Provinciale ambtenaar in Goes „verschreef" zich KERKDIENSTEN Hans Wiesman maakt muurschildering voor de Kardinaal de Jongschool Maand vertraging bij bouw van Kardinaal de Jongschool Bondsraad keurt verdrag met Nederland goed Rijksgoedkeuring voor nieuwe omroepkwartier spoedig verwacht Koffie werd geboekt als „zand" Van Noort-medaille voor Francis Walter SCHEEPVAARTBERICHTEN N.Y. SLAVENBURG'S BANK ZATERDAG 27 MEI 1961 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Deelstaat Neder Saksen de enige tegenstemmer Duitse postduif zaaide paniek in kuikenhok WEEKABONNEMENTEN Laatste mei-weekeinde blijft koud Meer dan 40.000 studenten Billy Graham kan eerste dagen niet spreken r In het trappenhuis van de aan de Jan Gyzenvaart in Haarlem-Noord in aanbouw zijnde rooms katholieke lagere Kardinaal de Jongschool zal de grote muurschilde ring van de Bentveidse kunstenaar Hans Wiesman worden aangebracht. Het werk dat thans nog slechts in ont werp gereed is, stelt het Scheppingsver- verhaal voor, waarbij in kleurrijke en vloeiende overgangen de zeven dagen van de Schepping op symbolische wijze zijn weergegeven. Het bijzondere van deze muurschilde ring, die aan de binnenkant van de zuide lijke buitenmuur wordt aangebracht, is dat zij met de architectonische schepping van architect Nico Andriessen een harmo nisch geheel vormt. Dit zal onder meer worden bereikt doordat de zich in de bui tenmuur bevindende ramen een wezenlij ke functie in het kunstwerk krijgen. Deze ramen worden uitgevoerd in glas appliqué en krijgen in de muurschildering de plaats van een grote zon, een ronde groene vlek die de begroeiing van de jonge aarde sym boliseeert en enige sterren. Hierdoor wordt bereikt dat de architectuur in bijzondere mate bijdraagt aan de expressie van de voorstelling. De muurschildering zal de bezoeker van het schoolgebouw onmiddellijk opvallen en tevens te zien zijn als deze de trappen beklimt die naar de hoger gelegen verdie pingen leiden. Achtereenvolgens worden van boven naar beneden de zeven scheppingsdagen uitgebeeld: het donker en licht van de eer ste dag, het water van de oceanen van de tweede dag, de aarde met het water van de derde dag, de zon en de maan, de vogels en de vissen, de dieren en de mensen en tenslotte de (zevende) rustdag. Het ziet er naar uit de de Kardinaal de Jongschool in Haarlem Noord de wed loop met de Minister Van der Leeuw- school aan de Lorentzkade zal verliezen. In het bouwprogramma van de rooms-ka tholieke lagere school is namelijk een ver traging ontstaan, die de bouw zeker met een maand zal verlengen. Kort na Pasen werd ongeveer tegelijker tijd begonnen met de bouw van de Minis ter Van der Leeuwschool en die van de Kardinaal de Jongschool. Het lag in de bedoeling dat beide schoolgebouwen in september bij het begin van het nieuwe schooljaar in gebruik zouden worden geno men en er was al een stille strijd ont staan over de vraag welke van de twee scholen het eerst gereed zou zijn. De architect van de school in Haarlem Noord, de heer N. Andriessen, had kort na Pasen het sein tot het begin van de bouw gegeven, nadat hem daartoe telefonisch toestemming was verleend door de rijks inspecteur van het lager onderwijs in Haarlem. Ongeveer drie weken geleden kwam er echter een telefoontje van de bouwkundig hoofdinspecteur, die opdracht gaf het werk stil te leggen, omdat het ont werp niet aan de gestelde eisen zou vol doen. Later werd dit gesprek met een of ficiële brief bevestigd, waarin bezwaren werden gemaakt, onder meer tegen de gang die te smal zou zijn. Ook zou de hoogte van enige lokalen moeten worden gewijzigd. Om aan de verlangens van de bouwkundige inspectie te voldoen moest een kolommenrij van de reeds aange brachte fundering worden verplaatst, het geen geld en tijd kostte. In overleg met de aannemer, de firma Gebr. Van Hees- wijk uit Eindhoven, en dank zij de mede werking van alle verder bij de bouw be trokkenen, is men erin geslaagd aan de officiële wensen te voldoen zonder al te veel tijd te verliezen. Al met al heeft de ze gang van zaken echter minstens een maand gekost, zodat het er naar uitziet dat de Minister Van der Leeuwschool de wedloop zal winnen. BONN (DPA) De Westduitse Bonds raad (Eerste Kamer) heeft vrijdag, met de stem van de deelstaat Nedersaksen tegen, het Westduits-Nederlandse verdrag goed gekeurd. Een vertegenwoordiger van de regering van Nedersaksen gaf als grond voor de tegenstem aan dat de onderhande lingen tussen de Bondsregering en Neder saksen over vergoeding voor de door de grenswijziging veroorzaakte schade nog geen resultaat hebben opgeleverd. Hij ver wees naar een verklaring van de premier van Nedersaksen, Kopf, bij het eerste over leg over het ontwerp in de Bondsraad, dat de Bondsregering niet bereid was de kosten van de nodige verleggingswerken over te nemen en de belangen van Nedersaksen in de haven van Emden te verzekeren. Er is tot nog toe ook nog geen oplossing ge vonden over vergoedingen in verband met het Eems-Dollartverdrag. De Bentveidse kunstenaar Hans Wies man is op zijn atelier bezig met het ontwerp van de muurschildering „De zeven scheppingsdagen", die een plaatsje zal krijgen in het trappen huis van de in aanbouw zijnde Kar dinaal de Jongschool. Advertentie VOOR UW VAKANTIES VERZORGEN Wil UW VREEMDE VALUTA REISBAGAGE- EN ONGEVALLEN VERZEKERING 34 vestigingen In Nederland HAARLEM Nieuwe Gracht 98 Schoterweg 3 Naar wij vernemen, is het thans wel ze ker, dat deze zomer in Hilversum de bouw van het zogenaamde omroepkwartier aan de Lage Naarderweg en de Insulindelaan begint. Men verwacht op zeer korte ter mijn, wellicht reeds begin volgende week, de rijksgoedkeuring voor de bouw, zowel van het eerste der vijf televisiestudiocom plexen als van het N.R.U.-gebouw, waarin de discotheek en de muziekbibliotheek zul len worden ondergebracht, alsmede van het energiegebouw, waar de verwarming en air-conditioning van het gehele omroep kwartier zal worden geregeld. Alle plannen zijn kant en klaar, zodat men direct na de ontvangst van de benodigde vergunningen tot de aanbesteding kan overgaan. In dat geval zou nog in juni met de bouw kunnen worden begonnen. Dat voor de uitvoering van de eerste bouwfase, ongeveer twee studioruimten en een grote decor-montagehal omvattend, zolang moest worden getvacht op de reeds vorig jaar toegezegde bouwvergunning, is een gevolg van het feit, dat men niet al leen met het departement van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid heeft te maken, maar ook van O. K. en W. en Finan ciën afhankelijk is, terwijl voorts Gedepu teerde Staten van Noordholland nog hun goedkeuring moeten hechten aan het ont- werp-uitbreidingsplan. De eerste fase van de bouw voor de N.T.S., naar een ontwerp van het Bussum- se architectenbureau J. H. van der Zee, omvat twee beeldstudio's met bijbehoren de ruimten en een decor-montagehal, die het eerst gereed zal komen en dan tijde lijk als noodstudio zal worden gebruikt, waarbij in de behoefte aan technische ou tillage wordt voorzien door bijplaatsing van de grote reportagewagen. Vóór de studio's, die tezqmen ruim dui zend vierkante meter oppervlakte krijgen, zijn de kantoor- en kantineruimten bene vens de receptie geprojecteerd. Geheel af gescheiden, met een aparte ingang, be vinden zich de verblijven voor de artiesten Als in juni een begin met de bouw kan worden gemaakt en zich geen tegenslagen voordoen, kan de eerste fase (prototype van de andere in de loop van de komende tien a twaalf jaren te realiseren studio complexen) volgens de verwachtingen om streeks oktober 1962 voor gebruik gereed zijn. Bustocht. Ook dit jaar houdt de af deling Haarlem van Humanitas een bus tocht voor bejaarden. De reis gaat op 30 mei naar Rotterdam, waar een tocht door de havens gemaakt zal worden. Drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf en een boete van 350,- heeft dë officier van Justitie bij de rechtbank in Middelburg geëist tegen een waterstaat kundig hoofdambtenaar eerste klasse bij de Provinciale Waterstaat te Goes, wegens „verschrijvingen" en een oplichting In de privé-sfeer. „Op het kantoor van de Provinciale Wa terstaat van Zeeland in Goes verstond men de kunst koffie om te toveren in zand. een elegante typiste het voorkomen te geven van een forse stratenmaker, een onder deel van een schrijfmachine te vereenzel vigen met een partijtje grint", zei de of ficier van Justitie. In Kruiningen op Zuid-Beveland was een weg verbeterd. Een aannemer voerde daar zand voor aan. Toen echter de rekening van de aan nemer kwam, was het werk aan de weg administratief en boekhoudkundig afgeslo ten. Daarom boekte de ambtenaar het zand op de rekening van een ander object. De officier vond dat oryuist en sprak van vals heid in geschrifte: „Dergelijke „verschrij vingen" zijn een bewijs van de gemakzucht der ambtenaren en verzwakken het norm besef", zei hij. De wegwerkers van de Provinciale Wa terstaat moesten meermalen in een ander- De stichting Nederlands Emigratie Fonds heeft de Olivier van Noort-medaille in goud toegekend aan Francis E. Walter, verte genwoordiger van Pennsylvania in het Amerikaanse huis van Afgevaardigden. Deze onderscheiding werd de heer Wal ter verleend voor het belangrijke aandeel dat hij heeft gehad in de totstandkoming in 1958 van de Walter-Pastore Act, waar door de mogelijkheid werd geschapen voor 10.000 uit Indonesië gerepatrieerden zich buiten het normale quotum om in de Ver enigde Staten te vestigen. Aan de heer Walter was het ook te dan ken dat 17.000 Nederlanders in de jaren 19531956 onder de vluchtelingenwet in de Verenigde Staten werden toegelaten. In 1957 benoemde Koningin Juliana de heer Walter tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. De Olivier van Noort-me daille, welke zijn naam ontleent aan admi raal Van Noort de eerste Nederlander, die tussen 1598 en 1601 met zijn schip ..Mauritius" een reis om de wereld maak te is verbonden aan de onderscheiding, die kan worden uitgereikt voor bijzondere verdiensten in het belang van de Neder landse emigratie. Een Aaltense landbouwer ontdekte dat bijna 80 jonge hennetjes dood in de hoek van de kuikenren lagen. De diertjes, die bijna 10 weken oud waren, waren op el kaar gekropen en hadden elkaar verstikt. Een duif is de oorzaak van deze massa- kuikensterfte geweest. Een dag lang heeft een postduif om de kuikenren heen- gevlogen. Men neemt aan, dat de vogel 's avonds het hok is binnengegaan. De hennetjes zijn toen in hun angst een hoek gekropen, waar zij el kaar verstikten. Men heeft kunnen vast stellen dat het een Duitse postduif was. De Duitse eigenaar zal waarschijnlijk voor de schade aansprakelijk worden gesteld. gebied, dan waarvoor zij waren aangeno men, werk verrichten. Zij dronken dan bij hun boternam een kopje koffie in een café. De wegwerkers stuurden nota's voor koffie en iergelijke in, soms tot bedragen van 4.- a 5.- per drie maanden. Om geen geharrewar met de provinciale griffie., tg krijgen, boekte de ambtenaar deze kof fie onder het hoofdstuk „zand voor weg verbetering". Er was grote achterstand in het werk op het kantoor en de ambtenaar kon een typiste krijgen Zij nad al drie weken ijve rig de schrijfmachine zitten bewerken toen eindelijk de aanstelling in de bus kwam, echter niet met terugwerkende kracht. Het meisje zou dus drie weken salaris mceten derven. Daarom werd met een aannemer overeen gekomen, dat hij een nota zou insturen voor een aantal uren, dat een stratenmaker voor de provincie zou hebben gewerkt. De aannemer betaalde het op deze nota ont vangen geld uit aan de typiste, die op deze wijze haar salaris kreeg. De ambtenaar had ook de kosten van een verbetering aan zijn privé-schrijf- machine als „grint" in de boekhouding op genomen. De officier noemde dit oplich ting. De verdediger, mr. H. Alphen uit Den Haag. merkte op dat de ambtenaar, toen hij bij de Provinciale Waterstaat in dienst trad, reeds qen heel systeem van ver schrijvingen men noemde het toen „ver rekeningen" aantrof. Het bleek dat de Algemene Rekenkamer een onderzoek bij de Provinciale Waterstaat had ingesteld en de situatie onjuist had genoemd. De president van de rechtbank wenste Gedeputeerde Staten van Zeeland veel wijs heid om de gang van zaken bij de dienst te moderniseren. De officier van Justitie merkte nog op dat er een te grote afstand bestond tussen de Provinciale Waterstaat en de provinciale griffie. Men wilde, aldus de officier, eikaars gedachtengang niet vol gen. Op 9 juni zal de rechtbank uitspraak doen. ^coocoooooooooooooooooooooooooooooooonoofyyyvxor!^^^^^ dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOOSOOOOOCOOCOOOOOOOOOOOQOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO^ (Van onze weerkundige medewerker) Het heeft de afgelopen week niet aan afwisseling ontbroken wat het weer be treft. De veranderingen gingen zo snel dat ook de weerverw achting en er opvallend vaak naast waren. Zo leek het er woens dag nog op dat wij in koudere lucht zou den komen, maar het koufront, dat van Denemarken naar Engeland trok kwam juist vóór de Waddeneilanden tot stilstand. Zo kon het donderdag, ondanks de min der gunstige verwachting, toch een mooie dag worden. Plotseling ontwikkelde er zich een kleine depressie boven Noordwest- Duitsland en breidde een hogedrukgebied zich van IJsland in de richting van de Noordzee uit. Dit had tot gevolg dat reeds vrijdagmorgen vroeg het koufront snel over ons land naar het zuiden trok en de middagtemperatuur ongeveer 8 graden lager bleef dan de vorige dag. Dit laatste meiweekeinde blijven wij in de te koude lucht. De kachel zal er 's avonds weer bij aan moeten. Het enige prettige is dat wij het nu tijdig weten zodat het geen onverwachte teleurstelling kan worden. Uit een telling van het aantal studenten op 1 april 1961, welke het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft gepubliceerd, blijkt dat het totaal aantal studenten aan de Ne derlandse universiteiten en hogescholen is gestegen van 37.600 op 1 april 1960 tot 40.600 op 1 april 1961 (stijging 8 pet.) Het aantal eerstejaars studenten steeg in deze periode van 7060 tot 7480 (6 pet). De belangstelling nam vooral toe voor de studie in godgeleerdheid, economische we tenschappen, Nederlands, wis-, natuur- e tenschappen, Nederlands, wis-, natuur- en rechtsgeleerdheid. Een vrij sterke terug gang gaf vooral de studie voor aardrijks kunde en geschiedenis te zien. Aardijk 26 520 m. n.w. Azoren n. Le Havre. Abbekerk 26 te Genua verwacht v. Port Said. Achilles 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Adrastus 26 dwars Kp. Finisterrg n. Port Said. Aegis 26 te Willemstad verwacht v. Maracaibo. Akkrumdijk 26 v. Avonmouth n. Londen. Alamak 26 220 m. z.w. Lissabon n. Iskenderun. Alca 26 150 m. w. St. Vincent n. Rotterdam. Algorab 26 80 m z. Kp. Verd. eil. n. Rio de Jan. Alkes 26 80 m. z. Kreta n. Antwerpen. Alkmaar 27 te Curagao. Almkerk 17 te Nacala verwacht. Alnati 26 v. Santos n. Buenos Aires. Alphaeca 27 te Calcutta. Aludra 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ammon pass. 26 Kp. Fear n. Baltimore. Ampenan 26 te Livorno verwacht v. Genua. Amsteldiep 26 180 m. z. Ampenan n. W.-Austr. Amstelkroon 26 520 m. o.z.o. Manilla n. W.-Austr. Amstelmeer 26 te Moji verwacht v. Dairen. Amstelmolen 26 790 mijl n.n.w. Honolulu naar Vancouver. Amstelsluis 26 v Londen n. Amsterdam. Amstelveld 26 30 m. z.w. Adak n. Moji. Annenkerk 26 190 m. n. Dakar n. Kaapstad. Appingedijk 26 230 m. w.z.w. Ouess n. P. EvergL Area 26 235 m. z.w. Horta n. Faslane. Archimedes 26 110 m. w. Flores n. Le Havre. HAARLEM-CENTRUM Ned. Herv. Kerk. - Grote Kerk, Grote Markt, 10 uur dr. G. Snijders; 19 uur ds. L. D. van Dij] Heemstede. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein 10 uur ds. J. Kroon, Spaarftdam. Noorderkerk Velserstraat, 10.30 uur ds. W. Doornink, Meche len. Oosterkerk, Zomerkade, 10 uur ds. G. Waardenburg. Bakenesserkerk, Vrouwestraat 9.30 uur kinderkerk, mej. D. Doevendans; 10.30 uur jeugddienst, ds. D. ter Steege; 19.30 uur ds, R. Bijl (medew. Haarl. Bachensemble). Kapel Sarepta, Hazepaterslaan, 9.30 uur kinderkerk, de hr. C. Spaans; 10.45 uur ds. R. Bijl Aula Chr Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat 10.45 uur dr. H. van der Loos, Haarlem-Noord. Jacobskerk (Vrijz. Herv.), Jacobstraat, 10.30 uur ds. Arth. J. Mulder, Naarden. Janskapel, Jans straat 36, 10.30 uur ds. C. J. Lasschuit. Diacones senhuis, Hazepaterslaan 24, 9.30 uur ds. N. van Egmond. Jeugdkapel: Oost, Zomerkade. 10 uur de hr. W. v. d. Brink; West, Leidsestraat, 10 uur de hr. J. de Smalen; Centrum, Oude Groenmarkt, 10 uur de hr. K. van Willigenburg. Eglise Wallonne, Begijnhof 30, 10 h. 30 pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk, Be gijnhof, 20 Uhr Gottesdienst. Alle Dag Kerk, dinsdag 15 uur in de Evang Broederkerk, Parklaan 34, rondetafel-bijbelbe spreking, de hr. J. Faber. Christian Science, First Church of Christ, Scien tist, Jansstraat 74, 10 u. Ned. taal; 11.15 Engelse taal. Woensdag Lange Veerstraat 16, 20 u. avond bijeenkomst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3, 15 uur H. Av.; dinsdag 19.30 uur bidstond; don derdag 19.30 uur bijbellezing o.l.v. de hr. G. W Scholtz. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Evang. Broedergemeente, Parklaan 34, 9.15 en 16.30 uur de hr. M. de Vos; woensdag 19.30 uur ds. P. J. F. Lamens. Rooms Kath, Kerk. - Kathedraal, Leidsevaart, 6.30, 7.30, 9 uur Hoogmis en 12 u. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt, 6.30, 7.30 8.30 uur Hoogmis 10, 11 en 12 uur; donderdag 18.30 uur; vrijdag 18.30 uur; woensdag 12.45 u. H. Mis in de lunch pauze.H. Jozef, Jansstraat, 6.45, 8, 9.15 uur Hoog mis, 11, 12 en 18 uur; donderdag 20.15 uur; vrij dag 20.15 uur. O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne 6, 7.30,9, 10.30 uur Hoogmis en 12 uur; donderdag en vrijdag 21 uur. Sint Jan, Amsterdamstraat, 6.15, 7, 8.15, 9.30 uur Hoogmis, 11 en 12 uur; don derdag en vrijdag 21.30 uur. H. Pastoor van Ars, Beatrixplein, 7.30, 8.45 uur Hoogmis, 10.30, 11.45 en 18 uur; donderdag 21 uur; vrijdag en zater dag 18 uur, H. Hart, Kleverpark, 6.30. 7.45, 9 10.30 uur Hoogmis en 12 uur; woensdag 20 uur donderdag en vrijdag 18.15 uur. Evang. Broedergemeente, Parklaan 34, 10.45 u ds. J. Legène. Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat, 10.30 uur ds. G. Kroes; 10.30 uur jeugdkerk; vrijdag 20 uur gebouw St. Bavo, Smedestraat, Nijmeegs Studen tencabaret. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6, 10 uur de hr. Heerland; 18.30 uur de hr. Raven 11.30 zondagsschool; maandag 20 uur bidstond, Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15, 10 en 17 uur dienst. Remonstrantse Kerk, Oranjekade 1, 10.30 mevr mr. A. B. Pool-Bast, Bentveld. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43, 10.30 uur ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk, - Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61, 10 uur ds. G. Rang; 17 uur ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125 10 uur *ds. L. Hoorweg; 17 uur ds. C. Goeman Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat, 9 uur ds. C. Goeman; 17 uur ds. G, Rang. Chr. Geref. Kerk, Raaks, 10 en 17 uur ds. J. P Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29, 10 en 17 uur leesdienst; woensdag 19.30 uur de hr. Huisman Geref. Gemeenten in Ned., Nassauplein 8, 10.15 en 16.45 uur dienst. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21, 10 en 16.30 uur leesdienst. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76, 10 uur Hoogmis; 17 uur Vesper; donderdag 9.30 uur H Mis. 19.30 uur Lof. Pinkster-Kerkgenootschap (V.E.G.), Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36, 10 uur openb. samenkomst, de hr. P. van Bree, Amsterdam; 19 uur opwekk.- samenkomst, mej. J. van Wieringen, Gorcum; woensdag 16 uur kinderclub (tot 12 jr.); donder dag 20 uur gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nw. Kruis straat 14, 10 uur de hr. W. Langstraat, Rotter dam; 10 uur zondagsschool; 18.45 uur openlucht- dienst Krocht; 19.30 u. de hr. H. v. Dijk; woens dag 20 uur jeugddienst; donderdag 20 uur bid stond; vrijdag 20 uur bijbelcursus. Baptistengemeente, Begijnhofkapel, zondag 10.30 en 19 uur dienst; 20.15 uur jeugddienst ds. J W Tij man. Hersteld Apostolische Zendingskerk, Wilhelmi- nastraat 21, 10 en 17 uur kerkdienst. Gemeente van Christus, Wolstraat 7, zondag 10.15 en 20 uur. Rijksstr.weg 418, woensdag 20 u De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60, 10 uur en donderdagmorgen 8.30 uur de mensen- wijdingsdiejjst. Chr. Gemeenschapsbond, dinsdagavond 19.45 u ten huize van de hr. Draayer, Koudenhorn 46 rd. Zevende-Dags Baptisten Gemeente, Parklaan 21, iedere zaterdag 10 uur prediking, Zevende Dags Adventisten, Jacobstraat 6, iede re zaterdagmorgen 10 u. gemeensch. bijbelstudie 11 uur prediking. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22, samenkomsten 10 en 17.30 uur Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9, 10.30 u. zondags school; 17 uur kerkdienst. Vergadering van Gelovigen, Oranjestraat 9 10 uur samenkomst (broodbreken). Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19, 10 uur de hr. W. de Jong; 12 uur zondagsschool; maand. 14 u. zusterkrans; vrijdag 18 u. bijbellezen. Leger des Heils, Schagchelstraat 26, zondag 10 uur heiligingssamenkomst; 19.30 uur verlossings samenkomst o.l.v. kapitein W. Verschoor. Ned. Ver. van Spiritisten afd. Haarlem, Grote Houtstraat 176, zondag 10.30 uur wijdingsmorgen, mej. W. Withaar, Bergen. „De Vrije Gemeente", Restaurant Brinkmann, Grote Markt, 10.30 uur de hr. G. J. de Nie. Jehovah's Getuigen, beide groepen, Wilhelmi nastraat 25, zondag 19—20 uur; donderdag 19.30— 21.30 uur; zondag 16.30—17.30 uur; vrildag 19.30-21.30 uur Kerkgenootschap Lectorium Roslcrusianum, Bakenessergr. 11, 10.30 u. de hr. A. Kloosterman. HAARLEM-NOORD Ned. Herv. Kerk. - Julianakerk, Kloosterstraat, 10 uur ds. G. Koch; 19 uur dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat, 10 uur ds. B van Gelder, Heemstede (jeugddienst). Oppas dienst (leeftijd 37 jaar), 10 uur beide kerken. Wijkkapel, Eenhoornstraat, 19 u. mej. M. D. van LONDEN (UPI) De Amerikaanse Evangelist Billy Graham zal de leiding tijdens de eerste week van zijn „kruis tocht voor Christus" door het noordelijk gedeelte van Engeland moeten overdra gen aan zijn zwager en assistent, dominee Leighton Ford. Hij wordt hiertoe gedwongen door een hardnekkige infectie aan de ademhalings organen, waarvoor hij sedert maandag onder behandeling is. Graham zei dat hij zaterdag 3 juni voor het eerst weer hoopt te spreken in Man chester. Uit een medische verklaring blijkt dat hij nu pas reageert op de be handeling en na de rustperiode zijn toe spraken slech.s op bescheiden schaal mag hervatten. Tot die tijd verblijft de evange list in zijn hoofdkwartier, in Grosvenor House. Heil, vicaris. Zondagsschool, 12 u. Mamlxschool, Van Egmondstraat, Herv. Kapel, Eenhoornstraat, Jeugdhuis Schoterweg en Kleuterschool Colenso- straat. Sionskerk, Eksterstraat, 10 uur (H. Av. en 19 uur ds. Van der Woord. Kapel Sionskerk, 9 uur jeugdkerk (1216 jaar). 10 uur oppasdienst (4—6 j.). Zondagsschool (6—12 j.) 10 u. Kon. Em- mascool, Charl. de Bourbonsehool, Elout van Soeterwoudeschool. Kleuterdlenst (4 6 jaar), 10 uur Kon. Emmaschool, Batavierenplantsoen. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10, 10.30 uur da. E. Schneider-Vijlbrief, Leiden Geref. Kerk. - Koningskerk, Kloppersingel, 9.30 uur ds. P. de Ruig; 17 uur ds. J. A. van Ar- kel. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat, 9.30 u. ds H. W. Wierda; 17 uur ds. P. de Ruig. Ver- losserkerk, Gen Spoorlaan.' 9.30 ds J. A. van Arkel; 17 uur ds. H. W. Wierda. Rooms Kath. Kerk, - H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat, 6 30, 7.45, 9 uur Hoogmis, 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg, 6.30, 7.30, 9 uur Hoogmis, 11 en 12.30 uur; vrijdag 20 uur O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.30 Hoogmis, 10.15. 11.30 en 18 uur H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat, 7, 8.30. 10 uur Hoogmis en 11.45 uur; woensdag 21 uur: donderdag en vrijdag 19.30 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Samenkomsten in het gebouw van de speeltuin ..Vondelkwartier", Ver- gierdeweg, 10 uur ds. A. H. Agtereek; 19.30 uur jeuglsamenkomst; 10 uur zondagsschool; woens dag 20.15 Samenkomst. Jehovah-s Getuigen. Feestzaal Noord, Rijks straatweg. Zondag 19—20 uur; vrijdag 19.3021.30 uur. Berkenstraat 10 Zondag 18.30—19.30 uur woensdag 19.30—21.30 uur. AERDENHOUT Ned. Herv. Kerk. Adventskerk, 10.30 uur ds. -. E. Drost. Jeugdkapel voor jongeren van 12-15 jaar in de Kapel 10.30 uur. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30 uur ds Spijker, Den Haag Rooms Kath. Kerk, 7.30, 9 uur Hoogmis en 11 uur; donderdag 18.45 uur. BENNEBROEK Ned. Herv. Kerk, 9 en 10.15 uur ds. H. S Kalf; 19 uur ds. H. Bouter, Leiden. Rooms Kath. Kerk, 8.45, 8. 9.15 uur Hoogmis en 11 uur; donderdag en vrijdag 19.30 uur. Geref. Kerk, 10 u. ds. D. Hoornstra, Hoofddorp BLOEMENDAAL Geref. Kerk, 9.30 uur ds. G Toornvliet; 14.45 uur kinderdienst; 15.30 ds. D. Ringnalda. Over veen; 19.30 uur ds. G. Toornvliet. Ned. Herv. Kerk, 9 uur dr. A de Haan; 10.30 uur dr. H. J. Honders, Opendeurdienst; 19 uur dr. J. H. Stelma (H. Av.). Zondagsschool 11 uur Jeugdhuis en Maranatha. Jeugdkapel in Marana tha 9 uur. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4, 10.30 uur ds A. Noorman, Zaandam. Rooms Kath. Kerk. - Allerh. Drieëenheid, 7.30, 9 uur Hoogmis en 12 uur; vrijdag 21 uur. H. Sa crament, 7.30, 9, 10.30 uur Hoogmis en 19.30 uur vrijdag 21 uur. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1, 10.30 uur Hoog mis; woensdag 20 uur Vespers en Lof. OVERVEEN Ned. Herv. Kerk, 10 uur dr. Ch. de Beus. Zon dagsschool 12 uur „Irene", Julianakwartier, 10.15 uur Kon Wilhelminaschool. Marine Hospitaal, 10 uur dienst. Rooms Kath. Kerk, 7. 8, 9 uur Hoogmis, 10.30 en 11.30 uur; vrijdag 21 uur. Geref. Kerk, 10 en 17 uur ds. H. M. Kuitert Amsterdam. SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. - Dorpskerk, 10 uur ds. J. C. Remijn; 19 uur dr. H. van der Loos, Haarlem Santpoort-Zuid, „De Hoeksteen". 10 uur ds G. H v. Willenswaard. Adventskerk (ziekenhuisdienst) 19 uur ds. Van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur ds. M. W. J. C. de Kluis (H. Av.). SPAARNDAM Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur ds. Don; 19 uur ds. A. A. Wildschut, Amsterdam. Rooms Kath. Kerk, 7.30, 10 uur Hoogmis. NIEl'W VFNNl-.P Rooms Kath. Kerk, 7, 8.30 uur Hoogmis 10.30 uur; donderdag en vrijdag 20 uur. Jehovah's Getuigen, Gele Vinkstraat 61, don- Ierdag 20 uur gemeensch. bijbelstudie VIJFHUIZEN Rooms Kath. Kerk, 7.30 en 10 u.; vrijdag 20.30 u HALFWEG Rooms Kath. Kerk, 6.30, 7.30, 9 uur Hoogmis, 10.45 en 12 uur; donderdag en vrijdag 21.30 uur ZANDVOORT Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur ds. W. M. van Asperen, Haarlem; 19 u. geen dienst. Jeugd kapel, in het Jeugdhuis, 10.30 uur de hr. J. R. Berkenbosch. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15, 10.30 uur ds. A. Snaayer, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht, 6.30, 7.30, 9 uur Hoogmis en 11 uur; Huis in de Duinen 8.45 uur. Geref Kerk, Julianaweg, 10 uur ds. F. R. M Elders, Amsterdam; 17 uur ds. J. W. Broersma, Vijfhuizen. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, dinsdag 15 uur ,Pniël", Zuiderstraat 3, de hr. J. W. van Zeijl. Jehovah's Getuigen, Gemeenschapshuis, ingang Willemstr., dinsdag 20 u. gemeensch. bijbelstudie ■IEEMSTEDE Ned. Herv. Kerk, Wilhelminaplein, 9.30 uur ds. Van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof, 10.30 en 19 u ds. Van Nieuwijhuijzen (H. Av.). Aula Chr. Ly ceum, 10.45 uur ds. Van der Loos en jeugdkapel. Jeugdhuis, Herenweg 111, 11 uur Discodienst. Kapel „Irene", Meer en Bosch, 10 uur de hr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16, 10.30 uur ds. J. p Jacobszoon, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. - H. Bavo, 6.30, 7.30, 8.30, 9.40 uur Hoogmis, 11 en 12 uur: donderdag 20 u. O. L. Vrouw Hemelvaart, 6.45, 7.45, 8.40 u. Hoog mis, 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. - Koediefslaan, 10 uur dr. A. Don- dorp; 19 uur ds G. N. Lammens. Pinksterkerk, Camplaan, 10 uur ds. G. N. Lammens; 19 uur dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Kapel Nieuw Vre denhof, 9 en 17 uur ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, gemeensch. Oijbelstudle dinsdag 20 u Crayenesterslngel 7, Ir. Lelylaan 63 LISSE Ned. Herv. Kerk, 9 en 10.30 uur ds. D. J. Vos- sers. Leiden; 19 uur ds. Moerenhout, Katwijk. Geref. Kerk, 10 en 17 uur ds. K. Schouten Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 u ds. D. H..Biesma Geref. Gemeente, 10 en 16 uur ds. G. v. Gilst Geref. Kerk (vrijgemaakt), 10 en 16.30 uur ds J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente, 9.30 en 15 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond, 10 uur gezamenlijke dienst in Sassenheim. Rooms Kath. Kerk. - H. Agatha, 7, 8.30, 10 15 en 11.30 uur. H. Maria, 7. 8.30, 10.30 en 11.30 uur. H. Engel, 7, 8.45 en 10.45 uur. HII.I.EGOM Ned. Herv. Kerk, 10 uur ds. J. Veenendaal; 19 uur ds. F. Brouwer. Geref. Kerk, 10 en 17 uur ds. E. Verburg, Win schoten. Chr. Geref. Kerk, 8.45 uur ds. L. S. den Boer, Sassenheim; 19 uur ds. J. W. de Bruin, Zaandam Zaterdag: interkerkelijk avondgebed in de Chr Geref. kerk 19.30—20 uur. Ned. Prot, Bond geen dienst. Evangelisatie-samenkomst in het Nutsgebouw ?iaaï'„15 T de hr' J- Ve"teeg. Haarlem. Maranatha-bijeenkomst in het Nutsgebouw d. Endelaan, woensdag 20 uur de hr. Th Dik- kes. Leiden. Rooms Kath. Kerk. - St. Martinus, 7 15 8 45 1" u"r H?0yTs T 1119 uur' 17-30 u. Avondmis.' St. Joseph. 6.45, 8.15, 10.15 uur Hoomgis en 11 45 uur, 17.30 uur Avondmis. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw, v. d. Ende laan, zondag 17 uur, dinsdag 20.22 uur. HOOFDDORP 7' 8'30 uur Ho°grnis. 10.30, 11.30 en 17 uur; donderdag en vrijdag 20 uur. Argos 26 v. Patras n. Piraeus. Arkeldijk 26 v. Bremen n. Hamburg. Asmidiske 26 te Hampton Roads v. Amsterdam. Atys 28 te Beyrouth verwacht. Averdijk pass. 26 Kreta n. Port Said. Axeldijk 26 te Coatzacoalcos v. Vera Cruz. Banda 26 v. Malta n. Halifax. Barendrecht 26 et Suez. Batjan 26 15 m. w. Lissabon n. Hamburg. Batu 26 v. Cebu, 27 te Bulan. Bawean 26 v. Singapore n. Manilla. Bennekom 25 870 m. z.w. Fayal n. Bremen. Blitar 26 te Port Said v. Genua. Bonita 26 145 m. n.o. Kingston n. Puerto Limon. Bussum 28 te Balboa verwacht. Calamares 26 v. New Orleans n. Cristobal. Caltex Amsterdam 26 20 m. o. Masira n. Bahrein. Calt. Arnhem 26 75 m. n.n.w. Alexandr. n. R'dam. Calt. Madrid 26 37 m. z.o. R. Fartak n. Rastanura. Caltex Napels 26 60 m. w. Little Quoin n. Kaapst. Caltex Rotterdam 26 25 m. z. Masira eil. n. Suez. Calt. Utrecht 26 250 m. o.z.o. Mombasa n. Bahrein. Carrillo 26 te Cortes verwacht v. Almirante. Casamance 26 te Rouen v. Duinkerken. Celebes 27 v. Rotterdam n. Bremen. Ceres 26 te Antofagasta. Charis 25 450 m. n.o. Azoren n. La Guaira. Chiron 26 v. Georgetown n. Wageningen. Cinulia 26 v. Mersey River n. Boston. Congokust 26 te Freetown verwacht v. Bordeaux. Cradle of Liberty 26 110 m. w. Flores n. P. Said. Crania 26 V. Curaqao n. Genua Dahomeykust 26 60 m. w. Finisterre n. A'dam. Daphnis 25 v. Curasao n. Georgetown. Diemerdijk 26 127 m w. Bishoprock n. Antw. Dongedijk 26 te Bermuda's verw. v. Newport. Doris 26 te Bridgetown v. Fort de France. Drente 27 te Port Swettenham. Eos 27 v. Rotterdam n. Tunis. Esso Amsterdam 26 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Esso Rotterdam 26 v. Port Said n. Hamburg. Fina Nederland 26 55 m. n.w. Malta n. Pt. Said. Forest Hill 26 250 m. z w. Ouessant n. Hamburg. Forest Lake 26 120 m. n.n.w. Muscat n. B. Mashur. Forest Town 26 v. Isle of Grain n. Banias. Gaasterdijk 26 te Panama City verwacht. Gaasterkerk 26 50 m. w. Oporto n. Marseille. Gaasterland 26 v. Bahia, 28 te Rio de Jan. verw. Geeststar 26 v. Roseau n. Preston. Giessenkerk 26 v Rotterdam n. Sydney. Graveland 26 50 m. z.z.w. Kp. Verde n. A'dma. Groote Beer 26 212 m. w. Scillys n. New York. Grootekerk 26 575 m. n.n.w. Kaapst. n. Kaapstad. Hecuba 26 580 m. w.z.w. Landsend n. St. Thomas. Hera 25 v. Bremen n. Amsterdam. Hersilia 27 te La Ceiba verwacht. Hestia 26 te Funchal. Holendrecht 26 320 m. n.w. Finisterre n. Norfolk. Houtman 26 185 m. w. Congo riv. n. P. Harcourt. Hydra 26 te Syracuse verwacht. Irazu 26 425 m. w.n.w. Azoren n. Ciud. Trujillo. Isis 26 v. Georgetown n. Norfolk. Java 26 te Basrah. Joh. Frans 26 300 m. z. Jamaica n. Contrecoeur. Johan v. Oldenbarnevelt 26 te Suva v. Auckland. Kaap Hoorn 26 v. Pauillac n. Rouen. Kalydon 26 v. Curagao n. Punta Cardon. Kamperdijk 26 v. Rotterdam n. New York. Kara 26 210 m. z. Rio de Janeiro n. Curacao. Karachi 26 v. Le Havre n. Curacao. Karimata pass. 26 Gibraltar n. Le Havre. Karimun 26 te Port Said verwacht. Keizerswaard 26 1000 m. z.w. Azor. n. Landsend. Keiletia 27 20 m. z. Jask n. Abadan. Kleldrecht 26 te Genua verwacht. Krebsia 26 680 m n.w. Perth n. Perzische Gojf. Kreeft 27 te Rotterdam v. Narvik. Kryptos 26 25 m z.o. Rasnus n. Mena. Laarderkerk 26 150 m. o.z.o. Messina n. Genua. Laertes 26 te Singapore verwacht. Laga 26 te Sfax verwacht v. Mon Falcone. Lawak 26 100 m n.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Leiderkerk 26 te Rotterdam. Lekhaven 27 te Las Palmas. Liberiakust 26 v. Dakar n. Freetown. Lombok 26 846 m. o. New York n. New York. Lutterkerk 26 v. Antwerpen n. Londen. Maaskerk 26 v. Beira n. Lourenco Marques. Maaslloyd 27 te Bugo. Medon 26 te La Guaira verwacht. Meerdrecht 26 45 m. n.n.w. Flores n. Gibraltar. Meerkerk 26 v. Chalna n. Colombo. Meliskerk 26 75 m. z. Kreta n. Rotterdam. Minos 27 te Toppila. Moham. Reza Shah 26 v. Port Said n. Landsend. Muiderkerk 26 te Brunsbiittel. Munttoren 27 te Bermuda. Musi 26 te Manokwari. Naess Commander 26 v. Amuaybay n. Fawley. Neder-Ebro 26 te Hamburg verwacht. Neder-Eems 27 te Suez. Neder-Weser pass. 26 Suez n. Akaba. Nestor 26 48 m. n. Kreta n. Priolo. Nieuwe Tonge 26 345 m. w. Azoren n. Haifa. Noordwljk 26 v. Amsterdam n. Monrovia. Oberon 26 195 m. w.z.w. Scillys n. Rotterdam. Oldekerk 27 te Penang. Oranjefontein 26 v. Southampton n. Las Palmas. Ouwerkerk 26 te Akaba verwacht v. Colombo. Oranje Nassau 26 te Kingston v. Cartagena. Oranjestad 25 v Madeira n. Barbados. Osiris 26 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Overijsel 27 te Aden verwacht v. Mombasa. Papendrecht 26 50 m. n.n.w. Lissabon n. Odessa. Philidora 26 230 m. o.n.o. Gibraltar n. Rotterdam. Philine 26 v. Suez n. Mena. Pieter S 27 v. Rotterdam n. Swansea. Pr. Alexander 26 860 m. n.o. K. Race n. Le Havre. Prins Willem IV 26 620 m. w.z.w. Valencia naar Londen. Provenierssingel 26 1700 m. o. Yokohama (best.). Pygmalion 25 v. Tripoli n. Latakia. Raki 25 v. Los Angeles n. Balboa. Rempang 26 te Sydney verwacht v. Melbourne. Reza Shah The Great 26 130 m. o.z.o. Pt. Sudan naar Mena. Rondo 27 te Aden verwacht. Rotterdam 27 te Rotterdam. Rijnkerk 26 18 m. z.z.w. Ouessant n. Marseille. Salatlga 25 v. Singapore n. Saigon. Sarpedon 26 1020 m. w.z.w. Flores n. Hamburg. Scheldelloyd 25 v. Hongkong n. Singapore. Scherpendrecht pass. 26 Dardan. n. Wilhelmshav. Serooskerk 26 400 m. w.n.w. Minicoy n. Singap. Siberoet 26 30 m z. Bangkok n. Pnompenh. Sirrah 26 14 m. n.n.o. Fern. Noronha n. L. Palm. Skadi 26 50 m. z.z.w. Palma Maj. n. Torrevieja. Slamat 26 te Rotterdam. Sliedrecht 26 300 m. z.w. Fayal n. Baltimore. Soestdijk 26 130 m. w. Landsend n. Antwerpen. Solon 25 v. Carupano n. Baltimore. Stad Alkmaar 26 te Pt. Gentil verw. v. Aloumbe. Stad Breda 26 240 m. z.w. Monrovia n. Dakar Stad Maastricht 26 200 m. z. Recife n. St. Vincent. Stad Rotterdam 26 te Rotterdam. Stad Utrecht 26 te Suez n. Ceuta Statue of Liberty 26 280 m. z.o. Malta naar Wil helmshaven. Stentor 25 te Antwerpen n. Hamburg. Straat Bali 26 v. Singapore n. Durban. Straat Clement 26 te Mombasa verwacht. Straat Cumberland 25 v. Kaapstad n. Durban Straat Magelhaen 27 te Walvlsbay. Straat Rio 27 te Santos. Straat Torres 26 v. Hongkong n. Singapore. Sunetta 26 te Hamburg v. Shellhaven. Tjibanjet 27 te Mahe. Tjikampek 26 te Mombasa. Tjisadane 26 v. Mauritius n. Singapore. Tjiwangi 28 te Sydney verwacht. Tweelingen 26 150 m. z.w. Stavanger n. Narvik. Van Noort 27 te Singapore. Voco 26 v. Rotterdam n. Kiel. Waiwerang 27 te Hongkong. Waterland 26 90 m. n.n.o St. Vincent n. A'dam. Waterman 26 v. Rotterdam n. Kaapstad. Willemstad 27 te Madeira. Wonogiri 26 te Pattani. IJssei 26 15 m. w.z.w. Kp. Passero n. Cartagena. Zeeland 26 360 m. z. Kiska n. Portland Oregon Zonnekerk 26 te Genua. Zwijndrecht pass. 26 Kp. Henry n. Rijeka. KLEINE VAART Aeneas 26 60 m. n.o. Casquets n. Antwerpen. Alcetas 25 25 m. n.n.o. San Antonio n. Malaga. Ank T 25 v. Alholmen n. Zaandam. Areas 26 le Amsterdam n. Gibraltar. Arnoudspolder verm. 27 v. R'dam n. Lissabon. Atlas 26 v Rotterdam n. Leixoes. Banka 26 70 m. n. Texel n. Huil. Barcarola 29 v. Swansea te Liverpool verwacht. Berkelborg 26 te Smithknoll n. Colchester. Binnenhaven verm. 27 v. Rouen n. Duinkerken. Biscay a 26 v. Fowey n. Rotterdam. Carnissesingel verm. 26 v. Bayonne n. Londen. Draco 26 te Oporto n. Vigo. El jo 26 dwars Whitby n. Rotterdam. Fedala 30 v. Londen te Las Palmas verwacht. Fiducia 26 20 m. z.z.o. Spurnpoint n. Hull. Flevo 26 5 m. o. Sandetti n. Le Havre. Geestdiep 26 in Washbay n. Boston. Geestdijk 26 te Newarp n. Maassluis Helemar H 26 dwars Bari n. Syracuse. John M 26 te Spurn n. Emden. Kaap Falga 24 te Rundvik v. Gefle. Leonidas pass. 26JE-9 v. Rotterdam n. Bremen. Lindesingel 26 te Wandelaar n. Terneuzen. Maarsbergen 26 te Dungeness n. Belfast. Molensingel 26 v Ritterdam n. Southampton. Nassauhaven verm. 28 v. Gothenburg n R'dam. ivTe+? !Lm* n" n- Rotterdam. Netta 26 20 m. w. Beachyhead n. Liverpool. Plato 25 te Aalborg n. Aarhus. Ponza 25 v. Ostrand n. Domsjö. Spoorsingel 26 v. Bordeaux te Leith. Strabo 26 160 m. n.n.o. Villano n. Rotterdam. Thaletas 25 30 m. o. Gibraltar n. Savona. Westersingel 26 v. Pasajes te Bayonne. Wilpo 25 te Skutskaer v Karskaer Wulp 26 v. Manchester n. Antwerpen. Zaanstroom 26 18 m. w. IJmuiden n. IJmuiden SLEEPVAARl Colombo verwacht. Elbe 23 v. Gibraltar n. Azoren. Friesland 26 te IJmuiden v. Lagos. Help 26 te Calcutta werkzaam. Hudson 21 v. St Michaels n. Vlissingen Noordholland 25 te Nagasaki T.h'/rfVl V Michaels n New Orleans Titan 27 v. IJmuiden n Po' ->am Utrecht 26 nog te n fapan.

Haarlem's Dagblad | 1961 | | pagina 6