Op 11 oktober wordt in Beverwijk Hervormde Vrouwendag gehouden Maandag wordt in Heemstede een „Veilig Verkeersdag" gehouden Die Raeckse en De Blinkert sloten match met winst af Zand voort bijzonder voldaan over zomerseizoen 1960 VAT 69 Bromfietsers verstoorden echter avondlijke rust in badplaats Nieuwe drukkerij voor St. Jacobs Godshuis Resultaten van het vlieg- seizoen van De Snelvlieger Fa: A. EVERTS S™5" Drie huizen door kopers onrechtmatig betrokken Miserabele vertoning bij HBC-Ve!ox 9 f Als schoenen I Heemsteedse politie hield achtkamp UIT STAD EN STREEK Leerlingen van Figee n.v. tonen werkstukken Motorrijder botst tegen afsluitbomen GISPEN MAAKT MEUBELEN VOOR HET HUIS VAN NU RANKE KLEURIGE MEUBELEN VOOR MODERNE MENSEN DIE RUIMTE WIL LEN SCHEPPEN EN REDELIJKE PRIJZEN BETALEN VOOR STIJL EN COMFORT er is geen incognito „Haerlemsche Musyck- earner" geeft concert Bij ontruiming keerden mensen zich tegen politie RIJWIELEN GLAZEMAKER Bouw bejaardencentrum begint spoedig Krediet voor aanleg van hoogspanningskabel Garantie geldlening Spaar de plantsoenen DONDERDAG 2 9 SEPTEMBER 19.6 0 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nog enkele dagen en dan behoort seizoen 1960 in Zandvoort weer tot het verleden. Nog staan op het strand de laatste strandbedrijven en genieten nog vele gasten en inwoners van een zonovergoten na-zomer aan een heer lijk, rustig strand, nog duiken er elke dag verscheidenen in de golven, want het zeewater heeft nog een kostelijke temperatuur, Maar zondag aanstaan de mogen de strandbedrijven voor het laatst open zijn en maandag moet met de gehele afbraak worden begon nen, want officieel moeten op 1 okto ber de strandbedrijven van het strand verdwenen zijn. Dan heeft het seizoen weer geduurd van 1 maart tot 1 ok tober, zeven maanden lang had het strand een zomers aanzien, slechts vi 'f maanden duurt de winterse toe stand. Dat is in de voor-oorlogse jaren wel an ders geweest.. Toen kende men een sei zoen. dat slechts drie maanden duurde, ju ni, juli en augustus en op 31 augustus was het definitief gebeurd. Dit was de oorzaak, dat de vroegere strandpachter geen bestaan in dit bedrijf kon vinden. Als het 31 augustus was geweest, moest hij zorgen, weer spoedig ander werk te vinden, want het strandbedrijf leverde nooit genoeg op om er het gehele jaar door van te kunnen leven. Hoe geheel an ders is deze toestand nu. De strandpach- 'er van thans heeft in dit bedrijf een be- taan gevonden en een zeer redelijk be- '.aan zelfs, dank zij de veel langere duur an net seizoen in de eerste plaats en Ion tweede, omdat het aantal toeristen in c'e na-oorlogse jaren enorm is toegenomen. Om daarvan een sprekend voorbeeld te even, mag zeker gelden, dat momenteel 'n Zandvoorts grootste hotel, hotel Bou- ves, nog 72 gasten aanwezig zijn, genie tend van strand, zon en zee in deze rus- 'ige na-seizoen-tijd en ook vele andere ho- 1 els en pensions hebben nog gasten, waar onder nog altijd veel buitenlanders, in hoofdzaak Duitsers. Zelfs werd voor de maand oktober nog opnieuw geboekt.. Daarom is er de laatste jaren van wer kelijk „slechte" seizoenen geen sprake meer. Het ene jaar moge eens minder goed uitvallen dan het andere, maar uit gesproken „slecht" kan een seizoen niet meer zijn. Het is echter verkeerd, seizoen I960 te gaan afwegen tegen seizoen 1959, een uit zonderlijk gunstig seizoen, zoals maar zel den wordt meegemaakt. Wij spraken hier over met een strandpachter, die in 1962 voor de vijftigste maal zijn bedrijf op het strand hoopt op te zetten. Deze „oude rot" in het vak, stelde de zaak, zoals wij die hierboven uiteenzetten. En hij verklaar de ook, dat men het ene seizoen niet te gen een ander moet gaan afwegen, doch het gemiddelde tenminste over vijf jaar moet stellen en wanneer men dit doet, dan blijkt, dat seizoen I960 nog gunstiger as pecten bood, ook voor de strandbedrijven, dan seizoen 1958. toen van een behoorlijk goed seizoen sprake was. Ook op het strand heeft men dit jaar, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden, zeker niet te klagen en is men over het algemeen uitermate voldaan over de af gelopen zomerperiode. En zoals het op het strand was, zo is ook de stemming in de hotels en pensions. Men heeft over de boekingen niets te kla- Advertentie - J&öOjpfceist dan een merk, bovendien voorzien van tegen transpiratie-geur tegen huidirritatie anti-septisch -#• verlengt de levensduur De politie schiet- en sportvereniging „Heemstede" heeft dezer dagen onder ideale weersomstandigheden op de ter reinen van de gemeentelijke sportparken haar jaarlijkse achtkamp gehouden. Het aantal deelnemers was ditmaal minder groot dan bij vorige wedstrijden, doch dit heeft op de strijdlust der elkaar bekampen- -de politiemannen allerminst een nadelige invloed gehad. Zowel bij de junioren als bij de senioren werd een sportieve strijd geleverd, waarbij de spanning tot de laat ste fase bleef behouden. Hoofdagent P. Fonkert werd winnaar van de achtkamp bij de junioren, met. welke zege hij voor de derde maal de fraaie wisselbeker won. Doordat hij nu voor de derde keer achter elkaar op deze trofee beslag wist te leggen, verwierf hij de beker thans definitief in eigendom. Op de vol gende plaatsen eindigden respectievelijk: hoofdagent A. Boeters (2), agent W. Salo mons (3), brigadier C. D. van Leeuwen (4) en agen J. Polak (5). Bij de senioren werd hoofdagent E. J. J. Breembroek winnaar. Hij won de wissel beker, welke ditmaal voor het eerst be schikbaar was gesteld door de korpschef, loofdinspecteur A. Berentsen. Tweede erd hoofdagent W. Brouwer, derde hoofd agent G. Gerrits, vierde hoofdagent G. Loogman en vijfde brigadier J. J. Stoop. .Ma afloop van deze geslaagde wedstrijden werden de prijzen, onder het uitspreken van de gebruikelijke felicitaties, door hoofdinspecteur A. Berentsen aan de win naars overhandigd. gen gehad, integendeel, vooral in het hoog seizoen en ook in de maand september was het aantal gasten zeer hoog. Ook de winkeliers mopperen niet. Het was een enigszins vreemd seizoen met sterke af wisseling in de weersomstandigheden, maar juist daardoor kwam een ieder aan zijn trek, zowel (je boekhandelaar op re genachtige dagen, als de textielhandelaar op dagen, dat de zon uitbundig scheen. Trouwens, het toeristisch bezoek, dat gro ter was dan ooit tevoren, rechtvaardigt de veronderstelling, dat dit. aan geen enkele winkelier onopgemerkt voorbij zal zijn ge gaan. Dat de verhuur bij particulieren wat la ger lag dan in voorgaande jaren (hoewel niet in verontrustende mate) is zeker een gevolg van de sterke toeneming van het aantal tent- en caravankampeerders. De Zandvoortse kampeerterreinen kregen een drukte te verwerken, zoals men die nog nooit had gekend en hiermede wordt te vens een punt aangeroerd, waarover men in de badplaats nog lang niet uitgesproken geraakt. Namelijk over de vraag, of het aanbeveling verdient, voor Zandvoort, dat dit aantal kampeerders steeds hoger wordt opgevoerd. Vrij algemeen wordt het stand punt gehuldigd, dat het gehalte van het publiek,- de goeden niet te na gesproken er over het algemeen niet op vooruit gaal. Er is minder koopkracht en 't aantal jon gelui zowel uit binnen- en buitenland, dat. -meestal op bromfietsen- met een weinig geld in de zak de badplaats overstroomt, maakt het verblijf in de badplaats voor het meer gegoede publiek minder aange naam en men is hiervoor, bij nog grotere toeneming in de toekomst, in vele krin gen min of meer bevreesd. Hier liggen vele problemen, die in de komende wintermaanden zeker nog meer dere malen een onderwerp van bespreking zullen gaan uitmaken. Deze „invasie" is er zeker ook oorzaak van gewo7-dcn, dat seizoen 1960 geen uit gesproken gezellig seizoen is geworden. Er was niet die echte seizoensfeer, dat speciale karakter, dat Zandvoort in hel seizoen heeft en dat in vroegere jaren zo aantrekkelijk was. Het was een rommeli ge drukte van ijs en patates-frites etende jongelui, een kermisachtige sfeer schep pend, die het verblijf van degenen, die op terassen van een mooie zomeravond wil den genieten, bekortte. Want deze op hun brommers door het dorp razende jongelui, die meenden, dat Zandvoort alleen van en voor hun was en die joelend en krijsend met potsierlijke hoeden uitgedost door het dorpscentrum trokken, vergalden het. ge not van degenen, die op rust gesteld wa ren, en derhalve maar thuis bleven, om dat het in het dorp niet om te genieten was. Het zal ongetwijfeld ook voor de Zandvoortse politie in de komende winter maanden een ernstig onderwerp van be spreking gaan vormen, hoe men dit alles kan intomen, waarbij zelfs gedacht wordt aan een afsluiting van het dorpscentrum voor bromfietsers. Stichting „Touring Zandvoort" verdient ongetwijfeld een pluim op de hoed voor het amusement, dat men deze zomer maanden in de badplaats bracht.. Men organiseerde een vijftal vuurwerken, die algemeen zeer werden gewaardeerd, men bracht de zomeravondconcerten in de muziektent op het Raadhuisplein, die veel vertier brachten en bovendien nog een ballonnenwedstrijd en een tweetal zand- bouwwedstrijden. Het valt tenslotte niet te ontkennen, dat het ook dit jaar de Duitsers weer zijn geweest, die seizoen 1960 maakten tot een seizoen, waarover een ieder voldaan is. Hoewel de juiste cijfers nog niet bekend zijn, mag veilig worden aangenomen, dat ongeveer 80 percent van het aantal bad gasten de Duitse nationaliteit had. Zo gaat Zandvoort thans de winterperio de in. Een winterperiode, die eigenlijk die naam niet vefdient, want vooral geduren de zonnige weekeinden, kent Zandvoort ook in het winterseizoen dikwijls nog zeer drukke dagen. Maar voldaan over de drukke en succesvolle zomermaanden over de gehele linie, gaat men intussen reeds weer beginnen aan de voorbereiding van seizoen 1961. dat. over vijf maanden alweer voor de deur staat. Nieuws in het kort Gouden horloge gevonden. In Voge lenzang is een gouden horloge gevonden. De verliezer kan zich voor nadere inlich tingen wenden tot de politie-administratie te Overveen. Receptie. Burgemeester en Wethou ders van Haarlem zullen op maandag 3 oktober 1960 na afloop van het buitenge woon concert van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, aan te bieden aan het provinciaal bestuur, de colleges van bur gemeester en wethouders en de leden van de raden der gemeenten welke deel uit maken van de stichtingsraad van het N.Ph.O., de genodigden in het stadhuis ontvangen. Ds. M. J. Top. Ds. M. J. Top. die als predikant in het. Nederlands Sanatorium in Davos werkzaam is heeft dit werk neer gelegd wegens zijn benoeming tot docent in de cultuurgeschiedenis van het christen dom en het Hebreeuws aan de middelbare scholen in Gouda. Bij het St. Jacobs Godshuis in Haarlem, dat woensdag het honderdjarig bestaan heeft gevierd, bestaan plannen tot, bouw van een nieuwe drukkerij aan het Klein Heiligland. Deze komt op de plaats, waar vroeger de stalhouderij Feijen gevestigd was. Een plan voor de nieuwe drukkerij moet. nog worden ontworpen. De huidige drukkerij is gevestigd aan de Anthonie- straat. Hier beschikt men echter over te weinig ruimte. Voorts zijn de gebouwen verouderd. Advertentie i 1^=0^ luxe lederwaren W/Z^ reisartikelen v. paraplu's GtN. CRONJESTk 34-HAARLEM-TEL. 55è8^ Bij SANDERS altijd IETS anders. Ziet onze nieuwe modetinten Zaterdagmiddag bestaat voor belangstel lenden gelegenheid de n.v. machinefabriek Figee in Haarlem te bezichtigen. Van twee tot half vijf zal in de fabriek een tentoon stelling worden gehouden van werkstuk ken, die door de leerlingen van de be drijfsopleiding zijn vervaardigd. Tijdens de bezichtiging zal een aantal grote machines in bedrijf zijn en zullen Figee-produkten geëxposeerd worden. Men zal in de gelegenheid zijn een rond wandeling te maken, eventueel ook door de kantoren met de tekenkamer. Na afloop worden in de fabriekskantine verversingen aangeboden. De Figee-veer- dienst zal de gehele middag varen. In de Haarlemse postduivenvereniging „De Snelvlieger" werden in het. afgelopen vliegseizoen de volgende eindstanden be reikt: Vitesse: 1. F. J. Neuman, 2. p. Stokman, 3. L. v. Bragt, 4. P. Dik, 5. J. Staphorst. Fond: 1. L. v. Bragt en P. Stokman (ge lijk), 3. F. J. Neuman en G. v. Roodselaar (gelijk), 5. P. Dik. Oud: 1. P. Stokman, 2. F. J. Neuman, 3. L. v. Bragt, 4. P. Dik, 5. P. Rok, 5 aange wezen: L. v. Bragt. Jong: 1. J. Staphorst, 2. E. des Bouvrie, 3. H. Helder, 4. F. J. Neuman, 5. J. v. Sta veren, 5 aangewezen: F. J. Neuman; derby dezelfde. Generaal: 1. F. J. Neuman, 2. P. Stok man, 3. L. v. Bragt, 4. P. Dik, 5. J. Stap horst. Navluchl: 1. H. Hölsken, 2. P. Stokman, 3. W. Petri, 4. J. .J. Petri, 5. J. Schipper. F. J. Neuman werd bovendien kampioen- generaal van de afdeling die zich uitstrekt van Beverwijk en IJmuiden tot en met Lisse en van Zandvoort tot en met Halfweg. Advertentie KOSTUUMS MET „ALLURE" Engels kamgaren (w.o. Wilson Glenny) in de nieuwe streepdessins. Blauw-grijs, blauw-cognac en grijs. 159.50 189.50 219 COLBERTS Schotse Tweed, verwerkt met Rendierhaar, in grijs, blauw en bruin, dé tinten voor najaar 1960. 59.50 69.50 79.50 PANTALONS Trevira en Dralon. Cótelé weefsels, afgestemd op moderne colberts 59.50 47.50 59.50 ANECANG 17 Advertentie Hofdijkstraat 52 - .Haarlem -Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 1.273Ö COMPLETE KEUKENINR5CHTING De jaarlijkse hervormde vrouwendag in de classis Haarlem zal voor de zevende keer onder auspiciën van de Hervormde Vrouwendienst worden gehouden op 11 oktober in de Schans te Beverwijk. Het programma is dit jaar niet alleen gericht op dg binnenkerkelijke bewegingen, maar tracht voor ieder het contact te leggen met de maatschappij. Speciaal denkt men hierbij aan de inleiding van mejuffrouw dr. W. Lub over: „Wat deed in twintig jaar de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers?" en aan de voordracht van ds. N. Steenbeek over „Het toekomstig werk in de IJmond, gezien tegen dat in de Nederlandse jeugd gemeenschap, de oecumenische jeugdraad, de hervormde jeugdraad". Voorts is bij de programma-indeling ook gedacht aan datgene wat binnen de kerk leeft. Spreeksters zijn jkvr. C. M. van Asch van Wijck uit Zeist over „In de kerk en de maatschappij" en mejuffrouw ds. W. H. Buys uit Bentveld over „In de maat schappij". Daarna zullen beide spreeksters samen in gespreksvorm een antwoord ge ven op de vragen, die over deze onder werpen te verwachten zijn. Op 11 oktober zal men in Beverwijk bovendien spreken over de mogelijke Ne derlandse afvaardiging naar de samen komst van de Wereldraad van kerken in New Delhi in India onder leiding van me juffrouw dr. W. Timmermans, algemeen landelijk H.V.D.-secretaresse en afgevaar digde naar de Europese afdeling van de Presbyteriaanse Wereldbond voor Vrou wen. Deze vrouwenbond zal een voorcon ferentie voor de bijeenkomst in New Delhi beleggen in Europa en wel in augustus in Montpellier in Zuid-Frankrijk. Verblind door de zop? Woensdagmorgen omstreeks kwart over negen is een 27-jarige Amsterdammer, die op een motorfiets over het Prinsen Bol werk in Haarlem reed, tegen de gesloten afsluitbomen van de Prinsenburg gereden. Hij passeerde twee op rood staande waar- schuwingslichten, vermoedelijk omdat hij werd verblind door de laagstaande zon. Met twee gebroken dijbenen en een ge compliceerde linker onderbeenbreuk is de motorrijder naar het Grote Gasthuis vervoerd, waar hij is opgenomen. Ter voorbereiding van de aanleg van het viaduct ten behoeve van de weste lijke randweg nabij de Julianalaan in Overveen, heeft, men langs gedeelten va.n het tracé van de weg een muur opgetrokken, die, zoals de foto toont, voor de bewoners van de Willem de Zwijgerlaan weinig uitzicht overlaat. Advertentie Schrijftife! 3803: prijs f 157.- ^GISPEN cata'°sus ontvaDSt U door störting van f 0.75 op giro 879531 CULEMBORS In een in Heemstede verspreide circu laire wordt er door de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Verkeer aan herinnerd, dat in de agglomeratie Haarlem-Heemstede gedurende het jaar 1959 ongeveer vijfendertighonderd ver- keersongeyallen hebben plaats gehad. Hier bij verloren vijftien mensen het leven en werden vierhonderddrieënnegentig zwaar gewond. In geheel Nederland is het aan tal dodelijke verkeei\songelukken per jaar ongeveer tweeduizend. Ten einde de Heem- steedse inwoners nog eens aan deze schrikbarende feiten te herinneren en hen daarnaast tot een verantwoord wegge bruik te stimuleren, zal de afdeling van het verbond op maandag 3 oktober een zogenaamde „Veilig Verkeersdag" houden. Uiteraard zal hierbij de nodige propagan da worden gemaakt voor de beginselen van het verbond: het bevorderen van een zo veilig mogelijk verkeer. Zo zal de gehele maandag door de Heem- steedse straten een geluidswagen rijden, met. behulp waarvan de weggebruikers de nodige tips en wenken zullen worden ge geven. Daarnaast vindt men op de hoek van de Binnenweg en de Julianalaan een propagandawagen gestationeerd, waarin men uitvoerige voorlichting over het ver keer zal kunnen ontvangen. Verder wordt een V.V.V.-wagen op het Raadhuisplein geparkeerd, waar men zich kan laten tes ten op zijn reactievermogen. Tevens be staat hier gelegenheid voor oogonderzoek. Voorts wordt des middags de gehele Heemsteedse schooljeugd, van de vierde klasse af, in het Minervatheater een voor stelling aangeboden met de vertoning van een aantal instructieve verkeersfilms. Des avonds wordt door de beide plaat selijke muziekverenigingen, het Heem steeds fanfarekorps „Eensgezind Excelsi or" en de r.k. harmonie „Sint Michaël" een wandeling met. muziek gemaakt door diverse straten van de gemeente. Dit ter inleiding van de propaganda-voorstelling in het Minervatheater, welke gratis toegan kelijk is en om kwart over acht begint. Ook hiervoor bestaat het programma uit een aantal culture en instructieve films op verkeersgebied. Als extra attractie voor deze avond, volgt na de pauze een quiz, waarvan de leiding berust bij een bekend verkeersex- pert. Zij, die aan deze quiz wensen deel te nemen, moeten in het bezit, zijn van een geldig rijbewijs en bij voorkeur over enige jaren rij- en wegervaring beschik ken. Voor de winnaars zijn diverse aan trekkelijke prijsjes beschikbaar gesteld. Advertentie voor de man die weet wat bij wil en een goede smaak heeft. U herkent hem direct aan zijn vaste geivoonte FINEST SCOTCH WHISKY „Die Haex-lemsche Musyckcamer" zal maandagavond in de Nederlands Hervorm de Kerk in Bennebroek het winterprogram- ma van de Culturele Kring Bennebroek openen. Dit zal dan de derde achtereen volgende keer zijn, dat dit amateur-ge zelschap voor de opening zijn medewer king verleent Het zal werk spelen van Mozart. Haydn en Vivaldi. Twee jaar ge leden maakte men zich zorgen over de acoustiek; er werd toen ook in de kerk gespeeld. Er bleken zich echter geen moei lijkheden voor te doen. De plaats leent zich er uitmuntend voor. De Hillegomse politie heeft proces-ver- baal tegen drie personen opgemaakt, om dat zij zonder toestemming van de ge meente drie woningen aan de Loosterweg III hadden betrokken. Woensdag heeft de politie de drie gezinnen uit de huizen ge zet, waarbij zij krachtig moest optreden, omdat de bewoners zich tegen de politie keerden. De mensen was uitdrukkelijk te ver staan gegeven dat zij de woningen niet mochten betrekken, omdat deze allang verhuurd waren. De huurders huisden tij delijk in enkele onbewoonbaar verklaarde woningen, die zouden worden afgebroken. Dat was nodig omdat de aanvankelijke eigenaar de woningen grondig heeft ver bouwd en gemoderniseerd. Tijdens de ver bouwing konden de drie huurders niet in de huizen blijven wonen. De medewerking werd verkregen van de eigenaar van enkele onbewoonbaar ver klaarde huisjes, die de drie huurders ge legenheid bood deze tijdens de verbouwing tijdelijk te betrekken. De verbouwing duur de nogal lang en daarom besliste de ge meente dat deze per 1 oktober klaar moest zijn om door de huurders te worden be trokken. 1 Intussen had de eigenaar de verbouwde huizen verkocht aan drie personen, die de huizen zelf wilden gaan bewonen. Zij kre gen hiervoor geen toestemming van de gemeente, maar hebben de huizen toch betrokken. Zeer tot ergernis van de huur ders, die in de krotwoningen op het einde van de verbouwing zaten te wachten. De verbouwde huizen zijn thans ontruimd en aan de huurders voor bewoning beschikbaar gesteld. KERKELIJK NIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Kootwijkerbroek J. van Drie, kand te Leusden; te Vlaardingen '8ste pred.pl.) H. J. Kouwenhoven te Rot- terdam-Delfshaven. De damesploeg van De Blinkert en het herenteam van Die Raeckse zijn gister avond in het Krelagehuis, met een zege in de volleybal-overgangsklasse vai: start ge gaan. Die Raeckse ontmoette in het Enk- huizense SPE een tegenstander met een orthodox drie-slag spel. dat ondanks tech nische tekortkomingen niet onaardig werd uitgevoerd maar voor het net weinig resul taten opleverde. Alleen de serve van de Westfriezen baarden de Haarlememrs enige zorg. Die Raeckse kon zich tegenover deze tegenstand veel permitteren, zonder dat de zege in gevaar kwam. hoewel de derde set hierdoor in handen van de gasten viel. Set standen: 15-12, 15-4, 12-15 en 15-11. Het damesteam van De Blinkert vormde in de sterk gewijzigde samenstelling geen eenheid, maar individueel bleven de Haar lemse dames hun tegenstandsters van De Kennemers ver de baas. Alleen de Bever wij kse aanvoerster mejuffrouw C. Zwaan bereikte in dit opzicht het Haarlemse niveau. Met uitzondering van de derde set had de score een eenzijdig verloop en won De Blinkert overtuigend met 15-11, 15-7, 10-15 en 15-5. Een miserabele vertoning vormde het duel tussen HBC en Velox op het „centre- court" in het Krelagehuis. De Berkenrode combinatie beschikt over een aantal jon geren, die een niet te miskennen aanleg voor volleybal bezitten en zonder twijfel dit seizoen een rol van betekenis zullen spelen. Maar de houding van deze Heem stedenaren, die men mogelijk het beste met het begrip „ster-allures" kan omschrijven, was dusdanig dat men er zich aan ten zeerste aan ergerde. Bovendien verscheen Velox binnen de lijnen met een ploeg, die noch mentaal, noch speltechnisch in de hoogste afdelings klasse thuishoort en zelfs het peil van de tweede klasse nauwelijks vertegenwoor digd. Het bestuur van Velox had om plaat* Advertentie RUDGE - JUNCKER Kamperstraat hoek Barendsestraat Sinds 1920 Tel. 13797 Lisse Binnenkort zal begonnen worden met de bouw van het protestants-christelijk be jaardentehuis in Lisse. De bouw is gegund aan de fa. Korswagen en Zn. in Leiden. De burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, heeft zich bereid verklaard te zijner tijd de eerste paal te slaan. VERKIEZING OUDERLINGEN Bij verkiezing van een tweetal ouder lingen voor de Geref. Kerk in Lisse wer den gekozen de heren A. van Pijpen en H. J. Zanen. sing in een lagere klasse moeten verzoeken nu Ge Verheem voor een jaar naar Ame rika vertrekt en bovendien de kern van de Velox-ploeg nog verder afgeroomd werd door het niet beschikbaar zijn van A. Ver heem en Broeken. Gisteravond stond tegenover HBC een falende ploeg die met 15-0, 15-6 en 15-12, alleen door de hoog moedige speelwijze van HBC, veel meer kreeg dan het verdiende. Overigens toonde HBC met serveren een grote onmacht en kwam het voor dat men per set een dozijn serves miste. Bij de dames deelden Set up en HBC 2 na een aantrekkelijke strijd de punten: 15-11, 4-15 7-15 en 15-13. De geheel ver nieuwde Eclecta-ploeg bood Vesmia geen tegenstand. Tonny Broersen en haar team genoten wonnen met de sprekende cijfers: 15-9, 15-8 en 15-6. In de tweede klasse heren deelden PWN en PSVH als titelkandidaten de punten, evenals Set up en HBC 3. OVRA 2 startte met een zege op CIOS 3. 3-0. Bij de dames werd JBS door De Blinkert 2 geklopt en deelden Spaarnestad en OG 2 de winst. PWN klopte OVRA 2, 3-1. De uitslagen van woensdag luidden: Heren: PWN 3—HVS 4 1"3, WIK 2—De Blinkert. 2 0-3, Energie—OVRA 4 3-0, Ve lox—HBC 0-3, PWN—PSVH 2-2, Set up— HBC 3 2-2, CIOS 3—OVRA 2 0-3. Energie 2 OSS 2 1-3, Die Raeckse 3—CIOS 2 2-2, Gios 3—HBC 2 3-0. Dames: De Blinkert 4—Gios 3 3-0. FES— Die Raeckse 5 3-0. PWN 2—OG 3 3-0. PWN —OVRA 2 3-1, HBC 5—Die Raeckse 4 3-0, Vesmia 3—Vesmia 2 1-3. De Blinkert 2— JBS 3-0. Spaarnestad—OG 2 2-2, Eclecta— Vesmia 0-3, Set upHBC 2 2-2. H aarletnmermeer B. en W. van Haarlemmermeer hebben de gemeenteraad voorgesteld 18.230,- be schikbaar te stellen voor de aanleg van een hoogspanningskabel naar het indu strieterrein in Nieuw-Vennep. Deze kabel is nodig met het oog op de elektriciteits voorziening aan de op het terrein geves tigde industrieën. De gemeente Haarlemmermeer heeft zich garant verklaard voor een geldlening van vijftigduizend gulden, aan te gaan door de stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek Haarlemmermeer voor de stichting van een filiaal in Badhoevedorp. De kosten zijn nu begroot op zestigdui zend gulden, zodat de lening moet wor den verhoogd. De gemeenteraad wordt voorgesteld een garantie te geven voor een lening van zestigduizend gulden. In 'n brief van B. en W. worden de Ben- nebroekers verzocht de gazons niet als speelterrein te gebruiken. Herhaalde ke ren bleek n.l. dat deze gazons niet alleen door de jeugd, maar ook door de volwasse nen werden betreden. Om hieraan paal en perk te stellen, liet de gemeente de ga zons met prikkeldraad omheinen, waar tegen werd geprotesteerd. De gemeente verwijderde de omrasteringen weer. Wel dra bleek, dat de verwijdering der omras teringen weer beschadiging der gazons ten gevolge had.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9