Het Oosten en Kijk Uit beide kandidaat voor laatste plaats EXPOSITIE B.M.W. en ALFA ROMEO N.V. Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij Twee wedstrijden voor dames reserves van Die Raeckse Renners van De Bataaf hebben goed seizoen achter de rug Vrijdag heeft woensdag weinig te vrezen van Quicksilver S Gatsonides en Pon starten in Rallye van Monte Carlo Rijke mensen hebben plicht t.o.v. van de voetbalsport „Prijs voor Greaves deugt niet" Amateurteams gaan oefenen Voetbaltrip voor amateurs Hongaars elftal op verkenning Italiaanse belangstelling voor Van der Linden Grote nederlagen voor Duinwij ck Zijlstra-Ligthart voorlopig op de eerste plaats Onnes verslagen door Bakker DINSDAG 21 NOVEMBER 1961 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Rizzoli Milan F.C.): Nicholson: Beroep van Tol door KNVB verworpen Chelsea gaat toch kopen DOS vraagt half miljoen Om de Europese beker voor basketballers Van Looy-Post tweede in zesdaagse van Gent Sport in het kort De semi-plaatselijke ontmoeting Het Oosten (Haarlem'Kijk Uit (TJmuiden) welke zaterdagmiddag 25 november in ge bouw „Cultura" zal worden gespeeld voor de competitie der tweede klasse KNSB belooft bijzonder belangrijk te worden. De uitslagen van de reeds gespeelde wed strijden in de tweede ronde wijzen er namelijk op dat beide verenigingen .lit seizoen een strijd tegen de degradatie zullen moeten leveren. Twee verenigingen zullen aan het einde van het seizoen het slachtoffer zijn en men mag aannemen dat de Haarlemmers noch de IJmuidena- ren er iets voor zullen voelen een van deze slachtoffers te zijn. Een eventuele verliezer komt dan ook beslist in een benarde positie. Schaken Philidor 1 (Leiden) gaat met twee over winningen fier aan de leiding en ook De Pion (A'dam) heeft reeds tweemaal ge wonnen waaraan het vermoedelijke ver lies van twee afgebroken partijen tegen Philidor 2 geen afbreuk kan doen. Zaan dam heeft een kleine kans op een gelijk spel tegen V.V.G.A. 2 hetgeen dan de eerste winst zal zijn. De ranglijst ziet er nu nog als volgt uit: 2 24 13'/2.6V2 2 24 12V25A 1 12 10 8 2 1—12 9^—10Vi 110 8 —10 110 4—6 110 3—7 2 2 0 5lA12V2 Philidor De Pion VVGA 2 (1) Watergraafsm. Zaandam (1) Het Oosten Kijk Uit Philidor 2 0 is nog niet besliste wedstrijd is twee afgebroken partijen Eersteklasse Een opmerkelijk feit deed zich voor in de eerste klasse A waarin het Haarlemse VHS uitkomt. In Amsterdam werd de uit gestelde wedstrijd ASC 2Philidor (Leeu warden) gespeeld. De Friezen verschenen niet alleen zonder hun eerste bordspeler H. Kramer maar presteerden het zonder vervanger de strijd aan te binden waardoor meteen al een 1-0 achterstand werd opge lopen. Hoewel zij hebben opgehaald tot 3Vj-31/» ziet het er naar uit dat het gemis van deze ene speler hen de^wedstrijd za] kosten. Een kleine Amsterdamse zege ligt namelijk in het verschiet. In de Noord hollandse schaakbond werd VHS 2 in eigen huis door VVV (Alkmaar) verpletterd. Het was de tweede Alkmaarse zefee met 2-8. Na deze beide krachtexplosies twijfelt niemand meer aan een toekomstig kam pioenschap van dit sterke team. In Over- veen ondervond het verzwakte Rolland dat Schaakmat een gevaarlijk tegenstander is. Een kleine achterstand tegen een mede degradatiekandidaat is geen prettige erva- ring. De reserves van Zaandam wonnen in la ook hun tweede wedstrijd met ruim ver schil en schijnen op weg het verloren ter rein snel te herwinnen. Verrassend goed Voetbal De voetbalredacteur van het Engelse blad ..Daily Mail", Ian Wooldridge, heeft uit Milaan bericht, dat dr. Andrea Rizzoli, de miljonair-voorzitter van de voetbal club „Milan FC" tegen hem heeft gezegd, dat „voetbal een zaak van sociale voor spoed is. U kunt het mijn persoonlijke deelneming aan de strijd tegen de ver breiding van het communisme in mijn land noemen". In het vraaggesprek, dat Wooldridge met Rizzoli had, zei de Milanese voorzitter: „Rijke mensen hebben een plicht ten opzichte van de maatschappij waarin zij leven. Sommigen van hen geven hun geld aan ziekenhuizen, anderen aan op voedingsinstituten, ik koos de voetbal sport". Rizzoli vertelde de Engelse sportverslag gever voorts dat „het oprichten van een grote voetbalclub in zijn land (Italië) een sociale plicht is voor mannén, die zich dit kunnen veroorloven. Milaan is mijn geboorteplaats. Ik ben er trots op mijn bijdrage te kunnen leveren". Hij vervolgde: „Ik geloof niet dat politiek met de sport dient te worden vermengd, maar wat wij doen om een tegengif te verspreiden tegen het communisme, is een andere zaak. „Milaan FC" heeft er geen belang bij winst te maken. De club bestaat omdat wij geloven, dat een grote voetbalclub een gezonde en aangename bezigheid is voor mensen, in welke stad dan ook. Zij weerhoudt hen van minder gezonde, minder zedelijke activiteiten", aldus Rizzoli. y De manager van Tottenham Hotspurs, Nicholson, is maandag in Londen gearri veerd uit Milaan, nadat hij in die Italiaan se stad de Britse voetballer Jimmy Greaves had gecontracteerd voor een bedrag „on der de honderdduizend pond". Onmiddellijk begaf Nicholson zich met de officiële stukken naar de voetbalbond, waar ze moeten zijn goedgekeurd voor Greaves weer kan spelen in Engeland. Toen hem werd gevraagd of hij niet te veel had betaald voor Greaves, antwoordde Nicholson: „De prijs deugt beslist niet vol gens Engelse normen. Maar we kochten hem terug op de Italiaanse markt en dan wordt het een dure geschiedenis. Jammer dat Jimmy niet kan spelen in de kwart finale om de Europa-beker". Nicholson verwachtte geen moeilijk heden met de registratie van Greaves. Hij zeide dat Greaves waarschijnlijk donder dag in Londen zou arriveren. Hij is per auto onderweg. is hier ook het optreden van het gepro moveerde Zaanstreek-Noord. De tweedeklassers hadden de afgelopen week in de NHSB vrijaf maar in de derde klasse werd in afdeling C de belangrijke wedstrijd Weenink 2 (Beverwijk)Drie huis gespeeld. De gepromoveerde Drie huis-schakers kwamen iets verzwakt uit. Mede daardoor wellicht werd een kleine nederlaag geleden. Santpoort 3 en Kijk Uit speelden hier reeds hun tweede wed strijd. Tegen de verwachtingen in namen de Santpoorters een fraaie 4-3 voorsprong. De afgebroken partijen wijzen in de rich ting van een gelijkspel. Hetgeen niettemin een succes voor de thuisclub genoemd mag worden. De vierde klassers zagen een opper machtig Weenink 3 van Assendelft 2 win nen en de spoorwegschaakclub (SSCH) de tweede grote zege behalen. Ditmaal werd Kijk Uit 5 met liefst 8'/2-1V2 het slacht offer. Het favoriete team van Het Oosten 3 weet nu dus wel uiti welke hoek het gevaar dreigt! De uitslagen van de gespeelde wedstrij den in de NHSB zijn: overgangsklasse: VHS 2VVV 2-8; Pat Mat—Heemstede uit gesteld; Rolland—Schaakmat 3-4 voor lopig. Eerste klasse, afd. A: Zaandam 2 MSC 8V2-IV2; OppositieZaanstreek Noord 3V2-6V2. Tweede klasse, afd. B: Saende— Purmerend 4V2-4V2 voorlopig. Derde klas se, afd. b: Purmerend 2Caïssa 2 3-ÖV2 voorl. afd. C: Weenink 2Driehuis 5V2-4V2; Santpoort 3Kijk Uit 3 4-3 voorl. Vierde klassei afd. B: Witte Paard 2—Assendelft 7i/2-21/s; Zaandam 4Saende 2 3V2-6'/2. afd. C: Assendelft 2Weenink 3 2V2-7V2; afd. D: Hoofddorp 2Aalsmeer 3 3-5l/2 voorl., KSC 2Het Oosten 3 uitgesteld, HWP 3Het Oude Slot 41/s-41/j voorl. SSCH—Kijk Uit 5 8V2-IV2. Ook deze week wordt een uitgebreid pro gramma afgewerkt. Voor de voetbalwedstrijd tussen een Nederlands A en een Nederlands B-ama teurelftal, die woensdag in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch wordt gespeeld, zijn beide ploegen als volgt samengesteld: A-elftal: doel: Panman (Leonidas); ach ter: Kuipers (Quick, N.) en Werdens (Sit- tardia); midden: Wijnen (TOP), Sannes (Velocitas) en Hoogendoorn (AFC); voor: Petterson (Spartaan '20), Hommerson (SVW), Snoeck (Xerxes), Kriesch (Xerxes) en Lentz (HBS). B-elftal: doel: Van Zanten (ZAC); ach ter: Cuypers (SC Emma) en Medema (Ve locitas); midden: De Weerd (WW), Ver hulst (Vlissingen) en Jansen (CS Emma): voor: Kraan (UD), Schenning (AGOVV), Weekers (Wilhelmina '08), Groenewegen (Vlissingen) en Wevers (WVC). Voor het zondag-amateurvoetbalelftal staat een interessant interland programma te wafehtcn. Einde 'hrêtart of begin april van het volgend jaar zal een toer naar Saarland worden ondernomen. Er zullen daar drie wedstrijden in zeven dagen worden gespeeld. Verder is Nederland- Italië definitief vastgesteld op woensdag 11 april 1962 en zal NederlandEngeland vermoedelijk op een woensdag in het laatst van mei worden gespeeld. Het Hongaarse voetbalelftal, dat zien heeft geplaatst voor het eindtoer'nooi om het wereldkampioenschap 1962 in Chili, gaat de volgende maand op verkenning m Zuid-Amerika. Op 4 december vertrekt de ploeg uit Boedapest en reeds op 7 decem ber volgt in Santiago de eerste interland wedstrijd van de tournee waarin Chili de tegenstander is. Drie dagen later zullen de Hongaren een wedstrijd spelen tegen een Chileense stedelijke formatie. Van Chili gaat de reis naar Columbia, waar Honga rije in Bogota een interland-wedstrijd speelt tegen de Columbianen. Op 20 december spelen de Hongaren m Guayaquil tegen het nationale elftal van Ecuador en de reis wordt afgesloten met een wedstrijd op 23 december in Monte video tegen Uruguay. Behalve de buitenspeler Sandor, die op eigen verzoek thuis blijft, zullen alle Hon gaarse topspelers van het ogenblik de reis meemaken. Dit zijn de doelverdedigers Grosics en Toeroek of Szentmihalyi; de verdedigers Matrai, Sipos, Sovari, Meszoe- l.> en Dalnoki; de halfspelers Bundzsak, Solymosi en Rozmis en de voorhoede spelers Göröcs, Albert, Kuharzky, Tichy, Bozsik, Fenyvesi en Farkas of Matesz. De commissie van beroep van de KNVB heeft het bezwaar van de speler Tol van Volendam tegen de straf hem op gelegd, naar aanleiding van het incident met Kraaij van Feijenpord in de wedstrijd op 8 oktober, afgewezen. De commissie acht bewezen dat Tol be wust zijn tegenstander heeft geslagen en aanvaardt niet de bewering, dat de door hem gegeven klap of slag het gevolg was van het zich losrukken uit de greep van de tegenstander, of een reflexbeweging. Zij is van mening dat de handelwijze van Tol een ernstige straf wettigt, maar zij heeft rekening gehouden met zijn blanco strafregister. De uitsluiting voor vier wed strijden blijft dus gehandhaafd. Chelsea, teleurgesteld omdat de club niet de hand heeft kunnen leggen op Jim my Greaves, zal de 95.000 pond sterling, die zij bereid was voor Greaves aan „Mi lan FC" te betalen, nu gebruiken om an dere spelers aan te trekken. Op de verlanglijst van Chelsea komen voor de binnenspeler Freddie Hill van Bolton Wanderers en de international uit Wales Graham Moore van Cardiff. Men verwacht, dat Bolton voor Hill een transfer van 40.000 pond sterling zal vragen. VOETBAL. De zaterdag in Linz ge speelde voetbalwedstrijd tussen de B-ploe gen van Oostenrijk en Joegoslavië is ge ëindigd in een gelijk spel: 44. Van der Linden De Italiaanse voetbalclub Fiorentina heeft belangstelling voor de DOS-midden- voor Van der Linden. Na het mislukte contact met Prins van Ajax hebben de Italiaanse onderhandelaars nu het oog laten vallen op de gebroeders Groot van A.iax en Van der Linden. Het DOS-oe- stuur is tot nu toe door tussenpersonen benaderd- Men wil alleen met het Fioren- tina-bestuur om een tafel gaan zitten, als de Italianen bereid zijn een zeer hoog se- drag (genoemd wordt 5 ton) te betalen. Badminton Duinwijck 2 was in de tweede afdeling van de badmintonhoofdklasse leider Nij megen zeer dicht genaderd, maar zon dag hebben de Nijmegenaren in de Bad- mintonhal de Duinwijckers een verplette rende 80 nederlaag bezorgd en de kloof tot drie punten vergroot. Ook het eerste team van Duinwijck kreeg tegen Vedo in Den Haag een gevoe lige nederlaag te slikken. Tegen de natio nale kampioen Pim Seth Paul ging Te Weeme met 153 en 15—0 roemloos onder en ook Peter Roodhart had weinig invloed bij de Hagenaar Lex Meijer: 154 en 157. Verrassend was de nederlaag van mevr. E. Robbé tegen haar oude rivale Frieda Quist: 119 en 115. Wil Haye, dit seizoen nog ongeslagen, was de enige Duinwijcker, die in de singles tot een zege kwam. Zij won van mej. G. de Kok met 112 en 11 6. Van de dubbelspelen eindigde alleen het damesdubbel in een Haarlemse zege. Eind stand 62 in het voordeel van Vedo. Het duel tussen Velsen en Haarlem heeft een aantal spannende partijen opgeleverd, maar alleen Loek Alders slaagde er in om zijn Velsense tegenstander te kloppen. Hij won van Philips met 215, 156 en 15 13. Imre Rietveld won haar single met veel machtsvertoon van Wil Schutte (111 en 112), Conny Visman bleef mevr. Wolters met 119 en 116 de baas en F. de Nooyer verloor van A. Varkevisser: 159 en 15 12. Het herendubbel (1512, 1418 en 158) en het damesdubbel (151, 1418 en 158) werden pas na drie games be slist. Eindstand 71 voor Velsen. Advertentie Op dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 november a.s. exposeren wij in het gebouw van de Haarlemse Kegel bond, Tempeliersstraat 35 te Haarlem de nieuwste mo dellen BMW en Alfa Romeo automobielen. De expositie is geopend van 10 tot 22 uur. Wij nodigen u bij deze vriendelijk tot een bezoek uit. HAARLEM HOUTPLEIN 21 TELEF. 22020 Basketbal In Kopenhagen is voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker, een wedstrijdenreeks waaraan ook de Ne derlandse kampioensploeg The Wolves (Amsterdam) deelneemt, de ontmoeting Si- su KopenhagenHTK Helsinki gespeeld. De Finnen wonnen met 70—57, de rust stand was 23—16 in het voordeel van de gasten. ZAALHANDBAL. De wedstrijd tussen Bern erf de Nederlandse zaalhandbalkam pioen Niloc voor de achtste finale van de Europacup zal op 9 december in de ten toonstellingshal in Bern worden gespeeld. BOKSEN. De oud-wereldkampioen in het junior weitergewicht Ortiz heeft in New York een puntenoverwinning behaald op de Amerikaan Paolo Rosi. Het volleybalprogramma van vanavond in het Krelagehuis vermeldt twee wedstrij den in de districts-overgangsklasse dames. Bij beide ontmoetingen is Die Raeckse 2 betrokken; de roodwitten moeten het ach tereenvolgens opnemen tegen De Blinkert en tegen HBC. Eerstgenoemde wedstrijd biedt goede perspectieven voor De Raeck- se-ploeg, maar in de tweede wedstrijd is HBC sterk favoriet. De damejs eerste klasse-ontmoeting tus sen Velox en HVS moet door eerstgenoem- Het wegseizoen 1961 is voor de Halfweg- se wielerclub De Bataaf bijzonder succes vol geweest. Er werden in dat seizoen door de oranje-zwarte wielrenners uit Halfweg en de Haarlemmermeer verschei dene overwinningen behaald. Zo legde de sterke Henk Nijdam onder meer beslag op het wereldkampioenschap achtervolging, bracht Gerard Wesseling het nationale wegkampioenschap op zijn naam, zege vierde Dick Enthoven in de Ronde van Nederland voor beroepsrijders èn triom feerde Mik Snijder in de Toer door Ne derland voor amateurs en onafliankelijken. Daarnaast toonden Jurrie Dokter, Henny Schouten, Gep Cuvelier, André Reekers, Wim Griffioen. Joop Hoogland, Kees Breed en Jan Roet zich een of meerdere keren de sterkst in een straatkoers of cri terium. De meest bejubelde renner van de club uit Halfweg was zonder enige twijfel Henk Nijdam. Het veroveren van de wereldtitel door de sterke jachtrijder na een span nende finale met zijn landgenoot Jaap Oudkerk ontketende onder de suppor ters in Halfweg en wijde omgeving een golf van enthousiasme. Bovendien zege vierde Nijdam prachtig in de „klassieke" Ronde van Midden Nederland, won een étappe in de Luxemburgse Pijl van het Zuiden, was de sterkste rijder op de Lisser sintelbaan en triomfeerde in het criterium van Eelde. Ook Gerard Wesseling kan op een best seizoen terugzien. De Osdorper werd op het circuit van Zandvoort een sterk weg- kampioen van Nederland der amateurs, won twee ritten (SfaxKairouan en Sous- seTunis) in de Ronde van Tunesië, de eerste étappe van Amsterdam naar Roo sendaal in de Toer door Nederland en ze gevierde in Waregem (België) en Den Dungen. In de Ster van Zwolle werd Wes seling tweede. De strijdlustige Dick Enthoven zegevier de op fraaie wijze in de Ronde yan Neder land voor professionals en zijn vriend Mik Snijder bracht de Toer door Nederlqnd voor amateurs en onafhankelijken op zijn naam. Clubmakker Henk Nijdam werd in deze Toer eervol tweede. De stevig gebouwde Jurrie Dokter won straatkoersen in Brummen, IJsselmuiden en Arnhem (twaalf keer werd hij tweede) en Henny Schouten was in Dongen, Hen drik Ido Ambacht en Sliedrecht de snelste amateur. Gep Cuvelier won de Ronde van Santpoort en André Reekers die van Ka- tendrecht in Rotterdam. Van de Halfwegse nieuwelingen was Wim Griffioen met vijf overwinningen de beste rijder. Hij won in Berlicum, Zwanen burg, St. Michelsgestel, Nibbixwoud en Beverwijk. Joop Hoogland zegevierde in de 100 kilometer lange Ronde van Drente en toonde zich ook in Hoofddorp, Nieuw Vennep en Haarlem de snelste nieuweling. De renners Griffioen en Hoogland ver- overderen bovendien met Jan Zomer, Os- well Baker, Piet Moens en Piet van Don gen de Ragetli-molen voor hun vereniging in het Zilveren Molentoernooi van DTS. Bij de aspiranten bleek Kees Breed met zeven eerste plaatsen de beste van De Ba taaf in het voorbije seizoen. Hij zegevier de in Zwanenburg, Sassenheim, Zandvoort. Hoofddorp, Nieuw Vennep, Haarlem-Oost en in de strijd om de Dijksmantrofee. Jan Bij de eerste neutralisatie in de zes daagse van Gent, dinsdag om drie uur in de morgen, luidde de stand: 1. Pfenninger Maes (Zwits./België) 55 pnt., 2. Van Looy Post (België/Ned.) 39 pnt.-, 3. Bugdahl— De Cabooter (Dld/België) 19 pnt.; op één ronde: 4. Van SteenbergenSevereyns (België) 4 pnt. Alle andere koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Nijdam Roet triomfeerde in Beverwijk en Haarlem in wedstrijden voor aspiranten. De jonge Kees Schild ontpopte zich als een rap sprintertje. Hij behaalde zeven overwin ningen in het Amsterdams sprinttoernooi en bleek ook in een sprintwedstrijd van de gezamenlijke Amsterdamse clubs en De Bataaf de beste sprinter. de club gewonnen kunnen worden. Bij de heren zal het wat spannender toegaan; zo wel PSCB en Gios als Die Raeckse 2 en OSS zijn ongeveer van gelijke sterkte. Het programma luidt: Dames, Overgangsklasse: De Blinkert Die Raeckse 2 (7 uur); Die Raeckse 2 HBC (9 uur). Eerste klasse: VeloxHVS (8 uur). Derde en vierde klasse: Alliance '22 2 PSVH; Set Up 4Die Raeckse 4; Spaarne stad—OSS 2; OVRA 2—DSS 2. Heren, eerste klasse: PSCBGios (7 uur); Die Raeckse 2—OSS (9 uur). Tweede en derde klasse: VeloxDie Raeckse 3; Set Up 2FES 2; Topscore Die Raeckse 5; HVS 3—Gios 4; HSVC— FES; OVRA 2—Alliance 2; PWN 2—Gios 2; SpaarnestadOVRA 3; TriumphAlliance '22 2; Gios 3Ripperda. VOETBAL. Arsenal heeft op eigen ter rein met 11 gelijkgespeeld tegen Dyna mo Kiev, de Russische kampioen. Arsenal stond bij de rust met 10 voor door een doelpunt van Eastham. Zes minuten na de heïvattrng'«scoorde ToyarfOvsky df® géTijk- maker. VOETBAL. De wedstrijden tussen Real Madrid en Juventus, in het toernooi om de Europa-beker, zullen wordem gespeeld op 31 januari en 14 februari in Turijn en Madrid. BOKSEN. Dc Engelsman Charnley heeft maandagavond in Nottingham zijn Euro pese titel in het lichtgewicht behouden door zijn uitdager Darkie Hughes (Wales) in de 40ste seconde van de eerste ronde knock out te slaan. IJSHOCKEY. De ijshockey-interland FinlandWest-Duitsland, in Helsinki ge speeld. is door de Finnen met 4—2 ge wonnen. De tussenstanden waren: I2, 0—0, 3—0. BADMINTON. De Deen Nielsen heeft in Kings Lynn, zijn open Engelse badminton- titel geprolongeerd. In de finale zegevierde Nielsen met 147, 159, 158 over de En gelsman Pears. SCHERMEN. Een Amsterdamse degen equipe, bestaande uit Dwinger. Godhelp en Mosman, heeft een stedenwedstrijd ge wonnen. In de finale versloegen de Am sterdammers Den Haag (Van Kregten, Van Oosten en Blokhuis) met zes gewonnen en drie verloren partijen. Op de dinsdagavondmeeting in het sportpark in Hilversum vormt de Matado- ren-prijs het hoogtepunt van deze meeting. Deze internationale seriedraverij draagt zijn naam met ere, want alles wat klasse heeft verschijnt aan de start. Desondanks zal de,, ster van dit seizoen Quicksilver S niet als de favoriet vertrekken, maar Vrij dag, die aan zijn 200 meter voorgift waar schijnlijk net voldoende heeft om zijn ge vreesde tegenstander voor te blijven. Ge vaarlijker voor Vrijdag is zelfs nog Ura- nie en mogelijk nog de keuze van Wage- Koersen in Hilversum naar Jr. uit Umber en Vitalis. De Franse crack Jour de Java is bovendien tussen alle kanspaarden nog een gevaarlijk out sider. Liefhebbers van de lange afstanden ko men aan hun trek in de 2900 meter lange Alaska-prijs, waarin de Noordhollander Strooper met zijn preferé uit Xenocraat en William Z denkelijk hogere ogen zal gooien dan zijn buurman Nottelman met Victor Emanuël. Wish you were here en Xirene Ilollandia zullen in het te ver wachten harde gevecht eveneens een be langrijke rol spelen. In de eerste afdeling van de Adonis-prijs zal X Pluto wederom een belangrijke rol spelen, doch met zijn iets zwaardere han dicap zal hij het tegen Wanda van Gonny en Walnut Erebus niet kunnen bolwerken. De goede Ynno Con Dios is een mogelijk outsider. De voortreffelijke Yvonne Ilol landia kan het pad der overwinningen blijven bewandelen in de tweede afdeling van dit nummer, daar Vaurien en Walter Mitty in hun vorm nog niet tegen haar op gewassen zijn. De snelle, maar onregel matige driejarige Zilverfazant S waagt een poging in een groot veld met oudere paar den. Indien Wagenaar erin slaagt de mer rie buiten de fouten te houden dan zullen Ydéal Double en Yucatan Hanover een vergeefse inspanning doen haar voor de reddende finish in te halen. Het derde nummer brengt bij een repe title van de laatste verrichting een vrij- zeker.e zege voor Zilo, die tot zijn gevaar lijkste rivalen mag rekenen Yec en Zeni- thy Hollandia. Op zware baan zal de sterke Zandra H. van Sophia zich nog kunnen doen gelden. Het openingsnummer is als gebruikelijk weer zwaar bezet. Deze keer zelfs met 1,8 paarden, waardoor de zwaarst gehandicapte paarden voor een vrijwel on mogelijke taak staan. Daarom gaat de voorkeur naar Zevenklapper, die indien hij niet voortijdig ontbrandt, Zaïda en Zora nus Axkit kan verstaan. Bridge In de bridgecompetitie voor paren in de meesterklasse-A van de Nederlandse Bridgebond moeten dit jaar 270 spellen worden gespeeld en er is grote kans dat enkele hooggeplaatste paren zullen worden afgevaardigd naar het wereldkampioen schap, dat in april 1962 in Cannes (Frank rijk) zal worden gehouden. De eerste ronden, die zaterdag en zon dag in Utrecht werden gespeeld en waarin elk paar negen ronden van tien spellen moest afwerken, gaven felle bridgestrjjd te zien. In elke tien spellen werden tussen twee elkaar bekampende paren 40 match- punten verdeeld en veelal lag de uitslag rond de score 2020. De Haarlemmers LigthartZijlstra speelden regelmatig een goede partij met eenvoudig, doeltreffend bridge en wisten met 207,5 punt (gemiddelde 180) zondag avond voorlopig als nummers één af te sluiten. Bob Kaiser (Utrecht) speelde met een jonge Amerikaanse' partner, Barnett, en dit paar boekte tegen Kees Kaiser Kokkes in het begin een monsterscore van 34 tegen 6, wat een zeer belangrijke bij drage betekende om deze Nederlands- Amerikaanse combinatie aan de tweede plaats te helpen met 195 punten totaal. WeijlVan Bemmel Suijck (Den Haag) speelden een betere partij dan werd ver wacht. Suijck trok zich weinig aan van de uitvoerige commentaren die zijn part ner na elk spel gaf, waardoor de combi natie op redelijk peil bleef en met 193,5 punt als nummer drie uit de bus kwam. BoenderL. Oudshoorn (Den Haag) scoor den een half punt minder (193). De start van dit paar was niet erg best en men leek nogal ongeïnteresseerd te spelen, doch later ging het weer aanzienlijk beter. Nummers vijf werden FilarskiKramer (Amsterdam-Utrecht) met 189 punten. Slechts in twee ronden bleef dit paar on der de gemiddelde score, doch in de overi ge zeven ronden scoorde het niet hoog ge noeg om op een betere plaats dan de vijfde te eindigen. Deze bovengenoemde vijf paren hebben dus alle boven het gemiddelde (180) ge scoord. De rest van deze bridgefamilie bleef er vrij aanzienlijk onder. Slaven burg— Ki;ei|ns (Rotterdam), werden zes rjjet 168 püntën.- wat nogal teienviel. evenals de score van CatsVerboog (Amsterdam), die nummer zeven werden met 165,5 punt. Het nieuw gevormde paar Kees Kaiser Kokkes wist de reeds genoemde catastro fale beginronde aardig te overleven en kwam van een troosteloze laatste plaats nog goed naar boven tot nummer acht (164,5 punten). Het vorig jaar gepromo veerde Amsterdamse paar RebattuHoen- selaar kon niet imponeren en deed, on danks hinderlijk langzaam spel, waartegen de wedstrijdleiding onvoldoende optrad, weinig goede dingen (nummer 9 met 163,5). W. OudshoornPels Rijcken sluiten ten slotte de rij met I6OV2 punt. Het is echter vaker gebeurd dat deze Rotterdams-Bre- dase combinatie zeer slecht begon en toch nog hoog eindigde. In de bondshoofdklasse staat ook een Haar lems koppel bovenaan. De heren Tabbers- Tabbers hebben een belangrijke voor sprong op no. twee heren: 214 tegen 185 punten, De paren FabelWittebrood en De JongNathans konden afgelopen week eind hun positie iets verbeteren en bezet ten nu de achtste en negende plaats. Tafeltenhis Tijdens nationale tafeltenniswedstrijden in Delft, waaraan door 600 tafeltennissers werd deelgenomen, versloeg Bakker van Doco in de halve finales van het heren enkelspel de Nederlandse kampioen Bert Onnes. In de finale verloor Bakker met 2113, 216 van Frans Schoofs. De verdere uitslagen waren: Dames- enkelspel finale: Aukje WyniaUrsula Artz 2116, 1321, 217; gemengd dub belspel finale: Wynia/OnnesAnneke Overweg/Schoofs 2110, 2113; dames dubbelspel finale; Nellie Visscher/Aukje WyniaA. Wijnants/Ursula Artz 2022, 2118, 2114; herendubbelspel finale: Onnes/SchoofsBronsgeest/Hoogendoorn 21—18, 22—24, 21—15. Recordhouder Maus Gatsonides reeds zestien maal kwam de rijder uit Aerden- hout in de Rallye Monte Carlo uit en Ben Pon jr. zullen het Nederlandse contin gent, dat deelneemt aan de Rallye Monte Carlo 1962, versterken. Gatsonides besloot maandagavond samen met Dries Jetten uit Boxmeer voor zijn 17de sterrit naar het Automobilisme zuiden in te schrijven. De equipe Jetten— Gatsonides zal waarschijnlijk met een Vauxhall, die door Jetten wordt geprepa reerd, in Monte Carlo starten. Van 1936 af heeft Gatsonides, winnaar van de rit in 1953, geen Rallye Monte Carlo gemist. Met het oog op zakelijke belangen besloot de uitvinder van de Gatsometer dit jaar voor het eerst niet deel te nemen. Kort nadat de inschrijving was gesloten kwam hij op zijn besluit terug. Ben Pon de Amsterdamse coureur die dit jaar nationaal en internationaal opval lende prestaties heeft geleverd, debuteert in de rallyesport. Ook Pon meldde zich te laat bij het K.NA.C.-secretariaat aan. Maandag werd in Den Haag bericht ont vangen dat de inschrijving alsnog is geac cepteerd. Pon zal de rit met een ervaren co-equiipier rijden namelijk met zijn stad genoot John Swaab, die dit jaar samen met Hans Tak een equipe vormde. De combi natie PonSwaab zal met een Porsche 1600 S uitkomen. De equipe begint de ruim 4.000 lange tocht, dje van zaterdag 20 tot en met vrijdag 26 januari 1962 wordt ge houden, in Warschau. Het is de enige Ne- delandse combinatie die in de Poolse hoofdstad start. Het aantal Nederlandse equipes is door aanmelding van deze twee teams gestegen tot 13, dat is 3 meer dan vorig jaar.

Haarlem's Dagblad | 1961 | | pagina 13