Haarlemse verkeerscommissie adviseerde „beste oplossing in gegeven omstandigheden" TAXI 13000 ^Brieven aan de redactie Prinses Beatrixschool is mooie aanwinst voor Heemstede St. Jacobs Godshuis hield receptie WEBER MARMITE Kruispunt randweg-Kleverlaan Burgerlijke Stand van Haarlem A7iet aan de raad Rapport aan G.S. Twee weken hechtenis voor schuld aan dodelijke aanrijding overjassen Regenjassen Examens Ruimzicht in uw blik Duitse jongemannen namen motor en een fiets weg ®n©s smaakt veel lekkerder» DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Het lijkt nu wel of de Haarlemse ver keerscommissie zich zonder slag of stoot voor het kruispunt Randweg- Kleverlaan gewonnen heeft gegeven maar dat is be paald niet zo. Van de vijf plannen die in de laatste vijf jaar voor dit verkeers knooppunt zijn gemaakt heeft de commis sie pas na rijp beraad en overleg met de Provinciale Waterstaat het verkeers plan, waar nu zoveel over te doen is, voor tenuitvoerlegging aan B. en W. van Haarlem aanbevolen. In de gegeven om standigheden leek dit de beste oplossing, hoewel ik persoonlijk liever had gezien dat er een ongelijkvloerse kruising met een viaduct kwam." Dit heeft het lid van de Haarlemse ver keerscommissie de heer J. Prikkel tegen over ons verklaard toen wij hem naar zijn mening vroegen over het kruispunt dat thans bij de Kleverlaan wordt aange legd. Zoals men zich herinnert heeft de heer Prikkel als lid van de Haarlemse gemeen teraad hij maakt deel uit van de Partij van de Arbeid B. en W. om ophelde ring gevraagd over de in ons blad ver schenen publikaties met betrekking tot dit verkeersplan. Ook het K.V.P.-raadslid de heer W. van Liemt, vond in onze publi katies aanleiding de kruising Randweg- Kleverlaan in de Haarlemse raad aan de orde te stellen. Hij heeft B. en W. toestem ming gevraagd voor een interpellatie in de raadsvergadering van 12 oktober. De heer Prikkel legde er de nadruk op dat de Haarlemse verkeerscommissie uit sluitend een adviserend college is. De commissie is dus niet bevoegd beslissin gen te nemen over Haarlemse verkeers- vraagstukken. De beslissing is aan het col lege van B. en W. Het definitieve plan voor het kruispunt Randweg- Kleverlaan is, zo deelde de heer Prikkel ons mee, ont worpen door de dienst van openbare wer- Advertentie Zeer exclusieve schoen uit de internationale ONDERTROUWD: 28 sept.: A. Walkeuter en N. H. Stroober; G. W. M. Schakenraad en M. M. Th. Müter; R. A. Visser en G. H. Sipkes; N. van Dongen en M. A. Offenberg; H. J. Brink en M. Th. Smit; J. Ketting en H. C. de Smidt; L. J. Schuijt en C. M. E. Divendal; A. H. Serbée en G. S. Rijbroek; L. Baan en H. M. Jansen; F. J. M. Berkhof en M. H. Groeneveld; Tj. Burgstra en G. K. Schuring. GETROUWD: 28 sept.: J. P. van de Laar schot en E. J. H. Pulles; C. M. Kunis en Chr. J. Limburg; C. J. J. M. van Eeden en A. A. M. van Hassel; K. M. Hageman en W. J. Bakker; F. J. Beurskens en S. Theel; F. J. Boekholt en R. W. Tan; J. van der Meulen en E. Vos; C. van Velzen en J. C. H. Oldenburg; B. A. den Boer en T. Kamp huis. BEVALLEN van een zoon: 27 sept.: H. Duivenvoorden-Veenendaal; C. S. Spil- jard-Kamoen; 28 sept.: C. M. W. van Steen- Put; M. Braakman-Planting; E. Adelaar- Avé; H. W. Bakkenhoven-Belder. BEVALLEN van een dochter: 26 sept..: P. Lijnzaat-Klooster; 27 sept.: M. E. M. Uitendaal-Wesseling; M. J. S. Mol-Laad- stra; M. J. Jordaan-Derks; E. M. Kuijpers- Sikkenk. OVERLEDEN: 25 sept.: L. Dost, 69 j., Maerten van Heemskerkstraat; 26 sept.: C. de Jonge, 60 j., Hazepaterslaan; J. Bier, 46 j., Bloemhofstraat; N. van Westerhoven- Fortgens, 77 j., Oosterhoutlaan; 27 sept.: A. M. de Vries-Stolk, 85 j., Kinderhuis singel; J. E. Junge-Schreuder, 81 j., Wester- houtpark; B. J. P. Veldhoven-M^hlstede, 79 j., Deckerstraat. ken der gemeente Haarlem in samenwer king met de Provinciale Waterstaat. „Met het plan dat nu bij de Kleverlaan wordt verwezenlijkt kon de verkeers-com- missie zich verenigen omdat de verkeers veiligheid voldoende gewaarborgd leek. Het is ook niet zo, dat men kon stellen: ongelijkvloerse kruising of helemaal geen randweg. Het is en blijft per slot van re kening een provinciale aangelegenheid, hetgeen nu ook weer niet wil zeggen dat B. en W. en de gemeente Haarlem in J. Prikkel, lid van de Haarlemse ver keerscommissie. deze zaak onmondig zijn verklaard. Men moet in zulke kwesties tot een compromis zien te komen en ik geloof dat voor het kruispunt waar 't hier om gaat en reke ning houdend met alle factoren de beste oplossing is gevonden. Persoonlijk ben ik overigens van mening dat het kruispunt aan veiligheid nog zal winnen wanneer er verkeerslichten worden geplaatst. Hetzelf de geldt voor het kruispunt Randweg Zijlweg. Door de vestiging van het nieuwe kantoor van de Provinciale Waterstaat, een groot flatgebouw en een technische school in de onmiddellijke omgeving van deze wegkruising zal het verkeer in de naaste toekomst aanzienlijk toenemen. „Meermalen is de vraag opgeworpen waarom de gemeenteraad zich niet veel eerder met het onderhavige verkeerspro bleem heeft bezig gehouden. Dit komt om dat het plan dat nu wordt uitgevoerd in feite niet door B. en W. aan de raadsleden ter beslissing is voorgelegd", aldus de heer Prikkel. Met het K.V.P.-raadslid mr. dr. A. F. H. Schreurs vertegenwoordigt de heer Prikkel de Haarlemse gemeenteraad in de verkeerscommissie. Verder maken van de ze commissie deel uit de burgemeester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers; ir. W. C. Richter van Rijkswaterstaat; de wethouder van Openbare Werken de heer W. F. Happé; de hoofdcommissaris van politie de heer A. L. de Boer; hoofdinspec teur I. B. Brauckmann van de Haarlemse verkeerspolitie; de heer J. J. Jurrissen, directeur van de N.Z.H.V.M. alsmede ver- tegenwoordigers van de K.N.A.C., de A. N.W.B. eri de Vereniging voor Veilig Ver keer. Naar ons bekend is hebben Gede puteerde Staten van Noordholland de directie van de Provinciale Water staat om een nader rapport gevraagd over de door ons blad gesignaleerde kwesties met betrekking tot de aan leg van het kruispunt westelijke rand weg-Kleverlaan. De rechtbank in Haarlem heeft vanmor gen een 27-jarige chauffeur uit Velsen ver oordeeld tot twee weken hechtenis. De chauffeur heeft veertien dagen gele den terechtgestaan omdat hij schuld zou hebben aan een dodelijk verkeersongeluk. Hij sloeg op de vroege ochtend van 16 juni van dit jaar als bestuurder van een melkauto op de Alkmaarseweg in Bever wijk plotseling linksaf zonder daarbij een op het fietspad rijdende bromfietser op te merken. Er ontstond een botsing, die de bi-omfietser het leven kostte. De officier, van Justitie had tegen de melkrijder zes weken hechtenis en vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid geëist. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE GETROUWD: G. van Wieringen en A. C. van der Meij; J. W. Kuipers en E. Schouten; A. Bromet en A. Kottman; H. H. Hiemenz en H. Muller; L. M. Floris en M. H. de Reuver. GEBOREN: Annette Dorothea, d. van C. P. Plooij en E. C. Bosker; Jan, z. van J. Meijer en H. J. van Eeden; Jacob Piet Wil lem. z. van K. Beunder en J. G. van Keu len; Renatus Wilhelmus Maria, z. van M. J. M. van der Hulst en F. J. M. Langeveld. OVERLEDEN: J. Visser. 84 j.; Mej. M. A. Vrensen, 86 j.; Mej. M. C. van de Pavert., 80 j.; P. Reemer, 80 j.; F. R. Mulder, 11 j. (jongen); J. Hinfelaar, 69 j.; Wed. L. We ver-van Raait, 84 j. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: A. M. de Wit-de Wit, d.; C. P. M. Lijten-van der Eist, d. ONDERTROUWD: J. R. Stolting en M. D. Grummels; B. E. Taggenbrock en M. L. C. Schulte; W. B. Kloos en E. Posthuma; H. Deen en T. Heule. GETROUWD: R. A. R. Zapf en D. J. T. Vermons. OVERLEDEN: Mevr. H. W. M. Boltjes- Wilkens, 66 j.; Wed. C. J. Huijse-Besem, 81 j.; Mevr. Chr. ten Cate-Monnereau, 41 j.; Mej. A. M. Honig, 81 j.; C. A. Kastelijn, 74 j. Advertentie ZO JUIST ONTVANGEN Nieuwe modellen in beschaafde kleurnuanceringen. Prijzen van 68-00 tot 168.00 met Dri-Sil finish, vanaf 39.00 Sjaals in wol, mohair en zijde van 3.95 tot 13.90 1bJU&ctt Zlfa/jeSt, Gen. Crenjéstraet 1a-1b Tel. 13334 Regenten en directie van drukkerij St. Jacobs Godshuis hielden gistermiddag ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de drukkerij een receptie in café-res taurant Brinkmann. Onder meer waren aanwezig de oud bis schop van Haarlem Monsigneur J. P. Hui- bers, wethouder D. J. A. Geluk en de direc teur van Haarlems Bloei W. van Willigen. Voorts talrijke autoriteiten uit het kerke lijke en burgerlijke leven. Velen hadden door het zenden van een bloemstuk van hun belangstelling blijk gegeven Officieel was de viering rond dit honderd jarig bestaan reeds 's morgens begonnen met een plechtige H. Mis opgedragen door de bisschoppelijk commissaris van het Jacob Godshuis deken W. N. Zijlstra, met assistentie van kapelaan H. van 't Hart en pater J. Huigens Franciscaan. De gezangen werden uitgevoerd door een mannenkoortje onder leiding van de heer Berghuis. Bij deze mis waren aanwezig de regen ten en het personeel. Dit gezelschap ge bruikte na afloop gezamelijk de maaltijd waar de voorzitter van het regentencolle ge H. J. M. Bartels een korte toespraak hield. Tenslotte deelde de heer Kuiper namens het personeel mee dat een bedrag aan geld bij elkaar was gebracht, dat zou worden gebruikt voor het aanbrengen van een ge denksteen te plaatsen in de toekomstige nieuwe drukkerij. Utrecht, Geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde: mej. T. Schipper. Heemstede. Advertentie 'n nieuwe wereld gaat voor u open, wanneer u kijkt door een nieuwe bril. 'J ziet meer, u geniet meer. Laat u door vakopticien zo'n moderne bril aanpas sen, u geniet dan dubbel Gr. Houtstr. 166 b/d Houtbrug Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft woensdag twee Duitse jon gemannen van 23 en 21 jaar, afkomstig uit Remscheid-Lennep en Hückeswagen, veroordeeld tot vijf weken gevangenis straf met aftrek. De jongemannen hadden al geruime tijd in voorarrest gezeten, zo dat zij meteen op vrije voeten konden worden gesteld. Zij hadden in de nacht van 19 op 20 augustus in Overveen eerst een motor en later een herenfiets weggenomen. De jon gemannen waren in Zandvoort met vakan tie. Zij hadden wat gedronken en waren in een wat overmoedige stemming, toen zij op de Bloemendaalseweg een motor aantroffen. De jongemannen konden de motor echter niet op gang krijgen, waar door zij deze later aan de kant van de weg lieten staan. Zij zagen toen een he renfiets staan, die ook niet op slot bleek. Op deze fiets zijn de jongemannen naar Zandvoort gereden. Op de Zeeweg werden zij echter aangehouden door een politie agent. Geschrokken wilden de Duitsers zich van de fiets ontdoen, maar dit lukte niet meer. De officier van Justitie, mr. E. Schilder, vond dat paal en perk moest worden ge steld aan diefstallen, welke hier door Duit sers-op-vakantie worden gepleegd. Hij eis te vier maanden met aftrek. De raadsman mr. P. Estié, bepleitte een voorwaarde lijke straf. Hij zei dat de jongemannen nog nooit veroordeeld waren en niet de bedoeling hadden gehad de fiets te stelen. De jongemannen waren echter in een wat al te overmoedige bui geweest. De politie rechter wilde hiermee rekening houden en veroordeelde de jongemannen tot vijf we ken gevangenisstraf met aftrek. Twee maanden voorwaardelijk eiste de officier tegen een 66-jarige Haarlemmer, die in 1958 en '59 geruime tijd steun had ontvangen van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken, maar zijn ge zinsinkomsten te laag had opgegeven. „Ik kon echt niet van die steun rondkomen, ik verrekte van de honger", was zijn ver ontschuldiging. De politierechter veroor deelde de man tot zes weken voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd. Advertentie de basis voor een gezonde en smakelijke voeding Vraag vandaag nog de receptenbrochure „Toverspreuken uit de Keuken" ean bij Marmite, Hooikade 58, Den Haag (Verkort weergegeven) Dierenbescherming. De ingezonden brief onder letters J. W. A. v. D. in uw blad van 27 dezer, waarin een beroep wordt gedaan op de mensen, die nog geen hond of poes in huis hebben, om hun hart en deur open te zetten voor een of meer van al die zielige zwervers, die het dieren asiel bevolken en dan niet voor een paar weken, maar voor altijd (geciteerd uit die brief), zou veler steun kunnen verdienen, echter voor zover het stadsbewoners aan gaat, met een grote maar. Maar dan moe ten die dierenliefhebbers ook goed weten, dat zij de dieren voor eigen genoegen moe ten houden en niet tot ergernis van an deren. Een hond is, zoals schrijven terecht laat uitkomen, een huisdier. Dat houdt in, dat de eigenaar hem binnen zijn eigen huis, zijn eigen tuin of op zijn eigen erf moet houden en dat houdt ook in, dat het dier daar zijn behoeften moet kunnen doen en niet op de openbare weg, voor andermans deur of andermans tuin! En waar het dier voor ontspanning of lichaamsbeweging buiten het erf van zijn eigenaar moet worden ge bracht, daar moet de eigenaar zich de Advertentie Schakelt zich zelf uit, als het brood geroosterd is vol-automafisch broodroester De vereniging „Bijzondere Protestantse Scholen" in Heemstede, zal zaterdag middag één van haar reeds lang gekoes terde wensen eindelijk in vervulling zien gaan. Dan zal namelijk haar derde lage re school, de „Prinses Beatrixschool", op de hoek van de Van Breelaan en de Ber nard Zweerslaan, officieel worden geopend. Hiermee voert de vereniging dan het be heer over drie scholen voor lager onder wijs, plus één voor U.L.O. (de Gerrit Bargerschool) en drie kleuterscholen. De plannen voor deze Prinses Beatrix- Er zou een weten schappelijke verhande ling te schrijven zijn over de psychologie van een zebra-ganger. Na 'n halve dag te hebben postgevat bij de zebra- strepen en knipperbol- len in de Grote Hout straat geleund tegen de PTT-brievenbus (toen ik een keer gaapte, zaten er vier voor verzending gereserveerde brieven in mijn mond) wil ik een bescheiden poging hier toe wagen. Mijn eerste conclusie was. dat zo'n zebrapad 'n geweldige kloof over brugt, de kloof tussen de met vele paarde- krachten gestutte auto mobilist en het altoos opgejaagde voetvolk. Dit voetvolk is in eerste in stantie zo verbaasd, dat er wordt gestopt, dat het buigend, knikkend, dan kend en zwaaiend de zebratournee volbrengt. Achter zijn markante stuurwiel knikt de mo torist terug, wat stuurs en autoritair, maar ook weer met een zekere ge latenheid die mensen over zich krijgen wan neer ze zojuist een leven hebben gered. Maar dit hoofse knikken over en weer geeft hoop voor de toekomst. Er zijn evenwel ex cessen naar beide kan ten. Zoals de automobi list die nog even op zijn gasje drukt alsof hij de kippen uit elkaar wil iagen, maar zich op het laatste moment bedenkt en nog harder het rem pedaal bespeelt, zodat hij op de rand van de zebra met brede grijs tot olaats-rust komt. Na zijn stuipen mé,g men over. Aan de andere kant zijn er de wandelaars. hun voetje op de rij weg plaatsen met het air van iemand die even zijn rechten gaat op eisen en het terstond „hogerop gooit" wan neer hij die niet zou krijgen. Ik zag verschil lende bejaarde dames zich vrijwel zonder op of om te zien, in het ver- keersgewoel storten, waar zij uiteraard schrik op schrik beleefden. Want en nu komt het die knipperbollen en zebrapaden zijn goed en fraai, maar niet iedere automobilist (bij voorbeeld de niet-Haar- lemmers) weet waar ze liggen. Want als men van stop- naar stoplicht snelt en zich vol gas uit de „bottleneck" van de Gierstraat wringt, stuit men opeens op het voor voetgangers afgebaken de pad. Waarom niet, zo zeggen mij verscheidene automobilisten, vijftig meter tevoren een bord geplaatst: Pas op, over 50 meter gereserveerde oversteekplaats voet gangers (of iets derge lijks). Dan is men ge waarschuwd en voor komt de onnodige angst aanjagende accelleratie. De Haarlemse buschauf feurs. die uiteraard elke straatsteen van de stad kennen en dus ook dit gewaarmerkte zebrapad, geven daarin het goede voorbeeld door met een redelijk gangetje tot de knipperbol te sukkelen, als het ware van verre reeds aangevend: toe, ga maar. Geen enkele buschauf feur. ik meld u dit graag, maakte daarop een uit zondering. Maar gevaar lijk werd het toch, als achter deze bus een bromfietser te voorschijn knetterde, voor wie zo'n knipperbol blijkbaar een vroegtijdige oranje ver siering betekende, zodat hij rustig zijn jacht op lopend wild kon voort zetten. Dezulken waren er wel eens oorzaak van, dat ik op mijn beschou- wingspost de armen moest uitspreiden om de bokkespringer veilig te doen landen, wat soms wel plezierig was, maar niet in de bedoeling van de heer Hoare Belisha (knipperbollebof) moet hebben gelegen. Een andere merkwaar dige instelling is mij ook niet ontgaan, name lijk van die gemotori- seerden die, met een kennelijk verontwaar digd gezicht zich pos teerden aan de zebra- rand, zo in de trant van: „het is dat ik een grote drukker krijg, als ik je daar zou grijpen, maar wacht maar", in plaats van het zebrapad en zijn bevolking te zien als een herinnering aan perma nente beleefdheid die hij jegens het zo kwetsbare voetvolk altijd zou moe ten betrachten. Met de nadruk op altijd! Alleen al de vele dank- betuigende pantomimes van de plotseling op dit pad geëerbiedigde infan teristen moeten de man achter het stuur te den ken geven dat 't schoon en goed is, op de sim pelste wijze en nooit langer dan hoogstens een halve minuut, „me demens" te spelen. Anders stel ik hem voor: posteer u een halve dag bij de brie venbus en aanschouw de weldaad van bollen en pad. Maar denk erom: niet gapen! Bart. L. Joris school dateren reeds van 1954, omdat het bestuur de Nicolaas Beetsschool en de Bos en Hovenschool van een aantal leerlingen wilde ontlasten. De bouw van de door architect H. W. van Kempen uit Bloemendaal ontworpen school, moest toen echter wegens de bestedingsbeperking worden uitgesteld, zodat eerst tijdens het afgelopen voorjaar met de werkzaamhe den kon worden begonnen. Wanneer za terdag deze nieuwe school wordt geopend, betekent dit niet dat het gebouw zijn de finitieve vorm zal hebben verkregen. Voor lopig werd slechts goedkeuring ontvangen voor het eerste gedeelte van het project: vier leslokalen en een kamer voor het hoofd der school, de heer P. J. van Noppen. Want architect Van Kempen heeft voor het geheel een moderne hallschool ontworpen, bestaande uit acht klaslokalen van 8,50 bij 6,30 meter (vier gelijksvloers en vier op de eerste verdieping), een gymnastiekzaal een grote hall en de van dit gedeelte is er dus ook wat de funderings betreft rekening mee ge houden, dat nog een verdieping zal moe ten worden opgetrokken. De gymnastiek zaal kon evenmin nu reeds worden ge bouwd, zodat het bestuur nog nauwelijks durft te denken aan een vierde kleuter school, ofschoon het aangrenzende ter rein toch al voor een dergelijke bestem ming werd aangekocht. Toch kan het bestuur met dit voorlopig resultaat tevreden zijn. Want alles is even licht en ruim gehouden, zodat men bijna de indruk krijgt, dat bij de bouw meer glas dan steen werd verwerkt. Vooral het riante uitzicht van de klaslokalen op de landelijke omgeving is prachtig. Bij de bouw werd ook terdege rekening gehou den met bij andere scholen opgedane er varingen, waardoor een ultra-moderne on derwijsinrichting het resultaat is. Frisse, functionele kleuren, twee hygiënische toi letafdelingen voor jongens en meisjes, een vernuftig uitgedacht ventilatiesysteem, overzichtelijke vitrines voor leermiddelen en de practische sluisdeuren, vallen onder meer op. Bovendien zijn in deze lokalen aanslui tingen voor schoolradio aangebracht, met in de muren verwerkte leidingen, waarbij de microfoon in de kamer van het hoofd kan worden bediend. Voorts vervangen de moderne schrijfvlakken aan de wanden de ouderwetse schoolborden en werd een der lokalen bovendien ingericht als projectie ruimte en voor het houden van schoolfeest jes en eventuele lezingen. Hier behoeft plicht opleggen op gezette tijden het dier naar buiten te brengen en dan natuurlijk aan de lijn gehouden tot hij zich in het vrije veld bevindt. Kan zo'n dierenliefhebber in de stad ten aanzien van zijn woning daaraan niet vol doen of wenst hij zich voer het uitlaten van het dier slechts te beperken tot het openhouden van zijn huisdeur, dan moet ik hem heel sterk afraden het asiel van zo'n dier te ontlasten, want dan pleegt hij een wandaad tegenover zijn buurtgemeen schap. Het is nu eenmaal een feit, dat er in de Nederlandse steden en zeker ook in Haarlem veel te veel honden (over poe zen spreek ik nog niet) worden gehouden door bewoners, die in een moment van onbedachtzaamheid een hond hebben aan geschaft of zich hebben laten opdringen, zonder de consequenties te overzien, van wat het zeggen wil, een hond in een stadswoning te houden. Dan blijft zo'n hond geen huisdier, maar wordt spoedig een sti-aatdier tot ergernis van de omge ving. In plaats van het aantal honden op zo'n onbedachtzame manier te helpen uitbrei den, zou het voor een juiste dierenbescher ming beter zijn, indien er maatregelen werden getroffen om het grote aantal los lopende honden te verminderen, natuurlijk op menswaardige manier. Dit zou zeker ook in overeenstemming zijn met de wensen van het stadsbestuur om Haarlem niet alleen het aanzien van bloemenstad, maar ook van een zindelijke stad te geven. Es Randweg. Het lijkt mij goed nog te wij zen op het grote verschil tussen de gelijk vloerse kruisingen aan de Leidsevaart, Pijlslaan, Vlaamseweg en Zijlweg met die aan de Kleverlaan. Bij deze laatste komt die kruising tussen de dicht bij elkaar ge legen spoorwegovergang en het kruispunt KleverlaanKleverparkweg. Eergisteren stond ik te wachten aan de Bloemendaalse kant voor de gesloten spoorbomen, met een kleine file van 5 of 6 auto's naast me. Maar aan de overkant stond een file van de spoorbomen langs de weg tot voorbij het rondpoint, tot in de Kleverparkweg! Hoe moet het gaan als daar een Randweg dwars door de file loopt?! Dr. W. G. L. WIERINGA Naschrift: Dit is een van de belang rijke punten, waarom wij de ontworpen gelijkvloerse kruising onaanvaardbaar achten. Niettemin heeft men in onze pu- blikatie van gisteren kunnen lezen, dat de ontwerpers van het plan de kruising Rand weg-Kleverlaan „overzichtelijker" vinden dan de andere kruisingen van de Rand weg! (Red.). Randweg. Refererend aan het ingezon den artikel van S. R. in uw blad van 26 september j.l. deel ik u mede dat ik de oprichting van een actie-comité zo nodig graag met een bescheiden financiële bij drage wil steunen. J. W. v. d. S. Randweg. Naar aanleiding van vorige ingezonden stukken. Ik ben het geheel eens met vorige schrijvers(sters). Er moeten naar de Provincie en gemeente Haarlem vele stemmen en handtekeningen inge stuurd worden, opdat geen vreselijke ver keersongelukken zullen gebeuren in de toe komst, want als het verkeer daar zo ge regeld moet worden: op zebra-strepen let ten de snelheidsmaniakken niet! De provincie moet om haar burgers den ken en de kinderen die daar dagelijks langs moeten! Geld zal er best uitgetrokken kunnen worden, als er maar een goede wil is van hogerhand! Het gaat om mensenlevens! H. J. v. H. P. dus nauwelijks aan te worden toegevoegd, dat slechts gebruik zal worden gemaakt van het nieuwste lesmateriaal en de leer lingen straks kunnen plaatsnemen in de modernste schoolmeubelen. Een ruime speelplaats completeert dit geheel, waarbij men zelfs nog rekening heeft gehouden met ouders, die hun kin deren komen afhalen. Want bij gure weers omstandigheden zullen zij in een aangren zende pergola een beschutting vinden. En alsof dit alles nog niet fraai genoeg zou zijn, heeft de gemeentelijke plantsoen dienst hier een miniatuurpark aangelegd, dat niet minder dan vijftienhonderd vier kante meter beslaat. Dit wordt beplant met een weelde van blad- en bloemhees- ters. Plantenbakken in de school schen ken de illusie, alsof de bloementuin in het gebouw wordt voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7