Triniteitslyceum V behaalde gisteren grootse overwinning Een, dak is Israëlische ambassadeur heropende L Leegstaande woningen in Tuinwijk- en Zonnelaan worden weer bewoond méér dan een ferme parapluie zó lekker zó gezond Veel teams streden niet volledig PILASTRO ARREDAMENTO WINDT's Woninginrichting Niemand met alles goed in toto 22 Sjoukje Dijkstra naar de V.S. Kopgroep van drie in damtitelstrijd Haarlemse makelaars gaan 40-jarig bestaan vieren Nieuwe anjer genoemd naar prof. Martin Buber Discriminatie? Kort plezier van eigen auto VRIJDAG 19 APRIL 1963 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Wat vraagt U van Uw huis: beschutting tegen regen - meer niet? Of wilt U dat het een echt „thuis" is? Vraag dan bij de vakman de nieuwste sta- lenboeken van R&D-behang. Een kleine bloemlezing uit de grote collectie ontvangt U als U een briefkaart (voorzien van 30 ct. extra postzegels) stuurt aan Rath Doodeheefver, afd. D, Postbus' 375, Amsterdam. Restauratie stadhuis Zaluwenpaar op Elswout Bazaar geopend voor verenigingsgebouw BOEKENKAST 180 cm hoog en 61 cm breed 39.75 Spoeling dun voor de winnaars gelijke spelen Uitslagen finale 3de klas kader district Haarlem NEC behaalde weinig eer aan amateurelftal: 1-5 Twee jubilarissen en afscheid bij P. en C. Landelijk congres wordt in Zandvoort gehouden .jé met versgebrande hazelnoten, roomcaramel en vollemelk chocolade Tijdelijke huisvesting voor onderwijskrachten „Lanen en wegen in Bloemendaar' zal als boekje verschijnen Jongens vergrepen zich aan 14-jarig meisje Menig jongen loopt direct warm voor het schoolvoetbaltoernooi, zouden talrijke ouderen geneigd zijn op te merken. Toch blijkt dit niet geheel een beeld van de werkelijkheid ai te spiegelen, want giste ren bijvoorbeeld kwamen talrijke team;- onvolledig op. Zo streed de Elout van Soe- terwoude school met 9 man een dapper maar tevergeefs duel. Opmerkelijk en bij zonder kranig was het gelijke spel van de Albert Schwéitzerschool, behaald met hel minimale aantal voetballers (8), hetgeen geen beletsel vormde de volgende ronde te bereiken. Twee scholen bleven /onder meer weg en ook vele leiders schitterden door afwe zigheid. Evenals vorige dagen schiep de regen gisteren weer talrijke problemen, üe terreinknecht van HFC bleek evenwel niet voor één gat te vangen te zijn. De sterk geachte Dreefschool uit Heem stede moest na rust een 2-0 voorsprong prijs geven. Het werd echter geen gelijk spel, maar een lang niet malse zege van 2-7 voor de tegenpartij, Aeneas Mackay- school. De Jan Gijzenscnool deed dankzij een 10-0 overwinning van zich sireken. Ook de Pius X-school bleek een produk- tieve bui te hebben, gezien de 11-3 voor delige score tegen de Nic. Beetsschool. De kroon komt echter het Tiiniteitslyceum V toe. Met 17-1 werd Mendelcollege X ver slagen. Kampioen E van vorig jaar, de Prof. Kohnstammschool strijdt niet meer mee. Na het gelijke spel tegen de Vondelschool miste het team enkele strafschoppen. 2e ronde verliezersafd. E: Alb. Schweit- zersch.—.Theo Thijssensch. 1-1 (Alb. Schw. wint); Dr. Bavincksch.Chr. Huygens- sch. I 5-0; Crayenestersch.#Bosch en Ho- vensch. 2-2 (B. en H. wint); Chr. £.O.M.- sch.Linnaeussch. 0-11; FloraschoolSt.. Jozefschl Bl'daal 6-3; Anslijnschool n.o. Kon. Wilhelminasch. 0-5; Dr. Huëtsch. n.o. Rijksleerschool 0-5; Corn. Houtmansch. v. Zeggelensch. I 1-3; St. Bavosch (Wes tergracht)Kard. de Jongsch 5-4; School BuitenrustFuhrhopschool niet gespeeld; St. BernardscboolDr, .A. Kuypersch. 0-4; ParkwijkschüolProf. Kohnstammsch. II 3-0; Elout v. Soeterwoudesch.St. Petrus Canisiussch. 2-3; W. de Zwijgerschool Haarl. Montessorisch. 4-3; Kon. Juliana- sch.P. H. v. d. Leysch. 0-2; St. Lamber- tussch.Lorentzschool 8-0 2e ronde winnaars afd. E: Noorderschool St. Bonaventurasch., St. Theresiaschool (Bl'daal)T. P. Coensch., St. Bavoschool (Eemstr,)St.. Antoniussch. (A'hout) en Tetterodesch.Beatrixsch. worden morgen gespeeld. Chr. Dreefsch.Prinses Mar- grietsch. 2-3; Dreefsch. (H'stede)Aeneas' Mackaysch. 2-7; Pius X-sch.Nic. Beets- sch. 11-3; Kon. Emmasch.St. Antonius- Advertentie RATH DOODEHEEFVER ontwerpers en fabrikanten van behang. Op 12 september 1962 heeft de gemeen teraad een krediet van 39.300 beschik baar gesteld voor het maken van een zes de wethouderskamer en enkele andere werkvertrekken in het stadhuis. In dit be drag was een som van 15.000 begrepen voor het vergroten van de kamer van de wethouder van stadsontwikkeling en open bare werken en, het aanschaffen van aan vullend meubilair. Tijdens werkzaamheden aan deze kamer is echter gebleken hoe dit vertrek in de oorspronkelijke toestand er heeft uitgezien. Ook kwam hierbij aan het licht dat het aanbeveling verdient de restauratie van de schouw, het deurkozijn en de wanden in dit vertrek niet uit te stellen tot het tijd stip van restauratie van de vleugel aan de Zijlstraat. Thans zijp de benodigde onderdelen voor het herstel van de schouw voorhanden en derhalve zullèn de kosten lager zijn als deze werkzaamheden nu reeds ter hand worden genomen. De hiermee samenhan gende eXtra kosten worden geraamd op t 7.000. B- en W. vragen de raad een aan vullend krediet ter grootte van dit bedrag beschikbaar te stellen. sch. (H'lem) 1-6; Prof. Kohnstammsch. I Vondelschool 1-1 (Vondelsch. wint); Sint Jozefsch. (H'stede)—St. Aloysius Mariasch. (O'veen) 2-0; v. Zeggelensch. IISt. Aloy- siussch. (H'stede) 3-3 (v. Zeggelensch. wint) Chr. School Bl'daal—R.K. Opl. School Nw. Gracht 1-1 (R.K. Opl. Sch. wint); Dr. Al- fons Ariënsch.Jan Gijzensch. 0-10; Voor- wegsch.Nassausch. 5-2; Mr. Thielsch. Jul. v. Stolbergsch. 3-0; Bornwatersch. Jacobaschool 4-5. 2e ronde verliezers afd D: Coomhert- lyc. IIDs. W. J v. Eldensch. 5-0; Marn. v. St. Aldeg.lyc. IIBronstee ULO III 5-0; Klaas de Vries ULO IVKarei v. Mander- lyc. III 0-13; Kon. Wilhelminasch. II-Trini- teitslyc. VII 5-0 regl.; Lorentzlyc IVSt. Jeroen ULO VII 2-7 ;R.K. Centr. VGLO III A. H. Gerhard ULO II 1-1 (R.K. Centr. wint); Hartenlust ULO IIILorentzlyc. V 7-0; R.K. LTS VI—Lorentzlyc. VI 0-8 2e ronde winnaarsafd. II: R.K Centr. VGLO III—Mendelcoll. IX 9-0; Th. Kete laar ULO III—Mendelcoll. VI 0-3; LTS VII Mendelcoll. VIII 0-5; Triniteitslyc. V Mendelcoll. X 17-1; Chr. Dreef ULO li sted. Gymnasium II 4-0; LTS VISt. Hen- ricus ULO III 1-4; Triniteitslyc. VI—Hil- debrand ULO II 2-4; St. Jeroen ULO V Lourens Costerlyc. V 0-6 Zoals elk jaar bereiken ons uit onze lezerskring beriqjiten over terugkerende vogels, zoals eerste zwaluwen, die echter volgens het spreekwoord nog geen zomer brengen. Zo is in de omgeving van het Jac. P. Thijsselyceum op „Elswout" in Overveen een zwaluwenpaar waargenomen dat vast voornemens schijnt te zijn hier te gaan nestelen. Van een personeelslid '-an Publieke Wer ken in Bloemendaal kregen we de mede deling dat hij vanmorgen in de omgeving van het kahtoor van deze diensten bij de watertoren aan de Zeeweg voor het eerst in het seizoen een nachtegaal heeft horen zingen. Burgemeester mr. G. C. van der Willi gen van Haarlemmermeer opende don derdagavond officieel de bazar in Rijsen- hout. Deze wordt gehouden ten bate van de stichting van een verenigingsgebouw, waaraan in Rijsenhout een grote behoef te bestaat. Men hoopt nog dit jaar met de bouw te kunnen beginnen. Als het bedrag, dat de Rijsenhouters zelf op ta fel moeten brengen, aanwezig is, zullen gemeente en rijk een subsidie verstrek ken. Advertentie EEN VEELBELOVEND BEGIN. Nieuwe serie Sfeervolle kombinatie van modern en praktisch staal met warm en edel hout. HAARLEM: Wagenweg 146 - BENNEBROEK Rijksstraatweg 8-10 Toto 22 (zaterdag) heeft de deelnemers voor grote problemen gesteld. Er kwamen geen meldingen binnen van 13 goed voor spelde uitslagen, zodat diegenen met 12 punten ook een deel van het bedrag kre gen dat voor de eerste prijs' was uitge trokken. De 23 tweede prijswinnaars ontvangen elk 8760 bruto van het totale prijzen- bedrag van 201.458.50 130.355,50 voor de eerste, 71.103 voor de tweede prijs). Voor het prijzenbedrag van 237.010 zorg den 628.546 deelnemers.- De spoeling vtior de voorspellers van vijf gelijke spelen was bijzonder dun. Liefst 1457 gegadigden, van wie er zeven twee goede kolommen hadden ingevuld, moeten 1 35^551,50 delen, zodat ieder van hen een bedrag van f 25 rijker werd Ook toto 29 was een groot succes, getuige de 610.451 deelnemers, die tezamen een prijzenbedrag van 222.889,inlegden. Acht personen hadden een foutloze kolom en zij deelden de eerste prijs van f 133.733,40, zodat hun ieder 16.716,60 kon worden uitgekeerd. De toto had de deel nemers toch minder moeilijkheden opge leverd, want er kwamen 130 meldingen binnen van 12 punten. De tweede prijs, die in totaal 89.155,60 bedroeg, verrijkte de winnaars ervan met een nette bedrag van 686. Voor de deelnemers, die beide malen achter het net dreigden te vissen met elf of tien goed voorspelde resultaten was er een „extra-paasprijs" ingesteld. Deze werd uitgereikt aan diegenen die zaterdag elf en maandag tien of elf goede voorspeilin gen hadden. Vijf mensen maakten aan spraak op dit „extraatje" en zij toucheer den ieder een vijfde deel van 50.000, een bedrag dus van f 10.000. De winter mag dan achter de rug zijn, Sjoukjé Dijkstra heeft nog heel wat ijs voor de boeg. Donderdagmiddag vertrok zij van Schiphol naar de Verenigde Sta ten, waar ze gedurende het komende week einde met vele andere sterren ui't de we reldkampioenschappen demonstraties zal geven in New Yersey. „Ik blijf daar tot 28 april wat rondkij ken," zei onze wereldkampioene op Schip hol, „en reis dan naar Toronto voor de monstraties gedurende de week van 29 april tot 4 mei". Enkele dagen later keert ze naar Ne derland terug, maar niet voor lang. Reeds op 13 mei vliegt ze het land weer uit en komt voorlopig niet terug. In Engeland begint ze dan aan een nieuwe training van ruim 2'/s maand. De uitslagen van de biljartwedstrijden in de finale 3de klasse kader van het dis trict Haarlem luiden Meyer 183 24 29 7.62 Groen 250 24 41 10.41 250 30 38 8.33 Baart 225 30 36 7.50 Ketel 250 29 37 8.62 242 29 50 8.34 Bontekoe 223 30 25 7.43 Scholten 250 30 35 8.33 Baart 49 10 13 4.9- Bontekoe 250 10 94 25.— Scholte 250 31 22 8.06 Nobels 245 31 37 7.90 Het Nederlands amateurelftal heeft don derdag in de Goffert in Nijmegen een oefenwedstrijd gespeeld tegen NEC. Hoe wel de tweededivisieclub vrijwel het com plete eerste elftal in het veld had ge stuurd, wonnen de amateurs met 5-1 na een 1-0 voorsprong bij rust De wedstrijd werd bijgewoond door enkele duizenden toeschouwers. In Apeldoorn is het toernooi om het in dividueel damkampioenschap van Neder land donderdag voortgezet met de partijen uit de tiende ronde. De uitslagen luiden: RoozenburgAn- sems 11, Van HalBeeke 11, Lere Holstvoogd 1—1, KinnegenBom 02, EdinkGordijn, 11, D. de JongVan Beek 20, Van DijkBergsma 11. Donderdagavond zijn de partijen voor de elfde ronde gespeeld: BergsmaRoozen burg 02. Van BeekVan Dijk 02, Gor dijnD. de Jong 11, BomEdink 02, HolstvoogdKinnegen 20, BeekeLere 11, AnsemsVan Hal 11. De stand is met nog twee ronden te spe len: 1 t/m 3; Bergsma, Roozenburg en Van Dijk allen 15 pnt; 4. Holstvoogd 13 pnt; 5. t/m 8 Beeke, Bom, Gordijn en Van Hal allen 11 pnt. 9. t/m 11. Kinnegen, D. de Jnng.en.Lcr.e allen 10 pnU 12. Edink 9 pnt; 13. Ansems 8 pnt; 14. Van BéeR~5 pUTT In het filiaal van de n.v. Peek en Clop- penburg aan de Grote Houtstraat in. Haar lem zijn donderdagavond twee personeels leden, de heren A. van Leuffen en R. Jor- daan, gehuldigd ter gelegenheid van hun 25-jarig dienstverband. De jubilarissen, respectievelijk atelierleider-confectiecou- peur en thuiswerker-pantalonmaker, wer den namens de hoofddirectie toegesproken door de filiaal-bedrijfsleider, de heer A. P Schoor. Namens de ondernemingsraad sprak de heer H. Walters en het perso neel was vertegenwoordigd door de heren P. Smit en J. Janssen, verkopers. De jubilarissen werden geschenken aan geboden. De echtgenotes van de heren Van Leuffen en Jordaan deelden in de bloemen hulde. Van de heer C. Nieuwenhuis, maatkleer- maker, werd gisteravond afscheid ~eno- men. De heer Nieuwenhuis, die vorig jaar een kwart eeuw in dienst was, ging met pensioen. Ook hem werden geschenken aangeboden en zijn echtgenote kreeg bloe men. Op deze ongedwongen wijze maakte de Israëlische ambassadeur in ons land, dr. H. C. Cidor, na de officiële, heropening van Linnaeushof verricht te hebben een rondwandeling door de lusthof in Bennebroek. Ook de Haar lemse bloemenmeisjes hadden daar kennelijk schik in. Op 26 april bestaat de Vereniging van Makelaars in Haarlem en omstreken, af deling van de Nederlandse Bond van Ma kelaars in Onroerende Goederen, Hypo theken en Assurantiën veertig jaar. Het bestuur zal op die dag recipiëren van 15 tot 16.30 uur in restaurant Brinkmann in Haarlem. Ter gelegenheid van het jubileum van de Haarlemse afdeling zal de Nederlandse Bond van Makelaars op 9 en 10 mei het landelijk congres houden in hotel Bouwes in Zandvoort. Op de eerste dag spreekt prof. mr. J. M. Polak over „Rondom de nieuwe wetgeving op de makelaardij". Op de tweede congresdag zullen de congres sisten in de Gravenzaal van het Haarlem se stadhuis door burgemeester en wethou ders worden ontvangen. Hoogste schoorsteen. De hoogste schoorsteen van Nederland, die gebouwd wordt bij de elektrische centrale van de staatsmijn Maurits in Geleen, heeft zijn hoogste punt bereikt, namelijk honderd zestig meter. Advertentie Dr. H. A. Cidor, de ambassadeur van Israel in ons land, is een hijzonder char mant diplomaat, die geestig het woord weet te voeren. Van deze eigenschappen heeft hij donderdagmiddag blijk gegeven toen hij in Bennebroek de Linnaeushof met Mi- nicorso officieel opende. „In Israel houden de mensen evenveel van bloemen als de Nederlanders al is de bloemenrijkdom in Nederland veel groter. Evenals dc Neder landse mannen hebben de Israëliërs de goede gewoonte om aan het eind van de week een bloemetje voor hun vrouw mee naar huis te nemen," zo zei hij. Wat dit laatste betreft werd dr. Cidor door de heer H. W. Roozen, directeur van de n.v. Lin naeushof daartoe in staat gesteld, want deze bood de Israëlische ambassadeur een boetket anjers van een nieuwe variëteit aan, die de naam heeft gekregen van pro fessor Martin Buber, de Israëlische ge leerde die in juli uit handen van prins Bernhard de Erasmusprij's in ontvangst zal nemen. De heer Cidor was bij zijn aankomst om half vier in Linnaeushof verwelkomd door de burgemeester van Bennebroek, de heer D. van der Hoop van Slochteren, de heer en mevrouw Roozen en een groep Haar lemse bloemenmeisjes. "IrT tïët "ffiêèliuis, waar vele genodigden bijeen zaten, onder wie de burgemeesters van Bennebroek, Lisse en Zandvoort, hield de "hëer Röözert" 'een toespraak 'waarin hij de bloembollencultuur in Israel aan een Het bestuur van Linnaeushof in Ben nebroek is ontstemd over de beslissing van burgemeester en wethouders van Heemstede om dit jaar geen toestem ming te verlenen tot het plaatsen van borden langs wegen op Heemsteeds grondgebied, die de richting aangeven naar de Linnaeushof. Over de motieven voor deze weigering van B. en W. van Heemstede tast men in het duister. De gemeente Heemstede, waarin een ge deelte van Linnaeushof ligt, strijkt een bepaald percentage van de vermake lijkheidsbelasting op die de Linnaeus hof oplevert. Ook is het bestuur van Linnaeushof bereid precariorecht te be talen voor het plaatsen van richtings borden op Heemsteeds grondgebied. Het bestuur van Linnaeushof is er tot dus ver niet in geslaagd B. en W. van Heemstede van gedachten te doen ver anderen. Deze houding van burgemees ter en wethouders van Heemstede acht het bestuur van Linnaeushof een dis criminatie van het Bennebroekse wan delpark ten opzichte van soortgelijke gelegenheden. Gewezen wordt op de omstandigheid dat in Heemstede wel richtingsborden staan van Keukenhof in Lisse en van een particuliere tulpen show in Vogelenzang. uitvoerige beschouwing onderwierp. Onge veer vijftien jaar geleden werd de eerste zending bloembollen, bestaande uit dui zenden tulpen, hyacinten en narcissen uit Nederland in Israel ingevoerd. Met deze bollen werden uitgebreide proeven geno men. Gebleken is echter dat het klimaat in Israël over het algemeen ongunstig voor de bloembollenteelt is. Een uitzondering vormt de teelt van de Paperwhite nar cis. die thans een belangrijk export heeft. Het bestuur van Linnaeushof heeft, ge zien de goede "banden, die tussen Israël en Nederland bestaan, gemeend een nieu we anjersoort te noemen naar de win naar van de Erasmusprijs 1963. dr. Mar tin Buber. Deze nieuwe variëteit is ge kweekt in de anjerkwekerij van de fa milie Erens in Heemstede. Nadat een Haarlems bloemenmeisje dr. Cidor een boeket van deze fraaie, diep rode anjers had aangeboden zei de Is raëlische ambassadeur dat de Nederlan ders en Israëliërs hun liefde voor bloemen gemeen hebben. Hij aanvaardde de hem geschonken anjers onder voorbehoud van de toestemming van prof. Martin Buber dat dienst naam aan de nieuwe anjer soort wordt verbonden. Hierna verklaar de dr. Cidor het nieuwe seizoen van Lin naeushof en Minicorso voor geopend. In gezelschap van burgemeester van Bennebroek, de heer en mevrouw Roozen en van de bloemenmeisjes maakte de am bassadeur vervolgens een rondwandeling door Linnaeushof en bezichtigde hij in de grote tropische kas het Minicorso. Dat het bezit van een eigen wagen niet altijd tot genoegen strekt onder vond donderdagavond omstreeks half zeven een 84-jarige Haarlemse ambte naar. Toen hij vol trots in zijn wagen, die hij 's middags in bezit had kunnen nemen van de De Ruijterweg de Westelijke Randweg wilde over steken, kwamhij in botsing met een in noordelijke richting over deze weg rijdende personenauto, bestuurd door een 39-jarige garagehouder uit Bloe mendaal. De ambtenaar verklaarde de andere wagen niet te hebben opgemerkt. De wagen van de garagehouder boorde zich met de voorzijde in de linker flank van de andere auto. De eerste auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd, de wagen van de ambte naar werd geheel vernield. Beide wa gens moesten worden weggesleept. Of de garagehouder ter plaatse een nieuwe ivagen heeft kunnen verkopen aan de ongelukkige ambtenaar is niet bekend. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Franciscus W z. van R- M- Meij en J. F. Reijer; Frans P z. van F. B. J. Veerman en C. P. W. Koning; Adriaan, z. van A. Keur en W. M. Wooninck. ONDERTROUWD; M. Boele en G. Door nekamp. GETROUWD: G. J. M. van Galen en M. A. Stokman. OVERLEDEN: Cornelia A Droge, 81 j., geb. gew. met C. P. W. Kaufmann. Enkele leegstaande woningen in de Tuinwijklaan en de Zonnelaan in Haar lem zullen binnenkort toch weer bewoond worden. Ze zullen tijdelijk huisvesting bie den aan gezinnen van leerkrachten voor het middelbaar onderwijs, die over enige tijd de beschikking krijgen over een wo ning, doch tijdelijk een ander onderdak nodig hebben. Burgemeester en wethouders van Haar lem hebben de bewoners van de andere huizen in deze straten, alsook de bewó- ners van de panden aan de Spaarnelaan door middel van een circulaire hiervan op de hoogte gesteld. In deze circulaire wordt medegedeeld, dat hét de bewoners van deze 86 woningen die eigendom van de gemeente zijn bekend is dat het college het voornemèn heeft om de huizen in de Tuinwijklaan en de Zonne laan zodanig te verbeteren, dat deze weer aan de te stellen eisen zullen voldoen. Ook wórdt in het schrijven gesteld dat de voorbereiding van een en ander meer tijd vergt dan aanvankelijk werd gedacht. Enige tijd geleden werd besloten om de vrijkomende woningen in deze straten vooralsnog niet te verhuren in afwachting van deze voorzieningen. Hierop is nu een uitzondering gemaakt tan gunste van de onderwijskrachten voor het middelbaar onderwijs in Haarlem. Op de toestand waarin deze huizen ver keren hebben wij reeds eerder uitvoerig aandacht besteed. Op zaterdag 3 maart 1962 puhliceerden wij een verhaal met foto's over de toestand van de huizen en de klachten die de bewoners hadden. Van tal van huizen zijn de muren gescheurd en de vloeren verzakt. Hier en daar zijn de voorgevels met zware balken gestut. Wat de toekomst van de huizen betreft is er nog weinig zekerheid. Er zijn plan nen geweest om de huizen te slópen, doch deze zijn kennelijk weer van de baan, ge tuige de mededeling in de circulaire dat het in het voórnemert 'igt zodanige voor- ziéningen te treffen dat de woningén weer aan de eisen voldoen. Ook op donderdag 7 iuni hebben we in een uitvoerige publicatie de aandacht ge vestigd op deze woningen, die in 1923 naar een voor zijn tijd revolutionair ontwerp van wijlen architect ir. B. van Loghem zijn gebouwd. In deze publicatie werd het baanbrekend werk van de architect be licht. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het besluit van de raad van Bloe mendaal, een krediet van 4.260,te ver lenen voor publikatie van een boekje van mejuffrouw A. M. G. Nierhóff, goedge keurd. Dit werkstuk van de oud-gemeente- archivaresse van Bloemendaal, getiteld „Lanen en wegen in Bloemendaal", zal dus thans in druk kunnen verschijnen, td 'mo gelijk nog deze zomer. Belangstellenden voor dit naslagwerkje kunnen zich thans reeds daarvoor opgeven bij de afdeling archief op het raadhuis in Overveen, ten einde een exemplaar te laten reserveren. De prijs is zeer billijk. In Rotterdam heeft de politie vier jon gens van 16 tot 18 jaar aangehouden, die ervan worden verdacht schuldig te zijn aan een zedenmisdrijf jegens een 14-jarig meisje. De knapen hebben het meisje, na het enige tijd te zijn gevolgd, in een brand gang gesleurd en zich daar aan haar ver grepen. De jongens zijn ter beschikking van de justitie gesteld.-

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 11