Prinses Beatrix eregaste bij lunch in het Witte Huis AGENDA 3 2 nmaES!: •Fill SSLZ*1 Beleid van kabinet moet worden voortgezet, vindt prof. Zijlstra POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig ANKLETS J Voor verduistering twee jaar geëist Jongen verdronken in zwembad Onregelmatigheden bij BB in Assen Bestuur van VVV in Bergen (N.-H.) afgetreden J. Lachmon nu informateur in Suriname Restauratie voormalige burgerweeshuis kan acht jaar duren In België moet men zich kunnen identificeren Huiseigenaar moet half afgebroken huis herbouwen Vier hoogleraren benoemd Van gratis hotel naar gratis cel Overwegend zonnig Na tafelrede van Kennedy merkte zij lachend op: Dat is niet eerlijkdaar was ik niet op voorbereid HERENMODE-TIP stretch nylon h'?s v. DUIYENB0DEN J A N v. d. M E E R VRIJDAG 19 APRIL 1963 Voor gezonde witte tanden... paren-verkoop l.75 PER 2 PAAR 2.75 2.50 PER 2 PAAR 4.5° Ww-'iiiJaliiSlif-'litt'lAL'' m li Haarlem V eisend J muiden Beverwijk overjarige PHILIPS TW.-TOESTELLEN Rechter beslist: DAG, Kl/EINE POliB' 3CG <u VROUW sneeuw op mijn buik! ©prB s (Van onze correspondent) WASHINGTON President Kennedy, die in het Witte Huis ter ere van prinses Beatrix een lunch gaf, heeft die kans aan gegrepen om in warme bewoordingen te getuigen van Amerika's sympathie voor het politieke en economische beleid dat Neder land de laatste jaren heeft gevoerd. Het was alleen maar een vriendelijk tafel- speechje, maar een adhaesiebetuiging die de president uit het hart kwam. De kernpassage van Kennedy's korte ta felrede verdient letterlijk te worden geci teerd: „De landgenoten van prinses Bea trix hebben een reputatie verworven als verdedigers niet alleen van het eigen land, maar ook en dit is vooral het geval in de laatste maanden en jaren als een op de buitenwereld gericht volk, dat be langstelling heeft voor de integratie van Europa in de Atlantische gemeenschap en voor een samenwerking die dienen kan als de kern van een sterke en vrije wereld. Daarom zijn wij verheugd prinses Bea trix in ons midden te hebben, ook omdat zij een dochter is van haar moeder die hier in zo hoog aanzien staat, en omdat zij een dochter is van haar vader, die zo hard heeft gewerkt teneinde de algemene verlangens waarover ik sprak tot werke lijkheid te maken". Tenslotte bracht de president een dronk uit op koningin Ju liana. De reactie van de prinses was ontwa penend. Met een paar woorden won zij de Advertentie De doeltreffende tandpasta voor het hele gezin! De officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam heeft tegen een 37- jarige voormalige bankbediende uit Am sterdam wegens verduistering van een bedrag van 13.636.88 ten nadele van de vereniging federatie "an Amsterdamse amateurtuinders twee jaar gevangenis straf met aftrek geëist. De verdachte, die penningmeester van de federatie was, bekende het geld in een periode van twee jaar te hebben ver duisterd. sympathie van het gehele gezelschap. Zij zei lachend: „Dit is niet eerlijk, want op deze toespraak was ik helemaal niet voor bereid. Mag Ik iedereen hier verzoeken een dronk uit te brengen op de gezond heid en het welzijn van de president der Verenigde Staten?". Dit charmante ant woord bracht een brede glimlach van ge noegen op Kennedy's gebruinde gezicht. Na de lunch heeft de prinses, meer dan een half uur gesproken met twintig vrou welijke journalisten, die in de Nederland se ambassade op de thee waren genodigd. Een van de voornaamste redenen voor haar komst naar de Verenigde Staten, al dus prinses Beatrix, was dat zij wilde zien hoe het Amerikaanse vredeskorps is geor ganiseerd. „Wij zijn bezig met de oprich ting van ons eigen Nederlandse vredes korps, maar het is nog heel erg in het beginstadium", zei zij. Donderdagavond zat prinses Beatrix aan bij een diner in de Nederlandse ambassade, waarbij ook Amerikaanse jongelui aanwezig waren, die door de Nederlandse ambassadeur, dr. J. H. van Roijen, waren uitgenodigd. Min of meer onder de ogen van het badpersoneel is in het sportfondsenbad- zuid te Rotterdam de achtjarige Leopold Wilhelm de Ruiter van de Maldenburg verdronken. De jongen, die de zwemkunst niet mach tig was, was reeds enkele malen van de lage springplank in liet diepe gedoken. Hij wist dan weer de leuning van de trap te grijpen. Tenslotte is hem dat ech ter blijkbaar niet gelukt. Men vond het stoffelijk overschot op de bodem. In afwachting van het onderzoek dat de kringraad Drente A van de Bescher ming Bevolking zal instellen is het kring- hoofd tot nader order de toegang tot het dienstgebouw van de B.B. ontzegd. Eén en ander is gebeurd na een inspectie van de administratie. Daarbij zijn onregelma tigheden aan het licht gekomen. Het kringhoofd was wegens ziekte thuis. Van de zijde van de kringraad is ver klaard dat het kringhoofd niet uit zijn functie is geschorst. De beslissing van de raad is gegrond op de bepalingen van het reglement noodwacht-ambtenaren en zou alleen zijn genomen uit „voorzorg om een onderzoek te kunnen instellen". De onregelmatigheden zouden betrekking hebben op .declaraties en op materiaal dat tot de uitrusting van de kring be hoort. c In een bewogen vergadering van de V.V.V. te Bergen (N.-H.), welke door een kleine vijfhonderd leden werd bezocht, is de weg vrijgemaakt voor een oplos sing van de bijna een jaar durende crisis en voor de verkiezing van een nieuw be stuur. De voorzitter en de secretaris, de he ren J. Broersma en A. J. Dalloyaux, die aanvankelijk geweigerd hadden overeen komstig het advies van de door de A.N.V.V. ingestelde commissie hun man daat ter beschikking te stellen, werden door de vergadering voor de keus gesteld een voorstel van de commissie van goede diensten dat hun royement beoogde in stemming te brengen of vrijwillig heen te gaan. Nadat zij zich lange tijd beraden had den deelde de voorzitter mede dat hij wenste heen te gaan. Ook de secretaris en het bestuurslid P. Briefjes volgden zijn voorbeeld. Uit de vergadering werd een commissie van vijf leden benoemd, die met het de missionaire bestuur de vrije verkiezing van een geheel nieuw bestuur zal voor bereiden. Dit nieuwe bestuur zal op de vergadering van 7 mei worden gekozen. De heer J. Broersma werd wegens zijn vele verdiensten voor de vereniging bij acclamatie tot ere-voorzitter benoemd. Advertentie snel gewassen - snel droog Unl nylon Ascot Super nylon Kent Gecontroleerde kwaliteit. vV'V'2!t "«w iVSÏS'fi! 'C* «in sh, r, iiiiiil •pil „Het is in het belang van land en volk dat het beleid van het kabinet De Quay in hoofdlijnen wordt voortgezet en de grondconcepties worden gehandhaafd. Wie dan mee wil doen aan het nieuwe kabinet is een interessante vraag maar van se cundaire aard". Dit heeft de minister van Financiën prof. dr. J. Zijlstra gezegd op een verkiezingsvergadering der anti-revo lutionaire partij te Amsterdam. „Indien de oppositie zou zeggen dat het beleid moet worden omgebogen dan zal alleen daarom duidelijk zijn welke politie ke combinatie wel en welke politieke com binatie niet tot stand zou moeten komen1 aldus spreker. „Dit kabinet heeft een zo danig beleid gevoerd dat wij niet nog eens een nieuw woord, na consumptiebeperking in 1952 en bestedingsbeperking in 1956, hebben behoeven te verzinnen. Mede ge leerd door de ervaringen van 1952 en 1956 zijn we er in geslaagd te voorkomen dat het weer misliep". Sprekende over de loonpolitiek zei de bewindsman dat men in Nederland in ver houding met andere landen het verst is ge slaagd in het ni'et verder gaan dan de economie kan dragen en de vrijheid van onderhandelingen in de bedrijfstakken gaande houden. Hij kwalificeerde dit als een pluspunt voor het kabinet. Advertentie Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Nathan de Wijze" van G. E. Lessing. Regie: Vladek Sheybal. Zaterdag 20 u.: De Haagsche Comedie met „Tocht naar het duister" van Eugène O'Neill. Regie: Frans van der Lingen. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Het Mozarteum Orkest uit Salzburg o.l.v. Mladen Basic. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Degens, dolken en doodsgevaar", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „Sodom en Gomorra", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Zedenpolitie contra blond", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Parijse pe rikels", a.l. Minerva, vandaag en zaterdag 14.30 u.: „Piefke, de schrik van de compagnie", a.l.; vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Drie dolle tantes", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts kan van alles gebeuren", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Drie revol verhelden", a.l. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie op het pirateneiland" en „Donald Duck", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Mon oncle", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De dicta tor", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 621: Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13- 17 u. Avondopenstelling van 20.30-22 30 u. Tot en met 19 mei. Prentenkabinet: Expo sitie collectie B. de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat) Expositie van tekeningen en grafiek van Ruth Fischer. Tot en met 30 april. Dagelijks ge opend van 10-18 en 20-24 u en zaterdag en zondag tot 1 u.: Klassiek grammnfoon- platenconcert van 21-22 u.: Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en lino's van Henk v d Horst Tot en met 20 april. H. F. Bnotzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dage lijks geopend van 9-24 u. en vrijdag en zaterdag tot 1 u. klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Museum „Huis Van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Expositie van tekeningen van de Hollandse, Italiaan se en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11—15 u. en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenbeuvel (Bloemendaalse- weg 159). Expositie van grafiek van Flip van der Burgt. Tot en met 28 april. Dage lijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). VRIJDAG 19 APRIL City, 20 u.: „De langste dag" (geprolon geerd). Rex, 20 u.: „Gods Geuzen". Pietcr Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal. Willcmsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velscn-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 20 APRIL City, 20 u.: „De langste dag" (geprolon geerd). Rex, 20 u.: „Gods Geuzen". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 en 14 tot 19 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tót 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. VRIJDAG 19 APRIL Kennemer Theater. 19.30 u.: „De langste dag" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie schiet met scherp". W.B. Theater, 20 u.: „De gebroken pijl". ZATERDAG 20 APRIL Kpnnemer Theater. 19.30 u.: „De langste dag" (één voorstelling); 23.30 u.: „Zij wil den niet leven van de zonde". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Eddie schiet met scherp". W.B. Theater, 20 u.: „De gebroken pijl". Advertentie aluminium jaloezieën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165-13608-18657 Vraagt prijsopgaaf Raad van Europa. Dr. I. N. Th. Die penhorst, C.H.U.-afgevaardigde in de Tweede Kamer, volgt dr. J. J. R. Schmal op als lid van het parlement van de Raad van Europa waarin afgevaardigden uit 17 Europese landen zitting hebben. De Ne derlandse afvaardiging bestaat uit 7 leden en 7 plaatsvervangende leden. Dr. Schmal, die sedert de oprichting in 1949 lid is ge weest, is onlangs afgetreden wegens zijn vergevorderde leeftijd. SPECIALE AANBIEDING in originele verpakking en met volledige garantie Ziet de etalage Gen. Cronjéstraat 4 - Haarlem Telefoon 55429 De gouverneur van Suriname, de heer A. Currie, heeft de heer J. Lachmon uit genodigd als informateur op te treden om te komen tot de vorming van een kabi net dat op de steun van een meerderheid in de staten kan rekenen. De heer Lach mon heeft deze uitnodiging aanvaard. De heer Lachmon is leider van de Ver enigde Hindostaanse Partij. Hij is als in formateur aangezocht nadat de heer J. Pengel, de leider van de Nationale Par tij, zijn informatieopdracht teruggegeven had. Voorts sprak het AR-Tweede-Kamerlid mr. B. W. Biesheuvel, die zei dat de gro te betekenis van dit kabinet is dat het het Nederlandse volk, heeft laten zien dat men een economische, sociale en monetai re politiek kan voeren zonder dat er so cialisten bij betrokken zijn. De restauratie van het voormalige bur gerweeshuis bestemd als Amsterdams historisch museum kan, zo verwacht de stadsbouwmeester Chr. Nielsen, wel acht miljoen gulden kosten en zes tot acht jaar duren. De heer Nielsen ver wacht echter dat er binnen drie jaar een gedeelte van het enorme gebouwencom plex, dat rond drie binnenplaatsen is ge groepeerd, reeds als museum in gebruik genomen zal kunnen worden. Met de leiding van de restauratie is be last de architect J. Schipper uit Zaan dam (winnaar van de prix de Rome). De heer B. van Kasteel (adviseur van het stedelijk museum) heeft de supervisie over de inrichting. Het gebouw is opgedeeld in vele tien tallen zalen en vertrekjes, waarvan er ve le samengetrokken zullen worden zodat ruime museumzalen worden verkregen. Volgens architect Nielsen zal de moge lijkheid onder ogen worden gezien een verbinding te maken met het begijnhof zodat in het centrum van de hoofdstad een unieke wandelgelegenheid wordt ge schapen. In vroegere eeuwen bestond er een waterverbinding tussen het begijnhof en het burgerweeshuis. Het ministerie van Justitie vestigt er nog eens de aandacht op dat Nederlan ders. die naar België of Luxemburg gaan in het bezit moeten zijn van een Neder lands paspoort dat niet langer dan vijf jaar is verlopen of een Nederlandse toe- ristenkaart. Deze documenten zijn welis waar niet voor grensoverschrijding no dig, maar herhaaldelijk blijkt dat de Ne derlanders bij de een of andere identi teitscontrole in België in moeilijkheden komen omdat zij geen papieren hebben en daardoor hun vakantie of uitstapje bedorven zien. In België is namelijk ieder een verplicht een officieel identiteitsbe wijs bij zich te hebben. Dit geldt ook voor buitenlanders. De president van de rechtbank in 's Her togenbosch heeft uitspraak gedaan in het geschil tussen een huiseigenaar en een huurder in het Brabantse plaatsje Ba kei. De huiseigenaar had onder protest van de huurder het dak van de verhuurde woning en enkele muren laten slopen waar door het gezin met drie kinderen van de slaapkamers werd beroofd. De rechter heeft nu de huiseigenaar in het ongelijk gesteld. Hij mag het huis niet verder af breken en moet het gezin van de huur der beschermen tegen weer en wind. Op straffe van een dwangsom van 100. per dag moet hij voorts binnen 24 uur beginnen met de wederopbouw van het huis. Het herstel moet binnen zes weken gereed zijn. De huiseigenaar werd boven dien veroordeeld in de kosten van het geding ter bedrage van 225.-. Tot hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden is benoemd mr. J. A. Ankum, die onderwijs zal geven in de grondslagen van het Romeins en oudvaderlands recht. Dr. J. Engels zal aan de rijksuniversi teit te Utrecht als gewoon hoogleraar onderwijs gaan geven in het vulgair en middeleeuws Latijn. Tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven (toe gepaste statistiek) is benoemd dr. H. Chr. Hamaker, tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft (toe passing van de waterkracht) R. A. R. H Brouwer. Tot lector zijn in Utrecht benoemd dr. A. Drewes (Arabisch en Arabische cultuur geschiedenis), dr. F. E. Eringa (Talen van Indonesia) en dr. H. A. W. M. Tiddens (kindergeneeskunde), in Groningen dr. H. J. Chr. Berendsen (Fysische scheikunde) en in Delft dr. J. G. Dijkman (wiskunde) Een 62-jarige vrouw in Apeldoorn is gearresteerd op verdenking van flessen trekkerij. Gedurende vijf jaar zou ze in hotels en pensions hebben gelogeerd zon der daarvoor ooit te betalen. In Apeldoorn en Twello zou zij verscheidene hotel- en pensionhouders voor veie honderden gul dens hebben benadeeld. Ook in andere delen van het land, on der andere in hotels en pensions in Dord recht, Utrecht, Rotterdam, Gouda en Den Haag, zou deze vrouw gratis hebben gé- logeerd. WAT MANKEERT tXE, IK HE8T06H KEURIG 6E6R0ET GOEDEN VROUW KANGAROE HS1 -4 IK HEB 46 TOCH 6EEN SNEEUWBAh ||A DE NEK GEGOOIDJ 'F «J6 6SNT BEGONNEN KANGAROE WAT MOET DIE KOUDE, /WAAR, WIE WAS HET DAN? AAA,DAAR HEBBEN WE DE ZONDAAR 'Of/A COPEKMG! 1T52-B. Overval opgehelderd. De overval op het tankstation in Denekamp, die in de nacht van 22 op 23 december 1962 werd gepleegd, en waarbij ongeveer duizend gulden werd gestolen, is thans opgehelderd. Twee Duitsers hebben een volledige be kentenis afgelegd. De 24-jarige pompbe diende G. H. A. Wiggers uit Oldenzaal her kende zijn aanvallers van hem getoonde foto's. Haven wordt gedempt. De gemeente raad van Breda heeft zich unaniem ge schaard achter het voorstel van B. en W. om de schilderachtige oude haven te dempen en daaronder een grote parkeer garage aan te leggen. De gedempte haven wordt dan een deel van de binnenste ver- keersring. Het vierbaans wegdek zal ech ter verzonken komen te liggen tussen de kademuren, die gerestaureerd worden en behouden blijven. De bomen op de beide kaden worden ongemoeid gelaten. Baby gestikt. Een baby van twee maanden van het echtpaar Germs te Mus- selkanaal is gestikt. Het lag in één bedje met haar even oude zusje en kwam, nadat het door de moeder was verzorgd, zo te liggen dat het tegen de zijwand van het ledikantje werd gedrukt. Sleephopperzuiger overgedragen. Europa's grootste sleephopperzuiger, de „Geopotes VII" is tijdens een proefvaart door de werf van P. Smit jr in Rotterdam officieel overgedragen aan de opdracht geefster, de koninklijke maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken „Adriaan Volker" n.v. in de Maasstad. Gezonken. Schipper J. van der Vaart uit Dieren heeft bij een aanvaring van zijn binnenschip „Jodi" met de Belgische zui ger „Watergeus" op de Schelde bij Ant werpen zijn schip verloren, dat na de bot sing direct zonk. Ambassadeur in Rabat. Binnenkort is de benoeming te verwachten van jhr. mr. P. J. Eekhout tot Nederlands ambassadeur in Rabat. Plastic-landingsboot. Bij de werf van Verolme in Heusden is een proefvaart gehouden met het eerste polyester-lan dingsvaartuig dat in opdracht van de Ko ninklijke Marine is gebouwd. De marine heeft drie van dergelijke schepen besteld voor het amfibie-oefenkamp op Texel. Zij worden voortbewogen door een propellor, aangedreven door een motor van 200 pk. Advertentie llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl zich ten zuiden van IJsland een langzaam verder opvullende depressie bevindt en een an dere depressie over de Middellandse Zee in de richting van Italië en Joegoslavië koerst, stijgt in West- en Midden-Europa de luchtdruk voortdurend. Samenhangend hiermee verdween de bewolking waaruit nog plaatselijk buien waren gevallen en werd het de afgelopen nacht geruime tijd helder. Dit had een sterke uitstraling en lage minimum-temperaturen tot gevolg. Op sommige plaatsen kwam zelfs nacht vorst voor. De rug van hoge luchtdruk, die nu boven het vasteland ontstaat, zal ook morgen het weer hier te lande beheer sen. Het zal overwegend zonnig zijn met maximum-temperaturen in het algemeen boven 15 graden. De kans op een enkele bui blijft echter bestaan. WEERRA PPORTEN Maximum-temperaturen 6» i et binnen- en buitenland. a f 3 Tf S Neerslag: laatste 24 uur. So Den Helder onbewolkt zzw 13 0 Ypenburg mist windst. 13 6 Vlissingen licht bew. ono 12 1 Eelde mist windst. 15 0 De Bilt licht bew windst. 13 4 Twente licht bew. windst. 16 0 Eindhoven onbewolkt windst. 15 0 Zd-Limburg licht bew. z 14 0 Helsinki motregen zo 5 1 Stockholm geheel bew. O 7 0 Oslo regen windst. 10 3 Kopenhagen mist nno 8 1 Aberdeen regenbui windst. 10 3 Londen mist z 14 2 Amsterdam onbewolkt windst. 14 2 Brussel licht bew. windst. 15 0,4 Luxemburg half bew. nno 14 0 Parijs zwaar bew. nno 15 0 Bordeaux geheel bew. w 13 3 Grenoble regen nw 18 0,4 Nice geheel bew. n 15 0 Berlijn geheel bew. n 19 2 Frankfort half bew. windst. 16 0 München zwaar bew. w 11 0.6 Zürich geheel bew. nno 12 0,1 Genève zwaar bew. windst. 14 0 Locarno zwaar bew. no 12 8 Wenen zwaar bew. zzo 23 0 Innsbruck onbewolkt windst. 17 0 Athene licht bew. windst. 21 0 Rome zwaar bew. zo 17 0 Ajaccio geheel bew. windst. 17 0 Madrid licht bew. windst. 17 0 Mallorca zwaar bew. nw 18 3 Lissabon licht bew. w 18 0 Zaterdag 20 april Zon op 5.35 uur, onder 19.44 uur. Maan op 4.36 uur, onder 15.03 uur Maanstanden 23 april 21.29 uur nieuwe maan Hoog en laag water In IJmuiden Vrijdag 19 april Hoog water 11.57 en uur. Laag water 6.51 en 1.9.57 uur. Zaterdag 20 april Hoog water 0.40 en 13.09 uur. Laag water 8.19 en 21.11 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ts 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 2