Alleen Wi j nen stapte ongeslagen over naar de finalepoule 47/1 Haarlembetekent iets voor mij wmmmmmms De opstellingen Voor Mol en Ligthart is toernooi om de nationale titel afgelopen Vrijdag en Tabor krijgen kans op een revanche Johansson wint van Bygraves Militaire ploeg versloeg Egypte Titelstrijd voor tennisleraren SB ibis a ZATERDAG 10 FEBRUARI 1962 - HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 2 Archie Moore is geen „wereldkampioen" meer in New York F. Jutte bestuurslid van Sportfederatie BETAALD VOETBAL AM A TEURVOETBAL KORFBAL HOCKEY 99 ••99 Niet zo 1 Prestige Aanloop Vijfjarenplan Semi-profs A mateurs TAFELTENNIS JUDO ZWEMMEN De Nijmegenaar Wijnen is als enige on geslagen de finalepoule binnen gestapt tm het kampioenschap van Nederland ereklas se 47'1. Zelf zegevierde de titelhouder over Van de Pol, terwijl Scholte een on verwachte nederlaag tegen De Kleine leed. Slachtoffers van dit poule-systeem werden Mol en Ligthart, voor wie het kampioen schap na vrijdagmiddag afgelopen was. Bij het opmaken van de stand in de fi- Biljarten nalepoule werden de door hen gespeelde partijen vervallen verklaard en dat bracht tal van consequenties met zich mee. Voor Wijnen, Van Nijnatten, De Kleine, Jacobs en Van Leur waren die niet bij zonder groot. Zij raakten een winstpartij kwijt, maar hun gemiddelden ondergingen slechts kleine schommelingen. Gevoeliger was het verlies voor Scholte en Van de Pol. Van beiden werd een partij in acht beurten geschrapt en daardoor ondergin gen hun gemiddelden een geduchte ader lating. Scholte zakte mede door de neder laag van De Kleine het meest: van 20.45 tot 13.50. Van de Pol's gemiddelde daalde van 16.00 naar 13.35. Had echter Ligthart inplaats van Van Leur gewonnen, dan zou de Rotterdammer zelfs een belangrijke winst hebben geboekt en zou op 17.71 zijn gekomen. Alleen Vultink ging er belangrijk op vooruit. Van kansloze werd hij kansheb ber, want hij was de enige die een ver- liespartij zag schrappen en dan nog wel één met een gemiddelde van 5.20. Vultink schoot als een meteoor omhoog naar 13.57 en bleek daarmee de tweede plaats ach- tèr Wijnen te hebben veroverd. Alle partijen van vrijdagmiddag waren van het grootste belang, zowel voor de ho gere als de lagere regionen. Vooral de ont moeting tussen Wijnen en Van de Pol was met veel spanning tegemoet gezien. Het begin was teleurstellend voor de gro te schare Rotterdamse supporters. Van de Pol liet het er lelijk bij liggen, terwijl Wij nen in een serie van 97 schitterde. Na vijf beurten leek het al hopeloor voor Van de Pol (8-138). Maar weer vijf beurten ver der was de stemming heel wat beter: met series van 65,60 en 81 had de Rotterdamse favoriet de leiding overgenomen (245-242) en zijn spelopvattingen wettigden een ze ker optimisme. Maar daarbij hield men geen rekening met de uitstekende mentali teit van Wijnen, die in elke partij weer voor een plaats in het Europees kam pioenschap knokt. De ontknoping van het spannende duel kwam in de zestiende beurt toen Van de Pol een los bandje miste en een prachtige k cheval-positie voor Wijnen liet liggen. De Nijmegenaar moest nog dertien punten maken, maar voor hij had aangelegd, had Van de Pol zijn keu al losgeschroefd. Hij wist dat hij verloren was. In de andere partijen werd over het lot van Mol en Ligthart beslist. Mol had al leen een heel klein kansje als Vultink en Jacobs een groot aantal beurten nodig zou den hebben en dan moest de verliezer nog meer dan de helft achterblijven ook. Daar was echter geen kijk op, want zowel Vul tink als Jacobs lieten vaak uitstekend spel zien en toen de Aaltenaar in de vijftiende beurt de partij besloot en Jacobs op 204 bleef staan, was Mol eruit. Koersen in Hilversum Na de teleurstelling van het falen van Vrjjdag en Tabor, die van een mislukte start de dupe werden, krijgen de beide cracks zondag in Hilversum de kans zich te revancheren. Ongetwijfeld is hiertoe Vrijdag eerder in staat, omdat hij na een belangrijk terreinverlies in de eindstrijd toch nog een rol kan spelen. De schimmel Tabor kan hem niet houden, evenmin als l'goldman K, die in sterk opgaande vorm loopt. Een mogelijk outsider op een droge baan is de flyer Wiebeline Wip. In het tweede internationale nummer over een langere afstand is de goede Win ston Spencer wederom de aangewezen favoriet, hoewel onder enig voorbehoud, daar zijn tegenstanders deze keer van be hoorlijk formaat zijn. Aan de sterke X Telle en de steeds beter gaande Visuil S zal Arie Tesselaar zijn handen vol hebben. Een mogelijk outsider in dit grote veld is nog Xavero. In de eerste autostartkoers heeft X Lady Hollandia bij een herhaling van haar laat ste verrichting weinig te vrezen, daar zij in haar groeiende vorm sneller is dan Yec er Ylbode B. Yannette Parisienne is de outsider. In het andere nummer geniet Wanita van Barke de voorkeur boven Yvonne Hol landia, wier laatste koersen duiden op een mindere conditie. De wispelturige Winston Hanover en Xerophyt zullen eveneens in de kopgroep* te vinden zijn. Hoewel Yasmine iedere week van de partij is, toont zij nog geen enkel teken van vermoeidheid. Zijn kan opnieuw winnen en deze keer dan van Ylinotte en Xita Hanover. Ook Xanthia S heeft thans de goede weg gevonden en kan dit bewijzen met een tweede zege over Zuleika en Xylander V, die een zware baan prefereert. In de beide overige nummers wordt het gehele beeld beheerst door de jonge paarden. In het volkomen open openings nummer, dat in de afgelopen weken niets anders brengt dan bijzonder spannende en gesloten aankomsten, lijkt Zeno MD thans de beste papieren te hebben, vóór Ijdel tuit R en Z the Saint. Outsiders zijn Zo- lombine en Y van Hollandia. De leerlingen 15 in getal moeten hun capiciteiten bewijzen met een groep beginnende paarden Indien Zibello Han over een goede lèerling krijgt, zou hij Zenith Williams en Zeeadelaar S kunnen kloppen. Van de vele outsiders kan nog worden genoemd Zephyrus B. Ligthart daarentegen had zijn kans in eigen handen. Bij een overwinning had niet hij maar Van Leur naar huis kunnen gaan. De krachtsverschillen waren gering, maar toch kwam de zege Van Leur toe. Hij im mers had het best zijn zenuwen kunnen intomen. De eindstand poule A: 1. Wijnen 4 8 20,68 2. Van de Pol 4 6 16, 3- Van Nijnatten 4 4 10.04 4. Van Leur 4 9,47 5. Lighthart 4 0 7,77 De eindstand in poule B luidt: 1. Scholte 4 6 16.13 2. De Kleine 4 6 11.05 3. Vultink 4 4 10.81 4. Jacobs 4 2 9.63 5. Mol 4 2 7.91 Na aftrek van de door Mol en Ligthart gespeelde partijen werd een nieuw klas- sement opgemaakt dat er na drie par- tijen als volgt uitziet: matchpnt. gem. 1. Wijnen 6 20.93 2. Vultink 4 13,57 3. Scholte 4 13,50 4. Van de Pol 4 13,35 5. De Kleine 4 10,90 R. Van Nijnatten 2 10,93 7. Jacobs 0 9,25 8. Van Leur 0 8,59 De uitslagen van de eerste avondpartijen luiden: Van de Pol 96 11 3" 8.72 De Kleine 300 11 60 27.27 Scholte 215 16 48 13.43 Van Nijnatten 300 16 61 18.75 De uitslagen van de laatste twee partijen van vrijdagavond waren: Jacobs 87 12 21 7.25 Wijnen 300 12 99 25.— Van Leur 262 28 35 9.35 Vultink 300 28 47 10.71 Na vrijdag luidt de stand: 1. Wijnen 8 21.81 2. De Kleine 6 12.97 3. Vultink 6 12.65 4. Scholte 4 13.49 5. Van de Pol 4 12.86 6. Van Nijnatten 4 12.62 7. Jacobs 0 8 89 8. Van Leur 0 8.83 Boksen Ingemar Johansson, oud-wereldkampioen boksen zwaargewicht, heeft door een tech nische k.o. gewonnen van Joe Bygraves (Jamaica). De referee staakte de strijd in de zevende ronde toen de Jamaicaan he vig bloedde uit een wond boven zijn lin keroog. Het was voor de Zweed het eerste gevecht, sinds elf maanden geleden toen hij door Floyd Patterson werd verslagen. Nadat de eerste ronde naar Bygraves was gegaan, nam Johansson in de twee de ronde definitief het heft in handen. Hal verwege deze ronde ging Bygraves, die kampioen is geweest van het Britse rijk, door een korte rechte op de kaak voor vier tellen neer. Deze stoot is hij feitelijk niet meer te boven gekomen. Alle overige ronden waren zonder enige twijfel voor de 29-jarige Zweed voor wie deze overwinning de eerste stap is op de'weg naar de her overing van de wereldtitel. De atletiek commissie in New York heeft vrijdag besloten Archie Moore niet langer te erkennen als wereld kampioen in het halfzwaargewicht. De commissie nam dit besluit omdat de 45- jari^e Moore ondanks verscheidene waar schuwingen in gebreke is gebleven zijn ti tel te verdedigen tegen de wereldkam pioen in de NBA-versie Harold Johnson en de hooggeklasseerde Doug Jones. Archie Moore wordt nu alleen nog er kend als wereldkampioen in Europa en de Amerikaanse staat Massachusetts. Naar verluidt beraden ook deze federaties zich echter over het nemen van maatregelen. Na schriftelijke raadpleging bij de or ganisaties, aangesloten bij de Nederlandse Sport Federatie, is de here F. Jutte uit Den Haag als bestuurslid van de NSF ge kozen in de vakature ir. A. Paulen. Laatst genoemde is enige tijd geleden door het Nederlands Olympisch Comité aangewe zen voor het bezetten van de kwaliteits zetel in het NSF-bestuur, toen de heer P. C. van Houten als zodanig bedankte. Door deze mutatie was dus een gewone zetel in het bestuur van de NSF vrij ge komen. De heer F. Jutte is lid van het hoofdbe stuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Hij vprvult reeds geruime tijd de functie van voorzitter van de na tionale technische commissie van deze bond. Sport tijdens het weekeinde Stormvogels heeft voor de eerste divisie A een uitwedstrijd tegen Go Ahead, dat nog lang niet is uitgeschakeld voor een plaats „boven de streep". Veel kans op winst zien wij dan ook niet voor de IJmui- der ploeg. Haarlem komt thuis tegenover SVV, dat vorige week tegen Stormvogels verre van best voetbal liet zien, ipaar toch zien wij geen winst voor Haarlem. Het elftal is na de grote nederlaag van vorige week drastisch gewijzigd. In de eerste di visie B staat VSV in de thuismatch tegen Excelsior ook al weer voor een heel las tige taak, die lijkt ons, niet tot goed einde zal kunnen worden gebracht. De standen zijn: Sittardia 19 27 Elinkwijk 20 29 AGOVV 19 27 Heracles 19 25 SVV 20 26 RBC 20 25 Fortuna (VI.) 19 25 ZFC 20 23 DHC 20 24 Be Quick 19 22 DFC 20 23 Ensch. Boys 20 22 KFC 20 23 Excelsior 20 22 Eindhoven 18 22 Limburgia 19 21 Veendam 19 21 SHS 20 21 Vitesse 19 21 Heerenveen 19 20 Leeuwarden 20 21 NOAD 19 20 Go Ahead 20 21 Hilversum 20 19 Alkmaar 19 17 HDVS 20 19 't Gooi 19 15 HVC 19 17 BW 18 10 Wageningen 19 17 Stormvogels 20 9 VSV 20 14 Haarlem 20 9 Wilhelmina 19 11 Helmond 19 7 EBOH 20 5 In de tweede divisie zit RCH duidelijk „in de lift". Maar ook al staat dan NEC op de een na onderste plaats, de Racing zal zondag in Nijmegen geducht op moe ten passen om geen verliespunt op te lo pen. EDO gaat naar Zwartemeer, dat op eigen veld altijd veel sterker is dan in een uitwedstrijd. Toch moeten de Haarlem mers kunnen winnen. Hier is de stand op het ogenblik: Velox 16 21 Graafschap 16 16 Helmondia 17 20 LONGA 17 15 Roda Sport 16 19 UVS 17 14 Tubantia 17 19 PEC 15 13 Baronie 15 18 Zwartemeer 16 13 RCH 16 18 NEC 16 12 Oldenzaal 16 18 Zwolse Boys 16 9 EDO 16 17 In de eerste klasse A treedt HFC in Den Helder aan tegen HRC, dat gezien de stand gedegener voetbal speelt. Winst lijkt ons dan ook niet weggelegd voor de Haarlem mers. De stand is hier: JOS 11 18 UW 12 11 HRC 12 16 AFC 12 10 De Spartaan 11 14 DCG 12 9 Hollandia 12 13 HFC 12 8 OSV 12 11 OVVO 12 8 Schoten krijgt zondag in de tweede klas se B van west I bezoek van leider Aals meer (3-3) en TYBB moet he thuis op nemen tegen Baarn (1-1). HBC heeft een uitwedstrijd tegen JSV (1->1en Zandvoort- meeuwen gaat naar Watergraafsmeer (1- 4). Over de resultaten valt niets te voor spellen, want van krachtsverschil is in de ze afdeling weinig of geen sprake. In 2A gaat Ripperda op bezoek bij VVB (3-1) en kan in deze ontmoeting weer een of twee punten rijker worden. Hillegom moet in 3 A van west II de uitwedstrijd tegen Vredenburch (5-1) weer in volle winst om kunnen zetten en Con cordia kan thuis de baas blijven over hek- kesluiter Van Nispen (1-0). In 4 C van West I heeft leider EHS een lastige uitwedstrijd tegen Onze Gezel len (3-3) voor de boeg en ontvang Bloe- mendaal het stugge Lynden (2-0). Reno- va moet in Badhoevedorp aantreden tegen St. Pancratius (2-3) en THB trekt naar Velsen om hekkesluiter Kinheim (2-0) te bestrijden. In Hoofddorp is alle aandacht gericht op de plaatselijke ontmoeting Hoofddorpse Boys-ETO (2-0). Watervliet krijgt bezoek van KVD en zal indien schotvaardig, ongetwijfeld de zege behalen. Concurrent O'-kwartier speelt te gen stadgenote Nieuw Flora en moet, ge zien de krachtsverhoudingen, twee winst punten rijker worden. Voor Aurora staat de lastige uitwedstrijd tegen Landlust op het programma: een gelijkspel zou reeds een succesje voor de Haarlemmers bete kenen. Animo Ready zal na zondag de leiding in de derde klasse nemen; daarom is dan een zege op Fortuna in Amsterdam nood zakelijk. Oosthoek is niet kansloos tegen Oosterpark. Na het succes tegen Zaandam- Zuid mag tenminste op een gelijkspel wor den gerekend. Het voor zondag vastgestelde inhaalpro gramma bestaat uit een volledig compe titieprogramma voor nagenoeg alle in de hoofdbond en districtcompetitie uitkomen de elftallen. Voor het eerst dit jaar wordt gespeeld in de westelijke heren eerste klasse. BMHC is gastheer van Leiden en zal op eigen terrein de volle winst moeten kunnen behalen. Bij de dames zijn maar drie wedstrij den. Alliance heeft vrij. BDHC gaat in Rotterdam de altijd moeilijke ontmoeting techniscne en enthousiaste spei, zoals dit de laatste weken werd gespeeld, en zonder invalsters moeten de Bloemendaalse meis jes de punten kunnen binnenhalen. HBS gaat in de overgangsklasse op be zoek bij Amersfoort. In Delft zullen de re serves van de studentenclub de stick krui sen met de Bloemendaalse reserves. In „Haarlem is voor mij het moeilijkste internationale toernooi. Mijn tegen standers weten dat ze daar de grootste kans hebben van me te winnen". Dat zegt de 31-jarige Ferry Sonneville, een van 's werelds beste badmintonspelers, coach-aanvoerder en speler van het Indonesische team, dat in 1961 op nieuw wereldkampioen werd. Onderschat die wedstrijd in Haar- em niet. Het is één van de sterkst be zette toernooien van de wereld, waar alle topspelers graag aan meedoen en een gunstig resultaat behalen. Winnen van het toernooi betekent het eerste grote succes voor een speler van wereldklasse". „De faam die „Haarlem" heeft is een groot compliment voor de organiserende vereniging „Duinwijck" in het bijzonder »n de Nederlandse Badmintonbond in het algemeen, omdat ze die faam hebben opgebouwd ondanks financiële beper- cingen en zeer geringe faciliteiten. Een succes voor de Nederlandse badminton- sport waar men in Thailand, Malakka, Indonesië, Amerika en Canada met respect over spreekt". „Niet alleen door dit jaarlijks toernooi heeft Nederland een goede naam, ook door het werk van Nederlanders in de IBF (Internationale Badminton Fede ratie). Tot voor kort was bijvoorbeeld voorzitter van de IBF, jonkheer Van Vos sen Vreedenbergh, die door alle topspe- lers genoemd werd „Uncle Van", wat genoeg zegt over de populariteit van die helaas overleden badmintonbestuurder". „Met het spelpeil staat het er hier niet zo rooskleurig voor, hoewel vooral de laatste jaren een grote vooruitgang op te merken is. Een belofte voor de toekomst is de 15-jarige Imre Rietveld uit Velsen Zij is in feite de enige die, als ze de wil en de durf weet op te brengen, kan doordringen tot de topklasse". „Voor het aanstaande toernooi geef ik haar nog weinig kans. 't Zou me ver wonderen als ze de eerste ronde door komt. Daarin moet ze namelijk tegen Glanys Middelberg-Hopkins, een Nieuw- zeelandse die getrouwd is met een ge ëmigreerd Nederlands ingenieur. Haar man heeft een contract van twee jaar bij een Nederlandse betonmaatschappij ge tekend om hier praktijk op te doen en om zijn vrouw in de gelegenheid te stel len meer aan haar sport te doen. De bad- mintonbeoefenaren hebben in Nieuw- Zeeland weinig faciliteiten. Of Glanys die hier meer zal vinden waag ik te betwij felen. Wel hoeft ze hier niet zulke grote afstanden af te leggen om aan internatio nale toernooien mee te doen". „Uw andere kampioen Pim Seth Paul zal tegen de sterke Brit Havers ook wei nig kans hebben om de eerste ronde te overleven. Geen bewijs van een hoog na tionaal spelpeil, hè, als je beide kam pioenen er al in de eerste ronde uitge knikkerd worden. Dat moet men die spe lers hiét kwalijk nemen. Het is simpelweg de oorzaak van de geringe mogelijkheden die de Nederlandse spelers hebben. Men bereikt nu eenmaal geen topklasse door =hioj4 «c qo ass ;/y*X qoone r •".-Fr- f •- re* .A' w9 anderhalye ma.and centraal getraind, Daarna ging;Tan.Yoe Hok terug met als taak zoveel mogelijk in toernooien te spelen en de tegenstanders uit de Ameri kaans zone te peilen. En ik maakte een toernee door de Aziatische landen om daar de kracht van de spelers te testen en om daarna te proberen de krachten van de Europese tegenstanders zo goed mogelijk te meten". „Zoiets kost veel geld. Onze Indonesi sche bond is tot zo'n voorbereiding in staat door ruime subsidies van de staat, die inziet dat de sport veel tot het pres tige van een land kan bijdragen. Bad minton even populair als voetbal hier is de enige sport waarin wij een wereldtitel hebben. De staat doet zoveel mogelijk om die plaats te behouden. Vorig jaar is bijvoorbeeld in Djakarta een badmintonhal gebouwd met plaats voor 10.000 toeschouwers". „De geringe mogelijkheden en het ont breken van goede tegenstanders hier in Holland zijn voor mij een grote handi cap", zegt Ferry Sonneville die dit jaar zijn doctoraal economie aan de hoge school in Rotterdam hoopt te halen. „Het spelen in de Nederlandse competitie (met het kampioensteam uit Den Haag „Drop Shot") heeft weinig zin omdat geen spe ler meer dan één of twee punten tegen me kan scoren. Kees Broedelet uit Nij megen, die jongstleden zondag elf punten tegen me haalde, is de uitzondering die de regel bevestigt. Ik oefen steeds door tegen een double te spelen, maar dat is een van de noodmaatregelen". De 31-jarige Indonesische student aan de Economische Hogeschool in Rotterdam Ferry Sonneville studeert óf speelt badminton. Beide tegelijk kan geen toppres taties opleveren, meent hij. In de tijd dat hij intensief speelt, schrijft hij „hooguit" een boek over badminton. Hij is weer favoriet in het internationaal kampioenschap, dat dit weekeinde in Haarlem wordt gehouden. twee keertjes per week te trainen in zalen die te klein of op andere manier on geschikt zijn voor het spel". „De bouw van die badmintonhal in Haarlem is de eerste stevige stap in de goede richting", zo vervolgt de schrijver van het handboek „Beter Badminton". Maar één stap is weinig op de lange weg naar de top. Taak voor de bond is nu te streven naar verbetering van het spel peil. Dat kan op twee manieren: in de breedte of in de diepte". „In de breedte kan het alleen door vele badmintonzalen te bouwen en veel be oefenaren aan te trekken. In de diepte werkt men als men bijvoorbeeld een kerngroep van tien spelers of speelsters vormt en die alle mogelijkheden geeft om te trainen en tot betere prestaties te komen. Hoe beter hun prestaties worden, hoe meer aanhang de badmintonsport zal krijgen. Kijk naar de groeiende po pulariteit van het hardrijden op de schaats na het wereldkampioenschap van Henk van der Grift". „In de badmintonsport is daar ook een prachtig voorbeeld van. Thailand be tekende vijf jaar geleden op badminton- gebied niets. Nu is het een badminton- land, zo groot dat het tijdens de laatste wedstrijden om de Thomas-cup de officiële wereldkampioenschappen voor landenteams Denemarken, het sterkste Europese land, met 7—3 van de baan veegde". „Dat bereikte Thailand door inves teringen in enkele spelers. Zo werden on der andere tien volkomen onbekende spe lers voor het Thomas-cup-toernooi negen maanden lang in een militair kamp ge stopt, waar ze al die tijd aan niets anders hadden te denken dan aan badminton. Ze deden aan geen toernooi mee en werk ten volkomen in 't geheim. En wel zover doorgevoerd, dat, toen ik in Bangkok aan een toernooi meedeed ik allerlei Thai- landse spelers tegenover me kreeg, maar geen van die tien. Men heeft toen in Bangkok mijn spel geanalyseerd zonder mij de kans te geven mijn tegenstanders voor de Thomas-cup te leren kennen". „Denemarken koos de andere weg van voorbereiding. Die liet zes maanden lang de beste krachten in zo veel mogelijk toernooien meespelen om ervaring op te doen. Malakka en Indonesië kozen een tussenweg. Enkele spelers bereidden zich in ei'gen land intensief voor en enkele spelers trokken er op uit. Zes maanden voor dat Thomas-toernooi riep men mij uit Nederland en Tan Yoe Hok, die in Amerika studeert, terug. Onder mijn leiding hebben we toen in Djakarta „Men moet dus „Haarlem" beschouwen als een eerste training op internationaal niveau voor mij. Op dat toernooi begint mijn aanloop naar mijn topvorm. Daar om zeggen andere spelers: In Haarlem heb je de meeste kans van Sonneville te winnen. Na Haarlem volgen internatio nale toernooien in Glasgow en Bonn en pas tijdens de daaropvolgende All-Eng- land-games hoop ik iets van mijn vorm terug te hebben. Daarna volgen nog wedstrijden in .Canada, Amerika, Parijs en Brussel en dan gaan we ons in In donesië voorbereiden op de Asian Games, de Olympische Spelen voor Aziatische landen, die dit jaar in Djakarta gehouden, zullen worden. Voor het eerst zal ook badminton een onderdeel van die spelen vormen. Met het IBF streven we ernaar badminton ook op de Olympische Spelen ingevoerd te krijgen. In de tijd van die toernooien blijven mijn studieboeken ge sloten. Ik moet echt óf studeren óf spelen. Anders kun je geen topprestaties leveren". „Wie er zondag in Haarlem winnen? Bij de dames geef ik de beste kansen op de internationale Nederlandse titel aan Miss Ursula Smith, een 23-jarige ver pleegster uit Engeland, die de laatste twee jaar sterk naar voren is gekomen. Of ik weer zal winnen hangt van mijn halve-finalepartij af, waarin ik óf tegen de Thailander Khajadbhye óf tegen de Maleier Oon Chong Teik, twee spelers van wereldklasse, moet uitkomen. Win ik die partij dan wacht me een slotwedstrijd tegen Ch. Wattanasin uit Thailand van wie ik vorig jaar de finale won". „Of ik dat ook nu weer presteer? Ik hoop het! „Haarlem" betekent iets!" Jan Dassen Haarlem (thuis tegen SVV): Van 't Kruys; Sybrandi en Seppewolde; Boom. Berendregt en Duyster; Goed hart, Jacobs, Veen, Vreekên en Jon ker. VSV (thuis tegen Excelsior): Stuy; Ja ger en Pieterse; Brederveld, Kort en Brom; Van Dolder, Uniken, Dikstaal, Farenhorst en Malesteyn. Stormvogels (uit tegen Go Ahead): De Graaf; Smits en Doorneveld; Snoeks, Janssen en S. de Graaf; Haverkamp, Spruit, Cleeren, Glas en Degenaar. EDO (uit tegen Zwartemeer): Van der Berg; Van der Oord en N.N.; Nijman, Koster en Spiers; Van Beekum, Pe ters, Leonhardt, Koek en Breeuwer. RCH (uit tegen NEC): Van der Schil den; De Vries en Spaan; Poerwo, Koning en Liefhebber; Hendriks, Kruyer, Peper, Honout en Van Eg- mond. HFC (uit tegen HRC): Van der Meulen; Winter en Van Baasbank; Thole, Wijkhuizen en Drijver; Jasper, De Nijs, Lindeman, Honnef en Moole- naar. Schoten (thuis tegen Aalsmeer): Honing; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boekelaar en De Looze; Kops, Van Oosten, Willemse, Smit en Blom. TYBB (thuis tegen Baarn): Bakker; Rietvink en Honschoten; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Va- lent, Blom, Jansen, Kroonsberg en Meier. Ripperda (uit tegen VVB): Gerritse; Tiggeloven en Bouman; Kuilboer, Van Kampen en Dreyer; Burghout, Hout kamp, Alles, Pieterse en Peters. HBC (uit tegen JSV): Warmerdam; Joh. Duindam en Van Bergen; Drayer, Kors en Van Bruggen; Duivenvoor den, Neeskens, Halderman, De Reus en J. H. Duindam. Zand voortmeeuwen (uit tegen Water graafsmeer): Ter Wolbeek; Stokman en Water; Bruynzeel, Stobbelaar en Kerkman; Kraayenoord, Koper, Vis ser, Keiler en Paap. het Heemsteedse Sportpark geeft Alliance om twee uur partij aan de Kievitenploeg uit Wassenaar. In al deze wedstrijden zien wij mogelijkheden tot een puntenverde ling. In de overgangsklasse speelt TYBB 2 vanmiddag de belangrijke wedstrijd te gen Dito. De Haarlemmers zijn zeker niet kansloos, al staat de Hoornse ploeg dan ook vele plaatsen hoger op de rang lijst. In de avondcompetitie zijn ook al diverse teams ernstig in moeilijkheden. Van deze zijn TOG en GTTC, resp. tegen Victory en Povac 2, bepaald kansloos. Rapidity echter kan tegen Nehamij wel voor een verrassing zorgen. Tot slot is Togido Hotac een aantrekkelijke wed strijd tussen twee teams uit Kennemerland De krachten ontlopen elkaar niet veel en daarom is een gelijkspel wel het meest waarschijnlijk. Zondag zullen in de dojo van Nauwe- laerts de Agé in Overveen de judo-kampi oenschappen gewichtsklassen van het dis trict Noordholland gehouden worden. Niet minder dan 112 Senioren en 31 Junioren zullen strijd leveren om de zes titels. De wedstrijden beginnen om elf uur. Vanavond 8 uur houdt de zwemvereni ging Njord '59 in het Sportfondsenbad in Haarlem een zwemvierkamp met deel name van LWV uit Leiden, VZC uit Vlaar- dingen, HVGB en Njord uit Haarlem. Bui ten de vierkamp om zal een serie 200 me ter schoolslag gezwommen worden waar voor onder meer zijn uitgenodigd: Rijk van Altena en Wieger Mensonides; verder zijn ook uitgenodigd de dames: Marian Heemskerk, Judith de Nijs en Adrie Las- terie om de 4x100 meter wisselslag per soonlijk te zwemmen. Voetbal Het Nederlandse militaire team heeft vrijdag in Cairo de ploeg van Egypte met 3-1 verslagen. De ruststand van deze wed strijd, die telde voor groep D van het toernooi om het internationale militaire voetbalkampioenschap, was 1-0 in het voordeel van Nederland. De Nederlanders, die in de 24ste minuut de leiding namen door Senders (PSV) heb ben de strijd vrijwel geheel beheerst. Voor al technisch bleken de gasten aanzienlijk bekwamer dan de Egyptenaren. Kort na de rust werd het 2-0 door Senders en in de 15de minuut na de hervatting vergroot te Nederland de voorsprong tot 3-0 door Visschers (NAC). Acht minuten voor het einde viel het enige doelpunt van de Egyp tenaren. Er waren 10.000 toeschouwers. De stand in groep D is thans: 1 Neder land 2 gesp., 1 gew., 1 gel 0 verl. 3 pnt. doelcijfers 4-2. 2. Luxemburg 1 gesp., 0 gew., 1 gel., 0 verl., 1 pnt. doelcijfers 1-1. 3. Egypte 1 gesp.. 0 gew. 0 gel. 1 verl. 0 pnt. doelcijfers 1-3. De Nederlandse Vereniging van Tennis leraren hoopt de overdekte kampioen schappen op zaterdag 10 en zondag 11 maart in de Houtrusthal in Den Haag te kunnen organiseren. Het doorgaan van deze tennisstrijd hangt af van het feit of men tot overeenstemming kan komen met het Nederlands Handbal Verbond, dat deze hal het gehele seizoen voor het weekeinde heeft gehuurd. Zaterdag wordt een defini tieve beslissing verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 21