Expositie van Italiaanse tekeningen Teylers Museum 2t,< Nieuwe smaak extra ^UITGAAN IN HAARLEM KAN ZEISS IKON in Moederdas |Mwjnn[ziEii|i Ver. van Letterkundigen zal nieuw bestuur kiezen De negen muzen i) van 10 juni tot 23 juli SYMB0UCA f 218.- VRIJDAG 11 MEI 1962 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Willem Ravelli en Louis van Tulder worden deze maand 70 jaar Nederlands Kamerorkest concerteert in de Bavo René Clair lid van de Académie Frantjaise Voor HAAR Moederdag Geef een sieraad in goud of zilver 3 A C O. FRANK grandioze collectie regenjassen van 79,50 tot 149,50 House of England MUZIEK TONEEL lichtgewicht Tower kostuums in modern-blauw v.a. 159,50 House of England WAT KAN KAN KAN KAN ALLEEN JUWELIER Barteljorisstraat 2 HORLOGER Telefoon 13004 AMATEURTONEEL DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LEZFN EN LATEN LEZEN camera van klasse De radio geeft zaterdag Tower kostuum in zwart-witte pepita 169,50 House of England T elevisieprogramma HAARLEM GAAT, wat tentoonstellingen van beeldende kunst betreft, wel een bijzonder veelbelovend seizoen tegemoet. In de eerste plaats is.er het lang verwachte evenement van de Frans Halstentoonstelling, maür daarnaast kunnen we de aandacht vestigen op een andere tentoonstelling op. internationaal niveau, die in Teylers Museum gehouden zal worden. Van 20 juni tot en met 22 juli zal in dit museum een collectie van tweehonderd Italiaanse tekeningen te zien Zijn, alle afkomstig uit Nederlands bezit, die een zeer compleet overzicht zal geven van de ontwikkeling der Italiaanse tekenkunst van de veertiende tot en met de achttiende eeuw. Grote tekenaars zoals Pisanello, Leonardo "da Vinci, Rafael, Michelangelo, Titiaan, Guercino, Tiepolo en zo vele anderen zullen er met voor treffelijke stalen van hun wérk vertegenwoordigd zijn. Aanleiding, tot de tentoon stelling was het tienjarig bestaan van het Italiaans-Nederlands cultureel akkoord. „Een menigte aan de waterkant" van Francesco Guar&i (pen in bruin, en bruin gewassen, op verschoten blauw papier, eigendom Boymans- Van Beuningen). „Zittende, achterover hellende, jonge ling" van Michelangelo; studie voor het gewelf van de Sixtijnse kapel (rood en zwart krijt, eigendom Teylers Stichting, Haarlem DOOR DE SAMENWERKING van het Institut Néerlandais te Parijs, het Museum Beymans van Beuningen, 's Rijks Prenten kabinet en Teylers Museum werd het mo gelijk om de grootse opzet onder leiding van de heer F. Lugt, prof. dr. J. Q. van Regteren Aitena en de heer J. C. Ebbinge Wubben te verwerkelijken. Een tentoonstel ling als deze, waarbij zovele waardevolle tekeningen- in groter verband worden ge- exposeerd, zal helaas, wegens de fragili teit van het materiaal wel tot de grote uit zonderingen blijven behoren. Dat is dan eek de reden dat.veel van het beste wat Nederland op dit gebied bezit slechts zel den of in het geheel niet te zien was. SINDS 1934, toen in het Stedelijk Mu seum te' Amsterdam eèn tentoonstelling van Italiaanse kunst uit Nederlands bezit werd gehouden, zijn vele verzamelingen belangrijk verrijkt. We denken aan de collectie Lugt in het Institut Néerlandais te Parijs, die de grootste bijdrage aan deze tentoonstelling leverde, aan de collectie Koenigs, thans in het Museum Boymans van Beuningen te Rotterdam en aan de vele aanwinsten van 's Rijks Prentenkabi net. De belangrijke bijdrage, die Teylers Mu seum zelf heeft geleverd (meer dan veertig tekeningen, waaronder elf van Michel angelo en zeven van Rafael) wordt sinds 1791 in het museum aan het Spaèrne be waard én getoond, en maakt deel uit van de collectie, die vroeger aan koningin Christina van Zweden heeft toebehoord. Een bijzondere verfijning in de presen tatie-van de tekeningen is mogelijk ge worden door de oude lijsten, grotendeels afkomstig uit het bezit van de heer Lugt. TEYLERS MUSEUM, het oudste der Nederlandse musea, zal een waardige en fraaie omgeving kunnen vormen voor deze intieme en verfijnde vorm van kunst. Na het grote succes te Parijs in het In stitut Néerlandais en thans in het Museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam, waar dezelfde tentoonstelling gehouden wordt, mogen we verwachten dat velen ook te Haarlem zullen genieten van wat hier bijeengebracht werd. „Staande putto" van Rafael. De putto houdt een grote ring met veelzijdig geslepen steen op, waarin 3 struis veren zijn gestoken (zwart krijt, eigen dom Teylers Museum) Deze maand worden twee bekende zan gers uit de jaren 1915-1950 zeventig jaar: de tenor Louis van Tulder (22 mei) en de bas-bariton Willem Ravelli (31 mei). Beiden leidden tal van solisten op. Op 29 mei zal de heer Ravelli een leei lingen- avond geven ter gelegenheid van zijn 70- ste verjaardag in Diligentia in Den Haag, bij welke gelegenheid leerlingen, oüd-leer- lingen en bewonderaars hem een geschenk zullen aanbieden. Op vrjjdag 18 mei za-1 het Nederlands Kamerorkest in Haarlems Grote of St. Bave een Bach-concert geven. Szymon Goldberg, die dit concert zal leiden is tevens solist in het Vioolcon cert in a. kl.t., de fluitist Adriaan Bonsel zal solistische medewerking verlenen aan de Tweede Suite van Bach. Vervolgens zal een uitvoering worden gegeven van Das Musikalisches Opfêr. ZATERDAGAVONDAKKOORDEN IN HET NIEUWE SEIZOEN In het nieuwe winterprogramma heeft de KRO-televisie viermaal het amusements programma „Zaterdagavondakkoorden" opgenomen. Zoals wij reeds eerder konden meedelen, zal dit programma maandelijks afwisselend met een Boyd Bachman-show op het scherm verschijnen. Teneinde het programma „Zaterdag avondakkoorden" zo afwisselend mogelijk te maken, zal men het echtpaar Scholten slechts tweemaal in de show zien optreden. Op voorstel van Henk Scholten zal Teddy Scholten tweemaal dit programma alleen presenteren. Henk Scholten levert zijn aan deel bij de opbouw en de produktie van het programma. „Teneinde de leden de gelegenheid te geven zich in volle vrijheid te heraden omtrent de samenstelling van het nieuwe bestuur" hebben alle bestuursleden van de Vereniging van Letterkundigen hun man daat ter beschikking gesteld. Het nieuwe bestuur zal worden gekozen op de jaar vergadering die 2 juni in Apeldoorn wordt gehouden. De leden hebben daartoe een kandidaten lijst ontvangen. Daarop komen de namen voor van zes zittende bestuursleden, na melijk prof. dr. G. Stuiveling, mevrouw E. van Lokhorst, H. Fedder, dr. mr. H. van den Bergh, Jean Dulieu en Halbo C. Kool. Voor de vier bestuursleden die zich niet herkiesbaar hebben gesteld Ad den Besten, A. den Doolaard, Hella Haasse en Gabriël Smit, zijn op de kandidaten lijst geplaatst: mevrouw Nel van Bree- voort-Noordzij, Hans Edinga, mr. Albert van der Hoogte en mr. M. A. Verdaasdonk. Zoals bekend hebb'eh'öp'dè2 april te Amsterdam gehouden buitengewone verga dering van de Vereniging 'van' Letterkundi gen, de leden het royement van A. Mar- ja (A. Th. Mooy) ongedaan 'gemaakt. Toen is het bestuursbeleid njet, ter sprake ge komen. Dat zou op de jaarvergadering van 2 juni aan de orde komen. (Van onze correspondent) PARIJS Met de cineast René Cl,air is gisteren voor het eerst een vertegen woordiger van de' filmkunsl als een der veertig .onsterfelijke leden toegetreden tot dê Académie Frangaise. Weliswaar hebben Jean Cocteau en Marcel Pagnol, die even eens tot de Académie behoren, incidenteel ook allerminst te verwaarlozen films ge maakt, doch zij werden indertijd toch al lereerst om hun litteraire verdiensten tot de academische waardigheid verheven De ruim zestigjarige René Clair, die ei genlijk Chomette heet, is zijn carrière be gonnen, na eerst een paar jaar als ver slaggever bij een krant gewerkt te hebben. Men heeft van hem wel èens gezegd, dat hij teveel distinctie bezat om als kome diant. te slagen, en over teveel humor be schikte om de aanvechting te kunnen be dwingen zijn rijke fantasie door anderen te laten vertolken. In elk geval heeft Re né Clair met verrukkelijke films als „Quatorze Juillet", „Sous les Toits de Pa ris", „Le Million", en na de laatste oor log „Les grandes Manoeuvres" een aar»- tal werken geschapen waardoor hij zich naast een Chaplin en een Jacques Tati tot de onbestreden meesters van de film komedie verheven heeft. In zijn toespraak tot zijn medeleden heeft René Clair de Académie gisterèn om haar modernisme gehuldigd. ..Ge hebt aldus de grote cineast nu de film. als jongste muze officieel in uw midden opgenomen Omdat de film in tegenstelling tot de an dere kunsten, zich niet tot een elite, doch bewust tot de grote massa wendt heeft men in sommige kringen haar artistieke en culturele betekenis te lang onderschat. Aan dat onrecht hebt ge, door mij als Acadé micien waardig te keuren, nu een einde gemaakt". Als cineast vooral zei René Clair voor die erkenning dankbaar te zijn. Advertentie Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche Advertentie een vreugde voor u een levensvreugde voor HAAR JUWELIER Grote Houtstraat 109 - Haarlem Telefoon 13700 zal u gaarne adviseren. Hoogleraarsbenoeming. Aan de uni versiteit van Amsterdam is prof. T. A. Birrell benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de Amerikaanse en moderne En gelse letterkunde. Prof. Birrell, die te Lon den geboren is, studeerde aan Downing College te Cambridge. In beide steden was hij na zijn studie werkzaam als leraar. In 1949 kwam hij naar Nederland, in ver band met zijn benoeming als lector aan de R.-k. Universiteit te Nijmegen. Daar volg de in 1952 zijn benoeming tot gewoon hoogleraar in de Engelse taal- en letter kunde. Hij aanvaardde in 1959 aan de uni versiteit van Amsterdam daarnaast een leeropdracht in de Amerikaanse letter kunde, welke is opgenomen in zijn huidige benoeming. De thans 37-jarige hoogleraar blijft aan beide universiteiten doceren. Advertentie Klassiek of sportief: Katoenen poplins en licht gewicht cotton-terylene. Gedekte tinten, alle maten! Amsterdam, Regullersbreestr. 21-23 tegenover Tuschlnsk! Zondag 13 mei, Bakenesserkerk. 11 uur: Tijdens de dienst geeft het Haarlems Bach Ensemble een uitvoering van de Cantate nr. 103 van J S. Bach, „Ihr werdet weinen und heulen". Dinsdag 15 mei, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Leon Fleisher, piano. Program ma: Eerste pianoconcert van Tsjaikof- sky en Vijfde symfonie van Van Beet hoven. Dinsdag 15 mei, Grote of St. Bavo Kerk, 20-21 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk, die werken uitvoert van Franz Tunder, Georg Böhm, Dietrich Buxte- hude, Hendrik Andriessen en Jean Lang- lais. Woensdag 16 mei, Wilhelminakerk, Heem stede, 20 uur: Orgelconcert door Feike Asma. Programma: werken van Jan Zwart, -J. S. Bach, Handel, Mendelssohn, Loeillet, Daquin, Carpentier en de con certist. Weonsdag 16 mei, Concertgebouw, 20 uur: Concert voor ouden van dagen door het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia", o.l.v. Anton de Beer. Donderdag 17 mei, Grote of St. Bavo Kerk. 16-17 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk, die werken uitvoert van Mar- chand, Scarlatti, J. S. Bach, Franck en hemzelf. Vrijdag 11 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Rotterdams Toneel geeft een voor- Advertentie 'mWasbaar, kreukvrij, zonder moeite altijd keurig! Trevira in mêlée-effecten Amsterdam, Regullersbreestr. 21 -23 tegenover Tuschlnski Advertentie stelling van ..Boeing-Boeing", van Mare Camoletti (Velser Kunstkring). Zaterdag 12 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft een voor stelling van „Pas op de verf", van René Fauchois. Onder regie van Paul Steen bergen treden o.m. op: Ida Wasserman, Joris Diels, Maria de Booij, Jan van Es, Eric van Ingen, Bas ten Batenburg en Annie Leenders. Zondag 13 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie met „De engel van het kwaad", van Jean Giraudoux. Onder regie van Bob de Lange treden o.m. op: Anny de Lange, Anne Mar.ie Heyligers, Georgette Hagedoorn, Frans v. d. Lin- gen en Leo de Hartogh. Weonsdag 16 met, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum geeft een voorstelling van „Echo van het verle den", van Jack Pullman. M.m.v. Nell Koppen, Simone Rooskens, Ria Vroe- men, Joop Admiraal, Wim v. d. Brink, Bob Goedhart, Jan Grefc e.a. Regie: Theo Kling. Maandag 14 mei, Tuinzaal concertgebouw, 20 uur: R. k. Toneelgezelschap „Roka- to" met „Jan en Ann" van Cees Lau. Maandag 14 en dinsdag 15 mei, Stads schouwburg, 20 uur: Toneelvereniging „Alberdingk Thijm" met „Taloelah", thriller-comedie van Ridley en Catchcart Borer. Donderdag 17 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelvereniging Kerko met „Als de appel valt". Zaterdag 12 mei, Minervatheater, 14,30 uur: Voorstelling door het Aerdenhouts Kindertoneel van „Baron Kreefteneus" (t'.b.v. het spastische kind). Zondag 13 mei, Tuinzaal concertgebouw, 20 uur: Openbare dansavond. Donderdag 17 mei, A. H. Gerhardsehool, Raaks, 19.50 uur: Grammofoonplaten- concert van de Haarlemse Discoclub. Programma: Schubert, Tsjaikofsky, Enesco, Fauré en Elgar. Museum „Het Huis Van Looy", Kamper laan: Tentoonstelling van wérk van 32 leden van het genootschap- „Kunst zij ons doel". Dagelijks geopend van 10- 12.30 en 13.30-17 uur, zondag 14-17 uur. Tot 28 mei. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schil derijen, beeldhouwwerken, grafiek, teke ningen, kunstnaaldwerk, ceramiek en edelsmeedwerk van vijftien Bloemen- daalse kunstenaars. Van zondag af dage lijks geopend van 10-17 uur; zondag van 14-17 uur. Tot 4 juni. Hoofdwacht, Grote Markt: Tentoonstelling „Oranjebezoeken aan Haarlem in de laatste zestig jaar", ingericht door de vereniging „Haerlem". Tot en met za terdag geopend van 10-12 en 14-17 uur. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land 1-3: Tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver. Dagelijks geopend van 9-17 uur en op maandag, woensdag en vrij dag tevens tijdens de concerten van 18-20 uur. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand mei Lilst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: van Beek, Buiten schot: Capote. Dia manten bij het ontbijt; Durrell, Justme; Elgin, De dokter is ook een mens: Funke-Bordewijk, Vlucht; Koeznetsow. Vervolg op mijn legende; Meijer. Elisabeth. May. Oom Soes heeft gehuild; Spoor, De vogels; Uns, Mila 18; Wallis. Ontmoe ting; Ba.rüch und Sinke. Moderne Deutsche Er- zdhler Horbaci,, Gestem war der jüngste Tag; Oechelhauser, Wir zogen in das Feld, Quednau, Clara Schumann; Bradbury, Eating people is wrong. Gardner, The case of the sleepwalkers niece.Storey, This sporting life. Michel, Pierre qui roufe: Simenon Maigret, et le voleur pares- seux. OntwikkelingsboekenGuardini, De gestalte der toekomst; von Hornstein en Faller, Gaaf ge slachtsleven; Sonnet, De raadselachtige wereld van de droom. The new.English Bible, New Tes tament (leeszaal); Lescrauwaet, Communiteit van Taizé; Banning, Inleiding tot de sociale ethiek, 2e dr van der Pot, Handboek van het Neder landse staatsrecht, 7e dr.: de Rover en Blokzijl, Uw probleem ons advies; von Münching, Moder ne oorlogsschepen, dl 1; Portmann, Het dier en zijn verschijning; Farrar, Constipatie; Feinberg, Wat is allergie?; van Engelshoven, Elektronica, dl. 1, Lerner. Het wonder van Springhill; Har- denberg. Woest maar kalm. Mees Toxopeus ver telt; van der Klaauw, Luchtvaart 1962; van Dam, Alles over konijnen; Lorenz, Mens en hond; de Camoëns, Saudades en andere verzen, Fischer, Versjes; Racme. Procederen; Brion, Kandinsky; Janssen, Kunstgrepen; Vestdijk. De symfonieën van Jean Sibelius; van Egeraat, Gids voor Tsje- ehoslowakije: Elias en van Wijk, Leiden; Gart- hoff, Zomaar wat zwerven. Landendocumenta tie: Nigeria; Mossman, Opstand in het paradijs: Van Os, De broeders van 'Sint Joannes de Deo 75 jaren in Haarlem: Haarlems jaarboek, 1962 (inlichtingen); Sternberg, De machten van mor gen; de Vries, De opkomst van Zutphen (wer ken uitg. door Gelre, nr. 31). expositie van grafiek van Lou Strik. Da gelijks geopend van 10-22 uur; dagelijks klassiek grammafoonplatenconcert van 21-22 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstr. 41: Tentoonstelling van schilderijen van Josef Santen. Van 5 tot en met 27 mei. Dagelijks geopend van 10.30-17 uur, zon dag van 14-17 uur; bovendien vrijdag avond van 20-22 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 10-17 uur; zondag van 13-17 uur. Bijzondere avondopenstel ling van 20.30-22.30 uur (ook zondag). Teylermuseum Spaarne 16: Tentoonstelling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20- ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten, 31 toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Het museum is geopend iedere werkdag, uitgezonderd maandag van 10-12.30 en van 13.30-17 uur: op zon- en feestdagen van 14-17 uur Advertentie A tl KONDIG INGEN en BESCHOUW!HGEM HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.40 ver- keerswenkèn). 8.00 Nieuws, postduivenbe- richten en socialistisch strijdlied. 8.19 Mu zikale ochtendpost (gr.). 8.35 Van de voor pagina, praatje. 8.40 Klassieke grammo- foonmuziek 8.50 Wegwijs, tips voor toeris ten. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water- Standen. 9.40 Harmonie-orkest VPRO: 10 00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Pennies from hea ven (herhaling van vrijdagavond jl.). 10.50 Tentoonstellingsagenda. 10.55 Vers van de pers: nieuwe lichte grammofoonplaten. 11.20 Sportnieuws. 11.45 Tango-rumba-or kest en zangsolisten. 12.15 Openluchtrecre atie, lezing. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinb. en postduivenberich- ten. 12.34 Orgel en zang: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Lich te grammofoonplaten. 13.35 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 13.50 Instrumentaal kwintet: amusementsmuziek. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Boekenwijsheid. 15.05 Hammondorgelspel. 15.20 De huizen van de weduwnaar, hoorspel. 16.40 Orgel, trom pet en trombone: oude muziek. 17.00 Ra dio Jazzclub. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte gram mofoonmuziek. 18.3: Licht ensemble. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbel- Se miniaturen. 19.45 Oude muziek (gr.). 10,55 deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Specialiteiten Theater, ge varieerd programma. 21.15 Oude en nieu we dansen. 21.50 Socialistisch commentaar 22.05 Men in de stad, cabaret-fantasie. 22 30 Nieuws. 22.40 Vissen in troebel wa ter, hoorspel. (10e en laatste deel). 23.10 Zigeunerorkest en zangsoliste. 23.40 Tot be sluit...... (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 mm. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klassieke grammo foonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klassieke grammofoonmuziek. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Om en om: lichte muziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram mofoonmuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Ama- teursprogramma. 13.50 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Twee so pranen en piano. 15.55 Pianorecital: mo derne muziek. 16.10 Als de dag van gis teren, klankbeeld. 16.40 Amateursprogram ma. 17.00 Internationaal heren-hockey wedstrijd Nederland-Engeland. 17.10 Licht ensemble. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Nou- veauté's: nieuwe klassieke grammofoon platen. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Instru mentaal trio: jazzmuziek. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd in muziekliteratuur kennis. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Po pulaire klassieken door kamerorkest. 20.45 Ronde van Nederland. 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoording. 21.00 Tiere lantijnen. gevarieerd programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Mees terwerken van de religieuze muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Licht concert. 12.30 Weerbericht. 12.35 Licht concert (verv.). 13 00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Filmkroniek. 14.30 De academie der Dis- cofielen. 15.40 Lichte muziek. 16.00 Thea terkroniek. 16.20 Amusementsmuziek. 16.45 Reportages over de technische bijstand aan de ontwikkelingslanden. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en liturgische berichten. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Dansmu ziek 17.45 Engelse les. 18.00 Kerkorgelre cital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Omroep-variété-orkest en solisten. 20 00 Cabaretprogramma. 21.00 Muziek uit Vlaanderen. 22.20 Nieuws. 22.15 Operette muziek 22.55 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusementsorkest. 23.55-24.00 Nws. Advertentie Prachtige kwaliteit Ital. kamgaren, lichtgewicht Model Litrico met zoomloze pantalon VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt, maandelijks TV- magazine. 21.00 The Jack Benny Show. 21.25 Film over leven en werk van Jan Pietersz. Sweelinck. 21.45 Kinderzangwed strijd. VOOR ZATERDAG NTS: 14.55 Rugbywedstrijd om de Cup Final te Londen. AVRO: 16.35 Licht orkest met zangsolist. 17.00 Voor de kinderen (-17.30). 19.30 T.V.-film. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Kom er maar eens achter, quiz. 20.50 Stereofo- nie, gevarieerd programma. 22.00-22.45 Hou je aan je woord, litterair spel met woordèn.

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 17