Programma tweede deel van de Volksuniversiteit Burgerlijke Stand van Haarlem In Bennebroek komt een koopavond op vrijdagen Gemeentebestuur huldigde ondercommandant J. Pollé Agenda's 8 C Hl I M M E L GOLDSCHMEDING R.C.H. - Wageningen ÜS Medische verzorging tijdens het weekeinde J. HUYBREGTS ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 HAARLEMS DAGBLAD - O ■•TE .1SCHE GOURAN'I COGNAC Kort nieuws aren wethouders van Bloemendaal Banketbakkerij Tevens doen wij u wensen toekomen de beste voor 1963 ZONDAG 30 DECEMBER - 2 UUR BEKERWEDSTRIJD Kerkelijk nieuws Hartelijk afscheid hij de brandweer Nieuwe ondercommandant Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOS? UW TU!N Het programma voor het tweede deel van het studiejaar van de Volksuniversi teit voor Haarlem en omstreken is ver schenen. Er staan ook dit jaar behalve de normale cursussen weer verscheide ne „aparte avonden" op het programma. De cursussen beginnen in de tweede vol le week van januari. De eerste aparte avond is geprojecteerd op zaterdag 19 januari. Dan zal het Cabaret-ensemble Tingel-Tangel in de Hildebrandzaal van Brinkmann het nieuwe programma op voeren onder de titel „Laat ze maar pra ten". De andere aparte avonden worden ge houden in het Frans Halsmuseum. De aanvang is bepaald op acht uur. Op dins dag 22 januari zal Gerard Walschap spre ken over de weg van een romanschrijver. Hij zal tevens voorlezen uit eigen werk. Op dinsdag 12 februari spreekt Gerard van het Reve over het onderwerp „Hoe staan wij tegenover de pornografie?" Na de pauze zal hij voorlezen uit eigen werk. Op dinsdag 5 maart zullen twee inleiders aanwezig zijn, namelijk Marga Minco en Bert Voeten. De eerste spreekt voor de pauze over eigen werk en de tweede na de pauze over zijn ontwikkeling als dich ter Op donderdag 14 maart houden Han en Wina Born een lezing met kleurendia's over Bulgarije. Op donderdag 21 maart staat vervolgens een lezing met lichtbeel den door ir. N. Snijders, directeur der Ha- Advertentie Bij winterse kou... tóch een mooie gave huid ven- en Handelsinrichtingen in Amster dam, op het programma. Op zaterdag 23 maart zal tijdens een excursie het be sprokene in werkelijkheid worden bekeken. Mr. A. A. J. Rijksen zal op woensdag 27 maart een lezing met kleurendia's houden over het onderwerp „De Goudse glazen". Op zaterdag 20 april wordt onder leiding van ir. J. Kooijmans een bezoek gebracht aan het pompstation Leiduin en aan de duinwaterwinplaats van de gemeentewa terleidingen van Amsterdam. Tot slot van deze aparte avonden staan op 4 en 11 mei wandelingen op het landgoed Konings hof te Overveen op het programma. Deze zullen onder leiding staan van dr. A. Mees- sters. Eveneens in het Frans Halsmuseum zul len de cursussen gehouden worden. De vol gende onderwerpen zullen aan de orde ko men: ..De Joodse godsdienst" door dr. •J. Meijer en ..De Islam" door prof. dr. D. J. Hoens (respectievelijk op 14 en 28 januari en op 4 en 18 februari); „Wel vaart en Welvaartsdenken" door dr. A. van Biemen (17 en 24 januari); „Achtergron den van het huidige wereldgebeuren" door dr. A. L. Constandse (1 februari en 1 maart); „Italiaanse Schilderkunst, Michel angelo" door mevrouw dr. M. Révész- Alexander (6.13 en 20 februari); „De Ken- nemerduinen" door dr. ir. E. C. M. Roder- kerk (7, 14 en 21 februari); „Modern le vensbesef" door prof. dr. G. C. van Niftrik (4,11 en 18 maart); „Verzorging van ons uiterlijk" door mej. M. Erfman (8,15, 22 en 29 maart); „Biologie van de mens door dr. C. J H. van den Broek (12, 19 en 26 maart); Lezingen over hartgebreken door dr. H. A. Ph. Hartog (13 en 20 maart) en „De Kunsschatten van het Frans Hals museum" door de heer H. P. Baard (7, 14, 21 en 28 maart). Deze laatste cursus begint reeds om twee uur. In het Minerva-theater te Heemstede staan verder nog op net programma „Fak- toren, die beslissende invloed hebben in het leven van man en vrouw en hun ver houding tot elkaar" door mej. mr. drs. Annie J. Blits (1 en 8 februari); „Wat de bodemvondsten van Midden-Kenne- merland ons vertellen" door H. J. Calkoen (1 maart) en „Waar de wieken draaien" een klankbeeld met kleurendia's op vrijdag 22 maart. Ook staan er op het tweede deel van het programma van de Volksuniversiteit nog een vijftal werkcursussen onder de volgen de titels: „Wandkleden," „Maak het zelf met kralen," „Werken met klei en zachte steen", „Tekenen naar levend model" en „Patchwork". De taalcursussen worden voortgezet. Op de maandagen 21 januari en 11 fe bruari en op zaterdag 9 maart staan mu ziekavonden op het programma in het Con certgebouw. Op donderdag 31 januari ten slotte wordt in het Frans Halsmuseum de film „De man met een miljoen" vertoond. Nadere inlichtingen over de Volksuniver siteit en over de éursussen kunnen verkre gen worden bij de secretaresse, mevrouw A. B. Eigeman-Roos, Oranje Nassaulaan 153 Overveen, telefoon 60704. BEVALLEN van een zoon, 21 dec.: J. M. WeijMaas; E. VisserVorst'enberg; A. A. SchneiderKolenbrander; A. C. Visser Spreeuw; 22 dec.: G. IJ. M. Lodder Smeets; P. C. M. BerendsenVogelaar; 23 dec.: E. van den BergeMerkus; G. H. M JanssenAndrée Wilt.ens; 24 dec.: C. P. H. M. BrakeboerCremers; H. J. Wildschut Hendriks; W. U. VrijenhoekEykeln; A van Luiing—Huigen; A. M. Prock—Café; 25 dec.: J. A. SminkVlug; Th. A. Koster Stienstra; S. Philippode Man; J. C. Lo- dewijksMosseveld; C. A. Jonker—Koek Th. W. C. RatsmaGeurts; M. Prenen Steltenpool; M. M. WonderComes; 26 dec.: A. F. den Riddervan Leeuwen; W. Jorevan Lubeek; V. H. MelgerKruis; E. DamSiersma; E. BakkerBoekelaar; 27 dec.: A. C. de Vriesvan Duivenbode. 20 dec.: J. WullemsWullems; 22 dec.: H. M. M. Göttede Graaf. BEVALLEN van een dochter, 21 dec.: C. A. PolStoute; G. M. de GrootRolvers J. B. KoopmansKreeft; E. M. Boon Leeuwis; J". Katerbergvan Veen; 22 dec.: C. M. van de Haterdvan den Hoek; M. Th. SchwartzBerger; A. C. Overmeer Philippo; 23 dec.: H. P. KonzMol; G. M. StavingaPhilippo; W. E. Houweling Heijnerman; A. J. van AssemaVerdonk- schot; 24 dec.: H. T. Bleekemolenvan Sermondt; J. Betjesde Mes; A. M. G. van BaekelKuijper; C. H. SchornagelGou weleeuw; M. Thorborgvan Kesteren; 25 dec.: M. C. A. van Dijkde Lange; M. M. MettenAdmiraal; D. S. N. JanssenThe; C. J. CobelensKeller; M. T. M. G. Hulse boschPijpers; 26 dec.: A. A. M. R. Frank Handgraaf; W. Th. Brakelv. d. Wouw; 27 dec.: A. C. BootsPannekeet; C. A. van der HulstSmit; I. van RaaphorstWil helmus. ONDERTROUWD, 24 dec.: J. W. de Haan en J. Doeven; 27 dec.. F. J. M. Repko en C. M. de Vries; J. H. Vos en H. Wijs; A. Ver burg en W. H. J. J. Hof; J. A. Small en S. H. Feij. GETROUWD, 22 dec.: R. C. L. Sjardijn en M. A. N. de Souza Paz; 24 dec.: J. G. J. Hogeveen en L. M. Arnoldus; J. L. Chéru- bin en G. J. v. d. Velde; F. G. Wempe en P. M. v. d. Aar; H. Vergers en M. J. v. Eg- mond; H. A. Neeskens en A. E. H. Lensen; N. G. Huijbens en J. J. M. Schrijver; C. H. Visser en H. G. Janssen; A. F. M. Tel en C. E. M. Huneker; Th S. Wempe en H. C. Elferink; Tj. Brandenburg en H. Bos; P. Th. Groot en A. M. Duinhoven; J. J. van Dijk en E. Boks; H. J. A. v. d. Kort en V. J. E. de Wit; R. Grande en F. H. Frische; J. G. v. d. Klauw en H J. M. de Mol; A. J. Hinfelaar en M. J. Peeters; A. Frau en R. G. Rijpstra; J. Houwaart en E. Schreuder. OVERLEDEN, 20 dec.: J. Jansenvan Schooten, A'damsevaart; M. Blinkhofde Graaff, Nachtegaalstraat; 21 dec.: C. Visser van Deursen, Marsstraat; G. Bijnagte Jagt, Gijsbert van Aemstelstraat; C. H. M. van der HelmSteffens, Jansstraat; S. Cli- teurBakker, Jansstraat; J. M. Drieman van Dungen, Soutmanstraat; W. M. J. van BergenKes, Gasthuisvest; A. van Pelt Luca, Kampervest; W. J. Eldering, Kam perlaan; W. G. van Vliet, Kamperlaan; H. P. Buckens, Kamperlaan; Ph. Belles Spaarndamseweg; J. F. Spanjaard, Scho tersingel; 22 dec.: J. F. de Nijs, Kamper laan; K. Bij, Leidsevaart; C. T. Groenewe- gen, Goltziusstraat; 23 dec.: A. Wassenburg Stuitje, Kampersingel; M. B. H. Stee manKooijman, Z.B. Spaarne; E. M. Jans senvan der Aar, Raamsingel; M. G. SchreudersKet, Denemarkenstraat; G. Oomen, Crayenesterlaan; C. M. Bais. Ein- steinstraat; J. C. Lindeman, Stuyvesant- straat; T. Pors, Hazepaterslaan; C. E. van Veen. Frans Halsplein; J. A. van Deenen, iRioüwstVaöt; 24 dé.c;:" AI Jan tjer St rij ten—van Koperep, Pol; G. de Graaf—Meij- boom, van 't Hoffstsaat; 25 -dec.: A. -.Leu- verman—Visser, Borneostraat; D. Lodder Schoterweg; 26 dec.: J. J. G. Bonfrer, Pres Steijnstraat; J. van dei Poel, Merovingen- straat. BEVALLEN van een zoon: 21 dec.: A. A. SchneiderKolenbrander. A. C. Visser Spreeuw; 27 dec.: Ch HooghiemstraNo ta, M. W. SauërMaat; 28 dec.: A. P. Leon van Heems. BEVALLEN van een dochter: 21 dec.: G. M. de GrootRolvers; 27 dec.: A. M. Rooijersvan Galen, F. Baaij—van de Kerkhof. GEHUWD: 28 dec.: H. J. Nagelhout en M. M. E. Heus, B. v. Eek en M. Koning, J. A. v. Eeno en A. O. Kauscher, J. de Rui ter en J. Bakker. R. H. v. d. Pol en J. M. Wigchert, A. Mizee en C. M. Andriessen, R. J. Hijma en A. Inpijn, J. J. W. Zappeij en E. A. M. Eekhout, A. Wemmenhove en C. M. Sinke. E. D. Hulshof en E. M. A. Luijten, A. P. S. Samson en C. E. Tiggel- man, P. Oud en A. M Vink. OVERLEDEN: 22 dec.: J. F. de Nijs, 70 j., Kamperlaan. 24 dec.: D. Kleinhout, 81 j., Kamperlaan. 26 dec.: P. Gude, 62 "j., Gast huisvest. 27 dec,: T. Molleman, 87 j., Ha zepaterslaan. J de Custer, 92 j., Zuider- houtlaan. J. van den Berg, 67 j., Gasthuis vest. M. P. FensBeck, 66 j., Braken- burghstraat. C. A. M. de Klerk, 76 j., Kam perlaan. J. P. van der Lindenvan Kam pen. 89 j., Oosterhoutlaan. ONDERTROUWD: 28 dec.: D. van Woen- sel en I. Schroot. Advertentie ill FINE CHAMPAGNE V.S.O.P Postduiven. De postduivenvereniging De Vredesduif" in Heemstede houdt op zaterdag 29 en zondag 30 december haar clubtentoonstelling in de zaal van café „Thoolen", Wilhelminaplein 4 in Heem stede. Als keurrheester fungeert de heer Hagers. De tentoonstelling is geopend op zaterdag van 18.00 tot 22.00 uur en op zon dag van 10.00 tot 17.00 uur. Advertentie De moderne piano, stijlvol, doordacht. Vraagt de Schimmel kleurenfolder eens aan. Grote Markt 8, Haarlem Amsterdam - Rotterdam Hilversum - Kampen - Goee Mejuffrouw dr. N. E. Nolte, wethouder van onderwijs, opvoeding personeelszaken en jeugdzaken, zal haar spreekuur houden 's woensdagmiddags van 4 tot 5 uur in het raadhuis in Overveen. Mr. J. C. C. W. Hijszeler, wethouder van sociale en maatschappelijke zorg, woning bouw en huisvesting, volksgezondheid en financiën, zal zijn spreekuur houden 's woensdagavonds van 8 tot 9 uur in het raadhuis in Overveen. Ir. W. van der Laan, wethouder van pu blieke werken, bedrijven en middenstands zaken, houdt zijn spreekuur op donderdag morgen van 10 tot 11 uur in het kantoor van Publieke Werken in Overveen. De gemeenteraad van Bennebroek heeft vrijdagavond besloten mee te werken aan een verzoek van de winkeliersvereniging .Bennebroek" tot het instellen van een koopavond op de vrijdagen De voorstellen van B en W. tot het verlenen van een uitkering ineens aan het gemeenteperso neel over 1962 en tot het vaststellen van een nieuwe verplaatsingskostenregeling en het treffen van voorlopige salarismaatre gelen voor het gemeentepersoneel, met in gang van 1 januari 1963, werden zonder discussie aanvaard. Aan het begin van de vergadering heeft de burgemeester, de heer D. v. d. Hoop van Slochteren, het overlijden van konin gin Wilhelmina in gevoelvolle woorden her dacht. De burgemeester bracht enige ere titels van de ontslapen vorstin naar vo ren, zoals Moeder des vaderlands", haar door minister Treub gegeven, en de voor velen onbekende titel „Rectrix Sibuum", leidsvrouwe der burgers, voorkomend in een in 1919 verschenen boekje. De burgemeester deelde vervolgens mee dat de gemeentewerkman tegen eind maart ontslag heeft gevraagd wegens benoeming in de particulier^ sector van de wegen bouw. De wethouderssalarissen zullen van klas 4 naar klas 5 worden gebracht, daar het inwoneraantal van de gemeente weer boven de 5.000 ligt. Tot waaarnemend voorzitter der com missie van advies voor woningtoewijzing werd benoemd de heer G. J. Veltkamp. Tot leden en plaatsvervangende leden van de commissie woonruimtewet werden be noemd de heren G J. Veltkamp (voor zitter), H. C. Breek, C. Pijl, A. v. d. Reep, J. E. J. Zeegers Veeckens, H. J. v. d. Laan en C. de Vries. Bij de rondvraag vroeg de heer Ever wijn-Lange (V.V.D.) extra toezicht van de politie in verband met de onbetrouwbare toestand van het ijs en vestigde de heer Van Lierop (R.K.) de aandacht van B. en W. op het vraagstuk van de brug over de Advertentie HET FIJNE komt van UG ..iBrtdi. Speciaal aanbevolen v. oudejaarsavond Appelbollen Saucijzenbroodjes Pasteitjes en onze overheerlijke Sneeuwballen Appelbeignets Appelflappen Appelcarré's Appelpunten KLEINE HOUTSTR. 122 - TEL. 17287 Leidsevaart ter hoogte van de Beckslaan en het plan voor het nieuwe gemeentehuis. De heer Jonkman (R.K.) informeerde naar de verkoop van gemeentegronden aan een bouwbedrijf en naar de toestand van de verlichting van het sportterrein en van het daar aanwezige lokaal. De heer Krauwel (P.v.d.A.) deelde mee, dat hij wegens drukke werkzaamheden ge noodzaakt was als lid van de raad te be danken. In de volgende vergadering zal van hem afscheid worden genomen. Hij zal vermoedelijk worden opgevolgd door me vrouw Rijpsma-Zandleven. Advertentie Bedankt voor Haaften (toez.) H. A. van Bemel te Leerbroek voor Stadskanaal P. "riebrij te Sellingen voor Zierikzee (vac.-O. Bezemer) L. Boer te Haamstede. Gisteravond om acht uur was vrijwel de gehele Haarlemse brandweer in de Kazer ne aan de Gedempte Oude Gracht op de been. Niet om met groot materieel uit te rukken om ergens in de tad een uitslaan de brand te gaan bestrijden, maar om af scheid te nemen van haar ondercomman dant J P. Pollé, die na een diensttijd van bijna vijftig jaar per I januari 1963 het korps gaat verlaten. In de met bloemen en palmen versierde garage zijn talrijke be langstellenden getuige geweest van een hartelijke huldiging van een brandweer HAARLEM Artsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplege men uitsluitend telefonisch, firma Mathot, tel. 11990 (niet voor tand artsen). Tandarts: G. J. B. Sakkers, Helmlaan 43 Aerdenhout, tel. 41032. Nieuwjaarsdag J. E. C. Veen, Prins B'ernhardlaan 136 tel. 18012, b.g.g. tel. 37914. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Nieuw jaarsdag: J Heek, Koninginneweg 51 tel. 13174. Ambulancedienst voor dieren: tel 12823 b.g.g. 008. Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956; Apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek Loomeyer en Zn., Zijlweg 34. tel. 12495 Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98. tel. 38197. Alle apotheken, ook j/oor Nieuwjaarsdag. t 'itj&i BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z. Stations weg 12, Bloemendaal. tel. 5Y^58 Over veen: D. K. Heeringa. Militairenweg 18. Overveen, tel. 56409. Aerdenhout: Zie onder de Heemsteedse doktoren. Wijkverpleegsters: zuster J J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, telef no 50075 en zuster L. A. Molenaar Camphuysenlaan 18, Heemstede, telefoon no. 43207. Apotheken: Zie onder Haarlem. Oud en Nieuw: Artsen: Bloemendaal: Alle doktoren, zoals op weekdagen Overveen: Nieuwjaarsdag: W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223 Overveen, tel. 50158. Aerdenhout: Zie onder de Heemsteedse doktoren. De oogst dit jaar is niet tegengevallen: 134 kalenders en 62 zak agenda's. Ik ben blij dat ze het hebben uitgevon den. Er is nou eens nie mand geweest die me een nieuw bankstel, een paraplustandaard of een pijpenrekje stuurde, al leen maar kalenders en zakagenda's. En weet u wat helemaal zo fijn is, die tijdmeters zijn alle maal zo origineel. Alle maal 365 dagen, allemaal de verjaardagen van het koninklijk huis en alle maal met de mededeling dat de ongehuwde doch ter van een Baron of Jonkheer een Hoogwel geboren Vrouwe of in de wandeling een Freule is. Alsof ik dat, met mijn familie nog niet wist. Ook ontbreekt natuur lijk nergens de eeuwig durende kalender en ik tippel er telkens weer in, dat ik het voorbeeld ga narekenen. Ook zal het u interesseren dat ik in 1991 op een vrijdag jarig ben en dat zal dan op een vrije dag zijn, om dat we dan de driedaag se werkweek erdoor hebben geduwd. Evenmin zal ik moeite hebben met het bepor- ten van een monster zonder-waarde van tachtig gram. Volgens dit tarief hebben ze mij alle kalenders gestuurd en er zijn monsters bij, dat kan ik u melden. Ik vraag me werkelijk af, of in een land dat zo vreselijk bedrijvig aan „openbaar kunstbezit" doet, er zoveel verfoei lijk prulbezit door de brievenbus moest. Want van de 134 kalenders zijn er misschien drie de moeite waard. Echt on gelogen. Er zijn wel mooie kalenders te koop in de winkel, maar geen van de bedrijven die mij bedacht achtte me hoog genoeg om er een heel tientje tegenaan te gooi en. Ze wouën met een koopje klaar zijn en dat is dan ook zichtbaar. Een heel jaar lang, als ik niet oppas. We hebben in Amster dam onlangs zo'n fraai MMWMMM industrieel centrum ge opend, waar fraaie za ken naast prullen wor den tentoongesteld. Het zou de moeite lonen een keer een kalender-show te geven, met natuurlijk toekenning van prijzen of het uitdelen van ge vangenisstraf. Dan had ongetwijfeld tien jaar water-en-brood gekregen, de firma (waarvan ik een jaar ge leden hoorde; ik heb het fraais helaas zelf niet ontvangen) die voor het jaar 1962 één kapitale drukfout toestuurde, na melijk de kalender van 1961 Dat kan je gebeu ren, als je een niet al te snugger drukkertje hebt. En wat kan dat alle maal kosten, vraag ik me af. Twaalf goede fo to's van een jongen die het een beetje kan, of twaalf aardige tekenin gen reprodukties of wat u maar wilt, kosten zo'n firma (die er toch 20.000 nodig heeft) de kop niet. Een beetje net papier, een aardige lay-out nee, als het geld dan toch opmoet, dan maar op een smaakvolle wijze. En desnoods met weg lating van alle freules, maanstanden en hoog- watergedoe. Het schijnt moeilijk te wezen; heel moeilijk zelfs voor de beste rela ties. En wat geldt voor de kalenders, geldt even zeer voor de agenda's. Behalve een hele mooie foto-agenda van een Rotterdamse firma, heb ik er geen enkele gehad waarvan ik nu zei: hee ja, dat is er één. Mis schien dat ik niet in de kringen verkeer die wel goede agenda's verstu ren, maar het is over het algemeen met permis sie vodden. Al zal ik het mijn levenlang han dig blijven vinden te weten dat een telegram naar Kwantoeng 2,08 per woord kost. Maar nergens wordt mij ver teld hoe ik lippenstift van mijn wang moet verwijderen zonder mijn zakdoek te gebruiken, omdatenfin u bent ook getrouwd, neem ik aan Maar goed, niet ge treurd, als ik tijd van leven heb, heeft men tot vrijdag 1992 de tijd om zijn druktechnische en vindingrijke ideeën te veredelen. Bart L. joris Wijkverpleegsters: Nieuwjaarsdag: zus ter J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307 Overveen, tel. 12698; zuster L. A. Mole^ naar, Camphuysenlaan 18. Heemstede tel. 43207 (Oudeaarsavond) en zuster T R. Nijhoff, Duinrooslaan 8, Bentveld tel. 43330 (Nieuwjaarsdag) HEEMSTEDE Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6 tel. 36550 en W. E. Ulrici, Spiegelen burghlaan 20, Aerdenhout, telef. 40404 Beide artsen ook voor Aerdenhout. Wijkverpleegster: zuster C C. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 14, Heem stede, telefoon 35235. Apoth ken: Zie onder Haarlem. Nieuwjaarsdag: Artsen: W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606 en J. J. van Luin, Bronsteeweg no. 76 tel. 34445. Beide artsen ook voor Aer denhout. Wijkverpleegster; zuster G. F. Verduyn Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (Nieuwjaarsdag).' Apotheken: Zie onder Haarlem. HfLLEGOM Arts: Van den Andel. Stationsweg no 2 Hillegom, tel. 5417. Nieuwjaarsdag: J. J Versluys. Hoofdstraat 142, Hillegom Hillegom, tel.. 5121. Tandarts voor de Bollenstreek: H. A Meulemans, Gladiolenstraat 31, Lisse. tfel. 025304297. Nieuwjaarsdag: E. P Salverda, v. d. Endelaan 76, Hillegom tel. 02502—6219. Apotheek voor de Bollenstreek: Lissese Apotheek, Vierkant 223. Lisse, tel. 02530- 3608. Nieuwjaarsdag: Hillegomse Apo theek, G. H Bal. Hoofdstraat 78. Hille gom, tel. 02520—5272. BENNEBROEK Arts: G. Manschot, Rijksstraatweg 34. tel. 025026430. Nieuwjaarsdag: F. de Graaf. Rijksstraatweg 53, tel. 02502-6300 LISSE Arts: H. A. Hol], Veldhorststraat no 50 telefoon 3155. Nieuwjaarsdag: N. Bet. Nassaupark 43, tel. 3996. SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls laan 14. tel. 8410 (voor zondag); J. Stoffel Hoofdstraat 165, tel 8310 (voor nieuw jaarsdag). Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-noord, tel. 02500 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6 Haarlem, tel. 02500—10354 Beide apo theken ook voor Nieuwjaarsdag. ZANDV'OORT Arts: J. F. Zwerver, Julianaweg no. la, tel. 2499. Nieuwjaarsdag: R Drenth, Hogeweg 43, tel. 3355. Wijkverpleegster: zuster A. M. Stiphout, Van Lennepweg 57, tel. 4294. Nieuw jaarsdag: zuster A M. Stiphout, Van Lennepweg 57, tel. 4294. Verloskundige: Zondag 30 december en Nieuwjaarsdag: G. Bokma, Tolweg no. 6, tel. 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn. Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, tel. 02500—35521 Nieuwjaarsdag: J. Heek, Koninginneweg no. 51, Haarlem, tel. 0250013174. Apotheken: Van zaterdag 29 december tot en met vrijdag 4 januari na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondags dienst de Zandvoortse apotheek, Halte straat 8, telefoon 3185. Echter uitsluitend voor recepten-spoedgevallen. De dien sten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. HAARLEMMERMEER Badhoevedorp/Sloten: Arts: O. A. van Dobbenburgh, Van 't Hoffstraat no. 30. tel. 2812, Badhoevedorp. Nieuwjaarsdag: L. A. Faber, Sloterweg 1301, tel. 020— 151515, Sloten. Halfweg/Zwanenburg: Arts: D. A. Rijn- ders. Amsterdamsestraatweg 60, telefoon no. 4593. Halfweg. Nieuwjaarsdag: T. N. A. van Tooren, Beatrixstraat 1, tel. 4820, Halfweg. Wijkverpleging: zuster P. F. G. Smits, Schoolstr. 6. tel. 5488, Halfweg. Nieuw jaarsdag: zuster H. Barendsen, Wilgen laan 67 bv., tel. 5148, Zwanenburg. Hoofdorp: Arts: D. v. d. Zee, Leeghwa- terstraat 28, Hoofddorp, tel. 025036135 Van maandag 31 december 18 u. af tot en met woensdag 2 januari 8 u. Nieuw-Vennep/Rijsenhout: Arts: G. Nug- teren, E. Previnaireweg 2, Nieuw-Ven- nep, tel. 02526220. Nieuwjaarsdag: E. Smit, Olvmpiastraat 11, Rijsenhout, tel. 02977—5860. Ondercommandant J. P. Pollé en zijn vrouw tijdens de hartelijke huldiging die hen vrijdagavond in de Haarlemse brandweerkazerne ten deel viel. man, die zich door zijn persoonlijkheid en leidinggevende kwaliteiten in en buiten het Haarlemse brandweerwezen veel waarde ring en vriendschap heeft verworven Onder de aanwezigen bevonden zich Haar lems burgemeester mr. O. P. F. M. Cre mers, de wethouders W. C. Bakker, A. van der Veldt en P. W. Voskuilen en de gemeentesecretaris mr. H. E. Phaff. Nadat de heer Pollé, die vergezeld was van zijn vrouw en kinderen, tussen een dubbele rij stram in de houding staande brandweerlieden was binnengekomen sprak burgemeester Cremers als eerste de scheidende ondercommandant toe. Hij be lichtte de vriendschappelijke verhouding tussen hem en de heer Pollé en noemde diens besluit om zich kort voor zijn gou den jubileum als brandweerman terug te trekken ten einde plaats te maken voor een jongere kracht getuigen van inzicht en wijsheid. De ourgemeester geloofde dat de heer Pollé dankbaar mag terugzien op zijn lan ge staat van dienst bij de Haarlemse brandweer en op de vriendschap die hij in wijde kring heeft verkregen. Voor een groot deel is het aan ondercommandant Pollé te danken, aldus mr. Cremers, dat er in Haarlem één brandweer is. Namens het college van Burgemeester en Wethou ders dankte hij de heer Pollé voor alles wat deze vöór dé brandweer en daardoor dbk voor de Haarlemse bevolking heeft ge daan. Als tastbaar blijk van deze erken telijkheid bood de burgemeester een an- tièke thermometer en een barometer, ge vat in een houten kast aan. Vervolgens sprak de commandant, de heer G. J. Stap woorden van waardering tot zijn ondercommandant. Hij prees diens vriendelijkheid, bekwaamheid en vasthou dendheid. Als afscheidsgeschenk van het korps overhandigde hij de heer Pollé een polshorloge. De heer Stap dankte ook mevrouw Pollé voor haar medewerking aan het werk van haar man. Hoofdbrandmeester P. F. Semé vertolk te de dank en waardering van de brand weervereniging „De Tien". Hij hoopte dat de heer Pollé nog vaak de bijeenkoms ten van „De Tien" zal bijwonen. Namens de vereniging bood de heer Semé de schei dende ondercommandant een kist sigaren en mevrouw Pollé een bloemstukje aan. In zijn dankwoord zei de heer Pollé diep getroffen te zijn door de ontvangst en hulde die men hem bij zijn afscheid heeft willen bereidpn. Bijzonder op prijs stelde hij de aanwezigheid van de ver tegenwoordigers van het gemeentebestuur. De burgemeester dankte hij voor diens medewerking en belangstelling voor het werk van de brandweer. Met grote er kentelijkheid memoreerde de heer Pollé ook zijn samenwerking met commandant Stap en de korpsleden. Tenslotte bracht hjj zijn vrouw en kinderen dank voor hun voortdurende bereidheid mee te wer ken aan zijn taakvervulling. Van de gelegenheid persoonlijk van de heer Pollé afscheid te nemen maakten velen gebruik. Tot opvolger van de heer Pollé als on dercommandant van de Haarlemse brand weer is Denoemd de heer Ch. Brauers, tot dusver commandeur. Brandmeester P. F. Serhé is per 1 januari bevorderd tot hoofdbrandmeester en zal als zodanig zitting nemen in het college van de brandweer. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL 16061 SCHOENENHANDEL SWEERTS BESTAAT HONDERD JAAR Vrijdag hing de vlag uit bij de schoe- nenhandel van de heer E. Sweerts in de Haarlemse Barteljorisstraat. Op die dag bestond zijn zaak namelijk honderd jaar en dit feit werd vrijdagmiddag herdacht met een receptie voor de uitgebreide kring van clientèle. De grootvader van de tegenwoordige eigenaar legde in 1862 met de vestiging van een laarzenmakerij in de Lange Veer- straat de basis voor dit schoenenmagazijn. De zaken floreerden, de laarzenmakerij werd een schoenenhandel en in 1934 be sloot men naar de Barteljorisstraat te ver huizen. Daar richtte men de winkel na de oorlog opnieuw in, de etalages werden veranderd en met een gemoderniseerde verkoopruimte (waaraan ook dit jaar weer verbeteringen werden toegevoegd) kwam de heer Sweerts tegemoet aan alle eisen van zijn publiek.

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 4