Kinderkermisplezier bij ,Het Oosterkwartier m zBrieven aan de redactie PLEZIER TAXI 13000 foto's vol plezier „Japara" werd in dichte mist aangevaren ATAX-TAXI J. van Rooijen behield de gele trui Jeugd-V akantief eesten UIT STAD EN STREEK WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1961 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Visser winnaar van twaalfde puntenrit Burgerlijke Stand van Haarlem Gemeente Heemstede koopt grond in uitbrei dingsplan Rivierenbuurt CLACK 6x§ f 25.-" Nieuws in het kort Voor RADIO en T.V. JAN VAN ZUTPHEN Scheepvaartraad Kerkelijk nieuws Raadslid G. Paap van Zandvoort overleden 1.2.3.4.5 Wereldbond Hervormde Kerken vergadert in Oegstgeest Neem elke dag een kop of glas De natuurlijke krachtbron uit Zwitserland! Fortenbouwwedstrijd ging niet door Bart L. Joris Tour de Lisse Mijn in visnet Programma voor donderdag 5 i M0. .99 99- De speeltuin „Het Oosterkwartier" in Haarlem-Oost speelde gisteren voor gast- vrouwe voor enkele honderden kinderen van andere speeltuinen. Dit gebeurde als onderdeel van de door het Haarlems Speeltuinverbond georganiseerde va kantiespélen. Deze zogeheten familie dagen mogen zich altijd bijzonder in de belangstelling van de speeltuinklantjes verheugen. Het feestprogramma bestond 's morgens uit kermisvermakelijkheden en 's middags was het op peil houden van de goede stemming aan goochelaar Ton Cup, de sprekende pop Charley en een poppenkast wel toevertrouwd. De kinderkermis maakte goede zaken al kwam er geen cent aan te pas. Integen deel, de jeugdige bezoekers kregen voor hun medewerking allerlei lekkers gratis toegestopt. De vakantiecommissie van het speeltuinverbond, onder de beproef de leiding van de heer Martens, en de leidsters en leiders hadden alle eer van hun voorbereidende werk. De foto's tonen hoe het bij sommige kermistentjes dringen was. Gespannen volgen de kleine gokkers de loop van het balletje. De inzet, een toffee of een vetertje drop, speelt daarbij geen rol al wordt die na tuurlijk graag geïncasseerd voor onder weg naar het volgende kraampje waar de biljartmatadoren in de dop op nieuwe lekkernijen mikken. Advertentie In de twaalfde rit van de zomeravond competitie om de „Metz",beker, die door het Haarlemse „De Kampioen" weer als een klassementswèdstrijd in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, wisten Coen Visser, Henk Peters en Thijs Bouma 'n volle ronde uit te lopen op het peleton. Zij legden door hun succesvolle vlucht be slag op de meeste punten. Van de drie uitlopers bleek Visser in de verschillende sprints steeds de snelste. De uitslag luidde: 1. C. Visser 32 pnt; 2. H. Peters 27 pnt.; 3. M. Bouma 20 pnt; 4. op 1 ronde: E. Riethoff 7 pnt.; 5. G. Fennis 6 pnt.; 6. R Philippo 4 pnt.; 7 W. Wagner 3 pnt.; 8. B. Schenk, 9. M. Rut- te, 10. K. Geusebroek, 11. H Kiekens. De C-klassers en jeugdrijders reden een gecombineerde wedstrijd over vijftien ronden en daarin wisten Wolfers en De Klerk een veilige voorsprong te behalen. Aan deze rit namen ook twee Duitse gast- renners deel, maar voor hen viel in het sportpark geen eer te behalen: Quaden kreeg reeds in de eerste ronde een lekke band en Schmitz stapte in de slotfase van de fiets. De uitslag was: 1. Wolfers, 2. De Klerk, 3. Gebhardt, 4. Ceelen, 5. Vogel, 6. Drayer 7. Schenk, 8. Lissenburg, 9. Fiechter. Advertentie BATAVUS BEVALLEN van een zoon 5 aug.: E. Drijver-De Vries; 7 aug.: E. Ravensbergen- Westerman; 8 aug.: C. M. Klaij-Taling C. C. Koens-Heijman. BEVALLEN van een dochter: 6 aug.: M. J. van Roon-Van der Vossen; 7 aug.: J. W. v. Riet-Donders; W. Vroege-Nijdam, K. P. Groenenberg-Prevost, H. van der Plas-Elkerbout, M. A. L. Thunnissen-Her- bermann; 8 aug.: T. P. Mulder-Hoek. OVERLEDEN: 5 aug.: C. J. W. Jenny Weijerman, 85 j„ Westerhoutpark; 6 aug.: M. Schippers, 19 j„ Gasthuisvest; E. Nijhof, 59 j., De Witstraat; J. F. Brokmann, 83 j., Hazepaterslaan; G. Kraan. 75 j„ Wevers straat; A. R. Kerstholt, 70 j., Oosterhout- laan; 7 aug.: F. W Lichtenveldt, 42 j„ Koningstraat; J. H. Macpherson, 76 j., Hazepaterslaan- ONDERTROUWD: 8 aug.: G. Veldhuis en A. van Zalinge. GETROUWD; 5 aug.: H. B. van Luijken en T. E. Koenekoop; 8 aug-: S. Bak en E. P. den Hollander; 8 aug.: J. G. van Stade en J. M. van Impelen. S. C. Bakhuizen en A. M. Degenhart, G. van Engelenhoven en E. Hooglugt. (Verkort weergegeven) Kennedy's keus. Met belangstelling nam ik kennis van de repliek van de heer de W. Mijn dupliek kan kort zijn. Het Russische volk is waarschijnlijk nog minder dan het Amerikaanse gebrand op een „frisch»fröhliche Krieg", want het heeft in de beide wereldoorlogen oneindig veel meer geleden dan het Amerikaanse. Het is mij bekend, dat Amerika rijk is aan miljonairs en multi-miljonairs, maar juist aan deze personen de betere bui ten beschouwing gelaten heeft de be volking van het zuidelijk halfrond nu niet de prettigste herinneringen; dit heeft met het principe van „manana" niets te ma ken. De arbeidende bevolking van de V.S. moge zich dan bij een hoog arbeidstem- po dikwijls voor beide echtelieden een zekere luxe op afbetaling kunnen per mitteren, vraag echter niet wat het lot van de „rijke" arbeiders zou zijn, wan neer de bewapeningsindustrie plotseling tot stilstand kwam. Wallstreet geeft daar af en toe een voorproefje van. Maar dit alles heeft met de kern van de zaak niets te maken. Het steeds opvoe ren van bewapening leidt onherroepelijk tot oorlog en om dat te voorkomen zal het nodig zijn, dat de tegenstanders aan de conferentietafel gaan zitten en begrip to nen voor eikaars moeilijkheden, want in feite gaat het niet om Berlijn maar om het gehele Duitse vredesvraagstuk. Wanneer Amerika zich dan nog bewust wordt, dat het een blunder heeft begaan door met Tsjang in zee te gaan en naar een basis van samenwerking met rood China zoekt, kunnen de atoombommen rustig vernietigd worden en gaan we een tijd van werkelijk vrede tegemoet. O. Discussie gesloten. - Redactie. Osnabrück. Nu de heer Nico H. Andries- sen de gelegenheid heeft gehad om in het H.D. zijn anti-Duitse gevoelens te uiten op een wijze, welke niet kan worden misver staan, is er alle aanleiding ook een ander geluid te doen horen. Voorop moge gesteld worden, dat dit niet voortvloeit uit pro-Duitse gevoelens, date rend uit de periode i940-1945. Wie ruim drie en een half jaar „beseitigt" is ge weest, wie bedreigd is geworden met „ver dwijnen of concentratiekamp" omdat hij, zoals schrijver dezes, niet naar Duitse pij pen wilde dansen, wie in Den Haag meer dere „ondervragingen", Duitse en Neder- De agenda van de dinsdagavond gehou den vergadering van de gemeenteraad van Heemstede vermeldde maar één punt: het voorstel tot aankoop van grond met op stallen in het uitbreidingsplan Rivieren buurt en Ipenrode. De raad ging met de door B. en W. voorgestelde aankoopsom van 240.000 vlot akkoord. De voorzitter loco-burgemeester E. J. van Lent herinnerde aan hef eerder door de raad genomen besluit om tot onteige ning van de desbetreffende percelen, die eigendom zijn van C. G. van Tubergen's Bloembollen- en Zaadhandel n.v. te Haar lem, over te gaan. Daarna is met deze n.v. tot een minnelijke schikking over de aan koopsom bereikt. B. en W. achten de prijs van 240.000 voor 2,049 ha alleszins ver antwoord. De heer K o o ij m a n (Prot. Chr.) vroeg of de calculatie wel klopte met de prijs van de grond. Voorts informeerde spreker of een regeling is getroffen met de be woners van het huis op de aangekochte grond ingeval deze woning straks ont ruimd zal moeten worden. De voorzitter antwoordde dat de grond prijs 2,25 per m2 bedroeg. Inderdaad is men niet helemaal uitgekomen bij de calculatie. Op het totale object is een te kort van 53.000, maar er is ëen terrein van 6900 m2 over dat bestemd zou kunnen worden voor de bouw van scholen e.d. De bewoners van het huis kunnen er blijven wonen zo lang dit mogelijk is. Bij een eventuele ontruiming is de afspraak ge maakt dat hun van gemeentewege andere woonruimte beschikbaar zal worden ge steld. landse, heeft moeten ondergaan, die heeft niet bepaald aangename herinneringen aan de bezettingsjaren. Die wordt niet aange naam gestemd, wanneer hij in 1961 te Zandvoort door weldoorvoede Duitsers- van-ongeveer-vijftig vrijwel van de sokken gelopen wordt en als hem in een Zand- voortse winkel, met een glimlach, toege voegd wordt: „Ein Mark, bitte. En toch kan het denkbeeld van Haar lems gemeentebestuur inzake Osnabrück niet worden afgewezen, 't Heeft nl. geen zin, eerder nog: is volstrekt verkeerd, al maar te leven met het verleden en daar door 's mensen doen en laten te bepalen. Goed, we kunnen en moeten lessen putten uit het verleden, maar dat heeft overigens afgedaan. Juist omdat het verleden is. We moeten niet achterom kijken, maar voor uit. In de toekomst. Dan alleen kan de wereldgemeenschap op hoger plan komen. Daarom is „Osnabrück" van betekenis. Het kan ertoe bijdragen de volken wat dichter bij elkander te brengen. Door groeiend be grip. Met handhaving overigens van eigen Nederlandse waardigheid en geaardheid. Koestering van onaangename ervaringen leidt tot verstarring en haat. Wat we waar lijk niet moeten hebben. RUGAART Advertentie CLICK 6x6 f 19.75 f 25.- ISOLA 6x6 f 38.50 f 49.50 Ook voor kleurenfoto's de beste kijk op foto's! Jubileum. Mejuffrouw E. J. F. van Leuven, Spaamrijkstraat 27, Haarlem, is 15 augustus veertig jaar in dienst bij de Ververij en Chemische Wasserij fa. J. Lott- gering, Amsterdiamsevaart 30a te Haarlem. Zij begon bij de firma als jongste bediende. Zij was in de loop der jaren in verschil lende afdelingen werkzaam. Tegenwoordig is mejuffrouw Van Leuven Hoofdjuffrouw van de expeditie. Televisie. Het aantal bezitters van televisietoestellen in Haarlem is blijkens de gemeentelijke statistiek in 1960 met een geweldige sprong vooruit gegaan, namelijk van 10.613 tot 17.150. Dat betékent dat aan het eind van het vorig jaar 101,2 toestellen per 1000 Haarlemmers. Advertentie Éérst even kjjken bij SPAARNE 70 TELEFOON 20444 BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: H. M. van der Made-den Rooijen, zn. ONDERTROUWD: C. Oostveen en E. C. Kenbeek; J. M. Oord en M. C. E. Martens; R. Th. Stouthamer en G. Heining. GETROUWD: Th. Brandsma en J. E. Schellevis; F. Angerer en,G. M. van Gas telen; L. C. Dellemijn en J. C. van Dijk; T. G. J. Ridder en C. H. M. Hin. OVERLEDEN: J. C. Hakvoort, 83 jr.; mevr. M. C. Zwaan-v. d. Wetering 61 jr.; wed. M. M. Bal-Vleugels Schutters, 82 jr.; wed. E. M. Melchior-v. Heteren, 91 jr. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer W. Metz, is van mening dat de ka pitein van het 9000 ton metende M. S. „Japara" geen schuld heeft aan de aan varing tussen zijn schip en het noorse N. S. „Biri" op 18 februari. De hoofd inspecteur had weliswaar enige critiek op de anker-manoeuvre van de gezagvoerder, maar hij erkende dat de kapitein een zeer voorzichtige mist-navigatie had ge voerd. De aanvaring geschiedde in een zeer dichte mist. De „Japara" was op weg van Amsterdam naar Bremen. Kort nadat het schip midden in de vaarroute voor anker was gegaan voer de „Biri" er tegen op. De critiek van de hoofdinspecteur was ge richt op het feit, dat de gezagvoerder midden in de vaarroute voor anker was gegaan. Maar de kapitein verweerde zich door te zeggen dat uitwijken nog gevaar lijker geweest zou zijn wegens de vele vissersschepen die ter plaatse ronddre ven. De Raad voor de Scheepvaart zal bin nenkort uitspraak doen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wezep A. Gooyer te Som- melsdijk. Geref. Kerken Beroepen te Drayton (Ontario, Canada) (Chr. Ref. Church) D. C. Los te George town (Ontario, Canada) (Chr. Ref. Church), laatstelijk predikant te Ferwerd te Pal- merston North. Beroepen te Hoogvliet J. E. Hendriks te Winterswijk te Oosternijkerk B. Fid- der. kand. to Emmen. In zijn woning aan de Koninginneweg no. 37 is na een langdurig ziekbed te Zandvoort op 59-jarige leeftijd overleden de heer C. Paap, die sinds juni 1955 voor de fractie van de Partij van de Arbeid deel uitmaakte van de Zandvoortse ge meenteraad. De heer Paap was secretaris van de afdeling Zandvoort van de Alge mene Nederlandse Bouwarbeidersbond en bestuurslid van de Zandvoortse bestuur- dersbond. Hij maakte als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur deel uit van het algemeen bestuur van de stichting „Touring Zandvoort". Tevens was de thans overledene bestuurslid van het Ge meenschapshuis. De begrafenis is vastgesteld op vrijdag a.s. om 12 uur op de Algemene begraaf plaats in Zandvoort. Advertentie Mobilofoon service dag en nacht Deze week vergadert op kasteel Oud Poelgeest in Oegstgeest het uitvoerend co mité van de Wereldbond van Hervormde Kerken die zijn zetel heeft in Genève. Van deze bond, die in 1875 gesticht werd, maken thans 85 kerken deel uit. In de vergadering wordt de aanvraag om als lid van de Wereldbond te worden toe gelaten behandeld van een aantal kerken in Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Voorafgaande aan de vergadering van het uitvoerend comité heeft, eveneens op Oud Poelgeest, een bijeenkomst plaats ge had van het departement voor de theolo gie van de Wereldbond. In deze bijeen komst is het vraagstuk van de katholici teit aan de orde is gesteld. Advertentie Ovomaltine bevat o.a. MOUT (gekiemde gerst) ALPENMELK en EIEREN De door stichting „Touring Zandvoort' georganiseerde Wedstrijd in fortenbouw op het strand, welke gisteren zou plaats heb ben, is wegens de slechte weersomstandig heden tot nadere datum uitgesteld. Wie door het Haarlem se station wordt uitge stulpt. stuit op een fraai open (momenteel meer open dan fraai) plein, waar in de zomer de vlaggen van zestien na ties een massa verwach tingen wekken. Ha HaarlemHarrekidee Want waar zo bont en vrolijk het dundoek tot ontplooiing wordt ge bracht. voelt de toerist automatisch, dat hij in een uitgelaten bende is beland. Ik heb ze hup pelend de stad in zien gaan. op zoek naar de leut. Maar om theetijd zaten ze alweer in Am sterdam. waar dan wél was wat ze verwachtten. Ik weet het, het is een oeroud aambeeld waarop ik dit smeedwerkje heb gelegd, zo oeroud dat mijn collega's van de stadsredactie als vaste prik op de jaarlijkse agenda zetten: in de zo mer, reportage over het saaie uitgaansleven. Dat mist nooit en het is al tijd weer waar te maken bovendien. We hebben inderdaad geen zier hier, bijna geen kneuterige tentjes met een muziek je, geen cabaret of leuke eetgevalletjes. Zelden iets voor bijvoorbeeld de 100.000 Ruhrgangers die toch maar elk jaar bij ons aan de kust bivak keren en bij regen en ontij waar het helaas nooit aan ontbreekt met derlui ziel onder de arm lopen. Nu is pret een vak, een heel hard vak zelfs, want als het niet goed of maar half goed gaat, zinkt zo'n industrie als een baksteen. Zelfs zo'n goede show als dat En- gels-Amerikaanse troep je in Amsterdam geeft, „We're in Dutch again", kan alleen bestaan wan neer zakenlieden zich ervoor interesseren. Waarom kan dat niet bij ons? Waarom niet voor de zomer speciale engagementen verzorgd, speciale (en nu noem ik maar wat) promenade concerten. poesjenellen kelders, kunstmarkten met attracties, sport- en spelevenementen? Om dat men bang is voor lege zalen? Kom nou! Duitsers in. Zandvoort hebben mij steen en been geklaagd, dat er niets te doen is en dat ze uit verveling twee maal naar dezelfde film zijn geweest, een film waar- van ze bovendien niets begrepen wegens de En gelse makelij en de af wezigheid van Duitse ondertitels. Goed. zal men zeggen: ze hoeven bij ons niet naar de film Maar als je gastheer speelt, voorzie dan ook in deze behoeften. Wie het gros van onze „clubs" aftoert in de avond, zal bepaald niet ondersteboven zijn van de geneugten die daar worden geboden. Kan dat niet anders, beter. We hoeven niet een soort Bayreuth of Salz- burg-van-de-leut te wor den, maar waarom niet eens dat ,in Dutch again' al of niet „gesponsored" vert. door derden be taald) hierheen gehaald voor een paar avonden? Of Sieto Hovingh, of Toon Hermans.deze laat ste desnoods uit zijn voortuin aan de boule vard. We zijn het land van heel befaamde mu- ziekensembles en -com bo's. Deze zwerven uit over de halve wereld. Maar in Haarlem of an nex komen ze nooit. Wanneer in Engeland begint wat ze daar zo mer noemen.dan zwermt het hele amusements leven mee naar de kust. Blackpool is dan één poel van leut en plezier en lang zo black niet meer, zelfs niet in de regen. Waarom is dat hier niet te versieren? Met veel ge-urm hebben we in Haarlem ook wat druppels van de grote nationale festivalbui ge kregen. Hoe is dat niet in de smaak gevallen Wellicht is dit alles vechten tegen de bier kaai en het is misschien zonde en jammer, mijn collega's van de stads redactie voor volgend jaar het brood uit de mond te stoten. Maar misschien is er toch wat aan te doen. door de pientere enkeling of door de gemeenschap. Anders halen we die jongeman uit Blokker maar hier. Hem lukt het zelfs om midden in 't polderland manifestaties te organi seren. die volle zalen trekken En dan nóg wat: als men een Amsterdammer vraagt, waar staat je Rijksmuseum, dan zal hij omstandig de weg wij zen. Vraag een Haarlem mer naar 't Frans Hals- of Teylermuseum. dan haalt ie de schouders op. Dat hii er zelf nog nooit is geweest, is tot daaren- toe. maar laat hij in elk geval de adressen uit het kleirte blote koppetje leren- Dinsdagavond is de tweede etappe ver reden van de Tour de Lisse. De publieke belangstelling was ook nu weer bijzonder groot. J. van Rooijen behield de gele trui al scheelde het niet veel of hij was het felbegeerde kleinood kwijt geraakt aan P. Butter, die eerste werd in het d^gklasse- ment. Het publiek toonde zich gul met het beschikbaar stellen van premies, hetgeen de strijdlust van de rennertjes flink aan wakkerde. De uitslagen luiden: Dagklassement P. Butter 34.31; J. van Rooijen 34.35; M. v. d. Vlugt 34.41; Boot 34.41; zelfde tijd hadden de volgende renners: H van Lierop, A. Wassenaar, H. v. d. Salm, G. van Dijk, F. van Zeist, K. Sijt ma, A. Bon, G v. d. Vlugt, J. Lamboo, T. Bon, R. van Lierop, T. Verdegaal. G. Rusman, R. van der Poll, M. van der Vlugt (4), T. Bader, T. Landwehr, H. Paase, P. v. d. Vlugt, M. van Grave. F. van Dam, E. van der Drift 34.50, M. van Diest 34.50, W. Kulk 34.57: J. Langeveld 34.57; G. Warmerdam 34.57; C. van der Klaauw 35.06: B. Castien 35.08; F. Meijer 35.16; P, Ma- rijnen 35.16; H. den Butter 35.16; W. v. d. Meij 38.18; J, van der Zijden 38.55; K. Bent 38.51; S Slingerland 38.51; P. van Kesteren 39.32; G. Mens 42.50; H. Lamboo 41.59; C. van Leeuwen 42.04; J. van Kampen 42.25; T. van der Ploeg 42.58; 28 a A. van Dijk 34.57 (na W. Kulk). Algemeen klassement J. van Rdoijen 41.27; M. v. d. Vlugt (nr. 46) 41.37; L. Lamboo 41.43: J. Boot 41.47; A. Wasse naar 41.47; Th. Bon 41.59; M. van Graven 42.00; R. van der Poll 42.00; F. van Dam 42.01; F. van Zeist 42.03; T. Bader 42.03; Th. Landwehr 42.05; E. van der Drift 42.06; G. van der Vlugt 42.06; P. Butter 42.06; R. van Lierop 42.l2; K. Sijtsma 42.13; G. van Dijk 42.13; H. Paase 42.13; G. Rus man 42.14; H. v d. Salm 42.14; P. v. d. Vlugt 42.22; Th. Verdegaal 42.24; F. Meijer 42.30; M. <v. d. Vlugt 42.42; W. Kulk 42.51; J. Langeveld 42.51; A. Bon 42.54; C v. d. Klaauw 42.56: H. van Lie rop 42.57; G. Warmerdam 42.58; H. den Butter 43.00; A. van Dijk 43.07; M. van Diest 43.11; B. Castien 43.13; P Marijnen 43.22; J. v. d. Zijden 46.27; v. d. Meij 47.00; K. van der Bent 4707; S. Slingerland 47.13; P. van Kesteren 48.28; H. Lamboo 50.26; G. Mens 50.49; A. van Kampen 51.03; G. van Leeuwen 51.11; T. van der Ploeg 51.57. Puntenklassement: J. van Rooijen 15; P Butter 14; J. Boot 12; A. Wassenaar 11, E. v. d. Drift 8; M. v. d. Vlugt (mi, 46) 4; H. van Lierop 1. Ploegenklassement 2e etappe: Ons Weekblad I.43.58; Melkhandel 1.44.03; Graficus 1.44.03; Tis- sing 1.44.03; De Vlinder 1.44.12; Waja 1.44.19; Beijersbergen 1.44.35; Bronkhorst 1.48.44. Algemeen ploegenklassement: Ons Weekblad 1.51.00; Graficus 1.51.22; Tissing 1.51.28; Melk handel 1.51.36; Vlinder 1.52.02; Waja 1.52.13; Bronk horst 1.57.11. Strijdlustigste renner 2e etappe: P. Butter. Ongelukkigste renner 2 etappe: H. van 't Hof. H. van 't Hof en W. van Kesteren heb ben opgegeven. De 3e etappe over 18 km wordt vanavond gereden. De bemanning van de viskotter „Oud dorp 14" heeft vanmorgen in de „Greve- lingen" een grote magnetische mijn in het net aangetroffen. Bij pogingen de mijn aan boord te krijgen scheurde het net en is de mijn gezonken. De ligplaats, nabij de Krammerplaat, is door een boei ge markeerd. De mijnopruimingsdienst uit Vlissingen zal trachten de mijn onschade lijk te maken. Gezamenlijke aktiviteiten Film „Het Verlaten Eiland", in Café v. d. Vlugt, Spaamdammerdijk 98a. Spaarndam. Leeftijd 69 jaar. Aan vang 9 uur. Poppenkast in Café v. d. Vlugt, Spaamdammerdijk 98a. Leeftijd tot 6 jaar. Aanvang 10 uur. Film „Kalle en de diamantsmokke laars", Spaamdammerdijk 98a. Leef tijd 10-15 jaar. Aanvang 11 uur. Film „Het Verlaten Eiland" in het Franciscushuis, Eemstraat 6. Leeftijd 69 jaar. Aanvang 2 uur. Poppenkast in het clubhuis Maas straat 14. Leeftijd tot 6 jaar. Aan vang 2 uur. Natuurspel in de Kennemerduinen. Leeftijd 1015 jaar. Vertrek 9 uur van de Zijlweg tegenover de Sierkan. Kosten 20 cent Haarlems Speeltuin Verbond 2 uur Grote hondenshow op het ter rein van de afd. Weltevreden. 9 uur Natuurspel in de Kennemer duinen voor kinderen van 1015 jaar, van alle afdelingen. Kosten 20 cent Brood endrinken meenemen. Verza melen Zijlweg tegenover de Sierkan. 9 uur Film in Café v. d. Vlugt, Spaarn dam. Leeftijd 69 jaar. Voor de afd. Nieuw Leven. Kosten 25 cent. 11 uur Film in Café v d. Vlugt, Spaarndam. Leeftijd 1015 jaar. Voor de afd. Nieuw Leven. Kosten 25 cent 10 uur Poppenkast in het Jeugdhuis, Spaarndam. Leeftijd 46 jaar. Voor de afd. Nieuw Leven. Kosten 10 cent 2uur Film in het Franciscushuis, Eem straat Leeftijd 69 jaar. Voor de afd. DVS en Weltevreden. Kosten 25 cent. 2 uur Poppenkast in het Clubhuis Maasstraat 13. Leeftijd 46 jaar. Voor de afd. DVS en Weltevreden. Kosten 10 cent. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin Voor alle speeltuinen: Natuurspel in de Kennemerduinen, voor kinderen van af 10 jaar. Verzamelen 9 uur op de Zijlweg tegenover de Sierkan. Per fiets. Kosten 20 cent. Speeltuin „Zaanenoord": Wandeling naar speelweide en kinderboerderij in sportpark. Vertrek 2.15 uur. Speeltuin „Jong Leven": Kleuterdag op de tuin, voor kinderen jonger dan 10 jaar. Aanvang 10 uur. Speeltuinen „Dartele Jeugd" en „Hof van Eden": Film in het St. Francis cushuis, Eemstraat. Aanvang 2 uur. Leeftijd 69 jaar. Kosten 25 cent. Poppenkast in het Clubhuis Maas straat 13, voor kinderen tot 6 jaar. Aanvang 2 uur. Kosten 10 cent. Speeltuinvereniging „Het Vondelkwar tier": Natuurspel in de Kennemer duinen, voor kinderen vanaf 10 jaar. Kosten 20 cent Brood en drinken meenemen. Verzamelen 9 uur op de Zijlweg tegenover de Sierkan. Per fiets.

Haarlem's Dagblad | 1961 | | pagina 5