SCHIPHOL-FILM Schoolvereniging „Avadia" in Haarlem bestaat halve eeuw PIKEUR DE GROTEN VOOR pasaralam DE KLEINTJES MEER DAN DIAMANT WAARSCHUWING rievcn aan de redactie Ritmeester VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT CHEVROLET, CORVAIR, IJ rookt er goed van! in het heldergele blikje! Burgerlijke Stand Haarlem van COLLECTE BLAZEN EN TROMMELEN verreweg de meest verkochte Amerikaan. de kleine Chevrolet met dezelfde voortreffelijke eigenschappen, thans vanaf 11.400. Vraag vrijblijvend proefrit bij de official dealer. N.V. Amsterd. Rijtuig Mij. Houtplein 21 - Telefoon 22020 Advertentie Het schoolgebouw heeft enige tijd op de Prinsenhof gestaan, maar deze plaats von den de vroede vaderen destijds minder geschikt, getuige een zin uit een oud rap port van de gemeenteraad: „Het Prin senhof is een weinig geschikte plaats voor een meisjesschool, omdat het door de ver schillende aldaar gevestigde scholen een verenigingspunt voor jongens zal zijn". Zaterdag viert een van de oudste school verenigingen in Nederland haar vijftigste verjaardag. De vereniging „Avadia" (Afwisseling Van Alle Dingen Is Aangenaam), de schoolvereniging van de h.b.s. voor meis jes aan de Tempelierstraat te Haarlem, bezorgt op deze dag de leerlingen en voor al de oud-leerlingen enige aangename uren door hen des middags uit te nodigen voor een receptie, hun 's avonds een diner te bereiden en hun daarna een feestavond in hotel Nieuw Berkenrode voor te schotelen. En dit gehele feest staat in het teken van het lustrum. „Nou lustrum", zegt Barbara Schreuder „het is meer een gezellig verjaardags feestje". Met Barbara Schreuder 19 jaar oud en twee jaar geleden van de h.b.s. voor meis jes gekomen en Marijke Maarssen 18 jaar oud en een jaar geleden van school ge komen zitten wij in de kamer van de directeur van de meisjes h.b.s., de heer S. Elte te praten over dit komende jubi leumfeest. In 1909 werd de vereniging door Marian ne van Wessem opgericht: „Ik geloof dat zij nu mevrouw Van der Sleen heet", zegt een van de meisjes en sinds de oprich ting is de vereniging langzaam maar zeker op gang gekomen. De leerlingen van de vierde en vijfde klasse hadden in het be gin het recht om lid van de vereniging te zijn, maar later werd dit recht ook toe gekend aan de „onderbouw". Op de eerste woensdag van de maand kwam men bij elkaar om wat te praten en wat muziek te maken. „Heel wat anders dan nu. Nu willen ze altijd weten of er gedanst wordt. Anders komen ze niet". Marijke en Barbara zijn allebei presidente van de vereniging ge weest en zij kunnen er dus uit de prak tijk over meepraten. Nu het gesprek op dit punt is aange komen worden er mappen en foto's voor de dag gehaald. Onder het slaken van her- 'Advertentie RP 6012 GETROUWD: 22 sept.: J. A. Steffers en G. Junghamel; J. Oppelaar en H. Swart. BEVALLEN van een zoon: 21 sept.: E. C. Hoos-Hetem; P. E. van Bezu-Zonne- veldF. T. Bouw-van Wort; E. Geerlings- Lieverse; 22 sept.: E. van der Wei-van der Veen. BEVALLEN van een d o c h t e r: 19 sept.: ■J. H. Wehnes-Joubij; 20 sept.: M. E. Kok- Free; 21 sept.: M. C. J. Vink-Eichhorn; M. J. van Nieuwland-Wielart; 22 sept.: M. W. J. Kokke-Keetlaer; F. van Klaveren-Klaas- sen. OVERLEDEN: 19 sept.: A. Vergers-Kol- derie, 84 j., Generaal Spoorlaan; 20 sept.: M. H. Sikken, 81 j.,'Gijsbrecht van Aem- stelstraat; 21 sept.: I. Roose, 67 j.. Vooruit gangstraat; M. M. Nagtegaal-Martius, 82 j., Romolenstraat. Vroeger mochten de jongens overigens geen „fuifavondjes" bijwonen. Maar tussen de oude papieren werd een programma boekje uit 1930 gevonden, waarop stond: Bal met attracties. „Dan moeten de jongens erbij geweest zijn", zegt Barbara. En tussen de oude foto's en de nog oude- Gymnastiekies in de goede oude tijd re brieven komt tenslotte ook de „Snaphen' het schoolblaadje. tevoorschijn. Ter gele- inneringskreten worden ze bekeken en de genheid van het lustrum zal de Snaphen heer Elte, die er even bij is komen staan, in feestgedaante verschijnen. Maar hoe, vertelt er snel tussendoor dat de school dat moet nog een verrassing blijven, al sinds 1867 bestaat. (Verkort weergegeven) DIERENBESCHERMING Gaarne wil het bestuur van de Haarlemse „Dierenbe scherming" naar aanleiding van de inge zonden brieven van 17 en 21 september het volgende onder de aandacht brengen. 1. Het asiel in de Ridderstraat, dat bijna 30 jaar geleden werd opgericht, heeft in de loop der jaren talloze dieren liefderijk opgenomen en verzorgd en is er in geslaagd, voor een groot aantal een nieuw tehuis te vinden. Dank zij dit asiel konden vele mensen, die bijvoorbeeld in een ziekeninrichting moesten worden opgenomen en het pen- siongeld voor hun huisdier niet bezaten, het dier aan de zorgen van de vereniging toevertrouwen. Veel weggelopen dieren konden via het asiel, weer aan hun eige naar worden teruggegeven. Mede is het te danken aan het asiel, dat het euvel: touw, steen, Spaarne (als u begrijpt, wat wij bedoelen) zeer belangrijk is vermin derd. Een dierenasiel is bittere noodzaak! Wat zou het lot van tal van dieren zijn, indien het asiel er niet was? Het bestuur van de vereniging is er van overtuigd, dat een groter asiel men denke aan de bevolkings- en dierenaan- was in Haarlem en omgeving dat ook meer aan de tegenwoordig in dit opzicht te stellen eisen voldoet, niet alleen ge wenst, maar zelfs noodzakelijk is. De po gingen om een geschikt terrein te vinden en de nodige gelden te verkrijgen tot op richting van een modern asiel zijn echter tot op heden mislukt. Opnieuw zal worden uitgezien naar de mogelijkheid, het doel te verwezenlijken. Hierbij rekenen wij op de onmisbare financiële steun van alle die renvrienden in Haarlem en omgeving. 2. Niettegenstaande de niet ideale behui zing wordt alles in het werk gesteld, om de aan de vereniging toevertrouwde die ren tegen ziekte en besmettingsgevaar te vrijwaren. Doordat het asiel echter een groot aantal zwerfdieren een tehuis biedt, blijft het gevaar van besmetting steeds bestaan. Zelfs doorlopend toezicht van een dierenarts en de prijzenswaardige toewij ding van beheerders en assistenten kun nen dit niet voorkomen. Blijkens de drukke praktijk van de die renartsen is het aantal zieke dieren bij particulieren behoorlijk groot, zodat het niet te verwonderen is, dat ook in het asiel ziekte kan voorkomen. Dat wij zeer voorzichtig zijn bij het af staan van dieren moge o.m. blijken uit het feit, dat bij controle door onze 20 controleurs (welke controle enkele weken na uitgifte van een dier plaats heeft) nog geen 3 percent van het aantal afgestane dieren aan honde- of katteziekte bleek te lijden. Dit is voor een asiel een verras send en verheugend resultaat. Dit is voor al te danken aan intensief medisch toe zicht en de genegenheid en zindelijkheid van de beheerders. De controlestaten zijn ter inzage. 3. De vergelijking met de stichting Ken- nemer Dierentehuis gaat ten enenmale mank. Deze stichting heeft momenteel geen andere taak dan gelden verzamelen, ter wijl Dierenbescherming vrijwel alle be schikbare gelden ten koste legt aan zwer vers en andere verschoppelingen. Van de contributies, opbrengst collecten en ande re baten blijft voor andere werkzaamhe den van de vereniging slechts een gering gedeelte beschikbaar. 4. In verband hiermee doen wij een drin gend beroep op allen, onze binnenkort te houden collecte ruim te gedenken en zich in groten getale beschikbaar te stellen om als collectant mee te werken, de opbrengst zo groot mogelijk te maken. De collecten worden gehouden: te Ben- nebroek van 3 tot 7 oktober (lijstcollecte) en 8 oktober (buscollecte) te Haarlem. Bloemendaal en Heemstede van 10 tot 14 oktober (lijstcollecte) en 15 oktober (bus collecte). Men kan zich als collectant opgeven aan het asiel, Ridderstraat 11, Haarlem, tel. 12823, alsmede aan de volgende adressen: Mevrouw Wijt, L. Reaellaan 14, Haarlem, tel. 61036; de heer Van Velthoven, Gen. de la Reystraat 80, Haarlem, tel. 53130; mevrouw Hoogvorst, Landzichtlaan 41, Heemstede; mevrouw Van der Zouw. Kle verlaan 192, Haarlem, tel. 50023. Het Bestuur van de Vereniging tot Bescherming van Dieren voor Haarlem en Omstreken. Protest. Wat betreft het onzinnige plan voor de kruising Kleverlaan-Randweg, waarover Uw blad donderdag schreef, mis ik in Uw artikel het toch zo eenvoudige feit, dat de gemeenteraad B. en W. ter verantwoording kan roepen. Of vergeet deze raad misschien, dat er nu en dan nieuwe verkiezingen worden gehouden? P.P. „Niet gewenst". Vorige week werd in de couranten een oproep geplaatst tot het bijwonen van een door NASSI (Nationale Actie Steunt Spijtoptanten Indonesië) ge organiseerde avond. Ik heb mij diep ge schaamd over de wijze waarop mijn stad genoten hierop hebben gereageerd. Slechts enkele tientallen waren aanwezig in de tuinzaal van het concertgebouw. Het moet onder de aandacht van ons volk gebracht worden dat in Indonesië mensen in grote nood verkeren. Als wij hen niet spoedig helpen zal het te laat zijn. Onze mensen verkeren daar in de bitterste armoede, velen van hen hebben geen dak meer boven het hoofd, moeten met bedelen aan de kost komen en huizen onder bruggen en afdaken van Chinese graven. Kinderen hebben geen leven op de Indonesische scholen. Zij worden gesard en getergd. Let wel dit zijn onze eigen mensen die dit on dergaan. Zij willen weg uit deze ellende en een menswaardig bestaan leiden. Wij zijn verantwoordelijk voor wat er met hen gebeurt, omdat zij eenvoudig misleid zijn en geen goede voorlichting hebben ge kregen onzerzijds. Voor velen is het reeds te laat; zij zijn omgekomen "an ellende. Help voor het te laat is. Maar op hun visumaanvragen voor Nederland ontvan gen zij het volgende bericht: Op uw ver zoek om toelating in Nederland moest on der de huidige omstandigheden na ernstige overweging afwijzend worden beschikt". A. P. T.—R. Protest. Nu blijkens uw beschouwingen in Haarlems Dagblad van 22 dezer ons ge meentebestuur er mee accoord gaat, dat aan de Kleverlaan een levensgevaarlijke verkeerssituatie gaat ontstaan en ook Bloemendaal zijn medewerking verleent, vraag ik me af, of wij als burgers van Haarlem hiertegen niet op de ene of an dere manier kunnen protesteren, samen met inwoners van Bloemendaal. Hoeveel Haarlemmers gaan niet dagelijks naar Bloemendaal en voor hoeveel Bloemen dalers is Haarlem niet het doel van hun tocht. Ik denk ook aan zoveel kinderen uit de omgeving van Kleverpark en Delft laan, die in Bloemendaal naar school gaan. Maar hoe en waar moeten we protes teren? Intussen zie ik nog wel een uitweg. Het zal natuurlijk geld kosten, maar dit be drag zinkt in het niet bij de waarde van verloren mensenlevens. En die komen er! Misschien wel in de eerste week, dat de randweg in gebruik wordt genomen. En dan zal wel blijken, dat de zuinigheid de wijsheid bedroog en komt het berouw te laat. G. V. Naschrift: Een actie-comité uit de burgerij heeft in andere gevallen vaak effect gehad. Doch de burgerij zou in der gelijke gevallen toch in de eerste plaats op haar eigen vertrouwensmannen, de ge- gemeenteraadsleden, moeten kunnen reke nen! (Red.). Geen protest. Het lijkt mij overdreven om zoveel ophef te maken van het levens gevaarlijke kruispunt, dat de Haarlemse verkeersdeskundigen ons cadeau geven aan de kruising randwegKleverlaan. Want als we zouden moeten klagen over de ver gissingen, die in Haarlem in dat opzicht al zijn gemaakt, zouden we dagwerk heb ben. Deze week hoorde ik van mijn buur man iets over een ongeluk in de Hout straat met een bus, waarvan de remmen weigerden. Er zijn geen doden gevallen, las ik in de krant, maar als dat wel het geval zou zijn geweest, zou het niemand verwonderd hebben. Bussen in het winkel centrum, stoepen met afgesleten randen, smalle stoepen bovendien, en dan al het zware en snelle verkeer dat er zelfs vijftig kilometer mag rijden! Waar in Nederland ziet men zoiets krankzinnigs? En dan het kruispunt viaduct Schoter singelBolwerk. Twee hele smalle sleu ven voor het gemengde verkeer en in het midden een brede strookwater! Nie mand krijgt het idee om dit stukje water te overkluizen en dit theoretisch heel brede viaduct een brede rijbaan fe geven, waar men ruimte heeft voor alle soorten verkeer. Zo kan men doorgaan. Het is een hope loze zaak en ik zou zeggen: laat maar zit ten. Ze leren het toch niet. J. K. Naschrift: Wij zouden niet durven zeg gen ,laat maar zitten". De hoop dat met tertijd de harde les der ervaring de ogen opent, moeten we blijven koesteren. Lang zamerhand worden de mistoestanden in Haarlem ook daarbuiten bekend en vooral de organisaties van weggebruikers zullen op den duur de toestand in grotere kring bekend maken, zodat men eieren voor zijn geld zal moeten kiezen, wil men niet door gaan met een figuur te slaan. Wat andere verkeersobstakels in Haarlem betreft is het misschien dienstig te weten, dat ons blad geruime tijd geleden een serie publi- katies met foto's aan bepaalde ongelukkige situaties heeft gewijd. Het commentaar daarop van zekere plaatselijke overheids- zijde was: „Truc-foto's!" Voila! - (Red.) was een leuke meid. Ik zei, getrouwd zal zijn. Ruim een jaar geleden is de thans 17-jarige Jan van Houten uit Heemstede begon nen met het maken van een film van het luchthavenbe drijf Schiphol. Een jaar lang reisde hij wanneer zijn schoolwerk dat maar even toeliet - hij zit in de h.b.s.-afdeling van een Haarlems lyceum naar Schiphol en filmde wat maar voor de lens van zijn acht millimeter camera kwam. De bedrijvigheid op de luchtha ven, het grondpersoneel en natuurlijk de vliegtuigen. „Ik ben zelfs op het plat form geweest om een DC-3 te filmen" vertelde Jan, toen wij een gesprekje met hem hadden over zijn film, die in middels gereed is gekomen en al eens is voorgedraaid aan een groepje deskundigen DP Schiphol. Men was enthou siast over het filmpje en Jan heeft een uitnodiging gekre gen om, met zijn film, eens naar het hoofdkantoor in Den Haag te komen. „En na tuurlijk doe ik dat". Jan van Houten heeft al tijd bijzonder veel belang stelling voor het luchtvaart wezen gehad. Voor zijn film periode plakte hij al foto's van allerlei vliegtuigen in al bums en bij zijn F.M. radio thuis luisterde hij naar de gesprekken van de verkeers toren met de piloten. Het lag dus voor de hand dat hij, zo dra hij met verdiend geld een eenvoudige camera kon ko pen, filmopnamen op Schip hol zou gaan maken. En langzamerhand ontstond er een film. Telkens als de re gisseur, scenarioschrijver en cameraman Jan van Houten het opgenomen stukje film bekeek, vond hij er nog iets aan ontbreken en toen er eindelijk, volgens zijn me ning, niets meer ontbrak, was het filmpje plotseling een film met zestig scènes gewor den. Zelfs het geluid was niet vergeten. Op een bandrecor der heeft de filmende scho lier allerlei geluiden van het' luchthavenbedrijf opgenomen en getracht deze opnamen zoveel mogelijk synchroon met de scènes in de film te te laten verlopen. Bovendien staat er op de geluidsband een commentaar, gesproken door de heer J. van Beyma van de persdienst van de K.L.M. De heer Van Beyma heeft trouwens veel hulp verleend aan de filmplannen van Jan. De vader van Jan van Hou- heeft een wasserij en deze ondergaat op het ogenblik een vei-bouwing. En natuur lijk u raadt het al filmt Jan. Hij filmt de toestand vóór de verbouwing, hij filmt de verbouwing en straks de toestand na de verbouwing en dan is Heemstede een „wasserijfilmpje" rijker. En als Jan hiermee klaar is „Dan ga ik gewoon door" zei Jan. Maar wie nu denkt dat Jan van Houten een cineast zoals Herman van der Horst wil worden, die -heeft het mis. Jan wil bij de publiciteits- dienst van de K.L.M. gaan werken en van dat plan brengt niemand hem af. Jan van Houten bij zijn projector. De grootste weldoeners van de mens zijn z'n ouders. Maar.er zijn ook uitzon deringen. Want er zijn kin deren die hun ouders nooit of slechts zeer kort gekend hebben. Hun Thuis is vaak een kindertehuis. Natuurlijk, daar worden zij met liefde en zorg omringd. Er wordt van alles gedaan om hun het gemis van het ouderlijk huis zoveel mogelijk te vergoeden. Maar toch Enkele jonge Haarlemmers hebben nu het plan opgevat om eens iets extra's voor de ze wees- en voogdijkinderen te doen. Een grote feestdag bijvoorbeeld met tal van at tracties, spelletjes met prij zen, lekkernijen, kortom een hele dag van onbekommerd plezier. Dit feest voor rond 250 kin deren tussen vier en veertien jaar en afkomstig uit vier kindertehuizen zal op woens dag 16 november in gebouw Cultura aan de Jansstraat in Haarlem worden aangericht. Er zullen wedstrijden wor den gehouden in het zak- lopen, koekhagpen e.d. Het hoogtepunt van het festijn zal ongetwijfeld het bezoek van St. Nicolaas en Pieter knecht zijn. Het actiecomité kan dit kinderfeest uiteraard niet alleen uit eigen midde len bekostigen. Velen hebben reeds het comité hun daad werkelijke steun toegezegd, nodig om deze feestdag wer kelijk tot een klinkend suc ces te maken. In het comité van aanbe veling hebben zitting geno men: de heer B. N. Blans, Aerdenhout; pater Huygens, Haarlem; mr. F. van Meer wijk, directeur Twentsche Bank, Haarlem; de heer R. J. P. Muller, arts te Heemstede; ds. G. Toornvliet, Bloemen daal; de heer M. A. de Vries jr., accountant te Haarlem en de heer W. van Willige, directeur van V.V.V. „Haar lems Bloei". Bijdragen kunnen gestort worden op rekening van de Twentsche Bank te Haarlem, gironummer 4000 onder ver melding „Actiecomité Wees- en Voogdijkinderen". Op 30 september, 1 en 2 ok tober houdt de amusements vereniging T.O.V.O. in het concertgebouw te Haarlem een pasar alam, een bazaar ten bate van de spijtoptanten. Medewerking wordt onder meer verleend door George de Fretes en zijn Royal Ha waiian Minstrels, de dans groep „Ramayana" met Oos terse dansen, „The Hot Jum pers" en „The Real Room Rockers". Elke dag is er ver der gelegenheid tot dansen .in de Tuinzaal. Deze pasar alam is op vrijdag 30 sep tember en zaterdag 1 oktober geopend van 14 tot 24 uur en op zondag 2 oktober van 14 tot 19 uur. De folder besluit met de woorden: „di-ie dagen lang lekker eten, snoepen (es sjanghai), waarzeggen, schie ten met buks en katapult, muziek, dansen, rad van avontuur enz. enz. en boven dien alles in die gezellige Oosterse sfeer." Van 26 september tot en met 1 oktober wordt, zoals wij reeds meldden, in Haar lem de reclasseringscollecte gehouden. Nu is men op het laatste ogenblik in moeilijk heden geraakt omdat een wijkhoofd van het plaatselijk comité in Haarlem-Noord is overleden. Degenen, die de reclassering uit deze impas se willen helpen kunnen zich melden bij mevrouw W. A D. Baart, Caninefatenstraat 36 in Haarlem-Noord. Ook voor de andere wijken zijn er nog collectanten nodig. Aanmelding kan geschieden bij het bureau van het U.V.V. Grote Houtstraat 144 (Prove niershuis), telef. 20405. „Op de kermis heb ik d'r Het echtpaar Van der Werff- voor 't eerst ontmoet. Het Wolterse, dat zaterdag 65 jaar laten we samen een glaasje bier drinken. Nou ze zei niet nee en toen zijn we bij el kaar gebleven. Vijfenzestig jaar lang. Waar blijft de tijd, hè? Maar altijd hebben we 't prima met elkaar kunnen vinden. Ik ben nou eenmaal niet chagrijnig van aard. Neem dat van me aan: als je gaat zitten kniesen word je niet oud." De heer Arie van der Werff, 88 jaar oud, praat opgewekt. Zo graag zit hij op zijn praat stoel, dat zijn vrouw, Hendri- ka Wolterse, hem zo nu en dan moet afremmen. „Hij is altijd zo druk, maar chagrij nig, nee, dat is-ie nooit ge weest," vergoeilijkt ze. Even als haar man is mevrouw Van der Werff 88 jaar. Al. veertig jaar wonen ze in het zelfde bovenhuis.je in de Kor te Lakenstraat 21rood in het hartje van Haarlem. Van de buitendeur is een erepoort- gemaakt van dennegroen en herfstasters, bekroond met een schild waarop in gulden letters „Hulde aan het bruidspaar". Slingers van kleurige papieren vlaggetjes zijn boven de straat gespan nen. „Dat hebben de buren gedaan, omdat we vijfenzes tig jaar getrouwd zijn", zegt mevrouw Van der Werff. „Het zijn drukke dagen voor ons." De huwelijksdag is za terdag 24 september. De heer Van der Werff haalt oude herinneringen op. Van zijn zestiende tot zijn zeventigste jaar is hij „in de bouw" geweest, als metse laar. „Ik heb overal gezeten, maar 't meest toch in Haar lem. Voor een lolletje was ik al tijd te vinden. Maar in een café zat. ik nooit. Een glaasje thuis vind ik net zo lekker. In 'n café kletsen ze over al les en iedereen en daar hou ik niet van. Ik kom van m'n vroegere maats nooit iemand tegen, ze zijn allemaal dood. Maar vroeg of laat gaan we allemaal". Voordat de heer en me vrouw Van der Werff in Haarlem kwamen wonen, woonden ze in Heemstede, aan de Middenweg. „Zo'n vijftig, zestig jaar geleden moest een arbeider dag en nacht werken om het brood voor zijn gezin te verdienen. Negen harde guldens in de week bracht ik thuis en daar moesten twee groten en vijf kinderen van rond komen. De arbeiders hebben 't nu wel een beetje beter, dacht ik", meent de heer Van dei- Werf f. Van de vijf kinderen zijn er nog twee in leven. „Met veel wikken en wegen en zuinigheid kunnen we 't met ons Drees-pensioentje wel redden", merkt mevrouw Van der Werff op. Ze komt, doordat ze wat moeilijk loopt, weinig meer op straat. Het huishouden en de verzorging van de twee honden doet ze echter nog helemaal zelf. De oude baas loopt nog graag elke dag een straatje om. Iedereen in de buurt kent Opa Van der Werff. Het hu welijksfeest van het echtpaar is dan ook een beetje het feest van de buurt. Dat zal zaterdag tot uiting komen als 's avonds om half negen het muziekkorps Kunstkring- Apollo het bejaarde bruids paar in de vlaggende en fees telijk versierde Korte Laken straat een serenade zal bren gen. Enige tijd geleden kreeg een inwoner uit de Zaanstreek van de politie een bon omdat hij op een paar honderd meter voor enkele agenten, die de snelheid van de automobilisten stonden te controleren, een aantal kinderen plaatste, die de aan komende hardrijders op het komende gevaar opmerkzaam maakten. In Hoofddorp heeft men de zaken heel wat anders aangepakt. Enkele meters voorbij de borden, die duidelijk aangeven, dat men op de Kruisweg slechts maximum vijftig kilometer per uur mag rijden, heeft de gemeente zelf witte borden geplaatst met het opschrift: „Let op. Snelheids controle". Een vriendelijke geste, die door een groot aantal automobilisten bijzonder op pr{is wordt gesteld. Zij ver minderen namelijk onmiddellijk vaart en rijden met een braaf gezicht en met een matige snelheid langs de met Gatso- meter uitgeruste, controlerende agenten. Er zijn echter haastige rijders, die ook deze extra-waarschuiving nog in de wind slaan en zij gaan zoals we konden constateren onherroepelijk op de bon. Terecht, dunkt ons. Terecht, zeggen ook de agenten die soms handenvol werk hebben om de wel uitermate hardleerse chauffeurs op te schrijven. Het trommelkorps van de bruiken. Vakkennis is niet speeltuinvereniging „Welte- vereist, de liefhebbers van vreden" in Haarlem-Noord een flinke roffel krijgen een heeft de beschikking gekre- gedegen opleiding. Aanmel- gen over acht hoorns. Be- den bij de secretaris de heer halve blazers kan het korps L. Mulder, Pontianakstraat ook nog enkele tamboers ge- 28.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5