Nederland is weer favoriet in strijd om Europese honkbaltitel Morgen starten 49 verenigingen voor rit om nationale titel Nederlandse rijders kwamen eerste dag van motor-zesdaagse goed door Toernooi begint met match tegen gevaarlijke outsider Verrassende zege van Rapiditas op sterk Sport Vereent: 10-9 Voor tweede keer in Barcelona Een pechvogel... en een geluksvogel De vorige keren Strenge straffen voor bestuursleden VCS „Maastricht" weer qen van de favorieten KNGV tevreden «jver Rome Goed debuut van de Blinkert-dames 15 Speciale verslaggever Voorrecht De selectie Prima kansen Globale recette van Spelen: J 15.720.000,- De voetballers van „Jong Oranje" Raimondo d'Inzeo won eerste kwalificatie voor wereldtitel in de etalages van Vogelzang 98.- m de etalages van Vogelzang Kwestie „Punch" leverde weinig rumoer op Jane Baldasare's tweede poging mislukte ook 'in de etalages van Vogelzang 69.75 DINSDAG 20 SEPTEMBER 1960 (Van onze speciale verslaggever) Woensdag worden de Europese honkbalkampioenschappen, die in Barce lona worden gespeeld, officieel geopend. Op dit toernooi, waaraan ditmaal slechts vier landen deelnemen, rrioet het Nederlands team haar Europese titel wederom verdedigen. Nederland is sinds 1956 onbetwist het sterkste honkballand in Europa. Van de overige deelnemers is Italië verreweg de gevaarlijkste tegenstander, terwijl Spanje en Duitsland voor een redelijke partij honkbal kunnen zorgen, zonder overigens ook maar een enkele kans op de titel te maken. Donderdag 22 september wordt de eerste ronde ge speeld met de belangrijke wedstrijd Nederland-Italië. Vrijdag is een rustdag en zaterdag speelt Nederland tegen Duitsland. Zondag wordt het toernooi afgesloten met de wedstrijd Nederland-Spanje. Hoewel vooral honkbal zich bijzonder moeilijk leent voor voorspellingen, durven wij Nederland als de grote favoriet te tippen met Italië als gevaarlijke outsider. Henk Knol, onze honkbalmedewerker, is maandag naar Barcelona vertrokken om onze lezers voor te lichten 'over de verrichtingen van de Nederlandse honk- balploeg die deze week de Europese honkbaltitel gaat verdedigen. Zijn eer ste bijdrage uit Spanje gaat hierbij. Voor de tweede maal in de geschiedenis van de Fédération Europeenne de Baseball wordt het Europese honkbalkampioen schap in Barcelona betwist. Ook in 1955 viel daar een titel te behalen. Nederland was toen echter niet vertegenwoordigd, omdat de KNHB nog geen lid was van de FEB. Het volgend jaar was Nederland wèl van de partij en sindsdien is het Teun de Groot, de eminente buiten- velder van landskampioen Schoten, kreeg enkele dagen voor de definitieve samenstelling van hef. Nederlandse honkbalteam voor Barcelona een uit nodiging van bondscoach Ron Fraser om een selectiewedstrijd te spelen. De dag waarop deze wedstrijd gespeeld zou worden werd De Groot echter ziek: een aanval van malaria maakte voor hem meespelen onmogelijk en zodoende ont ging hem een reisje naar Barcelona en een plaats in het Nederlands honkbal team. Wij zijn er echter van overtuigd, dat De Groot zich het volgend seizoen wederom kandidaat zal stellen voor een plaats in het honkbal-elitekorps! Ko Hetem, de bekende Haarlemse honkbalscheidsrecht er, is op dit moment ook in Barcelona. Hetem had dit jaar zijn snipperdagen laten staan om zo doende negen vrije dagen te hebben voor de Europese honkbalkampioen schappen. Hij had er op gerekend als scheids rechter uitgezonden te worden. Dit ge schiedde echter niet en Hetem nam deze teleurstelling als een goed sportman. De snipperdagen gebruikte hij om naar de televisiereportages van de Olym pische Spelen te kijken. Vorige week woensdag heeft iemand die onbekend wenst te blijven, Hetem de reis- en verblijfkosten naar en in Barcelona geschonken. Zodoende ver trok Hetem, samen met Houtkamp sr., naar Barcelona. Europese kampioenschap in Nederlandse handen. Deze Nederlandse honkbalhegemonie is ten volle verdiend en wordt door geen en kel ander land betwijfeld. Toch is elk toer nooi om het Europees honkbalkampioen schap weer een groot avontuur voor onze spelers. Honkbal is bovenal een kansspel en wil men zich overtuigen van de sterk te van twee ploegen, dan moet men, om zich een gegrond oordeel te kunnen vor men deze twee ploegen ten minste tien wedstrijden tegen elkaar laten spelen. In dit toernooi in Barcelona spelen de teams een halve competitie en is een grote ver rassing natuurlijk niet uitgesloten. Over het wedstrijdprogramma valt wel het een en ander op te merken. Als men het wedstrijdschema beziet, dan valt al lereerst op dat de grote wedstrijd van het toernooi, die tussen Nederland en Italië, op de eerste de beste ochtend van het toernooi wordt gespeeld. Donderdagmid dag spelen Spanje en Duitsland. Op zater dag speelt Nederland 's ochtends tegen Duitsland en 's middags ontmoet Spanje het sterke Italië. Op de laatste wedstrijd dag, zondag, speelt Italië in de ochtend uren tegen Duitsland en als hoofdschotel heeft men voor zondagmiddag de wed strijd Nederland—Spanje „gepland". De Spaanse organisatoren hebben ken nelijk gerekend op goede resultaten van het .Spaanse team, want steeds speelt het organiserende land op een tijd, dat de meeste toeschouwers zijn te verwachten. Dit is echter het voorrecht van de orga nisator van de Europese kampioenschap pen. Ook het Nederlandse team speelde in Amsterdam alle wedstrijden op de gun stigste tijden. Afgaande op de krachtsverhoudingen van het.vorig jaar mogen wij verwachten, dat Nederland wederom Europees kam pioen wordt. In de eerste wedstrijd tegen Italië zullen de Oranjehemden de grootste tegenstand ontmoeten. Coach Ron Fraser zal echter in deze wedstrijd ongetwijfeld Herman Beidschat als werper gebruiken en we geloven niet, dat Italië dan ook maar een schijn van kans zal krijgen. Al is de rest van de werpersstaf op het ogen blik niet in al te grote vorm, met de slag- ploegen van Duitsland en Spanje zullen Zijlstra en Jan Smidt toch niet veel moei te hebben. Duitsland kan putten uit ten hoogste veertig honkballers en deze ploeg zal wel weer afhankelijk zijn van de vorm en het uithoudingsvermogen van Jürgen Heimig. Alleen Spanje zou voor een verrassing Vorige Europese kampioenschappen: 1954 Antwerpen: Nederland neemt niet deel; Italië kampioen. 1955 Barcelona: Nederland neemt niet deel; Spanje kampioen. 1956 Rome: Nederland behoort voor eerst tot de deelnemers en wordt kampioen. 1957 Mannheim: Nederland kampioen. 1958 Amsterdam: Nederland kampioen. Wedstrijden om het Europees kam pioenschap: Rome: ItaliëNederland 213 NederlandBelgië 10 SpanjeNederland 46 DuitslandNederland 23 Mannheim: NederlandDuitsland 90 NederlandItalië 31 SpanjeNederland 110 BelgiëNederland 014 Amsterdam: NederlandItalië 65 (na 12 innings) NederlandDuitsland 43 (na 10 innings) NederlandItalië 52 F n Fraser, de coach van de Neder landse ploeg. kunnen zorgen door met een plotseling tot Spanjaard genaturaliseerde Zuidameri kaan op de plaat te verschijnen, die de Nederlandse ploeg aan banden zou leggen. Het beêtuur en de technische commissie van de KNHB heeft de reis en het ver blijf van de spelers via bondsbestuurslid Visser prima geregeld en sinds zaterdag verblijven de Nederlandse spelers al in Barcelona. Coach Ron Fraser heeft in overleg met assistent-coach Charles Urba- nus de volgende spelers geselecteerd: wer pers: Beidschat (EHS), Zijlstra (Schoten), Smidt (HHC), Hoffmann (HCAW) en Le Cuivre (OVVO). Achtervangers: Geurts (Schoten), Tromp (EHS) en Hiele (UW). Binnenvelders: Heemskerk (Schoten), Re geling (OVVO), Tromp (EHS), KeuJemans (Schoten), Kops (EHS), De Nieuwe (EDO) en Urbanus (OVVO). Buitenvelders: Hout kamp (EHS), Vreenegoor (HHC), Arin- dell Sparta), Fabrie (Sparta) en Leyss- ner (UW). Op deze keuze hebben wij slechts wei nig commentaar. Een honkbalcoach als Ron Fraser heeft dermate kennis van honk balzaken, dat wij zijn keuze alleen maar kunnen waarderen. Slechts één uitzonde ring maken wij. Dat Le Cuivre (OVVO) is gekozen als werper, is een volledige misgreep geweest. Mogelijk heeft Fraser zich laten leiden bij zijn keuze door de leeftijd van Le Cuivre, maar als werper heeft deze ijverige OVVO-speler geen en kele toekomst. In een zwaar toernooi als dat in Barcelona behoorde niet Le Cuivre maar De Koning (Sparta) als werper aan wezig te zijn. Samenvattend: Nederland heeft prima kansen op een verlenging van het Euro pees kampioenschap. Dat de tegenstand zwaarder dan ooit zal worden, geloven wij niet, maar een toernooi blijft een toernooi en dat is in welke sport ook voor elk team, uit wat voor goede spelers dit dan ook bestaat, altijd een zware opgave. Maar onder leiding van een kundige coach als Ron Fraser en met een verzorger als Otto Sterman, die behalve de nodige pleisters te plakken, ook 6og een belangrijk aan deel heeft in het doorgaans ijzersterke mo reel van de ploeg, heeft Nederland alle vertrouwen in een geprolongeerd kampi oenschap. Maandag zijn in Rome de eerste globale cijfers over de opbrengst van de Olympi sche Spelen bekendgemaakt. De totale re cette bedraagt 2 miljard 620 miljoen lire ('f 15.720.000). In het totaal waren er in Rome 1.600.000 betalende toeschouwers tegen 1.173.000 in Melbourne. De toegangsgelden naar tak van sport gerekend, waren als volgt verdeeld: openingsceremonie: 1.088.000; sluitingsavond: 1.040.000; atletiek: 7.680.000, dagelijkse recette 720.000; zwemmen: 2.016.000; voetbal: 640.000, uitsluitend voor de wedstrijden buiten Rome gespeeld; wielrennen: 256.000; boksen: 800.000; roeien: 160.000; kano: 52.000: worstelen: 180.000; moderne vijfkamp: 24.000; schieten: 20.000; de opbrengst van het basketbal was slechts bc-kend tot de finale avond: 256.000. Men schat dat de toeristen, die tussen 23 augustus en 11 september Rome bezoch ten om de Olympische Spelen bij te wonen, ongeveer 48.000.000 hebben uitgegeven. Voetbal De KNVB heeft de vroegere voorzitter, secretaris en penningmeester van de ama teurvereniging VCS voorgoed het recht ontzegd een functie te bekleden in de voet balbond of in een bij deze bond aangeslo ten vereniging. Het betreft A. W. M., H. T. U. en C. J. B. die tevens door de KNVB tot 16 septem ber van volgend jaar werden geschorst. Deze strenge straffen werden opgelegd wegens het in ernstige mate voeren van wanbeleid. Ook C. L. de B. vorig seizoen lid van de kascommissie van VCS, en J. de F., die dezelfde functie bekleedde, werden ge straft. De B. werd geschorst tot 16 sep tember 1962 èn mag tevens nimmer meer een functie in een vereniging bekleden, De F. kreeg een schorsing van een maand. Voor de oefenbijeenkomsten van „Jortg Oranje", het Nederlands elftal van spelers beneden 23 jaar, die donderdag 22 sep tember en woensdag 5 Oktober in het sport park „De Vliert" worden gehouden, zijn de volgende spelers geselecteerd: Jongbloed (DWS/A), Van der Merwe (NAC), De Groot (Hérmes/DVS), Pronk (Ajax), Veldhoen (Feijenoord), Renders (PSV), Borghuis (GVAV), Burgerhof (BW), Villerius (Sparta), Gosgens (Rapid), Bouw meester (Feijenoord) en Seelen (Ajax). Voor de centrale training van donderdag zijn bovendien nog uitgenodigd Visser (Alkmaar) en Van Tilburg (PSV). Zoals bekend speelt „Jong Oranje" op 28 september in Geleen tegen Costarica. Woensdag 12 oktober komt het elftal in Nijmegen uit tegen Frankrijk. Paardesport De Olympische kampioen, de Italiaan Raimondo d'Inzeo, ditmaal op Gowran Girl, heeft het kwalificatie-springconcours voor het wereldkampioenschap gewonnen. Als enige reed hij uit een veld van 22 deel nemers, vertegenwoordigende dertien lan den, een foutloos parcours, binnen de tijd. En het was dit laatste, waarop de Ameri kaan William Steinkraus sneuvelde. Ook hij maakte met Ksar d'Esprit op de hinder nissen geen fouten hij reed het 780 meter lange parcours met 14 hindernissen (17 sprongen) met een maximale hoogte van 1.50 meter met grotere beheersing dan d'Inzeo maar verviel in 2fi tijdfout. Beter dan na de pijnlijke ervaring van zondag verwacht was, lag het toernooiveld erbij en om de kandidaten öhder de gun stigst mogelijke voorwaarden te laten uit komen, hadden de organisatoren een springconcours, dat hiervoor zou moeten worden gehouden, afgelast. In het spring concours, dat de ruiters als eerste opgave kregen voorgezet, was de nadruk gelegd op de wendbaarheid van de paarden. De uit slag luidde: 1.. Raimondo d'Inzeo (It.) met Gowran Girl, 0 strafpnt., 1 min. 48.3 sec. 2. Stein kraus (V.S.) met Ksar d'Esprit, 2K, 2.05.3. 3. Gamal el Din (VAR) met Nefertitei, 2l/i, 2.06.8. 4. Broome (G.B.) met Sunsalve, 4, 1.42. 5. Winkler (Did.) met Halla, 41/», 1.58.1. 6. Hartkopf (Arg.) met Stromboli, 5, 2.00.6. Een der mooiste wielerdagen van het jaar is voor clubbestuurders en supporters steeds weer de strijd om het nationale clubkampioenschap op de weg. Morgen, woensdag 21 september, is het weer zover en zullen 49 verenigingen op het vertrouw de parcours rond Wijk bij Duurstede de stryd aanbinden in de wedren met de tijd. Welke clubs er alzo tot de favorieten be horen? Allereerst het Limburgse „Maas tricht", vorig jaar een verdienstelijk club kampioen, dan het Zeeuwse „Theo Middel kamp" en mogelijk dat ook het hoofdste delijke „Olympia" ditmaal een rol van be tekenis gaat spelen. Aan hun „standing" in de nationa'le wielersport zijn de Amster dammers dat wel 'n beetje verplicht. Ook „De Bataaf" uit Halfweg komt met een sterke ploeg en is beslist niet kansloos. Van deze favoriete ploegen komt „Maas tricht" éan de start met Martin van der Borgh, Jan Hugens, Jef Lahaye, Piet van den Brekel, Huub Harings en Frits Knoops. Een bijzonder sterk zestal. Alhoewel de „Middelkampers", waarvoor Jo de Roo, Jaap Huissoon, Emiel Verstraete, Piet Rentmeester, Jac. van der Klundert en Bram van Sluis rijden, nauwelijks voor de Limburgers onderdoen. Het Amsterdamse „Olympia" vertrekt met Peter Post, Joop Captein, Frans Balvert, Cor Schuuring, Frits Schild en Rinus de Bruyn, terwijl men in het Halfwegse kamp zijn hoop ge vestigd heelt op Mik Snijder, Dick Ent- Wielrennen hoven, Henk Nijdam, Gerard Wesseling, Jurrie Dökter en Jan Fransen. Tussen deze vier ploegen zal zich de strijd om de titel wel voornamelijk afspelen. Streekploegen Voor het eerst in de geschiedenis van dit kampioenschap, dat morgen voor de 42ste keer wordt gehouden, zal er ook een ploeg van „De Bollenstreek" uit Lisse deelnemen. Deze ploeg wordt aangevoerd door stayer Arie van Hcuwelingen en de professional Arie van Wetten en bestaat verder uit: Jan van Dijk Wim Janssen, Cees Lengers en Willem Knoppert. De bollenstrekers gaan als 46ste ploeg van start en worden op anderhalve minuut gevolgd door het sterke „De Pedaalridders" uit Made met onder meer Stolker, Van der Borst en Van Dongen in de gelederen. Weten Van Hou- welingen c.s. uit de greep van dit team te blijven, dan zit' er een redelijke klassering voor hen in dit titelgevecht. Minder sterk isd itmaal ook de ploeg van „De Kampioen" uit Haarlem (landskam pioen in de jaren '52, '53 en '54) samenge steld. Nochtans moeten de „rood-witte" wielrenners in staat geacht worden om een plaatsje onder de beste tien te veroveren. Het team, dat als 32ste van start gaat, staat onder aanvoering van Piet Steenvoor den en wordt gecompleteerd door Coen Visser, Cees Piers, Eddy Riethoff, Wil Blommaert en Tonny Peters. Hét Beverwijkse „Kennemerland", dat de zestiende startpositie heeft geloot en zo doende anderhalve minuut na het favorie te „Maastricht" vertrekt, zal het voorna melijk van Ab Geldermans en Cees Lute moeten hebben. Voor de vier resterende plaatsen in het „rood-blauwe" team komen vermoedelijk Bert de Reus, Jan Timmer, Cok Dullemans en Chris Duyker in aan merking. Het is voor de „Kennemerlan- ders" jammer dat men niet over Coen Nies ten kan beschikken, want dan zou men beslist heel dicht van voren eindigen. Maar Beverwijkse Coen is nog steeds lid van „Alcmaria Victrix" en zal daarom met een Jan Rol, Teeuwis en Cees Pronk, Cees de Jongh en Gerard Zeeman de kleuren van de Alkmaarse club verdedigen. Voor de eventuele verrassingen houdt men het ditmaal op het Amsterdamse „Le Champion" (Jaap Oudkerk, Jan le Grand, Willem van Smirren), de ploeg van „Het Zuid" uti Eindhoven (Damen, Hinsen, Bergmans), „De Hoeksche Renners" uit 's-Gravendeel (Jo de Haan, Groeneweg, De Waard) of var „De Pedaalridders" uit Rot terdam (Van der Leur, Brinkman, Verhoef). Een ploeg die ook nog een belangrijk woordje mee kan spreken, is stellig het team van „Willebrord Wil Vooruit", waar voor Wim en Piet van Est, Aanraad en Roks zullen starten. Vooral Piet van Est verkeert momenteel in een puike conditie. Zowel het KNVG als het NOC zijn te vreden over de prestaties van de Neder- landsè turnsters bij de Olympische Spe len in Rome. Dit kwam tot uiting op de door .het KNVG onder leiding van de heer J. de Jong, voorzitter van het tech nische bondsbestuur, in de Amersfoortse Markthal gehouden instructiedag. Het KNVG is zich er ook van bewust, dat men op het gebied van de training en de instructie geheel nieuwe wegen dient in te slaan wil men de Europese top be reiken. Een ander punt van bespreking, dat hiermee nauw in verband staat, was de vraag voor de leiders van de turnbon den uit Westeuropese landen of zij aan komende Olympische Spelen moeten deel nemen met het vooropgezette doel om ten koste van alles een zo goed mogelijk re sultaat te bereiken of dat de doelstelling moet zijn prestaties te leveren aan de hand van de mogelijkheden en de „instelling" van de turners uit West Europa. Men is er zich wel van bewust, dat de turners uit West Europa zich niet meer kunnen me ten met die uit de Oosteuropese landen, waar de turners dagelijks vele uren in de turnhallen oefenen in plaats van naar kan toor of fabriek te gaan. In de vroege morgenuren van maandag de eerste Nederlander, Willy van Om meren, vertrok al om 5.22 is het start sein gegeven voor de 35ste internationale Motorzesdaagse met als centrum Bad Aus- see. Van de totale afstand (1800 km) kre gen de ryders uit zestien landen, onder wie een contingent van zestien man uit Nederland, er reeds op de eerste dag 427,5 km onder de wielen en ofschoon de uitge stippelde route stellig niet van het zwaar ste kaliber was, was de rit toch afmattend, zowel door de afstand als door de grote temperatuursverschillen. Zo was het nog volop zomer in de dalen, terwyl de Gross- glockner door sneeuw en y's reeds een win ters aanzien had, zover er tenminste van „aanzien" kon worden gesproken, want het zicht was door de dichte nevel soms niet meer dan zeven meter. Uiteraaard bleven valpartijen hier niet uit, hetgeen voor menigeen strafpunten betekende. De Nederlanders bleven hier van eenter verschoond en de gehele Neder landse vertegenwoordiging arriveerde met een blanco strafregister aan de finish in Bad Aussee. Een uitstekend begin dus, ge zien het aantal uitvallers zo verloor het Britse Vaasteam één man: Miller, en is ook het Roemeense B-team niet meer compleet en de strafpuntenregen. Van de Trophyteams (negen in totaal) werd Italië op deze eerste dag reeds uit geschakeld door het uitvallen van Carlo Moscheni. Behalve op de gladde wegen en vooral in de afdalingen, al was het soms ongegrijpelijk in welk een vaart de rijders naar beneden kwamen, vielen er ook tal rijke strafpunten in de acceleratie-rem proef, die 30 km voor de finish werd ge houden. Ook hierin echter kwamen de Ne derlanders tot uitstekende prestaties en het is dan ook met het grootste vertrou wen, dat de kleine Nederlandse kolonie in het Oostenrijkse berglandschap haar land genoten dinsdag weer op weg ziet gaan, dan voor een dagtraject van 318 km. Een „zwaar toeristisch evenement", zo karakteriseerde een van de oudgedienden in het zesdaagsemilieu maandagavond de rit van de eerste dag. Hij maakte ermee duidelijk, dat er moeilijkheden waren ge weest, van ver uiteenlopende aard zelfs, maar dat deze ongetwijfeld niet onover winnelijk waren. De Nederlanders heb ben dit bewezen, want ook zij werden wel voor problemen gesteld. Advertentie nu eens de AUTO- COATS. Ideaal, deze dracht, voor de moder ne en sportieve vrouw. U ziet ze in twee kwa liteiten; camelhair en mohair. Onnodig te zeggen u bent er apart mee. 139.-, 119.- tot Grote Houtstraat t.o. Anegang Advertentie wat COUTURE IN SUÈDE betekent. De vellen (zo volmaakt gaaf), de lijn en de coupe en de afwerking (zo perfect) en de kleu ren (zo modieus) - alles werkt samen om te kun nen zeggen: ik ben er apart mee. Mantels kort, 3/4 en lang af 149.- Grote Houtstraat t.o. Anegang T afeltennis De in Utrecht gehouden algemene ver gadering van de Nederlandse Tafelten nis Bond heeft een bijzonder vlot verloop gehad. Het zittende bestuur werd vrijwel in zijn geheel herkozen en de „kwestie" Punch bracht de gemoederen veel minder in beweging dan was verwacht. Het bestuur handhaafde zijn besluit om Punch dit jaar in te delen in de hoofdklasse inplaats van in de ereklasse. De scheidende bondstrainer, dr. Bela Simon, die naar Duitsland gaat als trai ner van de Duitse ploeg, overhandigde het bestuur een beker, waaraan een nadere bestemming zal worden gegeven. Zwemmen De Amerikaanse huisvrouw Jane Balda- sare. die het Engelse Kanaal onder water wil oversteken, heeft gisteravond haar tweede poging hiertoe opgegeven. Zij had het Kanaal al meer dan de helft overge zwommen en bevond zich ongeveer 10 mijl van Dover. Zij had toen 14 uur en 15 mi nuten onder water gezwommen. Haar eerste poging moest zij opgeven nadat haar per abuis een lege zuurstoffles was toegestoken toen zij zich onder water bevond. Bij beide pogingen droeg zij een duikuitrusting van bijna 30 kg gewicht. Door een eclatante overwinning op het Utrechtse Sport Vereent, dat vorig seizoen kampioen werd, heeft Rapiditas en gezel schap van het Stichtse UD, dat eveneens de tweede zege behaalde, zich de leiding van de handbal-eerste klasse toegeëigend. IJmond moest zich tegen het hoofdstede lijk Unitas, de debutant in de eerste klasse, tevreden stellen met een gelijkspel (7-7). AHC bleef Aalsmeer 2 de baas met 9-6 en UD versloeg dus WVGV met 15-12. Al spoedig bleek dat Rapiditas zich niet liet imponeren door de faam van Sport Vereent. Reeds na 15 minuten leidden de Haarlemmers met 3-0 en even later zelfs met 5-1, waarna Rapiditas onder druk van de gasten een goed deel van de voorsprong voor rust moest prijsgeven (6-4). Na de pauze stagneerde het aanvalsspel aan beide zijden door slordig afgeven en bleef de doelpuntenproductie in de eerste tien minuten tot twee treffers van SV beperkt (6-6). Het was bepaald geflatteerd toen Gé Moonen en Bulters de gastheren nogmaals twee doelpunten voorsprong be zorgden (8-6). De spanning keerde echter volledig terug toen het de Rapiditas-aanvallers aan uit houdingsvermogen ging ontbreken en het terugkomen om de, overigens fel maar zeer degelijk spelende Haarlemse defensie met een zesde man te steunen, ging ver zwakken. Sport Vereent profiteerde gretig van twee grove dekkingsfouten en bracht de balsn weer in evenwicht (8-8). De spanning bereikte een hoogtepunt toen met nog twee minuten te spelen eerst Molen kamp voor Rapiditas scoorde (9-8), direct Sport Vereent het antwoord klaar had (9-9), maar nog in de laatste minuut Bul ters van de afworp af met een afstands schot de Rapidianen de overwinning be zorgde. In Utrecht bereikte de damesploeg van De Blinkert tegen het vrij sterk geachte Spirit een verdienstelijk gelijkspel. Door de te gemoedelijke leiding van de vrouwe lijke scheidsrechter ontaardde deze strijd in een te hard duel. Bij rust keek De Blinkert tegen een 2-0 achterstand op, maar door doelpunten van Mieke Rubach en Ria Samson eindigde de strijd op 2-2. De Concordianen hebben zich niet behoe ven in te spannen om SSVU een gedeci deerde nederlaag te bezorgen. Reeds bij de rust leidden de Haarlemmers tegen de te individualistisch spelende Utrechtena ren met 6-0. De vier doelpunten die de gasten nog na rust scoorden mag men toe schrijven aan het ongedekt laten van de zesde Utrechtse aanvaller. Concordia won ten slotte met 11-4. Advertentie de JAPON in jer sey rayé. Deze is er in drie kleurencombina ties, die uitzonderlijk mooi zijn. Alleen reeds daarom bent u er apart mee. Aanwezig in de maten 38-44. Grote Houtstraat t.o. Anegang

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15