Kennemer Rijclub opgericht r BALANS-OPRUIMING Zeer lage Winkelbedrijf gaat tijdelijke super markets bouwen in Haarlem en IJmuiden Se is HART'S BEHANG srïïfsi» -«-*>. ■»"«*>»- i m Deltawerk van ruim 21 miljoen Fa. A. EVERTS ï?SZS,iTERS- 9 v - - r&f*. v DONDERDAG 11 JANUARI 1962 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Jaarvergadering van Ren en Tourvereniging „De Bollenstreek" Televisie-omroepster reed te hard, eis: 150 Nieuws in het kort UIT STAD EN STREEK Volksdans-cursussen voor jeugdleiding Bestuursleden, die bedankten blijven nog in functie SLECHTS 4 DAGEN 13 - 15 - 16 - 17 januari MEUBELEN STOFFEN KARPETTEN VERLICHTING enz. DE VERKOOP BEGINT 13 JANUARI 9 UUR EXCLUSIEVE INTERIEURS BLOEMENDAALSEWEG 259 OVERVEEN TEL. 51728 Onderhoudend - Gen. Cronjéstraat 60 Telefoon 50582 Flinke schade op kruis punt Leidsevaart- Leidsebrug Sportforum in Aandvoort troonde naar een Haarlems pension. De Vijftig jaar werk voor 't kind in Bloemendaal HAARLEM Kleine Houtstraat 49 Telefoon 11279 Twee diefstallen voor Haarlemse politierechter Groslijst van P.v.d.A. in Haarlemmermeer BADKAMERS - DOUCHECELLEN Kerkelijk nieuws Beeldschermer Charles van Doren Nieuwe partij in Suriname De radio geeft vrijdag Burgerlijke Stand van Haarlem T elevisieprogramma „Kalmpjes aan, Rie. Let op je volgers. Titus, leg toch niet steeds je voeten ach ter je oren. Rug recht, jongen! Gaaaa- loooop!" De man met de bolhoed volgde de ruiters die aan hem voorbij trokken met monsterende blik. De paarden cirkelden om "hem heen en ver dwenen vervolgens in het met struikgewas begroeide heuvelach tige terrein aan de Zeeweg bij de Tette- "odeweg. „Lekker ter- reintje hier, hè?", zei hij. „Jammer dat we hier niet kunnen blij ven. Maar we zijn bezig met een ander terrein aan de Zee weg waar we ook een stal en misschien wel een manege kunnen neerzetten". De paar den kwamen weer op een sukkeldrafje uit het struikgewas te voorschijn. „Niet je hak maar de bal van je voet in de stijg beugel, meisje. De teugel tussen de vierde vinger en de pink houden". Zo gaat dat een uur lang door. De meisjes en jongens op hun paar den luisteren ernstig naar de instructie die de heer H. C. Broekman hun toeroept. Na de opheffing van de vereniging Ken- nemer Rijcentrum, waarvan de heer Broekman instructeur-bedrijfsleider was, heeft hij de rijschool op het oude terrein achter de Zijlweg in Overveen weer ter hand genomen. De plannen van de vereni ging om in Zandvoort nabij het circuit een manege in te richten in een voormalige kabelloods van liet P.E.N. konden om fi nanciële redenen niet worden verwezen lijkt. Er is echter weer een rij vereniging in op richting die de naam Kennemer Rij club zal dragen. De heer Broekman is gevraagd als instructeur van deze rij club op te treden. Voorlopig zijn de paarden nog ondergebracht in de stal aan de Zijlweg waar ook vroeger een manege stond. Met de gemeente Bloemendaal worden op het ogenblik besprekingen gevoerd om een Woensdagavond werd in de Witte Zwaan te Lisse de jaarvergadring gehouden van de Ren- en Tourvereniging „De Bollen streek". Voorzitter Egbert van 't Oever zei dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft. In het afgelopen seizoen konden weer enige open wedstrijden gehouden worden. Voorts kon een home-trainer wor den aangeschaft. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heren E. van 't Oever, voorziter; H Slingerland, 2e voorzitter en B. van Stijn werden herkozen. Als penningmeester werd gekozen de heer J. Mangelaars uit Hillegom. De heer "Van Stijn zal als mate- „isschte» „o* een manege, „e, „„«e „egetond b» de amateurs aan J. van Dijk, bij de nieu welingen aan C. Weijers en bij de aspiran ten aan S. van der Ham. De recordbekers 1961 werden gewonnen door C. Weijers in de A- en B-klasse; S. v. d. Ham in de C-klasse en J. van Rooijen in de jeugd klasse. Besloten werd dit jaar een donateurs actie te voeren. Het ligt in de bedoeling om dit jaar weer wedstrijden te houden om leerling-ruiters komt achter elkaar een heuveltje af. „Gaaaaloop", roept de heer Broekman en even later zijn de paarden met hun jeugdige berijders uit het gezicht verdwenen. Haarlemse rechtbank Een 21-jarige televisie-omroepster uit het clubkampioenschap. Op 27 januari gaat de ploeg van de Bollenstreek naar de grote cross-wedstrijden in Rotterdam. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEBOREN: Petrus Martinus, zoon van: L J. Weijers en van W A. Paschedag; Helena Evenals vorige winter zullen, uitgaande van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, een tweetal volksdans-instructiecursussen voor de leiding van het jeugdwerk worden gegeven. De cursussen vinden plaats in het gymnastieklokaal van de school aan Inbraak. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een winkel van een antiquair aan het Groot Heiligland. De dader is via het dak binnen gekomen, de Cruqumsstraat De eerste cursus wordt waar hij een luik forceerde. Vermist wor- gehouden op de donderdagavonden 18 en d,„ d™ porseleinen K.ppen ter ws.rde i van J5' strueren. Uitverkoop. In verband met de half- £)e tweede cursus heeft plaats op de jaarlijkse uitverkoop zal voor de winkels donderdagavonden 22 februari en 1, 8, 15 in de week van 15 tot en met 20 januari en 22 maart. Op deze cursus die onder lei geen verplichte ochtend- of middagsluitmg ding staat van de heer S. Mooiman zal het gelden. dansen met oudere jeugd worden onder- Griekenland. Voor het genootschap wezen. De lessen beginnen alle om 20 uur. Nederland-Engeland zal de heer James Hall woensdagavond 17 januari in de aula van het schoolgebouw aan de Zijlvest 25a in Haarlem een lezing met lichtbeelden houden over Griekenland. Groslijst. In een huishoudelijke ver gadering van de afdeling Bennebroek van de Partij van de Arbeid is de groslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen als volgt vastgesteld: 1. H. J. Krau- weel, 2. G. J. Veltkamp, 3. mevrouw F. H. Twee bestuursleden van de KNLTB, de I heren W. G. Weier en A. Overeijnder, die onlangs in verband met meningsverschil len met betrekking tot de training der spe lers voor hun functies bedankten, zullen Advertentie Rijpstra-Zandleven, 4. A. Ykema, 5. D. voorlopig nog aanblijven. De jaarvergade Treffers, 6. C. van Kampen, 7. L. Huls- ring in maart zal een nadere beslissing bosch en 8 mevrouw H. Ykema-ten Haken, brengen - Duivententoonstelling. De postduiven- °ok, de «immissie jeugdzorg heeft haar vereniging „De Koerier" houdt zaterdag en hefr^ulTaft Ta^tespreking zondag een duivententoonstelling in „Het s et resultaat van een bespreking Wapen van Heemstede" aan het Wilhel- helk(: °P verzoek de bondsraad, on- minaplein in Heemstede. Keurmeester is de^LIe'dl"fr ™de| de heer Van den Eijnde uit Rotterdam. I KNLTB> mr- C. H. Muntz, is gehouden. Avondwijding. Zondagavond zal van 7.45 tot 8.15 uur in de Hervormde kerk aan de Ramplaan in Overveen een wijdings- dienst worden gehouden. Ds. F. Visser uit Amsterdam zal spreken over „De Bijbel het boek voor 1962". Muzikale medewer king verlenen de heren J. ten Have, viool, A. W. van Lennep, cello en Egbert Vos, orgel. elan AAHKOnDIGIHGErt enBESCHOUWIHGEH Advertentie VOOR HET OVERTREKKEN EN BIJVULLEN VAN UW MATRASSEN TELJ02&6 SCHAGCHELST*. 13 Advertentie Bloemendaal heeft vanmorgen op de zit ting van de Haarlemse rechtbank 150,- boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich horen eisen; een bevestiging van het vonnis dat de kanton rechter eerder over haar had geveld. Op 26 september 1961 had zij volgens Iwilhelmina Maria, dochter van L. M. Schrama het proces-verbaal met haar kleine wa- en van E. C. van den Berg. gen op de Hereweg in Heemstede een snel- OVERLEDEN: A. E. Kampman, oud 73 jaar, heid bereikt van 112 kilometer per uur en ongehuwde vrouw, dat op een weg waar slechts vijftig kilo meter per uur is toegestaan. Haar raads man, mr. J. Roggeveen, voerde aan dat I de wagen van verdachte de snelheid van 112 kilometer per uur niet kon halen en opperde de veronderstelling dat er moge lijk een fout was gemaakt bij de waar neming van deze overtreding. De ontzegging van zes maanden kon de I omroepster zeer veel nadeel berokkenen en dit was dan ook de voornaamste reden waarom zij beroep had aangetekend. Uit spraak op 25 januari. Op het kruispunt Leidsevaart-Leidse- straat-Leidsebrug is gisteren een vracht auto met aanhanger, die over de Leidse- vaart in noordelijke richting reed tegen een personenauto aangereden, toen de chauffeur moest uitwijken voor een van dè brug komende bestelauto, die geen voor rang verleende. De vrachtwagen ramde namelijk een personenauto, die uit tegenovergestelde richting kwam en bij de Leidsestraat wachtte om links af de brug te kunnen oprijden. De bestuurder van de personen auto, die het gevaarte op zich af zag ko men, kon erger voorkomen door snel ach ter het stuur vandaan te schuiven. Hij kreeg slechts een lichte verwonding aan een van zijn handen. Zijn wagen, zwaar beschadigd, werd tegen een achteropko-1 Een 20-jarig meisje uit Bloemendaal mende personenauto gedrukt, die lichte werd woensdag door de politierechter te schade kreeg. Haarlem wegens diefstal veroordeeld tot De bestuurder van de blauwe bestelauto twintig weken gevangenisstraf, waarvan vermoedelijk van het merk Renault, is acht weken voorwaardelijk met een proef- doorgereden. De politie verzoekt hem zich yjd van drie jaar en aftrek van voor met het posthuis West aan het Leidseplein arrest. In oktober verleden jaar had zij in verbinding te stellen. tn een café kennis gemaakt met een man, i die zij in de loop van de nacht mee- De Zandvoortse supportersvereniging heTme^e -Ten ir_i ji. no+on/irirf on ioniiai'i I rricicir s nacntsstonci riet iïicIsjg 0011 „Geelblauw houdt zaterdag 27 Januan oud_verkoopster op stal een portemonnee een feestavond voor haar leden en de leden ."1 van de Zandvoortse sportvereniging „Zand- Tijdens een ledenvergadering van de af- deling Bloemendaal van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstellingsoorden en I gezondheidskolonies, die in hotel „Roozen- daal" in Overveen werd gehouden, is het vijftigjarig bestaan van de afdeling ge vierd. Het bestuur van de jubilerende af deling, die in 1911 werd opgericht werd I door notaris R. E. J. Heijer uit Amster dam namens het hoofdbestuur met deze mijlpaal gecomplimenteerd. Mevrouw G. H. Klaasse-Bindeman, voor- I zitster van de afdeling, heeft een histo risch overzicht gegeven. De oudste be stuursleden, de dames A. M. Nienhuys- Versteegh uit Aerdenhout, A. M. Bühr- mann-le Gras uit Overveen en dé heer D. Binnen afzienbare tijd zullen in IJmui den en in het Haarlemse Schalkwijk super markets van Albert Heijn N.V. te Zaan- Kuiper uit Bloemendaal werden tot leden dam worden gebouwd. De bouwvergunnin- van verdienste benoemd. gen zijn er, maar de bouwstop is er even- Hierna hield de heer Kiestra, psycholo- eens, zodat niet met zekerheid kan wor- gisch-pedagogisch leider van „de Kete- den gezegd wanneer de winkels gereed laar" uit Ellecom een inleiding over het zullen zijn. Men hoopt dit jaar nog. Deze werk van deze instelling. Waarom de A.V.R.O. woensdagavond, in verband met de spoorwegramp bij Harme ien, in het televisieprogramma wel de uit zending van „Mijn zuster Eileen" heeft geschrapt, doch daarnaast de rubriek „Nieuwe oogst" normaal op het beeld scherm liet brengen, is ons een raadsel. Dit programma-onderdeel bevatte im mers de gebruikelijke dosering licht en meestal overwegend matig amu sement, zodat bijvoorbeeld het op treden van Ria Geerlings, die zo uitbundig trots kwam onthullen een „Rotterdamse Griet" te zijn, nu niet be paald bevorderlijk was voor een stemmig karakter van deze uitzending. Strikt ge nomen waren van de diverse debutanten ditmaal alleen Gerda Perlé en Hans Brink huis enigszins van het formaat, dat hun verschoning voor de camera rechtvaardig de. Eerstgenoemde door haar fris en me lodieus stemgeluid en de tweede, omdat hij als amateur-cineast Toon Hermans' be- kene „Mediterranée" van zulk een ver rassend geestig beeldcommentaar wist te voorzien. Daarvoor was reeds op onderhoudende wijze het probleem van de kitsch bij het souvenir aan de orde gesteld, waarna de kijkers in het „Sportpanorama" een inte ressante indruk werd gegeven van het geen er mentaal wordt geëist om als Eef Kamerbeek een atleet van klasse te zijn. Ten slotte gaven Harriët Freezer, Gabriël Smit en G. K. van 't Reve, met H. A. Gomperts als gespreksleider, hun menin gen weer over de recente opvoeringen van seum dienst doen. Het bedrijf laat tegen- I de „Gijsbreght van Aemstel" in het dis- woordig uitsluitend zelfbedieningszaken en cussiecentrum „De Kring", super markets bouwen. Van deze laatste Onze collectie 1961 voor de helft van de prijs voortmeeuwen" in restaurant Zomerlust. met 120 gulden uit de broekzak van de man en verdween naar het huis, waar zij met een vriend samenwoonde. Tijdens de van de scheidsrechter Leo Hom en waarin o.m. zittinig zal hebben de heer H. W. van nee na het geld eruit te hebben geno men had weggegooid. De politierechter Turnhout voorzitter van de KNVB afde- maande haar ernstig aan niet op deze weg lmg Haarlem zal diverse problemen be- voold te gaan en veroordeelde haar con- handelen. NPhO-CONCERT HOOFDDORP Maandag 22 januari zal het Noordhol- form de eis. Bromfiets Twee Duitse matrozen, beiden 18 jaar pianoconcert van Rachmaninoff (met als 1Q op hun gchip moesten solist George van Reness zijn. Onderweg waren zij echter gevallen, dansen van Borodin. omdat zij teveel hadden gedronken. Zij zei Teveel in loonzakje. In een fabriek te den dat zij geen geld meer hadden voor Venlo is aangehouden een 22-jarige Belg. de terugreis. di© door 0011 vergissing bij h0t uitbetalen Nadat d0 offici0r van Justitie Z0s weken van de lonen 1000.— teveel had ontvan- gevangenisstraf had geëist met aftrek van gen. De Belg zweeg en ging zijn schulden voorarrest, bepleitten de raadslieden, mr. aflossen. Bij zijn aanhouding had hij nog A. Beets en mr. G. J. Vermeulen, cle- slechts 100.— over. 'mentie. super markets krijgen een tijdelijk karak ter, want de directie verkeert wat IJmui- den betreft in het onzekere over de Vel- sense uitbreidingsplannen, waardoor zij nog niet kan bepalen waar een vaste su per market kan komen. En in Schalkwijk is het wachten op de dertigduizendste in woner. Eerst dan (vermoedelijk over een jaar of vijf) kan Albert Heijn in het grote Schalkwijkse winkelcentrum een vaste su per market in bedrijf stellen. De A.H.-super market komt in IJmuiden op een terrein van ongeveer 3500 m2 op de hoek van de Lange Nieuwstraat-Velser- duinweg. Het bedrijf heeft deze grond ge huurd van de gemeente. Er zal, evenals in Schalkwijk, parkeergelegenheid bij de winkels zijn. De directie van Albert Heijn houdt zich ook intensief bezig met de IJmond-Noord. Besprekingen over de vestiging van een super market in de Beverwijkse Bree- straat zijn aan de gang, maar hebben nog geen concrete resultaten opgeleverd. Ook de plannen voor een super market in de nieuwe city of in een groot, door de ge meente Heemskerk ontworpen winkel centrum, hebben nog geen vaste vorm. Een vast plan kan eerst worden ontwor pen als er zekerheid bestaat over het al of niet fuseren van Beverwijk en Heems kerk. Dat er echter in de IJmond-Noord een super market moet komen, staat voor de directie vast. In Haarlem-Noord zal dit jaar nog in de Eksterstraat een super market in ge- bruik worden genomen. Bij de gemeente Heemstede loopt nog een aanvraag tot Tijdens een in Hoofddorp gehouden bij- I bouwvergunning van een dergelijke win- eenkomst van de kiesvereniging van de kei, zo ook in Zandvoort. In de badplaats Partij van de Arbeid, werd de groslijst heeft de Albert Heijn-directie het oog la- samengesteld voor de komende raadsver- ten vallen op de Krocht voor vestiging, kiezingen De voorlopige super market-gebouwen in De lijst ziet er als volgt uit: 1. A. v. d. IJmuiden en Schalkwijk zullen worden op- Zwaard 2 G. Jongelie, 3. J. Oosterhuis, 4. getrokken van geprefabriceerde onderde- A J Kloos—van Lent, 5. J. G. Vreeken, 6. ten. De levertijd van deze standaardwin- - - - 1 kels is drie maanden, de bouwtijd be draagt een maand. De winkelruimten, die een frame hebben van staal, bestaan uit secties en kunnen eventueel voor wat be treft de verkoopruimte worden uitgebreid met secties van drie meter lengte. De su per markets hebben een lengte van 36 meter. De architect E. F. Groosman heeft ze ontworpen naar de ideeën van de di rectie van Albert Heijn. Deze winkelge bouwen, die uitneembaar zijn, kosten 140.000 gulden. Dat is ongeveer veertig per cent goedkoper dan de gewone „vaste" su per markets. Velsen is de eerste gemeen te die een bouwvergunning voor de bouw van zo'n tijdelijke super market heeft ver strekt. Het Zaandamse bedrijf bestaat dezer da gen 75 jaar. In 1887 nam de toen 22-jarige Albert Heijn van zijn vader een kleine kruidenierszaak in Oostzaan over. In 1920 werd de firma een n.v., die thans 365 win kels telt, waarvan 160 zelfbedieningszaken en 11 super markets, melkfabrieken, res taurants en een broodfabriek. Het totaal aantal personeelsleden is 6250 De directie van het bedrijf is van plan een reconstructie van de eerste winkel te Beroepen te Kitchener (Ontaria, Canada) I laten plaatsen op de Zaanse Schans, waar (Chr. Ref. Churches) H. W. Kroeze te alle oude huisjes in de Zaanstreek, die Clarkson (Ontario, Canada) (voorheen te moeten worden afgebroken, weer worden Oenkerk). opgebouwd. De reconstructie zal als mu- winkels staan er voor dit jaar zes op het programma. Een der leidende figuren van het bedrijf is wederom een Albert Heijn en wel een kleinzoon van de oprichter. De directie Sluizen en Stuwen van Rijks waterstaat heeft in Utrecht onderhands C. Marcusse, 7. H. J. Verrips, 8. M. P. Arensman, 9. mevr. A. J. OtteToxopeus, 10. C. J. Uittenhout, 11. C. van Londen, 12. A. de Waard, 13. D. van Rijn. 14. W. Spaar garen, 15. mevr. J. KarmelkFaber, 16. F. Kugel, 17. mevr. C. Spaargaren—Tas, 18. C. J. van Veen, 19. C. J. Eenhoorn, 20. M. Best. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroonp: Wagenweg 104- Tel.12730 Geref. Kerken Een model van de tijdelijke super markets die gebouwd zullen worden in Haarlem (Schalkwijk) en IJmuiden. Woensdag is in New York een arresta tiebevel uitgevaardigd tegen een deelne mer aan een Amerikaans televisie-quiz programma, Charles van Doren. Hij was niet verschenen voor de rechtbank, die een aanklacht wegens meineed tegen hem behandelde. Van Doren won enige tijd ge- aanbesteed de bouw van twee schutsluizen leden 129.00O dollar in een quizprogramma, in de toekomstige Volkerakdam. Het werk doch bekende later vóór de uitzending de is gegund aan de combinatie Amsterdam- antwoorden op de vragen, die hem ge- sche Ballast Maatschappij, Amsterdam, steld zouden worden, te hebben ontvangen. Internationale Gewapendbetonbouw, Bre- Deze zaak zal volgende week voorkomen, da, en de Nederlandse Aanneming Maat schappij v/h firma Boersma, Den Haag, voor f 21.177.000. De bouw van de schut sluizen zal bijna vier jaar vergen. In Suriname wordt een nieuwe politieke partij opgericht. De initiatiefnemers, on der wie de tandarts dr. J. D. van Pola- nen en advocaat mr. G. J. C. van der Schroeff, oud-voorzitter van de Nationale Partij Suriname en deken van de Suri naamse balie, zijn van oordeel dat er be hoefte bestaat aan deze partij om stelling te nemen „tegen het streven naar onaf- HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muziek. 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. .35 Waterst. 9 40 Voor de huisvrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Sopraan en piano. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Amus.muziek 12 30 Land- en *uinbouwmeded. 12.33 Instr. septet. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Musette-muz 13.40 Gram. 13 55 Idem. 14.05 Schoolradio. 14.25 en 15.40 Gram. 15 45 Amus.muziek. 16 15 Lathyrus en heide, praatje. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Harmonie-orkest. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz.Uitz. voor de middenstand. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af, praatje 19.15 Gram 19.30 Radiokrant. 19.50 Gees telijke liederen 20.20 Gevar. progr 21.20 Kon. hankelijkheid nu en Suriname te behoe- mu Kapel 21.50 Gram 22.00'Orgelconcert. 2230 den voor willekeur, verwarringen en die- Nieuwjs._22.40 Wijd als de ^wereld, lezingen. 23.40 tatuur." De partij zal samenwerken met andere partijen, die haar opvattingen on derschrijven. BEVALLEN van een zoon: 6 jan.: J, M. M. Lagerweij-van der Wijden; 7 jan.: Roekiatie-Meijs; 8 jan.: C. M. Kamsma- Hogerheijde; C. Schuijt-van Boekhoven; 10 jan.: J. T. Feiken-de Zaaijer; M. van Doorn-Vermeulen. BEVALLEN van een dochter: 8 jan.: M. C. W. Pijnacker-van Olphen; 9 jan.: A. M. Kappers-Grol; 10 jan.: G. H. Tolle naar-Blok. OVERLEDEN: 8 jan.: A. A. M. Okker- man-Wijtkamp, 90 j., Atjehstraat; C. Moli- toor-Steffers, 77 j., Luitesteeg; J. A. Wiess- ner, 84 j., Kievitstraat; 9 jan.: J. A. van Essen-Griekspoor, 81 j., Gen. Bothastraat; H. J. W. Weeda-Krijgsman, 72 j., Pala- medesstraat; A. J. E. van Tol-Dekker, 55 j., Heussensstraat; W. A. Koning-van Hees, 33 j., Spanjaardslaan; T. J. Melchior-Kien- jet, 73 j., Jansstraat; G. C. Heeres, 64 j., M. Tuindorpslaan; E. Westdorp, 73 j., Rijksstraatweg. ONDERTROUWD: 10 jan.: T. M. de Bruijn en C. A. Bulters; G. J. Derks en H, W. M. Stuurman; F. van Wooning en C. W. Calandt; J. Bruines en B. C. Kappen; M. P. van Stein en C. J. van den Bos; W. Eike- lenstam en C. M. van den Berg; T. A. C. de Vries en A. M. J. Winkelman; R. Kok en R. Wijbenga; T. Vlaar en G. J. Kok; P. G. Boon en C. H. Boelé; M J. Honsbeek en E. de Vries; W. Wentink en C. E. de Vrijer. GETROUWD: 10 jan.: J. Hogerheijde en A. A. F. Herman; J. P. Meegdes en C. H. van Kempen; W. A. van Putten en W. T. Rutte. Kamerorkest. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding VARA 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11 15 Strijkkwartet en piano. 11.35 Orgel en zang AVRO: 12.00 Lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinbouw- meded 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13 00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Beursber. 13 30 Lichte muz 14.00 Sopr., altblokfluit en cla- vecimbel. 14.30 Litterair progr. 14.50 Kamerkoor 15.05 Gevar. progr. (herh.). VARA: 16.00 Muzi kale lezing. 16 30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Act 18.00 Nieuws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz 18.50 De puntjes op de i, praatje 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor en pia no VPRO' 19 30 Gram. 19.50 Dóórom... praatje 20 00 Nieuws 20.05 Vrede in onze wereld? lezing 20.20 In oe schaduw van het Delta-plan docum 20 50 Wereld in beweging, lezing. VARA. 2100 Lichte muz. 21 30 Droge aarde, hete vlakten en de handen der goden bespelen de mensen, klank beeld over India. 22.00 Instr. trio. 22.15 Buitenl weekoverz. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Het kin derloze huwelijk, gespr. VARA: 23.00 Soc nieuws in Esperanto. 23.10 Strijkkwart. 23.5524.00 Nws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12 50 Beursber. 13.00 Nieuws 13.15 Lichte muz 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muziek. 16 00 Beursber 16.06 Kamermuz. 17 00 Nieuws. 17 15 Gram. 17 45 Duitse les 18.00 Liederen 18 10 Voordr. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 20.00 Ork.conc In de pauze: De zeven kunsten. 21.35 Kamermuz. 22 00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 —23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20 00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo 20 30 Filmbespr 20 55 Martine, toneelstuk 22 30 Dag sluiting. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. VARA: 20 20 Espresso. 21.00 TV-film. 21.25 Gevar. programma.

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 9