Bouwactiviteiten zullen krachtig moeten worden beperkt Bijna f 40 miljoen meer voor waterstaatswerken Industrialisatie en hulp aan probleemgebieden Kort enbondigy Uitgaven voor emigratie lager door verminderde animo Koud en onbestendig weer Voor volgend jaar 80.000 woningen op programma Bijna f 300 miljoen meer voor onderwijs en cultuur Woningtekort onder de 100.000 -Aas**? Vijftig miljoen voor verbetering van Noordzeekanaal en havenmond van IJmuiden Voor Nieuw-Guinea 97.4 miljoen 2 Acht miljoen zilveren rijksdaalders %a DINSDAG 20 SEPTEMBER 1960 In vrijwel het hele land zal volgend jaar een min of meer krachtige beperking van de bouwactiviteiten in de meeste sectoren noodzakelijk zijn. Dit blijkt uit het bij de Tweede Kamer ingediende bouwprogramma 1961. Voor de woningbouw ziet het programma er als volgt uit: In totaal zullen 80.000 woningen in aanbouw worden genomen. Daa.rvan zullen er 15.000 zonder subsidie worden gebouwd. Voor 65.000 woningen zal het ryk subsidie verlenen. Voor de helft van dit aantal zullen premies en jaarlijkse bijdragen worden gegeven ten behoeve van woningbouw door particulieren (premiewoningen), waarbij de laagste huurklasse (A-sector) voorrang zal genieten. Voor de andere 32.500 woningen zullen de financiering en subsidiëring op voet van de woningwet geschieden (woningwetwoningen). Voor woningbouwcorporaties wordt de mogelijkheid geopend om met behulp van overbeidsgaranties op te sluiten geldleningen in totaal ten hoogste 5000 premie woningen te bouwen. Het statistisch woningtekort, dat per 1 januari 1954 nog 220.000 bedroeg, zal in de loop van 1960 naar verwachting belang rijk beneden de 100.000 woningen komen te liggen. Tegen 1970 zullen op de woning markt de gevolgen van de geboortetop in 1946-1947 te voelen zijn door de versterkte vraag naar woningen. Dan zal de woning nood echter zijn ingehaald, aldus de Mil joenennota en zal op het gebied van de huren evenwicht zjjn bereikt. Honderden miljoenen voorschot Voor ruim 32.000 woningwetwoningen zullen in 1960 rijksvoorschotten moeten worden toegezegd. Deze verplichtingen be tekenen een bedrag van f 585.676.000. Voor de uitbetaling volgend jaar van grond- en bouwvoorschotten is dan ook een bedrag van niet minder dan 670 miljoen geraamd, waarvan 10 miljoen voor ach terstallig onderhoud en verbetering van woongerief van vóór 1945 tot stand ge komen woningwetwoningen. Het bedrag aan rijkssubsidies voor de woningbouw, uit te keren in 1961, wordt geraamd op 298,2 miljoen. Daarvan is be stemd voor woningwetwoningen f 147 mil joen, voor premiewoningen 125 miljoen en voor op andere wijze dan met. premie gesubsidieerde particuliere woningen (zo genaamde F.W. woningen) f 27,2 miljoen. Van dit laatste bedrag is 26 miljoen be stemd voor een uitkering ineens voor rond 7200 F.W.-woningen. Met maximum van de verplichtingen die in 1961 voor de premiebouw zullen worden aangegaan, is gesteld op 100 miljoen. Met betrekking tot het voor boerderijen gereserveerde volume van 45 miljoen laat het zich aanzien, dat niet aan alle wensen op het gebied van de boerderijbouw zal kunnen worden voldaan. Op enige afrem ming zal dus wel gerekend moeten worden. Voor bedrijfsgebouwen voor de nijver heid moest tot een zekere temporisering van de uitgifte van goedkeuringen worden overgegaan. Het wordt dan ook niet ver antwoord geacht voor volgend jaar een groter bedrag op te voeren dan 400 mil joen. Indien echter zou blijken, dat in 1961 in de totale bouwcapaciteit voor gebouwen enige ruimte zou ontstaan, dan ligt het in de bedoeling deze ruimte voor zover no dig en mogelijk in de eerste plaats aan te wenden ten behoeve van nijverheids- bouw. Daar de vraag naar bouwwerken in de sector van handel en verkeer groot is, zal een sterke beperking moeten worden toe gepast Voor 1961 wordt slechts 220 mil- (Van onze parlementaire redacteur) Op de rijksbegroting voor 1961 is reke ning gehouden met de aanmaak van acht miljoen zilveren rijksdaalders. Het ver vaardigen van 45 miljoen kwartjes en an dere kleine pasmunten tot een waarde van 3,2 miljoen gulden dient om aan de nor male behoefte van de circulatie te voldoen. joen geraamd (1960: eveneens 220 mil joen). Het produktievolume voor gezondheids zorg en hygiëne wordt daarentegen ver hoogd tot f 95 miljoen tot 115 miljoen. Rekening is hierbij gehouden met de grote urgentie van de bouw van enkele zieken huiscomplexen en de noodzakelijke bouw van verscheidene academische zieken huizen. Men verwacht voorts dat 30 miljoen voldoende zal zijn om te voorzien in de behoeften aan kerkgebouwen voor de ver schillende gezindten. Voor scholen was voor 1960 f 260 miljoen in het bouwprogramma opgenomen. De bouw in deze sector zal men volgend jaar enige uitbreiding kunnen geven, daar het uitgetrokken bedrag verhoogd is tot 275 miljoen. Deze uitbreiding geschiedt ten be hoeve van het voortgezet onderwijs. De ruimte voor de bouw voor het lager- en kleuteronderwijs is gehandhaafd op het niveau van 1960. Voor land- en tuinbouwscholen en voor internaten en seminaria is respectievelijk 6 miljoen en 4 miljoen opgenomen. Voor overheidsgebouwen, bestemd voor de rijksoverheid, is het produktievolume van 55 miljoen afgestemd op het bedrag, dat in de ontwerp-begroting voor 1960 was uitgetrokken. Het volume voor de lagere publiekrechtelijke lichamen wordt vol doende geacht om in essentiële behoeften te voorzien. DÉ WERKLOOSHEID EN DE WERKGELEGENHEID 1950-1960 1950 1951 1952 19531954-1955 1956 1957 1958 1959 1960 De uitgaven voor sociale zekerheid (in begrepen de uitgaven voor pensioenen en wachtgelden) zijn in de rijksbegroting voor 1961 gesteld op 340 miljoen gulden. De uitgaven voor de emigratie in 1961 vertonen ten opzichte van de ontwerp-be groting 1960 een daling met 2,9 miljoen tot 25 miljoen. Er is van uitgegaan dat het volgend jaar 26.000 emigranten zullen vertrekken tegenover 30.000 in 1960. Voor de rijksbijdrage in het tekort van de ziekenfondsverzekering voor bejaarden is een bedrag van 35 miljoen opgeno men. Voor 1961 is 16 miljoen meer ge raamd voor renten krachtens de invalidi teitswet en 5,5 miljoen voor de kinderbij slagen aan rentetrekkers. Voorts zijn de geheel of ten dele ten laste van het rijk komende premies voor de algemene ouder- doms verzekering vermeerderd met on geveer 5 miljoen. Bovendien is rekening gehouden met stijging van de toeslagen op pensioenen als gevolg van de voorgeno men maatregelen tot verbetering van de financiële positie der gepensioneerden. Voor sociale bijstand is op de gewone UITGAVEN VOOR DIVERSE ONDERWERPEN VAN STAATSZORG 1960-1961 oi 1960 1961 (onlw.-beqroHng) In de rijksbegroting voor 1961 zijn de uitgaven voor waterwegen ten laste van de buitengewone dienst op 101,8 miljoen gulden geraamd tegenover 62,6 miljoen in 1960. Deze sterke verhoging houdt verband met de toenemende eisen van het scheep- Blijkens de rijksbegroting voor 1961 zal de regering ook in 1961 weer bijzondere aandacht besteden aan de ontwikkeling van de probleemgebieden, voornamelijk in de noordelijke provincies. Voor de in april 1959 afgekondigde premieregeling ter bevordering van industrievestiging is 20 miljoen gulden uitgetrokken. Ter verbetering van de verkeersverbin dingen ten behoeve van de industrie is aan de desbetreffende gemeenten en pro vincies toestemming verleend uitvoering te geven aan projecten tot een bedrag van 45 miljoen gulden, waarvan 26 miljoen ten laste komt van het rijk. Voor een periode van vier jaren (1960 inbegrepen) zal uit voering worden gegeven aan een pro gramma ter verbetering van verkeersver bindingen tot 200 a 220 miljoen gulden, waarin het rijk 130 miljoen zal bijdragen. Op de begroting voor 1961 is daarvoor 21 miljoen uitgetrokken. In de begroting 1961 van Verkeer en Wa terstaat is rekening gehouden met een versnelde uitvoering van rijkswerken in de probleemgebieden, waartoe een aparte post van 15 miljoen is uitgetrokken. In 1960 was hiervoor reeds 11 miljoen ter be schikking gesteld. Ook voor de jaren 1961 en 1963 zal voor dit doel ongeveer 15 mil joen worden uitgetrokken. Op de begroting van Maatschappelijk Werk is voorzien in gelden voor het stimu leren van investeringen op maatschappe lijk, hygiënisch terrein, die de aanpassing van de bevolking aan de zich wijzigende omstandigheden kunnen bevorderen en wel 1,5 miljoen voor afronging van de in vesteringsactiviteiten in de ontwikkelings gebieden en van 3,5 miljoen voor de pro bleemgebieden. Het ligt in de bedoeling van 1960 tot en met 1963 hiervoor 7 miljoen ter beschik king te stellen voor de afronding in de ont wikkelingsgebieden en 13 miljoen voor de probleemgebieden. Op de begroting van Landbouw en Visserij zal van de uitge trokken investeringsbijdragen voor ruil verkaveling en waterbeheersings- en ont- sluitingswerken, uit te voeren door de la gere publiekrechtelijke lichamen, onge veer 35 percent worden besteed aan objec ten in de probleemgebieden. Aangezien dit beleid financiële gevolgen voor de daarbij betrokken gemeenten heeft, zal het in vele gevallen noodzakelijk zijn zorg te dragen voor een versterking van de middelen van deze gemeenten. Het ligt in het voornemen om, te beginnen met 1960, een zodanige wijziging van het aan deelpercentage van het Gemeentefonds in de opbrengst der rijksbelastingen te be vorderen, dat de middelen van het fonds met ongeveer 50 miljoen stijgen. In het kader van deze 50 miljoen zal het onder meer mogelijk zijn de betrokken gemeen ten jaarlijks met ongeveer 7,5 miljoen te gemoet te komen in de extra-lasten, die voortvloeien uit het regionale welvaarts- beleid van de rijksoverheid. Evenals in 1960 zal de regering bevorde ren, dat in de stijgende behoefte aan wo ningen, die het gevolg is van de vestiging en uitbreiding van industrieën in de pro bleemgebieden, zoveel mogelijk zal wor den voorzien. vaartverkeer, voornamelijk in internatio naal verband. Voor de verbetering van het Noordzeekanaal en de ha'venmond in IJmuiden is 15 miljoen uitgetrokken. (Voor 1960: 7 miljoen.) De uitkeringen aan de provincies voor de landwegen zullen in 1961 op de gewone dienst een stijging van 22 miljoen gulden te zien geven. Voor verbetering van het wegenstelsel volgens het rijkswegenplan is 123 miljoen en voor de uitvoering van het bruggenbouwprogramma 14 miljoen in de begroting opgenomen. Daarnaast is 5 mil joen uitgetrokken voor de Coentunnel. Ter bevordering van de verbindingen in de probleemgebieden wordt nog 11 mil joen aangevraagd voor modernisering van de wegen MoerdijkRoosendaal en Hoeve lakenZwolleMeppel. De voortzetting van de opbouw van de polder Oost-Flevo land en van de bedijking van Zuidelijk Flevoland vorderen respectievelijk 69 mil joen en 15 miljoen. Voor het Deltaplan staat in 1961 totaal 106 miljoen op de begroting. Het Drie- eilandenplan wordt in het komende jaar waarschijnlijk grotendeels voltooid. Het ligt verder in de bedoeling een begin te maken met de indijking en het industrie- rijp maken van het Zuider Sloe, waarvoor 4,5 miljoen is geraamd. De uitgaven ten laste van de buiten gewone dienst voor de burgerlijke lucht vaart worden voor 1961 op 12,5 miljoen geraamd. Dit is 7,5 miljoen hoger dan de raming voor 1960. Naast de uitgaven voor de verdere uit breiding van de apparatuur voor de lucht verkeersbeveiliging in verband met de moderne straalvliegtuigen is rekening ge houden met de inrichting van een nieuwe verkeerstoren op Schiphol. In verband met voorgenomen verplaatsing van de gebou wen en de uitbreiding van start- en lan dingsbanen van deze luchthaven wordt de deelneming van het rijk in het aandelen kapitaal van luchtvaartterreinen met 5 miljoen verhoogd. Van de twee weerschepen moet er één worden vervangen door een nieuw schip. Een groot deel van de bouwkosten zal reeds ten laste van de begroting 1961 komen. dienst 80,3 miljoen uitgetrokken. Dat is 9.4 miljoen meer dan in 1960. De uitvoe ring van de Wet Buitengewoon Pensioen 1940-1945 zal 5,8 miljoen meer vergen. Voor de diverse activiteiten op het terrein van het maatschappelijk werk zal meer geld nodig zijn, o.a. voor het bijzonder gezins- en wijkwerk (1,4 miljoen) en voor het uitvoerend algemeen maatschappelijk werk (0,6 miljoen). Bovendien is een be drag van 5 miljoen opgenomen voor sub sidies, verband houdende met investerin gen in het kader van de sociale planning in de ontwikkelingsgebieden en de pro bleemgebieden. Voor de verzorging van gerepatrieerden in opvangcentra en in contractpensions vermeldt de begroting een bedrag van 9.5 miljoen. Voor meubelvoorschotten is een bedrag van 2,5 miljoen uitgetrokken. De ondersteuning van gerepatrieerden via de gemeenten zal in 1961 twee miljoen gulden meer vergen dan oorspronkelijk voor 1960 werd geraamd. De uitgaven voor de openbare gezond heid zullen in 1961 met drie miljoen gul den stijgen tot 29,2 miljoen. Behalve door de loon- en salarismaatregelen wordt de ze hogere raming voornamelijk veroor zaakt door een toeneming van het aantal onderzoeken in streeklaböratoria en bij zondere instituten en door de nieuwbouw van het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid te Bilthoven. HOEWU HANDELDREVEN! DE WAARDE VAN DE NEDERUN.-ENUÜVÖER De uitgaven voor onderwas en cultuur zyn in de begroting 1961 geraamd op 1.675,5 miljoen gulden, dat is 287,7 miljoen meer dan in 1960. De uitgaven in de onderwys- sector hebben betrekking op het rijks-, gemeentelijk- en bijzonder onderwijs. De kos ten voor het lager onderwijs zijn voor 1961 gesteld op 639,9 miljoen tegenover 583,7 miljoen in de begroting 1960. Deze styging wordt onder meer veroorzaakt door uit breiding van het aantal gesubsidieerde scholen voor buitengewoon lager onderwijs, door verhoging van de rijkssubsidie voor huisvestingskosten'van "schipperskinderen die in internaten zijn geplaatst en door uitbreiding van het aantal leerlingen bij het kleuteronderwijs. Bovendien zal de mogelijkheid worden geopend het aantal gesub sidieerde opleidingsscholen voor kleuterleidsters uit te breiden. De begrotingscijfers voor het voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs en voor het nijverheidsonderwijs stijgen in 1961 met respectievelijk 83,2 en 41,5 mil joen tot 227 en 257,7 miljoen. Deze hogere kosten zijn het resultaat van verscheidene factoren zoals de doorwerking van de zo genaamde geboortepiek, de toenemende be langstelling voor deze takken van onder wijs en de uitbreiding van het aantal ge subsidieerde scholen. Tenslotte is voor het gemeentelijk v.h.m.o. een aanzienlijk hoger bedrag uitgetrokken in verband met de in werkingtreding van de wet, waarin de integrale subsidiëring van dit onderwijs is geregeld. De uitgaven voor het wetenschappelijk onderwijs vertonen een sterke stijging. Op de gewone dienst loopt de raming op van 213,6 tot 276,7 miljoen en op de buitenge wone dienst van 64,2 tot 73,4 miljoen. Er moet rekening worden gehouden met de te verwachten grote toeneming van 't aantal studenten, waardoor aanzienlijke inves teringen en hogere exploitatie-uitgaven no dig zullen zijn, zowel bij het rijks- als bij het gemeentelijk- en het bijzonder hoger onderwijs. Ook voor de rijksstudietoelagen wordt een hoger bedrag uitgetrokken. Ten behoeve van radio en televisie is in de begroting 1961 een bedrag van 64,4 mil joen opgenomen. Dit is 14,4 miljoen meer dan in de begroting 1960, en wel 5 miljoen meer voor radio en 9,4 miljoen meer voor de televisie. De uitgaven voor 1961 voor WAT WU PRESTEERDEN ALG.PRODUKTE VAN DE INDUSTRIE EN DE PRODUKTIE PER WERKNEMER(Basts1953400) («cl. bouwnijverfi.) de televisie zijn 4 miljoen lager geraamd dan de netto-opbrengst van de middelen, waardoor verder aflossing mogelijk zal zijn van de rijksvoorschotten voor de televisie, die in totaal 17,3 miljoen bedragen. Het beleid van de regering is er blijkens de Miljoenennota op gericht de ontwikke ling van de autochtone bevolking van Nieuw-Guinea te versnellen. Met het oog hierop wordt aan de geldmiddelen van dit gebiedsdeel een rijksbijdrage verstrekt van 93,5 miljoen. Van de jaarlijkse kosten van het Papoea-vrijwilligerscorps ten bedrage van 3,5 miljoen, is 2,5 miljoen hierin be grepen. Het resterende miljoen komt ten laste van het defensieplafond. Bovendien is voor 1961 voor de stichting tot voorbe reiding van agrarische bedrijven in Neder lands Nieuw-Guinea 1,4 miljoen en voor de stichting agrarisch onderzoek in dit ge biedsdeel 1,5 miljoen aan rijkssubsidie uit getrokken. Nieuw-Guinea ontvangt dus 97,4 miljoen uit de rijksmiddelen. Verschei dene, in aantal en omvang toenemende projecten worden voorts in dit gebiedsdeel gefinancierd door het ontwikkelingsfonds van de E.E.G. Pop voor de Koningin. De leidster van de vrouwenvereniging voor interna tionale vriendschap, mevrouw Hatsjisoeka, heeft te Tokio ter gelegenheid van het feit dat het 350 jaar geleden is dat Nederland en Japan vriendschappelijke betrekkingen aanknoopten, aan de Nederlandse ambas sadeur in Japan een pop voor de Koningin overhandigd. Mevrouw Hatsjisoeka zei dat 200 leden van de vereniging het betreuren dat het bezoek van het Nederlandse smal deel aan Yokohama niet is doorgegaan. De pop draagt een costuum zoals de dames van Jedo (Tokio) dat 350 jaar geleden droegen. Atoomgeleerden. Van 4 tot 6 oktober wordt in Amsterdam een besloten congres gehouden van 50 atoomgeleerden uit Euro pa en Amerika. Het congres staat onder auspiciën van de High Voltage Corporation, Cambridge, Massachusetts. Van Neder landse zijde nemen prof. dr. J. Kistemaker uit Amsterdam, prof. dr. P. M. Endt uit Utrecht en prof. dr. R. Brinkman uit Gro ningen eraan deel. Rotterdams luchthaven. In augustus passeerden 16.427 passagiers de controle van de luchthaven Rotterdam, tegenover 8673 in augustus 1959. Het aantal transito passagiers liep terug van 424 in 1959 tot 80 in 1960. Via de heliport werden 687 passa giers vervoerd tegenover 551 in 1959. Het goederenevrvoer steeg tot 502.813 kg, te genover 311.410 kg in augustus 1959. Namaakmoord. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad heeft de cassatie-beroe pen van de vier bedrijvers van de geënsce neerde moord in Voorburg op 21 december 1958 afgewezen. Drie van de vier mannen hadden in een drukke winkelstraat in Voorburg schoten uit een alarmpistool ge lost op de vierde. Deze zakte in elkaar en liet een plastic zakje met duivebloed leeg lopen. De drie „moordenaars" sleepten het „slachtoffer" in een bestelauto en reden weg. De rechtbank had de mannen vrijge sproken, maai het gerechtshof veroordeel de hen tot een voorwaardelijke hechtenis- straf van een maand en honderd gulden boete ieder.- Auto's voor wegenwachters. Weer hebben elf wegenwachters een auto gekre gen. Elf wagentjes werden in Madurodam overgedragen aan mannen die nu al tien jaren lang de automobilisten uit de nood helpen, In Madurodam gebeurde dat, om dat tegelijkertijd de „rijksweg", die door het stadje loopt, door de A.N.W.B. werd beveiligd: een natuurgetrouwe copie van het wegenwachtstation „De Pauwmolen" nabij Delft 'is langs de Madurodamse weg verrezen en tussen het verkeer ontdekt men nu ook de wegenwachters. Monument. Aan de rand van de heide in Ede heeft generaal R. E. Urquhart een monument onthuld, dat een herinnering levend wil houden aan hen die vielen in de slag om Arnhem. Generaal-majoor Ur quhart was destijds commandant van de eerste Engelse Airborne-divisie, die tot taak kreeg de Rijnbrug in Arnhem te ver overen. Het monument is een 47s meter hoge driekantige betonnen zuil met op de top een gestileerde koperen vogel. Op de zijden draagt de zuil de emblemen van de Airborners, van de parachutisten en van de Kings Own Scotties Borderers. Voorlichtingsadviseur. Bij beschikking van de minister van Defensie is ingesteld de functie van voorlichtingsadviseur bij het departement van Defensie. De desbetref fende functionaris is belast met de externe voorlichting betreffende het door de minis ter van Defensie gevoerde en te voeren defensiebeleid. Hij zal tevens optreden als voorzitter van het comité van de hoofden der drie militaire voorlichtingsdiensten. Voor deze functie is voorlopig aangewezen de kolonel van de generale staf J. C. E. Aex. Afscheiding in Urk. De gehele kerke- raad der Christelijk Gereformeerde Kerk te Urk, met ongeveer 90 pet. der leden, is uit het verband van deze kerk getreden. De uitgetredenen zullen een zelfstandige christelijk-gereformeerde gemeente vor men en contact zoeken met uitgetreden christelijk-gereformeerde predikanten, on der meer met ds. J. G. van Minnen, voor heen christelijk-gereformeerd predikant te Huizen (N.H.), thans predikant te Delft. Besloten werd een beroep uit te brengen op ds. H. Visser, predikant van de Chris telijk Gereformeerde Gemeente te Rotter dam-Zuid. Ds. Visser zal reeds zondag in Urk preken. Bliksem maakte Veluwe stroomloos. Gisteravond, tijdens een hevig onweer bo ven de Noord-Veluwe, is de bliksem tus sen Apeldoorn en Wapenveld in een hoog- spanningsléiding geslagen. Hierdoor viel in het gebied tussen Epe en Oldebroek de spanning weg. waardoor de hele streek in het duister werd gehuld. De storing duur de ongeveer anderhalf uur. Het K.N.M.I. deelt mede: Sinds gisteren is boven het vasteland van West-Europa de luchtdruk belangrijk gedaald. Er ontstonden enkele depressie kernen, die zowel in ons land als in België en West-Duitsland veel regen hebben ver oorzaakt. In bijna de gehele provincie Overijsel viel 30 mm. Een hogedrukge- bied op de oceaan, waarvan het centrum in de richting van Spanje beweegt, heeft zich over de Britse eilanden uitgebreid. Aan de rand van dit hogedrukgebied is een krachtige tot harde noordwestelijke wind opgestoken, waardoor onstabiele polaire lucht wordt aangevoerd. Deze lucht zal ook Nederland binnendringen. In verband hiermede moet de eerst komende dagen op tamelijk koud en onbe stendig weer worden gerekend. WEERRAPPORTEN Woensdag 21 september Zon op 6.24 uur, onder 18.42 uur. Maan op 6.45 uur, onder 19.03 uur. Maanstanden 21 sept. 00.13 uur nieuwe maan. 28 sept. 2.13 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 september Hoog water 3.24 en 15.42 uur. Laag water 11.24 en 23.39 uur. Woensdag 21 september Hoog water 3.56 en 16.16 uur. Laag water 12.00 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan tè IJmuiden. Maximum-temperatuxen bulten- en binnenland M 60 van gisteren. -5 ri. 3 S w a Neerslag laatste 24 uur c-g s 1-4 H V D isc 2 Den Helder regen nnw 17 10 Ypenburg mist windst. 20 8 Vlissingen regen zzw 19 2 Eelde regen w 18 14 De Bilt zwaar bew. windst. 19 9 Twente regen wzw 18 30 Eindhoven geheel bew. z 19 5 Zd-Limburg regen z 18 6 Helsinki licht bew. o 17 0 Stockholm geheel bew. ozo 16 0 Oslo geheel bew. windst. 13 4 Kopenhagen geheel bew. ono 20 0 Aberdeen zwaar bew. nw 17 6 Londen hall bew. wnw 17 0,3 Amsterdam geheel bew. zzw 19 10 Brussel motregen z 19 3 Luxemburg regen wzw 15 6 Parijs regen wnw 17 4 Bordeaux zwaar bew. w 17 4 Grenoble regen nw 20 7 Nice onbewolkt nnw 22 0,1 Berlijn geheel bew. z 23 0 Frankfort zwaar bew. zw 19 8 8 München zwaar bew. zzw 22 Zürich regen zzw 14 8 Genève regenbui zw 18 8 Locarno regen windst. 13 72 Wenen regen ozo 27 1 Innsbruck regen windst. 25 5 Athene onbewolkt n 26 0 Rome licht bew. windst. 27 52 Ajaccio half bew. ono 23 17 Madrid onbewolkt nno 26 0 Lissabon onbewolkt n 24 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2