Canada is ontevreden over resultaten van atleten tijdens Olympische Spelen Stel tien miljoen pond sterling beschikbaar aan sportsubsidies Jong Oranje speelde goede partij Derde plaats voor Ellen Ort op 100 (11.1 sec.) in Londen m Nederland toch in het Trofeo Italia-toernooi? Geflatteerde zege van amateurelftal Elliott liep de mijl in 3.59.8 Voorwerp van spot Tweederangs Niet alleen bij sport DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 ADVIES AAN BRITSE REGERING „Pas bepalingen toe" „Atleet vrij laten Bouwman (HFG) en Peper (RCH) in amateurteam Frankrijk—Nederland amateurs op 3 april Om de Europese beker Polen en Frankrijk speelden gelijk België-Nederland onder Schotse leiding Enschede-Köln 1-2 Sport in het kort Achttien Nederlanders in Parijs-Tours Kinderen groot van stuk maar tweederangs van kwaliteit" Kies voor het zelfde geld Zwaardemaker jam Zwaardemaker Het zonetoernooi voor dames in Joegoslavië 1> De commissie-Wolf enden is van oordeel dat Engeland geen ministerie voor sport zaken nodig heeft, maar adviseert de regering om per jaar 10 miljoen pond sterling aan sportsubsidies beschikbaar te stellen. Dit is de voornaamste conclusie van het rapport over „de sport en de gemeenschap" dat de tien leden tellende commissie onder voorzitterschap van Sir John Wolfenden op verzoek van de Britse regering heeft uitgebracht. De commissie zou graag zien dat de problemen van de sport in Engeland op een geheel nieuwe wijze worden aangepakt. Een ministerie voor sportzaken, dat eventueel een verlengstuk van het ministerie van Onderwijs zou zijn, is hiervoor niet toereikend. De regering zou vijf miljoen pond sterling per jaar voor de sport moeten uitgeven. De plaatselijke en regionale overheden zouden daar nog vijf miljoen bij moeten leggen. Het totaalbedrag zou elk jaar verdeeld moeten worden over instellingen als het Brits Olympisch Comité, de centrale raad voor lichamelijke ontwikkeling en de nationale bond voor sportvelden. De verdelende instantie zou een raad voor de sport ontwikkeling moeten zijn met zes tot tien leden, die benoemd zouden moeten worden door de minister van Financiën en de president van de Raad van State. De commissie zeer gezaghebbend geeft uitdrukking aan zijn ontevredenheid over de onjuistheden die terzake van de amateurstatus in Engeland bestaan. De toe zichthoudende instanties in de sport wordt aangeraden die onjuistheden uit de wereld te helpen en de bepalingen, waarmee thans de hand wordt gelicht, toe te passen. Overwinningen op sportgebied dragen bij tot het aanzien van het land, maar dit mag niet tot verdwazing leiden. „Als een Engelse ploeg verslagen wordt, mag dit niet voorgesteld worden alsof dit het einde van de wereld zou betekenen. Nog veel minder is het een bewijs van nationale decadentie", aldus de commissie. De veronderstelling dat de sport een belangrijk onderdeel van de internationale diplomatie is, berust op een ernstig gemis aan gevoel voor verhoudingen, aldus de commissie. „Er is een ten hemel schreiend gebrek aan gelegenheid voor beoefening der veld en baansporten", aldus de commissie. „In Engeland zijn 195 sintelbanen tegen 730 in Finland. In het Engelse totaal zijn alle banen van Wales en Noord-Ierland mede inbegrepen. Een tweede ernstig tekort betreft het aantal zwembaden". Hoewel de commissie van oordeel is dat de gelegenheid tot sportbeoefening in Enge land vergroot en verbeterd moet worden, wordt afkeurend gesproken over het Ameri kaanse zowel als het Europese systeem. In het Amerikaanse systeem van universiteitsploegen is het voor een normaal sport beoefenaar vrijwel onmogelijk bij een universiteit aan sportbeoefening toe te komen. De „Varsity"-ploeg krijgt alle aandacht en alle middelen. De commissie is voorts eenstemmig van oordeel dat er iets mankeert: aan de. ama teurbepalingen. Enkele leden zijn van oordeel dat men de toestand in het reine kan brengen door eenvoudigweg de amateur- en professionalstatus op te heffen en elke atleet die geld nodig heeft of wil aanvaarden, daar vrij in te laten zonder dat. dit aanleiding geeft tot critiek, onderscheid of welke afwijkende behandeling ook. De meerderheid van de commissie-Wolfenden deelt deze mening echter met en wyst ernr dat de Olympische eed de deelnemers aan een Olympische sportbeoefening ver biedt financieel voordeel te putten uit hun bijzondere gaven. Maar, zo wordt toe gegeven, er doen zich desondanks weieens „vervelende situaties" voor. „Een systeem waarbij de uitgaven, vooral die van de leden der in het buitenland reizende ploegen, gecontroleerd wordt lijkt ons het meest verstandige en bruikbare". De commissie heeft drie jaar lang aan zijn rapport gewerkt. Op 31 oktober 1957 kreeg de commissie-Wolfenden in Edinburgh zijn studie-opdracht van Prins Philip, die bij die gelegenheid om een nationaal onderzoek vroeg naar de ontwikkeling van de sport in Engeland. 800.000 700.000- WEKELIJKSE INZET VAN DE KNVB'TQTo\ inzet In guldêns\ 600.000 500.000 400.000 300.000 200.000 WO 000 - Proefproces over de vergunning \\Seizoen 'l95e-1959V: 5 io CornpeUtieweek 20 25 Een beeld van de achter ons liggende toto-jaren. Het was nog in het seizoen 1958/59 dat men ver steld stond over de hoge inzet van meer dan 400.000 gld. Het proefproces over ó.e vergunning leverde toen een aantal toto- loze weken en toen de toto weer mpcht draaien leek het als of de belangstelling terug liep. In het sei zoen 1959/60 ging de wekelijkse inzet zeer snel omhoog. Reeds in de zevende week werd een inleg van f 500.000 overschre den en de inleg van ie 100-ste toto in de elfde week naderde de 600.000. Het bedrag van de inleg bleef stijgen en bereikte zijn hoogtepunt in de 23-ste competitieweek toen ten gevolge van plotselinge massale terrein-afkeuring de inzet een week bleef staan. In dp daarop volgende week werd met een inzet van bijna 860.000 een record bereikt. Tegen het einde van het seizoen liep het bedrag iets terug doch het seizoen sloot met. een gemiddelde inzet van ruim f 600.000. In één jaar tijd had de omzet van de toto zich verdubbeld.. In het thans aangebroken seizoen 1960/61 werd de eerste week niet gespeeld. d,oc.h in de zesd.e week was de inzet reeds tegen de 730.000. Waterpolo Na het magere resultaat van het Neder lands waterpolozevental in Rome was men er in KNZB-kringen van overtuigd, dat de ploeg voorlopig niet meer voor deelneming aan belangrijke invitatie-toernooien in aanmerking zou komen. Uit een uit Moskou afkomstig bericht blijkt echter dat Rusland het Nederlands waterpolozevental zal uitnodigen deel te nemen aan het vierjaarlijkse toernooi om de Trofee Italia, dat in 1961 in Moskou wordt gehouden. Behalve Nederland zullen Hongarije, Italië, Joegoslavië en Roemenië worden uitgenodigd. Uiteraard zal de KNZB zich ernstig be raden over het al of niet aannemen van de invitatie, wanneer deze binnenkomt. Het westelijk amateurelftal heeft woens dagavond op het terrein van LSC Leiden een geflatteerde overwinning met 4-1 (rust 2-1) behaald op een technisch superieur maar onproductief militair elftal. Reeds binnen tien minuten hadden de amateurs een voorsprong van 2-0 door doelpunten van midvoor Van der Most (RFC) en linksbuiten Koopen (West-Frisia). On danks een veldmeerierheid slaagden de militairen er eerst kort voor de rust in door midvoor Bogaard (Volewijckers) de achterstand tot 2-1 te reduceren. Met Mersche (ONA) op de linksbuiten plaats in plaats van Koopen, kwam het amateurelftal in de tweede helft al spoedig op 3-1 door een treffer van rechts binnen Van Schaik (Gouda). Hardnekkige pogingen van de militairen, die door hun betere techniek ook de betere ploeg wa ren, om de achterstand te verkleinen, le den alle schipbreuk door een ontstellend gebrek aan schotvaardgheid. Tenslotte werd het zelfs nog 4-1 voor de amateurs door een doelpunt van Mersche. VOETBAL. De uitslag van de voor de tweede ronde van het toernooi om de En gelse beker gespeelde wedstrijd Leeds United—Blackpool was 00. Voetbal Het bondsamateurelftal, dat zondag in Delft een oefenwedstrijd speelt tegen de eerste divisieclub DHC, is als volgt samen gesteld: Doel: Van Zanten (ZAC). Achter: A. de Vries (Gouda) en J. Bond (Volendam). Midden: J. van Zeggeren (Alliance), Mul (NAC) en Libregts (Excelsior). Voor: Van Teen (Emma), Bouwman (HFC), Peper (RCH), Amkreutz (Miranda) en Adelaar (Velox). Reserves zijn Vreeswijk (Gouda), Trot- senburg (Neptunus) en Bos (UVV). De wedstrijd Frankrijk—Nederland (amateurs), waarover de KNVB en de Franse bond overeenstemming hebben bereikt, zal 3 april 1961 (tweede Paasdag) in Amiens worden gespeeld. Voor de amteurs staat voorts, zoals eer der al werd gemeld, een trip naar IJsland op het programma. Het ligt in de be doeling dat de amateurs eind juli begin augustus naar IJsland zullen reizen. Het. Hongaarse Ujpest heeft in Belgrado een overwinning met 2-1 (rust 1-1) be haald op Rode Ster (Jugoslavië) in een wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Eui-opese voetbalbeker. De returnwedstrijd wordt op 12 oktober in Boedapest gespeeld. De Turkse kampioensploeg Besiktas heeft in Istanboel revanche genomen voor de nederlaag, die zij te Wenen tegen Ra pid leed. De Turken wonnen nu met 1-0, welke stand reeds bij de rust was bereikt. Niettemin gaan de Oostenrijkers over naar de tweede ronde voor de Europese beker, daar zij in Wenen met 4-0 zegevierden. IFK Malmö heeft zich door een over winning met 2-1 op Kamraterna in Hel sinki geplaatst voor de tweede ronde. De Zweden hadden de eerste wedstrijd tegen de Finnen gewonnen met 3-1. Reeds zeker zijn thans van een plaats in de tweede ronde: Real Madrid, Hamburger SV, Burn ley, Olympiakos Piraeus (alle vrijge steld vaji de eerste ronde), Frederikstad (Noovwe<;en), Rapid Wien, IFK Malmö en Spanwak (Tsjechoslowakije) Barcelona heeft verder van de Belgische kampioenclub, Lierse SK gewonnen met 2-0, nadat bij de rust de stand nog 0-0 was. De wedstrijd werd bijgewoond door 70.000 toeschouwers. Het Franse nationale voetbalelftal heeft in Warschau met 22 gelijk gespeeld tegen Polen. Zes minuten voor het einde van de voor meer dan 50.000 toeschouwers ge speelde wedstrijd hadden de Polen, die tot dan steeds het beste van het spel hadden gehad met hun aanzienlijk snellere ploeg dan die van de Fransen, welke laatste bovendien weinig eenheid toonde, nog een voorsprong van 20. Ondanks hun superioriteit was het de Polen pas drie minuten voor de rust gelukt door Nor- kowski, een voorsprong van 10 te ver krijgen, die Pohl in de 21ste minuut van de tweede helft vergrootte tot 2—r0. In een wanhoopsoffensief gelukte het Ujlaki de score tot 21 te reduceren en twee mi nuten voor het laatste fluitsignaal kwamen de Fransen zonder Kopa en Fontaine zowaar nog op gelijke hoogte met hun tegenstanders door een doelpunt van Wis- nieski uit een hoekschop: 22. Het elftal van „Jong Oranje" heeft woensdagavond in Gelcen tegen de ploeg van Alajuense (Costa Rica) een uitstekende wedstrijd gespeeld en met 31 gewonnen. Het begin van de vlotte party, die door ongeveer 7000 toeschouwers werd bijge woond, was overigens voor de bezoekers. Rechtsbinnen Carlos Herrera was actief en NAC-doelman Van der Merwe moest al in de eerste minuten een schot uit de hoek duiken. Middenvoor Ulloa was de volgende, die de Nederlandse doelman op de proef stel de, maar na dit korte openingsvuurwerk nam „Jong Oranje" het initiatief over. De beweeglijke aanval sneed met gladde com binaties keer op keer door de defensie van de gasten heen. 1-Iet gehele aanvalskwin- tet was met uitzondering van Bouw meester un goede vorm. Na tien minuten kon rechtsbinnen Lenz uit een afgemeten voorzet van middenvoor Goesgens de score met een fraaie kopbal openen. Hoe snel en sluitend het samenspel in de tegenacties ook was, tegen de hechte verdediging van Oranje had Costa Rica geen afdoend wapen. Spil Pronk (Ajax) en linksachter Veldhoen (Feijenoord) waren de uitblinkers in de achterhoede. Uit een combinatie tussen de vleugelspelers Swart en Bergholz en middenvoor Goesgens pikte Bergholz de bal op en passeerde in de 26ste minuut, doelman Induni (20). Na rust, werden Van der Merwe en Bouwmeester vervangen door respectieve lijk Jongbloem (DWS) en De Vries (Sparta). Het offensief werd voortgezet, waarbij zélfs de backs De Groot en Veldhoen aan de beschieting van de Amerikaanse veste deelnamen. Costa Rica vocht verbeten voort, maar elk schot stuitte op Jongbloed en na 26 minuten werd het zelfs 30 toen Goesgens De Vries een niet te missen kans bood. Pas in de allerlaatste minuut kwam Costa Rica tot het verdiende tegenpunt toen middenvoor Ulloa onverwacht en hoog inschoot. De Schotse scheidsrechter Robert David son zal zondag in Antwerpen de wedstrijd België—Nederland leiden. Zijn landgeno ten Burns en McNiven zullen hem assis teren. In een vooral na rust aantrekkelijke wedstrijd heeft F.C. Köln woensdagavond in Enschede met 21 van Enschede ge wonnen. Er waren 13.000 toeschouwers onder wie zeer veel Duitsers. De doelpunten werden gescoord voor rust door linksbinnen Wren- ger in de 18de minuut en door linkshalf Sturm in de 35ste minuut. Na rust scoorde Helmuth Rahn voor Enschede uit een straf schop in de 13de minuut. VOETBAL. Het voetbalelftal van Wales heeft in Dublin een overwinning met 3—2 behaald op de Ierse Vrijstaat. Bij de rust was de stand nog in evenwicht: 1—1. Wielrennen Achttien Nederlandse renners zullen deelnemen aan de 54ste wielerwedstrijd ParijsTours, die zondag wordt gehouden. Voor de (geheel Nederlandse) ploeg komen uit Martin van der Borgh, Piet Damen, Jaap Kersten, Piet Rentmeester, Toon van der Steen, Piet Steenvoorden en Jan IIu- gens. Voorts starten Peter Post. Piet van Est, Wim van Est, Jo de Roo, Michel Stolker, Coen Niesten, Ab Geldermans, Jo de Haan, Bas Maliepaard en Dick Enthoven. De Engelse atlete Mary Bignal werd onlangs uitgenodigd om deel te nemen aan atletiekwedstrijden in Nigeria. Ak koord, zei Mary tot de Engelse atletiek- federatie, maar ik ga niet zonder Eef Kamerbeek. De Engelse bond is ge zwicht en Eef is nu ook opgenomen in het gecombineerde Engels-Amerikaan se team. De Engelse topatlete logeert nu bij Eef Kamerbeek in Eindhoven. De jonge Haarmse atlete Ellen Ort, die zondag in Beverwijk bij de Noordhollandse kampioenschappen zowel de 100 meter (11.7) als de 200 meter (24.4) won, onder- scheide zich woensdagavond bij de slui tingswedstrijden van het seizoen in het Londense White City stadium. Na een fas cinerende race met de wereldrecordhoud ster, de Australische Mariene Willard, en de oud-Olympisch kampioene, de Austra lische Betty Cuthbert, eindigde Ellen Ort op de 100 yards als derde. Voor alle drie werd dezelfde tijd afgedrukt: 11.1 sec. Met een ty-.l van 11.7 sec ging onze landgenote Nannie Haase als zesde door de finish. Op het nummer 80 meter horden dames was Nederland vertegenwoordigd door Toos Mutter, die echter niet verder kwam dan de vierde plaats in 11.8 sec. Winnares was de Australische No.rma Thrower in 11.5 sec. (Van onze correspondent in Canada) MONTREAL. De Olympische Spelen zijn alweer lang voorbij, maar het naspel is hier nog in volle gang. Het is bijzonder interessant om het te volgen, want als de zaken minder naar wens verlopen en er naar een schuldige wordt gezocht, wordt de waarheid het hardst gehoord. Dat is altijd zo. En de zaken zijn niet goed ge gaan voor Canada in Rome. Verre van dat. De Canadese sportmensen die ten koste van 100.000 dollar naar de Spelen waren gevlogen, zijn heel onceremonieel met zegge en schrijve één zilveren medaille naar huis terug gekomen. Plaats op de slotranglijst? nr. 26 Nog nooit sinds het aan de Olympische wedstrijden heeft deelgenomen, heeft Canada het er zo slecht afge bracht. Hoe kan dat nu? Als er voor een land troost moet zitten in de woorden van De Coubertin dat het niet gaat om het winnen maar om het deelnemen, dan geldt het dit jaar wel voor Canada. Maar het is een schrale troost, want er zijn er maar heel weinigen die ervan overtuigd zijn dat Canada eruit heeft gehaald wat erin zat. „Een groot deel van de Canadese atleten is naar Rome gégaan voor een paar plezierige dagen", zei Frank Read uit Vancouver. En als er iemand recht van spreken heeft dan is het Frank Read, want hij is de trainer van de roeiploeg van de universiteit, van British Columbia, die de enige medaille naar Canada bracht. „Als we niet op passen, tellen we straks helemaal niet meer mee. We moeten wat sport betreft eens bij de landen van Europa in de leer gaan". nuari nam men een proef op 300 kinderen in een van de betere buitenwijken van Toronto en toen bleek dat 55 percent niet in staat was om aan de minimumeisen te voldoen en 85 percent niet aan de maximumeisen „als gevolg van slechte houding, vetzucht en t.v.-benen". Vorig jaar november kwam aan het licht dat een „ont stellend" aantal kinderen in de provincie Nova Scotia niet in staat was om uit een liggende positie omhoog te komen zonder de voeten van de grond te brengen of om de tenen te raken met gestrekte knieën. En dat allemaal in een land waar de pioniersdagen nog in het geheugen liggen. De sportredacteur van de Montreal Star schrijft dat 99 99 „Wat wij doen", zei Melville Rogers vier jaar geleden al tóén hij voorzitter was van de Canadêse adviesraad voor sport in Ottawa, „wij brengen kinderen op die groot van stuk zijn maar tweederangs van kwaliteit". Een sterke verklaring vooral omdat Canada toen nog op de vijftiende plaats eindigde. Maar er was reden toe. Om streeks die tijd had men in Ottawa een aantal kinderen onderworpen, aan zogenaamde Kraus-Weber-oefeningen eenvoudige proeven zoals het met de vingers aan raken van de tenen zonder de knieën te buigen, het op lichten van de benen in liggende positie en dergelijke en het resultaat was niet bemoedigend. Geen van de kinderen kon alle oefeningen doen. In de afgelopen vier jaar is de toestand blijkbaar niet veel verbeterd: in ja- de Canadese nederlagen meer het gevolg zijn van wat er in het Canadese parlement is gebeurd (of niet is gebeurd) dan in Rome. Tenzij de regering nu onmiddellijk voorziet in trainingsfaciliteiten en goede oefenmeesters ziet hij er geen heil in om in 1964 meer dan een nominale Cana dese vertegenwoordiging naar Tokio te sturen. Onder de kop „een natie van zwakkelingen" schrijft de Globe and Mail in Toronto dat de Canadese deelneming aan de Spelen in Rome een nationale en internationale schandvlek is. Deze krant, evenals zovele andere trou wens, betwijfelt of het mogelijk is om in een paar jaar atleten klaar te stomen die hun mannetje staan bij internationale krachtmetingen. „Er ontbreekt meer dan geld en gelegenheden", schrijven de kranten, „onze hou ding is verkeerd. In Europa is het heel normaal om aan sport te doen, het is een nationale tijdpassering en als men daar niet aan sport doet, dan blijft men in conditie door geregeld en vrijwillig een flink eind te lopen. Maar kom daar hier eens om: hier is iemand die fietst, rent of in een korte brpek en een shirt een eind loopt-om-te- lopen een voorwerp om de gek mee te steken. De Spelen in Rome waren voor Canada zeker geen gebeurtenis om het nationale bewustzijn te versterken, maar het is duidelijk dat men er zich niet zo druk over zou maken als men niet van mening was dat er meer aan vast zit. The Gazette in Montreal vraagt zich af of Noord-Amerika misschien bezig is de zin voor concur rentie en competitie te verliezen. Het is een interessante veronderstelling omdat als er waars in schuilt Rome een teken aan de wand is. The Gazette komt er onomwonden voor uit: „Overal zijn er tekenen dat „ge makzucht" een factor gaat worden het werk wordt minder en minder tijdens een week die korter en korter wordt, er is minder „deelnemen" en meer toekijken, minder lopen en meer rijden en gereden worden, minder wedijver op de scholen en meer vooruitgang voor ieder een. De mening krijgt de overhand dat wedijver en con currentie een kwaad zijn, oefening een ongemak is, het naar iets streven een anti-sociale uiting, zekerheid een uitwijkplaats voor verantwoordelijkheid en de kalmeren de pil de oplossing voor elk vraagstuk". Geen bemoedigend beeld en de argeloze toeschouwer moet toegeven dat hij om zich heen symptomen ziet die de schrijver van dat hoofdartikel in het gelijk stellen. Het lijkt daarom voor de landen in West-Europa van belang om de sportprestaties van Noord-Amerika met nauwgezetheid te bezien. Niet zozeer om zich op de borst te kunnen slaan, maar om te overwegen dat kor tere werktijden, hogere levensstandaarden en grotere gemakken, geen garanties zijn voor goede prestaties op de sportbanen. En ze betekenen evenmin een stimulans om de beste eigenschappen van de mens op welk ander gebied dan ook naar voren te brengen. Haar goede prestatie op de 110 yards kon Ellen Ort niet herhalen op de 220 yards. Op dit nummer, dat werd gewonnen door Betty Cuthbert in 24.6 sec., plaatste zij zich vierde in 24.9, terwijl Ria van Kuik de vijfde plaats innam met een tijd van 25.1 sec. De Nederlandse dames-estafetteploeg, bestaande uit Joke Bijleveld, Nannie Haase, Ria van Kuik en Ellen Ort, moest volgens de verwachting ook haar superio riteit erkennen in de Australische ploeg op de 4 x 110 yards estafette. De Neder landse meisjes werden tweede in 47.2 sec. tegen 46.4 voor het Australische kwartet. Tenslote was er nog een Nederlandse Atletiek overwinning, die op naam kwam van Joke Bijleveld. Met een sprong van 5'.855 meter de laatste van de serie over vleugelde zij de Australische Norma Fle- min, die tweede werd met een sprong van 5.79 meter. Ondanks het feit, dat de weersomstan digheden voor recordprestaties bijzonder slecht waren het was koud en er stond een flinke wind slaagde de Austra'liër Herb Elliot, winnaar van de gouden me daille op de 1500 meter bij de Olympische Spelen in Rome, er in het White City Stadium in Londen woensdagavond in, op de mijl onder de vier minuten te komen: 3 min 59.8 sec, nadat de halve mijl was gegaan in 2 min 3.4 sec met de Rhodesiër Terry Sullivan in leidende positie. Met nog ruim 250 meter te lopen ver drong Elliot de Fransman Bernard van de kop en ondanks heftige tegenaanval len van de Fransman, ging de Australiër toch met ruime voorsprong over de eind streep, gevolgd door Bernard en in der de positie door de Brit Gordon Pirie. Voor Bernard werd 4.01.6 afgedrukt, voor Pirie 4.03. Sullivan eindigde als vierde in 4.03.7 De 880 yards werd gewonnen door de Olympische kampioen, de Nieuw- zeelander Peter Snell, in 1 min 47.5 sec. Met de 1.47.5 zijn beste tijd benader de Snell het wereldrecord van Tom Court ney tot op 0.7. sec. De Olympische 800 meterwinnaar George Kerr werd tweede in 1.49.1. Een bijzondere prestatie werd geleverd door Don Bragg, die deelnam voor de Pan-Amerikaanse steden tegen de ploeg van Londen. Hij won het polsstokhoog springen met een sprong van 4,597 me ter. De Olympische kampioen brak daar mee het Brits all-comers-record. Peter Radford zorgde voor een fraaie dubbele zege. Hij won de lOOyards on danks kopwind in 9.9sec en de 220 yards in 21.3 sec. Advertentie 69 ct 93 ct 122 ct Neemt vaker Schaken Het zonetoernooi voor dames in Vrnjacka Banja vJoegoslavië), waaraan voor Neder land deelnemen de dames Heemskerk en Vreeken, is voortgezet met het uitspelen van de afgebroken partijen voor de tweede en derde ronde. De uitslagen waren: Akst Ivanova VzVz\ AsenovaNepher 10; RinderoveVreeken 10; Chaude de Si- lansTranmer 10; Akst—Nepher 10. De uitslagen van de vierde ronde van het zonetoernooi voor dames luidden: Ase novaLazarevic afgebroken, AkstPiberl 10, BruceNepfer 10, VreekenIva nova remise, Chaude de SilansRinder 01, Heemskei-k -Trammer afgebroken.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 19