Minister wil Haarlemmerliede pas 1 juli van gemeentekaart schrappen iK TAXI 13000 de lekkerste chocolade-korrels in de leukste doos ZAAÜHAGEL Vijfjarige merrie Wala wint harddraverij in Lisse Raadslid Voogd is niet bevredigd door antwoord van B. en W. MR. TOXOPEUS HANDHAAFT WETSONTWERP SFEER VAN mmm RANSE TUINEN Ambulance reed te snel naar ziekenhuis r 7 Nieuws in het kort UIT STAD EN STREEK Hoofdingelanden benoemd bij Hoogheemraadschap Betaling abonnementsgeld per giro NAJAARSFEESTEN BESLOTEN CHEVROLET, CORVAIR, Jubilerende burgemeester kreeè auto-ongeluk OPHEFFING VOLKSKREDIETBANK Haarlemse rechtbank Dr. Winkler Prins nam afscheid van patiënten Verkoop van huizen PARFUMBRIE A paarlaarsteeg 3-5-7 c'houtstraat 129 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze Haagse redacteur) Minister Toxopéus heeft in een uit voerige memorie van antwoord de bezwaren van de meerderheid van de vaste commissie voor Binnen landse Zaken uit de Tweede Kamer tegen de opheffing van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude en met name tegen de indeling van Halfweg en het agrarische gebied tussen Ringvaart en Noordzeekaneel bij de gemeente Haarlemmermeer van de hand gewezen. Als streefdatum voor de opheffing van Haarlemmer liede en Spaarnwoude wordt 1 juli 1961 genoemd. De minister stelt met voldoening vast, dat niemand de behoefte aan gebiedsuitbreiding van Haarlem, met name in Zuid-Schalkwijk, heeft be twist. Het. voornaamste motief voor toevoeging van Oost-Spaarndam aan Haarlem is de omstandigheid, dat dit deel van Spaarn- dam één geheel vormt met het tot Haar lem behorende Spaarndam-West en dat de bewoners van dit geheel ten volle op Haarlem zijn georiënteerd. De bevolking, die thans grotendeels in de industrie ter plaatse, in Haarlem en in I.Tmuiden ar beid vindt, groeit gestadig. Om die reden zal een (beperkt) aantal woningen moeten worden gebouwd. Voorts zal aandacht moe ten worden geschonken aan woningsane ring in dit oude vissers- en schippers- dorp. In verband met een en ander is het gemeentebestuur van Haarlem voor nemens, aan Oost-Spaarndam op beschei den schaal uitbreiding te geven. De vraag, of een watersportgebied noodzakelijker wijs door de grenzen van één gemeente moet worden omsloten om op behoorlijke en verantwoorde wijze tot ontwikkeling te worden gebracht, moet naar de mening van de minister in haar algemeenheid ont kennend worden beantwoord. Nu het in het onderhavige geval evenwel gaat om de keuze van indeling bij Haarlemmer meer of Haarlem, verdient laatstbedoel de oplossing de voorkeur. Haarlem im mers heeft reeds een groot deel van het watersportgebied binnen zijn grenzen en het is van belang dat deze gemeente, niet alleen in verband met. te treffen voorzie ningen, doch bepaaldelijk ook uit een oog punt van openbare orde en zedelijkheid, zijn zorgen tot het gebied in zijn geheel met inbegrip van deszelfs oostelijke oever kan uitstrekken. De ervaring heeft geleerd, dat een oever als de onderhavige ontwik kelingen aan lokt, waartegen om der wille van natuurbescherming en landschaps- schoon dient te worden gewaakt. Er heeft geen andere gedachte voorgezeten dan de gemeente Haarlem in staat te stellen om, zoals zij dat reeds voor het tot haar terri toir behorende deel doet, voor het gehele recreatiegebied en. zijn beide oevers op dit punt regelend op te treden. De minister gaat vervolgens diepgaand in op de motieven welke tot samenvoeging van het restant van Haarlemmerliede met de gemeente Haarlemmermeer hebben ge leid. De kern wordt daarbij gevormd door de aaneengesloten bebouwing van Half weg en Zwanenburg. De minister stelt vast, dat ook de tegenstanders van zijn voorstel er van uit gaan, dat naar een bestuurlijke combinatie van Zwanenburg en Halfweg dient te worden gestreefd. Zij zien echter meer heil in een amputatie van de Haarlemmermeerpolder door Zwa nenburg aan het restant van de gemeen te Haarlemmerliede toe te voegen. De mi nister wijst er nogmaals op, dat het er tenslotte om gaat, dat er tussen Haarlem én Amsterdam een krachtige gemeente ont staat, welke in 'staat is de groene buf ferzone tussen de beide agglomeraties in stand te houden. Wanneer Halfweg-Zwanenburg de kern zou worden van een zelfstandige gemeen te, zou dat dorp als de enige kern van betekenis ongetwijfeld een aanzienlijke uitbreiding binnen redelijke perken hou den door de ontwikkeling van andere woon kernen binnen haar gebied te bevorderen. Wat de door de Kamercommissie te berde gebrachte Amsterdamse havenplannen be treft, waarbij de gehele zuidzijde van het Noordzeekanaal tot de Haarlemse grens bij het hoofdstedelijke haven- en industrie gebied zou worden getrokken, merkt de minister op, dat het in de eerste plaats om een nog intern gemeentelijk advies gaat, dat nog niet door de Amsterdamse ge meenteraad is aanvaard, dat een deel daarvan, namelijk tot Zijkanaal F, tot het Amsterdamse gebied behoort en dat met de mogelijkheid van uitbreiding van de havens tot dat punt reeds lang rekening wordt gehouden, maar dat de verderstrek kende plannen pas in een ver verschiet zullen worden verwezenlijkt. In de eerste decennia zal daarvan zeker geen sprake zijn. En juist omdat de minister instemt met de mening van de meeste Kamerle den, dat men het de grote gemeenten niet te gemakkelijk moet maken bij hun stre ven naar gebiedsuitbreiding, bepleit hij de vorming van een krachtige bufferge meente. Minister Toxopeus is bepaald van me ning, dat door vereniging van het, na de gebiedsoverdracht aan Haarlem, resteren de deel van Haarlemmerliede en Spaarn woude met Haarlemmermeer de gewen ste krachtige „groene buffergemeente" zal worden verkregen. Juist de uiteenlo pende bevolkingssamenstelling in deze gro te gemeente, haar typische structuur en de spreiding van de bevolking over een relatief groot aantal kernen zijn daartoe gunstige factoren. De verschillende ker nen, die voor een deel ver van elkaar verwijderd liggen, vertonen een verschil lende geaardheid en vragen daarom een verschillende belangenbehartiging. Daar door wordt voorkomen, dat de belangstel ling en niet alleen die van het gemeen tebestuur zich op één bepaalde kern richt, met alle daaraan verbonden geva ren voor een (te) omvangrijke groei daar van ten koste van andere kernen en in het bijzonder ook van het omliggende platteland. Met name voor een gemeente, waarvan wordt verwacht, dat zy een aaneengroeien van Amsterdam en Haarlem zal tegen gaan, is het van groot belang, dat zij, buiten het onmiddellijke spanningsveld, over een aantal kernen beschikt, door wel ker ontwikkeling een expansie binnen het spanningsveld, kan worden bestreden. De gemeente Haarlemmermeer, met inbegrip van Halfweg, voldoet aan deze eis: een met Zwanenburg vergrote gemeente Haarlem merliede c.a. voldoet daaraaan niet en zal aan een ongewenst sterke uitbreiding van het dorp Zwanenburg/Halfweg geen weer stand kunnen bieden. Halfweg is zozeer met Zwanenburg ver weven, dat het geen betekenende inspan ning zal kosten, de gemeentelijke zorgen mede tot Halfweg uit te strekken. Ook de bemoeiingen met het platteland, dat van Haarlemmerliede c.a. naar Haarlem mermeer zal overgaan, zullen het bestuur d-ier gemeente niet voor een zware opgave stellen. Minister Toxopeus gaat vervolgens in op de nieuwjaarstoespraak van de bur gemeester van Haarlemmermeer, waarin deze de problemen van het bestuur van een uitgestrekte gemeente met veel woonkernen tamelijk breed had uitgeme ten, welke rede door de voorstanders van |het behoud van Haarlemmerliede dank baar was aangegrepen als steun voor hun zienswijze. De minister antwoordt nu, dat uit deze rede blijkt hoeveel inzicht, het gemeente bestuur van Haarlemmermeer wel heeft in de specifieke vraagstukken van een der gelijke gemeente, waardoor men juist met eer) gerust hart Haarlemmerliede aan Haarlemmermeer kan toevertrouwen. Er staat trouwens ook in die rede, dat „dooi de grootte der gemeente meer gedaan kan worden dan wanneer er in plaats daarvan vele kleine gemeenten waren." De minister erkent overigens, dat de op- nen bieden. kan worden bestreden. De gemeente Haar lemmermeer, met inbegrip van Halfweg, voldoet aan deze eis; een met Zwanen burg vergrote gemeente Haarlemmerliede c.a. voldoet daaraan niet en zal aan een ongewenst sterke uitbreiding van het dorp Zwanenburg/Halfweg geen weerstand kun- Daarnaast moet evenwel worden vast gesteld, dat geen enkele gemeente zozeer tussen grote steden bekneld ligt als de ge meenten Haarlemmermeer en Haarlem merliede c.a. tussen Amsterdam en Haar lem. Het is een gelukkige omstandigheid dat de omvangrijke agglomeraties van Amsterdam en Haarlem door een naar oppervlakte gelijksoortige buffergemeen te uiteen kunnen worden gehouden. De minister kan niet inzien, om welke re denen de belangstelling voor de gemeen telijke zaak van de burgers van het huidi ge Haarlemmerliede c.a., mede door de afstand van het bestuurlijke centrum, aan merkelijk zou moeten verslappen. De naar Haarlemmermeer overgaande bewoners zijn thans voor het overgrote deel woonachtig in Halfweg. Zo goed als de bevolking van Zwanenburg actief aan het bestuur van de gemeente Haarlem mermeer deelneemt en voor de bestuurs kracht dezer gemeente een onmisbaar aandeel levert (in de raad van Haarlem mermeer zijn deltijds acht inwoners van Zwanenburg gekozen, welk aantal ten ge volge van overlijden en verhuizing tot vijf is gedaald), zal ook de bevolking van het met Zwanenburg verweven Halfweg bij het gemeentelijk leven in de gemeente Haarlemmermeer worden betrokken. De naar Haarlemmermeer overgaande agra riërs zullen in die gemeente in een ster kere positie komen te verkeren dan in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn woude. Tussen de ingezetenen en het ge meentebestuur van Haarlemmermeer be staat, ondanks de grote oppervlakte van de gemeente een bevredigend contact. Vor ming van twee gemeenten, gepaard gaande met verkleining van het grondgebied der gemeente Haarlemmermeer, zou naar het inzicht van de minister een terugdraaien van de klok betekenen. Voor zover thans kan worden voorzien, moet de voorgestelde uitbreiding van Haarlem voor een reeks van jaren toerei kend worden geacht en is geen aanleiding aanwezig, het grondgebied van deze ge meente, over de Ringvaart, de Haarlem mermeerpolder te doen binnendringen. Verder noordwaarts zijn in het vastgestel de streekplan voor Zuid-Kennemerland de gronden ten oosten van de Liede en de Mooie Nel voor agrarische doeleinden aan gewezen. Stadsuitbreiding aldaar is niet alleen ongewenst, doch ook onnodig. Geen tussentijdse verkiezingen Over het houden van raadsverkiezingen bij grenswijzigingen moet volgens de mi nister onderscheid worden gemaakt tussen de gevallen, waarin uit op te heffen be staande gemeenten een nieuwe gemeente wordt gevormd, en die, waarin grondge bied van (al dan niet op te heffen) ge meenten aan bestaande gemeenten wordt toegevoegd. Bij vorming van een nieuwe gemeente zal uiteraard steeds in de ver- Advertentie Sfeer om rustig te leven. Thuis. Een huis met Boussac stoffen. Fijn en zacht. Stoffen voor gordijn, stoel en wand. Geniet van Uw huis met Boussac stoffen. Steentje leggen. De kinderen van de kleuterklassen van de schoolvereniging Aerdenhout-Bentveld zullen onder leiding van mejuffrouw L. C. M. Heerkens Thijs- sen op zaterdag 8 oktober des morgens om elf uur een steentje komen leggen voor de nieuwe kleuterschool, die gebouwd zal worden in het „Spokenbos" aan de Schulp weg in Aerdenhout. Gelukwensen. Met het oog op de vie ring van de 80-ste verjaardag van de heer Joh. M. Schmidt wordt op zaterdag 8 okto ber des middag van drie tot vijf uur in het gebouw van de gemeentelijke .geneeskun dige en gezondheidsdienst aan de Nieuwe Gracht te Haarlem, gelegenheid gegeven de heer Schmidt gelukwensen aan te bieden. Levensvragen. Op dinsdag 4 oktober des avonds om kwart over acht zal ds. A. C. J. van der Poel, stafpredikant lucht macht, in de bovenzaal van restaurant Boekenroode te Heemstede spreken over het onderwerp „Leven en dood bij de luchtmacht". Met deze lezing begint het comité Levensvragen te Heemstede-Aer- denhout-Bentveld bet winterseizoen. Jubileum. Op dinsdag 4 oktober zal zuster Greeth Ludwig 25 jaar verbonden zijn aan het Diakonessenhuis te Haarlem. Allen, die haar met dit jubileum willen gelukwensen, krijgen daartoe de gelegen heid des middags van half vier tot half vijf in het Diakonessenhuis. SIMAVI-COLLECTE. Het plaatselijk comité „Simavi" zal in Zandvoort in de week van 38 oktober de jaarlijkse huis-aan-huis-lijstcollecte hou den. De opbrengst is bestemd voor het be strijden van volksziekten in Suriname en Nieuw-Guinea. Tot de hoofdingelanden wegens het ge bouwd eigendom werden tot het Hoog heemraadschap toegelaten de heren G Eyken te Halfweg (aftredend), W. Tim- mers te Rijnsaterwoude en mr. A. J. O Baron van Wassenaer van Catwijck te Velsen-Noord, als hoofdingelanden-plaats- vervangers werden toegelaten de heren M. Immink te Nieuw-Vennep (aftredend) J. de Vries Jzn in Leimuiden, H. de Vroomen in Lisse en mr R. C. Baron Snouckaert van Schauburg in Wassenaar De wegens 't gebouwd eigendom der ge meente Haarlem herbenoemde hoofdinge landen en -plaatsvervangers, t.w. resp. de heren Mr. O. P. F. M. Cremers, W.F Happé en Th. A. J. M. van Eyck en mr J. G. Bettink. werden als zodanig toe gelaten. Advertentie kiezing van een raad moeten worden voor zien. In het andere geval zou de minister het houden van raadsverkiezingen in het algemeen achterwege willen laten. Nu in het onderhavige geval de eerst volgende verkiezingen binnen een jaar na datum van herindeling (1 juli 1961) zullen worden gehouden, meent de minister, dat het de voorkeur verdient niet tot het hou den van tussentijdse raadsverkiezingen over te gaan. Advertentie U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten nam.e van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnees 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische giro betaling en (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Begunstigd door fraai herfstweer werd donderdagmiddag in Lisse de traditionele kortebaandraverij gehouden op de hier voor uitstekend geschikte Van Lyndenweg, die door zijn hoog oplopende begrenzing aan het veeltallige publiek een prachtig gezicht geeft op hetgeen zich op de weg afspeelt. De draverij werd georganiseerd door de harddraverij „Lisse en Omstre ken." Om half twee kwamen 17 paarden aan de start, die vier omlopen moesten maken. Reeds in de eerste omloop bleek, dat ver schillende paarden van gelijke kracht waren want er moesten vier kampritten worden gehouden om de winnaars te kun nen aanwijzen. De eerste prijs werd ge wonnen door Wala, een vijfjarige zwarte merrie, eig. J. P. Stijvers, rijder J. v. Leeuwen, 1.000,-, benevens voor de eige naar een zilveren broche en voor de rijder de zilveren tulp. De tweede prijs van f 450,- was voor Ureka, een zevenjarige donkerbruine merrie, eig. C. Swart, rijder C. Swart. Partout een twaalfjarige bruine ruin won de derde prijs van 350,- eig. mevrouw G. J. M. Post Pronk, rijder A. G. Heskes. De vierde en vijfde prijs f 250,- werden gedeeld door Quirinus, eig. en rij der H. J. Pools en Youngstar van gebrs. Knijnenburg, rijder Ph. Knijnenburg. De toto-omzet bedroeg 7.014,50 tegen f 8700,- in 1959. In de „Witte Zwaan" had de prijs uitreiking door de burgemeester plaats. De bui-gemeester zei ondermeer: „Ik ben een warm voorstander van het concours- hippique, we moeten dat volhouden". Hierna reikte hij de prijzen uit. Een groot vuurwerk besloot dit ruim twee dagen durende feest als afsluiting van de seizoendrukte. In het lunapark had men zich dankzij vele attracties kunnen vermaken. Ook de kinderen hebben hun geest gehad. De leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen hielden wedstrijden in het gemeentelijk sportpark waarvan de uitslag was: Behendigheidswedstrijd, met bal. voor meisjes1. Thea Buijck en Trees v.d. Meer; 2. Marian Lemmers en Ria van Beek; 3. Ciska Arrachart en Marijke Veld hoven; Bloempottenrace voor meisjes: 1. Els Maurits en Ciska Arrachart; Nellie Ru waard en Martha Meulblok; 3. Ria van Beek en Ria Clippeler; Auto-races voor jongens: 1. Loek Zuider duin en Wim Bel; 2. Kees van de Laan en Piet van Lijk; 3. Gerard Randsdorp en Aad Hoogkamer. Sulky-races voor jongens: 1. Loek Zui derduin en Wim Bel; 2. Rob Schaap en Wim v.d. Star; 3. Aad Baak en Peter v.d. Eist. Advertentie verreweg de meest verkochte Amerikaan. de kleine Chevrolet met dezelfde voortreffelijke eigenschappen thans vanaf f 11.400. Vraag vrijblijvend proefrit bh de officia! dealer. N.V. Amsterd. Rijtuig Mij. Houtplein 21 - Telefoon 22020 De feestelijkheden die zaterdag in Bo- venkarspel zouden worden gehouden ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubi leum van burgemeester J. Elders, zullen moeten worden uitgesteld. De heer en mevrouw Elders werden na melijk in het ziekenhuis van Purmerend opgenomen, nadat, zij met hun auto in de Beemster tegen een boom waren gebotst De auto werd bestuurd door de burge meester. Hij moest uitwijken voor een voetganger, die onverwacht overstak. De auto werd geheel vernield. De burgemees ter liep vijf gebroken ribben op en zijn echtgenote een heupfractuur. Het Haarlemse raadslid de heer J. J. Voogd (Arb.) heeft in een brief aan het college van B. en W. van Haarlem gere ageerd op de beantwoording door het col lege van de schriftelijke vragen, die de heer Voogd op 1 september heeft gesteld over de reorganisatie van de Volkskrediet bank voor Haarlem en omstreken. De heer Voogd schrijft dat dit antwoord voor een deel aan de kern van zijn vragen is voor bijgegaan en dat het licht aanleiding tot misverstand kan geven. „Op deze wijze", aldus het raadslid, „beantwoordt het mid del van schriftelijke vragen stellen ook niet aan zijn doel". De heer Voogd had bij zijn schriftelijke vragen geïnformeerd of het waar was dat de plannen tot reorganisatie van de Volks kredietbank zijn voorbereid zonder dat leiding en personeel daarvan te voren tij dens een informeel gesprek op de hoogte waren gesteld. De heer Voogd is van me ning dat het college hem op die vraag niet geantwoord heeft. Waarom het bestuur van de bank niet met de betrokkenen een informeel ge sprek kon voeren, ontgaat de heer Voogd naar hij B. en W. meedeelt, temeer daal de opheffing van de bank feitelijk reeds vaststond. „Het gaat hier immers niet om formele gronden maar om menselijke ver houdingen", aldus de heer Voogd. Op zijn vraag van 1 september of het persoonlijk gesprek over het ontslag van medewerkers van de bank nog niet had plaats gehad, antwoordden B. en W. op 7 september dat er wel een persoonlijk gesprek is geweest. Volgens het raadslid heeft dit gesprek tussen 1 en 7 september plaats gehad. „Ik voel me erg klein, edelachtbare. Ik rij nu al zevenentwintig jaar en nog nooit een bekeuring gehad. IJ kent me hier niet, edelachtbare. Ik voel me zeer hard ge straft. En waarom? Omdat ik een mede mens ter wille ben geweest!" De 57-jarige garagehouder uit Hillegom. die donderdag middag voor de Haarlemse rechtbank te recht stond, schudde teleurgesteld over zo veel justitiële onrechtvaardigheid zijn hoofd. Op 29 maart van dit jaar was hij in Heemstede bekeurde omdat hij op de Cru- quiusweg binnen de bebouwde kom met zijn voor ziekenvervoer ingerichte perso nenauto de maximum snelheidsgrens van 50 km. per uur had overschreden. „Ik had erge haast, want ik moest een ernstig zieke vrouw uit Nieuw-Vennep naar 't Diaconessenhuis in Haarlem over brengen," legde de Hillegommer uit. „Nor maal had ik de route via de brug over de ringvaart in Hillegom genomen. Maar die brug was toen stuk. Daarom moest ik over Hoofddorp en de Kruisweg. Dat is een stuk omrijden. Dat bord met 50 km op de Cruquiusweg heb ik echt niet ge zien, edelachtbare. Ik ben daar trouwens niet zo goed bekend. En als ik het wél gezien had dan had ik toch harder gere den dan 50 km., want die vrouw achter in m'n wagen was een spoedgeval hadden ze me gezegd." De Hillegommer was voor deze ver keersovertreding door de kantonrechter gestraft met een boete van f 75,- tegen welk vonnis hij in beroep was gegaan. De president mr. F. P. E. Bloemarts vroeg verdachte of zijn auto geheel als am bulance was ingericht. Dat bleek niet het geval te zijn. „Maar ik rij al jaren niets anders dan ambulance. Ik heb er ook een drietoons-hoorn op", aldus de garagehou der. President: „Pas maar op dat u die niet gebruikt, want u hebt daar geen vergun ning voor. Dit moet u maar als een gratis advies van de rechtbank beschouwen" Verdachte: „Ik gebruik 'm ook nooit. Dat vind ik zo opschepperig." De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman was van oordeel dat er wel verzachtende omstandigheden aanwe zig waren. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter maar ver mindering van de opgelegde geldboete tot f 30. Uitspraak op donderdag 13 oktober om half tien. „Uw antwoord wekt evenwel in dat ge val ten onrechte een andere indruk" al dus de heer Voogd, die voorts van mening is dat mensen, zeker indien zij zeer vele jaren in dienst zijn en er ingrijpende wij zigingen in hun leven te wachten staan, er behoefte aan hebben ook op niet-zake- lijke basis benaderd te worden. Met erkentelijkheid heeft het raadslid er kennis van genomen dat het colle ge van B. en W. aan de plaatsing van de ontslagenen grote aandacht zal besteden. Ook na de beantwoording door B. en W. blijft hij echter van mening dat de ont slagenen in een eerder stadium op per soonlijker wijze hadden moeten worden be naderd. Donderdagmiddag hebben oud-patiën ten en patiënten tijdens een receptie in de praktijkruimte aan het Staten Bolwerk te Haarlem afscheid genomen van de oog- atrs dr. C. Winkler Prins. Dr. Winkler Prins, die binnenkort naar Oosterbeek vertrekt, heeft ongeveer dertig jaar zijn praktijk in Haarlem uitgeoefend. Tijdens de receptie die door de patiënten werd aangeboden, richtte de heer A. C.v.d. Horst zich met een korte toespraak tot de arts en bracht de dank over van de vele patiënten die de dokter in de loop der jaren had behandeld. Mevrouw J. Schous bood daarna een televisietoestel aan. De aankoop hiervan was mogelijk geworden door een bijdrage van de patiën ten. Dr Winkler Prins wordt opgevolgd door dr J. Vader uit Rotterdam. De uitslag van de donderdag in het Nota rishuis te Haarlem gehouden veiling van huizen luidt: Rijksstraatweg 165 11.200. F. H. van Emmerik qq; Ged. Schalkbur- gergracht 74 6.975.mejuffrouw J. G. Yzerman; Oranjeboomstraat 95 ƒ3.100. C. Keur; Raamsingel 18 zw. en 18 rd. 1 20.150.—, D. J. van Rijn qq; Olieslagers laan 4 9.400.J. P. Creemers qq; Pega- susstraat 79 ƒ9.500.—, N.N.; Van 't Hoff- straat 103, opgehouden 8.000.—; Van 't Hoffstraat 109. opgehouden f 8.000.Ben- koelenstraat 37 f 7.000.N. Roozen qq; Benkoelenstraat 39 7.000.N. H. Ofeigs- sen; Spionkopstraat 38 6.200, A. Sieters qq: Soerabaiastraat 26, ƒ7.200.N.N. Niet geveild zijn: Schoterbosplein 23, Trompstraat 23, Trompstraat 119 en 121; Molukkenstraat 44; Tempeliersstraat 6. Advertentie Eerst even kijken bij TEL 11077 burgerlijke stand zandvoort. GEBOREN: Marjolette d. v. W. Ingwer- sen en M. G Goldschmeding; Silvia, d. v. J. van der Smissen en W. C. van der Sloot; Maria Johanna Yvonne, d. v. A. van den Meiracker en A. H. Kleijngeld. ONDERTROUWD: Joh. A. Wendrich en Fr. C. Brouwer; M. Modderman on P. C de Muynck; H. A. van Heeringen en E. H. G. lansen; H. de Wever en M. G van Keulen. GEHUWD: S. de Jong en M. C. B Dek ker; I. Fokke en Joh. P. Lichthart; G. J. Pol en G. H. Koper. OVERT,EDEN: KI S. Dijkers, 87 j., geh. gew. m. W. van Bodegom. burgerlijke stand van hit tugom GEBOREN: Johannes Arend, z, v. W. van Burken en M. E. Houtman; Willem Cornell's, z. v. M. J. van den Akker en B Bouma: Antonius Wilhelmus Petrus Maria, z. v. W Bakker en A W Pollé. ONDERTROUWD: T. de Heer en W Bournan.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7