In het Joegoslaviëhuis kan men de Balkansfeer proeven Jantje Venekamp-Iienkamp kon huishoudbudget weer verrijken Oostenrijkse ski-ploeg oefent dit jaar gemeenschappelijk Schilderskist bij afscheid m Gelukkig initiatief van J. A. Riemens SLOT Amerikaanse hulp voor de Europese ruimteproeven Zaal bleef leeg bij litteraire avond IJsbreker door Spaarne en de Ringvaart Toch revanche-duel Liston-Patterson Het was wat stil op noordelijke banen Nationale skistrijd in begin januari Woede en pret over satirische serie van Britse t.v. MacArthur gaat bemiddelen in atletiekgeschil Biljartstrijd 71/2 RDAG 29 DECEMBER 1962 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 „DE SLEUTEL SPECIALIST" Opvolgers Gerrit Schulte-beker dit keer naar Jo de Roo T\ BB verzuimde kans om van staartplaats te komen in hoofdklasse Nieuw systeem Marokkaans volleybalteam overwon Zamalek: 3-0 Ook skiën in Nederland Kort nieuws De belangstelling voor Joegoslavië als toeristenlana groeit. Steeds groter wordt de stroom van Nederlanders, die zich graag eens in een land bevinden, waar ze niets van de taal begrijpen en zich kunnen verbeelden afgesloten te zijn van „onze" beschaving. Degene, die het land eens heeft bezocht teert lang op zijn her inneringen. Tot hij er weer naar toe kan. Nu is er echter een mogelijkheid, geko men om ook tussen twee vakanties in een snufje Joegoslavische sfeer op te doen. In een oud solide Amsterdams grachtenhuis aan de Singel. Nummer 440 om precies te zijn. Daar heeft de heer J. A. Riemens, die op politiek gebied in Nederland geen on bekende is, nu een „Joegoslaviëhuis", een hotel, ingericht, waar men 'n kopje Turkse koffie of 'n glas Sloveense wijn kan drin ken, terwijl op de achtergrond muziek uit het land in kwestie opklinkt. Dat kan Slo veense muziek zijn, die als twee druppels water lijkt op de Tiroler muziek, maar Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem TeL 11*93 WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten onderzoeken op het ogenblik of het mogelijk is met West-Europa samen te werken bij de uitvoering van het Euro pese ruimteprogram, zo is in Washington meegedeeld door een woordvoerder van het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart NASA. De zegsman ontkende, dat een groep des kundigen van de NASA die deze maand een bezoek heeft gebracht aan Frankrijk, West-Duitsland en Groot-Brittannië, een Amerikaanse raket heeft aangeboden ter vervanging van de Britse Blue Streak. Groot-Brittannië, Frankrijk, West-Duits land, Nederland, België, Italië en Austra lië hebben een gemeenschappelijk ruimte program opgesteld. Men wil in de zomer van 1965 van het proefterrein bij Woomera in Zuid-Australië een kunstmaan lanceren. De eerste trap van de aandrijf raket zou gevormd worden door de Blue Streak, de tweede door een nieuwe versie van de Franse raket Diamant en de derde door een Westduitse raket. De Italianen zullen de satelliet leveren. Het gezamenlijk streven van de gemeen tebesturen van Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Haarlemmermeer naar meer culturele activiteiten in de dorpen Zwanenburg en Halfweg, dat resulteerde in een veertiendaags programma van kunstavonden, is vrijdagavond wel heel slecht beloond. Een litteraire avond, toe gelicht met grammofoonplaten, te verzor gen door de heer S. Helder, kon geen door gang vinden wegens gebrek aan belang stelling van de zijde van de burgerij. Gisteravond om 8 uur waren in de Mar- grietschool in Halfweg aanwezig de heer Helder, een raadslid en twee vertegen woordigers van dagbladen. Verder was er niemand. Om half negen kwam één mijn heer informeren of de lezing al aan de gang was. Na de opening van de tentoonstelling „Kindervisite" met een inleiding door de schrijver Bert Schierbeek en een gram- mofoonplatenavond met klassieke muziek, welke activiteiten respectievelijk op maan dagmiddag en donderdagavond een ver heugende belangstelling trokken, was de ervaring van gisteravond wel uitermate te leurstellend voor de organisatoren. Heden avond speelt in hotel „Tivoli" in Zwanen burg het jazzquartet Louis van Dijk. Waar schijnlijk zal dan de belangstelling groter zijn. De heer en mevrouw Riemens genieten in een stille periode zelf even van een kopje Turkse koffie. ook muziek uit de Kosmet, waar het oos terse een veel grotere rol speelt. En voor de liefhebbers worden er klassieke platen gedraaid, zoals de „Ohridska Legenda" van Stevan Hristic. Maar meen nu niet, dat het Joegosla viëhuis alleen maar een café is. De per soon van de heer Riemens staat daar eigenlijk al borg voor. Deze politicus, die sils strijder in de Derde Weg- en PSP-ge- lederen een groot bewonderaar van het land van Tito was, heeft zich ten doel gesteld, het land nader tot de Nederlan ders te brengen. Zo heeft hij in het mooie grachtenhuis een tentoonstelling inge richt, waar men veel kunstnijverheidspro- dukten van Joegoslavië kan bewonderen (en kopen). Oorspronkelijk zou het pand ook een Joegoslavisch verkeershuis zijn geworden maar men is nu overgegaan tot de stichting van een verkeershuis voor de Benelux, en dat is in Den Haag gevestigd. Het Joegoslaviëhuis in Amsterdam is dan ook een strikt particuliere onderne ming en dat is duidelijk te merken aan de plezierige ongedwongen sfeer. De heer en mevrouw Riemens willen van hun huis een contactcentrum maken. Niet alleen voor in het land geïnteresseer de Nederlanders, maar ook voor de Joe- goslaven, die in Nederland verblijven. Als er om een bepaalde avond gevraagd wordt verzorgt de heer Riemens dit. H%j heeft veel voorlichtingsmateriaal, en ook door zijn eigen ervaring van acht bezoeken in drie jaren kan hij Nederlanders en Joego slaven nader tot elkaar brengen. „Het is opmerkelijk dat de belangstel ling voor de Balkan in Nederland steeds meer toeneemt. Dat ziet men ook in de volksdansclubs. De folklore van dat deel van Europa wordt een steeds grotere trek pleister", zegt de heer iRemens, die uren door kan vertellen over het land, dat hem geheel heeft gepakt. „Het is ook zo'n prachtig vakantieland. De periode van slecht weer is er maar heel kort. En nergens vindt men zoveel uren zon neschijn als juist aan de Joegoslavische kust". De heer Riemens is met een man van Polygoon het gehele land doorgereisd. Hij heeft zeshonderd kleurendia's meege bracht, waarvoor men liefst 4500 kilome ter moest afleggen. Veel van die dia's kan men bij hem bekijken. Er komt in het Joegoslaviëhuis nu ook al een studieclub voor Servo-Kroatisch bij een. Vakanties in het land van Tito leiden wel eens tot intieme betrekkingen en dan wordt het nodig dat men eikaars taal gaat verstaan. Vrijdagsavond is het instuif- avond, zo nu en dan worden er filmavon den gegeven. Tal van activiteiten zullen zich zo in het Joegoslaviëhuis gaan afspe len. Juist daardoor is dit grachtenhuis aan de Singel veel meer dan alleen maar een hotel. En het is te verwachten, dat steeds meer Joegoslaviëminnaars de weg erheen zullen vinden. Tal van kunstnijverheidsprodukten zijn in de tentoonstellingszaal te zien. 11 Het jjs op het Zuider Buiten Spaarne van de Turfmarkt in Haarlem af in zuide lijke richting en het Ijs van de Ringvaart van de Haarlemmermeer tussen 't Spaarne en de steenfabriek in Lisse is onbetrouw baar omdat het door een ijsbreker ge broken is. Deze ijsbreker vertrok vanmorgen vroeg uit Lisse om in het ijs van de Ringvaart en het Zuider Buiten Spaarne een vaar geul te breken voor een schip, dat inge vroren was ter hoogte van de Turfmarkt in Haarlem. Vanmorgen om 11 uur was de ijsbreker nog niet gearriveerd bij de Bui- tenrustbrug, doch men verwachtte dat het schip in elk geval vanmiddag de Turf markt zou bereiken. Schaatsliefhebbers zijn dus gewaarschuwd. „Binnenkort zal het contract voor een revanchewedstrijd om het wereldkam pioenschap zwaargewicht tussen de bok sers Liston en Patterson worden gete kend," zo heeft Tom Bolan, de president van de maatschappij, die de eerste ont moeting tussen beide boksers organiseer de, gisteren in New York verklaard. Vol gens Bolan zal de Amerikaanse fiscus bin nenkort din beslag genomen recette van deze partij vrijgeven. Zoals bekend heeft Liston al enkele ma len verklaard, dat hij slechts een klein gedeelte van de hem toegekende beurs heeft ontvangen en dat hij niet van plan is nogmaals tegen Patterson te boksen voordat hij zijn gehele gage heeft ontvan gen. Er zijn gisteren weer enige duizenden guldens op de noordelijke Ijsbanen te ver dienen geweest. En vooral de Asser huis vrouw Jantje Venekamp-Tienkamp heeft uit die pot een vette kluif genomen. Won zij donderdag in Veenhoop als eerst aan komende 60,gisteren kon zij in het Friese Zandbulten f 80,incasseren. Bei de keren trof zij in de finale de Groninger kampioene, de gymnaste Riekje Tuinema Ruben en tweemaal moest deze met de tweede plaats 40,en 60,genoegen nemen. In pure snelheid is Jantje haar rivale, hoewel deze over een snelle start beschikt telkens de baas. De Asser huivrouw zal intussen haar huishoudbudget met ruim 500,hebben verrijkt. In Zandbulten werd Marijke Flisijn turnster en doch ter van de trainer van de amateur eerste klasser Jubbega derde,- hetgeen 40, betekende. Vierde werd lekje Hoekstra- Seinstra uit Groningen, het frêle rijdster- tje dat nu 20,ontving. Het hulpje in de huishouding uit Olde- holtpade /Fr.) Grietje Oosterhof was naar Oosterzee getrokken, waar zij uit een veld van 14 deelneemsters eerste werd'(/ 60, Haar grote concurrente Atje Deelstra, nu mevrouw KeulenDeelstra, uit Irnsum werd tweede 40,Harmke Peper uit Elburg derde 20,en Sippie Lootsma uit Lemmer vierde 10, Maar daarmee was de kous voor wat de dames betreft vrijdag dan ook af. Het was Eindelijk ligt er in Oostenrijk een flink pak sneeuw, maar voor de beste ski-lo pers is dit feitelijk veel te laat. Om goed te kunnen oefenen had er namelijk reeds einde oktober, begin november genoeg sneeuw op de bergen moeten liggen. Daar dit niet het geval is, besloot het bestuur van de Oostenrijkse ski-bond de beste lo pers naar Cervinia in het Italiaanse Aosta- dal te sturen, waar wel genoeg sneeuw lag. Dit gemeenschappelijke oefenen is iets geheel nieuws in Oostenrijk. Het was echter nodig. Ofschoon dit land in de loop van de laatste jaren grote successen heeft behaald de naam Toni Sailer zegt genoeg is het toch wel duidelijk ge worden dat men de ski-lopers niet indivi dueel kan en mag laten trainen. Daar de Fransen, Italianen en Amerika nen al lange tijd collectief oefenden vol gens eigen methode, behaalden zij de mees te successen onder ander' in Squaw Val ley, terwijl de Oostenrijkers met veel min der „plakken" naar huis gingen, fschoon zij individueel beslist niet zwakker waren In Oostenrijk zelf veroordeelt men dit „collectieve trainen", omdat het een in breuk zou zijn op de persoonlijkheid van de sportbeoefenaars, maar er blijft geen andere mogelijkheid meer over. Toen de Fransen twee jaar geleden als de grote en succesvolle concurrenten opeens voor de dag kwamen, bleek dat zij volgens een eigen plan collectief hadden geoefend en zich aan een ijzeren tucht hadden onder worpen. Reeds op verre afstand kon men hen aan hun stijl en aan hun houding her kennen. Oostenrijk heeft dit voorbeeld gevolgd, zodat de ski-lopers nu worden gedwongen zich geheel aan een wetenschappelijk uit gewerkte stijl te houden en zich te onder werpen aan een strenge dagindeling, die praktisch geen minuut voor individuele pretjes overlaat. De tegenwoordige ski-lo per moet functioneren als een goed ge smeerde machine, die onder de beste om standigheden en volgens wetenschappelijke berekeningen op gang wordt gebracht en die eerst daarna individuele eigenschappen kan botvieren. Daarom oefent het Oosten- LON DEN (Reuter) Pas een maand brengt de B.B.C. eens in de week het satirische programma „That was the week that was" op de televisie, maar het heeft nu al het nodige stof doen opwaaien. Er zijn vele heftige reacties ontvangen naar aanleiding van oneerbiedige opmerkingen over jde Britsè koninklijke familie, de bij bel, de Britse boeren en andere zaken. Par lementsleden hebben zelfs gevraagd om stopzetting van het programma of een ver bod. voor een aanval op bepaalde onder werpen. De minister van Posterijen. Reni- nald, Bevins, onder wiens zeggenschap de televisie valt, antwoordde kortweg „nee". Hoewel verscheidene slachtoffers men sen die zich onbarmhartig op de korrel za gen genomen een advocaat hebben ge raadpleegd, is tot dusver nog geen aan klacht tegen de samenstellers van het ge wraakte programma ingediend. Overigens zijn er genoeg mensen die de uitzendin gen weten te waarderen, ook die waarin men van het Vaticaanse concilie terugke rende kardinalen liet zingen „Arrivederci Roma" en waarin men een totaal ver draaide toespraak van premier Macmillan liet horen. De satires vallen bij het merendeel van de kijkers zeer in de smaak, vooral bij de jongeren, die met graagte zien hoe met ve le sacrosancte onderwerpen wordt afge rekend. De mikpunten zijn vooral gewich tigdoenerij, hypocrisie, misbruik van macht, ondoelmatigheid en de leden van de „establishment", een kleine, strikt ex clusieve kring waaruit de meerderheid van de Britse politici en diplomaten voort komt. De satirici in Engeland vrezen nu slechts één ding: dat men het als een sybool van zijn status zal gaan beschouwen om be spottelijk te worden gemaakt. Het mag dan wel even pijn doen, maar het bete kent dat men „er is." In het verversingshuis van Groenendaal heeft de heer H. N. A. Vooges, technisch hoofdambtenaar, vrijdagmiddag afscheid genomen van het bedrijf van openbare werken der gemeente Heemstede. Bijna 43 jaar was de heer Vooges aldaar werk zaam aan de tekentafels; van zijn hand waren vele uitbreidingsplannen, ontwerpen voor bouw en verbouw van gemeentege bouwen, tekeningen voor bruggen en plat te-' grondtekeningen van de gemeente. Op 1 maart 1960, bij zijn veertigjarig jubi leum, werd de heer Vooges onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Tijdens de afscheidsreceptie heeft mr. O. H. van Wijk, wethouder van openbare werken, getuigd van de visie, de fanta sie, het gevoel voor proportie en schoon heid van de heer Vooges, die zijn talen ten gebruikte juist in die decennia waar in Heemstede uitgroeide van een klein dorp tot een mooie woongemeente. De ad junct-directeur van openbare werken, de heer A. Poelstra, legde de nadruk op twee karaktereigenschappen van de scheidende functionaris, trouw en bescheidenheid. Daarnaast was hij een vakman in de ware zin van het woord. De heer Vooges werd ook nog toegesproken door de heer C. van Dijk, voorzitter van de personeelsvereni ging. Fraaie afscheidscadeaus werden hem aangeboden namens directie, collega's en personeel, te weten een schilderskist en een schildersezel. Mevrouw Vooges werd met bloemen bedacht. De heer en mevrouw Vooges bewon deren een der afscheidsgeschenken, een schilderskist. Naast mevrouw Vooges de adjunct-directeur van Openbare Werken, naast de heer Vooges wethouder mr. O. H. van Wijk. rijkse ski-team nu al twee maanden in Cervinia en verwerkt per dag niet minder dan 70 afdalings\cilometer, om van de andere oefeningen maar te zwijgen. In Cervinia denkt men natuurlijk op de eerste plaats aan de komende winterspe len, die in 1964 in Innsbruck plaatshebben en waar Oostenrijk op eigen terrein grote successen hoopt te boeken. De winter die nu is begonnen, wordt eigenlijk als een soort tussenseizoen beschouwd, waarin wel kleinere internationale wedstrijden plaats hebben, maar die ziet men toch meer als oefeningen voor de grote kampioenschap pen in Innsbruck. Ook Nederland heeft weer voor dit sei zoen eigen ski-kampioenschappen uitge schreven en wel ook de zesde maal onder de leiding en op het initiatief van de Ne derlandse ski-vereniging. Evenals het vo rige' jaar hebben zij plaats in Kitzbühel van 3 tot 4 januari. De leiding berust bij onze landgenoot Jan Boon, die al jaren in Kitzbühel woont en de Nederlandse deel nemers in de gelegenheid heeft gesteld om in de ski-school van Kitzbühel een ski- curus van twee weken mee te maken. De concurrenten kunnen deelnemen aan een reuzen-slalom en aan een gewone slalom. Bovendien worden allen in de gelegenheid gesteld om een ski-diploma te halen, voor opgesteld dat zij aan bepaalde eisen vol doen. i. Ook het Oostenrijkse team zal in Kitz bühel optreden en wel tijdens de interna tionale „Hahnefakammrennen". Daarbij zal dan dadelijk rflijken of de training in Cer- vina vruchtbaar is geweest. Het gaat er om of de groep van de senioren, zoals Toni Sailer, Molterer Hinterseer en Karl Schrans even goede opvolgers heeft gekre gen onder de jongeren, die nu de kans krijgen op de voorgrond te treden. Men verwacht dat Oostenrijk een goed team van jongeren op de been zal kunnen bren gen. Voor de kenners noemen wij een paar namen. Karl Schranz is de beste skiloper, Egon Zimmerman is kampioen in de reu- zen-slalom, Hugo Nindl voor de afdaling en als gewone slalomspecialisten Pepi Stiegler. Hias Leitner en Helmuth Schranz, de jongere broer van Karl. Onder de meisjes zullen de eerste plaatsen worden ingenomen door Traudl Hecher, die nu heel hard heeft moeten trainen, omdat zij in de afgelopen maanden bij de inrichting van het Alpenhotel van haar ouders moest helpen en zodoende geen tijd voor gym nastiek en training had. Na haar volgen Christl Haas. Marianne Jahn, Erika Net- zer, Edith Zimmermann en Sieglinde Brauer. Allemaal namen die in de inter nationale ski-wereld een uitstekende klank hebben en die nu ver van hun woonplaat sen systematisch oefenen om dan, zoals zij hopen, tijdens de kampioenschappen de verwachte successen te behalen. De wieler-professional Jo de Roo en de amateur Arie den Hartog zullen worden uitgeroepen tot de renners van het jaar in hun categorie. De bijbehorende prijzen worden hen uitgereikt op 5 januari in het restaurant van het stadion „De Vliert" in Den Bosch. Jo de Roo, die met gering verschil Henk Nijdam voorbijstreefde, krijgt dan de Gerrit Schulte-beker, Arie den Hartog de Toboga-beker. Tafeltennis In de hoofdklasse van de talfeltennis- competitie heeft TYBB de kans gemist om de rode lantaarn kwijt te raken. Van medestaartploeg OTTC werd zelfs verlo ren met 8—2. Jan Witteman en Jaap Vis ser zorgden elk voor één punt en dat was alles wat er voor de Haarlemmers in Oss aan eer te behalen viel. Zoals onder staande ranglijst laat zien, wordt de toe komst hierdoor bepaald somber. Maasbree 8—16 Germinal Irene 812 OTTC Salamanders 810 Wilskracht DDC AVGA 8—10 8—8 TYBB 8—7 8—4 8—2 8—1 wat de grote rijderijen betreft, wat stil op de noordelijke banen, waarschijnlijk in afwachting van de talrijke kampioen schappen die vandaag worden verreden. Bij de mannen heeft de Drentse kam pioen Boele de Vries, de grondmonster nemer uit Ballo, tweemaal te kampen ge had met de Friese cracks. Beide keren moest hij de eerste prijs naar Friesland laten gaan. Arjen Dijkstra won donder dag in Bovensmilde 100,met Boele de Vries als tweede 60,en gisteren moest laatstgenoemde in Lageland-Ham- weg de eerste plaats laten gaan aan Jan Heitbrink uit Akkrum, die nu 90,ont ving. Er is hier volgens een nieuw systeem gereden. De winnaars in de eerste ronde kregen ieder 10,in de tweede ronde 30,in de derde ronde 60,en ten slotte kon Heitbrink bovendien nog f 90,als Jberst aankomende in ontvangst nemen. De rijders apprecieerden dit systeem ten zeerste en mede wellicht daardoor hebben zij op de grote ijsvlakte, waarover La gpl and-Ham weg de beschik king heeft, veel strijd laten zien. Arjen Dijkstra werd nu door zijn pro- vinciegenoot Heitbrink geklopt en Arjen kwam daardoor niet verder dan de derde plaats, welke hem 30,opleverde. Vier de werd Willy Houwen, die 'eveneens f 30,kreeg. Jan Schepers uit Winscho ten, .T. Ophof uit Boertange en H. Bakker uit' Finsterwolde konden ieder 10,in de portemonnee stoppen. In Appingedam kwamen 23 junioren aan de start en van hen won de Drentse jeugd kampioen 1960 J. Brink uit Vries f 60. Tweede werd J. Westerkamp uit Noord broek 'f 40,derde J. Eggen uit Nieuw- wolda (f 25,en vierde H. G. Koller.uit Delfzijl (f 10,In Pampen tenslotte won E. Smit uit Kampen 25,en B. Schilder uit Kampen f 40, De schaatspoulair Berend Kikkert van trainer H. Schreur uit Ruinerwold, be haalde vrijdagmiddag het kampioenschap van Drente in de rubriek tot en met 16- jarigen (langebaanwedstrijden). Uit een veld van 32 deelnemers vergaarde hij via de 500 meter, afleggende in 56,2 en de 1500 meter in 2.59.1 een totaal van 115.900 punten. De ndere helft van de 16-jarige tweeling. Jan Kikkert werd derde met een tijd van 57.5 op de 500 meter, 3.02,1 over de 1500 meter en een totaal van 118.200 punten. Tussen dit tweetal plaatste zich F. Bloemert uit Zuidwolde (Dr.) met 56,4 over de 500 meter en 3.01,8 over de 1500 meter en een totaal van 117.000 punten. President Kennedy heeft generaal Dou glas MacArthur aangewezen om te be middelen in het conflict tussen beide Ame rikaanse atletiekfederaties over de aan wijzing van atleten voor de Olympische Spelen van 1964. Pierre Salinger, de perschef van het Witte Huis, verklaarde dat de beroem de Amerikaanse aanvoerder tijdens de tweede wëreldoorlog in de strijd om de Stille Oceaan zich reeds bereid heeft ver klaard mee te helpen het conflict tussen de Amerikaanse Atletiekfederatie (A.A.U.) en de Nationale Universitaire Sportfede ratie (N.C.A.A.) uit de wereld te helpen. Het conflict dat de uitzending van Ame rikaanse atleten naar de Olympische Spe len ernstig in gevaar brengt is er een van jurisdictie. De N.C.A.A., een over koepelende organisatie op het gebied van de universitaire sportbeoefening, heeft de laatste jaren eigen atletiek- en basket balbonden opgericht en is nu bezig er een te yormen vbor de gymnastieksport. De A.A.U. vertegenwoordigt deze sporten voor de Verenigde Staten in internationaal ver- band. Volgens de regels van de interna tionale federaties heeft alleen de A.A.U. het recht atleten aan te wijzen voor de Olympische Spelen en andere internatio nale wedstrijden. Het dispuut tussen beide bonden werd enkele maanden geleden bijzonder verhit toen de A.A.U. atleten gingen boycotten, die deel hadden genomen aan wedstrij den die waren georganiseerd door de N.C.A.A. en die niet door de A.A.U. wa ren gesanctioneerd. De Nederlandse kampioenschappen bil jarten 71/2 zullen van 24 tot 27 januari in het Hof van Brabant in Eindhoven worden georganiseerd. Deelnemers zijn: Beekman, Jacobs, Van Leur, Ligthart, Scholte, Vultink, Wijnen en Mol. De twee hoogstgeplaatsten komen voor Nederland uit in het wereldkampioen schap 71/2, dat van 21 tot 24 februari in Den Helder zal plaats hebben. Club des Clubs, de Marokkaanse volley- balkajnpioen heeft gisteren in een wed strijd voor het toernooi om de Europese beker met 30 gewonnen van Zamalek (Egypte). De setstanden waren: 1512 1511 1513. De returnwedstrijd wordt vandaag eveneens in Casablanca gespeeld. De Nederlandse ski-liefhebbers kunnen sinds gisteren hun sport in Nederland be oefenen. Op de 80 meter hoge Lemeler- berg bij Ommen is namelijk een ski-sport centrum geopend. Conferentie. De Nederlandse groep van de Internationale Unie van Christen- Democraten, waarbij zijn aangesloten de K.V.P., de C.H.U. en de A.R.P., heeft be sloten zich in een conferentie te gaan be zinnen op de internationale vraagstukken inzake vrede en veiligheid. Deze conferen tie wordt op 8 en 9 februari gehouden op „Woudschoten" bij Zeist. De besprekingen zullen worden ingeleid door prof. dr. G. C. van Niftrik, prof. dr. R. C. Kwant, luite nant-generaal b.d. Th. E. E. H. Matho en staatsraad M. Ruppert.

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 8