WÈÈÊÈÉ Resultaten niet het belangrijkst Lijst IvLm Spannend basketbal bij studenten Theo Messidor is terug Fred Perry wil de Engelse tennissers gaan helpen Kampioenschap driebanden Snelle 500 meter van Wilhelmsson Toernooi Hastings Cees Lute was de beste semi-prof Politiek ZATERDAG 6 JANUARI 1962 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ;T 21 Bud Werner versloeg de Franse ski-elite 2' pnt Pat McCormack bleef Europees kampioen Paul Kraus won in Duitsland door k.o. Meeu'wisse en Zee nog niet naar Noorwegen Belgische tafeltennisploeg tegen Nederland ZAALHANDBAL 99 99 Vrijuit 11 - i - - JÖiilIL W Jong Geklets Fijn stel oordeel Jan Dassen WA TERPOLO TAFELTENNIS Joan Haanappel in ziekenhuis opgenomen Oostenrijk verloor van Egyptische voetballers Basketbal is altijd al het spectaculairste onderdeel van de internationale studenten- wedstrijden van Amsterdam geweest. Maar nog nooit waren de gemoederen zo verhit als vrijdagmiddag in de ontmoeting tussen Suriname en de internationale ploeg, die overigens geheel uit Nederlan ders bestond. Eerder op de dag hadden de „internationalen" met 80-51 van de Neder landse ploeg gewonnen, die bestond uit een combinatie van Punch en ASVU. Maar I tegen het geweld van de werkelijke inter nationals Ton Boot, Gunter van der Berg en Jan Bruin, de kern van de internatio nale ploeg, was die combinatie niet opge wassen. Het zag er dan ook naar uit, dat de internationalen zonder slag of stoot dit on derdeel zouden gaan winnen. Een receptie en de verwoede tegenstand van de Suri naamse ploeg heeft deze verwachting ech ter doorkruist. Van der Berg en Bruin wa ren door die ontvangst niet beschikbaar en dus ging nu coach Weiter (ook al een oud-internationaal) meespelen toen de Su- rinamers een achterstand van 21-31 (bij de rust) geheel wegwerkten. Maar ook het optreden van Weiter baat te niet. Aangevuurd door een menigte sup porters en gesteund door een paar onge lukkige beslissingen van de scheidsrech ters vochten de Surinamers zich twee mi nuten voor tijd naast de sterrenploeg, die toen nog versterkt werd door Jan Bruin. Het werd een zenuwslopend slot, waaruit de Surinamers met 62-61 als bijzonder ge lukkige winnaars te voorschijn kwamen. Daarvoor was echter de medewerking nodig geweest van de Amsterdammer Blom, die in de laatste zeven seconden twee strafworpen voor de internationalen miste. Bij de Surinaamse ploeg waren ParisiuS (3-15) en Sibillo (10-12), de grote mannen onder de basket. Voor de inter nationalen werden Boot (3-13) en Mellen- berg (14-2) topscorers. Voetbal in Italië is één grote zaak, die tot in de puntjes is georganiseerd. Niets is vergeten. Er is zelfs, zo lezen wij in het Engelse dagblad Daily Mail, een lijst samengesteld om af te rekenen met ge prikkelde spelers: Vloek f 30.— Scheidsrechter uitvloeken f 110. Scheidsrechter met gebaar dui delijk maken dat hij getikt is f 90. Arm opsteken om te protesteren f 30. Beide armen opsteken om te protesteren 60. Koersen in Hilversum Zoals te verwachten viel is het aantal deelnemers voor de eerste meeting in het nieuwe jaar in Hilversum sterk terugge lopen. Sneeuw, ijs en de keiharde baan hebben de trainers tot matiging gedwon gen, zodat slechts acht nummers, die overi gens met totaal tachtig paarden, zeer goed zijn bezet, verwerkt behoeven te worden. Indien de baan goed is zal in het inter nationale hoofdnummer de crack Theo Messidor zijn heroptreden doen, waar schijnlijk wel zonder succes, omdat hij zijn vorm nog zal missen om Quicksilver S en William 2 te verslaan. Van de buitenlander Kébu, die zijn debuut in ons land maakt, is niets te verwachten. Een mogelijk out sider is Victrix V. Ook de draverij voor amateurs is van klasse. De bekwame Amstelveense ama teur Karei Bergisch krijgt hierin met Xenocraat opnieuw een goede kans de ereplaats te bezetten, voor de gunstig ge plaatste Upperten en Visuil S. Outsider is Victory Queen. Ook het slotnummer is van een uitste kend gehalte. Gelet op de afstand gaat de voorkeur naar X Tello, die met zijn enorme stayerscapaciteiten in de eindstrijd voldoende snelheid zal hebben om Xessi- dor en de sterk opkomende X Pluto te kloppen. Indien de baan zeer zwaar zal zijn is Xelinotte als de modderspecialiste een mogelijk outsider. Het sterkst bezet is dë Alkestisprijs, waarin stal Geersen, die in de afgelopen weken weinig presteert, de kans krijgt eindelijk weer eens een zege te boeken met Yucatan. Een zekerheid is het niet, omdat de goede Young Six en Yvonne van vrijwel gelijkwaardige klasse zijn. De sterke Yec verdient op een zware baan eveneens ondersteuning. De merrie Yolige Miss maakt langzamer hand vorderingen. Vertrouwend op deze opgaande lijn kan zij in de Cairosprijs de taaie Y Y Hanover en Yvetta M wel ver slaan. De uitstekende Zoon van Kievit kan zijn vierde achtereenvolgende zege boeken, daar Zeeadelaar S en Zephyrus B al meer dere keren de kracht van dit uitstekende paard hebben ondervonden. Een gevaar kan nog komen van Zuccarello V, die bo vendien van een mooie voorgift geniet. Hoewel in de Calumet Spencerprijs de afstand voor Ybert D wel te lang is heeft hij toch wel grotere capaciteiten dan Yas- mine en Ydéal Double. In het openingsnummer kan Zeodosia haar eerste zege boeken, waardoor Zefanja en Zanella hierop nog enige tijd zullen moeten wachten. De Amerikaan Bud Werner zegevierde vrijdag in Courchevel over de Frgnse ski elite. In de reuzeslalom maakte Werner een tijd van 1 min. 37.02 sec. en bleef daarmee voor de Fransen George Mauduit 3.38.13 en Yves Bienvenue 1.38.89. Bij de dames was de 17-jarige Fran?aise Christine Goitschel de snelste met 1 min. 13.40 sec. voor de Amerikaanse Joan Han nah in 1.13.98 en haar landgenote Madelei ne Bochatay in 1 min 14.86. Fred Perry, de beroemde Engelse ten nisspeler Uit de dertiger jaren, heeft na een lang verblijf in de Verenigde Staten aangeboden om het tennispeil van zijn eigen land te verbeteren, speciaal in inter nationale wedstrijden. Perry, thans 52 jaar, verwacht dat hij vooral mentaal daartoe kan bijdragen. Met het bestuur van de Britse tennisbond gaat hij bespreken welke rol hij kan spe len om vooral de Britse Davis Cup-pres taties te verbeteren. In 1936 behaalde Perry voor de derde achtereenvolgende keer de Wimbledon- titel. Hij werd toen prof. en ging naar de Ver. Staten, waar hij een klein fortuin vergaarde als tennisleraar. Zijn vertrek werd het begin van het verval van Enge land als tennisland, althans uit speloog- punt. De laatste 25 jaar heeft Engeland de Davis Cup geen enkele keer gewonnen en geen enkele Wimbledonkampioen in het heren enkelspel opgeleverd. Perry wil niet optreden als coach. Vol gens hem hebben spelers van het Davis Cup-peil geen coaching. nodig. Hij wil de spelers mentaal bijstaan. Hij meent de ploeg iets te kunnen geven wat zij nodig heeft respect, harmonie, vertrouwen in zichzelf en eergevoel om voor hun land uit te komen. De Britse ploeg is goed, volgens Perry, en in Europa kan zij zeker aan de top ko men. Biljarten Vrijdag is in Hilversum het biljarttoer- nooi om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse driebanden voortgezet. De uit slagen van de derde ronde waren: Soeterboek 47 63 4 0.746 Van Essen 50 63 6 0.793 Franken 43 97 4 0.443 Janssen 50 97 4 0.515 Metz 50 54 5 0.925 Goos 43 54 6 0.796 Heinsman 50 88 6 0.568 Schipper 49 88 4 0.556 Soeterboek 47 80 5 0.587 Goos 50 80 6 0.625 Janssen 23 69 4 0.333 Van Essen 50 69 6 0.724 Heinsman 50 69 5 0.833 Franken 37 60 4 0.616 Schipper 36 72 6 0.500 Metz 50 72 7 0.694 De stand luidt: 1. Heinsman 8 pnt; alg. gem. 0.666 2. Metz 6 pnt 0.771 3. Van Essen 6 pnt 6.696 4. Janssen 4 pnt 0.540 5. Soeterboek 2"-pn1 0.672 6. Goos f 0.659 7. Franken 2 ont 0.586 8. Schipper 2 pnt; 0.557 De Zweedse sprinter Hans Wilhelmsson heeft tijdens internationale schaatswed strijden in Stockholm de 500 meter gewon nen in de snelle tijd van 42,1 sec. Zijn landgenoot Heide Hellund legde, beslag op de tweede plaats in 43,0 sec. Derde werd de Oostduitser Helmuth Kuhnert, die 44,0 sec. voor zich liet afdrukken. De 5000 meter was voor Goeran Slott (Zweden) met een tijd van 8 min. 16,2 sec. voor Kuhnert (8.18.7). Bij de dames won de Oostduitse Hella Haase zowel de 500 als de 1500 meter met tijden van respec tievelijk 48,0 sec. en 2 min. 35,4 sec. Boksen De schot Pat McCormack heeft vrijdag avond in Frankfort voor 8000 toeschou wers met succes zijn Europese titel m het middengewicht verdedigd tegen de Duitser Heini Freytag. McCormack hehaal- de een ruime puntenzege. De Schot ver overde de Europese titel op 17 oktober in een gevecht tegen de Nederlander Harko Kokmeyer. In het gevecht van vrijdag was hij veruit de betere bokser. Hij be nutte zijn grote reach zo goed, dat hij geen enkele maal in gevaar kwam. De Nederlandse zwaargewicht Paul Kraus heeft vrijdagavond in Frankfort een k.o. behaald tegen de Duitser Ossi Buett- rter. De scheidsrechter staakte in de tweede ronde het gevecht, nadat Buettner viermaal neergegaan was. De Duitser was niet opgewassen tegen de stormachtige aanvallen van zijn tegenstander, liep in een harde rechtse en was daarna niet meer in staat zich te verdedigen. Perfecte lichaamsbeheersing dat blijkt overduidelijk uit deze fraaie opname van de Finse skiër Eini Kirjonen, hier in actie tijdens internationale wedstrijden op de springschans van Oberstdorf in West- Duitsland. Kirjonen won de strijd met een sprong van 73 m. Sport tijdens het weekeinde De hardrijders Chris Meeuwisse en Arie Zee moeten op nader bericht van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond wachten voor dat zij naar Noorwegen mogen terugkeren. Dit staat, zo vernamen wij van de zijde van de KNSB, in verband met het feit dat de kernploeg dezer dagen van Fagemes naar Hamar vertrekt. De Belgische tafeltennisploeg, die don derdag 18 januari in Leidschendam tegen het Nederlandse herenteam uitkomt, is sameriêe&teld uit Georges Roland.' "Paul Bertrand "en Maurice Cornil. Reserve is Fierre Juliens. De Nederlandse ploeg zal na afloop van de achtkampen van zondag in Haarlem worden bekendgemaakt. In de Badmintonhal in Haarlem speelt titelkandidaat De Blinkert zondagmiddag om tien voor twee tegen het Velsense IJmond, dat de laatste plaats in de dis- tricts-tweede klasse inneemt. In het eerste treffen kwam De Blinkert met de hakken over de sloot, waarbij mogelijk de rivali teit tussen clubs uit dezelfde afdeling een grote rol speelde. Ook zondag zal IJmond zijn tegenstander de puntert niet cadeau doen, maar we verwachten niettemin een Haarlemse zege. De nederlaag die Zeeburg zondag tegen Sagitta leed, zal De Blinkert mogelijk tot nadenken stemmen, voor zij in de Sport hal-Zuid in de hoofdstad zondagmiddag om een uur de degens met Sagitta kruist. Van het afdeiingsprogramma, dat zon dag in de Badmintonhal wordt afgewerkt, vinden wij belangwekkend het treffen tus sen de daaTiesploegen van Concordia en Rapiditas (3 uur) en TYBB en Concordia (22.40 uur) en bij de heren AHV-Concor- dia 2 (12.10 uur) en Rapiditas 2AHV (4 uur). 240 gulden270 gulden.. 380 gulden.... 470 gulden.... 530 gulden!" Vrijdag )zijn de afgebroken partijen uit de achtste ronde van het internationale schaaktoernooi in Hastings uitgespeeld. De Brit Littlewood speelde daarbij remise tegen de Rus Flohr en de Engelsman Bar den won van zijn landgenoot Penrose. De stand is daardoor geworden: 1. Bot- winnik (Rusl.) 7^ pnt.; 2. Gligoric (J.sl.) 5,/a pnt.; 3. Flohr (Rusl.) 5 pnt.; 4. Penrose (G.B.) 4V2 pnt.; 5. en 6. Bisquier (V.S.) en Littlewood (G.B.) beiden 4 pnt.; 7. en 8. Robatsch (Oostenrijk) en Barden (G.B.) beiden 3 pnt.; 9. Wade (Nieuw-Zeeland) 2V2 pnt.; 10. Aaron (India) 1 pnt. ,De resultaten, die we daar behalen zijn niet het belangrijkst. Van veel gro ter belang is, dat we praktijk opdoen. Die resultaten zijn van allerlei factoren, die je niet in je macht hebt, afhankelijk. Het leren heb je wel in je macht, dat is simpel een kwestie van je ogen open houden en je hersens laten werken". Dat zei ons de 26-jarige Jan C. van Gooswilligen, aanvoerder van het na- tionele hockeyteam, voor het vertrek van Schiphol voor het maken van een grote tournee door India. „We spelen van 6 tot 21 januari in Amandabad een halve competitie met België, Duitsland, Australië, India, Nieuw Zeeland en misschien Pakistan, Japan, Malakka en Polen. Daarna gaan we door het land reizen om op 24 januari in Jubbulpore nog eens tegen India te I spelen, op 26 januari in Varanasi tegen I een plaatselijke selectieteam, op 27 janu ari in Lucknow weer tegen India en op 28 januari in Morodabad en 29 in Ali- gark weer tegen plaatselijke selecties. Via Delhi en Karatchi gaan we terug. We hopen op 31 januari 's ochtends om 11 uur weer op Nederlandse bodem te staan". Wielrennen De Castricummer Cees Lute, die zoals we reeds eerder bericht hebben voorlopig rust moet houden vanwege een knie operatie, is blijkens een statistiek in het blad „Wielersport", officieel orgaan van de KNWU, de beste Nederlandse onaf hankelijke (semi-prof) geweest in het sei zoen 1961. Hij behaalde tien overwinningen en verscheidene ereplaatsen. Op de tweede plaats met negentien punten minder volgt Piet Steenvoorden uit Heemstede. Het klassement ziet er als volgt uit: 1. C. Lute (Castricum) 200 pnt. 2. P. Steen voorden (Heemstede) 181 pnt.; 3. E. Ver- straete (Eede) 171 pnt.; 4. H. Zilverberg (Goirle) 139 pnt.; 5. J. de Vries (Frankrijk) 137 pnt.; 6. M. Snijder (Halfweg) 124 pnt.; 7. W. Swaneveld (Dordrecht) 107 pnt.; 8. en 9. Th. Sythoff (IJsselmonde) en L. v. d. Ven (Vlijmen) 96 pnt.; 10. D. Groeneweg (Klaaswaal) 85 pnt. De verdere klasserin gen van renners uit deze contreien zijn: 18. C. Piers (Haarlem) 53 pnt.; 19.-20. H. Castricum (Beverwijk) 50 pnt.; 31. A. Rutte (Haarlemmerliede) 21 pnt., die slechts en kele wedstrijden als onafhankelijke heeft gereden, 35. J. Groot (Beverwijk) 13 pnt.; 37. A. Reekeas (Nieuw-Vennep) 10 pnt. .Wel een programma, hè! Ik hoop nou maar één ding, dat de mensen ons op 31 januari niet voor zullen rekenen hoeveel wedstrijden we gewonnen en hoeveel we er verloren hebben. Deze wedstrijdserie moet je helemaal zien in het kader van de voorbereidingen voor Tokio. Om maar iets te noemep: als we tegen India moeten, zullen d?e vrijuit spelen. Beslist niet met het accent op de verdediging om een zo klein mo gelijke nederlaag tegen deze stickartis- ten te bevechten. Of we nou met 10-0 of met 2-0 van India verliezen is niet belangrijk. Hoe we tegen ze spelen, of er in ons spel en in onze ploeg moge lijkheden zitten om op voort te bou wen, dat is van primair belang". „We gaan met een jonge ploeg. Kee per De Ruyter (33), vice-captain Ge rard Overdijkink (25) en ik zijn de eni gen, die ouder zijn dan 23 jaar. We hebben 3 spelers van 19, 2 van 20, 4 van 21, 2 van 22 en 2 van 23, die meegaan. Daaronder zijn vijf debutanten, jongens die nog nooit een interland gespeeld hebben. Die krijgen een enorme kans om internationale ervaring op te doen. Vanzelfsprekend zullen we, als we op [het veld staan, knokken voor een zo goed mogelijk resultaat; dat doe je van zelf, rnaar dat resultaat is geheel af hankelijk van bepaalde factoren. „Om er maar één te noemen, een factor waar ik veel mee te maken krijg, omdat men mij de medische verzorging van de ploeg heeft opgedragen", zegt de semi-arts Jan van Gooswilligen", is ziekte. We hebben van de Duitsers, die al eerder een toer door India maak ten, gehoord dat ze soms blij waren elf spelers op het veld te kunnen krij gen. In dat warme klimaat heb je gauw last van ingewandstoomissen. Bij de Duitsers speelde er iemand mee, die om de tien minuten het veld moest ver laten om een toilet op te zoeken". „En hoe zullen we ons in die warmte houden In Rome, tijdens de Olym pische Spelen, was het ook warm. Heb ben de mensen, die zo 1 veel kletsen over het ontbreken van mentale hard heid bij de nationale hockeyploeg in Rome er wel eens aan gedacht, hoe het is te moeten spelen bij temperaturen van 40 graden. Ik kan niet tegen die hitte. Toch heb ik bij een temperatuur van 41 graden een van mijn betere wed strijden daar in Rome gespeeld. Waar om? Omdat ik voor de wedstrijd in een grote boog om alle termometers heen liep en pas na de wedstrijd iemand vroeg hoe warm het wel was. Had iemand me voor de wedstrijd verteld Op het hardbevroren, besneeuwde strand van het natuurbad Bilthoven trainde het Bilthovense drietal van de hockeyploeg, die deze week naar India vertrok voor het meespelen in een groot toernooi, vele uren. Van links naar rechts; Captain Jan van Goos- willigen, Werner Herbers en Jaap Leemhuis. dat het 41 graden was, dan zou ik heel minder goed gespeeld hebben. Dat zijn psychische zaken, die je volkomen uit je doen kunnen brengen". „Het is een fijn stel, waarme we gaan. De jongens begrijpen elkaar, voe len elkaar aan. Het merendeel is stu dent. Als student heb je een bepaalde mentaliteit. De enkelen, die geen stu dent zijn weten zich fantastisch aan die mentaliteit aan te passen". „We hebben voor deze toernee een zwaar trainingsschema gevolgd. Iedere dinsdagavond op het Kampong-terrein in Utrecht lichte conditie en techniek, iedere vrijdagavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam een uur hard werken en zowat iedere zaterdag een oefenwedstrijd". „Ik geloof wel, dat alle jongens naar deze toernee hebben toegeleefd. Niet zo verkrampt overigens als professionals of als studenten-roeiers. Dat past ge loof ik niet bij ons, niet bij hockey. Ik geloof niet, dat het goed is iemand te verbieden ookmaar één biertje te drinken. Die iemand moet zelf weten wat goed voor hem is en wat niet. Mijns inziens kan zo'n man beter zo nu en dan eens een pilsje pakken, dan voortdurend zichzelf forceren door zijn sterke verlangen ernaar te onderdrukken Een potje pils kan, vooral voor een stu dent, vaak heel veel spanning wegne men. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat zo iemand meerdere biertjes moet drinken. Maar daar denkt geen van ons aan. Je doet aan sport en dan moet je er iets voor over hebben. Die sport geeft, als je er van houdt, veel aan liefde terug". „Voor mij is de combinatie sport- studie een ideale. Wel heb ik door de sport mijn medische studie niet in de kortst mogelijke tijd afgemaakt, maar ik vind dat je jaren zoals deze maar één keer kunt meemaken. Die moet je grijpen als ze er zijn. Ik bedoel dit: door het meedoen aan de Olympische Spelen en aan andere toernooien in het buitenland, heb ik veel gezien en mee gemaakt, dat ik nooit zou hebben ont moet als ik me opgesloten had in mijn studeerkamer. Als particulier kom je niet zo gauw in de gelegenheid derge lijke reizen te maken en zulke gebeur tenissen mee te maken". „Mijn hoogleraren in Utrecht hebben dit aangevoeld. Ze hebben me fantas tisch geholpen, vooral professor Winkler en de secretaresse van onze facultiteit, Steeds weer wisten ze het zo voor me te versieren, dèt ik met het team mee kon. Hockey heeft me op dat gebied werkelijk voordeel gebracht. Ik zei al dat ook bij sport de liefde niet van één kant kan komen. Ik heb er zelf ook veel voor over. En dan bedoel ik niet alleen de financiële offers, die het hoc keyen met zich brengt. „Hier bij het natuurbad Bilthoven heb ik een uitgezochte trainingsgelegenheid, waar ik met de andere SCHC-interna- tionals Werner Herbers en Jaap Leem huis druk gebruik van heb gemaakt, Vaak hebben we hier naast de trai ningen met de ploeg geoefend. We zijn wel amateurs, maar dat wil niet zeggen dat je niet hard trainen moet Amateurisme hoeft niet tot dilettantis me te vervallen: Ik heb er nu al 22 interlands opzitten. In de 23ste en de daaropvolgende hoop ik met de andere jongens in India te bewijzen, dat de Nederlandse amateur-hockeyers verre van dilettantistisch spelen'. Om acht uur vanavond begint in het Sportfondsenbad in Haarlem het wekelijks waterpoloprogramma met de wedstrijd Njord 2—VZV 2. Vervolgens krijgt DWT Kroosduikers op bezoek, waarna NV A en Haarlem de strijd aanbinden. Dan krijgen nog de reserves van Haarlem HVGB 3 op bezoek. De ontmoeting DWR 3HPC 3 is de laatste wedstrijd van het programma. Zondag wordt er in Haarlem tafeltennis gespeeld van een klasse zoals men hier zelden of nooit te zien krijgt. Dan komen immers de acht sterkste dames en heren van Nederland naar Haarlem om daar te spelen om de NTTB-cup en de Limburg- Coupe, twee wisselbekers, die voor een jaaF in het bezit komen van resp. de win naar en de winnares Van dit toernooi. De keuze-commissie selecteerde de vol gende delnemers: bij de heren Frans Schoofs, Bert Onnes, Wim Schoonemijer, Jan Scheffer, Gé Bakker, Jaap van Hum mel, Eric Goudsmit en Jan Gompelman met als reserves Henny Habes en Nico Coltoff, bij de dames zijn dit: Aukje Wij- nia, Nellie Visscher, Ursula Artz, Tine de Jong, Greetje Werkhoven, Anneke Wij- nands, Joke Hoeimakers, en Anneke Over weg, Marianne Perton en Ilse Tessensohn zijn reserves. De wedstrijden worden gehouden in de Hildebrandzaal van restaurant Brinkmann (ingang Smedestraat) en duren van 11 tot 18 uur. De organisatoren van het hockey- toemooi in India hebben hun teleur stelling uitgesproken over het niet deelnemen van Pakistan. Dit land. dat aanvankelijk wel had toegezegd, heeft verder niets laten horen en vermoede lijk zijn hiervan politieke achtergron den de oorzaak. Wat de politiek betreft, de Indone sische spelers en officials verwaardigen de Nederlanders met geen blik, ook niet toen tijdens een persconferentie met officials toevallig de Nederlandse chef d'equipe, mr. J. M. Elink Schuur man, naast de Indonesische vertegen woordiger zat. Demonstratief keek de Indonesiër de andere kant uit. Ook op de oefenterreinen wordt er geen woord gewisseld en daarom was er vrijdag middag bij de repetitie van de opmars in het hoofdstadion, dat nauwelijks be dwongen plezier van de Nederlandse hockeyers, toen Indonesië na de Neder landse ploeg binnenmarcheerde op de tonen van een marspotpourri met onder andere delen uit „Voor koningin en vaderland", „Wij willen Holland hou den" en „Piet Hein". De Haagse kunstrijdster Joan Haan appel, die op het ogenblik als soliste op treedt in de Weense ijsrevue, heeft tijdens de training in Wenen een spier in een dij been gescheurd. Zij is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Als de blessure van langdurige aard blijkt te zijn zal ïoan waarschijnlijk een poosje naar Den Haag terugkeren. Haar rollen in de ijsrevue zijn overgenomen door de Oostenrijkse Hanna Eigel en door de Duitse Marai. Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft vrij dag in Cairo voor 30.000 toeschouwers met 0-1 verloren van Egypte. Het beslissende doelpunt werd na 15 minuten gescoord. Het Egyptische team zorgde hiermee voor een soortgelijke verrassing als in 1958, toen West-Dultsland in Cairo met 2—1 werd verslagen. De Oostenrijkse nationa le ploeg heeft de laatste jaren grote suc cessen behaald. Slechts de wedstrijd tegen Joegoslavië op 19 november in Zagreb ging met 2-1 verloren.

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 21