MODE Jaarstatistiek 1959 van Haarlem overzichtelijk door uniformiteit Overeenstemming in visserij over loonsverhoging van 11 pet. Werkgevers hopen op ruim regeringsstandpunt F. J. 0 AM AVE geniet van cognac du monde TABAKSPIJPEN Gebouw in Enschede stortte in bouwput 98, VAN NELLE's „Afiemoon" THEEBUILTJES Geen snelheidsbeperking op autowegen Militairen in De Lier onderzocht op t.b.c. „Karei DoormaiT'-geschil met Japan bijgelegd „Grote Beer" vertrok met militairen naar Nieuw-Guinea Shawls en Handschoenen 9 Uitstekende start van 't Oosten en HDC Kerkelijk Nieuws Geen doden en slechts één gewonde CONFLICT VOORKOMEN DE LONEN IN „DE METAAL" In „gat van Heelsum" vond men oefenhom Jongeman viel 61-jarige vrouw aan Brand eist mensenlevens Nieuw bestuur van politiesportvereniging Brandweer wedstrijd van PTT-korpsen Renvereniging neemt deel aan molentoernooi Au Petit Louvre VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie De jaarstatistiek over het jaar 1959 van de gemeente Haarlem, samengesteld door de stichting het Nederlands Economisch Instituut, afdeling regionaal onderzoek, verschilt in een aantal opzichten van de vorige jaarstatistieken. In de eerste plaats zijn alle beschikbare statistische gegevens van de gemeente Haarlem samengebracht in één publikatie in tegenstelling tot de afzonderlijke bevolkings- en woningbouw- statistieken van de vorige jaren. Voorts werd aan deze jaarstatistiek een groot aantal onderwerpen toegevoegd. De ze veranderingen zijn een gevolg van het besluit van een aantal gemeentebesturen in Noord- en Zuid-Kennemerland om te streven naar een grotere uniformiteit in de statistische pubiikaties. Deze gemeen ten Bennebroek, Beverwijk Bloemen- daal. Haarlem, Heemstede, Velsen en Zandvoort hebben zich als voorlopig doel gesteld: een uniforme opzet van de tabellen in de statistiek, uniforme defini ties en een uniform uiterlijk. Dit houdt bij voorbeeld in, dat gelijk genummerde tabellen in de verschillende pubiikaties onderling volkomen vergelijkbaar zijn. De in de jaarstatistiek 1959 opgenomen Advertentie ZO JUIST ONTVANGEN De nieuwe collectie van de Fa. H. Comoy Co. Ltd. Londen IMPORTEUR: JAN VAN D E R PI G G E Grote Houtstraat 81 - Haarlem Specialist In Rookartikelen (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) ..RAINBOW" hield donderdag een bon- netrieshow in het Concertgebouw. Terwijl vroeger rok en jumper al iets zeer eenvoudigs werd beschouwd bestaat er 'tegenwoordig zo'n variëteit in, dat ieder, met één of meerdere rokjes als basis, op allerlei manieren kan combine ren. Een jumper, pullover of vestje is een soepel iets, meestal eenvoudig maar juist dat houdt de mogelijkheid in om met accessoires variaties aan te brengen. Dit kan zoals getoond een witte stropdas op een blauw jumpertje zijn, die om de taille gelegd als ceintuur dienst kan doen, hef kan ook een shawltje of brede ketting zijn, die van zo'n vestje ineens iets heel anders maakt. Ruim twee uur lang zagen we het the ma rok met top bespeeld worden en het heeft ons van het begin tot het eind ge boeid. Als kleine introductie werden eerst enkele pyjama's en dusters gepresen teerd, de eerste van zwanendons met effen broek en fantasie jasje, dat los en vaak zonder knoopsluiting was. Daarna volgden de sportcombinaties, die in de meeste ge vallen uit een strakke jersey pantalon be stonden met een in grove steek gebreide trui. Die sportpantalons gaan steeds meer tot een onmisbaar onderdeel van onze gar derobe horen; als men er maar op let dat de pasvorm en het materiaal goed is, dan is men er voor diverse gelegenheden ele gant mee gekleed. De rokken werden in vele variaties, vaak hele mooie, het hoogtepunt van de show. „LANCEL" toonde donderdag in een show in Dreefzicht, daf, met allerlei klei ne details een bepaald model levendig is te maken en distinctie is te verlenen aan een op zich zeer eenvoudig ontwerp. Knap waren de japonnetjes, die een deux pièces idee suggereerden door dub bel aangezet schootje of een verlengd lijf je. De driedelige ensembles opgebouwd uit een rok met een aansluitende blouse met vaak laaguitgesneden hals, die be dekt werd dóór het daarover gedragen rechtvallende jasje, waren van een gedis tingeerde eenvoud. De knöopsluiting ont brak nogal eens wat een nonchalante maar toch prettige indruk maakte even als de losgeslipte ceintuur op de japon netjes. Mantels zijn er in elk denkbaar model, met een zeer wijde rug die een cape effect geeft, of met van voren recht ingezette en van achteren raglan mouwen en soms met een zoom die enigszins nauw toelopend is. Terwijl de middagjaponnetjes nog vaak een bloesende rug hadden werd het ac cent naarmate de dag vorderde naar de rok verlegd. Een eenvoudige uitvoering vormden de tuniek en tonneau modellen, terwijl het meer gekledere genre verte genwoordigd werd door ingenieuze drape rieën en in elkaar gestrengelde rokpanden. Naast zuiver zijden imprimé's in brons- kleuren bestond er een sterke voorkeur voor zwart. Een kleur, die altijd gedis tingeerd is en iedere schommeling van de mode-barometer doorstaat. Katy BURGERLIJKE STAND LISSE GEBOREN: Theodorus J. M., z. v. Th. J. v. d. Voort en A. v. d. Klaauw; Johannes F., z. v. B. T. v. d. Vlugt en A. H. Heems kerk. ONDERTROUWD: J. G. v. d. Meij en G. M. Wijsman; D. C. Plug en W. Kroon. GETROUWD: F. J. de Kraker en C. H. M. v. d. Laan: A. Brandt en M. Cardol; W. Hobijn en J. Buurman: D. J. P. Balken ende en M. Smits; L. J. Balk en C. M. v. Dongen; J. G. M. v. Dorp en C. E. Bon; M. Luijck en M. S. Schravendeel. gegevens zijn ontleend aan het centraal bureau voor de statistiek, aan gemeen telijke diensten en bedrijven en aan an dere instellingen. De publikatie werd sa mengesteld in overleg en samenwerking met de economisch adviseur van de ge meente Haarlem. Het 75 pagina's tellend boekwerk bevat een grote hoeveelheid cijfermateriaal, waaruit men gezien de overzichtelijke wijze van rangschikken een schat van gegevens over het openbare leven in Haar lem kan putten. De dnmcom petitie Deze week is de provinciale damcompe- titie voor de hoofdklasse begonnen met. 16 deelnemende tientallen, verdeeld over twee groepen. In groep A komen uit: HDC, Den Helder; DWW, Wormerveer; DDD, Alk maar; 't Oosten, Haarlem; Jozef Blanke naar I, Amsterdam; Damclub Zaandam; St. Bavo, Heemstede en HDC, Haarlem. De ploegen van 't Oosten en van de Haarlemse Damclub boekten in hun eerste wedstrijd een veelbelovende overwinning, 't Oosten versloeg in Alkmaar het HDC- team uit Den Helder met voorlopig 117. Vermoedelijk zal de einduitslag 137 wor den in het voordeel van 't Oosten. Het eerste tiental van de Haarlemse damclub trok eveneens naar Alkmaar om DDD te bekampen. Ook de HDC boekte een voor lopige 117 winst, welke vermoedelijk tot 137 zal oplopen. De gedetailleerde uitslagen luidden: HDC Den Helder—'t Oosten: .J. de Vries W. de Jong afgebroken in een gunstige stelling voor De Jong; P. v. d. BergF. Slot 2—0; J. v. d. Molen—H. v. d. Vossen 02; D. RabA. de Jong 02; W. BosP. Knopper 11; A. BremerW. Roest 02; P. Veen—H. Mast 2—0; C. Leibrand—K. Hof 1—1; J. Bezemer—H. J. v. Berk 1—1; A. Rietveld—A. G. de Zwart 0—2. Totaal voorlopig 711. DDD—HDC, Haarlem: N. Oud—J. Bus 0—2; I. Mekken—J. B. Sluiter 0—2; M. Oud—J. J. Thijssen 1—1; K. Tuinman—J. H. Meure 1—1; F. Kunst—G. Zeeuwe 1—1; J. Schuit—H. T. Luif afgebroken in een winst-stelling 'voor Luif; L. VerverH. T. Schuringa 1—1; J. VerkroostN. Blom 1—1; M. Hemels—H. G. Theunisse 2—0; F. Horn—A. Buma 0—2. Totaal voorlopig 7—11. Damclub Wormerveer werd in eigen huis met 1-1—6 geklopt door Joz. Blankenaar I. St.. Bavo liet tijdens de eerste thuiswed strijd hier en daar een steekje vallen en verloor van Zaandam met 911. Van de in groep B ingedeelde tientallen resulteerden de wedstrijden in de volgen de uitslagen: Damclub DiemenDCG 733; DSTO boekte een verrassend 10—10 gelijkspel tegen Damclub IJmuiden;_ Joz. Biahkenaar II—St. Canisius '12—8 en Ge zellig SamenzijnOostzaan 173. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Poederooyen Th. Ka merbeek, kand. te Bodegraven. C'hr. Geref. Kerken Bedankt voor Schiedam M. S. Roos te Alphen a. d. Rijn. Tweetal te Zwolle P. Op den Velde te Hilversum-Oost en S. van Zwoll te Kam pen. Met donderend geweld Is aan de Van Lochemstraat in Enschede een gebouw waarin een garage annex fietsenstalling en een drukkerij waren gevestigd, inge stort. Het gevolg was een enorme ravage. Er waren geen mensenlevens te betreuren maar er werd voor honderdduizenden gul dens schade aangericht. De drukkerij was gevestigd boven de ga rage en het hele gebouw stortte in een circa vijf meter diepe bouwput. In de bouwput, bestemd voor een zoge naamde kraskamer van een textielfabriek, waren metselaars bezig een dikke muur te metselen om te voorkomen dat de boven bouw zou verzakken. Plotseling echter be gonnen boven de metselaars de ruiten te rinkelen en de mannen zagen tot hun ont zetting. dat de muren begonnen te breken. Alles in de steek latend, vluchtten ze hals over kop de bouwput uit. Vlak achter hen vielen met donderend geraas drukkerij en garage in de bouwput. Op dat moment bevonden zich mensen in de drukkerij. Twee hunner brachten zich in veiligheid, maar de derde, een 58- jarige zetter werd bedolven onder het puin. Hij werd met inwendige verwondin gen naar het ziekenhuis in Enschede over gebracht. Dodelijke val. Tijdens werk aan het dak van een loods van de voormalige Fok kerfabriek in Amsterdam-Noord is de 62- jarige arbeider B. Wiechels van twaalf meter hoogte gevallen. De man was op slag dood. Het ongeluk ontstond toen een door trilling losgeraakte golfijzeren plaat van het dak viel en de man meesleurde. De centrale van zeevarenden ter koopvaardij en visserij, en de IJ muider Redersvereniging zijn nu geheel tot overeenstemming gekomen over de punten, waar over tot nu tussen de twee verenigingen verschil van mening bestond. De vaste gage van de matroos zal tengevolge hiervan met ongeveer elf procent worden verhoogd van 230,- tot 255,- per maand. De gages der andere opvarenden alsmede de lonen die gelden bij tewerkstelling aan de wal, worden in dezelfde verhouding opgetrokken. Op de nieuwe bedragen moet nog een bedrag worden bijgeteld, hetgeen bestaat uit de compensatiebijslagen 1957 en 1960 respectievelijk voor de huur- en melkprijs verhoging. Daardoor komt de matroos op een vast bedrag van 285.85 per maand. De 5,6 percent bijslag a.o.w. blijft op dezelfde wijze berekend als tot dusverre, namelijk over het totaal aan rechtensgel dend loon, krachtens de betreffende be schikking van het college van rijksbemid delaars. Niet alleen van werknemerszijde waren er wensen, zoals de loonsverhoging, die we hebben vermeld. „Ons Bestek", het blad van de C.K.V., noemt ook enkele wensen van rederszijde: een zodanige wijziging van de binnenligtijd, dat steeds zaterdagsmorgens moet worden uitgeva ren als een schip donderdags voor 19 uur binnenkomt is er een van. Nu bestaat deze mogelijkheid alleen tijdens de uit oefening van de haringtrawlvisserij. De reders wensen ook een opheffing van het sociaal fonds voor de trawlvisserij. De C.K.V. merkt op, dat de regeling der binnenligtijd niet los kan worden gezien van datgene wat zich op het gebied van Advert pritie fgroot formaat) doos van 20 stuks Met één Van Nelle's Afternoon" theebuiltje (-groot formaat) zet u een flinke pot heerlijke krachtige thee voor heel de familie! -..■•llllllllllli „B\j de vorige loonsverhoging in augustus 1959 hebben wij te laag gemikt. De ont wikkeling sindsdien heeft bewezen, dat er nu al ruimschoots ruimte is voor een nieuwe verhoging in de metaalindustrie. Als wij wachten tot 1 juli 1961 zou de achter stand zo groot zyn geworden, dat het inhalen daarvan ernstige gevolgen zou hebben. Het is nodig nu iets te doen, anders moeten er later te grote sprongen worden ge maakt.". Aldus de voorzitter van de federatie van werkgeversverenigingen in de metaalindustrie, ir. K. van der Pols (Rotterdamsche Droogdok Mij.), op een pers conferentie ter toelichting van het in de Vakraad Metaal bereikte akkoord. Zoals gemeld komt dit akkoord in hoofdzaak neer op een loonsverhoging van 3 percent per 1 januari 1961. waarna de ionen per 1 juli 1961 zouden worden gebracht op 8 percent boven het huidige peil. De heer Van der Pols herinnerde aan de onderhandelingen in de zomer van het vorig jaar, toen de metaalindustrie als eerste bedrijfstak werd geconfronteerd met de nieuwe, vrijere loonvorming. De toen overeengekomen verhoging van 5 pet noemde hij „erg aan de matige kant". Men ging er in augustus 1959 van uit, dat het nieuwe loonpeil tot 1 juli 1961 zou kun nen worden gehandhaafd. De ontwikkeling sindsdien maakt een vroegere herziening der lonen echter vol gens werkgevers en werknemers in de metaalindustrie mogelijk en noodzakelijk. De vakverenigingen kwamen met de eis van 6 pet direct en 3 pet per 1 april 1961. De werkgevers wilden eerst het standpunt der regering weten. Ir. Van der Pols wees op de betekenis van de metaalindustrie als een der be drijfstakken, die het best in staat is de bevolkingstoeneming op te vangen. „Als de metaal vooruitziet en zich aanpast aan wat verantwoord is, dan is dit in het voor deel van onze gehele economie". Daarom vroegen de werkgevers aan de regering of zij de vrijheid hadden om verder te gaan met de lonen. De regering wilde met werkgevers en werknemers tegelijk pra ten. Tenslotte werd de Vakraad Metaal (waarin beide groepen zijn vertegenwoor digd) uitgenodigd voor een gesprek nadat de regering advies had ingewonnen van de Stichting van de Arbeid. Tijdens dat gesprek (op maandagavond) bleek, dat de regering een loonsverhoging thans ongewenst achtte. „Dit maakte on ze taak nogal moeilijk, want wij wilden een verhoging nu" aldus -ir. Van der Pols. Eergisteren hebben werkgevers en werknemers zich in de Vakraad beraden, en het resultaat was het akkoord over een gedeeltelijke verhoging per 1 januari waarna de rest van de 8 pet op 1 juli 1961 zou ingaan. De heer Van der Pols wees er met na druk op, dat de regering geen bezwaar had gemaakt tegen een loonsverhoging (binnen de grenzen van de geldende aan wijzingen aan Rijksbemiddelaars) op 1 juli 1961. Staatssecretaris Roolvink nam echter het advies over van die leden der Stichting van de Arbeid, die een verhoging thans ongewenst vonden. „Wij nemen aan, dat er genoeg ruimte is in het regerings standpunt, dat van de per 1 juli 1961 te geven 8 pet op 1 januari reeds 3 pet kan ingaan" aldus de voorzitter van de fe deratie van werkgeversverenigingen. Om de op dit ogenblik reeds aanwezige ruimte ten goede te doen komen aan de werknemers, opent het in de vakraad be reikte akkoord de mogelijkheid van extra winstuitkeringen van l'/s pet van het jaar loon in 1960 en in 1961. Dit is echter niet meer dan een mogelijkheid; de onderne mingen worden hierin vrijgelaten. De overeenkomst houdt voorts in, dat de nieuwe lonen zullen gelden tot het einde van het volgend jaar. De metaalindustrie hoopt met het nu bereikte akkoord (dat overigens nog moet worden goedgekeurd door de verenigingen voordat het aan Rijksbemiddelaars wordt voorgelegd) de nodige rust te bereiken, ook in verband met de plannen tot verkorting van de ar beidstijd. Voorzitter N.V.V.-metaalbond voor VARA-microfoon In de VARA-uitzending „De puntjes op de i" verzorgd door het N.V.V. zal vrij dagavond 30 september van 18.50 tot. 19.00 uur de voorzitter van de Algemene Neder landse Metaalbedrijfsbond, de heer I. Baart, spreken over de loonsituatie in de metaalindustrie. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, wenst voorshands geen maximumsnelheid voor het verkeer op de autosnelwegen in te stellen. De mi nister neemt hiermee een standpunt in. dat in principe gelijk is aan dat van de verkeersbonden, die het denkbeeld van een maximumsnelheid hebben verworpen. Over een algemene snelheidsbeperking op andere buitenwegen heeft de bewinds man nog geen beslissing genomen. Vanmorgen om kwart voor twaalf is het mysterie van het gat in Heelsum opge lost Bij de uit.gravingswerkzagmheden, waarbij eerst nog een wel moest worden afgedamd, heeft de mijnopruimingsdienst een oefenbom van een vliegtuig naar bo ven gebracht. De bom is een zogenaamde 25-ponder van zestigcentimeter lang en met een dia meter van tien cm. Het is een massief stuk metaal dat geen lading bevatte doch wel een buis voor rookontwikkeling. De bom lag drieëneenhalve meter diep. De Rotterdamse politie heeft een 17-ja- rige jongeman gearresteerd die in de Troelstrastraat een 61-jarige vrouw van achteren aanviel. Hij pakte haar bij de keel en bedekte met de andere haar ogen. De vrouw begon te gillen en de jongeman sloeg op de vlucht. Een bewoner van de straat hoorde het gil len en ging de aanvaller achterna. Hij kreeg hem op de Gordelweg te pakken. Bij een brand in de sociale werkplaats in Hoorn is een van de minder valide arbeiders, de 30-jarige J. Kerkwijk uit Hoorn, om het leven gekomen. Hij was met een andere arbeider bezig houten tafelpoten in een bak met lak te dompelen. Door onopgehelderde oorzaak geraakte de lak in brand. De 20-jarige W. Godvliet uit Venhuizen zag kans uit een raam op een vrachtauto te springen, die voor het ge bouw stond. De heer Kerkwijk zag daar geen kans meer toe. Hij kwam in de vlam men om. de verkorting van de arbeidstijd aan de wal bezig is zich te voltrekken. Dit klemt temeer daar van enige arbeids- en rust tijdenregeling aan boord van visserssche pen zelfs heden ten dage nog hoege naamd geen sprake is. De C.K.V. meent in ieder geval te moe ten vaststellen dat iedere verkorting van de binnenligtijd zich wel zeer moeilijk verdraagt met de ontwikkeling naar meer vrije tijd, zoals die tegenwoordig in het bedrijfsleven plaats heeft. Wat het sociaal fonds betreft meent het C.K.V.-bestuur, dat het sociaal nut van dit fonds sedert de inwerkingtreding van de W.W.-wet zo gering is geweest, dat de instandhouding ervan, die nog een zeker bedrag aan administratiekosten vergt, er niet door wordt gerechtvaardigd. Men meent dan ook dat het moeilijk te verdedigen valt de reders te blijven be lasten met een financiering der kosten, welke aan het voortbestaan van dit fonds zijn verbonden. De leden zullen zich hier over nader moeten uitspreken. Ongeveer 250 militairen van het Lucht doelartillerie-onderdeel zullen in de Lier in 't Westland onderzocht worden op tubercu- losebesmetting. De aanleiding hiertoe is het constateren van een tuberculeuze aandoe ning bij een dienstplichtig militair van dit onderdeel. Deze militair zou dezer dagen met klein verlof gezonden worden, in af wachting van groot verlof en moest de gebruikelijke keuring ondergaan. Hij is thans in het hospitaal opgenomen. De militaire autoriteiten besloten geen enkel risico te nemen en in het kamp „Schefferkamp" alle landmachtmilitairen te onderzoeken. Daarom zijn voor de tijd van het onderzoek dat vandaag en morgen duurt alle verloven ingetrokken, ook die van degenen die assisteren bij het aard- appelrooien. De betrokkenen zullen echter normaal weekeindeverlof krijgen. Bij zijn terugkeer in Tokio van een ver blijf in de Verenigde Staten heeft de Japan se minister van Buitenlandse Zaken. Kosa- ka. woensdagavond verklaard dat het ge schil tussen Japan en Nederland over het incident met de „Karei Doorman" is bij gelegd.' Japan had aanvankelijk de ha ven van Yokohama opengezet voor het Nederlandse vliegdekschip, maar deze gast vrijheid later ingetrokken, onder druk van de Indonesische regering. Minister Kosaka zei dat hij in New York gesproken had met zijn Nederlandse collega, mr. J. M. A. H. Luns, die veel begrip had ge toond voor het moeilijke parket waarin de Japanse regering was komen te verke ren. Een woordvoerder van minister Luns heeft donderdag in New York verklaard, dat de minister de officiële Japanse ver klaring over het incident met het vlieg dekschip „Karei Doorman" „volledig heeft aanvaard". Minister Luns, aldus de woordvoerder, had niets toe te voegen aan de verkla ring nadat de Japanse minister van Bui tenlandse Zaken hem verleden week in New York had bezocht om „spijt te be tuigen" over de affaire.(UPI). „Wat is het koud", zeiden de militairen van het zesde infanteriebataljon, die van morgen in hun tropenkleding op de kade in Hoek van Holland stonden te wachten totdat zij zich konden inschepen aan boord van het regeringsschip „Groote Beer", waarmee zij naar Nieuw Guinea zouden vertrekken. Met de trein waren zij naar Hoek van Holland gekomen. Terwijl de Koninklijke Militaire Kapel marsmuziek over de kade liet schallen gingen zij aan boord. De minister van Defensie, ir. S. H. Vis ser, sprak de vertrekkende militairen van de wal af toe. Evenals enkele dagen ge leden in IJmuiden, waar hij vertrekkende luchtmachtmilitairen toesprak, wees hij er op dat hun taak zal zijn mede te helpen aan de bescherming van Nieuw-Guinea, opdat de bevolking van dit rijksdeel in staat zal zijn in rust en orde haar eigen plaats in de wereld in te nemen. Daarna weerklonk het Wilhelmus en om kwart voor negen maakte het schip zich los van de kade. Enige minuten tevoren had men nog een plotseling ziek geworden bemanningslid van boord gebracht. Het nu vertrokken bataljon bestaat voor driekwart uit vrijwilligers. De overigen zijn aangewezen. Op sociale en medische gronden waren 252 man afgevoerd en door anderen ver vangen. De militairen hebben reeds een praktische opleiding achter de rug. Het theoretische deel wordt gedurende de reis gegeven. In Nieuw-Guinea zal het bataljon in een heden worden gesplitst, die naar verschil lende detachementen gaan. Er zal gebruik worden gemaakt van de bestaande lege ringen. In maart komen de eerste militairen van dit bataljon reeds weer uit Nieuw-Guinea naar ons land, aldus de commandant, luitenant-kolonel L. E. G. F. Onvlee. Het schip, dat onder commando staat van kapitein J. W. Faber, maakt de reis via Curasao en het Panamakanaal. Zandvc^rt In verband met het vertrek van de voor zitter van de Zandvoortse politiesportvêr- eniging, inspecteur P. Douma, werd een druk bezochte ledenvergadering van deze vereniging gehouden, mede in verband met diverse bestuurs-mutaties. In deze vergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: M. J. Methorst voorzitter, D. Trappel secretaris, wonende Kostverlorenstraat 3, telefoon 3679, D.W. van Akooy penning meester, F. M. Brockhus vice-voorzitter, H. Jansen tweede secretaris. Besloten werd op 11 februari een grote feestavond te houden voor leden en dona teurs; voorts werd een programma samengesteld voor het jubileumjaar 1962, in welk jaar de vereniging vijf en twintig jaar zal bestaan. De navolgende evene menten werden besproken: een wandel- toernooi, een voetbaltoernooi, een feest avond, een schietwedstrijd voor politie korpsen in Kennemeriand en een motor- puzzeltocht. Hoofddorp Zaterdagmiddag zal op het concourster rein te Hoofddorp de P.T.T. brandweer wedstrijd in de ere-klasse worden gehou den. Aan deze wedstrijd, neemt een twaalftal korpsen deel. Na afloop van de wedstrijden zullen de deelnemende ploegen nog een demonstra tie ten beste geven. Na afloop zullen de brandweer-autori teiten door het gemeente-bestuur ten gê- meentehuize worden ontvangen. Hillegom Zondag neemt een nieuwelingenploeg van de ren- en tourvereniging „De Bollen streek" deel aan het jaarlijkse Zilveren Molentoernooi, dat in de Wormer wordt verreden. Het betreft een tijdrit over 60 km. In de wedstrijd om het kampioen schap van Zuid-Holland in Stompwijk werd C. Weijers vijfde bij de nieuwelin gen. Zondag zou de vierde en laatste rit om de W. Metzbeker worden verreden maar in verband met het Zilveren Molentoer nooi gaat die wedstrijd niet door, maar zal plaats hebben op 9 oktober. Deze wed strijd kan zeer spannend worden want voor de grote beker staat Lengers boven aan met op de tweede plaats Weijers met slechts enkele punten verschil. Voor de kleine beker staat S. v.d. Ham op de bovenste plaats met slechts 1 punt ver schil op twee S. van Lierop. Advertentie SPECIAALZAAK DAMESHOEDEN Voor de herfst brengen wij u, ook nu weer, een uitgebreide col lectie nieuwe modellen, in 't betere en middengenre. RUIME KEUZE Eigen atelier voor het veranderen van uw hoed. ALLÉÉN ZIJLSTRAAT 66 TELEFOON 13510 BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER GEBOREN: Theodora Ottoline, d. v. P. Jansen en G. J. Heinen; Meintje, d. v. M. de Groot en T. de Berg; Johannes Lam- bertus, z. v. D. J. Visscher en M. Kabalt; Leonardus Wilhelmus, z. v. M. H. M. van der Vlugt en A. M. Bank; Samuël Leen- dert, z. v. W. W. van Dongen en C. Hoek man: Matthijs, z. v. M. Roubos en M. H. Beukema; Frans Jan, z. v. F. H. A. Schou ten en H. M. Kreuger; Wiebe, z. v. R. J. de Jonge en A. Bruinsma: Hieronymus Wil helmus Alphonsus Ludovicus, z. v. L. J. A. Simons en H. M. Kooman; Antoinette, d. v. A. van Essen en T. T. van Zomeren; Alei- da Geertruida, d. v. T. W. van der Berg en Y. ten Have; Cornells Jozias, z. v. A. Moens en C. Zijp; Petra Helen, d. v. C. H. W. Ramaker en T. L. Schram; Dorothea Lucia, d. v. H. Stikkelorum en C. M. de Vries; Remco. z. v. P. C. Schutte en F. C. A. Mo- rauw; Johanna Catharina, d.v. A. Korsuize en W. in 't. Veld; Adrianus, z.v. J. van Rijs wijk en G. van der Stelt; Fred, z. v. G. van der Groef en H. Elshout: Marina Fijtina, d. v. P. L. Degenaars en M. Buijs; Pauline Johanna Theodora, d. v. J. J. Commissaris en C. A. W. Nelemaat; Mariene, d. v. C. van Tol en H. M. de Graaf; Joan Ellen, d. v. J. Vaes en S. A. van Wensveen: George, z. v. G. P. Kennis en C. van der Kamp: Antje Jozina, d. v. J. Hoomoedt en A. G. Pruissen; Marion, d. v. J. van Tien- deren en A. G. Galis. ONDERTROUWD: M. Meeuwis en J. Hogeveen; H. M. Visser en M. P. G. Cle mens; P. A. Vader en A. T. van Dongen; W. A. Trouwen en A. A. Sessink. GETROUWD: A. P. Houweling en V. M. Verheijen; F. E. Grolman en M. J. van Beek; A. Vinke en A. S. Dijkstra; A. Voge laar en A. Stange; H. van Anrooij en C. P Maliepaard; J. A. G. Rijnbeek en A. A. Baak: J. Hos en L. Robertus; H. Uitendaal en S. E. van der Zwet. OVERLEDEN A. Flobbe, e.v. E. Huis, 88 j.; G. Schipper, w.v. A. van der Maarl, 83 j.: J. H. Jeuken, w.v. C. Zonneveld. 78 j.; J. Braam, w.v. C. de Kwaasteniet, 78 j.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9