ULTRASON Bejaarden vierden tienjarig bestaan Adoptie Commissie N .M B. Veel bezwaren tegen het uitbreidingsplan „Oosterduin" KROUWEIS Een nieuwe tekenfilm van Walt Disney gevaertA l.i WASAUTOMATEN K A, Radio-uitzending op Hemelvaartsdag NU K0PET) 1 LATER BETALEN ATAX-TAXI VRIJDAG 19 APRIL 19'6 3 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 9 K"/V De nieuwe nylons Passen perfect en zijn zacht ais echte zijde! in Danlon 4.50/4.95 in Danie!a3.95 Voorjaarskermis in Heemstede Tegenstand White Stars verraste Agon (42-50) MOOIERE KLEUREN SCHERPERE BEELDEN MEER GESLAAGDE FOTO'S PERSOONLIJKE LENING .ilms in haarlem C. B, Op naar de top van de Euromast Jongen gewond hij een hotsing met wielrenner UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem -> 1.2.3*4.5 ,.DE NACHT van de koude neuzen" is de wat qmslachtige titel die de Neder landse importeur gegeven heeft aan de nieuwste „avondvullende" tekenfilm van Walt Disney, oorspronkelijk „One hun dred and one Dalmations" geheten. Dis- nev heeft zich de laatste jaren wat schuil gehouden achter zijn natuurfilms uit de serie „True life adventures", achter enige Speelfilms, waarhij hij de rol van produ cent speelde en natuurlijk achter zijn Disneyland, het grootscheepse amuse mentspark in Californië dat langzamer hand voor Amerika eenzelfde rol is gaan spelen als Marken-Volendam eens in onze jacht op toeristen vervulde en dat vermoedelijk de veiligste bron van in komsten is gaan betekenen voor de vader van de „cartoonfilm". Dit schuilhouden achter andere pro jecten heeft een tweeledige reden. De tekenfilm in het algerrfeen en de lange tekenfilm in het bijzonder hebben wel iets aan populariteit ingeboet sinds de dagen dat „Sneeuwwitje" een evenement in het uitgaansleven betekende, en deze achteruitgang in waardering heeft de toch al kostbare onderneming die het op stapel zetten van tekenfilm betekent, nog minder rendabel gemaakt dan ze in het verleden al was. Maar bovendien, en dat is de tweede reden voor Disnev's minder frequente verschijning op het witte doek. is er na de oorlog wel het een en ander veranderd op tekenfilmgebied, waardoor de magische faam die van de alleenheer ser op dit terrein uitging, ernstig geleden heeft, om van onttroning maar niet te spreken. DE GROOTSTE SLAG die hem na '45 werd toegebracht wax wel het succesvol optreden van zijn voormalige medewer ker Stephen Bnsustow die een geheel nieuwe tekenstijl in ijn werk toepaste en zijn creaties als Gerald McBooing- Bnoing en later mr. Magoo bijna zo po pulair wist te maken als eens Mickey Mouse en de drie biggetjes van Disney geweest waren, Maar behalve dóór 'deze eerlijke concurrentie werd Disney een zwaardere slag toegebracht door een ver nieuwing in de stijl der getekende Hints waarmee vergeleken zijn werk ouderwets en onartistiek ging aandoen. Het toerd steeds duidelijker dat Disney en zijn be kwame staf van medewerkers vastgelo pen waren in hun virtuositeit die voor geen moeilijkheid uit de weg ging en die tenslotte verdorde in en ver doorgevoer de imitatie van de Werkelijkheid. Al 'bij zijn menselijke figuren die in de teken sprookjes optraden had Disney zijn be zwaar tegen de houterigheid van bewe gingen trachten op te vangen door van gefilmde acteurs uit te gaan en die ver volgens in hun acties na te laten tekenen, wat in de samenhang met de uit fanta sie geboren dierenfiguren juist een bij zonder onnatuurlijk element in zijn films opleverde. Maar ook in zijn'uitgewerkte achtergronden probeerde _Disney de reohc teit t.e mit'eren, '\bat~ alleen maar druk gedetailleerde beelden opleverde van een aanvechtbare artistieke pretentie. Zijn diepste val in kunstzinnig opzicht maakte hij wel met het pretentieuze ,.Fantasia", waarin hij klassieke muziek op een po pulaire en quasi-artistiéke wijze illustreer de waardoor het geheel een pijnlijk voor beeld van Amerikaanse wansmaak werd BOSUSTOW BRACHT de tekenfilm te rug tot het eigen terrein van bewegende tekening, een vereenvoudigingsproces dat weldadig aandeed en geheel nieuwe mo gelijkheden van kleur- en lijnenspel open- Al s&k ',N/ -- - de. Onder directe beïnvloeding van de Amerikaanse ,,cartoon"kunst, zoals die voornamelijk beoefend werd in het Weekblad The New-Yorker door Thurber, Saul Steinberg en Bemelmans en ook met aanwijsbare invloeden van moderne schil ders als Paul Klee, Picasso en Dufy. ont stond in Amerika, maar ook in Europa, met name in Engeland (Halas-Batchelor, het echtpaar Foldes) en Oost-Europa (Jiri Trnka, Karei Zeeman, de Zagreb-studio) een nieuwe school van tekenf'imers die nauwelijks enig verband met de Disney- traditie vertoonde, resoluut brak met het sprookje dat de tekenfilm alleen maar sprookjes en dierenfabels tot onderwerp kan nemen en aantoonde dat ook drama tische gegevens in tekenbeelden konden worden omgezet („Short vision" van het echtpaar Foldes). Gestimuleerd door de reclame-televisie die veelvuldig gebruik maakt van getekende spots''^ is een le vendige tekenfilm-filmindustrie ontstaan die ook buiten de televisie werk zaam is en een vloed 'an nieuwe teken films; nieuw van stijl, nieuw ook van inhoud, op de markt brengt waarvan jammer genoeg maar schaarse voorbeel den onzebioscopen met hun mammouth- hoofdfilms en steeds kortere voorpro gramma's bereiken. Wie, buiten de be zoekers van filmmuseum en filmkrin gen, kent het poëtische werk van John Hubley, diens ..Adventure of Asterique", .Tender game" of „Moonbird", wie kent de naam van de Franse t.ekenfilmer Henri Gruel of de Engelsman Richard Williams, om van de vaak onuitspreekbare namen van de Poolse, Tsjechische of Joegosla vische vernieuwers >p dit gebied maar niet te spreken, evennin als van de speelse experimenten ''an de Canadees Norman McLaren. DISNEY ZELF IS NIET helemaal onbd- ïnvloed gebleven door dé revolutie die -m zijn vorstendom heeft plaats gehad, in enkele korte tekenfilms, o.a. in „Tooi. vvhdstlë. óplünk and boom", "is zelfs een Advertentie Van zaterdag tot en met dinsdag wordt in Heemstede op het terrein achter „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg een grote voorjaarskermis gehouden, die groter van opzet is dan vorige jaren. Deze kermis zal 22 attracties bieden met als hoofdnummer het Belgische Variété theater „Mondiaal". Het theater beschikt onder meer over gedresseerde berggeiten Andere attracties zijn de autoscootertent van Henk van Leeuwen uit Haarlem, alsmede het orgel „De Kap". Dit orgel won vorige week in Utrecht op het Euro pese kermisdraaiorgelconcours de tweede prijs. De openingstijden van de kermis zijn za terdag van twee tot elf uur. zondag van twéé tot vijf en van zeven tot elf uur en maandag en dinsdag van vier tot elf uur Vertedering om lieve hondjes bij Disney in „De nacht van de koude neuzen". directe imitatie van de stijl van zijn leer ling Bosustow merkbaar en ook in zijn nieuwste produktie, waarin de gevlekte Dalmatiner honden een hoofdrol spelen, zal een lichte verandering bij vroeger ver geleken de aandachtige toeschouwer met ontgaan. „De nacht van de koude neu zen" die op het ogenblik in het Amster damse Tuschin'ski Theater met succes vertoond wordt, levert een staalkaart van de technische vaardigheid van Disney's medewerkers en van de inventiviteit van zijn scenario-departmmt, waarmee hij vroeger steeds het plait wist te winnen. Daarbij is zijn stijl van tekenen, vooral in het begin van de ilm, iets luchtiger en meer lineair dan vroeger, met een stylering van de achtergrond die meer be weging en een wat minder hard gebruiK van kleuren mogelijk maakt. Het verhaal dat zich voornamelijk bezig houdt met de jacht op honden door een feeks van, een vrouw die een bontmantel van gè- vlekte Dalmatiner huiden ambieert, is ge situeerd in deze tijd en speelt zich af m Engeland, maar er is toch weer sprake van de sentimentele vertedering rond lieve dierenfiguurtjes die steeds Disney's sterk ste (of zwakste) kant is geweest er. de centrale figuur met haar maniakale ver langens naar hondebont is toch weer ie boze heks uil vroegere sprookjes, zodat in wezen weinig veranderd is. Noch naar de inhoud, noch naar de vorm die slechts in enkele, hierboven aangegeven bijkom stigheden een vage tendens naar veran dering laat doorschemeren. Een veran dering die overigens meer afgedwongen lijkt dan ontstaan uit mnérlijke npodzaak. Want ook voor Disney blijkt te gelden dat een vos wel zijn hóren, maar niet zijn (penséel)streken verliest. Charles Boost Donderdagavond speelde het dames- basketbalteam van White Stars zijn laat ste thuiswedstrijd in het Krelagehuis in Haarlem. Het Amsterdamse Agon was de tegenstandster en de Agon-dames waren bij voorbaat al favoriet, zelfs een mede- kanshebster op de derde plaats dje HOC momenteel bezet. Inderdaad is Agon tot een overwinning gekomen, maar de te genstand van White Stars verraste. Na acht minuten stond Agon al met 12-4 voor, maar Jenny van der Hoeden schoot de Stars weer binnen Agon-bereik (10-14) en bij rust stond White Stars voor met 20- 19, ditmaal dankzij Sien de Jong die vier maal achtereen raak schoot. Ook in de tweede helft bleven de Stars en Agon lange tijd op gelijke hoogte. Met nog enkele minuten te spelen was de stand via 26-28 en 33-36, 39-40 voor Agon. In de laatste fase waren het Cato Wiersma (6- 13) en Hilde Draak (10-11), die Agon een 50-42 zege bezorgden Voor White Stars scoorde Jenny van der Hoeden 24 punten. De overige .uitslaggn luiden; dames: White Stars 3—HQC 4 12-22 (HOC 4 kam pioen). Heren: HOC 5—HCK 2 14-34, Fla mingo's 3Antilopen 3 62-37. Advertentie sss Tweemaal duizend bejaarden uit Haar lem en omstreken hebben donderdagmid dag en -avond het feest bijgewoond, dat ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Stichting Adoptie Commissie Be jaarden werd gehouden in de Haarlemse Concertzaal. Het uitsluitend muzikale pro gramma werd verzorgd door de AVRO en gepresenteerd door chef-omroeper Henk van de Berg. Van het gisteravond gehou den feest is een opname gemaakt, die op donderdag 23 mei (Hemelvaartsdag) van elf uur tot half een voor de radio zal wor den uitgezonden. De voorzitter van de Adoptie Commis sie, de heer J. W. .Th. Fjhbe, dankte in zijn openingswoord de AVRO. die bereid was gevonden dit .programma te verzor gen, wat tot nu toe altijd door het be stuur' van de commissie was gedaan. Voor de pauze waren het De Zaaiers on der leiding van Gerard van Krevelen, met zang van Mieke Telkamp. Karei van der Advertentie NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK H.V 's Nachts kan van alles gebeuren R e nrb r a n d tDeze komedie van vergissingen, vlot geregisseerd door Joseph Anthony, komt op gang als privé-secreta- resse Shirley MacLaine. slechts gekleed in een badhanddoek, midden in de nacht de hotelkamer van haar baas verlaat. Deze enigszins dubieuze situatie geeft aanlei ding tot de verdenking dat Shirley dit avontuurtje verder uit zal buiten door de firma die' bezig is te onderhandelen over een grote lening, te gaan chanteren. To ny Ryder (Dean Martin), neef van de in middels plotseling overleden baas. wordt achter het meisje aangestuurd om haar stilzwijgendheid te kopen en daarmee be landt de film op het\hem welbekende ter rein van de ..battle of the sexes het spel letje van aantrekken en afstoten dat on veranderlijk eindigt met het huwelijksaan zoek en de slotkus^ Sodom en Gomorra (L i d o). Het imponerende kijkspel is een genre dat de filmindustrie van de eer ste jaren van haar bestaan af met grote animo beoefend heeft, waarbij de keuze van onderwerp meestal bepaald werd door haar "oorliefde voor bijbelse onder werpen. Een niet onverklaarbare voor keur, want de summiere tekst van het Oude Testament laat een brede marge open voor de fantasie en het mogelijk aanstootgevende realisme van de hande ling vindt een afdoend excuus in de on aantastbaarheid van de bron, waaruit ge put is. Zo werd, vooral onder de bekwa me leiding van Cecil B de Mille, groot meester in het bijbelse spektakelstuk, het Boek der Boeken onder bijval van de geestelijke leiders van verschillende gods dienstige richtingen omgewerkt tot een serie adembenemende avonturen, waarin sex, sensatie en stichtelijkheid handig ver mengd werden tot een populair drankje dat in de meeste gevallen nog tegen ver hoogde prijzen aan de man kon worden gebracht. Met de dood van mr. Motion Pictures, zoals DeMille wel genoemd werd, is het genre niet uitgestorven. Integendeel, de concurrentiestrijd met de TV heeft het historische en bijbelse kijkspel tot nieuw leven en grootscheepser allure gedwongen en de vroegere miljoenenkosten tot het tienvoudige opgevoerd. Wat hetzelfde is gebleven dat is de basisformule waarop het mengsel van historie, erotiek en gods vrucht berust en een formule die hoog stens nog gevarieerd kan worden door de dosering van ieder der samenstellen de elementen af te wisselen. Men kan dit nog eens bijzonder duide lijk gedemonstreerd zien aan de grote Italiaanse produktie „Sodom en Gomorra" die als ondertiel „Stad van ontucht" mee gekregen heeft ten behoeve van de min der bijbelvasten die nog niet voldoende gealarmeerd zijn door de met affecten geladen namen der zondige tweelingste den. Dat het met die ontucht nogal mee valt en dat de zonde destijds die de stad Sodom tot ondergang veroordeelde, niet eens ter sprake komt, past geheel in het schema van dit soort schijnheilige produk ties die een schijn van fatsoen ten allen ti.ide wensen te handhaven. Zo krijgen wij dan een preutse Lot te zien die in de ge daante van de acteur Stewart Granger het volk der Hebreeërs in de vallei van de Jordaan voert, waar 't tegenover de los bandige dubbelstad zijn tenten opslaat en een reeks avonturen en politieke verwik kelingen meemaakt die eindigt met de vernietiging van Sodom en Gomorra on der een regen van zwavel en vuur, ter wijl de trouw gebleven Joden onder aan voering van Lot weer verder trekken en Lot's vrouw in een zoutpilaar verandert. De film zit vol technische hoogstandjes, zoals het grote gevecht met de stam der Helamieten. waarin de Hebreeërs met olie en vuur en tenslotte met water de vijand verdrijven en verder zoeken de makers hun attracties in enige gruwelijke scènes van uitgewerkte martelingen die hun onge zonde fantasie en hun gebrek aan goede smaak nog eens nadrukkelijk aantonen. Parijse perikels L u x o r Een aardige komedie vol menselijke trekjes heeft Alex Joffé afge leverd met „Le tracassin," waarin de ko miek Bourvil een eenmansgevecht levert tegen de drukte en de beslommeringen van een grote stad, in dit geval Parijs, die hem tegenwerken in zijn pogingen om zijn geliefde te huwen en voor hen beiden een passend appartement te vinden. Als de kleine man met zijn bescheiden idealen staat Bourvil centraal en nagenoeg als'so list in deze film en de enige tegenspeel ster die verder nog wat heeft in te bren gen is de stad Parijs met haar drukte en levendige bewoners die allen hun eigen gang gaan en zich niet storen aan de moeilijkheden van een onopvallend indivi du. Op dit originele thema, ontsproten aan het brein van Jean Bernard Luc en regis seur Joffé is een comedie vol dwaze en amusante situaties ontstaan die haar be langstelling voor de mens geen ogenblik uit het oog verliest én daaraan een groot deel van haar charme ontleent. Drie revolverhelden (R o x y) Na een gebruikelijke wildwest film met opstandige Indianen, schurkach tige blanken en het zegevierende recht die onder bovengenoemde titel t/m zondag in Roxy te zien is, wordt het doek de rest van de week ingeruimd door Hellegebroed. een variant op het genre dat zich voor de afwisseling, in Zuid-Afrika omstreeks 1860 afspeelt, maar waarin ook een schurkach tige bende terroriserend optreedt en het recht gehandhaafd wordt in dit geval door sergeant Sam van de politie die in acteur Richard Todd een vaardige vertegenwoor diger van de onoverwinnelijke held vindt. Degens, dolken en doodsgevaar (Frans Hals) Onder deze fraaie, al- literende titel gaat een Italiaans werkje schuil over hèfptratendom tn de Caraïbi- sche zee,omstreeks .1700. dat^zich. voorna melijk richt tegen de Spaanse overheersing in dat gebied: De vele gevechten met de gens, dolken én doodsgevaar worden opge fleurd door'dé niet te verwaarlozen aan wezigheid van Silvana Pampenini die als de wilde Dolores onrust zaait tussen de boezemvrienden Jean' en Michel én dan ook voor straf ontijdig de dood vindt. Prolongaties en reprises „West Side Story" blijft in Palace, „Mon oncle" van Tali t/m. zondag in. Studio, waarna „Der Rosenkavalier" wordt inge zet. Minerva 'Vertoont op vrijdag, zater dag, zondag en dinsdag, alleen 's avonds „Drie dolle tantes" en op de matinees van vrijdag t/m zondag de Duitse sol- datenklucht „Piefke, de schrik van de com pagnie". Velden en Jules de Corte, die een geva rieerd programma presenteerden. Een stevig applaus moest Jules de Corte in casseren voor enkele van zijn ragfijne en van humor tintelende levensliedjes. Mieke Telkamp en De Zaaiers slotenhet pro gramma vqqr de pauze met „Land of hope and glory"; een van de meest succesvolle nummers van Mieke 'Telkamp en waarvan het refrein do.or de aanwezigen eerst wat schuchter en later spontaan werd meege zongen. Huldigingen Een onderdeel van het programma wa ren de huldigingen. Dit betrof eerst de he ren C. van Beckum en J. B. Stollenga, die jarenlang donateurs hebben gemaakt. ..Zonder hen zouden we dit feest niet heb ben kunnen geven".'aldus de heer Fibbe. Hij overhandigde beiden een doos sigaren. Tien jaar lang ook heeft het Rode Kruis veel voor bejaarden gedaan. Steeds zijn zij present om waar hulp nodig is te as sisteren Als blijk van erkentelijkheid overhandigde de heer Fibbe namens het afdelingsbestuur aan de heer L. A. Op- h-uyzen, officier bij de Haarlemse afde ling, een rood-wit vaantje. De laatsten die gehuldigd werden waren de heer en mevrouw Fibbe tot wie de vi- ce-voorzitter, de heer B. A. van der Wal. zei: „We hebben vaak met de handen in het haar gezeten als het de financiën be trof. Vooral mevrouw Fibbe heeft ons.veel steun gegeveq en gezorgd dat het geld 'er kwam. De heer Fibbe heeft dit werk tien jaar gedaan ën het wordt zeer gewaar deerd. Wij hopen dat hij het nog lang kan doen." De heer Van der Wal overhandig de mevrouw Fibbe een boekèl tulpen e'n de heer Fibbe ren.sigarendoos: Het muzikale programma werd na de pauze voortgezet door Truusje Koopmans Dick Doorn, Tom Erich, de Hotcha's, het Calmar Trio en De Windmolens onder lei ding van Johnny Holshuysen. Burgemeester en wethouders van Haar lem stellen aan de gemeenteraad voor het uitbreidingsplan in onderdelen „Ooster duin, gedeelte B" vast te stellen. Dit plan omvat het grondgebied dat gelegen is tus sen het Duinroosplantsoen, de Helmlaan, de Munterslaan en de Oosterduinweg. Te gen dit plan zijn echter tal van bezwaar schriften binnengekomen. In dit gebied is in een meer verwij derde toekomst een r.k. parochiekerkje geprojecteerd. In afwachting van dit de finitieve gebouw zal echter voorlopig een tijdelijk gebouw, waarvoor het bouwplan gereed is, worden gesticht. Ook zijn er plannen om in deze meest zuidwestelijke wijk van de stad een r.k. verpleeghuis en een katholieke kleuterschool op te rich ten. In verband met de plannen voor het verpleegtehuis en het feit dat, er nog Eeen zekerheid bestaat omtrent opzet en tijd stip van realisering van het uitbreidings plan Rijnegom in de gemeente Bloemen- daal is besloten de Munterslaan door te trekken. De hoofdingang van het verpleeg tehuis, daj bedoeld is voor de verpleging van bejaarde chronische zieken uit Haar lem,'komt aan cle Muntersïaan tè liggen. Eventueel kunnen ook dergelijke zieken uit de omgeving worden opgenojnen. Het ontwerpplan voorziet tevens in de mogelijkheid voor de bouw van een klok- ketoren bij het kerkgebouw. Deze zal een plaats krijgen op de hoek van het Duin roosplantsoen en de Helmlaan. Ook aan de nodige parkeerruimte is gedacht. Er zijn tegen dit plan tal van bezwa ren ingebracht, ondermeer van de zijde van 143 bewoners van percelen in de aan grenzende woonwijk en van het gemeen tebestuur van Bloemendaal. Burgemees ter en wethouders verdoeken dé raad ech ter al deze bezwaren ongegrond te ver klaren. Advertentie Donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie heeft op de Bergweg ter hoogte van de algemene begraafplaats in Bloemen daal een aanrijding plaats gehad lussen een vijftienjarige jongen uit Santpoort, die daar met enige vrienden op de fiets reed en een hem uit de andere richting tege moetkomende wielrennèr. De laatste kon in een bocht een aanrijding niet njeer vei- mijden. De jongen, die aanvankelijk nog door reed. werd later door een passerende auto mobilist naar het darinehospitaal in Overveen gebracht en met een hersen schudding opgenomen. Aangezien de naam van de wielrenner onbekend is gebleven, verzoekt' de Blöe- mendaalse politie degenen die daarover inlichtingen kunnen verstrekken, zich op het politiebureau in Overveen te melden (telefoon 59101). Nieuws in het hort Adverten tie Koninginneweg 6 - Tel. 14752 -14024 BEVALLEN van een zoon. 17 april: H. Heijn-Engel; W. H Snoek-Loerakker; K. van Diest-Rozenberg; J. C. F. Windt Sweekhorst; M. S. Luijk-Sehravendeel: A. N. Beccari-Beukman; A. E. E. Piiester- Botterman; 18 april: R. Boelhouwer-de Rooi; P. Kuijper-de Meer BEVALLEN van een dochter, 16 april: G. HaagsmanMeinetten; 17 april: H. Th. M. Verweij-Nobel; 18 april: G. Smit- Kardol. ONDERTROUWD, 18 april: P. A. H. Herman en J. H. E. van der Wal; J, W. Rovers en J. C. van den Brande; K. Póst- ma en G. Looijenga. GEHUWD, 18 april: J. H. M. Schuijt en C. A. van Es; C. J. Lippus en H. A. M. Jan sen; R. A. Gallert en A. M F. Matthijssen; P. Lagas en J. de Vries; J. M. v. Veen en H. Schutte OVERLEDEN. 16 april: D. J Mosk, 70 j„ Breestraat; S. Zonneveld. 70 j., Gasthuis- vest; 17 april: J. Femer. 94 j„ Kleverpark- weg; P. H. Pieters, 59 j., Neptunusstraat. „Oud Bloemendaal". Dinsdagavond 23 april houdt de afdeling Bloemendaal en omstreken van de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde een bijeenkomst in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Bloe- mendaals gemeentesecretaris, de heer G. van Eek, houdt een lezing met lichtbeel den uit het gemeentearchief over „Oud- Bloemendaal". Christen Vrouwenbond Bennebroek. Maandagavond 22 april houdt de afdeling Bennebroek .van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar maandelijkse vergade ring in gebouw „Rohobóth" aan de School- laan in Bennebroek. Mevrouw A. Frugte Ouboter uit Den Haag zal aan de hand van dia's spreken over „De wereld van het dove kind". 1 mei-bijeenkomst. Op woensdag avond 1 mei houdt de afdeling B'oemen- daal van de Partij van de Arbeid haar 1 mei-bijeenkomst in de zaal van hotel „Vreeburg" aan het Kerkplein in Bloemen daal. Tijdens deze bijeenkomst voert de' heer W. Mensink, lid van het partijbestuur het woord Er is muzikale omlijsting en voorts zal de voordrachtskunstenaresse Marijke Jonker optreden. Herdenking 10 mei. De jaarlijkse herr denking op de tiende mei in Bloemendaal zal dit jaar 's avonds om zeven uur plaats hebben. De burgemeester van Bloemen daal, dr. D. H. Peereboom Voller, zal dan eeri krans leggen bij het monument, ach ter de hervormde kerjc aan het Kerkplein. Katholieke bejaarden. Het bezoek dat de leden van de katholieke Bond van Be jaarden en Gepensioneerden uit Haarlem pp vrijdag 26 april aan de ^ukenhof zouden brengen is uitgestelcj tot vrijdag 3 mei. De datum van de jaarvergadering blijft gehandhaafd b'p-dbnderdag 25 ajiril en die van dé idënVnidöag op donderdag 2 mei. Het batig saldo van déze kten- avond is bestemd voor een liefdadig doel. Hulpdienst door jongeren. Dinsdag 23 april houdt de Hulpdienst door jongeren in Haarlem weer een bijeenkomst in de Voorzaal van Brinkmann. Er is geen programma opgesteld en ook geen agen da vastgesteld. Volgens de uitnodiging is al het andere mogelijk, Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeling Heemstede van de Nederlands Christelijke Vrouwenbond houdt op donderdag 25* april een bijeenkomst in de Pinksterkerk. Me vrouw W. Fijn van Draat zal spreken over kinderlectuur., De Twintigers. De laatste avond van dit sélzoen van de Haarlemse jongéren- clüb' „De Twintigers" is vastgesteld' op zaterdag 20 april in de Kroonzaal van Brinkmann. De Guyana's zorgen voor dé muziek. i Reumabestrijding. De collecte ten bate van de reumabestrijding door de afde ling Haarlem, 'Bloemendaal en Heemste de van de stichting Unie van vrouwelijke f 10.301.68 opgebracht. Vierde sportleraar. Daar het krediet voor de aanstelling vap 'een vierde vaste leerkracht voor lichamelijke oefening bij het opehbadr étt bijzon'der lager onder- wij's in Zandvoort, onlangs door Gedepu teerde Staten werd goedgekeurd, stellen B. en W. van Zandvoort de- raadsleden voor als zodanig te benoemen de heer R. Weidema te Den Helder. Verkiezingsvergadering. De afdeling Zandvoort van de Partij van de Arbeid belegt een verkiezingsvergadering op vrij dag. 26 april in het Gemeenschapshuis. Spreker is de heer D. Roemers, voorzit ter van net N.V V. en lid van de Tweede Kamer, die een causerie zal houden over het onderwerp: ,..De aanstaande verkie zingen". Medewerking wordt verleend door de afdeling Zandvoort van .De Stem des Volks". Na, de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen^ Ontspanningsavond bejaarden. Onder auspiciën van de afdeling Haarlem 'van de Algemene Bond van Bejaarden wordt op dinsdag 23 april een ontspanningsavond gehouden in het Concertgebouw in Haar lem. Medewerking hieraan verlenen de muziekvereniging Cre.scerido uit Ouderkerk aan de Amstel, die met haar ensemble „De Hooibouwers" een non-stop-program ma zal uitvoeren Deze avond betekent het afsluiten van het winterseizoen. Christen Vrouwenbond Haarlem- Noord. De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Haarlem-Noord houdt maandag 22 april in het •hervormde' jeugd huis aan de Schoterweg 83 haar maande lijkse ledenvergadering De coöperatieve condensfabriek „Friesland in Leeuwarden verzorgt een voorlichtingsavond met 'ilm. Advertentie Mobilofoon service daR.cn nacht Verdronken. Het twee-en-een-half- .iarig zoontje van de familie Wiertz uit Zwolle, die tijdelijk in Ommen een zomer huisje bewoonde, is in de Regge geraakt en verdronken.

Haarlem's Dagblad | 1963 | | pagina 9