„ROMEO en JEANNETTE" UITGAAN IN HAARLEM TONEEL IN HAARLEM Volop genieten DE PROGRAMMA'S Ger van Leeuwen naar de AVRO Mozart-concert in Grote Kerk Danzi-kwintet terug uit Israel Kunstmaand Amsterdam W V nabeschouwingen VRIJDAG 19 APRIL 1963 17 „Theater" speelt een vergeten Anouilh De kleirtplastiek-expositie Madurodam tn Die Fledermaus" ten bate van WIZO Een Goya waarschijnlijk uit Spanje gesmokkeld Goede V.P.R.O.-avond MUZIEK TONEEL EN CABARET DANS AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN LEZEN EN LATEN LEZEN De radio geeft zaterdag T el evisi e progr am ma VAN DE CIRCA TWEE DOZIJN toneelstukken, die Jean Anouilh in dertig jaar heeft geschreven, zijn er maar weinige nog niet door het Nederlandse be roepstoneel gespeeld. Tot die weinige behoorde zeventien jaar lang het zwart gallige „Romeo en Jeannette", dat de Toneelgroep Theater nu op haar repertoire heeft genomen en gisteravond in de Haarlemse Stadsschouwburg voor een gering aantal belangstellenden heeft vertoond. Dat dit stuk voordien door het Neder landse beroepstoneel is overgeslagen is mijns inziens niet zo vreemd als Ton Lensink (die het bij het Arnhemse gezelschap heeft geregisseerd) dit in het lang zamerhand obligate programmacommentaartje zegt te vinden. Want wij krijgen Anouilh hier bepaald niet van zijn sterkste kant te zien en bovendien had de auteur, vier jaar vóór hij „Romeo en Jeannette" schreef, het grondthema daarvan ook al en in meer pregnante vorm behandeld in zijn „Eurydice", hier in 1948 gespeeld door de Haagse Comedie. IN „EURYDICE" werd de Griekse my the zeer duidelijk en direct door Anouilh gebruikt als de kapstok waaraan hij zijn pessimestische theorie van de onbestaan baarheid der zuivere liefde tussen aardse wezens kon ophangen. In „Romeo en Jeannette" is de toespeling op Shakespeare veel minder verantwoord. Met even veel, en zelfs méér recht had Anouilh in dit stuk kunnen verwijzen naar de mid deleeuwse ballade van de twee koningskin deren: „Si conden bi malcander niet co- men, Het water was veel te diep". Want wat de gelieven in „Romeo en Jeannette" scheidt is niet afkomst of ouderlijk verbod, maar het „diepe water" van het eigen verleden zoals dat zich heeft gevormd door opvoeding en milieu. En wanneer Jeannette tenslotte, evenals de koningsdochter uit de middeleeuwen, gaat „spanceren al langhes de see", verdwijnt zij met haar Romeo-Frédéric dan ook in de golven volgens een Anouilhiaanse logi ca die dramatisch toch niet bijzonder hel der uiteen is gezet. De schrijver heeft zijn geliefd thema, dat in onze verdorven maatschappij ook de puurste liefde bezoe deld wordt en dat deze liefde daarom al leen kan worden gerealiseerd in de dood, die de zielen reinigt, in dit stuk op een wel heel summiere wijze uitgewerkt. De slotscène, waarin twee mannen („als sup porters bij een voetbalwedstrijd", zegt een van hen zelf) schreeuwend beschrijven wat het publiek moet weten maar niet te zien krijgt, lijkt haast een parodie op Ib sen. Het is onbegrijpelijk dat een zo talent vol schrijver als Anouilh zo nonchalant me dat talent kan omspringen als hij het in het laatste bedrijf van dit stuk heeft ge daan. MAAR HIJ ZOU TOCH ook weer Anouill niet zijn als hij daarvóór niet een paar uur lang het meest briljante gebruik van dat talent had gemaakt. Ook in „Romeo en Jeannette" wordt men weer herhaalde lijk getroffen door de vlijmscherpe karak tertekening en luistert men voortdurend ge boeid naar Anouilhs dialogen, waarin zo veel subtiliteiten verscholen liggen dat men ze dadelijk nóg eens zou willen horen om ze ook in hun bijbedoelingen te kun nen doorgronden. Dit alles is wel genoeg voor een avond interessant toneel, maar het is onvoldoende om „Romeo en Jean nette" de 'vergelijking met sommige van Anouilhs meesterwerken te laten door staan. TON LENSINK heeft de opvoering met veel begrip en zeer gevoelig geregisseerd en onder zijn leiding was ensemble-spel tot stand gekomen zoals men het van dit gezelschap nog zelden te zien had gekre gen. Lensink zelf gaf een uitstekende ver tolking van de door zijn huwelijkservarin gen cynisch geworden Lucien. Shireen Strooker zette de rol van de „wilde bos kat" Jeannette prachtig in maar later, in de scènes die haar tot ontroerende beken tenissen dwingen, kon zij dat peil niet handhaven, wellicht onder de handicap van een verkoudheid die haar merkbaar hin derde. Maxim Hamel bleef nogal aan de oppervlakte van het gecompliceerde ka rakter van Frédéric (die door de schrijver ook wel tot veel passiviteit is veroordeeld); toch had hij herhaaldelijk zeer boeiende In overleg met de Raad voor de Kunst heeft het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen besloten de door Madurodam te organiseren tentoonstelling van kleine beelden van leerlingen en oud leerlingen van de Rijksacademie voor toe passing van de subsidieregeling bij aan koop van kunstwerken door particulieren in aanmerking te doen komen. Deze tentoonstelling, onder de titel „Tien jaren kleinplastiekscholing'zal op vrijdag 26 april om 14.30 geopend worden door prof. P. Grégoire, hoogleraar aan de Rijksacademie te Amsterdam. Aan deze tentoonstelling nemen, behoudens een groot aantal leerlingen, een tiental oud leerlingen deel met minstens 40 beeld houwwerken. De expositie wordt inge richt door de uit Haarlem afkomstige beeldhouwer E. Claus. Een jury van en kele beeldhouwers en de directeur van Madurodam zullen onder voorzitterschap van prof. Grégoire een Madurodam-klein- plastiekprijs uitreiken van f 750,Een jury uit de jeugdgemeenteraad zal even eens voor een prijs van f 250,een keuze maken. Beide jury's zullen onafhankelijk een keuze maken, zodat een vergelijking tus sen de voorkeur van de jeugdige jury ten opzichte van de jury van deskundigen mo gelijk wordt. DOCUMENTAIRE VAN A.V.R.O. OVER „KABINET ZONDER SOCIALISTEN" Op vrijdag 19 april presenteert de A.V.R.O.-televisie de kijkers van 22.20 tot 22.50 uur een documentaire onder de titel „Kabinet zonder socialisten". In dit pro gramma, samengesteld door Philippe C. la Chapelle jr. en gerealiseerd door Fred Ha genaar, zal een overzicht worden gegeven van de werkzaamheden van de regering- De Quay, het eerste kabinet sinds de oor log. waarin geen socialisten zitting hadden. Bij de samenstelling van „Kabinet zon der socialisten" is veel gebruik gemaakt van archiefmateriaal van het N.T.S journaal. momenten. Loudi Nijhoff gaf een voortref felijk getypeerde schoonmoeder te zien; Paul Meijer, als de vader, zocht het wel wat al te veel in de blijspelrichting; en Ingeborg Elzevier was zeer overtuigend als de nette en degelijke, maar niettemin gevoelige Julia. In een zeer goed decor van Jan van der Wal en met (overigens geheel overbodige) muziek van Jos. Cleber was deze laatste première in het eerste seizoen van de ver nieuwde Toneelgroep Theater dus een op voering die als geheel op een hoger niveau stond dan veel wat zij eraan vooraf heeft laten gaan. Simon Koster De afdeling Haarlem van de WIZO (Wo men International Zionist Organisation) organiseert op donderdagavond 25 april a.s. des avonds om 8 uur een extra-voor stelling in de Stadsschouwburg te Haar lem van de operette „DIE FLEDERMAUS" Joh. Strauss, door het Operagezelschap FORUM" uit Enschede. De opbrengst van de avond, die onder bescherming staat van mevrouw R. Ci- dor, echtgenote van de ambassadeur van Israel, komt ten goede aan het werk van W.I.Z.O. in Israel. Dit werk is veelom vattend: behalve alles wat met het so ciale werk voor moeder en kind en om scholing van immigranten te maken heeft, omvat het ook het organiseren van jeugd clubs, huishoud- en landbouwinstructies in de nederzettingen om de vrouwen te le ren het beste te maken van huis en hof; W.I.Z.O. geeft onderrient in land-, tuin bouw- en andere beroepsscholen en doet veel cultureel werk op allerlei gebied. Met ingang van woensdag 15 mei treedt Ger van Leeuwen voorlopig voor de tijd van een jaar in dienst van de A.V.R.O. Gedurende deze periode zal hij tezamen met Gerard van Krevelen de directie van het orkest „De Zaaiers" voeren. Advertentie Het Mozart-concert, dat in het kader van de Salzburgweek op woensdag 24 april in de Grote Kerk te Haarlem gegeven zal worden door Albert de Klerk, orgel, An nette de la Bije, sopraan, en Jan Hesmerg, viool, heeft als programma: 1. Adagio, Allegro en Adagio in f mol K.V. 594; 2. Aria van Aminta (uit „II re pastore"); 3. Andante F dur K.V. 616; 4. Et incarnatus est (uit de Grote Mis in c mol) en 5. Fan tasie in f mol K.V. 608. Bruingebrand en met opgewekte gezich ten zijn donderdag de leden van het Danzi- kwintet van een 15-daagse tournee door Israel op Schiphol teruggekeerd. Frans Vester (fluit), Coeh van Slogteren (hobo), Piet Honingh (klarinet), Brian Pollard (fagot) en Adriaan van Woudenberg (hoorn) hebben tien concerten gegeven in Tel Aviv, Haifa. Beit Yetschak, Givat Hain, Rehoboth en Ein Gev, een kibboets aan het meer van Tiberias bij de Syrische grens; dit laatste in het kader van het Ein Gev-festival, dat de eigenlijke aanlei ding was voor deze tweede tournee door Israel. Het kwintet heeft uitstekende cri- tieken gehad. Bovendien gaf 't Danzi-kwintet nog een concert in Bersheba in de Negev-woestijn en drie concerten in Jeruzalem. Hieronder bevond zich een programma met moder ne muziek van o.a. Peter Schat en Hen drik Andriessen en de Israëlische compo nisten J. Stutchevsky en Y. Boehm. Met het Kol-Israel-Symfonieorkest heeft het kwintet een uitvoering gegeven van de sinds zijn tijd niet meer gespeelde sym- phonie concertante van Francois Devien- ne uit de 18-19de eeuw. Het kwintet is uitgenodigd om in juli en augustus van 1965 aan het zomerfes tival in Israel deel te nemen. Ook is het benaderd door de Israëlische radio die ieder lid afzonderlijk een soloconcert wil laten geven met het Kol-Israel-Symfonie- orkest. Bovendien ontvingen zij een uitno diging een kamermuziekcursus te geven. Een der belangrijkste hedendaagse com ponisten in Israel, Joseph Tal, heeft toe gezegd een stuk voor het Danzi-kwintet te schrijven. De verdwijning van een Goya, waar voor een New Yorker en twee Spanjaar den boeten van in totaal 271.916 dollar (bijna 100 miljoen gulden) door de Spaan se douane opgelegd zijn, is nog steeds een mysterie. De douaneautoriteiten wil len niet over de zaak praten, maar de toedracht zou de volgende zijn. Stanley Moss, wiens laatste bekende adres in New York was, bezocht Spanje in het voorjaar van 1962 en vertelde aan verscheidene Spanjaarden dat hij van plan was een kunstgalerij in Barcelona te openen. Later werd hij benaderd door José Milicua Iliarramendi, die hem de tip gaf dat een Goya, genaamd „San Jeroni- mo", in een Madrileense kerk bewaard werd in afwachting van de verkoop door de particuliere eigenaar van het schilde rij. Moss ontbood een deskundige José Antonio Llardent, eigenaar van 'n kunstga lerij in Barcelona die de waarde van het doek op twee miljoen peseta schatte. Moss sloot een overeenkomst met de Franciscaner minderbroeders van de kerk, die zeiden te handelen in opdracht van de eigenaar. Persoonlijk bracht hij de Goya naar Barcelona. Daar eindigt zowel het spoor van Moss als van de Goya. Van de zijde der justitie wordt vernomen dat het niet mogelijk is maatregelen tegen Moss te nemen, tenzij hij naar Spanje zou terugkeren. De eerste van de veertien voorstellingen die dit jaar door de stichting Kunstmaand Amsterdam worden verzorgd, is het op treden van het Kunstmaandorkest onder leiding van Anton Kersjes op 10 mei. Dan wordt o.a. het concertino voor viool en orkest dat Oscar van Hemel in opdracht voor de kunstmaand 1963 componeerde, uitgevoerd. Vrijwel alle voorstellingen (per serie van 4 voor f 7,worden gegeven in De Kleine Komedie. Op 13 mei treedt de sopraan Jeanne Companjen op met de pianist Felix de Nobel; 16 mei Het Nederlands Strijkkwar tet; 17 mei het Kunstmaandorkest o. 1. v. Frits Kox met de soliste Liesbett Rümke- Hoppen; 22 mei Herman Krebbers (viool) en Danielle Dechenne (piano); 24 mei Kunstmaandorkest o. 1. v. Peter Erös, solist Anner Bijlsma, cello; 27 mei Frans Brüg- gen, blokfluit, Janny van Wering, clave- cimbel; 29 mei Het Nederlands Strijkkwar tet met medewerking van Klaas Boon, alt viool en Jolle Huckriede, klarinet; 1 en 4 juni toneelgroep Theater met „De Viaduc ten van Seine et Oise" van Marguérite Duras (regie Ferd. Sterneberg) en „Met vuur spelen" van August Strindberg (regie Jurg Molenaar); 6 juni in de Kleine Zaal van het Concertgebouw de faculteitsver eniging van Neerlandici H.E.L.I.O.S. met een drieluik en „De Klucht van de Mole naar'' van Bredero, tenslotte op 7, 9 en 11 juni in de Stadsschouwburg de opera „De Barbier van Bagdad" van P. Corne lius door o.a. Tom van de Leur, Marilyn Tyler, Rene Claassen, Ottmar Fraay, Mei- nard Kraak en Tine van der Laan. De regie en muzikale leiding berusten bij Hans Lichtenstein. De directeur van de Stichting Kunst maand Amsterdam, de heer Jan Huckriede, deelde op een persconferentie voorts mede dat er plannen bestaan op 12 juni een ere- avond voor Matthijs Vermeulen te geven, waar liederen en vioolstukken van deze componist zullen worden uitgevoerd. Origineel, gedurfd en soms briljant was het door Huib de Vries geregisseerde t.v.- bezoek, dat de VPRO bracht aan de ro manschrijfster en dichteres Nel Noordzij. Deze unieke vrouw, die, om achter de waarheid te komen, de mens (ook zich zelf) geestelijk ontkleedt en vaak in vlijm scherpe taal ook nog ontleedt, bood na tuurlijk meer dan genoeg stof voor een uitzending van een half uur. Maar daar mede was het nog geen televisie. Ge steund door de schrijfster, door enige op vallend goed gekozen „stomme" speetsters en minder goed door H. M. van Randwijk (die in het gesprek voor de ca mera telkens weer hinderlijk domineert) maakte De Vries er eerst een echt stuk t.v. van. Daarbij mocht hij steunen op het filmwerk van een camera-vakman, die er uitzonderlijk goed in slaagde enige gedich ten te visualiseren. De uitbeelding b.v van „De derde wereld" opgedragen aan een geesteszieke, was bijzonder sterk en ontroerend. Tegen het eind van dit bezoek verried Nel Noordzij de identiteit van de schrijf ster Marie-Claire Loupard, wier werk „Notities van een norse dame" zulke fraaie critieken kreeg van mensen, die Noordzij om haar intellectualisme en cy nisme veroordeelden. Marie-Claire Lou pard nu bleek het pseudoniem te zijn, waarmede Nel Noordzij die critici er in heeft willen laten lopen. De vreugde, die zij aan deze litteraire grap beleefde, werd in de slotbeelden van deze documentaire gedurfd goed vastgelegd. Voor ons was en is Kaj Munks toneel spel „Het Woord" beslist geen litterair meesterwerk. Zonder dat wij het willen in delen bij de stichtelijke, zoetsappige en moraliserende „letterkundige" voortbreng selen, die tal van dominees ons (vooral in de vorige eeuw) schonken, is dit stuk al te duidelijk het hartstochtelijk betoog van één man, Munk dus, tegen kwasi- geloof en schijnheiligheid, en daardoor al te weinig een echt toneeldrama, waarin de personen door hun taal, hun woord keuze werkelijk levende en van elkaar ver schillende mensen worden. Het merkwaar dige is, dat dit tot een mysteriespel uit groeiend boerendrama ons niettemin weer sterk geboeid heeft en dat is zeker te danken aan de sterke netoogtrant van de schrijver, die ons ervan wilde overtuigen dat een onbesmet, kinderlijk geloof alles overwint. Dit in een ideeënstrijd vervatte betoog had echter nooit zo goed tot ons kunnen doordringen, .lis de door Jack Dixon geregisseerde groep acteurs en ac trices in doorsnee niet zo uitstekend ge speeld had. Wij schrijven „in doorsnee", omdat b.v. Piet Romer, Leen Jongewaard en Dini Sprock er niet zo goed in slaag den de hun toegemeten rollen nog maals: meer synthetische Munk-produkten dan mensen tot leven te brengen. Daar in echter slaagden soms buitengewoon sterk wel Joris Diels als de sterke boer Borgen, Peter Oosthoek als diens zoon Jo hannes, Gerard Hartkamp als de onmen selij k-orthodoxe Peter Skraeder en Henk Schaer als de' oppervlakkige, van gemeen plaatsen verzadigde dominee Bandbul. De andere vrouwenrollen werden fijn ge nuanceerd gespeeld door Henny Orri, Ma- rie-José Nijsten en Ellen de Thouars. Dixon verdient voorts een compliment voor de wijze waarop hij erin slaagde, zijn dochtertje Magnola de toch niet zo gemakkelijke rol van 'iet kind Maren bij Vrijdag 19 april, Concertgebouw 20.15 u.: Concert door het Mozarteum Orkest Salzburg onder leiding van Mladen Ba sic. Programma: werken van Mozart. Woensdag 24 april, Grote Kerk, 20 u.: or gelconcert door Albert de Klerk m.m.v. Annette de la Bije, sopraan en Jan Hes merg, viool: werken van Mozart. Woensdag 24 april, Aula A. H. Gerhard- school, Raaks, 19.50 u.: grammofoonpla- tenconcert van de Haarlemse Discoclub. Programma: Schumann, Pijper, Badings en Beethoven. Donderdag 25 april, Concertgebouw 20 u.: Haarlems Christelijk Mannenkoor onder leiding van Geert de Boer M.m.v. Het Haags Matrozenkoor en een Bejaarden- Mannenkoor. Donderdag 25 april, Stadsschouwburg 20 u.: Opvoering van de operette „Die Fle dermaus" van Johann Strauss door het Operagezelschap „Forum". Onder auspi ciën van de Internationale Organisatie van Zionistische vrouwen, afdeling Haarlem. Donderdag 25 april, Kunstcentrum „De Ark", 20 u.: gitaarrecital door Rob Bak ker. Donderdag 25 april, Wilhelminakerk 20 u.: Jubileum zangavond van het Geref r- meerd Evangelisch Zangkoor „Marana- tha". M.m.v. Het Haarlems Christelijk Kinderkoor en Teke Bijlsma, orgel. Vrijdag 26 april, Concertgebouw 20.15 u.: concert door het Noórdhollands Philhar- monisch Orkest onder leiding van Henri Arends. Solisten Gernot Sieber (Salz burg), piano en Albert de Klerk, orgel. Vrijdag 26 april, Stadsschouwburg 19.45 u.: Opvoering van de operette „De prins student" van Romberg door het Dilet tanten Operette Gezelschap „Diogé" on der leiding van Walter Janssens. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 21 april: Schubert. Tot en met 28 april Beethoven. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-23.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Vrijdag 19 april, Stadsschouwburg 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Nathan de Wijze" van G. E. Lessing. Regie: Vladek Sheybal. M.m.v. Guus Hermus, Henny Orri, Ann Hasekamp, Luc Lutz e.a. Zaterdag 20 april, Stadsschouwburg 20 u.: Haagse Comedie met „Tocht naar het duister" van Eugene O'Neill. Regie: Frans v. d. Lingen. M.m.v. Paul Steen bergen, Ida Wasserman, Eric van Ingen, Jules Croiset e.a. Zondag 21 april, Stadsschouwburg 20 u.: Haagse Comedie met „De zaak Howard" van C. P. Snow. Regie: Bob de Lange. M.m.v. Albert van Dalsum, Joris Diels, Eric van Ingen, Frans v. d. Lingen, Bas ten Batenburg e.a. Maandag 22 en dinsdag 23 april, Stads schouwburg 20 u.: Toneelgroep Ensem ble met „De duivel hale ze" van Robert Thomas. Regie: Jan Retèl. M.m.v. Ton van Duinhoven, Conny Stuart, Heieen van Meurs e.a. Maandag 22 april, Minerva Theater 20.15 u.: Toneelgroep Centrum met „Moord- kans" van Philip Mackey. Regie: Wal ter Kous. M.m.v. Luc Lutz, Ann Hase kamp e.a. Woensdag 24 april, Stadsschouwburg 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Niemand van ons" van Siegfried Lenz. Regie: Ro bert de Vries. M.m.v. Bernhard Droog, Arnold Gelderman, Lo van Hensbergen, Hans Tiemeyer, Johan Schmitz e.a. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvcst: Iedere avond van 20 u. af geopend, lan 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Mar griet de Groot, Han Reiziger (piano). Maandag 22 april, Concertgebouw 20 u.: optreden van de „Karmon Israëli" dans groep. Vrijdag 19 april, Hildebrandzaal 20 u.: De Toneelgroep-Stadhuis met „Kleine kin deren worden groot" van Noel Langley in de bewerking van Gerard Rekers. Ter gelegenheid van het 3de lustrum van de Chr. Gym. Ver. „De gazellen". Zaterdag 20 april. Restaurant Zomerlust, Zandvoort, 20.15 u.: Toneelvereniging Wim Hildering met „Westerman en Zn". Zaterdag 20 april, Pompstation Leidse- vaartweg. Heemstede 14.30 u.: excursie naar het pompstation Leyduin en naar de duinwaterwinplaats van de Ge meentewaterleiding envan Amsterdam. Zaterdag 20 april, Brinkmann, 20 u.: Dans avond van de jongerenclub „De twin tigers". Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Tot en met 19 mei avondopenstelling van 20.3022.30 u. Tot 4 juni in Prentenkabinet: „Schenking De Roos", een collectie grafiek: Tekeningen en aquarellen door Herman Kruyder. Geopend dagelijks van 1017 uur, zon dag van 1317 uur." Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 11 15 u Eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaai „In 't Goede Uur" Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tentoon stelling van tekeningen en grafiek van Ruth Visser. Dagelijks geopend van 10- 18 u. en van 20-24 u 's Zaterdags en zon dags van 10-18 u. en van 20-1 u. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land: Schilderijen en lino's van Henk v. de. Horst. Tot en met 20 april. Van 21 april af tentoonstelling van poppen en aquarejlen van mevr. Van Regteren Al- tena-Koning en Johanna MüllerLim burg. Dagelijks geopend van 924 u. Vrijdag en zaterdag van 9-1 u. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103: Expositie „Van vormende hand tot lopende band". Tot eri met 3 juni. Geopend van 1017 u. Zondags van 13—17 u. Wandelgangen, Stadsschouwburg: April: Expositie van werk van Greet Visser. Vishal: tentoonstelling „Keltische Kunst", bodemschatten uit Salzburg. Geopend van 1017 u. Vrijdag bovendien van 2022 u. Zondags van 1317 u. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 159, Overveen: Expositie van grafiek van Flip van der Burgt. Tot en met 28 april. Dagelijks van 1017 u. Zondags van 14—17 u. Keukenhof, Lisse. Tot half mei: Openlucht tentoonstelling voorjaars- en zomerbloe men. Kasteel Keukenhof: Schilderijen, plafondschilderingen, kunstvoorwerpen. Vanaf 8 uur v.m. de gehele dag geopend. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953, Geopend dagelijks van 912.30 u. en 13.3017 u. Zondag van 1017 u. Zaterdag 20 april, Jeugdgebouw „Het Ba ken" 1416 u.: Haarlemse Ruilbeurs. Zaterdag 20 april. Restaurant de la Course, Zandvoort 21 u.: start voor de puzzelrit voor auto's, scooters en motoren. Zaterdag en zondag 20 en 21 april. Bent veld: Arbeidersgemeenschap der Wood- brookers. Week-end-over de kunst van het luisteren naar muziek. Leiding dr. A. van Biemen. Zondag 21 april, Brinkmann 20 u.: dans avond. Zondag 21 april, Concertgebouw, 20 u.: dansavond. Zondag 21 april, Vogelenzangseweg/Ley- weg II 9.30 u.: Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Ochtend excursie naar landgoed Leyduin, ol.v. de heer D. Latenstein van Voorst en mevr. Roesink. Maandag 22 april, gebouw Vrjjz. Hervorm den 20 u.: Vereniging Weten en Werken. Film over Zwitserland. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: Braine. Leven aan de top: earlier, De vlucht Dagerman. Het verbrande kind: Von ie Fort. De laatste bij het schavot; Hoffmann, Ma demoiselle de Scudérie: Joyce. Het portret van de longe kunstenaar; Kalashnikoff, Jumper de hengst van Kabansk; Lans, Testbemanning; Mas ters, Basis Medina: Trapp, De familie Trapp zingt zich door de wereld; Vandeloo, De vijand; Walschap. Moeder; Warmond, Paspoort voor niemandsland: Yperman, Zon op de weg; Li- pinsky-Gottersdorf, Wenn es Herbst wird: Wins- loe. Passeggiera: Hubbard, Flush as May; Roth Operation doctors. Ohtwikkelingsboeken: Liber libris ditissimae saeer, opstellen.t.h.v. 't 375-jarig bestaan van de Universiteitsbibliotheek te Utrecht. Feber, Existentialisme en Christendom: Sierksma, De roof van het vrouwengeheim; Banning, Hand boek pastorale sociologie, dl. 7: China tussen eergisteren en morgen. Open ondernemerschap de groei van de onderneming en het vennoot schapsrecht: Huisvesting van jonge gezinnen; Polak, De weg omhoog; Nederlands bestuurs recht. dl. 1, Algemeen deel; Bonekamp, Milieu- moeilijkheden; Mensen op zondag; Van Melsen De geschiedenis van het begrip atoom; Muiier. Cricket; Fuchs. Wie lacht daar?; Hameeteman Modelspoorwegbouw; Basis elektronica, dl. 5 en 6; Van korre tot koren, de afsluiting en gedeel telijke drooglegging van de Zuiderzee: Bouvy Hoe koop ik een tweedehands auto?; Rauwerda Gereedschappen en werktuigen voor de houtbe werking, dl, 1 en 2. Cross, Beleid met de tijd Maedel, Gelieble Dampflok: Driekwart eeuw plattelandsgroei, Nederlandse Heide Mij. 75 jaar, 1888—1963: De Groot, Inleiding tot de algemene taalwetenschap; Schepers, IJeutsehes Idiom; Meyers, De taal van het kind; Lijst van het Ned Genootschap van vertalers (inlichtingen); Per deck, Bernard Shaw; Talma, Erotisch schimmen spel; Rabelais, Oeuvres complètes, dl. 1; Enklaar, Lezende in Buurmans hof: Gastenboek van Sin gel 2G2; Verwey, Keuze uit het proza van zijn hoogleraarstijd (1925—1935); Maeterlinck. Gedich ten - toneel - proza; Claes, Voordrachtgevers zijn avonturiers; Kramrisch, The art of India; De- vambez, De Griekse schilderkunst: Jessel, Flie- sen Bilderbuch: Modigliani, Modigliani sans lé gende; Martin, Der standhafte Zinnsoldat: Bleyie. De elektrische gitaar; Buchner, Vom Glocken spiel zum Pianola; Reeser. Alphons Diepenbrock, brieven en documenten; Menorti, Amahl en de drie koningen: Jesse en Romijn, De Franse Ri vièra; Goris, Bali (Atlas kebudajaan); Landen documentatie: Ceylon; Constandse, Josip Broz Tito; Zumthor, Het dagelijks leven in de Gouden Eeuw, dl. 1 en 2; Moorehead, The white Nile. id. The blue Nile; Joesten, De Amerikaanse gehei me dienst; Tabori. Twenty tremendous years World war II and after: Thomsen, Het raakt ons allen; Smit, De liquidatie van een imperium Nederland en Indonesië 19tl-.-1962. Maandag 22 april, Brinkmann 20 u.: lezing door ir. J. Bardet over „De rol van de kastelen in de geschiedenis van Kenne merland". Maandag 22 april, Frans Hals Museum 20 u.: Lezing door prof. dr. Kurt Willvon- seder, directeur van het Salzburgse Mu seum „Carolino Augusteum" en Ing. Ernst Penninger, directeur van het Stad- museum Hallein over: De kunst der Kel ten. Donderdag 25 april, Gemeenschapshuis, Zandvoort, 20 u.: Propaganda-avond Ne derlandse Blinden Bond. Vrijdag 26 april, A. H. Gerhardschool, 20 u.: Bijeenkomst van de „Kruistocht tegen de wreedheid jegens de dieren". Vrijdag 26 april, Koudehornkazeme, 20 u.: Slotavond van de Haarlemse Bestuur der sbond. te brengen. Door de frappant goede de cors van Wijnand Grijzen ten slotte wer den wij eraan herinnerd, dat onze tele visie toch wel over meesterlijke ontwer pers mag beschikken. De vaak harde vragen, die V.P.R.O.- medewerker drs. Ferry Hoogendijk gister avond op de lijstaanvoerders van de zes belangrijkste politieke partijen afvuurde, hebben antwoorden en uitspraken opgele verd, die van deze ver over haar tijd gaande uitzending een heugenswaardige t.v.-gebeurtenis hebben gemaakt. Gezien dit resultaat, was het goed, dat men aan dit programma niet het karakter van een debat wilde geven, dat in dit geval nog veel en veel meer zendtijd had moeten hebben. Slechts een enkele keer dreigden de deelnemende politici deze opzet te be derven, maar Hoogendijk bleef hen toch de baas. Temeer, daar zijn gesprekspart ners voor de vuist weg vragen moesten beantwoorden, die hun niet van tevoren bekend gemaakt waren, werd dit een uit zending, die de kijker in staat stelde onze politieke groeperingen eens van meer na bij te beoordelen en nun principes af te wegen. Daardoor werd het een zeer po sitieve bijdrage tot de politieke opinie-vor ming, waarop toch elke stemgerechtigde zijn keuze zou dienen ie baseren. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Grammo- foónmuziek. 8.50 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 9.00 Postduivenberichten. Aansluitend: gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Tokkelorkest. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Bijbelse miniaturen. VARA: 10.20 Licht instrumen taal ensemble. 10.45 Rotonde, gevarieerd programma. 12.15 Tussen mens en nevel vlek, populair-wetenschappelijke lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. Aansluitend: postduivenberichten. 12.34 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VA- RA-Varia. 13.20 Licht instrumentaal kwin tet. 13.45 Multiplex: programma voor de twintigers. 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 Lichte orkestmuziek (gr.) 15.05 Opera aria's. (In de pauze: plm. 15.48 Boekbe spreking). 17.15 Licht vocaal- instrumen taal ensemble. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Selectie uit musicals en filmmuziek (gr.) 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Schotland tussen schemeruur en middernacht 1. Spookkastelen en geesten jagers, lezing. 19.45 Grammofoonmuziek. 19.55 Deze week praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Specialiteiten theater: gevarieerde radioshow. 21.35 So cialistisch commentaar. 21.50 Lichte orkest muziek (gr.) 22.00 Als de klok dertien slaat Een dooie boel, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.10 Dorus maakt er een bende van. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 grammofoonmuziek; strip voor de jeugd. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo foonmuziek. 9.00 Djinn, gevarieerd pro gramma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmu ziek. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Musicerende di lettanten: Dameszangkoor. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Licht in strumentaal trio met solist. 15.15 Kapel v. d. Koninklijke Luchtmacht. 15.40 Lich te grammofoonmuziek. 16.:: Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Licht or kest met solisten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boek bespreking. 17.40 Kamerkoor. 18.00 Kunst kroniek. 18.30 Corte Metten. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Acutalitei- ten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oele wappers. gevarieerd programma. 20.00 Po pulaire klassieken. 21.00 Tierelantijnen, gevarieerd programma. 22.00 Licht instru mentaal ensemble en vocaal duo. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveauté's. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Nieuws. 14.03 Filmkroniek. 14.45 Uitzending voor de platenliefhebbers. 16.00 Nieuws. 16.03 Ge varieerde muziek. 16.40 Openbaar kunst bezit. 17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische zan gen. 17.25 Amusementsmuziek. 17.45 Engel se les. 18.00 Nieuws. 18.03 Orgelrecital. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte mu ziek. 20.00 Vlaanderen mijn land. U mijn hart. 21.00 Belgische muziek. 22.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Rooster....!, maandelijk se rubriek voor de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Onze vriend Higgins, T.V.-film. 21.00 AVRO Music-hall. 22.00 Kabinet zonder Socialisten, documentaire. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens: „Het huwelijk van Dora en David". 15.25 Te kenfilm uit de serie „Herman and Katnip". 15.30 Filatelistenprogramma door Joop Kiggen. 15.45 „Een negermeisje gaat naar school". De rassentegenstellingen in Ame rika inspireerden de componist Ignace Li- lien tot het schrijven van een schoolcan tate, die zal worden uitgevoerd door leer lingen van het Buitenveldertlyceum in Amsterdam onder leiding van Reinhardt van Randwijk. 16.15 Radio- en televisie debat tussen de heren Suurhoff en Rool- vink. 17.00 De avonturen van Swiebertje. 19.30 Lassie, T.V.-film. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 De blikopener, deel 7 van T.V. feuilleton Arthur en Eva. 21.05 Alle gretto, cabaretprogramma. 21.55 De Lucil le Ball Show. T.V.-film. 22.45 Motgen is het zondag. NTS: 22.50-22.55 Journaal.

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 17