Defensieuitgaven voor 1961 geraamd op f 1912,5 miljoen K I op ieders lip! en bondig MAIZE NA D U RYEA Samenwerking universiteit bedrijfsleven Prijsverlaging Bosch koelkasten! Kans op regen wordt minder Tekort aan beroepsperson>>- is nog steeds nijpend J wmïm Plantaziekte zou dood van hartpatiënte verhaast kunnen hebben Ziekenfondsen wijzen verwijt van prof. Nuboer af De „Karei Doorman" naar Sydney Aandacht voor leiders-opleiding Notaris verduisterde in vijf jaar 112.000 r~ GRETHA DE BRUIJN 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPAREM .J P tampons Loonoverleg metaal nog zonder resultaat Kerkelijk Nieuws Nederlandse buschauffeur vrijgesproken Zes weken gevangenisstraf tegen chauffeur geëist Twee jaar gevangenisstraf geëist VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 Uit de heden verschenen begroting van Defensie blijkt, dat het uitgaven plafond van 1850 miljoen wordt verhoogd met uitgaven voor verhoogde pensioenen en salarissen ad 54.650.000 en voor de civiele verdediging ad 7.967.500. De totale uitgaven worden geraamd op 1.912.617.500. Van dit bedrag is 430.880.000 bestemd voor de marine, 924.901.000 voor de land macht en 510.175.800 voor de luchtmacht. De rest 46.659.800 is bestemd voor nog niet vastgestelde uitgaven. De regering heeft besloten voor de defensie inspanning in de jaren 1961 tot en met 1963 uit te gaan van een totaal uitgaven- bedrag van 5500 miljoen. Bij dit besluit werd de inspanning van de andere in de NAVO samenwerkende landen in aanmerking genomen. Het percentage der defensie-uitgaven van het bruto nationaal inkomen, berekend tegen factorkosten, bedroeg voor 1959 4,2. Het door de regering besloten uitgavenniveau zal Neder land volgens globale schatting op een percentage van 4,4 brengen. De minister is van mening dat de conclusie gewettigd is dat de Nederlandse inspanning in een bescheiden doch passende verhouding staat tot die der bondgenoten. In de toelichting deelt minister Visser mee, dat de plannen voor de Nederlandse strijdkrachten zijn ontworpen op grond slag van het NAVO-minimum-behoefteplan voor de jaren 1958 tot en met 1963. Bij de uitwerking ervan is rekening gehouden met de eisen, welke de geallieerde bevelhebbers nader omtrent organisatie, bewapening en uitrusting hebben geformuleerd. De minister biedt zijn plannen aan onder de uitdrukkelijke reserve dat in de komen de jaren als gevolg van de technische evo lutie mogelijk ingrijpende wijzigingen zul len moeten worden aangebracht. Voor de verwezenlijking van de plannen, aldus de minister, is Amerikaanse hulp onmisbaar. In het bijzonder geldt dit voor een gedeelte van het aantal nieuwe vlieg tuigen voor de luchtmacht, voor de appara tuur voor de automatisering van het mel- dings- en gevechtleidingsstelsel van de ge- integreerde luchtverdediging en voor be paalde nieuwe geleide wapens voor zee-, land- en luchtmacht. De minister zegt verder, dat het ant woord op de vraag in welke mate de plan nen van de krijgsmachtdelen in de jaren 1961 tot en met 1963 tot uitvoering kunnen worden gebracht, uiteraard mede afhanke lijk is van het kunnen beschikken over vol doende bekwame technici en andere ge schikte krachten, die de kern en de rugge- graat moeten vormen van het ingewikkelde bedrijf dat de krijgsmacht thans is. Daar om is de huidige onzekerheid omtrent het effect dat de nieuwe maatregelen voor de personeelswerving zullen blijken te heb ben, eveneens een reserve, die de minister maakt. In de afgelopen jaren hebben tal van jonge dienstplichtigen en reserve-offi cieren met veel toewijding functies vervuld welke in feite door beroepspersoneel had den moeten worden bezet. Het is echter in toenemende mate noodzakelijk dat zowel voor de bediening als het onderhoud van het steeds modernere en gecompliceerdere materieel kan worden beschikt over be roepspersoneel, dat de vereiste kennis en ervaring bezit. De minister deelt mede, dat het onder handen zijnde bouwprogramma van de Advertentie Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig - altijd en overal! i| V- i/en^ ions I Want de o.b.-methode is beter om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: Bij o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordel, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tamponskunnen zich niet aftekenen onder, dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond, dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. Zat u meer uitvoerige, ge O.b.-tampons. blanco envelop. de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik. a Normaal f 1.-. Speciaal f1.25 "Hierlangs uitknippen Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht J I Gelieve mij te zenden, gratis en franco, I uw brochure met proefpakje o.b.tampons I Naam AdresI Woonplaats L10 (Blokletters s.v.p.) I - m - vloot zijn voltooiing nadert. De beide on derzeeboten worden nog dit jaar in dienst gesteld. De zestien ondiepwatermijnen- vegers zullen alle in 1961 te water zijn gelaten. Met de inbouw van een systeem voor geleide wapens in de kruisers zal in 1962 een begin worden gemaakt. Begonnen wordt met de aanbouw van twee conven tionele onderzeeboten, een tanker-voor- raadschip, enkele kleine vaartuigen en een torpedo-inschietvaartuig. Met de voorbe reiding van de bouw van vier fregatten zal worden begonnen; die voor de bouw van een door kernenergie voortbewogen onder zeeboot zullen worden voortgezet. In het begin van 1961 zullen de Avanger- vliegtuigen worden vervangen. De Ver enigde Staten en Canada leveren moder nere onderzeebootbestrijdingsvliegtuigen van het type Grumman-S2F. Landmacht Over de landmacht zegt de minister, dat thans als eis moet worden gesteld, dat het legerkorps een zodanig harmonisch parate samenstelling heeft, dat het zonder verdere aanvulling met mobilisabele onderdelen op ieder moment geschikt is voor zijn ge- vechtstaak. Uiteraard bleven de beper kingen opgelegd door het beschikbare per- soneelscontingent hun remmende invloed uitoefenen. Per 1 november zullen de huidige ge vechtsgroepen worden omgevormd tot vijf brigades, gegroepeerd tot twee divisies. Hierbij bestaat het voornemen uiteindelijk te komen tot drie gemechaniseerde en twee gemotoriseerde brigades. Elk van de beide divisies krijgt thans, naast de reeds daarbij ingedeelde artillerie- en genie-eenheden, de beschikking over een verkenningsbatal jon. Het legerkorps zal bovendien worden versterkt met een parate pontonniers bataljon. een tweede afdeling raketwer pers ,een volledig paraat marechaussee bataljon en compagnieën commando troepen. Zodra de resultaten van de beproevingen zulks wettigen zal een beslissing worden genomen over de invoering van een nieuw geweer voor de noodzakelijke vervanging van het Lee Enfield geweer. Luchtmacht Het luchtmachtplan voor de komende jaren is gericht op de totstandkoming van vijf squadrons jachtvliegtuigen voor de defensieve taak, een squadron tactische verkenningsvliegtuigen, vier squadrons jagerbommenwerpers voor de offensieve taak, vier geleide wapeneenheden, waar van twee van het type Nike en twee van het type Hawk en een transportsquadron. Dit zal reeds in het begin van 1961 geheel opnieuw zijn uitgerust met de Fokker F 27. Tenslotte heeft de luchtmacht de verplich ting gekregen om in Nederlands Nieuw- Guinea een squadron luchtverdedigings jagers van het type Hunter met een daar bij behorend eenvoudig meldings- en ge- vechtsleidingstelsel te vestigen. Nederland heeft 50 Sfarfighters besteld. Het eigenlijke aanschaffingsplan is echter gebaseerd op een aankoop van 100 van deze vliegtuigen, waarmede een bedrag van rond f 620 miljoen zal zijn gemoeid. Voor de verwerving van het daarna nog aan de behoefte te kort komende aantal moet op Amerikaanse hulp worden ge rekend. Gehoopt wordt dat in 1963 de eerste Hawks zullen worden afgeleverd. De op te bouwen Hawk-groepen zullen worden uit gerust met wapens, die in gezamenlijke Europese produktie zullen worden voort gebracht en geheel ten laste van eigen geldmiddelen moeten worden aangeschaft. Personeelstekort De minister verklaart dat ook in het af gelopen jaar de toeloop van beroepsperso neel onvoldoende is gebleken. Bij de land en luchtmacht moest zelfs enige teruggang worden geconstateerd, waarbij vooral het verloop van het jongere personeel van be tekenis is. Het is een gebiedende eis, aldus de minister, de dienstvoorwaarden voor het vrijwillig dienende personeel zodanig te verbeteren dat het militaire beroep hetzij als carrière hetzij als tijdelijke werkzaam heid in aantrekkelijkheid de vergelijking met de vele andere betrekkingen, welke thans bijna letterlijk voor het grijpen lig gen, kan doorstaan. De datum van ingang van de nieuwe be zoldigingsschalen is vastgesteld op 1 ok tober. De verblijfsvergoeding voor gehuw de militairen, die van hun gezin gescheiden moeten leven, worden per 1 januari ver hoogd. De nieuwe regeling inzake toelagen bij oefeningen zal eveneens op die datum ingaan. De uitbreiding van het vrij ver voer voor jeugdige ongehuwde vrijwillig dienende militairen is per 1 september uit gebreid. Ten aanzien van de kledingvoor- ziening zijn een aantal verbeteringen in voorbereiding. Ook wat betreft de woning voorziening van het militair personeel is een belangrijke verbetering bereikt. Op 16 september overleed in een Haags rusthuis een 67-jarige ongehuwde vrouw. Op last van de officier van Justitie is sectie op het stoffelijk overschot van de vrouw verricht, omdat zij op 6 september de Planta-ziekte gekregen had. De ge rechtelijke deskundige, dr. Zeldenrust, con stateerde, dat de doodsoorzaak van de vrouw gezocht moet worden bij een ern stige harttrombose. In het sectierapport vermeldt dr. Zeldenrust, dat het moeilijk is causaal verband te leggen tussen de harttrombose en de „dermatitis planta- ris", al wordt de mogelijkheid niet uitge sloten geacht dat de Plantaziekte de dood van de vrouw iets versneld heeft. De aftredende rector magnificus van de universiteit te Utrecht, prof. dr. J. F. Nuboer. heeft er in zijn recto raatsrede over geklaagd, dat de zieken fondsen de opneming van patiënten in academische ziekenhuizen zouden tegen houden. Het medisch-klinisch onderwijs zou, omdat men over te weinig patiën ten beschikt, daardoor in moeilijkheden geraken. Prof. Nuboer noemde de hou ding van de ziekenfondsen een aantasting van de volksgezondheid. Van de zijde van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen wordt verklaardd dat de mededeling van prof. Nuboer in strijd is met de feiten. Het is de zieken fondsen bekend, dat in de academische ziekenhuizen het accent steeds sterker is komen te liggen op zeer moeilijke gevallen, hoewel voor het onderwijs toch ook gro te behoefte bestaat aan patiënten met een voudige ziektenverschijnselen. Het pro bleem is enige jaren geleden aan de or de geweest in een commissie ter bestu dering van de verhouding tussen academi sche ziekenhuizen en algemene ziekenfond sen. De ziekenfondsen hebben er toen van harte aan mee gwerkt de wettelijke bepa lingen inzake de keuze van ziekenhuis zodanig te wijzigen, dat voor ziekenfonds verzekerden. waar zij ook woonachtig zijn, de mogelijkheid werd geopend hun keu ze te bepalen op een der academische ziekenhuizen. Hieruit blijkt, aldus de cen trale bond. dat de ziekenfondsen al het mogelijke doen om te bevorderen, dat de academische ziekenhuizen de beschikking krijgen over de patiënten waaraan zij be hoefte hebben De suggestie, als zouden de ziekenhui zen deze opnemingen belemmeren, wordt door de bond volkomen onjuist geacht. Betreurd wordt dat prof. Nuboer deze on gerechtvaardigde beschuldiging aan het adres van de ziekenfondsen heeft uitge sproken. De centrale bond zegt, dat de academische ziekenhuizen dikwijls ook kla gen over een tekort aan poliklinische pa tiënten. Ook dit geeft problemen voor het onderwijs aan studenten en assistenten. Naar de mening van de centrale bond zouden de academische ziekenhuizen in dit opzicht veel kunnen bereiken door een betere organisatie van hun poliklinieken. Het lange wachten, waartoe de patiënten in de poliklinieken veelal zijn genoopt maakt, het bezoek aan een universitai re polikliniek weinig aantrekkelijk. Advertentie maakt Uw groenten zo lekker. Advertentie Chief Whip 20 stuks f. 1.- lif - Het ministerie van Defensie heeft mee gedeeld dat het smaldeel V dat het vlieg- dekschip „Karei Doorman" en de jagers „Groningen" en „Limburg" omvat, aan het einde van deze maand de thuisreis zal aanvaarden. Van 7 tot 12 oktober is het smaldeel in de hoofdplaats van Caledonië Nouema. Van 18 tot 22 oktober zal alleen de „Karei Doorman" in de haven van Sydney in Australië liggen. De „Groningen" en de „Limburg" blijven van 21 tot 25 oktober in Auckland. Het gehele smaldeel is van 11 tot 16 november in Valparaiso (Chili) en van 28 november tot 3 december in Rio de Janeiro. Het bezoek aan Rio de Janeiro zal op verzoek van de Braziliaanse regering een officieel karakter dragen. De schepen worden op 20 december in Nederland tei-ug verwacht. De besprekingen van gisteren tussen werkgeversorganisaties en werknemers organisaties in de metaalindustrie over de arbeidsvoorwaarden hebben niet tot over eenstemming geleid. Zij zullen volgende week woensdag worden voortgezet. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bruinisse L. Emmerzaal te Z wij narecht. Aangenomen naar Finsterwolde C. D. v. Goeverden, pred. met bijz. opdracht te Mijnsherenland. Geref. kerken Beroepen te Twijzel W. Kats te Tiel. Ev. Luth. kerk Drietal te Pekela-Winschoten P. Kaste- lijn te Zeist, J. v. Theylingen, prop. te Amsterdam en C. G. G. Visser te Utrecht. Het is dezer dagen vijf jaar geleden, dat het „International University Contact for Management Education" (I.U.C.) de beschikking kreeg over een permanent secretariaat en documentatiecentrum, ge vestigd in Delft. Sinds 1951 worden door het I.U.C. initiatiefnemer tot de vor ming hiervan is prof. ir. B. W. Beren schot, hoogleraar aan de T.H. te Delft jaarlijks internationale bijeenkomsten belegd, waar vooral veel aandacht besteed wordt aan nieuwe onderwijsmethoden en samenwerking met het bedrijfsleven, om zodoende de kloof, voorzover die bestaat, tussen de theorie van de universiteit ener zijds en de eisen van het bedrijfsleven anderzijds, kleiner te maken. In diverse landen houden nationale co- mité's van I.U.C.-leden zich met de daar mede samenhangende problemen bezig. Het sinds 1955 bestaande secretariaat en documentatiecentrum te Delft verzamelt zoveel mogelijk gegevens over opleiders, opleidingen, onderwijsmateriaal etz. en in de nabije toekomst zal een viertalig tijd schrift, waarin documentatie wordt opge nomen, uitgegeven worden. Financieel worden deze activiteiten mogelijk ge maakt door de 250 leden, de aangesloten Europese universiteiten, bedrijven en de Nederlandse overheid. Vooral de Nederlandse industrieën zijn doordrongen van het belang van een goed functionerend hoger onderwijs voor de opleiding en vorming van hen, die be stemd zijn leidende functies in het bedrijf te gaan bekleden. Sinds 1959 verricht het I.U.C. onderzoe kingen om tot de meest efficiënte wijze Vermist Reeds een week wordt in Hengelo de 17-jarige smidsleerling Harold Thomas vermist. Op donderdag 15 sep tember had de jongen enige onenigheid thuis, waarna hij is weggegaan. In de loop van de avond heeft men de jongen nog op de kermis gezien, maar nadien ont breekt ieder spoor van hem. Wel is bekend geworden dat hij op de dag van zijn ver dwijning of de dag daarna voor dertig gulden zijn fiets van de hand heeft ge daan. De jongen was gekleed in een bont gekleurd jack, een gestreepte spijkerbroek en grijze schoenen. De 35-jarige Nederlandse buschauffeur G. uit Groningen is donderdag door de rechtbank in Ibbenbüren in Duitsland vrij gesproken van schuld aan een autobuson geluk dat in juni van dit jaar gebeurd is. De door S. bestuurde bus reed met gro te snelheid van een helling doordat de remmen weigerden. Door de tegenwoor digheid van geest van de chauffeur van een tweede Nederlandse bus, die er voor reed, kon een ramp worden voorkomen. S. waarschuwde zijn collega met claxon signalen, waarop deze snelheid minder de en de tweede bus opving. Bij het onge luk werden 27 Nederlanders licht gewond. In het vonnis werd vermeld dat de rem- slang van de verongelukte wagen reeds voor het begin van de reis defect was. van opleiding van leidende functionarissen in het bedrijfsleven te komen. Meningen van topi-managers, hoogleraren en andere met de opleiding belaste personen spelen daarbij een belangrijke rol. Het I.U.C. heeft zich de taak gesteld alle mogelij ke steun te verlenen aan die instituten en personen die de opleiding van de toe komstige leiders van ons economisch le ven ter hand hebben genomen. Het is er zich evenwel duidelijk van bewust dat het „maken" van managers tot de onmogelijk heden behoort. Voor de rechtbank in Groningen heeft treecht gestaan de 23-jarige chauffeur J. van S. uit Mijnsheerenland die ervan be schuldigd werd hoogst roekeloos en onvoor zichtig te hebben gehandeld, zodat een door hem bestuurde bestelauto op een on bewaakte spoorwegovergang door een trein werd aangereden. Een der inzitten den, de heer J. J. de Jong uit St. Willi- brord kwam daarbij om het leven. Het ongeluk gebeurde 3 december van het vorige jaar op de Hoogeweg in Adu- ard. De bestelwagen werd meegesleurd, de kap er af geslagen en de inzittenden naar buiten geslingerd. De officier van justitie eiste zes weken gevangenisstraf. Uitspraak op 6 oktober. Voor de rechtbank in Den Bosch heeft een notaris uit Bladel terecht gestaan wegens verduistering van gelden ten nade le van zijn cliënten en valsheid in ge schrifte. De officier van Justitie, mr. J. Bruigom, eiste twee jaar gevangenisstraf en zeven jaar ontzegging van de bevoegdheid het notarisambt te bekleden. De verdachte had gelden, die hem door cliënten ter hand werden gesteld om ze onder hypothecair verband te belenen, voor zichzelf aangewend. In die gevallen gaf hij aan de cliënten afschriften van niet bestaande hypotheekakten en valse borde rellen, waarop hij gefingeerde nummers en een valse handtekening van de hypo theekbewaarder plaatste. Ook hield hij gelden onder zich die cliënten hem over handigden ter aflossing van hypotheken. De rente betaalde hij dan volledig door om niet te laten merken dat er bedragen afgelost waren. In totaal heeft hij zo in vijf jaar 112.000,- verduisterd. Verdachte gaf het ten laste gelegde toe. Uit het verhoor van de ambtenaren, die het onderzoek gevoerd hebben, bleek dat de financiën van de notaris een tekort van 80.000,- vertoonden. De man is inmiddels failliet verklaard. Aanleiding tot de frau des zouden de aankoop en inrichting van zijn woonhuis zijn geweest. De officier van Justitie sprak van een verschrikkelijk bedrog. Hij zei van mening te zijn dat een noodtoestand niet alleen de oorzaak van een dergelijke systematische fraude kan zijn. Hier moet ook wel een persoonlijke aanleg meespreken, zo zeide hij. Hij rekende het verdachte bijzonder zwaar aan, dat hij het vertrouwen dat men in een notaris moet kunnen stellen, in ei-nstige mate heeft geschonden. Hij eiste bovengenoemde straf. De raadsman van verdachte was van mening dat van een misdadige aanleg bij zijn cliënt niet gesproken kan worden. Hij wilde de notaris meer als een naïef mens beschouwen. Hij heeft bijvoorbeeld steeds gemeend het verduisterde geld nog eens uit de opbrengst van zijn ambt te kunnen aanzuiveren. Hij betreurde het dat men zijn cliënt zo spoedig failliet heeft ver klaard. Niet alleen zullen nu de onroeren de eigendommen veel minder opbrengen, maar bovendien is de bejaarde vader van de notaris bereid om aan de afwikkeling van de schulden zijn medewerking te ver lenen. De rechtbank zal op 6 oktober uitspraak doen. Fout, afbreken. Bij de bouw van het hoofdkantoor van Van Gend en Loos in Utrecht zijn afwijkingen in de betoncon structie geconstateerd. Een groot deel van het reeds gebouwde betonskelet zal moeten worden afgebroken. Salariëring BWK's. Twee hoogleraren en een directeur van de Fokkerfabrieken zullen een bindend advies uitbrengen over de toekomstige salariëring van de bijna 4.50 boordwerktuigkundigen der KLM. te weten prof. mr. W. C. L. van der Grinten, hoogleraar te Nijmegen, prof. mr. K. Wiersma, hoogleraar te Groningen, en prof. ir. E. van Emden, directeur van de n.v. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigen- fabriek Fokker. Ieren naar Verolmc. Vanmorgen zijn op Schilhol zeventig jonge Ieren aange komen, die op de scheepswerf van Verol- me op het eiland Rozenburg een scholing zullen ontvangen, waarna zij te werk zul len worden gesteld op de Verolme scheeps werf in Cork-Cobh (Ierland). Op de be- drijfsscholen worden cursussen gegeven, die speciaal voor deze Ieren samengesteld werden. Tweede slachtoffer. Thans is ook het tweede slachtoffer van de kolendampver giftiging in Leeuwarden, de 79-jarige me vrouw M. Jor.kman-Weerman, in het Dia- conessenhuis in Leeuwarden overleden. Sinds haar opneming is zij niet meer bij bewustzijn geweest. Het bejaarde echtpaar werd op 8 september bewusteloos in de slaapkamer gevonden. De heer Jonkman overleed twee dagen later. Fraude voor spilzieke vrouw. Een 60- jarige Hagenaar die als beheerder van een filiaal van zijn werkgever 2200.— had verduisterd, is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 26 weken, waarvan 10 weken voorwaarde lijk. De verdachte was nog nimmer met de justitie in aanraking geweest. Hij had de verduisteringen gepleegd om te kunnen voldoen aan de steeds toenemende eisen van zijn spilzieke vrouw, die nu is opge nomen in een psychiatrische inrichting. Spontane hulp. Met een spontane actie heeft de bemanning van de jager „Groningen", die met 't „Karei Doorman"- smaldeel in de wateren bij Nieuw-Guinea verblijft, bijna tweeduizend gulden bijeen gebracht om een marinier uit de nood te helpen. Deze had bericht gekregen dat zijn vader in Ede stei-vende was. Hij kreeg toe stemming naar huis te gaan, maar moest omdat hij in beroepsdienst is, zelf voor de reissom van ongeveer 2600,zorgen. Dit kwam bijeen dank zij de hulp van zijn ongeveer 250 mede-opvarenden. Per vlieg tuig kon de marinier naar Nederland reizen. Afscheid Britse ambassadeur. De Brit se ambassadeur, Sir Paul Mason, heeft op de ambassade een afscheidsreceptie gehou den. Hij gaat ons land verlaten omdat hij is benoemd tot permanent vertegenwoor diger van Groot-Brittannië bij de NAVO in Parijs. Ter receptie kwamen ook de ministev-president prof. dr. J. E. de Quay, tal van hooggeplaatste functionarissen van departementen en leden van het corps diplomatique. Advertentie Advertentie SUÈDE JASJES MONTY COATS JACKS - PULLOVERS PANTALONS SPORTMAGAZIJN TwUnderslaan 7-fl, Haarlem - Tel. 15116 100 ®/o service Uw wagen parkeert u voor de deur I Advertentie Wacht niet langer, dat komt nooit meer 1 "N Bosch 110 I. van Bosch 112 I. van Bosch 140 I. TL van Bosch 140 I. TG van Bosch 140 I. S van Bosch 140 I. SG van Bosch 180 I. S van Bosch 180 I. SG van Bosch 240 I. SG van 1050. ALLÉÉN Bil 532.- voor 400.- 595.- voor 450.- 650.- voor 495— 690.- voor 555.- 690.- voor 555.- 745.. voor 590.- 895.- voor 650.- 975.- voor 695.. voor 795.- 'n waarborg voor nazorg Lange Veerstraat 25 Haarlem - Telefoon 16145 Het K.N.M.I. deelt mee; Een regengebied behorende bij een fron tensysteem boven Engeland wist zich on danks aanzienlijke luchtdrukstijgingen te handhaven. Het bracht in Engeland op vele plaatsen 10 tot 20 mm. regen. Vanochtend bereikte het regengebied ook het zuidwesten van Nederland. De hardnekkigheid van het regengebied hangt samen met een kleine storing, die via Engeland naar de Noordzee trok. Deze storing verwijdert zich naar het Noord oosten. Mede in verband met de aanhou dende luchtdrukstijgingen in onze omge ving wordt morgen de kans op regen weer kleiner. Over de oceaan trekt een actieve depressie in de richting van Schotland. De ze kan later de wind aan de Waddenkust wat in kracht doen toenemen, maar overi gens zal het rustige weer voortduren. WEERRAPPORTEN Zaterdag 24 september Zon op 6.28 uur, onder 18.35 uur. Maan op 10.21 uur, onder 20.29 uur. Maanstanden 28 sept. 2.13 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrüdag 23 september Hoog water 5.01 en 17.21 uur. Laag water 0.54 en 13.05 uur. Zaterdag 24 september Hoog water 5.37 en 17.56 uur. Laag water 1.29 en 13.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen bulten- en binnenland BS van gisteren. d Neerslag laatste 24 uur t> u 2 Den Helder geheel bew. z 17 Ypenburg geheel bew. z 15 Vlissingen geheel bew. zzw 16 Eelde mist zzo 17 De Bilt geheel bew. z 17 Twente mist zzo 18 Eindhoven zwaar bew. zo 16 Zd-Limburg licht bew. zzo 14 Helsinki mist windst. 15 Stockholm half bew. zzo 17 Oslo geheel bew. zzo 17 Kopenhagen zwaar bew. zo 18 Aberdeen licht bew. windst. 14 Londen motregen zzw 19 Amsterdam zwaar bew. zzo 17 Brussel half bew. zzo 14 Luxemburg onbewolkt no 16 Parijs zwaar bew windst. 20 Bordeaux mist no 20 Grenoble mist windst. 16 Nice onbewolkt n 21 Berlijn geheel bew. n 17 Frankfort mist no 17 München onbewolkt ozo 13 Zürich mist windst. 16 Genève zwaar bew. O 15 Locarno onbewolkt windst. 21 Wenen geheel bew. wnw 12 Innsbruck mist windst. 13 Belgrado regen ono Athene zwaar bew. n Rome onbewolkt no 22 Ajaccio onbewolkt no 22 Madrid licht bew. windst. 29 Mallorca onbewolkt windst. 26 eg vD 0,6 0,5 0,6 0,3 0,1 0,1 0,1 0,1 0 0 0 4 12 0,4 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 0 0 0 2 0,1 7 0 0 0 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2