Sneeuw bracht veel ongemak maar geen ongelukken De lijdensweg van de Katangese afscheiding Marktkooplieden ploeterden vergeefs door de sneeuw Bel 14947 Bisschop van Haarlem opende zustershuis Mariastichting Jaarwisselingsbijeenkomst van de P. v. d. A. druk bezocht Volleybalteam van Luxemburg komt niet naar Groningen Melkbezorgers lieten het vandaag afweten m Geen weekmarkt in Haarlem „Marktwezen liet ons in de kou staan" Nederland komt op zaterdag twee keer in actie Ds. L. Hoorweg nam afscheid in Haarlem I 1 VERMOUTH ATAX-TAXI EURO-BEHANG EN VERF MAANDAG 31 DECEMBER 1962 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Melkhandel Oriënteringsreizen naar Japan en Israël <u •=ï-o m I ogelrampen VERWULFT Kort nieuws i* WASSERIJ DUYN Oranjevereniging Rijk -laarlemmer na woorden wisseling overleden Taptoe Wij helpen u snel en korrekt Enerverend 1.2.3.4.5 COGNAC De overmatige sneeuwval, gecombineerd met een stormachtige noordooster, heeft in Haarlem en omgeving niet geleid tot bijzondere gebeurtenissen. Of het moest dan zon dat de melkbezorgers besloten het bjjltje er bg neer te leggen en vandaag niet met hun produkten langs de huizen trekken. Door de barre weersomstandigheden was er zondag weinig verkeer. Diegenen, die zich wèl motoriseerden, hebben over het algemeen erg voorzichtig gereden. Ernstige ongelukken bleven dan ook uit. De sneeuwstorm veranderde zondag morgen de wereld in een witte woestenij, die de meeste mensen veilig vanachter de ramen hebben bekeken. Later op de dag trokken de moedigen er op uit, omdat zo ondergesneeuwde wereld toah zijn aan trekkelijkheden heeft. Duchtig ingepakt trotseerden dappere wandelaars wind, kou en sneeuw om de natuur in winterkleed te bewonderen. Verschillenden van hen togen naar het Kopje van Bloemendaal, waar gesleed en geskied kon worden. Door de snerpende koude was de animo voor deze vormen van wintersport echter niet groot. Buiten de stad Haarlem en buiten de beschutting die de duinstreek bood kon men zich tijdens de sneeuwval in de poolstreken wanen Vooral op de open wegen oostelijk van Haarlem, waar de storm de sneeuw onge hinderd voor zich uitjoeg, was het bijna niet te harden. Automobilisten die zich op de vlakte waagden konden zich een voor stelling vormen van wat er in boeken on der „de witte hel" wordt verstaan. Bestuursleden van de beide organisaties van melkhandelaren voor Haarlem en om geving schaarden zich zondagmiddag rond de vergadertafel om de situatie te bespre' ken. IVfede omdat ook zij, zoals zovele an deren, er rekening mee hielden dat het nog een hele poos zou blijven sneeuwen, werd besloten dat er vandaag, maandag, niet zou worden bezorgd. De winkels zouden open zijn en in die gebieden, waar geen winkels waren zouden standplaatsen worden inge nomen van 10 tot 14 uur. Zieken en ouden van dagen zouden zoveel mogelijk worden bezocht. Dit besluit gold voor Haarlem, Heem stede, Bloemendaal, Zandvoort, Velsen en Beverwijk. Daar kwam vandaag de melk boer niet aan de deur, zodat de huisvrou wen het rustig hadden, want de bakker had reeds vorige week laten weten dat hij maandag niet zou komen. Het gecombineerde bestuur van de Haar lemse melkhandel kreeg, nadat dit besluit genomen was en men het aanbevelens waard achtte de hulp van de radio in te roepen om het bekend te maken, ook nog te maken met de verzuiling van de Neder landse radiowereld. Want slechts de Vara bleek bereid een bericht de ether in te sturen over de Haarlemse melkbezorgers. Boos hebben de bestuurderen daarop con tact gezocht met de PTT teneinde het radiodistributienet te kunnen inschake len. Van die zijde bleek men wel bereid tot medewerking. Gisteravond schijnt het be richt over de melkbezorging in Haarlem en omstreken toch door de radionieuwsdienst te zijn uitgezonden. Chauffeurs van busondernemingen in Haarlem en omgeving verdienen onge twijfeld een pluim op hun pet. Want niet tegenstaande het barre weer en de aan- Adverlentie Speciaal gepland voor handel en industrie. Ideaal voor marktver kenning en het leggen van contacten. Naar Japan van 20 april tot 7 mei 1963. Naar Israël van 23 april tot 7 mei 1963. <D O _Q (O c :=r> i- o> co +-> 2 L. CO *-> co c co CD ©2 -O O O Li. X Neerlands eerste reisbureau VOO? een oavies voor een vankelijk vrijwel onbegaanbare wegen bleven de autobussen van NZH en Maarse en Kroon (Haarlemmermeer) rijden. Men kan er van verzekerd zijn dat de bestuur ders van de logge gevaarten derhalve vir tuose staaltjes van rijvaardigheid ten beste hebben gegeven. Natuurlijk waren vertragingen niet te vermijden. De bussen vervoerden maar weinig passagiers, de mensen bleven liever achter de kachel. Dat had weer een voor deel: de bussen hoefden niet bij iedere halte te stoppen. De stadsreinigingsdienst van Haarlem en de sneeuwploegen van de omliggende ge meenten stonden aanvankelijk voor een hopeloze taak. Later, tegen de avond, toen de sneeuwval minder werd en de wind af- De Grote Markt in Haarlem zondag middag om één uur. De kerst boom, midden op het eenzame plein, heeft de lampjes aan. Voor wie? Voor Loutje Coster? Zeker niet voor de duizenden Haar lemmers die de sneeuwstorm maar lieten razen en het voor deze dag maar bij de warme kachel zochten. Zo lag daar de Grote Markt zoals we hem maar heel zelden zien: vrijwel ver laten en uitgestorven. zwakte, had men meer eer van het vele werk. De voornaamste wegen werden met sneeuwschuivers en pekelhoudende strooi seis bewerkt. Ondermeer in Haarlem en in Haarlemmermeer was men zondagmiddag al druk bezig. Toen de duisternis was ge vallen kwamen ook vele particulieren als mieren na een regenbui uit hun warme woningen te voorschijn om straatjes en stoepen een beetje beter begaanbaar te maken. Helaas waren er ook vele, die zich aan de onbegaanbaarheid van het trottoir voor hun huis (nog) niets gelegen lieten liggen. In de Stadskweektuin aan de Kleverlaan in Haarlem is een depot ingericht waar voedsel voor vogels in nood gebracht kan worden. De in 1956 in het leven geroepen Stichting Vogelrampen, die geregeld hon gerende vogels van voedsel voorziet, rekent op medewerking van de Haarlem mers, doch verzoekt hen zoveel mogelijk slechts gesneden brood te willen bezorgen. Vanmorgen hebben lede van de stich ting zaad en hardvoer op verschillende plaatsen langs het Noorder en Zuider Buiten Spaarne uitgestrooid. Hier en daar werden bijten gehakt. Ook heeft men een bezoek gebracht aan de Oranjekom in de Amsterdamse waterleidingduinen en plaat sen in Aerdenhout en Bloemendaal. De stichting ontvangt ook graag finan ciële hulp. Het gironummer is 199399 en ook via de Twentsche Bank op het num mer 4.000 kan men financiële steun aan de stichting verlenen. Advertentie .AuU/./Z. Voor oud en nieuw tegenover V. D. Oudejaarsavond tot 9 uur geopend Tuinbouw en Plantkunde Haarlem. Op dinsdagavond 8 januari zal in het Kre- lagehuis aan de Leidsevaart in Haarlem de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een bijeen komst houden. De heer W. R. Oudshoorn van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in Aalsmeer zal een voordracht houden over „Vaste planten en rotsplanten". Nieuwsjaardienst tandartsen. Voor de rubriek Medische verzorging van zaterdag is ons ten aanzien van de tandartsen in Haarlem een onjuiste opgave verstrekt. Tandarts J. E. C. Veen heeft in spoedge vallen praktijk aan de Wagenweg 224 in Haarlem, telefoon 37914. Het opgegeven te lefoonnummer voor het geval van geen gehoor vervalt. Advertentie CINZANO Spoedig nadat het voormalige Belgisch I van het Franse Vreemdelingenlegioen) Kongo in 1960 werd omgesmeed tot de on- heeft echter steeds een hardnekkig verzet afhankelijke republiek Kongo, scheidde de geboden tegen de herenigingsplannen, rijke mijnbouw-provincie Katanga zich af. Hieronder geven wij enkele hoogtepunten De geschiedenis van de republiek Kongo ldt deze slepende historie, waaraan het wordt bepaald door de pogingen van de jongste UNO-optreden weer een nieuw centrale regering, om het afgescheiden Ka- hoofdstuk heeft toegevoegd: tanga, met zijn onmisbare inkomsten, 30 juni 1960: Tsjombe verklaart Katanga weer in te voegen. De Verenigde Naties 'ot zelfstandige staat, waarna ook andere stelden zich achter deze pogingen. Presi- Kongolese provincies revolteren, dent Tsjombe, gesteund door Belgische en Augustus 1960: De Veiligheidsraad stuurt Britse mijnbouwbelangen, Europese „advi- "P verzoek van de centrale regering 25.000 seurs" en een leger van huursoldaten militairen. België verklaart zich bereid (waaronder vele oud-OAS-ers en ex-leden rii?„^oepeil uit Katanga terug te trekken. UNO-troepen worden in Elisabethstad (Ka- Advertentie 11MSTERDAMSEVAART20 tel. 11053 OOK VOOR DE FIJNE WAS In aanwezigheid van de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, ver scheidene gemeenteraadsleden en tal van andere genodigden heeft de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dode waard zaterdag de officiële opening ver richt van het nieuwe verpleegstershuis Clio" van de Mariastichting in Haarlem, Tevoren had de bisschop in de kapel van het ziekenhuis een plechtige mis opgedra gen, waarbij gezongen werd door een koor van verpleegsters. Een groot gezelschap had in de lounge van het verpleegstershuis plaats genomen toen dr. H. J. H. Neyens, geneesheer-di recteur van de Mariastichting, namens het bestuur van het ziekenhuis het welkomst woord sprak. Hoewel het verpleegsters huis, aldus dr. Neyens, strikt genomen geen directe functie in de taak van het ziekenhuis heeft is het toch van wezenlijke waarde voor het ziekenhuis in zijn totali teit. De leerlingverpleegster die haar in trede doet in het ziekenhuisleven en tot dusver als jong meisje een betrekkelijk on bezorgd bestaan leidde wordt plotseling ge corifronteerd met de mens in nood. Haar zorgeloosheid maakt plaats voor de .zorg voor anderen. Het ziekenhuis heeft een deel van de verantwoordelijkheid der ouders overgenomen. In 't verpleegsters huis moet de leerling-verpleegster een compensatie vinden voor het gemis van haar huiselijke omgeving. Het is daarom dat het bestuur van de Mariastichting des tijds heeft besloten de bouw van het ver pleegstershuis voorrang te geven in het ontwikkelingsplan dat voor het ziekenhuis Dezer dagen werd de algemene leden vergadering gehouden van de oranjever eniging „Juliana" in Rijk. Er werd bekend gemaakt, dat in het afgelopen jaar aan contributies etc. 3.128,15 werd ontvan gen. Er werd 2788,47 uitgegeven. De kas sluit derhalve met een batig saldo van 339. 68. De aftredende bestuursleden Joh. v.d. Heuvel, R. Quartel en J. den Ouden werden herkozen. Overwogen zal worden om ook dames in het bestuur op te De vierenzestigjarige J. Molendijk uit Haarlem is zaterdagavond na een woorden isseling in een café in de Vijfhoek te Haarlem ineengezakt en kort daarop aan een hartaandoening overleden. De heer M. was met zijn echtgenote naar zijn zwager gegaan die een café heeft. Een woordenwisseling ontstond waarna de man een bierglas greep. Dit wierp hij naar een caféhouder, waardoor deze en een negenenvijftigjarige bezoeker wonden aan het gezicht opliepen Zij zijn in het Sint Elisabeths Gasthuis verbonden Zaterdagnacht om twee uur zat de jaar wisselingsbijeenkomst van de Haarlemse afdeling van de Partij van de Arbeid er weer op. .Ruim duizend mensen hebben dit festijn gevierd, waarbij zij alle zalen van het Concertgebouw in beslag namen. Er waren veel jongelui, die aanzienlijk bij droegen tot de feestelijke roezemoes, die van acht tot tweeën door het Concert gebouw heeft gegonsd. Na de opening door vethouder D. J. A. Geluk, trok een gedeelte naar de tuinzaal, waar het Haags Studentencabaret enkele voorstellingen gaf van „K-Wartaal". Velen hebben genoten van de zotheden die er verteld werden door de medewerkenden, die politici, bewegingen, staatshoofden en andere op de voorgrondtredende perso nen, oude helden en de woningbouw op de hak namen. In de bovenzaal van het gebouw ver toonden de heren J. Langeveld sr. en jr. van de filmdienst van Het Vrije Volk van acht tot twaalf films. Een keur van zwart wit en kleurenfilms: documentaires (Afri ka), speel- en tekenfilms, sportfilms waar onder een verslag van de voetbalwedstrijd Nederland-Frankrijk. Tot elf uur werden er in de foyer een slordige 5000 oliebollen geconsumeerd. Het Tweede-Kamerlid J. J. A. Berger sprak tussen half tien en tien uur. Hij sprak de hoop uit, dat in het nieuwe jaar jong en oud nauw zullen samenwerken. „Ik hoop, dat iedere Nederlander wat min der conservatief en traditioneel zal zijn als in 1962. In dit tijdvak kunnen we mensen die naar het verleden blijven hunkeren, niet meer gebruiken." Na een exotisch en temperament vol Zuidamerikaans showprogramma door de Guyana's betraden de leden van het Harmonie Orkest Haarlem met de drum band de grote zaal. Een ieder die tegen die tijd (het liep tegen half twaalf) wat slaperig was geworden, werd klaarwakker door het enorme en imponerende gedreun van de drumband, die de vloeren en muren van het gebouw deed trillen. Een gran dioze taptoe, die door een ieder met ple zier werd gadegeslagen. Het slotwoord van het officiële gedeelte werd gesproken door de federatievoorzit ter van Haarlem, de heer J. Willemse. Hij wenste alle aanwezigen een gelukkig nieuwjaar toe. Ten slotte zong men, bege leid door de muziekkorpsen de socialisten mars. Daarna begon het bal met muziek van de Guyana's, afgelost door het dansorkest de Aviola's onder leiding van de heer Cra mers. Dick Houtgraaf had de algehele dansleiding. Op oudejaarsdag worden doorgaans heil wensen uitgewisseld. De marktkooplui, die vanmorgen op de Botermarkt en Gedemp te Oude Gracht in Haarlem zoals normaal weekmarkt dachten te houden waren daarvoor echter allerminst in de juiste stemming. Ze waren zelfs boos. Boos op de gemeentelijke dienst voor het Markt wezen, dat hen in de kou had laten staan Want na zich met veel moeite een weg door de sneeuw te hebben gebaand von den ze vanochtend inplaats van kraampjes slechts decimeters hoge sneeuw op de standplaatsen die ze plegen in te nemen De kooplieden staken hun ontstemming over het feit, dat ze niet tijdig op de hoog te waren gebracht van de beslissing van het Marktwezen dat er vanda; g geen marktdag zou zijn, niet onder stoelen of banken. „Ik heb de tank van mijn auto leeg ge reden om hier naar toe te kunnen komen, En nu is het toch een verloren dag ge worden," klaagde een koopman uit de Zaanstreek. „Waarom hebben ze ons niet via de radio gewaarschuwd. Dat zou ons veel moeite en kosten hebben gespaard" Een marktkoopman uit Alkmaar zei: Ik vind het geen stijl. Op de markt in Haarlem liggen toch al gouden steentjes. Je moet er genoeg voor betalen. Waarom kon de gemeentereiniging onze standplaat sen niet sneeuwvrij maken?" Andere mannen gaven ongeveer in de zelfde trant uiting aan hun misnoegen. Ze waren van mening dat het publiek op deze laatste dag van het jaar toch wel naar de markt gekomen zou zijn. De directeur van het gemeentelijke marktwezen, de heer J. H. W. Scholte, wie wij om commentaar vroegen, zei dat de beslissing om de weekmarkt af te ge lasten gisteravond laat is genomen. Ik heb nog aan de draadomroep en de Advertentie Uw RADIO of T.V. defect? radio-nieuwsdienst van het A.N.P. ver zocht het bericht'van het niet doorgaan van de markt in Haarlem te verspreiden, maar ze zeiden me dat ze daar niet aan konden beginnen. De gemeentereiniging werkte elders in de stad op volle toeren om de voornaamste wegen berijdbaar te maken en kon geen personeel en materieel missen om marktstaanplaatsen sneeuwvrij te maken. Bovendien kreeg ik bericht van de kramenzetters dat ze geen kans zagen met hun karren door de sneeuwmassa's te komen. Ik betreur het natuurlijk dat er kooplieden voor niets naar Haarlem ge komen zijn, mffar de abnormale sneeuw val heeft alles in het honderd gestuurd," aldus de heer Scholte, die overigens van oordeel was dat de weekmarkt vandaag toch niet door veel mensen zou zijn be zocht om een standplaats voor de markt kooplieden lonend te maken. tanga) gelegerd. Februari 1961: Onenigheid in de Centra le regering. Loemoemba vermoord. April 1961: Op een Kongo-conferentie in Coquilhatville wordt Tsjombe gevangen ge nomen. Hij gaat akkoord met de eisen van de centrale regering, die hij echter na zijn vrijlating niet inwilligt. 13 september 1961: Uitbreken van vij andelijkheden tussen UNO-strijdkrachten en Katangese troepen in Elisabethstad. Hammarskjoeld komt bij een vliegtuigon geluk bij de Rhodesische grens om het le ven. Op 21 september wordt een staakt het vuren ingesteld. 5 december 1961: UNO-troepen doorbre- ,T ken een straatversperring bij het vliegveld is ontworpen. Dr. Neyens bracht dank aan van Elisabethstad. Aanval op het UNO- allen die tot de bouw hebben bijgedragen, hoofdkwartier in deze stad afgeslagen Hij wees er op dat in het verpleegsters- 20 december 1961: Tsjombe en Adoela huis luxe is vermeden. Er is slechts gelet verkondigen overeenstemming, doch nieu- op degelijkheid en doelmatigheid. Erken- we besprekingen brengen geen oplossing telijk is het bestuur voor het geschenk voor de integratie van Katanga, van de gezamenlijke uitvoerders, een groot- 4 december 1962. Troepen van de cen_ beeld-televisietoestel Het bestuur van de lrale regering bezetten Kongolo. Mariastichting heeft, aldus dr. Neyens, 1(( december 1962. De verenigde Naties met het volste vertrouwen de leiding van laten Tsjombe wet d t h t 0e het ziekenhuis m handen gegeven van le- TV,„_t „L,_ v ken Hii snrak de wens uit dat de be- Thant v00r de hereniging van Kongo met woonsters van het vernleegstershuis zich alle middelen zal worden uitgevoerd. Cl,o, de ™ze in wie je„gdj>e bevalligheid en onbesproken levenswandel zijn gesym boliseerd. Mgr. Van Dodewaard wenste hierna het I^,h f Xf I 24 december 1962: Opnieuw gevechten tussen UNÓ-strijdkrachten en Katangese gendarmerie. 28 december 1962: Katangese gendarme rie beschiet UNO-versterkingen in Elisa- ties bezetten alle strategisch belangrijke punten in deze stad en stoten in vier rich tingen door. Tsjombe en zijn ministers Advertentie Mobilofoon service das en nacht Advertentie bestuur, de directie en de leerling-ver pleegsters van harte geluk met het nieu we huis. De bisschop zei uit eigen erva- I vluchten ring te weten hoe enerverend het werk van ziekenhuisverpleegsters is. Het is dan ,7 n, 'er.. sjombe in Salisbury ook van p-oot belang dat zij gelegenheid I 0 esle' aangekomen, krijgen zich af te reageren in een rust gevende omgeving. Mgr. Van Dodewaard citeerde een Indisch spreekwoord dat zegt dat het gemakkelijker is een huis te maken dan een tehuis. Met het uitspreken van de hoop dat de leerling-verpleegsters in „Clio" zich goed thuis zullen voelen ver klaarde de bisschop het gebouw voor ge opend. Dr. A. Piron, inspecteur voor de Volksgezondheid in Noord-Holland, herin nerde er vervolgens aan hoe hij intertijd na de brief van het bestuur der Maria stichting, Waarin de bouw van een nieuw verpleegstershuis ter sprake werd gebracht zich zelf ervan had overtuigd dat deze nieuwe huisvesting dringend nodig was. Meer verpleegsters Hoewel de ziekenhuizen in het algemeen nog altijd met een tekort aan verplegend personeel kampen meende dr. Piron dat het percentage var de jonge meisjes, die verpleegster willen worden, de laatste tijd groter is dan enkele jaren geleden. Hij hoopte dat het verpleegstershuis niet alleen ten goede zal komen van de ge zondheidszorg in Haarlem, maar ook tot zegen zal strekken van de leerling-ver pleegsters die hot bewonen. Zr. J. van Kampen gaf uiting aan de dankbaarheid van alle verpleegsters voor het zusterhuis dat naar zij zei door ieder wordt geprezen. Het moet voor de ouders van de leerling-verpleegsters een grote geruststelling zijn, zo zei zij, te weten dat hun dochter zich hier thuis voelt en dat zij een deel van hun verantwoordelijkheid als ouders kunnen overdragen aan de di rectie van het ziekenhuis. Het verplegend personeel heeft zijn erkentelijkheid gestal te willen geven door het aanbieden van een bronzen Madonnabeeldje, vervaardigd door de Voorburgse kunstenaar Albert Ter- mote. Nadat dr. A. van Aubel de felicitaties van de staf en een schilderij van Jan Rij- VS.O.P it. 447 i+- gen. Luxemburg heeft zich teruggetrokken uit het toernooi voor de voorronden van het Westeuropese volleybalkampioen schap, dat op 4 en 5 januari in Groningen wordt gespeeld. In deze groep blijven dus slechts over de herenploegen van België, Denemarken en Nederland. Het wedstrijd schema heeft hierdoor een wijziging onder gaan. Vrijdagavond 4 januari vindt alleen de ontmoeting België-Denemarken plaats en op zaterdagavond komt de Nederlandse ploeg tweemaal in actie: eerst tegen Bel gië en daarna tegen Denemarken. De winnaar van deze voorronde plaatst zich voor de finale van het Westeuropees volleybalkampioenschap, die half april in Florence zal worden gehouden. Hiervoor komen verder in aanmerking de poulewin naars van de beide andere voorronden, die in Casablanca en Bern worden gespeeld. Daarbij zullen zich hoogstwaarschijnlijk kwalificeren Frankrijk en Italië. Ondanks de sneeuwstorm zijn zondag- laarsdam had aangeboden"en" dr."Neyens I avond toch zeer vele" naar de Wilhelmi- een dankwoord had gesproken was er gele- nakerk aan de Gedempte Oude Gracht in genheid het verpleegstershuis te bezichti- Haarlem gekomen om afscheid te nemen van ds. L. Hoorweg, gereformeerd predi kant in Haarlem-Zuid, die wegens gezond heidsredenen met vervroegd emeritaat gaat. Velen die van buiten moesten komen, lieten door de weersomstandigheden ver stek gaan, zo ook ds. A. M. Boeijinga uit Heiloo die de scheidende predikant met wie hij vele jaren in Haarlem heeft samen gewerkt, zou toespreken. Als tekst van zijn ifscheidspreek had ds. Het Nederlands team voor Groningen I HoorweS gekozen Psalm 138, het laatste 'vers: „De Here zal het voor mij volein digen." Nadat hij de zege had gegeven richtte hij een persoonlijk dankwoord tot de clas sis, de gemeente en de kerkeraad, waarin hij speciaal ds. Boeijinga, wijlen ds. J. W. Siertsema en ds. (nu professor) C. Veenhof noemde, met welke drie predikan- zal pas dinsdagavond worden bekendge maakt. De Belgische ploeg bestaat uit: E. Mol .(aanvoerder), R. Bruggenhout, G. Da niels, H. Deleu, .J. Deleu, M. de Marque, L. Dirix, V. Ernon, J. Klaps, R. Maes, A. Pieters en G. Verlooy. De wedstrijd voor de eredivisie van de volleybalcompetitie tussen .'.EVA (Am-.. sterdam) en SUES (Assen). Jie zaterdag- te" lange ü-'d heeft samengewerkt, avond in Amsterdam zou worden gehou- Daarna beklom ds. G. Rang, gerefor- den, ging niet door, aangezien sommige 'Pee,rd Predikant in Haarlem-Zuid depreek- CT TTTtr-. -l 0 I QtflP HlO Ho rfomnnntn Dnnl O t O n 1 i SUES-spelers te grote moeilijkheden zou den hebben met de treinverbindingen. Advertentie ZIJLSTRAAT 57 TELEFOON 10802 stoel, die de gemeente Psalm 212 4 liet zingen. Met een dankwoord namens ker keraad, classis, gemeente en collega's richtte ds. Rang zich tot ds. Hoorweg. Ten slotte zong de gemeente staande „Dankt, dankt nu allen God". Na afloop van de dienst was er gele genheid ds. Hoorweg ten afscheid de hand te drukken. Afscheidsgeschenk. De burgerij van Heerenveen heeft afscheid genomen van burgemeester G. H. Kuperus, die de pen sioengerechtigde leefti d heeft bereikt. Hij Aangereden door trein. Een 58-jarige kreeg van zijn gemeentenaren een reis wegwerker van de Nederlandse Spoorwe- naar Los Angeles. Daar zullen de burge gen, de heer W. Kuipers te Lage Zwaluwe, meester en zijn echtgenote onder meer een is, toen hij bij Lage Zwaluwe bezig was bezoek brengen aan een onderneming, die met wisselverwarming, aangereden door een vestiging heeft in Oudeschoot. De heer een trein, waarbij hij zeer ernstig werd Kuperus is zestien jaar burgemeester van gewond, i Heerenveen geweest WU verzorgen al uw behang- en witwerk

Haarlem's Dagblad | 1962 | | pagina 4