tegenstrijdige belangen dezer drie partijen in de benau wende beslotenheid van het afgelegen landgoed resulteert een sfeer van beklem mende spanning, die door bijzonder knap camerawerk bijna voortdurend voelbaar gemaakt wordt. Jammer daarom dat die spanning, die door bijzonder knap camera werk bijna voortdurend voelbaar ge maakt wordt. Jammer daarom dat die spanning in de hevig spectaculaire ontkno ping van de film ontaardt tot sensatie van een lagere rangorde, waardoor ook de moraal het tot inkeer komen van de jeugdige asocialen niet geheel en al overtuigt. Toch: een knap stuk werk. Hiroshima mon Aniour (Studio). De vierde vertoningsweek is ingegaan van deze film, waarover wij in onze bespreking schreven, dat zij ons dwingt, tot het naakte besef van de zin van ons bestaan. De manier waarop is een openbaring, want zelden ziet men een film, die met haar beelden een zo sterke concentratie teweeg brengt en de essentie zozeer weet te onthullen. De courtisane van Jeruzalem (Lux or). Volgens het beproefde pro cédé belagen schone vrouwen van ver dachte reputatie, doch ook van edele in borst de dappere mannen, die in deze film niet schromen om de degen en het zwaard te laten beslissen over de vraag wie van hen de sterkste is. Het Jeruzalem van voorbije tijden fungeert als schilderachtig decor. Men kent het genre: avontuur en romantiek verenigd in een schouwspel van actie, list en geweld. Tarzan's verborgen schat R o x y De Tarzan van enige gene raties geleden, Johnny Weismuller, komt nog eens opdagen in de overigens niet van sensatie verstoken oerwoud-film „Tar zan's verborgen schat." Men kan die tot maandag ontdekken. Daarna verplaatsen we ons naar Griekenland, waar het verzet beklemmend gestalte krijgt in „Dreigend nieuws", het relaas van een Amerikaans oorlogscorrespondent tijdens de oorlog. Advertentie Ruime sortering Haarlem. Wagenwec 146 - Tel. 14951 Bennebroek: Rjjksstr.w. 8-10 - Tel. 6316 In de Kerkhofstraat in Haarlem is vrij dagmorgen een ongeluk gebeurd dat nog betrekkelijk goed voor de drie-jarige Car- la Reijns uit de Kerkhofstraat is afgelo pen. Het meisje werd toen zij op de stoep speelde door een bestelauto aangereden en raakte tussen de wagen en de gevel van een huis bekneld. Met inwendige verwon dingen en vermoedelijk een bekkenfrac tuur is de kleine naar het Grote Gasthuis gebracht. Haar toestand was vanmogen redelijk. Het ongeval ontstond nadat de bestuurder van de bestelauto, een 60-jarige ijsventer, bij het nemen van een haakse bocht op het gaspedaal trapte inplaats van op de rem. De wagen reed 't trottoir op en druk te het spelende meisje tegen de gevel van perceel 21. Naar de politie ons meedeelde mag het een wonder worden genoemd dat de kleuter er nog zo betrekkelijk goed van af is gekomen, gezien de schade die de bestelauto aan de voorzijde opliep. De in Bloemendaal gehouden collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina fonds heeft een hoger bedrag opgeleverd dan vorig jaar. Thans was de opbrengst 4907,20 en verleden jaar 4737,07. In Aerdenhout-Vogelenzang werd opgehaald 2472,15 (vorig jaar 2237,91), in Over- veen 840,15 968,66) en in Bloemendaal 1594,90 1530,50). Op de Zandvoorterweg in Aerdenhout zijn vrijdag twee verkeersongelukken ge beurd, waarbij veel materiale schade is ontstaan. Er waren geen gewonden. Des middags om kwart voor vijf stak een negenjarig meisje de weg nabij de Zonnebloemlaan over. Er naderde uit de richting Zandvoort een bestelauto en om een aanrijding te voorkomen remde de bestuurder, een zesendertigjarige chef monteur uit Heemstede, krachtig. Het ge volg was dat de auto aan de rechterzijde van de weg omsloeg en beschadigd werd. Des avonds om halfelf reed een veertig jarige garagehouder naar de politie vermoedt onder invloed van drank na bij de Haringbuys. Door tot nu toe on bekende redenen is de auto omgeslagen. De auto was zwaar beschadigd en is naar het gebouw van Publieke Werken te Over- veen gesleept. De garagehouder is een bloedproef afgenomen, waarna hij naar huis kon gaan. Advertentie Lange Vecrstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 HAARLEM-CENTRUM Ned. Herv Kerk. - Grote Kerk. Grote Markt. 10 uur: dr. G. Snijders, lit .dienst v. slechth. in de consist.kamer. 19 uur: ds. F. Oberman, van Rotterdam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10 uur: ds. J. van der Wiel. Noorderlcerk, Velser- straat. Zaterdag van 16—17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: ds. W. Nijenhuis, van Loosduinen.Oosterkerk. Zomerkade. 10 uur: ds. R. Bijl. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30 uur: kinderkerk, de hr. F. R. Aschoff. 10.30 uur: jeugddienst, ds D. ter Steege. Kapel Sarepta, Fazepaterslaan. 9.30 uur: kinderkerk. mevr. S. E. Hagen-Smit. 10.30 ds. J. H. Betke. van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Mer- lenstraat. 10.45 uur: ds. R. H. Oldeman. van Zand- Advertentie Schneider Gedipl. Gr Schoonheidsspecialiste Tel. 34016 - Marisplein 1 - Heemstede Desgewenst per auto halen en brengen na telefonische afspraak. HAARLEM Artsen: men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 28, tel. 13164. Tandartsen: J. J. Koolbergen, Zomer kade 161, Haarlem, tel. 10512. Apotheken: (Voor Haarlem. Heemstede en Bloemendaal): Frans Halsapotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000: Elswout-apotheek, Overveen, tel. 16760; Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, tel. C3320. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: Dokter D. K. Heeringa, Mili- tairenweg 18, Overveen, tel. 56409. Aer denhout: Dr. J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075 en zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bcrgenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560—8284. Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, telefoon 8320. Apotheek: Apotheek De Wilde. Broek- bei'genlaan 42, Santpoort, tel. 02560-8284. ZANDVOORT Artsen: C. F. M. Robbers, Koninginne weg 34, telefoon 2813. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42. telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tolweg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon K 250014524. Apotheken. Van zaterdag 17 t/m vrijdag 23 september na 6.30 uur 's avonds: avond-nacht en zondagsdienst de Zee- U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en verm.ijdt geloop uan de deur. Het. te gireren bedrag is ƒ7,65, post- abonnees f8.15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireertwilt u da.n het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het 'diergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In da' geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE straat apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieu- wenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. HTÏ I.EGOM Artsen: dr. C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, telefoon 5771. LISSE Artsen: A. J. Duymaer van Twist, Hee- reweg 295, tel. 3453. HALFWEG Artsen: P. W. Sinnige, Oranje Nassau- straat 27, Halfweg, tel. 4-820. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dr. v. d. Zee, Leeghwater straat 28, tel. 6135. Badhoevedorp/Sloten: dr. Smulders, tel. 2943. Nw Vennep/Rijsenhout: dr. v. d. Weg, tel. 280. Zwanenburg: P. W. Sinnige, Oranje Nas- saustraat 27, Halfweg. HEEMSTEDE Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en G. S. Nout, Camplaan 20, telefoon 38763. Wijkverpleegster: zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818. Tevens in de week van zaterdag 17 tot en met vrijdag 23 september, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34. tel. 02502—6430. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Vrijdagmorgen had in de kantine van het postkantoor te Heemstede de huldiging plaats van de heer C. P. A. Beijersbergen uit Hillegom, die zijn 40-jarig ambtsjubi leum in dienst van de P.T.T. herdacht. De jubilaris werd allereerst toegesproken door de heer J. van Beek. directeur van het districtspostkantoor te Haarlem. Na enige woorden te hebben gewijd aan de uitste kende staat van dienst, de plichtsbetrach ting en het verantwoordelijkheidsgevoel van de jubilaris, overhandigde deze hem als blijk van waardering een oorkonde, een gouden draagspeld en een gratificatie. De heer J. Brik, directeur van het postkantoor te Heemstede en directe chef prees de ju bilaris als een uitstekend ambtenaar, die zijn dienende taak tenvolle had begrepen en nauwgezet had vervuld. Daarna wees de heer H. Kieft, als voor zitter van hot P.T.T.-juhileumfonds, op de prettige wijze, waarop de heer Beijersber- gen leiding pleegt te geven en overhandig de hem een leeslamp. Namens B. en W. van Hillegom bracht wethouder W. F. van Dam des middags de gelukwensen aan het gemeenteraadslid over. vóórt. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat 10.30 uur: ds. J. Heidinga. Diaconessenhuis, Haze- paterslaan 24. 9.30 uur: ds. W. M van Asperen. •Jcugdkapel, Noord, Molenaerstraat. 10.30 uur: de hr. Van Epen. Oost, Zomerkade. 10 uur: de hr. Weyers. West, Leidsestraat. 10 uur: de hr. Fok- kema. Centrum, Oude Groenmarkt. 10 uur: de hr. Van Willigenburg. Eglise Walloiie, Begijnhof 30. 10 h. 30: pastor J. F. Baudraz. Church of England, Kinderhuissingel 76. Eve ning Service 3 p. m. Alle Dag Kerk. Dinsdag 15 uur. in de Broeder- kerk, Parklaan 32, ds. D. E. Bocke. Christian Science. First Church of Christ, Scien tist. Jansstraat 74, 10 uur: Ned. taal. 11.15 Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20 uur: a vondbij eenkomst. Filadelfia Gemeente, Parklaan 21. Zondagmid dag 14 uur: dienst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3 15 uur: dienst. Dinsdagavond bijbellezing o.l.v. de hr. G. W. Scholtz en bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: de hr. M. de Vps. Woensdag 19.30 uur: ds. L. Vroegindewey, van Delft. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zondag 10 uur: de hr. P. A. van Gent, van Doorn. 17 uur: geen dienst. 20.00 jeugdsamenkomst. Dinsdag 20 uur: bidstond. Donderdag 20 uur: opwekkingssamen komst. ds. A. H. Agtereek, van Den Helder, niet medew. van het zangkoor Asaf. Rooms Kath. Kerk. - Kathedraal, Leidsevaart. 6.3C, 7.30, 9 uur: Hoogmis, U en 12 uur. Sint. An- tonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: kin dermis, 8.30 uur: Hoogmis, 10, 11 en, ,12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15 uur Hoogmis, 11 en 18 uur (Avondmis). O. 1.. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9. 10.30 uur Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat 6.15, 7, 8.15, 9.30 Hoog mis. 11 en 12.15 uur. II. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30 Hoogmis en 12 uur. Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat. 10.30 u.: ds. D. Solinger. Jeugdgebouw Schoterweg, hoek Pijnboomstr. 10.30 uur: ds. G. Kroes. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6- 10 uur: de hr. M. Heuland. 18.30 uur: de hr. H. Raven. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 ei 17 uur: godsdienstoefening. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1. 10.30 uur: mevr. ds. N. N. Hoogslag-Van Soeren, van Hoorn. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Frankestraat 24. 10.30 uur: ds.^S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. - Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10 uur: ds. L. Hoorweg. 17 uur: ds. G. Rang. bijz. jeugddienst. Zuid-Oosterkerk, Richard Kolkade 125. 10 uur: ds. J. A. van Arkel. 17 uur: ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula, ingang Van Mer- lenstraat. 9 uur: ds. G. Rang. 17 uur: ds. J. A. van Arkel. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17 uur: leesdienst. Geref. Gemeenten in Ned., Nassauplein 8. 10.15 en 16.45 uur: dienst. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21 10 en 16.30 uur: leesdienst. Oiul Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10 uur: Hoogmis. Woensdag 19.30 uur: H. Mis. Pinkster-Kerkgenootschap (V.E.G.), Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10 uur: openb samenk., de hv. J. Versteeg, van Amsterdam. 19 uur: opwek - kingssamenk. de hr. Joh. Prinsel, van Amster dam. 19.30 uur geen openl.dienst. Maandag 20 u.: zangrepetitie. Pinkstergemeente. Immanuëlkerk, Nw. Kruis straat 14. 10 uur: de hr. J. Frinsel, van Amster dam. 10 uur: Zondagsschool. 18.45 uur: openlucht- dienst a. d. Krocht. Woensdag 20 uur: jeugd dienst. Donderdag 20 uur: bidstond. Vrijdag 20 uur: bijbelcursus. Pinkstergeloofsgemeenschap, Wolstraat. 7. 10 u.: de hr. J. de Geest. 17 uur: de hr. E. Schuurman. Hersteld Apostolische Zendingskerk, Wilhelmi- nastraat 21. 10 en 17 uur: kerkdienst. Gemeente van Christus. Spruitcnbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur: dienst. Donderdag 20 uur. Zevende-Dags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Zaterdag 10 uur: prediking. Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Za terdagmorgen 10 uur: gemeensch. bijbelstudie. 11 uur: prediking. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uurzondag school. 17 uur: kerkdienst. Vergadering van Gelovigen, Oranjestraat 9. 10 uur: samenkomst, broodbreken. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. 10 uur de hr. J. F. Snoeks. Vrijdag 20 uur: bijbel- bespreking. Leger des Heiis, Schagchelstraat 26. 10uur:hei- ligingssamenk. 6.45 uur; openl.samenk. 730 uur: verlossingssamenk o.l.v. kapt. W. Verschoor. Ned. Ver. van Spiritisten afd. Haarlem, Jans straat 83. Zondag 10.30 uur; wijdingsmorgen, me.i. W. Withaar, van Bergen. De Vrije Gemeente, Restaurant Brinkmann, Grote Markt. 10.30 uur: de hr. J. H. Ritzema Bos. Jehovah's Getugen, Wolstraat 7. 18 uur. Don- derdagl9.30—21.30 uur. Kam. Onnesstraat 83. Zon dag 16.30—17.30 uur. Vrijdag 19.30-21.30 uur. HAARLEM-NOORD Ned. Herv. Kerk. - Julianakerk, Kloosterstraat. 10 uur: ds. G. Koch. 19 uur: ds. P. de Haan, em. pred. te Driebergen. Immanuëlkerk, Van Egmond- st.raat. 10 uur: dr. P. L. Scheers. Oppasdienst (leeftijd 3—7 jaar) 10 uur beide kerken. Jeugd- kapel. Jeugdhuis Schoterweg 83. 10 uur: mevr. A. Koch-Ott.cn. Wijk ka pel, Eenhoornstraat. 19 uur: ds G. Koch. Zondagsschool. 12 uur: Marnix- school, Herv. Kapel Eenhoornstraat en kleuter school Colehsostraat. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10,30 uur: da. E. Schneider-Vijlbrief. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, Indi- schestraat. 10.30 uur: prof. dr. mr.J.A. Oosterbaan. Geref. Kerk. - Koningskerk, Kloppersingel. 9.30 uur: ds. H. W. Wierda. 17 uur: ds. P. de Ruig. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 uur: ds. O. Jager. 17 uur: ds. H. W. Wierda. Verlosser- kerk, Gen. Spoorlaan. 9.30 uur: ds. P. de Ruig. 17 uur: ds. O. Jager. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 uur: ds. J. J. Rebel. 17 uur: ds. A. Ponstein, van Epe. Rooms Kath. Kerk. - H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30. 8.45 uur: Hoogmis, 10.15, 11.30 en 18 uur (Avond mis). H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30. 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin „Vondelkwartier", Ver- gierdeweg. Zaterd. 20 uur: openl.samenk. jeugd hoek Vinkenstraat. Zondag 10 uur: de hr. C. v. d. Vlis, van Vlaardingen. 19.30 uur: jeugdsamenk. Woensdag 20.15 uur: gemeensch.avond. Zondag school 10 uur Vergierdeweg 225. Advertentie TRANSPARANT ZOOLTJES onverwoestbaar, vederlicht uw schoen blijft In model Jehovah's Getuigen, Feestzaal Noord, Rijks straatweg 19—20 uur. Vrijdag 19.3021.30 uur, Berkenstraat 10. Zondag 18.3019.30 uur. Woens dag 19.30—21.30 uur. HEEMSTEDE Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein. 10 uur: wika Haffmans, jeugddienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30 uur: ds. Van Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45 uur: ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. Kapel „Irene", Meer en Bosch. 10 uur: ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30 uur: dr. P. D. Tjalsma, van Den Haag. Rooms Kath. Kerk. - H. Bavo. 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 uur: Hoogmis, 11 en 12 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis, 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. - Koedieflaan. 10 uur: ds. H. Schut, van Busum. 17 uur: ds. Joh. Heule, van R'dam. Pinksterkerk, Camplaan. 10 uur: ds. Joh. Heule. 17..30 uur: ds. H. Schut. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: ds. Plooy. Jehovah's Getuigen. 20 uur: bijbelstudie: Crayenestersing. 7, Ir.Lelvlaan 63. Glipperweg 121 AERDENHOUT Ned. Herv. Kerk. - Adventskerk. 10.30 uur: ds. J. E. Drost. Jeugdkapel. 10.30 uur in de Kapel. ICinderdienst 10.30 uur in de Adventskerk. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30 uur: ds. J. Heidinga, N.H. van Haarlem. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9 u.: Hoogmis en 11 u. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: ds. J. Veen, van Beekbergen. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. M. Ros, van Hoofddorp. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: dr. J. H. Stel- ma. 9 uur: wika mej. N. C. E. von Metzsch. 19 uur: dr. J. H. Stelma, H. Av. Zondagsschool 10.30 uur Jeugdhuis en Maranatha. Ned Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30 uur: ds. F. W. Boers, van Bergen. Rooms Kath. Kerk. - Allerh. Drieëenheid. 7.30, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30. 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Geref. Kerk, Vijverweg 14. 9.30 uur: ds. G. Toornvliet. 14.45 uur: kinderdienst, 15.30 uur: ds. G. Rang, van Haarlem. 7.30 uur: ds. G. Toornvliet.. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30 Gez. M. Mis. Woensdag 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. Ch. de Beus. Zon- da gsschool. 12 uur: wijkgebouw Irene. Juliana- kwartier 10.15 uur: Kon. Wilhelminaschool. Marine-Hospitaal. 10 uur: dienst Rooms Kath. Kerk. 7 en 8 u.: Kindermis, 9 u.: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 19 uur: ds. D. Ringnalda. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. - Dorpskerk. 10 uur: ds. J. C. Remijn. Santpoort-Zuid. 10 uur: ds. G. H. van Willemswaard, H. Av. Remonstr. Doopsgez. Gem., gebouw „Spaarn- berg", Wüstelaan 75. 10.30 uur: ds. J. W. Wery. Geref Kerk. 9.30 en 17 uur: ds. M W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: ds. A. Ponstein, van Epe. 16 uur: ds. J. J. Rebel. SPAARNDAM Ned. Herv. Kerk. - Oude Kerk. 10 uur: ds. J. C. Koppert. 18 uur: ds. G. H. v. d. Woord. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 10 uur: ds. C. de Ru. 19 uur: geen dienst. Kapel Bentveld. 10.45 uur: mej. da. W. H. Buijs. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 17 uur: dr. A. Dondorp, van Heemstede. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30 uur: dr. A van Biemen, van Bentveld. Rooms Kath. Kerk. H. Agotlia, Gr. Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. In de week H.H. Missen om 7 en 7.45 uur. 19.30 uur: Lof. Ned Chr. Gemeenschapsbond Dinsdag 15 uur samenk in huize „Pniël". Zuiderstraat 3, de hr. H. Veldkamp, van Den Haag. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 20 uur: gemeente- boekstudie in het Gemeenschapshuis. LISSE Ned Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: vic. Mansveld. 10 uur: ds. G. Pettinga, jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16 uur: ds. H. v. Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 uur: ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15 uur: leesdien- sten. Vrijdag 19.30 u.: ds. B. Toes, van Kinderdijk, Ned. Prot.. Bond: Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. II. Agatha. 7. 8.30, 10.15 en 11.30 uur I-I. Missen. II. Mario. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur II. Missen. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en H. Missen. HILLEGOM Ned Herv. Kerk. 10 uur: ds. F. Brouwer. 19 uur: ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: drs. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10 uur: de hr. De Nie, van Haarlem. Evangelisatiesamenkomst in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. 15 uur: ds. J. Starrenburg, van Sluiskil. Maranatha-bijeenkomst in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Woensdag 20 uur: ds. A. Ag- terbeek. van Den Helder Rooms Kath. Kerk. - St. Martinus. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 7, 8.15, 10 uur: Hoogmis en 11.15 uur. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw, v. d. Ende laan 52. 17 uur. Dinsdag 20—22 uur. HOOFDDORP Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 19 uur: ds. D. L. van Wijngaarden. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30 uur: Hoogmis, 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 uur: ds. M. Ros. 15 uur: ds. G. van Duinen (jeugd). Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19 uur: ds. G. Salomons. Geref. iGemcente. 10 en 15 uur: leesdienst. Dinsdag 19.30 uur: ds. A. Elshout, van Utrecht (gemeentedag). Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15 uur: dienst. 15 uur: ds. Plooy. NIEUW-VENNEP Ned, Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: ds. Molenaar, van Scheveningen. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30 u: Hoogmis en 10.30 u. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: ds. C. W. Thijs. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: ds. L. Floor. VIJFHUIZEN Rooms Kath. Kerk. 7.30 afwisselende H. Mis en 10 uur: Hoogmis. HALFWEG Rooms Kath. Kerk. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis, 10.45 en 12 uur. Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Ensemble met „Val strik voor een man alleen". BIOSCOPEN Cinema Palace: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Wolven in de schaapskooi", 14 jaar. Frans Halstheater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bruiden van Dracula", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maan dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De slag in de koraalzee", 14 jaar. Vandaag 23.30 uur: „In die nacht", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Dwars door Afghanistan", alle leeftijden. Luxor Theater: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „De courti sane van Jeruzalem", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.15 uur: „The big circus", alle leef tijden. Zondag 14 en 16.15 uur: „Drie jon gens en een hond", alle leeftijden. Maan dag en dinsdag 20.15 uur: „De zondebok", 14 jaar. Rembrandt: Dagelijks 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Katja", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Tar- zans verborgen schat", 14 jaar. Maandag tot en met woensdag 14.30, 19 en 21.15 uur en donderdagmiddag 14.30 uur: „Dreigende heuvels", 14 jaar. Studio Theater: Dagelijks 14.15, 19 en 21.15 uur, echter zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hirosjima mon amour", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Het zesde continent", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „Hunde, wollt Ihr ewig leben". 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Turf in je ransel", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20 uur: „The beat generation", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 10 oktober Unesco-expositie van reprodukties naar aquarellen „Water- colours". Dagelijks 10-17 uur, zondags 13-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 16 oktober expositie van gra fiek en tekeningen van Willem Nijs. Da gelijks 10-12.30 en 13.30-17 uur, zondags 14-17 uur. Vishal: Tot 25 september affiche-exposi tie „Frankrijk in beeld". Dagelijks van 14- 17 uur en 19.30-22 uur: zondags 14-17 uur. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 oktober expositie van dieren teke ningen van Ruth Fischer. Dagelijks van 10-22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Tot 24 september Ere-expositie J. C. Mets. Dagelijks van 9-17 uur en tevens op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 uur. Bloemenheuvel (Overveen): Tot 26 sep tember expositie van schilderijen, tekenin gen, aquarellen en grafiek van Dick Went- zel. Dagelijks van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 16 septem ber). ZATERDAG 17 SEPTEMBER Thalia Theater, 19 en 21.15 uur: „Pijn en gijn in de kazerne". Rex theater. 20 uur: „In het hart van St. Paull". ZONDAG 19 SEPTEMBER Thalia Theater, 15 en 20 uur: „Pijn en giin in de kazerne". Rex Theater, 15 uur: „Heidi"; 20 uur: „In het hart van St. Pauli". ZATERDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Straf- bataljon 999". W. B. Theater, 20 uur: „Desperado's, sterven of vechten". ZONDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 14.30 uur: „My Pal Trig ger"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Strafbatal- jon 999". W. B. Theater, 14.30 uur: „Schat van de gouden Condor"; 16,30 en 20 uur: „Af scheid van de wapenen". MAANDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Faja Lobbi" en „Prijs de zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Straf- bataljon 999". W. B. Theater, 20 uur: „Afscheid van de wapenen".

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9